Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolcularý Çamurdan Karýþtýrýrdýk...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Standart Futbolcularý Çamurdan Karýþtýrýrdýk...

Futbolcularý çamurdan karýþtýrýrdýk"

Trabzonspor'da 6 þampiyonluðu da gören tek isim olan Ömer Seren, o günleri anlattý.

Trabzonspor'da, 32 yýldýr malzemeci olarak görev yapan Ömer Seren, çalýþtýðý dönemde bordo-mavili takýmda 6 þampiyonluðu gören tek isim.
    Ömer Seren, son þampiyonluðunu 1983-84 sezonunda elde eden ve tam 24 yýldýr þampiyonluk hasreti çeken bordo-mavililerde, görev yaptýðý dönemde tüm þampiyonluklarý yaþadý. Ayrýca, Seren'in kulüpte çalýþtýðý dönemde bordo-mavililer, 7 Türkiye Kupasý, 6 Cumhurbaþkanlýðý ve 5 Baþbakanlýk kupasý elde etti.
    Þu anda bordo-mavili kulüpte görev yapan ve 6 þampiyonluðu yaþayan tek isim olan Ömer Seren, kulüpte 12 baþkan ve 22 teknik direktör de gördü.
    Ömer Seren, yaptýðý açýklamada, 1976 yýlýnda, þu anda Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný olan Faruk Özak'ýn takým kaptanlýðý yaptýðý dönemde göreve baþladýðýný belirterek, ''Galatasaray maçý öncesi göreve baþlamýþtým. O maçta 2-1 galip geldik ve liderliðe yükseldik. O liderliðimizi devam ettirerek ilk þampiyonluðu yaþadýk ve daha sonrakilerle birlikte toplam 6 þampiyonluk gördüm. Bunun yanýnda birçok kupa sevincini de yaþadým. Baþkanlar, teknik direktörler ve sayamayacaðým kadar futbolcu ile çalýþtým. Kendimi, Trabzonspor'un canlý müzesi gibi hissediyorum'' dedi.
    Uzun yýllardýr Trabzonspor'un þampiyon olamamasýnýn üzüntüsünü yaþadýðýný ifade eden Ömer Seren, ''Yeni neslimiz Trabzonspor'un þampiyonluðunu göremedi. Onun için gerçekten çok üzülüyorum. Çocuklarýmýzýn da þampiyonluk görmesini istiyorum. Çünkü Trabzonspor'un þampiyonluðu, Ýstanbul kulüplerinin þampiyonluðuna benzemez. Bir futbol ihtilalidir. Yer yerinden oynar, Avrupa'ya sevinçler sýçrar. Trabzonspor'un büyüklüðünü herkes o zaman daha iyi anlar. Ama hissediyorum, Trabzonspor þampiyon olacak ve þampiyonluk özlemine son verecek. Çocuklarýmýz da bu günleri sevinçle yaþayacaklar. Ben de 7. þampiyonluðumu yaþayacaðým'' diye konuþtu.

-''FUTBOLCULARI ÇAMURDAN KARIÞTIRIRDIK''-

Ömer Seren, Trabzonspor'da þampiyonluklar yaþadýklarý dönemde futbolcularýn ve kendilerinin çok zorluklar yaþadýðýný söyledi.
    O dönemde gerek ekonomik, gerekse imkansýzlýklar nedeniyle birçok sýkýntý yaþadýklarýný kaydeden Ömer Seren, þöyle devam etti:
    ''Futbolcular, çamur içinde maçlarýný oynardý. Bir gün çamurdan Þenol Güneþ ile Bekir Barçýn'ý karýþtýrmýþtým. Her taraflarý çamurdu. Futbolcularý su ýsýtarak yýkardýk. Soba kenarýnda formalarý kurutmaya çalýþýrdýk. Ama tamamen kurumaz, futbolcular nemli formalarla sahaya çýkardý. Formalarý elde yýkardýk. Þimdi ise 2 büyük yýkama makinemiz, 3 kurutma makinemiz var. 45 dakikada formalar kuruyor. O dönemdeki futbolcular, çok zor þartlarda þampiyonluklar yaþadýlar.''
    Seren, tüm oyuncularýna evladý gibi yaklaþtýðýný ifade ederek, ''Onlarla aramýzda baba-evlat iliþkisi vardýr. Trabzonspor formasýný giyen her oyuncu deðerlidir. Onlarýn da çok yardýmýný gördüm. Trabzonspor'daki her oyuncuyu çocuðum gibi severim'' diye konuþtu.

-''1996 YILINDAKÝ FENERBAHÇE MAÇINI UNUTAMIYORUM''-

Ömer Seren, son dönemlerde þampiyonluða en çok yaklaþtýklarý 1995-96 sezonundaki maçý ve bu maçta yaþadýðý üzüntüyü unutamadýðýný söyledi.
    Fenerbahçe'ye 2-1 yenilerek þampiyonluktan olduklarýný ifade eden Seren, ''O maçtaki üzüntümü unutamam. Soyunma odasýnda futbolcularýn aðzýný býçak açmadý. Oda sanki ölüm sessizliðine büründü. Tesislere gelene kadar da otobüsün camlarý kalmamýþtý. Çay yüklü bir kamyon otobüsün hizasýndan gelerek, bizi atýlan taþlardan korumaya çalýþtý. O kamyon þoförü daha sonra kulüp tarafýndan ödüllendirildi. En üzüldüðüm maç, bu maç olmuþtu. Bu maç bize 10 yýl kaybettirdi'' diye konuþtu.

