Sayfa 3 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün Yeni Tüzük Taslaðý | Katký ve Önerilerinize Açýk

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ben fiyat konusunda kulübe mailimi yolladým hadi arkadaþlar tepkimizi koyalým bu konuda

Lucreto - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý CAFER KILIÇSOY Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

AÝDATI ÖDEMEYE ÇAÐRI

MADDE 19

Kulüp aidat ödemeye çaðrý yapmak zorunda tutulamaz.

Sicil Kurulunca yýllýk aidatlarýný ödemeyen üyelerle ilgili genel nitelikte, gazeteler veya resmi internet sayfasý aracýlýðý ile çaðrý yapýlabilir. Bu çaðrý ilgili bütçe yýlý veya yýllarý içindir.

Asýl üye, aidatýný ilgili bütçe yýlý içerisinde ve en son 30 Eylül akþamýna, tatile rastlamasý halinde izleyen ilk iþgünü bitimine kadar öder. Aksi takdirde Genel Kurula katýlma hakkýný kaybeder.
    Son paragraf Aralýk'taki kongrenin ertelenmesine sebep olmuþtu. Bununla ilgili bir deðiþiklik yapýlmasý gerekli.

Üyelik ve Yýllýk Adiat konularýnda, forum üyesi arkadaþlarýmýn çoðuna katýlmýyorum. 120 YTL gibi komik bir rakama Trabzonspor gibi bir klübe üye olmak bana çok komik geliyordu zaten.
    Konu Lucreto tarafýndan (16.04.2008 Saat 13:17 ) deðiþtirilmiþtir.

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Trabzonspor'u taraftarýn eline býrakmamak için direniyor bazýlarý. Bu büyük taraftarý kaybettikleri zaman ellerinde ne kalacak merak ediyorum. Sadece Trabzon þehrinin desteklediði bir Trabzon'un küçük anadolu takýmlarýndan ne farký olacak?
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Üyelik konusunda yýllýk ücret pek etkilemez ama giriþ ücreti olan 500 ytl çok etkiler.

Eðer tüzük böyle olursa yukarýlarda da yazýldýðý gibi 100 bin üye kampanyasý biter..
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

100 bin üye,Barcelona modeli derken bu tüzük taslaðý,enteresan.Trabzon'da bu koþullarý yerine getirebilecek kiþi sayýsýný da merak etmiyor deðilim aslýnda,du bakalým.(Tabi öncelikle taslaða itirazýmýzý yapalým,görevimizi yerine getirelim )
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

bizi de üyelikten çýkarmasýnlar sakýn.

500 YTL fazla ..

senelik 120 amenna da.
    500 giriþ parasý yüksek..

üyelik zorlaþtýrýlýyor taslakta.
    sebep??
    þimdi aristokrasi falan demeyin diyor bazý arkadaþlar da.
    neden fazla üye istenmez?

100 bin üye kampanyasý beklendiði gibi gitmeyebilir.
    bunun üzerine yapýlacak iþlem üyelik zorlaþtýrmak mý olmalý?
    ne olacak üyeliði zorlaþtýrýnca?
    aristokrasi giriyor iþte iþin içine.

belli bir maddi gelirin üzerindeki kesim üye olabilecek.
    bundan ala ayrým olur mu?
    500 ytl. maþallah

