Sayfa 2 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün Yeni Tüzük Taslaðý | Katký ve Önerilerinize Açýk

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Sadri Þener baþkan seçilir seçilmez katýldýðý tv programýnda, Celal Doðan'ýn "Kongre yapmak için bazen 50 kiþiyi zor buluyoruz" gibi sözüne karþýlýk büyük bir gururla 3 bin küsür kiþi ile kongreyi gerçekleþtirdiðimizi söylemiþti. Þartlar bu þekilde devam ederse azalan üye sayýsýyla kongreye katýlýmýnda azalacaðýndan korkuyorum. Bakalým o zaman da gurur duyabilecekler mi?

500 YTL giriþ ücreti ve 120 YTL'lik aidatlarla üye alýmýný büyük ölçüde engellemiþ olacaklar. Bu duruma 2 yýl üst üste aidat ödemeyenlerin üyelikten çýkartýlmasý da eklenince üye sayýmýzda düþüþ de olabilir Bunun yerine ücretleri bu kadar arttýrmadan 100.000 üye kampanyasýna gerekli önemi verseler, bu koþullarda üye olacaklardan kazanýlacak paranýn kat kat fazlasýný kazandýrýrlar kulübe. Bunun yanýnda prestij ve güç de kazanmýþ oluruz tabii. Bir çok kiþinin yazdýðý gibi blok oylarý kýrmanýn en iyi yolu da her kesimden çok fazla üyeye sahip olmak. Bu taslakla bu da engellenmiþ oluyor.

Bir de en az 5 yýlý doldurmuþ 2 üyenin üye olacak kiþiyi önermesi þartý var. Trabzonlu olmama raðmen ben üye olurken çevremde býrakýn 5 yýlý doldurmayý baþka Trabzonspor üyesi kimse yoktu. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular için durum daha da kötü. Þu haliyle kulübü küçülteceðini düþünüyorum tüzüðün
    Fanatik Pacci

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Gerrard Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kulube uye olma hayalim 5 yilligina ertelenmis oldu bu tuzukle.
    Ayný þekilde.

Bunu belirtmemiz lazým.Yýllýk:80-100 olabilir. Ama ayakbastý parasý çok el yakýyor..

EÐÝTÝM ÞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

yýllýk aidat 100 ytl olabilir fakat giriþ aidatý 500 ytl gerçekten uçuk bir rakam
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

tuzuk@trabzonspor.org.tr itirazýnýzý nedenleri ile birlikte iletmeyi unutmayýn.
    Fanatik Pacci

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Yarým milyar Benim okulumun yýllýk giderine eþit. Hatta dahada fazla. Sanýrým iþ hayatýna atýlana kadar kulübe üye olamam.

tuzuk@trabzonspor.org.tr adresine bu konuda bir mail göndereceðim. Öðrenciyiz eziliyoruz diye.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yarým milyar Benim okulumun yýllýk giderine eþit. Hatta dahada fazla. Sanýrým iþ hayatýna atýlana kadar kulübe üye olamam.

tuzuk@trabzonspor.org.tr adresine bu konuda bir mail göndereceðim. Öðrenciyiz eziliyoruz diye.

iþ hayatýna atýlsan da ayný ilhan 500 ytl az para mý
    Bordomavi.net

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý Fatih Küçük Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    iþ hayatýna atýlsan da ayný ilhan 500 ytl az para mý
    O zaman gelirin olacak hacý. Þimdi gelirde yok.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

firidin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý Gürkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    diyelim maddi olarak bu yükü karþýlayabilecek güçtesin, üye olmaya karar verdin. gidip bir iki üye ile tanýþacaksýn arayý iyi tutup seni önermelerini saðlayacaksýn.

gereken tepki gösterilmeli.
    Yani göz bebeðimiz Trabzonspor umuza üye olabilmek için birilerine yalakalýk yapýcaz öyle mi ? Eee adamda koskoca önerici adam boþu boþuna oyunu satmaz sizce ne isteyecek ?

Desteklediði adama OY !!!

Vah Trabzonum Vah !

Ýlgili yere bu saçmalýðýn bir an önce durdurulmasý için mail gönderilicektir.

