Sayfa 1 Toplam 22 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 540 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Baþkanýmýz Sadri Þener'in Açýklamalarý

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Standart Baþkanýmýz Sadri Þener'in Açýklamalarý

Sadri Þener: Gökdeniz de deðerli; ama ben Ünal, Hami ve Þota'ya yýldýz derim

On beþ sene önce köþesine çekilmiþti. Sebep maddi sýkýntýlardý. Þartlar onu yeniden göreve çaðýrdý. Kongre aralýk ayýnda yapýlamayýnca biraz caný sýkýldý ama vazgeçmedi. Delegeler bir ay önce onu büyük oy farkýyla baþkanlýk koltuðuna oturttu.

Trabzonspor Baþkaný Sadri Þener'le bu söyleþiyi yaparken kendisini epey hazýrlýklý buldum. Doðrusu bu denli özgüven saçan bir portreyle karþýlaþacaðýmý düþünmüyordum. Ancak geçmiþten gelen tecrübesi, spor camiasýnda kurduðu dostluklardan dolayý çok rahattý, ne yapacaðýndan emindi. Transferde hýzlý hareket etmek, doðru tercihler yapmak istiyor ve "Bu iþi haziran ayýna kadar bitirmek zorundayým." diyor. Þampiyonluðun iyi bir yapýlanma ile geleceðine inanýyor. Baþkan'ýn, takýmý, Gökdeniz'in ayrýlýþý, saha içinde olup bitenler, hakemler hakkýndaki düþünceleri ise bir hayli ilginç. Okuyunca bana hak vereceksiniz.

15 yýl sonra yeniden baþkanlýk koltuðuna oturdunuz. Trabzonspor, eski Trabzonspor'a benziyor mu? Neler deðiþmiþ?

Bir kere ekonomik anlamda çok þey deðiþti. Son iki yýlda kulübe 15 trilyon lira nakit para girdi. Sponsorlar ile birlikte kulübün diðer gelirleri arttý. Geçen zaman içinde beni þaþýrtan þey ise kulübü 15 memurla býrakmýþtým, 170 memur var þu an.

Eskiden maddi sýkýntýlardan dolayý baþkanlýðý býrakmýþtýnýz? Þu anda da kulübün durumu çok parlak görünmüyor. Nasýl cesaret ettiniz?
    Borcumuz da var, gelirimiz de. Bütçeyi yaptýk. Þu anda bir sýkýntý yok. Haziran ayýna kadar bitirmek istediðim transferde yanlýþ yaparsam tek sýkýntým o olur. Çok ince eleyip sýk dokuyacaðým.

Bir ilk yaþandý ve hukuki sebeplerden dolayý kongre aralýk ayýnda yapýlamadý, ertelendi. O süreçte "Bu iþe nereden bulaþtým?" diye düþündünüz mü?

Evet düþündüm. Ama bu iþ biraz da heyecan meselesi. Ben bu heyecanlarý çok deðiþik þekillerde tattým. Yöneticilikten baþladým, ikinci baþkan oldum, sonra da baþkan oldum. Kulübede hocanýn yanýnda da bulundum. Þu anda amacým Trabzonspor'da taþlarý yerine oturtmak. Bunu kendime vazife sayýyorum.

Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Özak'ýn seçim öncesi size verdiði destekten dolayý 'Özak'ýn adayý' olarak algýlandýnýz. Bu durum sizi rahatsýz etmedi mi?

Etmez. Neden etmez onu söyleyeyim. Faruk Bey, benim yardýmcýmdý. Benden sonra o baþkan oldu. Faruk Bey, benim arkadaþým. Ýnsanýn hayatýnda özel arkadaþlarý olmaz mý? Onunla ayný dönemde Devlet Su Ýþleri'nde staj yapmýþtýk. Faruk Bey, futbolu da çok iyi bilir. Ýyi de cemiyetçidir. Bir gece yaptýk. Ben o kadar insaný çaðýramazdým. Yaptý, becerdi. Sað olsun.

Yönetim kurulu üyelerinden Ali Sürmen, Fatih ve Gökdeniz'in araçlarýnýn kurþunlanmasý olayýnda suçlanan kiþilerin avukatý...