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Düþündüm de yýllýk 40 ytl para ödeyebileceðinin düþünüp tüzük deðiþmesinden 3 gün önce üye olan ama þimdi 120 ytl ödeyemeyecek durumda olan vatandaþlara ne olacak? Hiç oy kullanamadan 2 yýl sonra üyelikten çýkartýlacaklar mý? Yazýk olmayacak mý ilk giriþ ücretlerine?
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Umarýmki bu mailimi deðerlendirme kapsamýna alýrsýnýz.. iyi niyetimle yazýyorum..100 bin üye kampanyasý size ters gelebilir.. Bu projeden hoþlanmamýþ olabilirsiniz.. Hatta bunun kulübe ilerde zarar saðlayacaðýný da düþünebilirsiniz.. Ancak bu derece önemli bir kararý tek baþýnýza almanýz için yönetimde olmanýz yetmez! Bu kulübün geleceðinin 100 Bin üyede olduðu inancýný taþýyan biz vizyonu geniþ genç Trabzonsporlular olarak bu konunun takipçisi olacaðýz.. Sizlere güvenerek geçmiþte skandallarý ve kulübü hantallaþtýrýcý uygulamalarý gerçekleþtirmeyeceðinizi düþünerek umutla göreve getirdik.. Ancak bu tasarrufunuz bizde büyükçe bir hayal kýrýklýðý yaþattý ve yaþatmakta.. Kulübün kontrolü bir zümreye býrakýlamaz! Ben bir kongre üyesi olarak bunun takipçisiyim kabul edilsede gerekirse mahkemeye gideceðim.. Kimsenin adamý deðilim.. Olmamda.. Ben Trabzonspor'un bir ferdi askeriyim.. Ancak bu uygulamanýza þiddetle karþý çýkýyorum.. 100 bin üye kulübün geleceðidir.. Geleceðini ipotek altýna almayýn.. Bu projeyi geliþtirmenizi ve yaygýnlaþtýrmanýzý bekliyorum.. 100 bin üyede 500-1000 oyun yani bir anlamda paket oylarýn önemi kalmaz bir zümre/grup etkin olamaz demokratik bir görüntü ortaya çýkar.. Ben ve benim gibi düþünen genç ve akýlcý Trabzonsporlular bunu istiyoruz.. Umarým dikkate alýnýr.. Zira bu dönemde heba sayfalarýna yazýlmak üzeredir..

Bunu mail olarak yollamýþ bulunmaktayým.. Bu konuya okadar sinirlendimki.. Daha aðýrlarýný da yazabilirdim.. Bayaðý kendimi tuttum.. Ben üye oldum evet benim için bir problem sözkonusu deðil.. 120 ytl ye de itirazým yok.. 40 yerine senede 120 öderim tamamdýr.. Ama giriþ ücreti 500 ytl nin anlamý farklýdýr.. Benim çevremde üye yapacaðým, yapmayý düþündüðüm, iknaya uðraþtýðým birçok insan vardý.. Biz böyle çabalarken baltalanmak koyuyor insana.. Ama dedimya bunun peþi býrakýlmayacak.. Ben bir kongre üyesiyim.. Gerekirse dava açarýz..
    Bir Gün Mutlaka Aslýna Döneceksin. Dönmek Zorundasýn. Bu Senin Genlerinde var...

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bu mesajlarý gönderiyoruz ama inþallah okursunuz.

Üyelik konusuna yenilikler getirmiþsiniz.Benim bildiðim yenilikler ileri götürür bizi yalnýz bu hamleniz bizi geri götürecek gibi duruyor.Zamanýnda baþlanan 100.000 üye projesi kapsamýnda, hazýr ekonomik özgürlüðünü yeni yakalayan taraftarlarýmýz tam üye olacakken, sizin bu yaptýðýnýz hem bizim hem Atay baþkanýn emeklerini yergebela etti.

Hadi senede 100ytl ödenirde, ayakbastý parasý olarak koyduðunuz 500ytl'yi ödeyemeyecek milyonlarca Trabzon taraftarý vardýr.

Onuda geçtik referanssýz klübe giriþ yapýlamayacak,Ya ben kimseyi tanýmýyorum üye,birde 2 yýllýk olacak...

Ýnþallah bu yanlýþtan tiz zamanda dönersiniz..

Baþkanýmýza ve yönetim kurulumuza güveniyoruz.Herzaman arkalarýndayýz.Yalnýz bu tüzükteki ''üyelik'' mevzusu hiç hoþumuza gitmedi.

Genç Trabzonlular sizi takip ediyor,haberiniz ola...

Takipteyiz..

EÐÝTÝM ÞART!!!

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Tüzük konusundaki düþüncelerimi ve önerilerimi içeren bir mail gönderdim,deðerlendirileceðini umuyorum.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hodlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

