Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Kulbmzn Yeni Tzk Tasla | Katk ve nerilerinize Ak

Trabzonspor Kongre yesi
    Cafer KILISOY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Standart Kulbmzn Yeni Tzk Tasla | Katk ve nerilerinize Ak

Arkadalar Trabzonspor Kulbnn yeni tzk tasla aadaki gibidir

KNC BLM

AMALAR

KULBN AMACI
    MADDE 7

Trkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulunun 15.12.1995 gn ve 95 / 7682 sayl karar ile Kamuya Yararl Dernek olan kulp, byk nder Atatrk’n gsterdii hedefler dorultusunda ada spor anlayn ve ahlakn yaygnlatran, olgunlatran ve gelimesini salayan her trl sportif, sosyal, kltrel almalar dzenlemek, dzenlenenlere katlmak, yelerin fizik ve moral kabiliyetlerini gelitirici almalar yapmak, bylece Trk ve Trabzon sporuna ruhsal ve bedensel, salkl ve yetenekli sporcular yetitirmek ve yasal ller ierisinde yeler arasndaki her trl yardmlama, dayanma, birlik ve beraberlii salamak amacn gder.

AMACIN GEREKLEMESN SALAYACAK ALIMALAR
    MADDE 8

Mevzuat hkmlerine uygun olan her trl sosyal ve kltrel etkinlikler dzenler, bu trden dzenlenmi olanlara katlr

Kulbn ihtiyac olan her trl spor tesisleri ve sosyal tesisler yapar, tzkte belirtilen yetkiler dahilinde satn alr, kiralar, kiraya verir, iletir veya satar.

Ticari iletme, irket, vakf kurar ve ortak olur. Kurduu veya ortak olduu irketler aracl ile borsaya alr.

Her trl eitim kurumlar aar ve ortak olur.

Yazl ve grsel iletiim aralarn kurar ve iletir.

Yedinci madde de belirtilen amaca uygun her trl faaliyeti yrtr.

NC BLM

YELK HKMLER

YELK TRLER

MADDE 9

ASIL YELER : Tzk hkmlerine gre bavuruda bulunan adaylardan Ynetim Kurulunca yeliine karar verilmi olanlardr.

ONURSAL YELER : Kulbn ama ve alma konularna belirli ve nemli hizmetleri veya katklar olan kiiler arasndan, Divan Bakanlk Kurulunun nerisi ve Ynetim Kurulunun onay ile seilen yelerdir.

Onursal yeler, organlara seme ve seilme hakkna sahip olmayp tzkte gsterilen dentiyi demekle ykml deildir.

DVAN YELER : 25 yln dolduran, bu srete yelik ykmllklerini yerine getiren ve disiplin cezas almam bulunan asl yelerdir.

MADDE 10

Hi kimse kulp’e ye olmaya, kulp de ye kabul etmeye zorlanamaz.

Lisansl sporcular spora devam ettikleri srece ye kabul edilemez.

Spor ve kulp sevgisini yaymak amacyla bavuru tarihinde onbe yan bitirmemi olanlara, Ynetim Kurulu’nun belirleyecei esaslara gre gen ye tantm kart verilebilir. Bu genler, asl yelie bavuruda bulunma hakkn elde ettiklerinde, giri aidatnn yarsnsuretiyle tzk hkmlerine uygun olarak yelie kabul edilebilirler.

YELK BAVURUSU

MADDE 11

Medeni haklarn kullanma ehliyeti olan on sekiz yan tamamlam ve ilgili yasalara gre yelie engel hali bulunmayan gerek kiiler ;
    1
    Ynetim Kurulunca hazrlanp baslan ya da elektronik ortamda sunulan ye formunu doru ve eksiksiz doldurarak bizzat, posta veya elektronik ortam aracl ile Divan Bakanlk Kuruluna teslim etmek,

2
    Nfus czdan rnei, adli sicil kayd, yakn zaman ierisinde ekilmi bulunan yeteri kadar fotorafn ve Ynetim veya Sicil kurullarnca istenmesi kararla uygun grlen ek belgeleri ibraz etmek,

Giri ve yllk aidatn taahht etmek ve pein olarak demek,

En az be yllk ve ykmllklerini yerine getirmi bulunan iki asl yenin, kendisini tantc ve yelie nerici onayn almak,

Tzel kiiler,
    Yetkili organlarndan karar almak,
    Tzk, senet, ana szleme gibi kurulula ilgili ve Faaliyet Belgesi gibi ilerlii ile ilgili belgeler sunmak,
    Ynetim Kurulunca hazrlanp baslan ya da elektronik ortamda sunulan ye formunu doru ve eksiksiz doldurmak,
    Giri ve yllk aidatn taahht etmek ve pein olarak demek,
    Kulbn yetkili kurullarndan birinin tantc ve yelie nerici onayn almak, koulu ile yelik bavurusunda bulunabilirler.

