Sayfa 202 Toplam 215 Sayfadan BirinciBirinci ... 102 152 192 200 201 202 203 204 212 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5366 adet sonuctan sayfa basi 5,026 ile 5,050 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hakem Hatasý Ýstemiyoruz! Aklýnýzý Baþýnýza Alýn!

Uður Ö. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ýyide VAR protokolü böyle iþlemiyor ki, hakem arkadaþ bu faul mu diye sormuyor, VAR diyorki hakeme sýkýntý var bak diye. Yani futbolcular itiraz etse ne olacaktý ki, VAR'daki beyinsizler bakmýyor mu pozisyonlara. Napýyorlar çay muhabbet mi.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Biz neden sampiyonluga oynadigimiz her sene hakemleri de yenmek zorunda kaliyoruz anlamadigim nokta bu ,boyle bir kurali mi var tff nin..ne zaman is ciddiye binerse onumuze dikiliyorlar cem bulent bunyamin mete cuneyt firat halis falan fark etmiyor bu is tesaduf falan degil kesinlikle kasitli ermanla cakarin dedigi gibi..cok mu zor maclari adam gibi yonetmek ustelik var denen olay varken bahaneleri de yok buna ragmen bize karsi kullaniyorlar vari da bakin 7 8 hafta nispeten iyi mac yonettiler zirveye yaklastik sonunda da yakaladik herseye ragmen baktilar is ciddilesti hoppp 2 haftada 4 puan kesik.arkadas hakemide yenemezsin yok oyle bir dava sen ne kadar oynarsan oyna ne yaparsan yap hakemler istemedikce hicbirsey yapamazsin 1 kart verir olmayan bir penalti verir bir sekilde yine keser onunu yonetim artik saha disinda masaya yumrugunu vurmali kuru kuruya aciklama yapmak ise yaramiyor.bu is masa basinda bitecek bu sezon da belli oldu..
    Konu gurur6134 tarafýndan (16.03.2020 Saat 11:48 ) deðiþtirilmiþtir.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Bünyamin Gezer'in aciklamalarini izleyin ve düzenin nasil calistigini anlayin.
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Mehmet Fatih Silik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bünyamin Gezer'in aciklamalarini izleyin ve düzenin nasil calistigini anlayin.
    Kendisi düzenin baþ aktörlerinden
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kendisi düzenin baþ aktörlerinden
    Aksini iddiaa edenin olacagini sanmiyorum ama anlattiklarini de herkesin bildigini düsünmüyorum.
    Sadece genel olarak kirli bir düzenden bahsediliyor o kadar.

Biz Hüseyin Hoca'ya veya x futbolcuya giydirmeye devam edelim.

Furkan Özdem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    31

Alýntý faik celikoflu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bugünkü Baþakþehir maçýnda Wakame'nin düþürülemesinde oyuncular yeterince itiraz etseydi, hakem Var'dan bilgi almak zorunda kalacaktý.
    Tabi ki hakem kendisi görmeli veya VAR uyarmalýydý ama oyuncular da mevcut sistemde (mevcut sistemsizlikte de denebilir) itirazlarýný yapmalý. Yoksa böyle arada kaynatýrlar.
    Kesinlikle abi. Rakipler saçma sapan pozisyonlarda hakemin etrafýný sarýyor oyunu durduruyor hakem mecbur var a danýþýyor. Bizim oyuncular teknik ekip net penaltýda sessizce oyununa devam etti. Eyyamcýlar da çaktýrmadan oyunu devam ettirdi. Bir tek Nwakaeme faul kendisine yapýldý diye itiraz etti diðerlerinde týk yok. Þaka gibi tek bir gol tek bir hata seni þampiyon yapar ya da þampiyonluktan eder ama biz daha hakkýmýzý savunamýyoruz.

Yazýk yani þurdan alacaðýmýz galibiyetle gsye 5 puan fark, baþakþehire karþý da 3 puan fark+ ikili averaj üstünlüðümüz olacaktý. Yazýk...
    Her þey bittiðinde, hatýrlayacaðýmýz þey; düþmanlarýmýzýn sözleri deðil, dostlarýmýzýn sessizliði olacaktýr. (Alija Izetbegović)

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

hakem hatasýný geçtim maçlarýmýzý bile beinsports 2 yayýnlamaya baþladý. senaryo tamamen galatasarayý þampiyon yapmak üzerine kurulmuþ.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Serdar Ali Çelikler 2 ay önce Trabzon'a verin kupasýný da rahatlasýn diye laf çakýyordu. Dünkü penaltý pozisyonuna gri demiþ þaka gibi...