Giriþ için 500 YTL çok fazla olmuþ.Üye artýþý dursun diye alýnan bir karar bence...
    2011 yýlýnda þike yoktur diyen namussuzdur...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Her zaman övündüðümüz taraftarýmýzla takýmýmýzý bütünleþtiren 100.000 üye projesinin bitirildiðinin ve de eski düzenin geri getirilmek istenmesinin tüzükçesidir bu. Gerekli tepki kulübümüze iletilmiþtir
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

bence giriþ parasýný yüksek tutmak doðru ama yýllýk aidatý yüksek tutmak yanlýþ.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

yonetimin amaci sanirim gecmiste bazi baskan ya da baskan adaylarinin yaptigi soylenen `su baskan - baskan adayi su kadar kisiyi uye yapmis...` gibi islere mani olmak . ancak bu isi yaparken diger cogunlugunda mevcut kulube uye olma arzusunu koreltmemeye dikkat etmelidir . 500 fazla olmus 350 ya da 250 daha mantikli trabzonlunun butcesine gore.
    bir de baska bir konu var ki trabzonlu ya da trabzonsporlu olan bir cok hatiri sayilir isadamimiz varken onlari kulupte uye gorememek uzucu...

yonetim cogunlugu cekmeye calisirken bu kisilerin de kulube uye olmalarini saglamalidir. onlari da kapali spor salonunda gormek isterim.

120ytl yillik icin normal ama bu fiyati odeyemeyecek ya da odemeyecek bir cok insan olacak ve bu bir eleme sistemi gibi olacak (belki de boylece `hayali` uyeleri kulupten uzaklastirmayi dusunuyorlar) .
    gercekler kalacak hayaliler gidecek (maddi gucu olmayanlari kastetmiyorum)
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Fenerbaçe'nin þampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile oynadýðý ikinci maç günü bir markette alýþveriþ yaparken iki komþu kasada ödeme yapan iki kiþi dikkatimi bir noktaya çekti. Ýkisinin de üzerlerinde Fenerbahçe formasý vardý; ama birbirlerine selam vermek bir yana tebessüm dahi etmiyorlardý.

Pazartesi akþamlarý halý sahada maç yapýyoruz. Maça her hafta Trabzonspor eþorfmaný ve TS Club çantam ile gidiyorum. Her seferinde bana yolda durduk yere selam veren, ya da bir jest ile bana kendinin de Trabzonsporlu olduðunu ima eden insanlarla karþýlaþýyorum. Sayýmýz da o kadar az olmadýðýna göre, neden böyle oluyor o zaman? Ýþte beni düþündürten bu oldu. Yani Fener formasý giyen iki kiþi, en mutlu olduklarý günde dahi birbirleri için bir sempati beslemezken, neden o forma Trabzonspor formasý olunca farklý oluyor?

Ya da tüm sene boyunca Ýstanbul Takýmý taraftarlarý sadece transferleri ve yeni gelecek / gönderilecek hocayý düþünüp tasa ederken, bizim taraftarlarýmýz tüzük konusuna kadar kulüp iþlerinin içine giriyor?

1. Bordomavi.net Trabzonspor Taraftar Ödülleri Töreni'nde Sn. Ýbrahim Þahin çok güzel bir konuþma yapmýþtý. Sözü þöyle bitirmiþti: "Trabzonspor bir halk takýmýdýr". Evet öyledir, öyle olmalýdýr. Trabzonsporlu olmayý farklý ve keyifli kýlan da budur.

Trabzonspor kadrosunda, o da çoðunlukla yedek olan, tek milli oyuncusunu satýyor, kadro verimsiz, futbola uzak kalýyorsa ve taraftar da buna "ama iyi paraya sattýk" yerine "kulübün borçlarý nedeniyle buna ihtiyacý vardý" diye tepki veriyorsa, taraftarýn kulüp için hissettiði aidiyet duygusu vurgulanmýþ demektir. Belki de sadece bu nedenle bile olsun, "100 000 Üye" gibi bir ütopik söylem bile Türkiye'de bir tek Trabzonspor'a yakýþmaktadýr.

Böyle baðlý ve "gerekli yollar açýldýðýnda" kulübe vermeye niyetli bir taraftar kitlesi varken, bu yoldan dönülmesi ne kadar mantýklý olabilir? Gençleri, bugün okumakta olan, yarýn bu ülkenin "nitelikli" iþ gücü olacak kiþilerin, öðrencilerin, kulübün kongrelerine katýlmasýný zorlaþtýracak bir uygulama ile muhatap olmasý ne fayda saðlayacaktýr? Bence saðlamayacaktýr.

