Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trabzon'u Ayaa Kaldran Afi... | smini de Logonu da DETR!..

mell - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

Standart Trabzon'u Ayaa Kaldran Afi... | smini de Logonu da DETR!..

Trabzon'u ayaa kaldran afi
    `Forum' kelimesinin tam ortasna Trabzon kelimesinin konulmas ve kelimenin `FoTrabzonrum' olarak okunmasna Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlii Bakan Halil brahim Kalfaolu tepki gsterdi. Kalfaolu, "Trabzon'un Rum kenti olduu arm yaratlyor" dedi.

Trabzon'un Deirmendere semtinde yapm sren ve Mays ay sonlarnda almas planlanan, `MultiTurkMall' tarafndan iletilecek `Forum Trabzon' Alveri Merkezi'nin tantm brorlerinde kullanlan ve Trabzon'un Rum kenti olduunu artrd ne srlen ifade kentte tartma yaratt. Yerel ve ulusal gazetelerin iine konularak datm yaplan brore Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odas Bakan Halil brahim Kalfaolu da sert tepki gsterdi. Kalfaolu, brorlerde akl almaz bir hata yapldn belirterek, "Tantm kitapklarnn bal `FoTRABZONrum' diyor. Buras Rum kenti deil. Bu kent sahipsiz deil. Hemen dzeltilmeli" dedi. Kalfaolu szlerini yle srdrd:

"Trabzon zerinde baz oyunlarn oynandn izlemekteyiz. Biz de Trabzon'daki meslek rgtleri olarak bu konulara duyarllmz gstermek zorundayz. Gemiteki bir takm olumsuzluklarn sanki bilinli bir ekilde tasarlanarak yaplmas bizi zm ve rencide etmitir. Brordeki Forum yazs dikkat ekiyor. Teknolojiye ve i merkezlerine kar deiliz. Forum yazsnda R harfinin zerine dikey ekilde `Trabzon' yazlmas ortaya `FoTrabzonrum' gibi bir grnt ortaya karyor ki bu fevkalade abesle itigaldir. Bunu Trabzonlu olarak knyoruz. Bu dergiyi basan, bastran ve datanlar her kimse Trabzon halkndan zr dileyerek bu dergiyi tekrar bastrmaldr. Trabzon tarihi ve kltr derin olan bir yer. Biz yabanc sermayeye kar deiliz ama bu sermayenin aklc bir ekilde hem ilimizde, hem lkemizde yaplanmasna taraf olabiliriz. Ama bu ekilde yannda deiliz. ehrimizin ileri gelenlerinin bu konu zerinde toplanarak, gemite olan olumsuz olaylar gndeme tayarak bu tr olaylarn altnda ne gibi nedenlerin yattn aratrmas gerekiyor. Burada sanki Trabzonlular Rum'mu gibi gsteriliyor. Trabzonlular Trk milletinin z ve kendisidir. Bu konu zerinde hibir phemiz yok."

Kalfaolu, bu durumu srekli kayan birileri olduunu da ne srerken, "Trabzon'da unlar olmu, Trabzon'da bunlar olmu' gibi eyler sylendi. Trabzon'un gemii 1600 yl nceden bellidir. pekyolu'nun geii nedeniyle buradan baz Rum kiiler gelip gemi ve alveri yaplmtr. Ama bunlarn says 300' gemez. Bu durumun bir an nce dzeltilmesi gerekir" dedi.

Alveri merkezinin ileticisi olan `MultiTrkMall' firmas ise konunun tamamen yanl anlamadan kaynaklandn savundu. irket yetkilileri, "Tasarm gze ho geldii iin yle yaptk. Bu uygulamay daha nce Bornova ve Mersin'de de yaptk. Logomuzun Rumluk'la bir alakas yoktur. Bu kesinlikle tesadftr. Bize de baz tepkiler geldi. Bu tepkilere ardk. Bu sadece grafik tasarmn sonucudur. Pontusuluk veya Rumluk'la hibir alakas yoktur. irketimizin bu ekilde anlmasndan rahatszz" dedi.
    *Gamze Mell Tokay

