Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon'u Ayaða Kaldýran Afiþ... | Ýsmini de Logonu da DEÐÝÞTÝR!..

melâl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

Standart Trabzon'u Ayaða Kaldýran Afiþ... | Ýsmini de Logonu da DEÐÝÞTÝR!..

Trabzon'u ayaða kaldýran afiþ
    `Forum' kelimesinin tam ortasýna Trabzon kelimesinin konulmasý ve kelimenin `FoTrabzonrum' olarak okunmasýna Trabzon Esnaf ve Sanatkarlarý Odalarý Birliði Baþkaný Halil Ýbrahim Kalfaoðlu tepki gösterdi. Kalfaoðlu, "Trabzon'un Rum kenti olduðu çaðrýþýmý yaratýlýyor" dedi.

Trabzon'un Deðirmendere semtinde yapýmý süren ve Mayýs ayý sonlarýnda açýlmasý planlanan, `MultiTurkMall' tarafýndan iþletilecek `Forum Trabzon' Alýþveriþ Merkezi'nin tanýtým broþürlerinde kullanýlan ve Trabzon'un Rum kenti olduðunu çaðrýþtýrdýðý öne sürülen ifade kentte tartýþma yarattý. Yerel ve ulusal gazetelerin içine konularak daðýtýmý yapýlan broþüre Trabzon Esnaf ve Sanatkarlarý Odasý Baþkaný Halil Ýbrahim Kalfaoðlu da sert tepki gösterdi. Kalfaoðlu, broþürlerde akýl almaz bir hata yapýldýðýný belirterek, "Tanýtým kitapçýklarýnýn baþlýðý `FoTRABZONrum' diyor. Burasý Rum kenti deðil. Bu kent sahipsiz deðil. Hemen düzeltilmeli" dedi. Kalfaoðlu sözlerini þöyle sürdürdü:

"Trabzon üzerinde bazý oyunlarýn oynandýðýný izlemekteyiz. Biz de Trabzon'daki meslek örgütleri olarak bu konulara duyarlýlýðýmýzý göstermek zorundayýz. Geçmiþteki bir takým olumsuzluklarýn sanki bilinçli bir þekilde tasarlanarak yapýlmasý bizi üzmüþ ve rencide etmiþtir. Broþürdeki Forum yazýsý dikkat çekiyor. Teknolojiye ve iþ merkezlerine karþý deðiliz. Forum yazýsýnda R harfinin üzerine dikey þekilde `Trabzon' yazýlmasý ortaya `FoTrabzonrum' gibi bir görüntü ortaya çýkarýyor ki bu fevkalade abesle iþtigaldir. Bunu Trabzonlu olarak kýnýyoruz. Bu dergiyi basan, bastýran ve daðýtanlar her kimse Trabzon halkýndan özür dileyerek bu dergiyi tekrar bastýrmalýdýr. Trabzon tarihi ve kültürü derin olan bir yer. Biz yabancý sermayeye karþý deðiliz ama bu sermayenin akýlcý bir þekilde hem ilimizde, hem ülkemizde yapýlanmasýna taraf olabiliriz. Ama bu þekilde yanýnda deðiliz. Þehrimizin ileri gelenlerinin bu konu üzerinde toplanarak, geçmiþte olan olumsuz olaylarý gündeme taþýyarak bu tür olaylarýn altýnda ne gibi nedenlerin yattýðýný araþtýrmasý gerekiyor. Burada sanki Trabzonlular Rum'muþ gibi gösteriliyor. Trabzonlular Türk milletinin özü ve kendisidir. Bu konu üzerinde hiçbir þüphemiz yok."

Kalfaoðlu, bu durumu sürekli kaþýyan birileri olduðunu da öne sürerken, "Trabzon'da þunlar olmuþ, Trabzon'da bunlar olmuþ' gibi þeyler söylendi. Trabzon'un geçmiþi 1600 yýl önceden bellidir. Ýpekyolu'nun geçiþi nedeniyle buradan bazý Rum kiþiler gelip geçmiþ ve alýþveriþ yapýlmýþtýr. Ama bunlarýn sayýsý 300'ü geçmez. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekir" dedi.