"Giriþ aidatý 500.-YTL olsun mu?" diye, taraftara / üyelere sormak ne derece güzel de olsa, bunu soruyor olmak, aslýnda niyetini ortaya koymaktýr. Bence yanlýþ yapýlmýþtýr. Yani sadece bunu sorarak bile yanlýþ yapýlmýþtýr. Elbette, bence, yýllýk ve giriþ aidatý aynen eskisi gibi korunmalýdýr.

Trabzonspor'u bu kadar sahiplenen bir kitle, giriþte 120, yýllýk 40.-YTL'yi bile neden ödeyip de üye olmamaktadýr, bu sorgulanmalý ve çözüm bu yollarda aranmalýdýr. Taraftarý kulüple buluþturacak yollar aranmalýdýr.

Peki, o zaman ne yapýlmalý?

1- Üye olma nitelik þartlarý ile oynanabilir,
    2- Üye olduktan sonra iki sene olan kongrelerde oy kullanma süresi uzatýlabilir (kanun buna izin veriyor mu bilmiyorum),
    3- Uzatýlan bu sürede Sicil Kurulu, bu üyeleri takip eder ve buna göre belirlenen niteliklerin saðlanýp saðlanmadýðýný, aidatlarýn düzenli olarak ödenip ödenmediðini kontrol edebilir.

Aidatlar "aynen þimdiki haliyle" korunacak olursa, o zaman aidatlarýný ödemeyen üyelerin üyelikleri belirtilen süre zarfýnda düþürülebilir. Böylece en azýndan kongrede oy kullanma süresini doldurmuþ olan üye sayýmýzla, kongrede oy kullanma hakký olan üye sayýsý birbirine yaklaþýr (zira aidatlarýný ödemedikleri için çok sayýda üye kongrede oy kullan[a]mamaktadýr).

Bunlara ilave olarak bir de þu konunun gündeme gelmesini istiyorum:

- Ýletiþimin hýzla ilerlediði ve internet ve GSM teknolojileri marifetiyle "mekan" kavramýnýn tarihe karýþtýðý bir devirde, kongrelerin ve kongredeki oy verme sürecinin neden bu tür medyalarda yapýlamadýðýnýn sorgulanmasý. Bunun muhtemelen kanunda da yeri yoktur; ama çað öyle hýzlý deðiþiyor ki, bu pek yakýnda bir þekilde olacaktýr. Bu yeniliði neden Trabzonspor zorlamasýn?
    Konu Tunga tarafýndan (18.04.2008 Saat 04:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

beyler tamam giris ucreti fazla ama yillik ucret konusunda fazla olduguna katilmiyorum.. Ayda 10 milyon gunde 33 Yenikurus veremiyorsak biz kimse Trabzon buyuk takimdir nidalari atmasin.. Tamam maddi durumu normalinde altinda,cok cok kotu olan arkadaslar olabilir ama onlarin sayisininda fazla oldugunu dusunmuyorum..
    Buyuk takimin Buyuk taraftari olur ki ben suana kadar maddi durumu cok kotu olan Trabzonsporlu gormedim.. cok da ciddiyim..
    Yillik ucret daha yuksek olmali.. eger olursa giris ucretininde bi esprisi kalmaz zaten..
    Konu OFLU tarafýndan (18.04.2008 Saat 04:53 ) deðiþtirilmiþtir.
    Teþekkürler ADMIN!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý OFFLU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    beyler tamam giris ucreti fazla ama yillik ucret konusunda fazla olduguna katilmiyorum.. Ayda 10 milyon gunde 33 Yenikurus veremiyorsak biz kimse Trabzon buyuk takimdir nidalari atmasin.. Tamam maddi durumu normalinde altinda,cok cok kotu olan arkadaslar olabilir ama onlarin sayisininda fazla oldugunu dusunmuyorum..
    Buyuk takimin Buyuk taraftari olur ki ben suana kadar maddi durumu cok kotu olan Trabzonsporlu gormedim.. cok da ciddiyim..
    Yillik ucret daha yuksek olmali.. eger olursa giris ucretininde bi esprisi kalmaz zaten..
    Bu forumda tahammül edemediðim birþey varsa, o da budur.

Ne demek "nidalarý atmasýn"?

Kulüp tüzük deðiþikliði yapacak ve bunu da taraftarýna, üyelerine soruyor. Ýnsanlar da görüþlerini bildiriyor. Bu kadar.