Doðru doðru. Ama bu olayý tam olarak bilmiyorum.

Gökdeniz, bu yüzden mi ayrýlmak istedi?

Hayýr deðil. Þimdi hukukta avukata þunu soramazsýn: Niye bu davayý aldýn? Hukukun içinde böyle bir soru yok. Sonra Ali ile Gökdeniz yan yana ev almýþtý.

Peki siz Ali Sürmen'i listenize alýrken bu durumu biliyor muydunuz?

Bilmez olur muyum. Gökdeniz'in ayrýlmak istemesinin bu durumla ilgisi yok. Gökdeniz bana bundan 20-25 gün önce "Baþkaným ben gitmek istiyorum." dedi. Ben de kendisine "Seni gönderemem, bana lazýmsýn." dedim. Israr etti, "Ben Trabzon'da oynayamam. Problemlerim var." diye. Ben o problemlerin bir kýsmýný biliyorum, bir kýsmýný bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum.

Bildiklerinizi anlatýr mýsýnýz?

"Tehdit ediliyorum. Korumayla geziyorum filan. Deplasmana gidince aklým evimde kalýyor" gibi. Yani Ali'yle ilgili bir sýkýntý yok. Þu da var. Gökdeniz, çok para kazanmak istiyor. Onu da söyledi. Bizden yanýlmýyorsam 2,6 trilyon alýyordu. Ýki trilyondu. 600 daha ilave etmiþler.

Bu, para az mý?

Bana göre çok kazanýyor. Ama çok daha fazlasýný istiyor. Ben göndermek istemiyordum. Sonra yönetici arkadaþlara gitmiþler. Rubin Kazan'la, Moskova'nýn bir takýmýnýn yöneticileri benimle görüþmek istedi. Görüþtüm. Onlara Gökdeniz'i sezon sonunda vermeyi teklif ettim. "Yok biz illa þimdi istiyoruz" dediler. Düþündüm, þu anda puaným 35. O zaman 32'ydi. Kendi kendime dedim ki neyin tartýþmasýný yapýyorum. Puaným olsa 50 diyeceðim ki adam bizde muazzam iþler yapýyor. Bir de adam oynamak istemiyor. O zaman kulübün menfaatini düþünmek durumundayým.

Kulübün kasasýna giren para net olarak 8,7 milyon Euro mu?

Evet 8,7 milyon Euro, artý Gökdeniz'e sezon sonuna kadar ödeyeceðimiz 378 bin Euro da var. Yani 9 milyon 78 bin Euro kasaya girmiþ oldu.

'Gökdeniz yýldýz deðil' diye bir beyanatýnýz var. Kulübe 9 milyon Euro kazandýran bir futbolcu nasýl yýldýz olamýyor?

Gökdeniz, ender yetiþen futbolculardan biri. Tartýþmasýz özel bir yetenek.

Öyleyse böyle konuþmanýzýn baþka bir nedeni mi var?

Hayýr yok. Gökdeniz teorik olarak yýldýzdýr tabii. Ama ben, 35 puanýmý 50 yapan futbolcuya gerçek anlamda yýldýz derim.

Peki, sizin kafanýzdaki yýldýz tanýmýna uyan isimlere birkaç örnek verir misiniz?

Mesela Hami, Ünal. Maç kurtaran isimler. Þota. Var mý aksini iddia eden? Hep þu misali veriyorum: Konya'ya 1-0 yenildik. Konya, Fener'den 4 yiyor, öbüründen 5 yiyor. Benim yýldýzým var. Hani nerede?

Peki yýldýz oyuncu transferi konusunda taraftarlara müjdeli haberleriniz var mý?

Almak istediðimiz bu Tunuslu oyuncular Mehdi ve Chermiti hakikaten yýldýz. Ýnþallah bir aksilik çýkmaz. Ýkisi de milli futbolcu. Biri forvette oynuyor, biri forvetin arkasýnda. Fransa'dan Nantes, Auxerre ve Almanya'dan Bayern Leverkusen takýmlarý da bu 2 futbolcunun peþinde.