Alýþveriþ merkezinin iþleticisi olan `MultiTürkMall' firmasý ise konunun tamamen yanlýþ anlamadan kaynaklandýðýný savundu. Þirket yetkilileri, "Tasarým göze hoþ geldiði için öyle yaptýk. Bu uygulamayý daha önce Bornova ve Mersin'de de yaptýk. Logomuzun Rumluk'la bir alakasý yoktur. Bu kesinlikle tesadüftür. Bize de bazý tepkiler geldi. Bu tepkilere þaþýrdýk. Bu sadece grafik tasarýmýn sonucudur. Pontusçuluk veya Rumluk'la hiçbir alakasý yoktur. Þirketimizin bu þekilde anýlmasýndan rahatsýzýz" dedi.
    *Gamze Melâl Tokay

Kaan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    28

Düþündürücü...
    teκ κardeþ dгogнeda uпiтed

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

bence reklamýn iyisi kötüsü olmaz fikriyle art niyetli insanlarca hazýrlanan bir afiþ...
    yine de paylaþmak istedim...

konunun kaldýrýlmasý hakký yetkililerde saklýdýr...

trabzon etkinliklerindeyken bir bayan arkadaþýmýz gelmiþ ve bayan taraftar grubuna TSRÝA isminin konmasýndan büyük rahatsýzlýk duyduðunu söylemiþ,
    "ben trabzonun rumlarýn çoðunlukta yaþadýðý bir il olmadýðýný millete anlatma çabasýndayým..siz tutmuþ böylesine önemli bir oluþuma TSÝRA adýný vermiþsiniz..."
    þeklinde tepki göstermiþti

bu haber Trabzon üzerine oynanan oyunlardan sadece biri...

lütfen artýk rahat býrakýn þu güzel ili... o güzel coðrafyanýn o güzel insanlarý haketmiyor bu söylenen yazýlan çizilenlerin kötü yakýþtýrmalarýn hiçbirini...
    *Gamze Melâl Tokay

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Ýyi de TSira Rumca deðil bildiðim kadarýyla..Gürcüce olmasý lazým
    Bir Gün Mutlaka!!

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Beni pek düþündürmedi.Haber için Melal'e teþekkürler.

Fakat arkadaþlar bence biraz abartýyoruz.Trabzon haberleri kýsmýnda da yer verildi ve kýsaca tartýþýldý.

Afedersiniz ama öküz altýnda buzaðý aramak deyimini kullanmýþtým.Sanki biraz fazla inceliyoruz gibime geliyor.

Hiçbirþey düþünmesek, adamlarýn Trabzon'a Rum demekten ne gibi bir beklentisi olabilir..

Melal arkadaþým sakýn yanlýþ anlama.Bu gerçekten Trabzon sevgisinden kaynaklanýyor Toz kondurmak istemiyoruz.

Fakat bu haberi yapanlar bence biraz fazla incelemiþler.

Saygýlar..
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

O kadar abartýlacak kadar kötü birþey göremiyorum açýkcasý.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

ne mutlu size ki Trabzon sevgisiyle büyütülmüþsünüz.. evlerinize Trabzon dendi mi büyüðünden küçüðüne herkesin içi titriyor...
    ancak mevzuya dýþardan bakmak diye bir olay var...
    evde Trabzon antipatisine sahip iki insanla-annem ve babamla- yaþamaktayým.. ve Trabzon a dair bir mevzu geçtiðinde, ki muhtemelen olumsuz aleyhimde delil olarak kullanýlmak üzre gözüme sokulmakta...

bu sabah bu haberi televizyonda dinlerken de babamla ufak çapta bir fikir teatisi-tartýþma demiyorum- yaþadýk...

biz mevzunun içinde olduðumuz için tabii ki saçma gelebilir, yok daha neler diyebilirz...
    ancak Trabzonu dýþardan gözlemleyen insanlarýn nasil önyargýlarýnýn esiri olduðunu görünce bazen ben de hayretler içinde kalýyorum

þu haber neticesinde çevremdeki bir kaç insanýn
    e zaten Trabzon rum memleketi deðil mi yahu..ne abarttýnýz bu kadar
    dediðini duysanýz eminim siz de sinirleninize hakim olamazdýnýz...

neyse sanýrým bu sadece benimle ve çevremle alakalý bir sorun boþu boþuna vaktinizi almayayým ben...

biz deli gibi seviyoruz trabzonu... deðil mi
    Konu melâl tarafýndan (23.04.2008 Saat 10:51 ) deðiþtirilmiþtir.
    *Gamze Melâl Tokay

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý meLaL_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Alýþveriþ merkezinin iþleticisi olan `MultiTürkMall' firmasý ise konunun tamamen yanlýþ anlamadan kaynaklandýðýný savundu. Þirket yetkilileri, "Tasarým göze hoþ geldiði için öyle yaptýk. Bu uygulamayý daha önce Bornova ve Mersin'de de yaptýk. Logomuzun Rumluk'la bir alakasý yoktur. Bu kesinlikle tesadüftür. Bize de bazý tepkiler geldi. Bu tepkilere þaþýrdýk. Bu sadece grafik tasarýmýn sonucudur. Pontusçuluk veya Rumluk'la hiçbir alakasý yoktur. Þirketimizin bu þekilde anýlmasýndan rahatsýzýz" dedi.