Eðer aidata göre büyüklük belirleniyorsa, o zaman yaparsýn aidatý 10 000YTL en büyük sen olursun. Böyle bir mantýk olabilir mi?

Ya da insanlarýn cebinde ne var, ne yoksa kulübe vermeleri mi gerekiyor?

Üyelik için tek kriter aidatla mý belirleniyor?

Bakýn, 100 000 üyemiz olsa, olmaz ya hadi olsa, 40 YTL'den ne yapar?

4 000 000.-YTL

Peki 30 000 üyemiz olsa?

1 200 000.-YTL

Kulübün ihtiyacý bu mudur?

Bu paraya sýradan iki defansif orta saha oyuncusunun yýllýk ücretlerini bile ödeyemezsiniz. O zaman buradan bir para kazanýlmýyor demek ki. Sadece üye olmanýn bir farký oluyor bu aidatý yatýrmýþ olmak.

Ama oy kullanacak üye sayýsý 3000 olunca yapýlan seçim propagandasý ile 30 000 olunca yapýlacak seçim çalýþmasý bir olur mu? "Oy satýnalmak" kolay olur mu? Ýþte büyüklük de, farklýlýk da, þeffaflýk da burada baþlýyor.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bence kimse forumlarda bu kulubun olculerini tarisma konusu bile edecek kelimeler kullanalarak nidalar atmasin!

ayni seyleri kac defa daha yazacagiz bu forumlarda bilemiyorum. kac yuzbin kez daha anlatmak lazim ?

trabzon insaninin ```bir olay hakkinda bir soz soylerken kestirip atmasi``` olayi cok gayri nizami bir davranis.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý Tunga Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu forumda tahammül edemediðim birþey varsa, o da budur.

Ne demek "nidalarý atmasýn"?

Kulüp tüzük deðiþikliði yapacak ve bunu da taraftarýna, üyelerine soruyor. Ýnsanlar da görüþlerini bildiriyor. Bu kadar.

Eðer aidata göre büyüklük belirleniyorsa, o zaman yaparsýn aidatý 10 000YTL en büyük sen olursun. Böyle bir mantýk olabilir mi?

Ya da insanlarýn cebinde ne var, ne yoksa kulübe vermeleri mi gerekiyor?

Üyelik için tek kriter aidatla mý belirleniyor?

Bakýn, 100 000 üyemiz olsa, olmaz ya hadi olsa, 40 YTL'den ne yapar?

4 000 000.-YTL

Peki 30 000 üyemiz olsa?

1 200 000.-YTL

Kulübün ihtiyacý bu mudur?

Bu paraya sýradan iki defansif orta saha oyuncusunun yýllýk ücretlerini bile ödeyemezsiniz. O zaman buradan bir para kazanýlmýyor demek ki. Sadece üye olmanýn bir farký oluyor bu aidatý yatýrmýþ olmak.

Ama oy kullanacak üye sayýsý 3000 olunca yapýlan seçim propagandasý ile 30 000 olunca yapýlacak seçim çalýþmasý bir olur mu? "Oy satýnalmak" kolay olur mu? Ýþte büyüklük de, farklýlýk da, þeffaflýk da burada baþlýyor.
    Iyi ya iste abi,klub tuzukteki degisikligin uygun olup olmadigini tarftara sormus bende gorusumu bildirdim..
    Koskoca Trabzonspor un mutlaka 1-2 milyon YTL icin aidatini yukselttigini soylemiyorum,ama bu klubun bu paraya ihtiyaci olmadigi manasina gelmez, Klubun 1 lirasinin bile hesabinin soruldugu platform degilmi yoksa bura? 1-2 topcunun yillik ucreti demissin fena mi yani 2 oyuncunun ucreti boyle karsilansa?(Bende yeni sponsorum Nike olmasin istiyorum ama madem daha cok parayi o veriyor o zaman seve seve her sene oldugu gibi bu senede 2 formasini alirim..) 30.000 uyeyle sukadar 100.000 uyeyle bukadar para gecer elimize demissiniz,ve klubun paraya degil uyeye ihtiyaci oldugunu soylemissiniz,iyi guzel tamam bende su acidan yaklasayim o zaman; Ayak ustu 40 YTL para verip klube uye olup klubun kongre tarihini bile hatirlamayacak bir uye mi? yoksa buyuk meblaglarla uye olan belki 40 YTL vermis olsa umursamayacak ama verdigi paranin ciddiyiteyle kongre yi olup biteni,klubun sorunlarini bilen bir uye mi? Bilinc alti denen bir olay var,verirken biraz aci cekecekki geldigi basarilarla benimmm Trabzonum diyebilsin...Bence ikincisi... He madem odenecek bu para uyelik icin o zaman Trabzonspor markasinin imajini karizmasinida dusurmesin. Nedir ya 40 YTL? Herseyde istanbul takimlarina bak soyle boyle yapti,stad yapti,dunya yildizi getirdi diyerekten ornek alinlamalari gerektigini belirtmiyormuyuz? o zaman bu konuda niye en az onlar kadar bi ucret talep etmiyoruz?
    Kusura bakmayinda ya bu para hic alinmasin o zaman sadece uyelik baslangicinda alinsin yada aliniyorsa insanin biraz hafizasina kazinan bi meblag olsun..