Bu oyuncularý size kim önerdi, maliyetleri ne kadar?
    Bizim menajer Adnan Demir'in Fatih diye bir hocasý var, Tunuslu, o önerdi. Birkaç defa gidip izlediler. Ben de Hüseyin Tok'u aldým gittim ve izledim. Mehdi ve Chermiti'nin transferini 3-4 milyon dolara hallederiz.

Transfer edeceðiniz bütün futbolcularý izleyecek misiniz?

Tabii, ama Hami'nin, Abdullah'ýn, küçük Þenol'un tavsiye ettiði futbolcularý izlemeyeceðim. Milli Takým hocalarýnýn tavsiye ettiði oyuncularý niye izleyeyim?

Nasýl bir plan çerçevesinde hareket ediyorsunuz?

Üç dört tane direkt oynayacak adam alacaðýz. Ýki üç tane de 18-19 yaþlarýnda genç oyuncu. Bakýn Metin Diyadin, Gökhan Gönül'ü aldý. Bu oyuncu Fener'de. Serkan Çalýk, Galatasaray'da. Uður Boral mesela. Bakmamýþlar, beðenmemiþler. Þimdi ben Metin Diyadin ve Hami'nin söylediði isimleri neden almayayým? Ayrýca bu tür oyuncularýn maliyeti de yüksek deðil.

Kadronun iskeletinin Trabzonspor ve yöredeki altyapýlardan yetiþmiþ futbolculardan oluþmasýný arzu etmez misiniz?

Bayýlýrým. Ama yok, gelmiyor. Ýþte Barýþ. Bu oyuncu adam olacak belli. Ama baþka yok. Altyapý derken sadece Trabzonspor'u düþünmüyorum. Çevre illere de baktýrýyorum.

Gürcistan'a da bakýyor musunuz?

Arçil'e baktýrýyorum. Orada Genç Milli Takým hocasý. Yalnýz þöyle bir þey var: Bu Almanlar oraya kamp kurmuþ birkaç senedir. Bütün yetenekli futbolcularý alýp götürüyorlarmýþ. Maalesef bizde konuþmak meþhur. Hep anlatýrým. Maçtan önce herkes kampa gelir, ziyaret eder. Yenilirsin. Kimse uðramaz. Herkes evine gitmiþ. Bütün ihale sana kalmýþ.

Kadromuzun yüzde 50'si kalýr

Mevcut kadronun yüzde kaçý seneye kalýr?

Yüzde 50 kalýr. Öbürleri gider. Kalan 8 maçtaki performans da önemli. 6-7 oyuncu alýrýz. Direkt oynayacak 4-5 tane oyuncu almamýz lazým. Zaten zirveye oynamak için 6-7 süper adam gerekir. Öyle bir iki kiþi ile olmuyor.

Beþiktaþ maçýnda çok eleþtirilen Erdinç ve kaleci Tolga hakkýnda ne düþünüyorsunuz?

Ben Erdinç'ten çok ümitliydim. Ama Beþiktaþ maçýnda Holosko 76 metre koþuyor, bu 56 metre koþuyor. Dýþ kulvardan geliyor ve geçiyor. Bu olmaz yani. Gücün yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun. Mesela benim kalecim formda olsaydý Beþiktaþ maçý öyle olmazdý. Tolga bir o yana gidiyor, bir bu yana gidiyor. Kaleci arýyorum. Tolga çok yenetekli bir kaleci. Ama Konya maçýnda yediði golün aynýsýný bir daha yiyor. Gol yer kaleci, ama öyle yemez.

Tolga'nýn bir sakatlýk dönemi oldu. Biraz da ondan kaynaklanmýyor mu hatalarý?

Herkes Tolga'nýn iyi kaleci olmasý için uðraþýyor. O da olmayacaðým diye elinden geleni yapýyor. Böyle bir imkan kime veriliyor? Kaldý 6-7 maç, parçala kendini.

Fatih Terim, Antalyaspor'da oynadýðý dönemde size Rüþtü'yü tavsiye etmiþ. Ancak siz düþünmemiþsiniz. Beþiktaþ maçýnda Rüþtü o kurtarýþlarý yaparken geçmiþin piþmanlýðý aklýnýza geldi mi?