Tepkisiz kalmayalým ...

Maaþý 500 YTL olan vatandaþýmýzýn Trabzonspor Kimliðini sahip olmasýnýn önüne geçilmesine izin vermeyelim !!

Sanirim bugün baslasam seneye izin zamanina kadar denklestirebilirim. Evet, artik kendime yeni bir gider listesi cikarmaliyim ve günlük harcamalarimdan kesmeliyim. Babamdan harclik zammi mi istesem? Yoksa üyelikten mi vazgecsem? Bu nasil birseydir ya? Hangi mantiga sigar??

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Burada benim anladýðým tek þey Kaya'nýnda dediði gibi 100 Bin üye kampanyasýnýn kesinlikle bittiðidir. Trabzonspor kulübünün üyelerinin çok olmasý kulübün zararýna deðil kârýnadýr.

Diðer baþlýkta Gürkan çok güzel belirtmiþ zaten, 4 bin kiþinin oy kullandýðý bir seçimde 500 kiþiyi kendi safýna çekebilirsin. Ve bu 500 kiþi büyük bir güçtür. Ama 20-30 bin kiþinin oy kullandýðý bir seçimde 500 koca bir hiçtir. Yani üye çokluðu daha þeffaf bir Trabzonspor için gereklidir.

Bu saçma diye nitelendirebileceðim tüzükle Trabzonsporun geleceðini kimsenin baltalamaya hakký yok.

(Gerekli mail adrese gönderilmiþtir)
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Volkan Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    46

gerekli mail gönderilmiþtir arkadaþlar hadi kulubü protest deðil sadece uyarý için maillere inanýyorum sn. baþkan bu konuda bize yardýmcý olacaktýr
    AL STADINI ÇAL BAÞINA

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

Gerekli mail atýlmýþtýr.Enterasan iþlermi hep bizimi buluyo..
    Söylesem tesiri yok
    Sussam gönül razý deðil.
    adrenalinn

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ýlk taksit peþin yatar benim birldiðim , 500 + 120 = 620

Affýnýza sýðýnarak oha.Yani bu nedir arkadaþ 3 katýna da çýkmaz ki.Ben üye olacaktým ne olacak þimdi babama gidip 620 YTL ver üye olcam mý diyecem ayýptýr.
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

KUTADGU
    Ziyaretçi

100.000 Üye kampanyasýnda neredeyiz? diye bir soralým kendimize...

Sonra da yarýþalým dediðimiz kulüplerin üye mekanizmalarýna bakalým...

Vardýr bir bildikleri yada vardýr bir hinlikleri düþüncesinde deðilim açýkcasý...

Kabul etmek gerekir ki; silahlarý doðru kullanmak mecburiyetindeyiz.
    Yönetimin de silahlarý doðru kullandýðýný düþünüyorum..

Basit matematiksel hesaplarla çözülebilirliði olan bir durumla da karþý karþýyayýz...

Destekliyorum...
    Mantýklý olduðuna inanýyorum...
    Konu KUTADGU tarafýndan (15.04.2008 Saat 21:39 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Trabzon

Alýntý Çaðatay Bahadýr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýlk taksit peþin yatar benim birldiðim , 500 + 120 = 620

Affýnýza sýðýnarak oha.Yani bu nedir arkadaþ 3 katýna da çýkmaz ki.Ben üye olacaktým ne olacak þimdi babama gidip 620 YTL ver üye olcam mý diyecem ayýptýr.
    yönetimin verdiði mesaj çok açýk:

"biz kulübü çok iyi yönetiriz, öyle üye müye olup da burnunuzu her þeye sokmayýn, o kadar iþin arasýnda üyeyle falan uðraþamayýz"

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Varya ben bunlarýn neden üye istemediðini anlayabilsem.Desem ki þunu þunu yapmak istiyorlar.. Yok hiçbir fayda yok..Neymiþ efendim aidatlar bir anda yatmasýn diye falan fýstýk.Yok öyle yaðma.O zaman belirli bir tarihte ödemeyenler oy kullanmaz.Bunun için bir kanun yapsýnlar.Aidat ödensin diye miktar mý arttýrýlýr? Böyle bir mantýk nerede görüþmüþ..Tabi 3 yýlda ödenen 120 YTL her sene ödenince adam da mecbur bölecek bir anda 360 YTL yatýramayacaðý için.

Egemen kardeþim konuþma tarzýndan anladýðým kadarýyla sen de üye olacaktýn.Al iþte sadece bu sayfadan 2 kiþi üye olacaktý , ama ya erteledi ya da olamýyor.E ne olacak þimdi ? Belki biz üye olduk binlerce insan vardýr buna imkaný yetmeyecek.Yazýk günah..
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Korkuyorum bunlar kombine fiyatlarýnýda 1000 ytl den baþlatýrlar.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

KuÐu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Aslýnda bu bir fýrsat olabilir 100.000 üye kampanyasý için;
    eski usul ve ücret üzerinden 2 ay süre verilir ve sonrasýnda yeni tüzükle yapýlan deðiþiklikle üyelik alýmý yapýlacaktýr þeklinde duyuru yapýlýr. Bu 2 ayda sanýrým 20 bin kiþi daha üye olur
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Nereden
    Trabzon

Alýntý Çaðatay Bahadýr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Egemen kardeþim konuþma tarzýndan anladýðým kadarýyla sen de üye olacaktýn.Al iþte sadece bu sayfadan 2 kiþi üye olacaktý , ama ya erteledi ya da olamýyor.E ne olacak þimdi ? Belki biz üye olduk binlerce insan vardýr buna imkaný yetmeyecek.Yazýk günah..
    Evet olacaktým, hatta geçen sene de genç üye olacaktým ama genç üye olma yaþý maksimum 16 idi ve ben 17 yaþýndaydým. Bu da apayrý bir saçmalýk tabi ama neyse, boþ verelim.

Tamam o zaman 1 yýl bekleyip normal üye olayým dedim ve yaþýmý doldurur doldurmaz böyle bir durumla karþýlaþtým ve sinirlerim çok bozuldu. Biz kulübümüze destek olmak, geleceðinde söz sahibi olmak istedikçe önümüze bu kadar engel çýkýyor. Helal olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Alýntý Fanatik pacci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sadri Þener baþkan seçilir seçilmez katýldýðý tv programýnda, Celal Doðan'ýn "Kongre yapmak için bazen 50 kiþiyi zor buluyoruz" gibi sözüne karþýlýk büyük bir gururla 3 bin küsür kiþi ile kongreyi gerçekleþtirdiðimizi söylemiþti. Þartlar bu þekilde devam ederse azalan üye sayýsýyla kongreye katýlýmýnda azalacaðýndan korkuyorum. Bakalým o zaman da gurur duyabilecekler mi?

500 YTL giriþ ücreti ve 120 YTL'lik aidatlarla üye alýmýný büyük ölçüde engellemiþ olacaklar. Bu duruma 2 yýl üst üste aidat ödemeyenlerin üyelikten çýkartýlmasý da eklenince üye sayýmýzda düþüþ de olabilir Bunun yerine ücretleri bu kadar arttýrmadan 100.000 üye kampanyasýna gerekli önemi verseler, bu koþullarda üye olacaklardan kazanýlacak paranýn kat kat fazlasýný kazandýrýrlar kulübe. Bunun yanýnda prestij ve güç de kazanmýþ oluruz tabii. Bir çok kiþinin yazdýðý gibi blok oylarý kýrmanýn en iyi yolu da her kesimden çok fazla üyeye sahip olmak. Bu taslakla bu da engellenmiþ oluyor.

Bir de en az 5 yýlý doldurmuþ 2 üyenin üye olacak kiþiyi önermesi þartý var. Trabzonlu olmama raðmen ben üye olurken çevremde býrakýn 5 yýlý doldurmayý baþka Trabzonspor üyesi kimse yoktu. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular için durum daha da kötü. Þu haliyle kulübü küçülteceðini düþünüyorum tüzüðün

Bmn deki üyeleri saymazsak benim halen daha öevremde 5 yýllýk üye yok. býrak 2 yi 1 bile yok. üye olmaya karar veren sokaga cýkýp kendine referans olacak üye bulacak.

amaç üzüm mü yemek baðcý mý dövmek belli deðil.

Koray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ömür boyu taksit yaparsalar ben üyeliðe hazýrým...
    Lig Tv'de diðer maçlarýn beleþ izlendiði tek þehir. Trabzon!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý KUTADGU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    100.000 Üye kampanyasýnda neredeyiz? diye bir soralým kendimize...

Sonra da yarýþalým dediðimiz kulüplerin üye mekanizmalarýna bakalým...

Vardýr bir bildikleri yada vardýr bir hinlikleri düþüncesinde deðilim açýkcasý...

Kabul etmek gerekir ki; silahlarý doðru kullanmak mecburiyetindeyiz.
    Yönetimin de silahlarý doðru kullandýðýný düþünüyorum..

Basit matematiksel hesaplarla çözülebilirliði olan bir durumla da karþý karþýyayýz...

Destekliyorum...
    Mantýklý olduðuna inanýyorum...
    Sevgili Kutadgu

Þehrin ekonomik potansiyelinin bu fiyatlarý kaldýrabileceðini düþünmüyorum þu anda.

Tabiki keþke insanlarýn durumu olsa da 2 bin ytl verseler, ama yok malesef.

Ne bileyim, üye olacak insanlara ödemelerde belirli kolaylýklar vs saðlansa belki ama ben yinede çok fazla olduðunu düþünmekteyim.

Takdir edersin ki diðer takýmlarla þu anda ekonomik olarak yarýþmak mümkün deðil.
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bu referans olayýný büyütmeyin arkadaþlar.Bundan önceki tüzüktede iki üye referans þartý vardý ama üye olurken kimse sormazdý.Yeni tüzükte artý olarak 5 yýl þartý koyuyorlar ama Siz para iþine aðýrlýk verinReferansý yine sormayacaklardýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý LazAnisT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu referans olayýný büyütmeyin arkadaþlar.Bundan önceki tüzüktede iki üye referans þartý vardý ama üye olurken kimse sormazdý.Yeni tüzükte artý olarak 5 yýl þartý koyuyorlar ama Siz para iþine aðýrlýk verinReferansý yine sormayacaklardýr.
    Evet

Bende ayný düþünüyorum Süleyman Abiyle.

Bende üye olurken 2 Asli Üye imzalamýþ üyelik kaydýmý

KUTADGU
    Ziyaretçi

Alýntý CAFER KILIÇSOY Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sevgili Kutadgu

Þehrin ekonomik potansiyelinin bu fiyatlarý kaldýrabileceðini düþünmüyorum þu anda.

Tabiki keþke insanlarýn durumu olsa da 2 bin ytl verseler, ama yok malesef.

Ne bileyim, üye olacak insanlara ödemelerde belirli kolaylýklar vs saðlansa belki ama ben yinede çok fazla olduðunu düþünmekteyim.

Takdir edersin ki diðer takýmlarla þu anda ekonomik olarak yarýþmak mümkün deðil.
    Cafer Abi!

Benim söylediklerine itirazým olmadý ki zaten...

Ýtirazým olan bir kaç nokta var...

1- Neresinden tutarsanýz tutun elimizde kalmýþ 100.000 üye kampanyasý hiç gözönüne getirilmiyor.

2- Yarýþacaðýmýz takýmlarla aramýzdaki ekonomik fark malumunuz. Þehir olarak da ekonomik bir farkýn olduðunu kabulleniyorum... Ama zaten diðer kulüplerin üyelik ritüelleriyle (tam anlamýyla ritüel) Hali hazýrda düþünülen deðiþiklik arasýnda da daðlar kadar fark var zaten.

3- Ve baþka bir itiraz noktam. Yönetim böyle bir tüzük tadilatý öngörmüþ -düþünmüþ- bunu da bizlere duyurmuþ, varsa itirazýnýz yapýn demiþ... Hemen aristokrasi tehlikesinden, yönetimin adam kayýrmacýlýðýna, hinliðine ne var ne yok soyup dökmüþüz..

Benimde bu noktalara itirazým var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)