Sizi bilmem ama ben formalarimizin bile 3 istanbul takimin forma fiyatlarinin altinda satilmasina,kale arkasi biletlerimin adamlarin 2 dal sigara parasina ve sozde TS Clublarin istanbulda yada herhangi bir sehirde adi bile duyulmamis cadde veya sokaklarda acilmasina bile razi degilim.. Simdi siz bana nedenleriyle birlikte bunlarida aciklarsiniz suphem yok ama ben almiyim sayin abicim... Bence boyle..
    Konu OFLU tarafýndan (18.04.2008 Saat 08:17 ) deðiþtirilmiþtir.
    Teþekkürler ADMIN!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Hicbirseyi kestirip atmiyorum ben,olmasi gerektigini dusundugum fikirlerimi buraya aktariyorum.. Buyuk markadir Trabzonspor buna kimse laf edemez ama buyuk markalarin buyuk degerleri olmali, lescon ayakkabiyi alirken 40 YTL verir alirsin iki gun sonra patlarsa guler gecersin istersen gecme seni sallayan yoktur zaten... Adidastan gider 120 YTL verir ayakkabini alir 3 sene giyersin,ters bi durumdada firlatirsin yuzlerine ya paran iade edilir yada yenisiyle degistirilir... Hee ille tutturursan 40 YTL verecem diye... Kimse sana konusma demez ama konustuklarini dinleyende olmaz... Bu isler boyle.. NO MONEY NO HONEY...
    Teþekkürler ADMIN!!!

mustafakaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    52

[QUOTE=Tunga;1258740]Fenerbaçe'nin þampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile oynadýðý ikinci maç günü bir markette alýþveriþ yaparken iki komþu kasada ödeme yapan iki kiþi dikkatimi bir noktaya çekti. Ýkisinin de üzerlerinde Fenerbahçe formasý vardý; ama birbirlerine selam vermek bir yana tebessüm dahi etmiyorlardý.

Pazartesi akþamlarý halý sahada maç yapýyoruz. Maça her hafta Trabzonspor eþorfmaný ve TS Club çantam ile gidiyorum. Her seferinde bana yolda durduk yere selam veren, ya da bir jest ile bana kendinin de Trabzonsporlu olduðunu ima eden insanlarla karþýlaþýyorum. Sayýmýz da o kadar az olmadýðýna göre, neden böyle oluyor o zaman? Ýþte beni düþündürten bu oldu. Yani Fener formasý giyen iki kiþi, en mutlu olduklarý günde dahi birbirleri için bir sempati beslemezken, neden o forma Trabzonspor formasý olunca farklý oluyor?

Ya da tüm sene boyunca Ýstanbul Takýmý taraftarlarý sadece transferleri ve yeni gelecek / gönderilecek hocayý düþünüp tasa ederken, bizim taraftarlarýmýz tüzük konusuna kadar kulüp iþlerinin içine giriyor?

esas sahip olduðumuz zenginliði yazmýþsýn hocam. bu nokta çok önemli gerçekten.
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz.

KUTADGU
    Ziyaretçi

"Parasý olan üye olmasýn kardeþim, bize ne?" noktasý ne kadar yavan ve gereksiz ise...

"Bu yönetim þimdiden seçim yatýrýmý yapýyor, kulüp aristokrasinin eline geçecek, Yazýklar Olsun bu yönetimi" de o kadar yavan ve gereksiz...