Geldi geldi. Ben Rüþtü'yü almadým da, gittim Nihat'ý aldým. Üþendik oraya gitmeye. Hata yapmak insana mahsus. Ama ben hoca deðilim.

"Ben futboldan anlamam" diye bir açýklamanýz var. Gerçekten öyle mi?

Yok caným öyle deðil. 17 yaþýndaki bir futbolcu çok yetenekli mi onu tam bilemem. Yoksa anlarým tabii. Þöyle anlatayým. Tunus'a gittik Chermiti'yi izlemeye. Öbürü de var: Mehdi. Biri uzun, biri kýsa. Hüseyin dedi ki ben uzunu daha çok beðendim. Anlattý bana. Her hava topunu, her yan topu alýyor. Baþladým o gözle bakmaya. Baktým gerçekten dediði doðru. Hakan Þükür'e benziyor.

Göreve geldiðinizde 'Bu sene için bu takýmdan bir beklentim yok' dediniz. Ersun Yanal'dan daha genç oyunculara þans vermesini beklemez miydiniz?

Daha 8 hafta var. Bu stresi atlatamýyorsun. Ýþte basýn var, anlatamýyorsun. Hemen eleþtiriler baþlýyor. Ayrýca zor maçlar da var. Son maç F.Bahçe ile. G.Saray'la oynayacaðýz. Bu hafta Kayseri... Ayrýca benim komþu ilim var Rize. Ben Rize'nin aleyhine olacak bir þeye çok üzülürüm. Ben Rize için birini yenmem gerekiyorsa yenmeliyim. Karadeniz illerinin kalmasý lazým. Ama Rize kalmamak için elinden gelen mücadeleyi veriyor.

Ersun Yanal'la her halükârda devam edecek misiniz?

Her halükârda hiçbir antrenör için geçerli deðil, Fatih Terim için de, Zico için de geçerli deðil. Sezon sonunda tabii ki o da biz de bir durum deðerlendirmesi yapacaðýz. Ama þu anda bir problemim yok benim. Ona soruyoruz alacaðýmýz futbolcularý. Kendi kafamýza göre hareket etmiyoruz.

Hakemlerle ilgili ilk izlenimleriniz nasýl?

Þimdi hakem Fýrat Aydýnus, Konya'da Gökdeniz'i atýyor. Sonra da onu Rize maçýna veriyorlar. Kesiyor, biçiyor. Þimdi Federasyon'u hemen eleþtiremem. Yeni bir yönetim. Ama biraz dikkat etmeleri lazým.

Þimdiden bu kadar dertliyseniz... Galiba bu konuda hassas davranacaksýnýz?

Süleyman Atal'a söyledim (Federasyonda yönetici) bir Fener, G.Saray, Beþiktaþ, Trabzon kolay kolay yapýlacak camialar deðil. Ama ben 100 tane Merkez Hakem Komitesi hemen yaparým. Bu kulüpleri hakem hatalarýyla daðýtýrsan kolay kolay bulamayýz. Bunu anlatmaya çalýþýyorum. Hakemler de önemli. Ama bunun bir tekniði var. Antrenman mý yapacaksýn, ne yapacaksýn. Mesela Bülent Yýldýrým... Geçen seneki Beþiktaþ maçýndan sonra bu maça da veriliyor. Ben o hakemin yerinde olsam Oðuz Sarvan'a derim ki: "Ya geçen sene ben bu maçý yönetmiþtim, bu defa bana vermeyin." Ben Bülent Yýldýrým'ýn yerinde olsam çýkmazdým o maça. Ufacýk çocuðu oyundan atýyor (Barýþ).

Beþiktaþ seyircisinin Barýþ'ýn atýlmasýndan sonra Bülent Yýldýrým'ýn aleyhine eyyamcý diye tezahürat yapmasýný nasýl yorumluyorsunuz?

Bir defa galip olan seyircinin o tür hareketleri normaldir. O alkýþý maðlup olduðu zamanda yapar mýydý? Galip olan takýmlarýn en kýzdýðým laflarý, 'çok iyi oynadýnýz' filan. Bu, en aðrýma giden laftýr.

