Hesaplipazar
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CNN TÜRK'te bir Trabzonsporlu

 1. #1
  ErayAkyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.07.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,882

  Standart CNN TÜRK'te bir Trabzonsporlu

  CNN Türk Haber Koordinatörü Gürkan Zengin, Trabzonluluk ve Trabzonsporluluğun en ortak iki değer olduğunu söylüyor.


  CNN Türk Haber Koordinatörü. Çaykaralı. Kendini 'Trabzon diasporasından' diye tarif ediyor. Trabzonluluk ve Trabzonsporluluğun en ortak iki değer olduğunu söylüyor ve tüm Karadeniz'in bu ülkenin hoş bir rengi olduğunu hatırlatıyor.

  CNN Türk Haber Koordinatörü Gürkan Zengin:

  “Karadenizliler bu ülkenin kalite unsurudur”

  Medya,medya. Napolyon yaşasaydı herhalde , 'Para para' yerine 'medya medya' diyecekti. Trabzon ve Trabzonspor haberlerine yeterince yer vermediği için kızdığımız, bazen güvenmediğimiz ama sonunda onsuz da yapamadığımız medyada o kadar çok Karadenizli, Trabzonlu var ki! Mesela Show Tv Genel Müdürü Saner Ayar, mesela Star Medya Grubu Başkanı Mustafa Karaalioğlu, mesela CNN Türk Haber Koordinatörü Gürkan Zengin. Daha önce Trabzonspor Dergisi için buluştuğumuz Gürkan Zengin ile o tarihten bu yan iletişimimizi kesmedik. Gerek Trabzon Fikir Kulübü toplantıları, gerekse kahvaltılı toplantılar ve Trabzonspor maçlarında bir araya geldik. En son onu 'Editör' programının yapımcılığı ve sunuculuğunda bırakmıştık. İki sene sonra, kendi programına ek olarak, CNN Türk Haber Koordinatörlüğü görevine yükseldi ve başarılı da gidiyor. “Programım, kitaplarım, İstanbul, Trabzon” dese de bu görevi devam ediyor. Trabzonspor Dergisi'ndeki söyleşiyi kaçıranlar için hatırlatalım, Gürkan Zengin Trabzon Çaykaralı. Ana tarafından Ataköy, baba tarafından Yukarı Kumlu (Çaykaralılar bilir!) İki çocuğu var ve her ikisinin de kütüğü Trabzon'da. (Bu arada yazmasak olmaz. CNN Türk Programlar Koordinatörü Aslı Öymen (Altan Öymen kızı) hala Trabzon'u görmemiş bir Trabzonlu olarak yakıştıramadık. En kısa zamanda Trabzon'da bekleniyorsunuz)


  - Trabzonspor Dergisi'nde sizin Trabzonlu ve Trabzonsporlu olduğunuzu yazdık ama hala daha bilmeyenler var.
  Kabahat benim.. Memleketle daha fazla ilgilenmeliyim.

  - Sondan başlayalım isterseniz, CNN Türk'te göreviniz değişti. Hangi görevden nereye atandınız?
  2000 yılının başından bu yana CNN Türk'deyim. Önce gece haberleri şeklinde başlayan ardından ana haber formatına dönen 'Editör'ü sağlam bir ekiple hazırlayıp sundum.Geçen yıl Şubat ayında kanal yönetimi CNN Türk Haber Koordinatörlüğünü teklif edildi. Geçici olması şartıyla kabul ettim. Bir yıldır Editör ve Haber Koordinatörlüğü birlikte yürüyor.

  - Neden böyle?
  Çünkü, çocuklarıma, aileleme,kitaplarıma ve İstanbul'a daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Ve tabii, kan kaybına uğrayan Editör'ü eski kalite standardına yeniden çıkartmak istiyorum. Geçen yıl Cnn Türk haber merkezinde pekçok şey iyiye gitti ama bizim program için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

  - Biliyorsunuz, hayatımız Trabzon, (dergimiz de Trabzon). Trabzonlular olarak, medyayı kullanma rehberine ihtiyacımız var. Başımız sıkışınca medyadan birilerini arıyoruz. Bir yerlerde, bir sözcümüz konuşsun istiyoruz. Trabzon'un medyayla imtihanı daha ne kadar sürecek?

