Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: stanbul Takmlarna Hizmet Eden Karadeniz Kkenli Kiilerin Sonu

yelik tarihi
    11.07.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    66

Standart stanbul Takmlarna Hizmet Eden Karadeniz Kkenli Kiilerin Sonu

Son gnlerde stanbul takmlarndan gs nin kongresinde ynetici olamaynca , ocuk gibi alayan Apturrahim'in durumunu herhalde tm Trkiye grd.
    Geenlerde YAVUZ SALTIK kardeimizin bir yazs vard .TRABZONLU BRTSLER diye , bu yazy imdi bu takmlara hizmet etme akyla dolu olan Karadeniz kkenli i adamlarnn okumasn ve o yazdaki TRABZON yerine kendi memleketlerinin adlarn koyarak TEKRAR TEKRAR OKUNAMALARINI TAVSYE EDYORUM.
    GRNEN KY KLAVUZ STEMEZ .
    Gelien bu olaydan dolayda Adnan POLAT'a teekkr edrim. nk gizli kalan gerekleri PAT DYE ORTAYA IKARTTII iin.

Yavuz SALTIK n yazs :
    APTURRAHM ,HALUK ve sizin gibiler BU yazy okuyun ve MD DNN. AMMA KERZMZ DEYN.
    TRABZONLU BRTSLER*

Ankara’da balayan “Her yn ile Trabzon” etkinliklerinde Trabzonspor konuulurken grdm ve benim gibi bir ok Trabzonspolu’nun da iini szlatan manzara zerine aada 2 sene nce yazdm yazy bir kez daha sizlerle paylama gereini duydum. Tarihe not dmek adna deil ama baz Trabzonlularn teki yzn de grmek iin okuyalm, anlayalm diye aln size Trabzonlu Brtsler....
    ster merkez ister evre insan olsun
    ster Beyaz Trk ister Zenci Trk olsun
    ster stanbul’daki ister Trabzon’daki Trabzonlu olsun
    ster gizli GS’l, ister gizli FB’li ya da gizli BJK’l olsun
    Biz Brtsleri tanrz
    Srtmza saplanan sedef kakmal ban sapn tutanlar onlardr.
    Hani kabuundan kp kabuunu beenmeyen canllar vardr hepimiz biliriz onlar. Salyangoz, trtl vs.
    Bir de insan evlad olup doduu, ait olduu, kimliinin bir paras olan ehirlerini beenmeyenler vardr. Adeta kaarcasna kimliklerini reddeden, bylece kendine yabanclaan, Trabzonlu olup Trabzonspor’u tutmayan insancklar ... yi tanmak gerekir onlar.
    nsanck dediime bakmayn siz. Aslnda insandr onlar. Tpk sizin, benim gibi iki gz, iki kula vardr. Bizden biriymi gibi davranarak iimizde yaarlar, dnlerimize, cenazelerimize gelirler. Onlarda okula giderler, kavga ederler, severler. Evlenir ocuklar olur, para kazanrlar. Takm tutarlar lesiye, hem de stanbul takmlarn ...
    Rize’nin yetitirdii en nemli deerlerden biri olduuna inandm Trk aydn tipinin nde gelen temsilcilerinden, bilim insan ve siyaseti Mehmet Bekarolu’nun da deyimi ile sradan bir futbol rekabetinden te anlamlar tayan ve bir snf mcafelesi olan Trabzon-stanbul rekabetinde Trabzonlu olup safn stanbul takmlarndan yana kullananlarn ruh halinin iki aklamas olabilir.
    Ya Trabzonlu olmaktan ve bir tara takmn tutmaktan utandklar iin stanbul takmlarn tutarlar
    • Ya da gce taparlar ve ezilmilik komplekslerinden bu ekilde kurtulmaya alrlar
    Ait olmadklar ve sadece yaadklar ehirlerin caf cafl semt takmlarnn bysne kaplrlar. Zorla veya bin bir entrikalarla onlarn kulplerinde bir yerlere girerler. O yerlerin asl sahipleri tarafndan asla sevilmez ve kabul edilmezler. O kulplerin krk yllk insan gibi davransalar bile bilirler ki o dnyaya ait deillerdir asla. Kimileri o camiaya kendilerini kabul ettirmek iin olmadk kahramanlklar, kimileri de olmadk aklabanlklar yapar. Bir de tetikilik yapanlar vardr bu tr insancklarn. (Silah tetikiliini kastetmiyorum)
    ln suyu bekledii gibi, Leyla’nn Mecnun’u, Asl’nn Kerem’i bekledii gibi 25 yl gecikmi sevgiliyi yani ampiyonluu beklemekten usanp ve utanp tuttuklar stanbul takmlarnn asl ve gerek sahipleri onlara bir tetikilik grevi verene kadar bekleyeceklerdir.
    Transfer zamanlarnda karlar ortaya. ster aktif grevde olsunlar ister pasif. Konu Trabzon’dan bir ivi skme olduunda devreye girerler. Onlarn ne vizyonlarna ne misyonlarna ihtiyac vardr stanbul takmlarnn. Onlar sadece kullanlmak iindir. Kimileri bir kerelik kimileri dnem dnem. simleri sk sk deiir ama genelde ayn kiilerdir. stanbul takmlar akl olann akln, paras olann parasn alr. te stanbul takmn tutmak byle bir eydir

Oysa Trabzonspor’u tutmak byle deildir. Zordur varl stanbul takmlarnn varlna bir tehdit olan Trabzonspor’u tutuyorum diyebilmek. Sermayenin karsnda emek olmaktr Trabzonsporluluk, ezenin karsnda ezilen olmaktr. Ksacas teki olmaktr Trabzonsporluluk. Trk futboluna Trabzon penceresinden bakyorum diyebilmektir. Zordur yle ehr-i Bizans’ta btn sermaye, para, medya, siyaset, iktidar, meru, gayri meru tm g ilikilerine ramen Trabzonlu gibi dimdik durabilmek. Her eye ramen Trabzonsporlu kalabilmek. stanbul kulplerinin cilal kaplarnda ekmek bulamayanlarn “iyi okullarda okudum, kariyer dersen var, dil dersen o biim” diyerek Trabzonspor’da el stnde tutulma dnemleri gelip geicidir bilesiniz.
    Trabzon isminden ve gcnden faydalanp sanat, dernek, vakf, sendika, politikada elde ettikleri itibar paraya evirip bu parayla da stanbul takmlarnn deirmenlerine su tayanlar grdke anlam kazanyor bizim Trabzonsporluluumuz. Deirmenimizin arkn dndren suyumuzu kovalaryla, kaklaryla, avularyla alp alp stanbul takmlarnn deirmenine tayan Brtsleri suyun bana asla yaklatrmayacak bir Trabzonsporlu kuak yetiiyor. Umudum bu yndedir.
    ster evde ister sokakta
    ster gece ister gndz
    Trabzon’da stanbul’da
    Ne zaman ve nerede olursa olsun biz Brtsler’i tanrz.
    Srtmza saplanan sedef kakmal ban sapn tutanlar onlardr.
    • Tarihin en byk kumandanlarndan biri olan Kral Sezar’ srtndan baklayan en yaknve en gvendii arkadann ad.
    yavuz.saltik@infakto.com.tr

Konu ozcilingir tarafndan (27.03.2008 Saat 00:46 ) deitirilmitir.
    TRABZONSPOR YE NO:12458

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

ok gzel yaz ergun be haluk gibilere kapak olsun teekkrler arkadam paylam iin ve yazsndan dolayda Yavuz beye teekkrler

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    45

ergun grsoyada kapak olsun. onun neyi eksik!
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

ismail tfeki - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51

sayn mesut ylmaz son girdii seimlerin alaynda rize istanbul ankara ve karadeniz halknn milliyeti oylarn aldn bilir son seimde rizede ceketi ile millet vekili oldu RZE halk hep hemerisine destek oldu ya sayn Mesut ylmaz rizeye ne verdi seimde 3 5 earp datarak halkn iki aput paras ile kandrd trkiyenin sayl zenginlerinden turgut.mesut ylmaz Rizeye 1 futbolcu hediye edemezmi rize kalk ve ben okeymi istedim

yelik tarihi
    28.07.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51

heygidi Altur apo hemerisini sever cimboma veriyisun bizim RZEYEde ver ismail trt ve ben okmu ey istedi.......k

Trabzonspor Kongre yesi
    TSelif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

"...Hani kabuundan kp kabuunu beenmeyen canllar vardr hepimiz biliriz onlar. Salyangoz, trtl vs...."

Trtl Ergun salyangoz Ulusoy
    Bu benzetme sper ya ...
    "-Ben ALLAH'n adaletine inanyorum.." Onur Recep Kvrak!

yelik tarihi
    28.07.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    51

sayn sedat peker rizeli iadamlar seni sever sen bir kanpanya balatsada her iadamna 1fulbolcu aldrtabilir reisi krmazlarya mesela trtten bir goc adan kalkavandan 1defans okeymi istiyom yahuuuuuu

Ali Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2007
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

ok gzel bir yaz.........
    ~ stanbul Teknik niversitesi Metalurji ve Malzeme Mh ~
    ~Twitter ~

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

Gzel bir yaz..

Sacit - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.12.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Bunlar da akl olsayd byle bi yola girmezlerdi zaten

En sonun da byle kukla gibi ortada kalrlar ite..

adamn birini ynetime almadlar,yinede teekkr ediyor, kendi takmn ynetmeye alsa belkide takm bu durumda olmayacakd.

Mustafa K. Demirba - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.09.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

cok guzel br yaz

yelik tarihi
    02.11.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

boverun onlari, hepsi benum takumuma kurban olsun.

ztrk Adem - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

cok sey stdgnz yok bzr cogumuzun ama onlarn nefsler ve arzular onlara sahip olduklar kimliklerini unutturuyor. Dolaysyla da ckarlar pesne kosmaya baslyorlar arkalarn donduklernde se karslarnda onlara nefret ve de kn duyan br toplulukla karslasyorlar sadece.
    Rejime el koyamadgmz anda bile,yn vermeye devam ederiz.(KUZEYN OCUKLARI)

STANBUL AREL NVERSTES

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)