Alýntý Doðukan Uçan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hakem hatasýný geçtim maçlarýmýzý bile beinsports 2 yayýnlamaya baþladý. senaryo tamamen galatasarayý þampiyon yapmak üzerine kurulmuþ.
    Aslýnda bu yeni bir uygulama deðil. Derbi günlerinde yýllardýr özel yayýnlar olur. Malatya maçý da Þampiyonlar Ligi maçýndan dolayý orada yayýnlandý...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Boyle þerefsizlik olmaz. Herseyi geçtim sorloth 1 yýldýr, wakame 2 yýldýr Türkiye’de top oynuyor. Hakemler bu oyuncularýn yalandan kendilerini yere atmadýklarýný bilmiyorlar mý? Sorlotun ve wakanýn kýrmýzýsý, yine wakanin penaltýsý. Bir hakem sadece futbolcularý tanýmaktan iþkillenmeli.

Nereden
    Ýstanbul

Takýmýmýz,
    Mete Kalkavan'ýn bu sezon atandýðý 4 lig karþýlaþmasýnda da galibiyet yüzü göremedi.
    Kalkavan 1 maçta orta hakem,
    3 mücadelede ise VAR olarak görev yaptý.
    Trabzonspor bu mücadelelerde
    3 kez berabere kaldý,
    1 de yenilgi aldý.

Bu operasyoncu hakeminin maçlarýmýza atanmasýna karþý çýkmayanda da var suç
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Takýmýmýz,
    Mete Kalkavan'ýn bu sezon atandýðý 4 lig karþýlaþmasýnda da galibiyet yüzü göremedi.
    3 kez berabere kaldý,
    1 de yenilgi aldý.

Gaziantep ve Baþak maçlarýnda 4 puanýmýzý yediler. (Ýlk devredeki Göztepe maçý dahil katlettikleri birçok puan kaybýný eklersek en az 10 puan fark olurdu.)
    Hem de bile-isteye
    Acýmasýzca, inadýna
    Þampiyon olacaðýz alayýnýn inadýna

Her þey bizim elimizde aslýnda
    8 maçý kazan iþi bitir
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Mete Kalkavan'ýn Trabzonspor Ýtirafý

Trabzonsporlu taraftarlarýn ve spor yorumcularýnýn büyük tepkisini çeken Trabzonspor Baþakþehir maçýnýn VAR hakemi Mete Kalkavan hayatýnýn þokunu yaþadý.

Trabzonspor’un evinde Baþakþehir’i aðýrladýðý maçýn VAR hakemi olan ve Anthony Nwakaeme’ya yapýlan net penaltý pozisyonunda hakem Fýrat Aydýnus’u VAR monitörüne çaðýrmayarak art niyetini belli eden Mete Kalkavan hayatýnýn þokunu yaþadý.

Fenerbahçe’nin eski yöneticisi rahmetli Þadan Kalkavan ölüm yýldönümünde mezarý baþýnda anýlýrken, anma törenine katýlanlar arasýnda Mete Kalkavan’ýn da yer aldýðý görüldü.

Trabzonluu bir iþ insanýn da yer aldýðý törende dikkat çeken anlar yaþandý.

Trabzonspor’da da yöneticilik yapan iþ insaný Mete Kalkavan’ýn yanýna giderek,”bak dünyanýn sonu burasý. Trabzonspor’un 3 puanýný yedin” diyerek tepkisini gösterdi.

Mete Kalkavan’ýn bu sözler üzerine baþýný öne eðerek büyük þok yaþadýðý gözlenirken, verdiði cevap ise adeta itiraf niteliðindeydi.

Mete Kalkavan kendisine gösterilen tepkiye,”3 deðil 2” diyerek cevap verdi.

https://www.haberts.com/trabzonspor/...i-h185187.html
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Takýmýmýz,
    3 kez berabere kaldý,
    1 de yenilgi aldý.