Gerekli açýklamayý iþletici firma yapmýþ zaten. Logo bence de hoþ olmuþ. Yani altý üstü bir logo.

Yanlýþ anlaþýlmak istemem. Bu konudaki hassasiyetini anlýyorum meLaL_61. Seninle ayný tepkiyi veren bir çok kiþiyede saygý gösteriyorum. Ama firmada gerekli açýklamayý yapmýþ. Takýlmamak gerekiyor diye düþünüyorum.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Yazýklar olsun!..

Bu görsele nasýl iyi niyetli bakabiliriz!.. Kimse kimseyi kandýrmasýn...

O minik "Trabzon" yazýsýný "u" harfinin üzerine koysalar ne olurdu...

Koca bir tarih yalanlarla ve yumuþak aldatmacalarla bugünlere geldi.

Bunu dizayn edenlere ve o beyinciklerine yazýklar olsun. Sizden bu memlekete hiçbir "HALT" olmaz...
    Konu Kaya tarafýndan (23.04.2008 Saat 11:12 ) deðiþtirilmiþtir.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Belki altýnda kötü bir niyet yoktur ama bunu kötü yerlere çekebilecek birsürü insan var.Çok dikkat edilmesi gereken bir durum.Yarýn gider baþkasý Trabzon yerine pontus yazar.Al sana suni gündem.
    Gösterilen tepkiler öküz altýnda buzaðý aramak deðil hatta tamamen haklýdýr.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

vay be hollanda firmasýnýn iþi gücü yok bizim rum þehri olduðumuzu dünyaya yayacak bunu misyon edinecek ,pes doðrusu bu haberi ciddiye almýyorum.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Düzeltiniz Efendim, Düzeltiniz...

Hoþ karþýlamýyoruz.

Baþka bir þey kullanýnýz.

Bir zahmet, hemen...

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Reklamýn art niyet içermediðini,afiþin göze hoþ geldiði için bu þekilde yapýldýðýný inandýrýcý bulmuyorum. "Trabzon", "r" yerine "F" üzerine yazýlabilirdi.

Alýntý hekimoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    vay be hollanda firmasýnýn iþi gücü yok bizim rum þehri olduðumuzu dünyaya yayacak bunu misyon edinecek ,pes doðrusu bu haberi ciddiye almýyorum.

Hollanda firmasý olmasý,reklamýn iyi kötü gündemde kalmasý için bazý kavramlarý kullanmayacaðý anlamýna gelmez. "Forum Trabzon" bir þekilde gündeme geldi ,herkesin haberdar olmasý saðlandý. Amaçlarýna iyi -kötü bir þekilde ulaþtýlar. Dikkat çekmek uðruna deðerlerimiz göz ardý ediliyor.
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bence yanlýþ anlaþýlma ama hemen düzeltilmesi gerekiyor...

EÐÝTÝM ÞART!!!

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Bu Hollandalýlar, diðerleri ve ülkemizdeki iþbirlikçileri, gâfiller, sapkýnlar iyice bilmeliler ki ülkemizin hiç bir yerinde, bu arada Trabzonumuzda, zâten olmayan Rûmluk, Ermenilik vs. iddiâlarý 1923'te kökten silinmiþtir.