  Burada iki faktör devrede; birincisi, Trabzonlular neredeler? Hangi pozisyonlardaki insanlar Trabzonlu? Trabzonluların önce birbirlerini tanımaları gerekiyor. Mesela İSO Başkanı Tanıl Küçük'ün Trabzonlu olduğunu derginizden öğrendim. Trabzonlular, sadece Trabzon ile sınırlı değiller. Ülkenin siyaset, kültür, ekonomi, sanat ve tabii spor hayatında bir Trabzonlular gerçeği var. İkinci faktör senin söylediğin, 'Orada hemşehrimiz varsa hallederiz' gibi düşünüyoruz. Ancak yeni Türkiye'de, yeni dünyada hemşehrilik ilişkisi, etkili bir iletişim için yeterli değil. Başlangıç için çok önemli ama yeterli değil.

  - Her gün ajanslardan yüzlerce haber ve görüntü düşüyor. Trabzon haberleri dikkatinizi çekiyor ama bunların haber değeri taşıması da gerekiyor. Haber değeri taşımasa da sadece Trabzon'u ilgilendirdiği için bu tur haberler servise koyar mısınız?

  CNN Türk Haber Merkezi'nin başındayım. Algıda seçicilik diye bir şey var ve Trabzon ile ilgili haberler ister istemez dikkatimi çekiyor, onları iki kere okuyorum. Ama bu onların hemen yayına verilmesi sonucunu doğurmuyor, doğurmaz. Okuduğunuz şeyin haber değerine bakmak zorundasınız, çalıştığınız kurumun habere bakışını dikkate almak zorundasınız. 'Hemşehrilerimizle ilgili bir haber, bu haberi mutlaka kullanacağız' diyerek kurumların formatlarını da zorlayamayız. Bu standartlarla örtüştüğü ölçüde bu haberlere yer vermeye çalışıyoruz.Tabii, bunu söylüyorum ama yine Trabzon kaynaklı bir habere ötekilere göre daha sıcak yaklaştığımız da oluyor.


  - Trabzonlu olmak burada farklılık mıdır? Nasıl algılanıyorsunuz?
  Evet, Trabzonlu olduğum, Trabzonsporlu olduğum bilinir. Zira Trabzonluluk zaten kuvvetli bir duygudur, belli edersiniz bunu.Coşkunuz ile heyecanınızla belli edersiniz. Trabzonlu olmak, Karadenizli olmak bu memlekette önemli ve kuvvetli bir imajdır.

  - Trabzon adının karıştığı olaylardan sonra, bu tür olaylar için Trabzon'un seçilmiş bir yer olduğuna dair görüşler de dillendirildi. Medyanın çok merkezinde biri olarak bu konuda neler söylemek istersiniz?

  Bir kere Trabzon'dan hem ulusal hem de uluslararası düzeyde nitelikli insanlar çıkmıştır. Birkaç olaydan dolayı o büyük kentin geçmişini yok sayamazsınız. İkinci olarak, sizin ifade ettiğiniz Trabzon'un seçilmiş şehir olduğu, üzerinde oyunlar oynandığı düşüncelerine katılmıyorum.Trabzon'u kim neden karalasın? Ayrıca buna kimin gücü yeter? Komplo teorileri kulağa hoş gelir ama çoğu zaman gerçekle ilgileri olmaz. Böyle düşünenleri ciddiye almıyorum. Ben, ne Trabzon'a ne de Trabzonspor'a karşı olumsuz bir düşüncenin olduğunu düşünüyorum. Karadenizliler bu ülkenin her alanda kalite çıtasını yükseltmiş insanlardır. Trabzonspor bunun canlı kanlı örneği değil mi? Trabzonspor fırtına gibi estiği yıllarda Türkiye'deki futbol heyecanına, coşkusuna bir bakın.Bir de şampiyonluğun üç istanbul takımı arasında gidip geldiği ligin haline bakın! Bu sadece futbolda değil, her alanda böyledir. Türkiye'nin bütün bölgeleri için böyledir de, belki bize öyle geliyor ama Trabzon ve Karadeniz için daha bir böyledir!