F.bahceli eski yonetici sadan kalkavanin yakin akrabasidir.aslen rizelidir yanilmiyorsam samsun bolgesi hakemiydi..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

https://www.aspor.com.tr/trabzonspor...mpression=true

Hakemleride yenmeliyiz diyenleri sahaya alalim..bunlar puana etki edenler mac iclerinde aldigimiz maclarda bile alenen dograndigimiz oluyor ornekler artdirilabilir.

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

þu corona baþladýðýndan beri aspor, trtspor dahil olmak üzere çoðu kanal sürekli gs,fb maçlarýný veriyor. özellikle aspor'un bizim 1 tane maçýmýzý yayýnladýðýný görmedim.

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Erman Toroglu'nun Yusuf Namoglu ile yaptigi röportaji okumanizi tavsiye ederim. Can alici yerleri kalinlastirdim.

Atamalarý bakkal gibi deftere yazdým

Biz insanlarý yaptýklarý görevlerle hatýrlýyoruz. Veya insanlar o görevle öne çýkýyorlar. Yusuf Namoðlu… Mesleði inþaat mühendisi. Ýki dönem Ýstanbul Milletvekilliði, bir dönem de Beþiktaþ Ýlçe Belediye Baþkanlýðý yaptý. Futbol camiasýnda da 12 yýlý FIFA olmak üzere 22 yýl hakemlik, 10 yýl UEFA gözlemciliði, 10 yýl UEFA maç delegeliði ve UEFA Hakem Konvansiyonu Yönetim Kurulu Üyeliði görevlerini yürüttü. Bu arkadaþýmýz Türkiye'de üç dönem TFF Merkez Hakem Kurulu Baþkanlýðý yaptý. En uzunu da son yaptýðý baþkanlýk dönemiydi. Bakýnýz, hakemleri sürekli eleþtiriyoruz. Yusuf, konuþmayý pek sevmez. Kalp kýrmayý da sevmez. Biraz da serde politikacýlýk vardýr tabii. Ama açtým telefonu, dedim ki "Yahu Yusuf, þu son MHK döneminde bir de VAR çýktý, bu süreçte neler oldu senden öðreneyim" dedim. "Hay hay" dedi ve ben sordukça o cevap verdi… Ýlk sorum "Neden istifa ettin?" diye oldu Yusuf Namoðlu'na…

'ÝMKAN SAÐLAMADILAR'

Baþladý anlatmaya; "TFF yönetim kurulunda olan bazýlarý ve Futbol Federasyonu'nda çalýþan bazý profesyoneller baþarýlý olmamam için çok çabaladýlar. Taleplerimin bir çoðunu yerine getirmediler. Mesela Türkiye'yi 7 bölgeye bölüp, scout ekipleri kurup, kaliteli genç isimleri çýkarmak istedim. Yani hakem yetiþtirme konusunda çok aþaðýlardan baþlayarak, köklü deðiþiklikler yapmak istedim. Türkiye'nin dört bir yanýný kapsayan bir scout ekibi kuracaktýk. Ama bize maddi imkan saðlamadýlar. Kaynak yok dediler" diye yanýt verdi.

'BAZI MAÇLAR SORULUR'

"Peki hakem atamalarýna karýþmak isteyenler oldu mu?" diye sordum, "Evet" dedi ve devam etti: "Benden evvel hakem tayinlerine karýþmýþlar. Benim dönemimde de karýþmak istediler. Sonunda kendimce önlemler aldým tabi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bilgisayarlarýný kullanmadým mesela, kendi bilgisayarýmý kullandým. Þahsi telefonumu kullandým. Hatta öyle anlar geldi ki bakkal defteri gibi atamalarý kalemle deftere yazdým. Çok sinirlendiler. Hakem tayinlerini MHK Ýcra Kurulu yapar. Baþka kimse bunlarý bilmemeli ve bilemez" dedi.

'GELÝÞÝM GÖSTERDÝK'

Yusuf Namoðlu'na ardýndan þu soruyu sordum, "Görev sürende neler yaptýnýz? Ne gibi deðiþimler oldu?" Cevabý hemen verdi tabi. "Profesyonel hakem ve yardýmcý hakemlik sistemini getirdik. Wyscout uygulamasýný devreye soktuk. Kulüplerin, futbolcularýn, teknik adamlarýn maçlarda kullandýðý sistem bu. Performans analizi yapýyor. Bunu hakemlere de uygulamaya baþladýk. Sezon öncesinde hakemlere de futbolcular gibi 15 gün kamp uygulamasý getirdik. Hakem kurslarýný 2 günden 9 güne çýkardýk. Hakemliðin geliþimi için her türlü imkaný saðladýk. 6 ayda terfi imkaný getirdik. Nitekim Halil Umut Meler, Ali Þansalan, Zorbay Küçük, Atila Karaoðlan, Arda Kardeþler, Bahattin Þimþek gibi hakemleri çýkardýk. Halil Umut Meler'i mesela, 1.5 yýlda FIFA yaptýk.

'FIFA KADROSU ÞÝÞÝK MÝ?'

Yeni hakemler ve FIFA mevzusu konuþulunca aklýma geldi sordum, ""FIFA hakemlerinin kadrosu þiþik mi? O listede hak etmeyenler var mý?" dedim ve sözü Yusuf Namoðlu'na býraktým, "Erman hocam Cüneyt Çakýr en üstte biliyorsun. Elit hakemler arasýnda. Birinci kategoride Ali Palabýyýk ve Halis Özkahya var. UEFA, Ali Palabýyýk'a iyi maçlar veriyor ama Halis için ayný þeyi söyleyemem. Halil Umut Meler ikinci kademede. Ýyi maçlara atanýyor. Zamanla daha yukarýlara çýkacak gibi görünüyor. UEFA onu tutuyor. Hüseyin Göçek ile Mete Kalkavan'a ise iyi maçlar verilmiyor" diyerek açýkladý FIFA hakemleri konusunu.

TURKISH VAR GELÝYOR

"VAR'ý biz kurduk ama çoðu þeyine karýþamadýk. Raporlar bize deðil, federasyondaki bir gruba gitti. Teknik ekip bile gruba baðlýydý. O grup ve bazý yancý yorumcularý "Turkish VAR" diye sistemi eleþtirdi"

Yusuf Namoðlu ile konuþurken geldik VAR olayýna… Bu iþ çýktýðýndan beri herkes bir þey söylüyor, "VAR futbolun doðasýna aykýrý" diyen de var, "VAR adaleti saðlýyor" diyen de… Konuyu iþin baþýndaki, kuruluþ aþamasýndaki insana soralým dedik. "VAR sistemini kurarken 1.5 yýl eðitim verdik. UEFA bile geldi inceledi ve hakemlere VAR eðitimlerini bizim kurduðumuz merkezde verdi" diyen Yusuf Namoðlu, kamuoyunun pek bilmediði sýkýntýlarýný da iþte tam bu noktada anlatmaya baþladý. "VAR'I biz kurduk ama VAR'ýn hiçbir þeyine karýþamadýk" diyen MHK eski baþkaný Yusuf Namoðlu, adeta içini döktü bize: "Bak Erman Hocam basit bir örnek vereyim. Maçlar bitiyor, ama VAR'La ilgili bize herhangi bir rapor gelmiyor. Oyun ne kadar durdu, hangi pozisyonda ne kadar inceleme yapýldý? Bu sorularýn cevabýný içeren raporlar bize gelmiyordu. Federasyon içinde bir grup vardý. Raporlar iþte o gruba gidiyordu" dedi. Yusuf Namoðlu'nun 'o grup' dediðini ben tabi ki biliyordum. Beþiktaþlý eski yönetici Cengiz Zülfikaroðlu ve ona baðlý çalýþan Aybars Canbay'dan bahsediyordu.

'DAVUL BÝZDE TOKMAK…'

Yusuf Namoðlu aynen þunlarý söylüyordu; "Erman hocam. Tabiri caizse; davulu bizim boynumuza astýlar, tokmaðý onlarýn eline verdiler. Yani davula tokmaðý vuran onlardý. VAR, tamamen iki baþlý bir sisteme dönüþtü. Ben eðitimler sýrasýnda hakemlere "Yüzde 70, yüzde 80 bile ihtimal dahilinde olursa, pozisyonu izlemesi için hakemi çaðýrýn. Hakem de baksýn ona göre karar versin" diyordum. Sonuçta VAR'ýn baþýndaki de hakem, sahadaki de hakem. Hatta ekran baþýndaki VAR hakemi, sahadaki adrenalini yükselmiþ, nefes nefese kalmýþ, gözüne ter düþmüþ hakemden daha doðru kararlar verebilir dedik. Önemli olan doðru kararý vermek, VAR hakemi niye çaðýrýp sahadaki hakemle konuþmasýn. Ekrandan izleyip, "Kýrmýzýlý oyuncunun ayaðý, beyazlý oyuncunun baldýrýna geliyor diye niye ikaz etmesin?" dedim. Ama bu Futbol Federasyonu'nda çalýþan o grup hep devredeydi. O dediðim gruptakilerin, yazýlý ve görsel basýndaki bazý yorumcularla birlikte hareket ettiðini de gördüm. Ortaya þöyle bir cümle attýlar, "Bizde uygulanan VAR, Turkish VAR. Dünyada böyle uygulama olmaz. Oyunun ruhuna aykýrý" falan dediler. Ama bunu o zaman söyleyenler, önümüzdeki sezon ligler baþlayýnca utanacaklar. Çünkü, IFAB (Uluslararasý Futbol Birliði Kurulu) benim ýsrarla söylediðim olayý hayata geçirecek. Yani pozisyonda þüphe varsa VAR'daki hakem, sahadaki hakemi çaðýracak ve onunla konuþacak. Yani dünya da bizim Turkish VAR'a dönecek! Öyle dedikodular çýkarttýlar ki neymiþ efendim, Avrupa'da VAR'a az gidiliyormuþ, Türkiye'de fazla gidiliyormuþ. Yahu kardeþim Türkiye'de ya da Avrupa'da olay doðruyu bulmak deðil mi? Haksýz puanlarýn önüne geçmek deðil mi? Düþünün hem karþýdan, hem arkadan vurulduk."

HAKEMLERLE OYNADILAR!

"Bütün bunlarýn yanýnda bazý maçlarda da sorun çýkýnca -ki bu sorunlarýn çýkmasý hakemlerin kafasýnýn karýþtýrýlmasýndan olmuþtur- ortalýk karýþtý. Mesela Ýstanbul'da oynanan Galatasaray- Konyaspor maçý…. Hakem Hüseyin Göçek ýsrarla 'penaltý' diyor. Pozisyona yakýn olan yardýmcý hakemin ikazýna raðmen VAR'da görevli olan Halis Özkahya hiç olaya karýþmýyor. Halbuki çaðýrsa ve dese ki Hüseyin'e, "Kardeþim pozisyon çok temiz. Bak izle, pozisyon bu" dese kararý da Hüseyin'e býraksa iþ çözülecek. Olay büyüdü, açýklama yapma zorunluluðu hissettik. Sonra ne oldu;. Çarþý karþýtý… Fenerbahçe, Beþiktaþ ve Baþakþehir baþkanlarý ile bir iki kulüp daha Kulüpler Birliði adýna bildiri yayýnladýlar. Ortalýk ikiye bölündü.

'BEN ÝSTEDÝM DEMELÝYDÝ'

Mesela, Fenerbahçe- Kasýmpaþa maçý… Hakem Yaþar Kemal Uðurlu… Penaltý atýþýndan sonra oyunu Fenerbahçe lehine endirekt serbest vuruþla baþlatýyor. Fýrat Aydýnus VwAR'da… Hakemi çaðýrsa, iki takým oyuncularýnýn da penaltý atýþýnda ceza alaný ihlalini gösterse penaltý tekrar edilecekti. Yapmýyor. Galatasaray-Trabzonspor maçý… Hakem Ümit Öztürk, VAR'da Bülent Yýldýrým var. Hakemi davet ediyor ama Galatasaraylý oyuncunun havada Trabzonlu oyuncunun ayaðýna bastýðýný söylemiyor. Söylese sorun çýkmayacak. Daha bunun gibi baþka maçlar da var. Ama dedim ya biz bir þey söylüyoruz ama Federasyon'un içindeki o grup ve bazý basýn mensuplarý iþimizi baltaladýlar.

TEKNÝK EKÝBÝN ÖNEMÝ

Þunu sordum Yusuf'a… Biz 'Takým Oyunu' program ekibi olarak VAR sistemini gelip yerinde inceledik. Orada benim bir þey dikkatimi çekti. VAR ve AVAR var…. Bunlar hakem ama burada teknik ekip olarak çalýþanlar da var. Bu teknik elemanlar maçlarda en az hakemler kadar etkililer. Bu konuda ne diyorsun?" diye sordum. Dedi ki, "Maalesef oradan da sýkýntýlarýmýz çok oldu. Çünkü bu ekipler bize baðlý deðil, az önce söylediðim federasyondaki o gruba baðlý çalýþýyorlardý. Yani VAR olayýnda tamamen iki baþlýlýk vardý." "Teknik ekipte çalýþanlarýn bir takýmý tutmalarý doðaldýr, peki bunlarýn içinde fanatikler var mýydý? diye sordum, "Var" dedi, "Kimler var fanatik olarak" dediðimde de, "Fenerbahçe TV'den gelen görevliler vardý" diye yanýt verdi. Þaþýrdým… Bir kulüp televizyonundan gelen biri VAR sisteminin teknik bölümünde çalýþýyordu.

SÖRLOTH'UN KIRMIZISI

Bu teknik ekip konusu açýlýnca aklýma Trabzonspor-Gençlerbirliði maçý ve Sörloth'un gördüðü kýrmýzý kart pozisyonu geldi. Gençlerbirliði oyuncusunun attýðý iki tane tekmeyi hýzlý film gibi gösterip, Sörhoth'un itmesini defalarca hakemin gözünün önüne sokup oyuncuyu attýran da bu teknik ekipte çalýþan vatandaþlardý! "Hocam abartma. Ne olacak teknik eleman" diyebilirsiniz. Teknik ekip ne kadar mý etkili? Futbolcunun topa dokunduðu aný bir salise öne veya arkaya alsan ofsayt olur veya olmaz. Düþünebiliyor musunuz? Teknik ekip hakemden daha etikili VAR olaylarýnda. Yani Yusuf Namoðlu'nu haklý çýkarýyorlardý. Yani bu teknik ekip ve baðlý olduðu federasyondaki o grup, komiteyi aslanlarýn önüne atýyorlardý.

AKRABA HAKEMLERÝ SORDUM

Sezon içinde hep konuþurum, söylerim "Akraba hakemler var" derim. Camiadaki dede-baba-oðul-amca-yeðen iliþkilerini eleþtiririm. Yeri gelmiþken sordum Yusuf Namoðlu'na… "Akraba hakem iþleri ne durumda?" dedim. "Bunlar için çalýþma yapýyorduk ama ömrümüz vefa etmedi" dedi ve devam etti; "Erman hocam, akraba hakem olabilir. Ama kaliteli olursa. Yoksa önüne geleni akrabadan hakem yaparsan sonuç böyle olur" dedi. "Mesela bunun bir misalini vereyim" dedi ve hakem aleminden ilginç bir anektodu da paylaþtý. Yaþanan gerçek bir olayý anlattý, "MHK baþkanýyken komitede olan Kadir Tozlu'nun oðlu Uðurcan ile Zorbay Küçük ayný kademedeydi. Ýkisinden biri üst kademeye çýkacaktý. Kadir, beni aradý "Yusuf Aðabey ben komitedeyim. Bu iþin dedikodusu çok olur. Hem Zorbay benim oðlana göre daha iyi. Üst kademeye o çýksýn" dedi. O sene Zorbay çýktý. Belki de seneye Kadir'in oðlu çýkacaktý. Sonra ne oldu? Kadir'in oðlu "Baba sana zarar veririm" diye hakemliði býraktý" dedi. Zekeriya Alp geldi aklýma, sordum… Sen hakemdin MHK'nýn baþýna üç kez geçtin. Þimdi de MHK'nýn baþýnda futboldan gelen bir baþka isim Zekeriya Alp var. Onunla konuþur musun, hakemliðin geliþimi için görüþmeler, toplantýlar yapmanýz iyi olmaz mý?" diye sordum. "Zekeriya iyi arkadaþýmdýr. Severim" dedi Yusuf, "Ne zaman isterse oturur konuþuruz, her þeyi onunla paylaþmaya hazýrým" diye ekledi. Yani mevcut MHK'ya her türlü fikir ve düþünce desteðini vermeye hazýr olduðunu iletti.

https://www.fotomac.com.tr/yazarlar/...deftere-yazdim

Nereden
    Ýstanbul

Bugün Aleyhimize verilen penaltý ve kýrmýzý kart hiçbir ist.takimi aleyhine verilemezdi.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Tuðrul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Zorbay Küçük : Fatih Terim'in hemþerisi ve babasý Gs altyapýsýnda çalýþýyor

12 Haziran 2020'de Trabzonspor'u alanen ve isteyerek katletmesine raðmen sonuca ulaþamadý.

Bu ismi not almak lazým.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Hakemlerle olan ilk macimizi kazandýk.kaldi 7 mac.artik sadece hakemlerle maçýmýz var.yoksa bu ligde bize rakip filan yok.
    Önce antep.sonra baþakþehir.simdi de göztepe.bunlar sýradan iþler degil.(Hakem artý var 2 kiþiden 3 maçta 6 kiþi eder.devami da gelecek belli.).
    2011 yýlýnýn bariz bur þekilde hakem versiyonunu yaþýyoruz.( gerci o zaman da hakemler devredeydi de neyse)

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý emre6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hakemlerle olan ilk macimizi kazandýk.kaldi 7 mac.artik sadece hakemlerle maçýmýz var.yoksa bu ligde bize rakip filan yok.
    Önce antep.sonra baþakþehir.simdi de göztepe.bunlar sýradan iþler degil.(Hakem artý var 2 kiþiden 3 maçta 6 kiþi eder.devami da gelecek belli.).
    2011 yýlýnýn bariz bur þekilde hakem versiyonunu yaþýyoruz.( gerci o zaman da hakemler devredeydi de neyse)
    Bu arada gerçekten hakeme raðmen göztepe sahada yok gibiydi, hocalarýnýn ilk yarýdaki hamlesiyle azýcýk canlandýlar, kýrmýzý kart da cabasý oldu ama o elektroþoka, 2-0 olmuþ maç bitmiþken gelen beleþ uydurma penaltýya raðmen bile canlanamadýlar.

Bütün rakipler böyle olmaz, hakem konusu iyi iþlenmeli...
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alanya maçý: A. Parmak ilk yarýda direkt atýldý.

Gençlerbirliði maçý: Üç tekmeyi yemesine raðmen Sorloth atýldý.

Rize maçý: Obi Mikel beþ dakikada atýldý.

Denizli kupa maçý: Nwaekeme doðruyu istedi diye atýldý.

Dün akþam Guilherme faul olmayan pozisyonda atýldý.

Gaziantep maçýnda temiz galibiyet golümüz izlenip iptal edildi.

Malatya maçýnda Novak'ýn göðsüne çarpan topa sarý kart verildi. O maçta rakibin oyuncularýmýzýn bileðine bastýðý üç pozisyon kartsýz geçti.

Bütün bunlar olurken Aðaoðlu, beINSports'a isyan etmiþ maç niye 1 deðil de 2'den yayýnlandý diye. Alem adam gerçekten...

Tuðrul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Cüneyt Çakýr - 1-0 önde girdiðimiz FB maçýnda Sörloth'a yapýlan harekete penaltý vermeyerek cibiliyetini gösterdi.

Serdar Aziz'in Sörloth'a acýmasýzca ve çirkefçe aþil tendon'a yaptýðý faule kýrmýzý kart çýkarmadý.

FB'nin oynadýðý sert futbolu teþvik etti nitekim Nwakaeme böyle sakatlandý.

Gustavo'nýn Sörloth'un bileðine bastýðý pozisyon da kýrmýzý karttý.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Tuðrul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cüneyt Çakýr - 1-0 önde girdiðimiz FB maçýnda Sörloth'a yapýlan harekete penaltý vermeyerek cibiliyetini gösterdi.

Serdar Aziz'in Sörloth'a acýmasýzca ve çirkefçe aþil tendon'a yaptýðý faule kýrmýzý kart çýkarmadý.

Cüneyt Çakýr - 1-0 önde girdiðimiz FB maçýnda Sörloth'a yapýlan harekete penaltý vermeyerek cibiliyetini gösterdi. (Dün gece AHMET ÇAKAR ve ERMAN TOROÐLU penaltý dedi)
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Tuðrul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Gözünün önündeki penaltýyý vermeyen, diðer ince iþleri zaten görmez.

Enes Baþkaya60 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrþehir
    Yaþ
    35

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gözünün önündeki penaltýyý vermeyen, diðer ince iþleri zaten görmez.
    Penaltý olan pozisyonun vidyosu var mý ben bir türlü bulamadým maç içinde de kaçýrdým herhalde ...

Paylaþýrsanýz sevinirim...
    S.V.A.K.O
    FATÝH TEKKE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)