Buradaki tepkileri abartýlý gören arkadaþlarýmýzýn iyi niyetlerinden þüphemiz yok ama unutmayalým ki þeytân ayrýntýda gizlidir.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bencede kaldýrýlmalý bu afiþ ayýp yani zaten trabzon ufacýk þeyde ayaða kalkar bunu düþünerek insan bir afiþ yapar

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O minik "Trabzon" yazýsýný "u" harfinin üzerine koysalar ne olurdu...
    Evet çok doðru
    ''...En neþeli, en hüzünlü, en duyarlý, en vurdumduymaz, en hýzlý, en aðýr, en çabuk, en acelesiz yanýmýzdýr Trabzonspor. Bu sene olmadý bir dahaki sene kesin þampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazým Koyuncu

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

ustunde durmamak gerek ..
    pisligi ne kadar cok karistirirsak o kadar kokar..
    zaten herkes kimin ne oldugunu biliyor
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Ben firmanýn açýklamasýný yeterli buluyorum fakat bu kadar tepkiye de duyarsýz kalmayacaklardýr muhtemelen.Logo deðiþir yakýn zamanda.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ilginç...

bukadar velveleye gerek yok sanýrým...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý CeMtS-1967 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ilginç...

bukadar velveleye gerek yok sanýrým...
    Bence hadiseye yorum yapmalýsýn. Yapýlan yorumlara deðil. Zira gördüðüm kadarýyla; senin için; yapýlan yorumlar hadisenin baya önüne geçmiþ!..
    Konu Kaya tarafýndan (23.04.2008 Saat 17:47 ) deðiþtirilmiþtir.
    Malik bin Dinar

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

bu tip konulara genelde soðukkanlý ve iyi niyetli yaklaþmaya çalýþan birisiyim...

ancak týpký Leman Dergisi'nin geçen seneki kapak rezaletinde olduðu gibi, burada da bir art niyet arýyorum... o zaman da belirtmiþtim, yine belirteyim:

bu bir canlý yayýn "gaf" ý olsa bir derece kabul edilebilir... dersiniz ki bir anda oluverdi, çýkýverdi aðýzdan... ancak burada durum farklý... bu bir tasarým... kim bilir kaç kiþi kontrol ediyor, basýlmadan önce... böyle bir hatanýn atlanmýþ olma ihtimali olmamalý... kaldý ki orta ölçekli bir esnaftan bahsetmiyoruz, koskoca bir þirket burada söz konusu olan...

amaç Trabzon'un Rum kenti olduðuna gönderme yapmak mýdýr yoksa alýþveriþ merkezinin tanýtýmýný yapmak mýdýr bilmem ama bir amaç taþýdýðý kesin...

sevgi ve saygýlarýmla...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

r harfi tam ortada olduðu için onun üzerindedir,art niyet olduðunu zannetmiyorum,olayý baðýra çaðýra duyurmadan firmaya gerekli ikaz yapýlsaydý düzeltilirdi zaten.Komplo teorisi üretmeye gerek yok,bu arada yazý niye mavi-beyaz?..Ulan yunan bayraðý mý yaptýlar yoksa!!!

Artýk düzeltilmesi gerekir,o ayrý konu...
    Yelkenimizdeki rüzgarý çaldýlar, yýlmadýk...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Bir alýþ-veriþ merkezine "forum" adýný takmakta hayli ilginç.
    Yoksa illa bir "rum" çaðrýþýmý yapmak isteyenler ancak bu kadar mý kasabildi...
    Burada ne velveleye veriliyor ne de komple teorisi üretiliyor.

Yýllarca Avrupa'lýnýn hazýrladýðý haritalarda güney bölgemiz ismi lazým olmayan bir bölge olarak nitelendiriliyor.
    Sonra tepki veriyoruz ve karþýlýðýnda bir özür geliyor.
    Lakin özür ne fayda; zaten harita yayýlmýþ ve Avrupa'lýnýn istediði seviyede insanýna ulaþmýþ durumda.
    Bu aþamadan sonra ne yapsan boþa!..

Varsayalým hiç bir art niyeti yok bu iþi yapanlarýn. Madem öyle gelecekte umarým daha üst seviye bir iþ yapmazlar.
    Bunda bile ince düþünemeyip daha ilk adýmda milleti kýllandýranlar; biraz daha büyük iþlerde kim bilir ne garip hareketler yapar...
    Malik bin Dinar

guci 29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Bu konu için ''Amaaan caným, abartmaya gerek yok'' diyenlerden deðilim kesinlikle.
    Kaya abimin de dediði gibi; neden bir alýþveriþ merkezine forum adý veriliyor?
    Trabzon yazýsý neden r harfinin üzerine yazýlýyor da, alt kýsma yazýlmýyor?
    Yan tarafta zaten forum Trabzon yazýyor öyle deðil mi?
    Firma açýklama yapsa ne yazar.
    Her þey apaçýk ortada. Belli bir amaç taþýyorlar akýllarýnca..
    Birgün; üzerinde oyun oynadýðýnýz o Trabzon üzerinize kabus gibi çökecektir.
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)