Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maçlarimiz neden yayinlanmiyor?

Nereden
    Avrupa Diğer

Dun aksam cnn,de yayinlanan ileri uclu programinda ayni konu islendi birisi soyle bir ornek verdi diyelimki chelsea vetrabzonspor avrupa kupasi maci oynuyorlar ve bir ingiliz bana trabzonspor hakkinda soru sorsa maclarini canli goremedigim icin zorlanirim ama chelsea maclarini her hafta gordugum icin onlar hakkinda daha cok seyler sogleyebilirim dedi tabii anlayana!.. son gulen iyi gulermis demisler sessiz ve derinden gecmiste medya gazinin zararlarinida unutmamak lazim.

Habu gelecek genclerbirligi macuni trt1 de yayinliyacakar...biz gurbetciler icin cok guzel tabiki...ama Turkiyedekielr stadyuma...aslund abir yonden ii yapaylar yayinlamamakta...cogu o zaman evde oturuyo zaten amci goruyorlar yah...ama asil stadyuma gidip desteklemek onemli..bir acidan ii yapiyorlar diyorum..bir acidanda yayinlamalari lazum, maglum bizler stadyuma gitme imkanumzu bile yok;(

Futbolun Sevr'i

Ülkemin tekstilcileri, AB'yi birbirine katti. Çin'den gelen tekstil ürünlerini bir yil daha "kota"lamak için. Amaç haksiz oldugunu düsündüklerini rekabeti engellemek miydi, yoksa haksizligi temelde onlar mi yapmaya çalisiyordu? Bu konuda ahkam kesecek degilim. Ama sanirim temel fikrin ne oldugunu hepimiz anliyoruz. Korunmak. Öyle ya da böyle, bir süre daha rahat nefes alabilmek.
    Peki ya sürekli kan kaybeden Türk futbolunda durum ne?
    Pazar saat 14.00'de ülkenin Fenerbahçe ile birlikte en keyif veren takimi 25 bin taraftariyla sahaya çikti. Türkiye çapinda en büyük 4 taraftar kitlesinden birine sahip, sampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor, izlemesi eglenceli bir diger takim Malatyaspor'la oynadi. Okuduklarimiza, özette gördügümüze göre yilin en iyi oyunlarindan biri sergilenmis. Bizzat Malatyasporlu oyuncu ve teknik adamlar maç sonrasi röportajlarda rakibin ne kadar sanatçi oldugunu anlatti. Ama biz bunu göremedik. Çünkü Türk futbolunu yönetenler ellerindeki ürünün en kaliteli örnegini satmak için hiçbir çaba göstermiyordu. Orada o muhtesem oyun oynanirken biz TV basinda sifresiz, parasiz bir sekilde Manchester derbisini izliyorduk (Hem de UEFA'nin açik kanaldan yayin yasagi koydugu bir saat diliminde). Türkiye'ye gelmis, bu ülkeden geçmis en muhtesem yeteneklerden biri, Yattara bugün izlenmesi çok güç bir sanatçiligi sergilerken, biz Ingiliz futboluna tapiniyorduk. Isteyenler için o sirada Italya'dan Juventus'u izlemek de ücretsizdi. Birkaç saat sonra Almanya'dan bir maç da izlenebilecekti. La Liga da. Fenerbahçe'nin rakibi Zaragoza açik kanaldaydi. Ama bir gün sonra Fenerbahçe'yi para ödeyerek izleyebilecektik. Yurt disindaki en basarili temsilcimiz Nihat, Ispanya Ligi'ni kutsuyor ve biz onu açik kanalda izliyorduk. Ancak Türkiye'nin en pahali transferi Anelka'nin Süper Ligi zenginlestirmesi sifre arkasindaydi. Sifreyle derdim yok. Böyle olmasi tek yol. Ama diger liglerin ücretsiz olmasi?

Yattara'yi izletin
    Eger amaciniz Türk futbolunu büyütmek, ilgi çekici kilabilmekse böyle bir yayin politikasiyla bunu beceremezsiniz. Türkiye Ligi'nin çekiciligini böylesine baltalayan bir politika (dogrusu politikasizlik) kabul edilemez. Bu yil derbiler disinda sadece 4 Trabzonspor maçi yayinlandi. Samsun ve Diyarbakir maçlari o hafta derbi oldugu için ekrana düsebildi. TRT'den yayinlanan maç sayisi ise 2. Ve eldeki sonuç su: Bu yil C. Ronaldo'yu, Henry'yi, Yattara'dan daha fazla izledik. Hem de açik kanalda. Buna inanabiliyor musunuz? Bu kadar gözlerden saklanan, halkindan uzak tutulan bir oyunun, yasamasi mümkün mü? Hele dünyanin en önemli 4 ligi açik kanalda yayinlanirken, böyle bir haksiz rekabetle var olmasi olasi mi? Böyle mi Süper Ligi cazibe merkezi kilacaksiniz?
    Su açik ki, bugün Türk futbolu Sevr atmosferi yasiyor. Dünyanin üst düzey ülkelerinden hiçbirinde olmadigi bir sekilde dünya ligleri açik kanalda önümüze geliyor, ama Türk futbolu ve onu büyüten yildizlar bizden saklaniyor.
    Simdi NTV'nin, TV8'in yayinlarini yasaklamaya kalkmayin. Önce ligimizi bize getirin ki ne kadar Süper görelim. Bize Yattara'yi seyrettirin. Onu izleyebilmemiz için Ispanya'ya gitmesini beklemeyin.

arkadaslar bu milliyet gazetesinde yazan Mehmet Demirkolun yazisi sizinle paylasmak istedim çok doru tespitleri var bence

e-mail adreside bu mdemirkol@milliyet.com.tr hani bi saol için gerekir diye

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Çok güzel bir yazi [img]smileys/smiley32.gif[/img]Ayrica bu tip yazilarin altinada mail adresini verirsek daha ii olur. Bir ki kelamda olsa tesekkür maili atmak çok faydali bence. Hatta Istanbul medyasinda çikan bu tür güzel yazilar için bir köse olusturabiliriz. Destek ve tesekkür maillerimizi göndeririz.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı Duman61 Nickli Üyeden Alıntı

Dün NTV de, 90 dakika dada Trabzonspor'un maçlarini izlemek istiyoruz,neden yayinlanmiyor,haksizlik ediliyorgibi serzenisler vardi. Hincal, Faik'e beni elestirecegine adam gibi program yap,program basina 17 milyar aliyorsun,ne yapiyorsun orada diyerek yaklasik 5-10 dakika köpürüp durdu. TRT genel müdürüne de bunlarin hesabini vermek zorundasin dedi.

Ayrica çok önemli bir noktaya temas ettiler,eskiden TRT de dünya sporunda ne oluyor ne bitiyor ögrenirdik,simdi Faik'in programinda 3 tane adamin futbol disinda konustuklari hiç bir sey yok. Hakikaten eskiden yine belki futbol agirliktaydi,ama Avrupa'dan da futbol vardi,basketbol,atletizm vardi. TRT genel yayin politikasindan çok uzaklasmis...

TV8'de Cumartesi geceleri "yasamdan dakikalar" isimli bir program var. Burada daha ziyade "keyifli bir çay sohbeti" yapiyorlar. Hincal burada da Oguz'un degindiklerini iletti.

Çogu kisi sevmez, ama Hincal'in tespitleri yerinde, üstelik hiç çekinmeden bunlari sert bir üslupla dile getirdi. TRT için bir dönem Pazar günleri, yaptigi bir program vardi, bir nevi fedakarligindan bahsedip, "ben senelik izne çikmam ve benim haftasonlarim kutsaldir ona ragmenPazar günleri Trt'ye program yapmayi seve seve istedim" demisti.

Isin ilginç olani ise; Hincal bu program basina 150 milyon aldigini su an program sunucusunun 2 milyar aldigindan söz etti. Trt'nin maç yayini içinödedigi paralara da degindi ve "bu parayi diger takimlain maçlarini yayinlayarak çikaramaz" dedi. "Benimvegilerimleisleyen TRT, benimparamla hovardalik yapamaz" diye kesip atti.

Evet arkadaslar isin diger bir boyutu var; TRT vergilerimizle isleyen bir devlet kurumu!!! Ligin en iyi futbolunu oynayan 2 takimdan birisinin maçlarini yayinlama hakkina sahip olmak bir lütuftur. Ne yazik ki bunu kullanmiyorlar.

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

konusmasini bile dogru dürüst becermeyen faikin ne isi var trt de allah askina.

kim getirdi bu beceriksizi oraya ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sanatik Nickli Üyeden Alıntı

konusmasini bile dogru dürüst becermeyen faikin ne isi var trt de allah askina.

kim getirdi bu beceriksizi oraya ?

Cevap: siyasi güçler getirdi..Leylekler getirmedi ya[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Almanya

bare stadyum programminin ismini "istanbul ligi" yapsaydi o siyasiler.Cok daha dogru olurdu !!

Faikiucurmak icin kac leylek gerek acaba [img]smileys/smiley4.gif[/img]Edited by: sanatik

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

zaten içerdeki maçlari vermesinler ya! deplasman maçlarini versinler. tribünlerimiz daha yeni dolmaya basladi bide içerdeki maçi verirlersemaça kimse gitmez. ama en azindan su 3 dakikalik görüntünün süresi uzatilmali

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trt nin bizim maçlari vermesini istemiyorum, maçlar verilecekse digiturkten verilmeli yoksa hiç verilmesin daha iyi.Aslinda futbolun dengeli gelismesi için her takimin maçinin verilmesi lazim ama türkiyedeki beyinler bunu kaldiracak yapida degil

FERO61
    Ziyaretçi

ya bizim maclari trt niye versin orada digitürk varken...icerideki maclarimiz yayinlanmasin diyorsunuz ,neden? bizansin sahasi stadi da doluyo beyler hatta her hafta maclari yayinlaniyor

trabzonda 300 üye var diyorsunuz digitürke ....eeee stad kapastemiz kac cek ordan 300ü...neden dolmasin stad....

bu bi bahane olamaz basarili takimin macari full ceker ve cekmesi lazim

mac yayinlaniyor diye maca gitmemezlik olmaz....yayinlansin tabi her macimiz yayinlansin türkiye futbol izlesin avrupa futbol izlesin

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

arkadaslar trt bir yana, benim asil tepkim digitürk'e. selahattin kinali adiyla digitürk'e üyeyim, ve 3 mart itibariyla 5 yillik üyeligimi iptal ettirdim. asil yapilmasi gerekenin bu oldugunu düsünüyorum. ezikler godoslar birbirleriyle oynamadan trabzonsporumuzu izleyemeyeceksek, digitürk kutusunun evimde ne isi var? sampiyonluga oynuyoruz, verirler diye sabrettim, ama nafile, avare besiktas her hafta ekranda, trabzonum yok!' hade ordan!!

trabzonsporlular; zorunlu haller disinda..lütfen digi kutularini iade edelim. demokratik tepki budur! trabzonsporluluk bir durustur, bu durusun ilk sartlaridnan biri de; tavir koymasini bilmektir.

saygiyla..

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Digiturk ve Ligtv ye tepkileri dile getirmek lazim,bir de STADYUMUN TEL NOSU:-555 9444488- BU NUMARAYA her hafta msj atalim.

Nereden
    Almanya

SENOL YÜKSEK

YOK YAVVVV !... VAY ANASINI !!!..

SORULACAK BAZI SORULAR VAR....
    BU SORULAR DA ÇOK ÖNEMLI SORULAR...
    SIMDI SORULARA GEÇIYORUM...
    BU ÜLKEDE ISTANBUL'UN 3 BÜYÜKLERINDEN BASKA TAKIM YOK MU ?...
    TRABZONSPOR'UN INSANLARINI ARTI BU ÜLKEMIN TRABZONSPORLU TARAFTARLARI BASKA BIR ÜLKEYE MI AIT ?...
    TÜRKIYE'DE TRABZONSPOR'UN HER ILDE SEYIRCISI VAR.. BUNLAR FUTBOLDAN HIÇ MI ANLAMAZLAR ?.. HIÇ MI ZEVK ALMAZLAR ?...
    BU ÜLKE TRABZONSPOR'UN AVRUPA'DAN ALDIGI PUANLARLA ÜLKE PUANINI YÜKSELTTIGINI, FUTBOLDA ULUSLARARASI OLGUNLUGA ADIM ATTIGINI UNUTTU MU ?..
    EN ÖNEMLISI TÜRKIYE'NIN 4 BÜYÜGÜ DENIYOR YA, BEN ARASTIRDIM TRABZONSPOR, LIGE ÇIKTIGINDAN BU YANA LIG SONU PUAN CETVELINI SIZLER DE ARASTIRINDA BIR BAKIN.. TRABZONSPOR BU SIRALAMADA KAÇINCI.. BIR DE SUNU HATIRLATALIM, TRABZONSPOR SAYESINDE 2.LIGE DÜSMEYEN 4 BÜYÜKLERININ BAZILARININ KULAKLARI ÇINILYOR MU ACABA ?..
    SORUYORUM;
    NEDIR BU TRABZONSPOR KORKUSU ?...
    NEDIR BU KIN ?..
    NEDIR BU NEFRET ?...
    NEDIR BU KÜÇÜK GÖRME ?...
    NEDEN GÜZEL FUTBOL BASLADI MI, KORKU DAGLARI SARIYOR ?...
    BÖYLE TEZGAHLARLA NEREYE KADAR GIDECEGIZ ?...
    YOK YAVVV...
    YOK ANASINI !!!...
    YOKSA ISTANBUL EFENDILERI, TRABZONSPOR BASARILI OLURSA ZAHMETE KATLANIP, TRABZON'A GITMEK ZORUNDA MI KALACAK HABER UGRUNA ?...
    VEYA-YOKSA,
    TRABZONSPOR'UN RUHUN DERINLIKLERINE INEN OKSAYICI BIR SIIR GIBI OYNADIGI FUTBOL, VEYA FIRTINALI BIR HAVADA AZGIN DALGALARLA MÜCADELE EDIP KAYIGINI SAG SALIM KIYIYA GETIREN BIR KAPTANIN USTALIGI GIBI MÜCADELECI FUTBOLU VE NETICELERI MI KORKUTMAYA BASLADI ?...
    SAYET BIZ FUTBOL DERSINI BASKALARINA IZLETIRSEK, BU ÖGRETMEN, BU SINIF ÇOK KALITELI, HARIKA BIZDE BU SINIFTA DERS YAPALIM DIYEN BIR GRUBU ELLERINDEN MI KAÇIRACAKLAR ?.. BU MU KORKU ?..
    BEN BÜTÜN BU ARTILARI, EKSILERI ALT ALTA-ÜST ÜSTE KOYUYORUM, ÇARPIYORUM, ÇIRPIYORUM AMA BIR TÜRLÜ BU SORULARA CEVAP BULAMIYORUM..
    BEN BULUYORUM DA !...
    EY YAYINCI KURULUS...
    EY EYYAMCI KURULUS...
    SEN BULDUN MU ?...
    BULABILDIYSEN CEVAP VER !!!...
    KEYFIN ISTEDIGI ZAMAN ISTEDIGIN MAÇ SAATINI, CANIN ISTEDIGI GIBI AYARLIYORSUN VE GÖSTERIYORSUN...
    PEKII YA TRABZONSPOR...
    NEDEN BU KADAR TAHAMMÜL EDILEMIYOR TRABZONSPOR'A VE GÜZELLIKLERINE ?...
    BAKIN TARIH VE SAATIYLE;
    MALUM 13 SUBAT 2005, DEVLETIN 1 NOLU TELEVIZYONUNUN SUNUCUSU FAIK ÇETINER, ÇESITLI YORUMLAR VE HESAPLAR BEKLENIYOR TRABZONSPOR-MALATYASPOR MAÇI..
    HEMDE HAFTANIN EN ÖNEMLI MAÇI...
    TAHMIN EDIYORUM, TÜM ILLERDE BÜTÜN YURTTASLAR SABIRSIZLIKLA BU MAÇI BEKLIYOR..
    EN SAGLAM, EN DUYARLI, EN TARAFSIZ, EN BÜYÜK PROGRAM (BANA GÖRE ÖYLE OLMALI !..)
    TRABZONSPOR-MALATYASPOR MAÇINA SIRA GELIYOR, BAKIN NELER OLUYOR ?...
    MALUM ÖZÜR...
    HER PROGRAMDA OLDUGU GIBI; BALPARMAK..
    ELDE OLMAYAN NEDENLER ?... (BU NEDENLER ACABA KIMIN ELINDE OLACAK KI ?..)
    NEYSE TRABZONSPOR-MALATYASPOR MAÇINDAN KISACIK BIR GÖRÜNTÜ..
    SUNUCU BASLIYOR BIR SEYLER SÖYLEMEYE..
    KENDINI BU ÜLKEN,N EN BÜYÜK HOCASI ZANNEDEN ZAT'TA (YILMAZ VURAL) HEMEN OLAYI ALIYOR BASKA YÖNE ÇEKIYOR..
    YOK BESIKTAS MAÇI, YOK SU, YOK BU, LAFI HEMEN KAYNATIYOR...
    BIR INSAN NASIL BU KADAR KINDAR, NASIL BU KADAR FUTBOL CANBAZI OLUR...
    NASIL BÖYLE EYYAMCILIK YAPAR VE NASLI BÖYLE TEHLIKELI MESAJLAR VERIR...
    BAKIN NE DEDI !!!...
    YATTARA, MALATYASPOR MAÇINDA ADAMI YATIRDI, KALDIRDI GOL PASINI VERDI YAAA
    BU ZAT (YILMAZ VURAL ): ''HAYRET YAV, NASIL BU ÇALIMLARI YIYOR'' DIYE FERYAT EDIYOR MALATYASPORLU FUTBOLCU IÇIN..
    SUNUCU (FAIK ÇETINER) SORUYOR: '' HOCAM NE YAPACAK FUTBOLCU'' DIYE..
    O ZAT(YILMAZ VURAL) CEVAP VERIYOR: ''BAKIN OLUR MU.. BEN BU YASTA YEMEM O ÇALIMI !!!.. VARDIR BIR ÇARESI.. BÖYLE SEY MI OLUR'' DIYOR
    VE NE DIYOR BILIYORMUSUNUZ;
    YILMAZ VURAL: ''ARKADAS, YATTARA ÇALIMI SANA ATTIMI.. SENDE YATTARA'YI BIÇ, KES, YATIR PARÇALA''
    MESAJ, BÜTÜN YURDUN DIGER TAKIMLARINA...
    YOK YAVVV.. VAY ANASINI...
    PEKI SORUYORUM
    YATTARA, ISTANBUL TAKIMLARINDA OYNASAYDI BU MESAJI YINE VEREBILECEKMIYDIN YILMAZ HOCA ?...
    AYIP OLUYOR BEYLER...
    ÇOK AYIP...
    INSAN YA AGZINDAN ÇIKANI DUYACAK, BILECEK YA DA SÖYLENEN LAFIN NEREYE GIDECEGINI TARTACAK !!!...
    HIÇ BIR POZISYON OLMAMIS, MAÇ SANKI OYNANMADAN 3-0 BITMIS GIBI ÖZETI GÖSTERILIYOR..
    PEKI SIMDI NE OLACAK ?...
    MALATYASPOR KURAL HATASINDAN BAHSEDIYOR...
    NASIL KEYIFLENDINIZ MI ?..
    KIM GÖRDÜ KI ?...
    KIM YORUM YAPTI KI ?...
    SON SÖZ...
    TEKRAR EDIYORUM..
    AYIP OLUYOR BEYLER, AYIP OLUYOR, AGALAR-PASALAR...
    SAYET TRABZONSPOR BU ÜLKEDE 4 BÜYÜKTEN BIRI ISE HEM DE KAMUOYUNDA EN GÜZEL FUTBOL OYNAYAN TAKIMI ISE, 4 MAÇTA 1'DE BIZIM HAKKIMIZ DEGIL MI, NAKLEN YAYIN !!!...
    BIZ HERKESI SEVIYORUZ...
    HOSÇAKALIN...

Bunlar tam dayaklik

Cemalettin Taşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporun maçlarini sifresiz seyretmek istiyorum. digitürke para vermek istemiyorum. sonuçta havuzdan aldigimiz para degismiyor.

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TRT den haber var mi?

kufur edicem olmiycak neyse sabir ede ede sinirlerim bozulacak o serefsizler daha ne kadar istanbul takimlarini kousacaklar onu merak ediyorum

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

1 mac verdiler gerisi yok yine tepkilerimizle akillari baslarina gelir insallah sonra sampiyon olcaz pisman olucaklar

Ya probnlem etmeye gerek yok bizimkilerde onlar yayinlamak istedikleri zaman vermezler maçlari onlara olur biter.

BUNLARA EN GÜZEL CEVABI SAMPIYON OLARAK VERECEGIZ< ARKADASLAR MERAK ETMEYIN

NE SEVDAM BITTI NE KAVGAM

Nereden
    Bursa

Digitürk ve trt nin bizim malara sansür koymasi tamamen trabzonsporumuzun idari açidan gösterdigi zaaftan kaynaklaniyor.Bu isi çözse çözse Faruk Özak veya Atay Aktug çözer......

Oğuzhan Turhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aslinda herkes trt ye tepki gösteriyor ama esas tepki federasyona gösterilmeli.bu konu hakkinda fazla bilgim yok ama sonuçta geçen yil maçlarimiz digitürkten yayinlandi demekki digitürkten kaynaklanan bi sorun yok nitekim federasyon digitürke 3 maç hak vermis,en azindan öyle deniyor.e o zaman sorun federasyonda.trt dende kulüp olarak içerdeki maçlari yayinlamasini istemiyoruz.

Nereden
    Amasya

haklilar bizi göstermememekde bu ligi yakismiyoruz öbür h... larin berbat futbolu yakisiyor digitütke ...bizie söyle espanya ligi yakisir futbolumus cok akili geliyor öbürlerien salak kaldiklari icin göstermiyorlar[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ispanyaya fener yakisir ordaki bo..tan takimlarin puana ihtiyaci var.. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)