  - Trabzon merkezde yayınlar yaptınız. Kent içindeki insan fotoğraflarından neler aktaracaksınız? Şaşırdığınız anlar oldu mu?

  Yok, beklemediğim şeylerle karşılaşmadım. Trabzonlular, şehirlerine sahip çıkarlar, çıkıyorlar.Bu zaten böyledir. Trabzon'un farkında olan insanlar. Çevre il, ilçe ve köylerden göç almasına rağmen tüm Trabzon'un 'Bir dakika ne oluyoruz' diyerek en alttan en üst düzeye kadar devreye girdiğini gördüm. Trabzon dışında ve ülke dışında da bu dinamik var. Bunun bir benzerini Trabzonspor kongresine gösterilen ilgide de gördük.

  - Başbakan ülkeyi pazarlamaktan bahsetmişti. Bunu Trabzon ve Karadeniz özeline indirirsek, Trabzon'u Karadeniz'i nasıl pazarlamak lazım?

  Turizm ilk aklıma gelen sektör. Bütün Türkiye'ye Karadeniz'i tanıtmak lazım. Ama en baştaki sorunumuz galiba birbirimizi tanımamak. Sen-ben kavgaları kentlerde var. Trabzonlular, birbirine tutkun olmasına rağmen, sen-ben kavgasını da yoğun olarak yaşıyor. İki nokta üzerinde birleşebilmemiz lazım; biri Trabzon, diğeri Trabzonspor. Ama bu iki noktada bile birleşemiyoruz.

  - Klasik hemşehrilik ilişkilerinin miyadını doldurduğu bu dönemde, yeniden bu ilişkiler nasıl üretilecek? Nasıl bir hemşehrilik tarifi gerekiyor?

  Bakın, Trabzonspor markasından önce Trabzon markası vardır ve Trabzonspor'u çıkartan Trabzon'dur. Önce bunu unutmayalım. Ama Trabzonspor da büyük başarılarıyla Trabzon şehrini yeniden üretti. Bu iki marka birbirini yeniden üretip durdu. Şimdi bu iki marka da tökezliyor. Ne yapmalı? Eski hemşehrilik ilişkileri maalesef bu markaların yeniden üretilmesine imkan sağlamıyor. Modern dünyada uygulanan çağdaş tekniklerle hemşehriliği yeniden üretmemiz gerekiyor. Bütün dünyada hemşehrilik ilişkilerinde bir çözülme var. Ama hala birbiri yakınız. Hala Trabzon Anadolu için bir umut ve hala Trabzonspor'un şampiyon olması bekleniyor.

  - Trabzon kadar, Trabzonspor'a bağlılığınızı daha önce Trabzonspor Dergisi'ndeki söyleşide de dile getirmiştiniz. Ne olacak Trabzonspor'un hali sorusundan sıkılmışsınızdır da, o zaman ne söylemek lazım?
  Eski ruh yok, kabul ama bu ruh yeniden üretilebilir. Son on senede iki kez şampiyonluk kapısından döndük. Demek ki, İstanbul'un ekonomik imkanları, öyle muazzam fark da yaratmıyor. Uzun vadeli planlar yapmak lazım. Yani bir iki senelik günü kurtaran uygulamalarla olmuyor.