Kaan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    25

Dndrc...
    teκ κarde dгogнeda uпiтed

yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

bence reklamn iyisi kts olmaz fikriyle art niyetli insanlarca hazrlanan bir afi...
    yine de paylamak istedim...

konunun kaldrlmas hakk yetkililerde sakldr...

trabzon etkinliklerindeyken bir bayan arkadamz gelmi ve bayan taraftar grubuna TSRA isminin konmasndan byk rahatszlk duyduunu sylemi,
    "ben trabzonun rumlarn ounlukta yaad bir il olmadn millete anlatma abasndaym..siz tutmu bylesine nemli bir oluuma TSRA adn vermisiniz..."
    eklinde tepki gstermiti

bu haber Trabzon zerine oynanan oyunlardan sadece biri...

ltfen artk rahat brakn u gzel ili... o gzel corafyann o gzel insanlar haketmiyor bu sylenen yazlan izilenlerin kt yaktrmalarn hibirini...
    *Gamze Mell Tokay

Remzi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.09.2005
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

yi de TSira Rumca deil bildiim kadaryla..Grcce olmas lazm
    Bir Gn Mutlaka!!

aatay_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.05.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Beni pek dndrmedi.Haber iin Melal'e teekkrler.

Fakat arkadalar bence biraz abartyoruz.Trabzon haberleri ksmnda da yer verildi ve ksaca tartld.

Afedersiniz ama kz altnda buza aramak deyimini kullanmtm.Sanki biraz fazla inceliyoruz gibime geliyor.

Hibirey dnmesek, adamlarn Trabzon'a Rum demekten ne gibi bir beklentisi olabilir..

Melal arkadam sakn yanl anlama.Bu gerekten Trabzon sevgisinden kaynaklanyor Toz kondurmak istemiyoruz.

Fakat bu haberi yapanlar bence biraz fazla incelemiler.

Sayglar..
    "Byklk hakszca kazanlan hak grmek deil, hakszlklara ramen kazanabilmektir."

zkan Smer

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

O kadar abartlacak kadar kt birey gremiyorum akcas.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

ne mutlu size ki Trabzon sevgisiyle bytlmsnz.. evlerinize Trabzon dendi mi bynden kne herkesin ii titriyor...
    ancak mevzuya dardan bakmak diye bir olay var...
    evde Trabzon antipatisine sahip iki insanla-annem ve babamla- yaamaktaym.. ve Trabzon a dair bir mevzu getiinde, ki muhtemelen olumsuz aleyhimde delil olarak kullanlmak zre gzme sokulmakta...

bu sabah bu haberi televizyonda dinlerken de babamla ufak apta bir fikir teatisi-tartma demiyorum- yaadk...

biz mevzunun iinde olduumuz iin tabii ki sama gelebilir, yok daha neler diyebilirz...
    ancak Trabzonu dardan gzlemleyen insanlarn nasil nyarglarnn esiri olduunu grnce bazen ben de hayretler iinde kalyorum

u haber neticesinde evremdeki bir ka insann
    e zaten Trabzon rum memleketi deil mi yahu..ne abarttnz bu kadar
    dediini duysanz eminim siz de sinirleninize hakim olamazdnz...

neyse sanrm bu sadece benimle ve evremle alakal bir sorun bou bouna vaktinizi almayaym ben...

biz deli gibi seviyoruz trabzonu... deil mi
    Konu mell tarafndan (23.04.2008 Saat 10:51 ) deitirilmitir.
    *Gamze Mell Tokay

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Alnt meLaL_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Alveri merkezinin ileticisi olan `MultiTrkMall' firmas ise konunun tamamen yanl anlamadan kaynaklandn savundu. irket yetkilileri, "Tasarm gze ho geldii iin yle yaptk. Bu uygulamay daha nce Bornova ve Mersin'de de yaptk. Logomuzun Rumluk'la bir alakas yoktur. Bu kesinlikle tesadftr. Bize de baz tepkiler geldi. Bu tepkilere ardk. Bu sadece grafik tasarmn sonucudur. Pontusuluk veya Rumluk'la hibir alakas yoktur. irketimizin bu ekilde anlmasndan rahatszz" dedi.