Taslakta bahsedilen meblaðlarýn 10 yýllýk tutarý 1.700 YTL...
    Türkiye'de aristokrasinin sýnýf çizgisi burasýysa zaten toplayalým tasý taraðý direk mezara girelim...
    Ha Evelallah Türkiye gerçeklerinden de haberdarýz...
    500 YTL bazýlarý için fazla gelecektir...
    Ancak bu rakam biraz fazla olduðu için eleþtirilebilir.

Kaldý ki 100.000 üye kampanyasýnýn gerekliliðinden bahsedilmiþ..
    Gereksiz deðildi elbette...
    Ama yararlý hiç olamadý ve kangren oldu kabul edelim...

Belki benim düþündüklerim yanlýþtýr..
    Belki de sizin...
    Bu konu hakkýnda bile bize fikir danýþýlmasý, katakulliye getirilmeden bilgi ve fikir alýnmak istemesi beile bu takýmýn yönetiminin de takýmý halkýn takýmý olarak gördüðünün en büyük göstergesidir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ayak bastý parasý uçuk, beþ yýlýný bihakkýn doldurmuþ 2 üyenin onayý(sanki mafyaya adam alýyolar)saçma, 120 ytl aylýk doðru olmuþ...
    Yanlýþ anlaþýlmasýn ama birileri taraftar kartlarýndan gelen paralarla transfer yapmaktan bahsediyorsa, biz de 120 ytl ye kýymalýyýz...
    Bu üye sayýsýnýn niye artmasýnýn istenmediði ortada...
    Ben olsam gider diðer illerde stand falan açar, þu bizim týrý habire seferlere gönderir üye saysýnýn artamasýný saðlamaya çalýþýrým,çünkü bence Trabzonspor Trabzona sýðamayacak kadar çok çok çok büyüktür...
    Anadolunun abisine üye olacak Ýzmirli nerden bulsun 5 yýlýný tamamlamýþ iki üyeyi...
    Trabzonsporu Trabzona hapsedecek bir uygulama...

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bende þu görüþteyim tüzükteki üye olacaklarla ilgili degiþikligi destekliyorumi..

Giriþ rakamý bence makul..500 ytl..

Hele aylýk 10 ytl hepten uygun..iki paket sigara parasý..

Geçen dönemki þarlarla üye yaptýrdýgým bir çok arkadaþýmýn kongre umurlarýnda bile olmadý..

Bir çogu aidatýný bile yatýrmadý gelip birilerinin yatýrmasýný bekler tutumlarý var genelinin..

Hele 2 yýl boyunca aidatýný yatýrmayan üyenin üyeliginin askýya alýnmasý çuk oturmuþ..

Trabzonspor gibi bir kulübün üyeligi fýndýk fýstýk parasý olmamalýdýr..

Rakiplerimizin býrakýn üyeligi taraftar kartlarý bile bizim üye aidatýndan pahalý..

Bende 100 bin üye kampanyasýnýn Trabzonsporun gelecegi oldugunu düþünüyorum..

Ama üyeliklerin içinin boþ olaný degil dolu olanýný istiyorum.

En son örnegini son kongrede gözlerimizle þahit olduk Trabzonspor kültürünle alakasý olmayan bir sürü insan gelip oy kullandýlar..

Birilerinin adamý birilerinin akrabasý sorsan kulübün yerini bilmeyen insanlar..

Üye Yapsýn baþkan adayý iki yýl öncesinden fýndýk fýstýk parasýna sonrada yatýrsýn aidatýný gelsin baþkanlýk..

Ben daha çiddi ve daha özverili üyelikten yanayým bu yüzdende üyelerin birazdaha yük almasý taraftarýyým..

Tabiki bu üçretleri ödeyemeyecek aidatlarý yatýramýyacak bir çok arkadaþýmýz ve dostumuz var onlarý tenzih ediyorum..

Bence olayýn gerçegi bu saygýlarýmla...
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Atalay abi;

Giriþ 500 ytl uygunsa, benimde düþündüðüm gibi klübümüzün geleceði olan 100.000 üye kampanyasý yerlerde sürünür.

Aylýk paraya lafýmýz yok.Ama ayakbastý parasý çok fazla olmuþ...

EÐÝTÝM ÞART!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)