  - Trabzonspor, günlük hayatınızı nasıl etkiliyor?
  Üç maçı üstüste kazanınca heyecanlanıyorum ve galiba yeniden başlıyoruz diyorum ama sonra yenilgilerden sonra soğuyorum. Ancak, şunu söylemem lazım. Trabzonspor'a borcumu hiçbir zaman ödeyemem; çünkü çocukluğumda bana hayat verdi.
  Kaynak: TRABZON Dergisi
  Konu ErayAkyüz tarafından (23.04.2008 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.
  İstanbul'un 3 Büyüğü varsa, Türkiyenin Tek Büyüğü Var! T R A B Z O N S P O R

 2. #2
  ErayAkyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.07.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,882

  Standart

  anahtar kelime bu olsa gerek:Trabzonspor'a borcumu hiçbir zaman ödeyemem; çünkü çocukluğumda bana hayat verdi.
  İstanbul'un 3 Büyüğü varsa, Türkiyenin Tek Büyüğü Var! T R A B Z O N S P O R

 3. #3
  ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.07.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  32
  Mesajlar
  6,922

  Standart

  Çok güzel laflarda etmiş..

  EĞİTİM ŞART!!!

 4. #4
  İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.10.2007
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  40
  Mesajlar
  1,265

  Standart

  gurur verici...
  Eskiden Sungu61 idi ....

 5. #5

  Üyelik tarihi
  07.11.2006
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  31
  Mesajlar
  6,400

  Standart

  Bu zamana kadar nerdeydin, diye sorasım geldi.

  Daha önce adını hiç duymadım çünkü.

  Daha doğrusu adını duydum da Trabzon'lu ve Trabzonspor'lu olduğunu duymadım.

 6. #6
  guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.11.2006
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  33
  Mesajlar
  1,786

  Standart

  Trabzonlu ya da Trabzonsporluların çoğu birbirlerini tanımıyor diyor. Haklılık payı var. Ben bile şimdi öğrendim Trabzonlu olduğunu.
  Bir bordon var bir de mavin
  Sevgin ömrünü yedi senelerin...


 7. #7
  sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.11.2005
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  44
  Mesajlar
  2,010

  Standart

  Trabzon Dergisi'nin son sayısında okumuştum, keşke sayıları daha fazla olsa...
  "7 tepeli şehir... bekle... son tepene de dikeceğiz bayrağımızı..."

 8. #8
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.07.1999
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  48
  Mesajlar
  17,223

  Standart

  Aynı zamanda kendisi Trabzon fikir kulübü üyesidir...Kendisine başarılar dilerim.
  TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...


 9. #9
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır
  Üyelik tarihi
  02.07.2007
  Yaş
  46
  Mesajlar
  1,075

  Standart

  dergiden trabzonlu olduğunu biliyordum.sevindirici bir olay tabi.gururlanıyoruz haliyle.ve şunu söylemek istiyorum ülkenin birçok yerinde çok kilit noktalarda trabzonlu yöneticiler var.ülkenin heryerinde varız her noktasında varız.ve bir vatansever olarak trabzonlular herzaman heryerde olacaklardır.
  trabzonsporumuzda inşallah hakj ettiği yerlere gelince bu kişiler daha hızlı bir şekilde medya karşısına çıkacaktır.

 10. #10
  macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.04.2006
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  33
  Mesajlar
  11,505

  Standart

  kendisiyle Trabzonspor dergisinin hang sayısıydı hatırlamıyorum orada röportaj yapılmıştı ordan kendisinin trabzonlu ve Trabzonsporlu olduğunu biliyordum

 11. #11

  İdris Toksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.06.2007
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  36
  Mesajlar
  2,408

  Standart

  Gürkan zenginin babası dedemin en has arkadaşlarından,ankara demetevlerde ikamet etmekte.başlığı görünce paylaşmak istedim.