Gerekli aklamay iletici firma yapm zaten. Logo bence de ho olmu. Yani alt st bir logo.

Yanl anlalmak istemem. Bu konudaki hassasiyetini anlyorum meLaL_61. Seninle ayn tepkiyi veren bir ok kiiyede sayg gsteriyorum. Ama firmada gerekli aklamay yapm. Taklmamak gerekiyor diye dnyorum.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Yazklar olsun!..

Bu grsele nasl iyi niyetli bakabiliriz!.. Kimse kimseyi kandrmasn...

O minik "Trabzon" yazsn "u" harfinin zerine koysalar ne olurdu...

Koca bir tarih yalanlarla ve yumuak aldatmacalarla bugnlere geldi.

Bunu dizayn edenlere ve o beyinciklerine yazklar olsun. Sizden bu memlekete hibir "HALT" olmaz...
    Konu Kaya tarafndan (23.04.2008 Saat 11:12 ) deitirilmitir.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Belki altnda kt bir niyet yoktur ama bunu kt yerlere ekebilecek birsr insan var.ok dikkat edilmesi gereken bir durum.Yarn gider bakas Trabzon yerine pontus yazar.Al sana suni gndem.
    Gsterilen tepkiler kz altnda buza aramak deil hatta tamamen hakldr.
    Recep Onur KIVRAK

Trabzonspor Kongre yesi
    Hekimolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    40

vay be hollanda firmasnn ii gc yok bizim rum ehri olduumuzu dnyaya yayacak bunu misyon edinecek ,pes dorusu bu haberi ciddiye almyorum.

KUTADGU
    Ziyareti

Dzeltiniz Efendim, Dzeltiniz...

Ho karlamyoruz.

Baka bir ey kullannz.

Bir zahmet, hemen...

m@rdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    Adana

Reklamn art niyet iermediini,afiin gze ho geldii iin bu ekilde yapldn inandrc bulmuyorum. "Trabzon", "r" yerine "F" zerine yazlabilirdi.

Alnt hekimolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    vay be hollanda firmasnn ii gc yok bizim rum ehri olduumuzu dnyaya yayacak bunu misyon edinecek ,pes dorusu bu haberi ciddiye almyorum.

Hollanda firmas olmas,reklamn iyi kt gndemde kalmas iin baz kavramlar kullanmayaca anlamna gelmez. "Forum Trabzon" bir ekilde gndeme geldi ,herkesin haberdar olmas saland. Amalarna iyi -kt bir ekilde ulatlar. Dikkat ekmek uruna deerlerimiz gz ard ediliyor.
    TSira- kran
    "Ne mutlu "insanm" diyene. Ne mutlu "Trk'm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karlk verene."

merFarukYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Bence yanl anlalma ama hemen dzeltilmesi gerekiyor...

ETM ART!!!

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

Bu Hollandallar, dierleri ve lkemizdeki ibirlikileri, gfiller, sapknlar iyice bilmeliler ki lkemizin hi bir yerinde, bu arada Trabzonumuzda, zten olmayan Rmluk, Ermenilik vs. iddilar 1923'te kkten silinmitir.

Buradaki tepkileri abartl gren arkadalarmzn iyi niyetlerinden phemiz yok ama unutmayalm ki eytn ayrntda gizlidir.
    Stand-up bakan istemiyoruz!

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

bencede kaldrlmal bu afi ayp yani zaten trabzon ufack eyde ayaa kalkar bunu dnerek insan bir afi yapar

Mert67 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.04.2006
    Nereden
    ngiltere
    Ya
    29

Alnt Kaya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    O minik "Trabzon" yazsn "u" harfinin zerine koysalar ne olurdu...
    Evet ok doru
    ''...En neeli, en hznl, en duyarl, en vurdumduymaz, en hzl, en ar, en abuk, en acelesiz yanmzdr Trabzonspor. Bu sene olmad bir dahaki sene kesin ampiyonuz. Ben gremem ama...''
    Kazm Koyuncu

yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

ustunde durmamak gerek ..
    pisligi ne kadar cok karistirirsak o kadar kokar..
    zaten herkes kimin ne oldugunu biliyor