-ASTON VÝLLA MAÇI-

UEFA Kupasý'nda Aston Villa'yý, 1-0'ýn rövanþýnda Ýngiltere'de 2-1 yenilmelerine raðmen elediklerini hatýrlatan Seren, ''Ýngiltere'deki maçta, Ogün kýrmýzý kart görmüþ ve soyunma odasýna gitmiþti. 1-0 yeniliyorduk. Beraberlik gölünü Küçük Orhan attý ve golü haber vermek için soyunma odasýna, Ogün'ün yanýna gittim. Ogün'e gol attýðýmýzý söyleyince, duþtan kendisini dýþarý attý. Baðýrarak sahaya gitmek için koþmaya baþladý. O halde sahaya çýkmasýn diye onu koridorda zorlukla tuttum. Güzel bir galibiyet ve anýydý'' dedi.

A.A.
    Konu bordobluex tarafýndan (26.03.2008 Saat 10:54 ) deðiþtirilmiþtir.
    Büyük Takým Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

ilginç bir baþlýk olmuþ.Trabzonlu olsun çamurdan olsun.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Bahattin Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    38

ÝÞte Bunu BugÜnkÜ Futbolcular Okusunda Utansinlar Aldiklari TrÝlyonlari BeÐenmezler..halbukÝ YedÝklerÝ ÖnÜnde YemedÝklerÝ Arkalarinda..allah BÝzlerede ÞampÝyonluÐumuzu GÖrmeyÝ NasÝp EtsÝn..
    Belki Çoðu Þey Yolunda Gitmedi, Ama Hiçbir Þey Beni Yolumdan Edemedi.

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

BMN yi açtýðýmýzda en üstte bir yazý vardý ;

"2. þampiyonluðu kutlayan oyuncular taraftara forma vermek gerekeceðini hissederek þampiyonluk turu atmamýþlardý.Çünkü ne giyecek baþka formalarý , ne de forma yaptýracak paralarý vardý"
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

þampiyonluk böyle kazanýlýr iþte helal olsun efsane kadroya

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý macka61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    þampiyonluk böyle kazanýlýr iþte helal olsun efsane kadroya
    ...........
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

ashok - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya
    Yaþ
    37

''Futbolcular, çamur içinde maçlarýný oynardý. Bir gün çamurdan Þenol Güneþ ile Bekir Barçýn'ý karýþtýrmýþtým. Her taraflarý çamurdu. Futbolcularý su ýsýtarak yýkardýk. Soba kenarýnda formalarý kurutmaya çalýþýrdýk. Ama tamamen kurumaz, futbolcular nemli formalarla sahaya çýkardý. Formalarý elde yýkardýk. Þimdi ise 2 büyük yýkama makinemiz, 3 kurutma makinemiz var. 45 dakikada formalar kuruyor. O dönemdeki futbolcular, çok zor þartlarda þampiyonluklar yaþadýlar.''

ben bu takým ruhunu beklýyorum iþte

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çamurdan Olsun ama o dönemdeki ruh olsun
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Cok güzel bir yazi. Begenerek okudum dogrusu. Bu kadar uzun yildir kulüpte görevli olan bu amcanin daha cok anisi olmali. Keske daha uzunca bir yazi olsaydi.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

forfolos
    Ziyaretçi

Helal olsun ne diyelm

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ýnþallah birgün o RUH u yakalarýz...

i-çing - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne

Ogün'e gol attýðýmýzý söyleyince, duþtan kendisini dýþarý attý. Baðýrarak sahaya gitmek için koþmaya baþladý. O halde sahaya çýkmasýn diye onu koridorda zorlukla tuttum

...ahh ahh
    10Umut BULUT!

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Konuþsa daha neler neler anlatacak kimbilir. Þu an ondaki ruhun yarýsý futbolcularda olsa keþke.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

sismolog61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Ömer abi Trabzonspora vermiþ olduðun hizmet tartýþýlmaz ne güzelde anlatmýþsýn yaþadýklarýný inþallah o ruh günün birinde yeniden canlanýr.
    BMN I TRABZON
    7 geliyor 7

okg_53 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    39

bende bu yazýyý okuduðumda çok duygulandým.Bmn nin banneri olabilir aslýnda.
    Teþekkürler cesur insanlar Erman Toroðlu ve Uður Meleke
    Gâfil ne bilir neþ've-i pür þevk-i vegâyý, Meydân-ý celâdetteki envar-ý sefâyý.
    Merdân-ý gazâ aþk ile tekbirler alýnca, Titretti yine rûyý zemin arþ-ý semâyý.
    Allah yolunda cenk edelim, þan alalým þan. Kur'an da zafer vâdediyor hazreti Yezdân.

Arif Timurcioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Ne mutlu bu malzemeci abimize biz daha bir þampiyonluk göremedik. Ben doðmadan bir yýl önceymiþ þampiyonluk. Bazen teþke diyorum bir yýl önce doðsaydým.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrýcalýktýr.

Mustafa AYDIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    48

Bizede nasip olur inþAllah þampiyonluk görmek.
    Güçlülerin iktidarýna karþý TRABZONSPOR

o zamanlar ýmkanlar yokmus yurek var ama sýmdý ýmkanlar cok yurek yok
    Bizim rahat edemediðimiz yerde kimse istirat edemez. keyfe keder alayýna gider TS'li gencler.........

coskun0661 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý hekimoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ilginç bir baþlýk olmuþ.Trabzonlu olsun çamurdan olsun.

sanada helal olsun hemso
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA ÝSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAÐIMIZ OLMADIÐI GÝBÝ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERÝR ''

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

ersun yanal hocamýzla ben bu ruha tekrar kavuþacaðýmýza yürekten inanýyorum

ashok - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya
    Yaþ
    37

futbol parayla deðil iþte böyle yürekle oynanýrmýþ zamanýnda

dumanpub - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

olay budur iþte............

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)