 12. #12
  Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.12.2005
  Nereden
  Ankara
  Mesajlar
  14,306

  Standart

  Demetevler mi ? Neresinde acaba ?
  ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

 13. #13
  Forumdan Uzaklaştırılmıştır
  Üyelik tarihi
  31.08.2004
  Nereden
  Balıkesir
  Yaş
  38
  Mesajlar
  15,380

  Standart

  helal olsun. artık toprak altındaki trabzonsporlular bir bir çıkıyor. yakında artık o bhu şu demekten bıkacağız gibi duruyor

 14. #14
  Trabzonspor Kongre Üyesi

  BMN Yönetim Kurulu
  Doğan Şahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.03.2007
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,614

  Standart

  Alıntı alkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  helal olsun. artık toprak altındaki trabzonsporlular bir bir çıkıyor. yakında artık o bhu şu demekten bıkacağız gibi duruyor
  Başka takımlı bir arkadaşım bana "şampiyon olduğunuz yıllarda bu kadar Trabzonspor lunun var olduğunu görünce çok şaşırdım, yerden mı fışkırdılar anlayamadık şampiyon olunca ve çok sinir olmuştum" der durur.

  Bunca yıldır sessizlikten sonra silkinme vakti galiba geldi de geçiyor bile.
  Bir bakacaksınız her şehir bordomavi. Bu hazzı yeniden tatmak lazım.
  Arkası zaten gelecektir.
  Versinler İade-i İtibar, Ufukta Şampiyonluk Turu Var, Bunu Gören Rakipler, Elbette Kudururlar

 15. #15
  Trabzonspor Kongre Üyesi

  Yönetim Kurulu
  Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.09.2004
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  38
  Mesajlar
  7,424

  Standart

  Teşekkürler Aytekin Akay, teşekkürler Gürkan Zengin..
  Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

 16. #16
  ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.02.2008
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  1,003

  Standart

  Gürkan Zengin'in Karadenizli ve Trabzonsporlu olduğunu öğrendiğim için sevinçliyim.
  Artık 7'yi istiyoruz.Şenol Güneş ve futbolcu kadrosuna güveniyoruz.Bizde taraftar olarak sizi sonuna kadar destekleyeceğiz.

 17. #17


  Halil Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.10.2006
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  41
  Mesajlar
  1,870

  Standart

  birde şu cnntürk e ayar çekse çok daha güzel olacak
  Zirve bizim işimizdir...

 18. #18
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.08.2006
  Nereden
  Almanya
  Yaş
  38
  Mesajlar
  16,777

  Standart

  vay be helal olsun

 19. #19
  Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Nereden
  Almanya
  Yaş
  38
  Mesajlar
  18,006

  Standart

  helal gürkan abi

 20. #20
  magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.04.2006
  Nereden
  Trabzon
  Mesajlar
  10,679

  Standart

  Alıntı ErayAkyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  anahtar kelime bu olsa gerek:Trabzonspor'a borcumu hiçbir zaman ödeyemem; çünkü çocukluğumda bana hayat verdi.
  Her Trabzonspor'luya verdiği gibi...
  Herkese Merhaba

 21. #21
  ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.09.2007
  Nereden
  Ankara
  Mesajlar
  6,246

  Standart

  Böyle kişilikli insanların bizimle olduğunu bilmek mutluluk verici

 22. #22

  İdris Toksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.06.2007
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  36
  Mesajlar
  2,408

  Standart

  Alıntı Poyraz_28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Demetevler mi ? Neresinde acaba ?
  demetevler 10.sokak. (1.cadde)

 23. #23
  Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.12.2005
  Nereden
  Ankara
  Mesajlar
  14,306

  Standart

  Alıntı ido_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  demetevler 10.sokak. (1.cadde)
  Bende 9. sokaktayım.
  ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

 24. #24

  İdris Toksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.06.2007
  Nereden
  Ankara
  Yaş
  36
  Mesajlar
  2,408

  Standart

  bu arada gürkan zengin atv ile anlaşmış.

 25. #25
  TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.08.2007
  Nereden
  Bursa
  Yaş
  48
  Mesajlar
  2,201

  Standart

  Şimdi öğrendim,mutlu oldum.
  Başarılı bir insan.
  Başarılarının devamını dilerim.
  Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
  Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
  Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •