Sayfa 15 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 13 14 15
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 351 ile 362 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün Yeni Tüzük Taslaðý | Katký ve Önerilerinize Açýk

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bende üye giriþ parasýnýn bu kadar yüksek olmasýna itiraz ediyordum 69 kabul edilseydide birþey fark etmiyecekti benim için üye alýmý ne zaman baþlýyacak acaba

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

Suraya bak ya inanilmaz bir olay bu. Bir takimin baskani kongrede kendisine karsi gelen bir kac serefsiz yuzunden nerdeyse istifadan donuyor bir de siz bizim taraftara bakin. Kulube uye olmak istiyorlarmis da tuzugun gecmemesi iyi olmus. Ya bizim boyle taraftarimiz olduktan sonra bizim sampiyon olmamiz mumkun mu? Hayir degil ve hatta imkansiz gibi bir sey. Yaziklar olsun lan size.

Vehbi Sancak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

çok ayýp
    burada LAN denilecek hiçbir kardeþim olduðu kanýsýnda deðilim
    mübarek Ramazan'da milleti günaha sokmaktýr, yazýk olma durumu

maalesef ülkemiz ünüforma ülkesi, koltuk ülkesi
    ben dedim oldu, ben yaptým oldu ülkesi
    küçük olsun benim olsun, sadece benim olsun ülkesi

Trabzonspor'a herkes üye olabilmeli,
    vatana, mala, namusa, cana ve ýrza karþý gelmiþler hariç
    veya bir konsensus çerçeve belirlenir
    ve bu üyelik öncelikle Trabzon'un þartlarýna uygun olmalý
    fýndýk kaç lira, çay kaç lira......................
    uzun uzun düþündüm hadi balýk da kaç lira
    baþka ne var?
    belki 1-2 maça gidebilecek parasý olacak cebinde
    býrakalýmda uygun fiyat ile aidiyet kimliðine sahip olsun gönüldaþlarýmýz

aaaa birde sýnýf ayrýmý yapabiliriz, 1. , 2. , 3. sýnýf üyeler
    altýn,, gümüþ, bronz üyeler
    paralarýna koltuklarýna göre oy haklarý olur
    yani daðdaki çobanla bir olacak deðil ya oylarý!

sadece üyelik ile ilgili yazmak istedim
    divan ile baþkan seçilebilmek ile ilgili, neyse boþverin,,,,,

ama ayýp ve yazýk diyorum
    süslü kelimeleri tavsiye ediyorum; sinerji, empati, sempati
    onur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Sürmen’den tüzük çalýþmalarý konusunda açýklama
    Hukuk Ýþleri Sorumlumuz Av.Ali Sürmen bir açýklama yaparak tüzük deðiþikliðiyle ilgili oluþan gündemi deðerlendirdi. Sürmen açýklamasýnda þu görüþlere yer verdi:

“Tüzük tadilatý amacýyla 07.09.2008 tarihinde yapýlan Olaðanüstü Genel Kurul akabinde görsel ve yazýlý basýn organlarýnda yer alan bazý açýklama, yorum ve deðerlendirmeleri sabýrla izledik. Beþiktaþ maçý gibi önemli bir karþýlaþma öncesi Trabzonspor’un menfaatlerini ön planda tutup, mümkün olduðunca bu konuda herhangi bir cevap vermekten kaçýndýk. Ancak kamuoyunda bilgi kirliliðine yol açan ve Trabzonspor Yönetim Kurulu üyelerine saldýrmaktan baþka amaç taþýmayan söz ve yazýlarýn doðru olmadýðýnýn herkesçe bilinmesi gerekmektedir.
    Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun atamasýyla oluþan Tüzük Komisyonu üyeleri 94 maddelik tüzüðün 46 maddesinde önemli deðiþiklikler yapmýþ, bunun dýþýnda bir çok maddeyi anlaþýlýr hale getirerek, 2 maddeyi de kaldýrmýþtýr.
    Aidatlar konusunda 14 kiþilik komisyonda yer alan 11 üyenin katýldýðý toplantýda en düþük teklif olan 500 YTL. giriþ aidatý, 120 YTL.yýllýk aidat teklifinin kabul edilmesine raðmen, tüzükteki bu deðiþikliði yönetim kurulunca yapýlmýþ gibi göstermek, bu konuda muhalefeti olmayan bazý komisyon üyelerinin genel kurulda önerge hazýrlayarak, muhalif gibi konuþmalarý etik bir davranýþ þekli deðildir.
    Komisyonun yönetime teslim ettiði 92 maddelik tüzükte yönetim kurulumuz tarafýndan Baþkanýmýz Sayýn Sadri Þener’in isteðiyle “yöneticilerin temlik koyma yasaðý”, “baþkan aday adaylarýna aday olmalarý için oy verecek divan kurulu üyelerinin sadece bir ismi tercih etmeleri”, baþkan adaylýðýna baþvuru sýrasýnda oluþturacaðý yönetim kurulu aday listesinden en az 3 açýklanmasý” yönünde düzenlemeler yapýlmýþtýr.
    Bu deðiþiklikler de hem kulübümüzün resmi web sitesinde yayýnlanmýþ hem de 25.08.2008 tarihli yazýmýzla baþta Divan Baþkanlýk Kurulu olmak üzere tüm kurullarýmýza gönderilmiþtir.
    Bu nedenledir ki; Divan Baþkanlýk Kurulu, komisyonun hazýrladýðý tüzük taslaðýnda 7 maddede deðiþiklik yapýlmasýný bizzat Sayýn Nizamettin Algan’ýn imzasýný taþýyan bir yazý ve ayrýca sözlü olarak yönetimimizden talep etmiþ ancak bu talep kabul görmemiþtir.
    Basýnda yer alan “komisyonun hazýrladýðý tüzük delik deþik edildi ve haber verilmedi” gibi ifadelerin ne kadar ciddiyetten uzak olduðu kamuoyunun takdirindedir. Kaldý ki komisyonlar, yönetimler tarafýndan atanan istiþare ve hazýrlýk organlarýdýr. Yönetim kurulunun üzerindeki tek organ da Genel Kurul’dur.
    Bu nedenledir ki; Medeni Kanun ve Dernekler Kanunu’nda yer almayan yetkilerle yönetim kurulunun görevini üstlenmeye çalýþmak, kamuoyuna bu yetkileri varmýþ gibi yanlýþ ve yanýltýcý beyanlarda bulunmak, Trabzonspor’a zarar vermekten baþka bir amaç taþýmaz.
    Deðiþmesi yasal zorunluluk olan tüzük hakkýnda Dernekler Masasý’nýn muhtemel uyarýsýndan sonra yapýlacak yeni çalýþmalarda arzu edilen, genel kurula isteyenin istediði maddede önergeyle gelmeleri ise yönetim kurulumuz buna da “hayýr” demez.
    Yeter ki talepler Trabzonspor’umuzun geleceðine ýþýk tutsun ve menfaatlerine uygun olsun.
    Bu görüþlerle kamuoyunu saygýyla selamlýyoruz”

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Dikenler Göðü Deler Mi?..YUSUF REHA ALP

Trabzonspor Yönetim Kurulu olaðanüstü bir baþarýya daha imza attý. Kulüp avukatýný azletti!..
    Trabzonspor delegelerinin hemen hepsinin, Trabzonspor kamuoyunun ise çoðunluðunun yakýndan tanýdýðý bir isimdir Cengiz Çebi. Son 10 yýlýn tüm kongrelerini, belki de, o yönetmiþtir. Bu, hayli zor ve sýkýntý yaratmaya aday görevi her defasýnda layýkýyla yerine getirmiþ, konusuna ve özellikle de dernekler mevzuatýna fazlasýyla hakim olduðunu yönettiði kongrelerde açýkça göstermiþtir..

Yöneticilik yaptýðým yýllarda beraber yürüttüðümüz davalardan çok daha önce tanýrým Sayýn Çebi’yi.. Bu mesleðe yeni baþladýðýmda, bir meslektaþ büyüðümüz olarak, ilgisini de desteðini de, enerjisini de genç kardeþlerine gösterirken her zaman son derece bonkör olmayý bilmiþtir. “Rahle – i tedrisatýndan yetiþtik” diyemesek de, üzerimizdeki emeðini inkâr etmemiz mümkün deðildir.

Cengiz Çebi, en son tüzük tadilatý kongresini de yönetti. Daha önce tüzüðün yeniden yazýlmasý için oluþturulan komisyonda da kulüp avukatý olarak yer alýyordu zaten (Mezkûr komisyonda ben de olmama raðmen, bu toplantýlara, iþlerimin yoðunluðu nedeniyle sadece üç defa katýlabildim.). Oluþturulan bu komisyon, tüzükte var olan eksikliklerin giderilmesi, yürürlükteki medeni yasaya ve dernekler yasasýna aykýrý maddelerin mevzuata uygun hale getirilmesi ve daha önceki tüzükte varolan boþluklar nedeniyle yaþanan bazý sýkýntýlarýn düzeltilerek ayný olaylarýn tekrar yaþanmamasý için gerekli deðiþiklikleri yapmayý amaçlýyordu.

Nitekim, bir yýla yakýn sürede, elliye yakýn toplantý yapan bu komisyon sonuçta ortaya bir taslak çýkardý (Kaldý ki Trabzonspor Yönetim Kurulu, bu iþi, böylesi bir komisyon kurarak yapmak zorunda da deðildi. Ancak bu yolu tercih ederek camianýn her kesimini iþin içine katmak, hakkýný teslim edelim, alkýþlanacak bir hareketti.).

Komisyonda, Trabzonspor Yönetim Kurulu’nu temsilen Hukuk Ýþleri Sorumlusu Ali Sürmen (zaten kendisi komisyon baþkanýydý) ve yedek yönetici Ali Rýza Egemen de bulunuyordu. Kulübü temsilen de Cengiz Çebi vardý. Yani orada yaþanan geliþmeler, tartýþýlan maddeler, öneriler, görüþülenler, yazýlanlar – yazýlmayanlar, kabul edilen teklifler – edilmeyenler, velhasýl komisyona dair ne varsa hepsi yönetim kurulunun bilgisi dâhilindeydi. Kaldý ki bu komisyondaki kiþileri belirleyen de yönetim kuruluydu.

Yani demem o ki, bu komisyonun en son haliyle belirlediði tüzük, yönetim kurulunun da tüzüðüydü aslýnda. O halde neden komisyonun yazdýðý tüzük, komisyondan çýkan haliyle deðil de birkaç maddesi deðiþtirilmiþ olarak genel kurula sunuldu? Yönetim Kurulu’nun Ali Sürmen ve Ali Rýza Egemen’in temsili varlýklarýna raðmen beðenmediði, ya da deðiþtirilmesini istediði maddeler elbette olabilir. Ancak bu maddeleri deðiþtirmenin ya da ekletmenin yolu, komisyonun bir yýllýk emeðinin yok sayýlarak onlardan habersiz bir þekilde bu iþi yaparak genel kurula o þekliyle sunmak mýdýr?

Bunlarý, komisyona bir öneri þeklinde aktararak o þekilde tüzükte yer almalarýný saðlamak daha doðru olmaz mýydý? Þayet siz komisyonu hiçe sayarak bu tip bir düzenleme metodu benimserseniz, o komisyonun üyeleri de elbette genel kurulda kendi hazýrladýklarý tüzükte, kendilerinden habersizce eklenmiþ maddeler olduðunu gördüklerinde kýrýlýrlar, kýzarlar, tepki gösterirler..

Kaldý ki, tüm bunlara raðmen kongreye katýlanlar yine de büyük olgunluk göstermiþ ve tüzüðün, habersiz de olsa deðiþmiþ haliyle geçmesi için evet oyu vermiþlerdir. Hadi salona gelen insanlarý orada tutmak kabiliyetiniz yok, ya da oraya tüzüðün istediðiniz þekliyle geçmesi için gerekli olan sayýda üyeyi getirtme yeteneðinden mahrumsunuz, ancak bunda kabahati baþkalarýnda aramayacak kadar olgunluk gösterseydiniz bari!..

Tüzük deðiþikliði için yeterli sayýda üye oy kullanmadýysa bunun kabahatlisi Kongre Divan Baþkaný Cengiz Çebi midir? Ne yapacaktý Sayýn Çebi? Rakamý fazla gösterip, tutanaða, deðiþiklik için yeterli olduðunu mu yazdýracaktý? Ýnsanlarý salona sokmak için gayret mi sarfedecekti? “Hayýr” oyu verenleri iknaya mý çalýþacaktý? Ne yapacaktý? Ýnsanlarý bu anlamda yönlendirmek yönetim kurulu üyelerinin yapmasý gereken bir þey deðil midir? Ya da þöyle sormalý; tüm bunlar yönetim kurulu üyelerinin çok daha önceden düþünüp tedbir almalarý gereken þeyler deðil midir?

Siz hiçbir olasýlýk üzerinde kafa yormayacaksýnýz, siz zahmet edip etrafýnýzý bilgilendirmeyeceksiniz, siz söz konusu tüzük deðiþikliðinin bu kulüp için ne kadar önemli olduðu konusunda kamuoyu oluþturup delegeyi salonda toplayamayacaksýnýz, siz gelen delegeyi içeride tutmayý beceremeyeceksiniz, ondan sonra Divan Baþkaný bir katakulli yapsýn da tüzüðü geçirsin diye bekleyeceksiniz öyle mi?

Bunu yapmayan adamýn hakký da azledilmek olacak!.
    Göreve geldikleri günden bu yana çok doðru kararlarýn da altýna imza atan mevcut kurul, daha önce yaþanan Sümer ve Konak hadisesinde de geçer not alamamýþtý. Yaþanan bu üç hadise de gösteriyor ki, bu kurulun insan iliþkileri anlamýnda büyük bir sorunu bulunuyor. “Top kaleden içeri girdiði müddetçe tüm sorunlar taraftar gözünde unutulur gider” gerçeðinin rahatlýðýna yanlamasýna uzanývermiþ görüntü çizen bu kurul, kendilerini seven, can – ý gönülden destekleyen ve baþarýlý olmalarý için hiçbir karþýlýk beklemeksizin dua eden insanlarý kýrmakta pek mahir olduðunu ýsrarla gözümüze sokmaktan rahatsýzlýk duymuyor olabilir. Pohpohlanmaya alýþkýn yapýlarý, içinde, en ufak bir eleþtiriyi dahi kendilerine yapýlmýþ bir saldýrý kabul ederek hayali düþman yaratma kabiliyeti de taþýyor olabilir. Ancak yönettikleri kurum Trabzonspor’dur. Kendini kalben baðlý olarak hisseden herkesin, kalben baðlý olduklarý o yapý üzerinde söz söyleme hakkýna da sahip olduðuna inandýðý bir camiayý yönetme görevindeler. Akýl almaktan hoþlanmadýklarýný biliyoruz. Lakin dostlarýný kendilerinden soðutmak için ellerinden geleni artlarýna koymamalarýnýn bir açýklamasýnýn olmasý mümkün deðil!..

Bilmeliler ki, öfke, bir belagat deðildir. Tam tersine, öfke, onunla birlikte hareket etmeyi alýþkanlýk haline getirmiþ kiþileri, kendi hazin çukuruna götürmek yolunda kusursuz bir yol arkadaþý olmaktan baþka bir þey olmadýðýný defalarca kanýtlamýþ tehlikeli bir düþmandýr. Tarýk Buðra, yýllar önce Osmancýk adlý kusursuz eserinde Þeyh Edebali’yi konuþtururken, “Ey beð” diye seslenmiþti, “Beðliðini bil, beðliðini unutma. Bundan sonra öfke bize, uysallýk sana; güceniklik bize, gönül alma sana; suçlama bizde, katlanma sende; yanýlgý bize, hoþgörmek sana; acizlik bize, yardým sana; geçimsizlikler, uyuþmazlýklar, anlaþmazlýklar, çatýþmalar bize, adalet sana; kötü göz, þom aðýz, haksýz yorum bize, baðýþlama sana; bölmek bize, bütünlemek sana; üþengeçlik bize, gayret sana; uyuþukluk, rahat bize, uyarmak, þevklendirmek, gayretlendirmek sana…”

Bu yükü taþýyacak gücü sizde gördüðümüz için desteðimizi hiç esirgemedik, bundan sonra da esirgemeyeceðiz elbette. Bir kere daha hayal kýrýklýðýna uðratmayýn bari bizi..
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

75 maddeyi birden oylamaya sokarsan kabul edilmez, nitekimde edilmedi. Ýnsanýn 75/1 hata yapma þansý olmaz mý? Olur tabi. Bunun faturasýný Cengiz Çebi'ye kesmek asla kabul edilemeyecek bir davranýþ. Yönetim ''acaba biz nerde yalnýþ yaptýk'' diye düþünmeli faturayý baþkalarýna kesmeden önce. ''Bizim yaptýðýmýz doðrudur siz kabul edin'' mantýðýna giderseniz böyle sonuçlarla karþý karþýya kalýrsýnýz.

Daha önceki yorumlarýmda bazý maddelere kesinlikle karþý olduðumu belirtmiþtim. Bu maddelerin geçmeyeceðini de adým gibi biliyordum. nitekimde öyle oldu. Bence asla süpriz deðil. Hata varsa yönetimindir. En azýndan 75 maddeyi birden oylamaya sunmak bir hatadýr.

Herkesin þapkayý önüne koyup düþünme zamaný!
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Tüzük tadilatýyla ilgili öneri ve taleplerinizi sitemizde oluþturulan sayfaya gönderebilirsiniz

Tüzük tadilatýyla ilgili öneri ve talepleriniz, kulübümüzün resmi sitesinde oluþturulan sayfaya yapýlabilecektir.

Kurulacak komisyon 1 – 20 Haziran tarihleri arasýnda deðerlendirme yaparak yeni bir taslak oluþturacaktýr. Bu taslak 20 – 30 Haziran tarihleri arasýnda resmi sitemizden yayýnlanarak, 30 Haziran 2018’de genel kurulun onayýna sunulacaktýr.