Kulbe yelik bavurusunda bulunan yabanc uyruklu gerek kiilerin, saylan koullardan bakaca Trkiye’de yerleme hakkna da sahip olmas gerekir.

BAVURU ZAMANI

MADDE 12

Kulp yesi olmak iin her takvim ylnn Bir Ocak ile Otuz Eyll tarihleri arasnda bavuru yaplr.

BAVURU ZERNE YAPILACAK LEMLER
    MADDE 13

Divan Bakanlk Kurulu bavuruda bulunan aday yenin doldurulmu ye formunu ye bavuru defterine kayt eder ve be gn ierisinde tm belgeleri Sicil Kuruluna sevk eder. Aday yeleri kimlik bilgileri ile birlikte Kulp’n uygun yer ve elektronik ortamlarnda ilan eder.

Sicil Kurulu sevk edilen adaylar hakknda gerekli aratrmay yapp varsa itirazlar deerlendirir, grn belirleyerek deerlendirme sonucunu bavuru tarihinden itibaren en ge yirmi gn iinde yazl olarak Ynetim Kuruluna bildirir.

Ynetim Kurulu Sicil Kurulunun deerlendirme sonularn dikkate alarak bavuru tarihinden itibaren en ge otuz gn ierisinde yelie kabul veya red konusunda bir karar verir.

yeliin balang tarihi, Ynetim Kurulunun karar tarihidir.

Ynetim kurulu karar her iki halde de aday yeye yaz ile bildirilir. Kabul halinde yaz ekinde kulp tznn yer almas zorunludur. yelik istei reddedilmi ise pein alnan tm dentiler derhal geri verilir.

YELK HAKLARI

MADDE 14

Kulp yeleri ; yasa, tzk ve ynetmelik esaslarna uygun olarak, kulp imkanlarndan, almalarndan ve sosyal tesislerinden yararlanma haklarna sahiptir.

Asl yeler kulp organlarna seme ve seilme hakkna sahiptir. Kulbn birden fazla organna seilen ye, Genel Kurul Divannca seim sonularnn ilnndan itibaren tam gn ierisinde bu organlardan birini tercih ettiini yazl olarak bildirmekle ykmldr. Aksi takdirde, seildii organ yeliklerinden vazgemi saylr.

Tzel kii yeler, tzkle tannan haklar yetkili kldklar bir ye ile kullanr.

Hibir ye kulp ile kendisi, ei, st soyu ve alt soyu arasndaki bir hukuki ilem veya uyumazlk konusunda alnmas gereken kararlara katlamaz, oy kullanamaz. Bu kural tzel kii yelere de uygulanr.

YENN SORUMLULUU

MADDE 15

yeler yasa, tzk, ynetmelik esaslar ile kulp organlarnn kararlarna uymakla ve tzk hkmleri esaslarna gre taahhtte bulunduklar yllk aidatlarn demekle ykmldrler.

ADAT

MADDE 16

Giri aidat : En az be yz liradr. (500 YTL) yelie girite ve bir kereye zg olmak zere alnr.

Yllk aidat : En az yz yirmi liradr. (120 YTL) Yllk pein olarak alnr.

65 yan doldurmu bulunan yeler, yllk aidat yar nispetinde der.

Aidat miktarlar yukarda yazl miktarlardan az olmamak zere her olaan genel kurul toplantsnda yeniden belirlenir.

Sosyal tesislerden yararlanma bedeli Ynetim Kurulu tarafndan belirlenir.

ADATIN DENME EKL

MADDE 17

Aidat ;
    Kulp Saymanlna makbuz karlnda,
    Kulbn bu ilemle ilgili banka hesabna,.
    Banka kredi kart ya da elektronik ortam aracl ile denebilir.

GEM ADATLARIN DENMESNDE YNTEM
    MADDE 18

Asl yenin bte yl ierisinde demedii aidat borlar, genel kurulca kabul edilen son aidat miktarnn denmeyen yllara arpm ile hesap ve tahsil edilir.

ADATI DEMEYE ARI
    MADDE 19

Kulp aidat demeye ar yapmak zorunda tutulamaz.

Sicil Kurulunca yllk aidatlarn demeyen yelerle ilgili genel nitelikte, gazeteler veya resmi internet sayfas aracl ile ar yaplabilir. Bu ar ilgili bte yl veya yllar iindir.

Asl ye, aidatn ilgili bte yl ierisinde ve en son 30 Eyll akamna, tatile rastlamas halinde izleyen ilk ign bitimine kadar der. Aksi takdirde Genel Kurula katlma hakkn kaybeder.

YE ADRES

MADDE 20

Kulp – ye ilikilerinin salkl yrtlebilmesi amac ile ye, adresle birlikte telefon, faks numaralar ile varsa e posta adresini de bildirir. Adres deiikliini en ge ay ierisinde Kulp’e bildirmekle ykmldr. Aksi takdirde eski adresine yaplan yazma ve tebligat geerli saylr.

YELN KAYBI
    MADDE 21

yelik iin yasa, tzk ve ynetmeliklerce aranan niteliklerden her hangi birinin sonradan kaybedilmesi halinde yelik kendiliinden sona erer.

YELKTEN IKMA
    MADDE 22

yenin kma isteini yazl olarak Ynetim Kuruluna bildirmesi halinde yelik sona erer.

YELKTEN IKARMA
    MADDE 23

ye; tzkte belirtilen nedenlerle ve Disiplin Kurulunun nerisi zerine ynetim kurulu karar ile yelikten karlr. Kulp yeliinden kesin karlanlarn yeniden yelik bavurusu kabul edilmez.

Asl yelerden yllk aidat borcunu iki yl st ste demeyenler, sicil kurulunun bildirimi zerine ynetim kurulu karar ile yelikten karlrlar. Bu yelerin yeniden bavurmas halinde giri aidat deyerek, eski yelik numaras ile yelie kabul edilebilirler.

YELK KAYDININ KORUNMASI

MADDE 24

yelik hakkn kaybeden, kan ya da karlan yelerin kayd, ariv kaytlarnda korunur.
    Konu bordobluex tarafndan (15.04.2008 Saat 19:34 ) deitirilmitir.
    ODT'l bir hocann Trabzonspor atksyla dolaan Trabzonsporlular hakkndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

...
    En az be yllk ve ykmllklerini yerine getirmi bulunan iki asl yenin, kendisini tantc ve yelie nerici onayn almak,
    ...
    MADDE 16

Giri aidat : En az be yz liradr. yelie girite ve bir kereye zg olmak zere alnr.
    Yllk aidat : En az yz yirmi liradr. Yllk pein olarak alnr.

yelik koullar biraz daha zorlatrlm.
    zellikle aidat konusunda...

Daha nceden 160 YTL olan giri aidat 500 YTL'ye karlm. Yllk aidat da 40 YTL'den 120YTL'ye. Kulbe getirisi daha fazla olacaktr muhakkak ama ye art da yavalayacaktr. Byle bir ey bekliyordum ayrca.

Koray - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.03.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Giri aidat : En az be yz liradr. (500 YTL) yelie girite ve bir kereye zg olmak zere alnr.

bu ne ya,Nuri'ye kzp ye olmamtk imdi bunlarn yaptna bak...
    kardeim herkes sizin kadar zengin mi,hey Allahm ya...
    Lig Tv'de dier malarn bele izlendii tek ehir. Trabzon!

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Arkadalar bu sadece bizlerin nerilerine sunulmu bir taslak

Ynetim Kurulumuzun oluturduu Tzk Tadilat Komisyonu tarafndan hazrlanan yeni tzmzn 2. ve 3. blmleri sizlerin nerilerine sunulmutur.

Tzk Tadilat Komisyonu’na referans olmas asndan konuyla ilgili grlerini bildirmek isteyen taraftarlarmzn tuzuk@trabzonspor.org.tr mail adresine dncelerini aktarabilecekleri akland.

Gnderilecek neriler Tzk Tadilat Komisyonu tarafndan incelenecek ve deerlendirmeye alnacak.

Trabzonspor Resmi Sitesi
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

Ercan DEMR - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.11.2007
    Nereden
    Trabzon

Tzk bu ekilde deiirse 120 ytl aidat m deyeceiz? 100 de 300 zam. Neyse deriz bir ekilde

Trabzonspor Kongre yesi
    Erkin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.10.2004
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Ya
    32

Battk hocam ya 120 YTL nerden kt bari 80 falan yap da, yle ya da byle deyecez GS'daki sistemdeki gibi yapmaya alyor, kongreden nce srekli sylyordu bakan..
    Bu yolda asla yalnz yrmeyeceksin!

"Benim iin Trabzonspor, en gllere kar koyan ve herkesi yenen hayali kahramand. yle bir kahramand ki statkoyu bile devirmiti. K.K.

tonyali_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.05.2005
    Nereden
    stanbul

Giri aidat yksek olmu u anki taslak ta
    250 ytl olursa bence daha iyi olur.

Erbay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

500 ytl ok deil mi?.Her yl denen para neyse de giri creti ok fazla.Bakan etma da

Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..

yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

kulube uye olma hayalim 5 yilligina ertelenmis oldu bu tuzukle.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

yelikle ilgili;

Eer bu ekilde kesinleirse kocaman bir hatadr.
    Yazk.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Egemen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.09.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    36

yahu 120 ytlyken olamadk.. imdi hi olamayacaz gibi.. neyse vardr bi hayr..
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Henz bir deiiklik olmad.Olmamas iin tepki koy. tuzuk@trabzonspor.org.tr

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Cafer abinin de dedii gibi bu tzk kabul edilmemi, taraftarn grn almak iin hazrlanan bir taslakdr arkadalar.

Bu ekilde olmasnn bence de Trabzonspor'a hibir faydas yok.Maillerimizi atmay unutmayalm.

61OKTAY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

yllk cret gerekten ok kiiyi zorlar 120 ytl..ha??
    BENM SEVDAM SANA
    BORDO MAVM

Trabzonspor Kongre yesi
    Hekimolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

bakasnn aidatn yatrma yeni ye yapp oy isteme ileri azalaca iin olumlu.
    Hayat bir gndr o da bugndr.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Trabzon kentinin ekonomik potansiyeli gznne alndnda bu fiyatlar fazladr arkadalar. Yani en azndan daha makul bir dzeye ekilebilir. Stada 3 YTL ye taraftar bulamadn bir dnemde 500 YTL ye asla ye bulamazsn. Kendimizden rnek alalm. BMN'de 500 Ytl veripte kulbe ka kii ye olabilir arkadalar? Ki bizde her yreden insan var. Zenginide var fakiride.

Ben zellikle giri parasnn ye almn durdurabilecek bir dzeyde olduuna inanyorum. Ben insanm tanrm. Olmayan zaten veremez ama olan da vermez.

Bir dier konu ise Yllk ye Aidatn 2 sene yatrmayan yelerin yeliinin iptali ki buda bence ar.

yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

Alnt secretwave Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    yillik ucret yine bir dereceye kadar katlanilabilir hani ayda 10 ytl ama birden 500 ytl zor,en azindan ben ve benim gibiler icin.

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

arkadalar maillerle bunu ynetime bildirelim daha kesinlemi bir ey deil bu bir taslak mail bu tuzuk@trabzonspor.org.tr

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Bu tzk 100.000 ye kampanyasnn bittiini gsterir...

Umarm tepkimiz youn olur ve cesaret dahi edemezler.
    Malik bin Dinar

firidin61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.08.2006

'' En az be yllk ve ykmllklerini yerine getirmi bulunan iki asl yenin, kendisini tantc ve yelie nerici onayn almak, ''

Ben bu ksm anlamadm ne yani tandm ye yoksa Trabzonspor klubne ye olamayacakmym ? Bu nasl bir samalk ?

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

arkadalar maillerle bunu ynetime bildirelim daha kesinlemi bir ey deil bu bir taslak mail bu tuzuk@trabzonspor.org.tr

Trabzonspor Kongre yesi

Fatih - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

Aidat miktarlar yukarda yazl miktarlardan az olmamak zere her olaan genel kurul toplantsnda yeniden belirlenir.

aidatlar gittike artrlacaktr demek istiyo !!
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Alnt secretwave Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Malesef doru. Gerekten de ok kiiyi zorlar

Aramzda 500-600 YTL aylkla alan insanlar var. imdi bu insan nasl karpta 500 YTL vererek kulbe ye olabilir ki. Neredeyse imkansz.

Trabzonspor zenginiyle fakiriyle hepimizin. Bu yzden sadece burada yazmakla kalmayp ilgili adrese maillerimizi gnderelim arkadalar.

Sonra ok ge olabilir

tuzuk@trabzonspor.org.tr

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Alnt firidin61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    '' En az be yllk ve ykmllklerini yerine getirmi bulunan iki asl yenin, kendisini tantc ve yelie nerici onayn almak, ''

Ben bu ksm anlamadm ne yani tandm ye yoksa Trabzonspor klubne ye olamayacakmym ? Bu nasl bir samalk ?
    Ksa ve z: 100.000 ye kampanyas bitmitir...

Son are e-posta ile tepkimizi dile getirmek.
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    43

Alnt firidin61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster

diyelim maddi olarak bu yk karlayabilecek gtesin, ye olmaya karar verdin. gidip bir iki ye ile tanacaksn aray iyi tutup seni nermelerini salayacaksn.

gereken tepki gsterilmeli.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)