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    34

Ben firmann aklamasn yeterli buluyorum fakat bu kadar tepkiye de duyarsz kalmayacaklardr muhtemelen.Logo deiir yakn zamanda.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

ilgin...

bukadar velveleye gerek yok sanrm...
    • Biz emperyalistlerin penesine den bir ku gibi yava yava aalk bir lme mahkum olmaktansa, babalarmzn oullar olarak vurua vurua lmeyi tercih ediyoruz.
      Mustafa Kemal Atatrk

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Alnt CeMtS-1967 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ilgin...

bukadar velveleye gerek yok sanrm...
    Bence hadiseye yorum yapmalsn. Yaplan yorumlara deil. Zira grdm kadaryla; senin iin; yaplan yorumlar hadisenin baya nne gemi!..
    Konu Kaya tarafndan (23.04.2008 Saat 17:47 ) deitirilmitir.
    Malik bin Dinar

smela61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

bu tip konulara genelde soukkanl ve iyi niyetli yaklamaya alan birisiyim...

ancak tpk Leman Dergisi'nin geen seneki kapak rezaletinde olduu gibi, burada da bir art niyet aryorum... o zaman da belirtmitim, yine belirteyim:

bu bir canl yayn "gaf" olsa bir derece kabul edilebilir... dersiniz ki bir anda oluverdi, kverdi azdan... ancak burada durum farkl... bu bir tasarm... kim bilir ka kii kontrol ediyor, baslmadan nce... byle bir hatann atlanm olma ihtimali olmamal... kald ki orta lekli bir esnaftan bahsetmiyoruz, koskoca bir irket burada sz konusu olan...

ama Trabzon'un Rum kenti olduuna gnderme yapmak mdr yoksa alveri merkezinin tantmn yapmak mdr bilmem ama bir ama tad kesin...

sevgi ve sayglarmla...
    "7 tepeli ehir... bekle... son tepene de dikeceiz bayramz..."

TheCrow - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Nereden
    Ankara

r harfi tam ortada olduu iin onun zerindedir,art niyet olduunu zannetmiyorum,olay bara ara duyurmadan firmaya gerekli ikaz yaplsayd dzeltilirdi zaten.Komplo teorisi retmeye gerek yok,bu arada yaz niye mavi-beyaz?..Ulan yunan bayra m yaptlar yoksa!!!

Artk dzeltilmesi gerekir,o ayr konu...
    Yelkenimizdeki rzgar aldlar, ylmadk...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Bir al-veri merkezine "forum" adn takmakta hayli ilgin.
    Yoksa illa bir "rum" arm yapmak isteyenler ancak bu kadar m kasabildi...
    Burada ne velveleye veriliyor ne de komple teorisi retiliyor.

Yllarca Avrupa'lnn hazrlad haritalarda gney blgemiz ismi lazm olmayan bir blge olarak nitelendiriliyor.
    Sonra tepki veriyoruz ve karlnda bir zr geliyor.
    Lakin zr ne fayda; zaten harita yaylm ve Avrupa'lnn istedii seviyede insanna ulam durumda.
    Bu aamadan sonra ne yapsan boa!..

Varsayalm hi bir art niyeti yok bu ii yapanlarn. Madem yle gelecekte umarm daha st seviye bir i yapmazlar.
    Bunda bile ince dnemeyip daha ilk admda milleti kllandranlar; biraz daha byk ilerde kim bilir ne garip hareketler yapar...
    Malik bin Dinar

guci 29 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.11.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

Bu konu iin ''Amaaan canm, abartmaya gerek yok'' diyenlerden deilim kesinlikle.
    Kaya abimin de dedii gibi; neden bir alveri merkezine forum ad veriliyor?
    Trabzon yazs neden r harfinin zerine yazlyor da, alt ksma yazlmyor?
    Yan tarafta zaten forum Trabzon yazyor yle deil mi?
    Firma aklama yapsa ne yazar.
    Her ey apak ortada. Belli bir ama tayorlar akllarnca..
    Birgn; zerinde oyun oynadnz o Trabzon zerinize kabus gibi kecektir.
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin mrn yedi senelerin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)