Mevcut tüzüðümüzle ilgili önerilerin gönderileceði baðlantý adresi:

http://www.trabzonspor.org.tr/tr/tuzuk

http://www.trabzonspor.org.tr/tr/hab...siniz-5-9-2018
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Baþlýðý okumakta fayda var. Bakýn bir camia nasýl 10 senedir ayný þeyleri konuþuyor, tartýþýyor...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

yeni tüzük önerileri

+ kulübe üye olma sistemi: acilen deðiþmeli.ne olmalý? 5 sezon kombine kart alanlar otomatik olarak üye olmalý.bu biraz barça sistemidir.taraftarý kulüple birleþtirme projesi.5 sezon kombine kart ne demek?kulübe maddi manevi destek vermiþ olmak demek.sadece parayla üyelik 13. sandýk vakýalarýna neden oluyor.anlatmaya gerek yok.

+ bankalardan kredi çekilmesi yasaklanmalý.bu kural þimdi konulup 3 yýl sonra yürürlüðe girebilir.çünkü þu anda sanýrým zorunluluktan ekonomiyi döndürmek için kredi çekildi yada çekilecek.ama 3 yýl sonra kulüp kendi yaðýnda kavrulmaya baþladýðýnda kredi çekilmesi kesinlikle yasaklanmalý.çünkü kulübü borçlandýrmak ve indiragandi olaylarýnýn önünü açýyor bu durum.

zaten bu iki olayý yaptýðýnda kulübü yönetmek demek sadece doðru tercihlerde bulunup bulunulmamasý manasýna gelecek.neden a oyuncu yerine b oyuncuyu tercih ettin sorusu sorulacak.fakat kulüp en azýndan maddi anlamda bir zarara uðramayacak.baþarýsýzlýkta elbette bir zarar oluþur ama bu kar dan yapýlan zarar olur.eksilere düþmeyiz.

bundan önceki 2 yönetime bankalar kapýlarýný açtý.bunlarda sorgusuz sualsiz daldý.sonuç?yüklü faiz ödemesi.ve ana borç.bankalarýn istediði bir durum.kötü yönetilmek ve faiz kazanmak.onunçün bankalardan kredi alýnmasý yasaklanmalý.net

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Lightbulb Tüzük taslak çalýþmalarýmýz tamamlanmýþtýr

Kulüp tüzüðümüzün günün þartlarýna göre ihtiyaca hasýl olan ve aksaklýk içeren birtakým maddelerinin yeniden düzenlenerek Dernekler Kanunu ile Türk Medeni Kanunu’na uygun hale getirilmesine yönelik bir süredir yürüttüðümüz çalýþmalarda sona gelinmiþtir.

Yeni tüzükle ilgili taslak, Yönetim Kurulumuz, Divan Baþkanlýk Kurulu, Denetleme Kurulu, Sicil Kurulu, Disiplin Kurulu, Müze ve Arþiv Kurulu ile camiamýzýn paydaþlarýnýn iþ birliðiyle tamamlanmýþtýr.

Tüzük taslaðýmýz, camiamýzýn incelemesi amacýyla mevcut tüzüðümüzle birlikte resmi sitemizde yayýnlanmýþtýr. Taslak tüzüðü ve mevcut tüzüðü inceleyenler diledikleri takdirde ayný sayfada yer alan mesaj bölümüne görüþ ve önerilerini yazarak kulübümüze iletebileceklerdir.

Uygun bulunan görüþ ve önerilerle birlikte son þekli verilecek tüzük taslaðýmýz, Olaðanüstü Genel Kurul’da delegelerimizin onayýna sunulacaktýr.

Mevcut tüzüðümüzü ve taslak tüzüðümüzü incelemek, görüþ ve önerilerinizi iletmek için lütfen linki týklayýnýz

Not: Görüþ ve önerilerinizi ayrýca tuzuk@trabzonspor.org.tr adresine mail yoluyla da iletebilirsiniz.

http://www.trabzonspor.org.tr/tr/hab...stir-6-20-2018

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Tayfun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Taslak tüzüðümüz camiamýzdan gelen görüþ ve öneriler doðrultusunda revize edilmiþtir

http://www.trabzonspor.org.tr/tr/hab...stir-6-29-2018
    Konu Tayfun tarafýndan (29.06.2018 Saat 11:34 ) deðiþtirilmiþtir.
    .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    nbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

84. madde bundan 10 sene önce tüzüðe ekleneydi bu hallere düþmezdi kulüp . inþallah bundan sonraki dönemler için bir faydasý olur.
    ///// Balinaya Kafa Atan ÇýlGýn Hamsi \\\\\

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)