En eski arkadaþým Aziz Yýldýrým

Yanýlmýyorsam Aziz Yýldýrým'la sýký bir dostluðunuz var.

En eski arkadaþým Aziz. Sonra Adnan (Polat). Aziz Yýldýrým, ben, Metin Aþýk, Köksal Özbek. Dördümüz Üsküdar Anadolu'da yöneticilik yaptýk.

Futbol bilgisi anlamýnda sizden farklý mý?

Çok meraklý o. Ama futbol bilgisinin boyutunu bilemem.

Sizde hayranlýk uyandýran kulüp baþkaný var mý diye sorsam?

Mesela Aziz Yýldýrým'ý beðeniyorum ama aksi taraflarýný beðenmiyorum. Söylüyorum da ona. Mesela 'gazeteci fotoðrafýmý çekmesin' diyor. Çeksin ne olacak? Onu azarlýyor, bunu azarlýyor. Onun tarzý öyle. Ama akþam dokuzda beni arýyor, bakýyorum kulüpte. Kendini bu iþe adamýþ. Çok özel bir þey, kimse yapamaz bunu. F.Bahçe'nin sadece 61 trilyon forma geliri varmýþ.

Bana göre Trabzon en büyük

Trabzonspor tribünleri 6 taraftar grubuna bölünmüþ durumda. Bu konuda ne düþünüyorsunuz?

Evet 6 grup olduðu söylendi bana. Bunlarý birleþtirip tek taraftar topluluðu daha þýk olur. Eskiden sadece Çýlgýnlar vardý. Þimdi Gurbetçi'si var, Çýlgýn'ý var. Karþý tarafta birileri var. Bu konulara Mahmut Aksu bakýyor.

Trabzonspor'un da bir televizyonu olacak mý?

Saner Ayar (Show TV Genel Müdürü) sað olsun. Kendisinin ortak olduðu lisans hakký var. Bunu Trabzonspor için kullanýyor. Bizden 400 metrekare bir yer istiyor. Ona bir yer vereceðiz. Bizden televizyon için bir lira para istemiyor. Bütün anlaþmalarý yapýyor. Paralarý sponsorlara ödettiriyor.

Trabzonlularýn çok merak ettiði Akyazý Projesi'ni anlatýr mýsýnýz?

Akyazý'nýn adýný deðiþtirdim. Olimpiyat Köyü yaptýk. Çünkü olimpiyattan dolayý o proje çýkar, baþka çýkmaz. Þimdi Kýyý Kanunu'nda bir madde var; kýyýyý doldursan bile bir þey yapamýyorsun.

Siz de, G.Saray'ýn Seyrantepe Projesi'nin bir benzerini mi uygulayacaksýnýz?

Daha farklý. Orada TOKÝ var, bizde yok. Baþbakan dedi ki, ben yatýrýmcý buldum. Sað olsun. Mahcup da olduk. Hollandalý bir grup varmýþ. Bize bu projeyi yapacaklar. 30-35 bin kiþilik her tarafý kapalý bir stadýmýz olacak. Kulübün kasasýndan para çýkmayacak. Ayrýca bu projeden sabit bir gelirimiz de olacak. 2012 olimpiyatlarýna kadar yetiþmesi lazým.

Borçlarý azaltabildiniz mi?

8 trilyona kadar düþürdük. Hazirana kadar biter. Çok iyi iþler yapýyoruz, kimse bilmiyor. Gökdeniz diyor ki, ben ilk defa maðlup olduðumuzda da paramýzý aldýðýmýzý gördüm.

Seçimdeki rakibiniz Ýbrahim Hacýosmanoðlu geçenlerde yaptýðýnýz geceye davet edilmediði halde kulübe 100 bin dolar baðýþladýðýný açýkladý ve o geceye katýlan 160 kiþinin de 100'er bin dolar vermesini önerdi. Ne diyorsunuz?

Doðru söylemiþ, teþekkür ederim. Bize yardým ediyor. Beni de bir sefer aradý. Ama artýk baðýþ deðil de hizmet vererek bir þey istemek lazým. Mesela loca satmak, kombine bilet satmak gibi.

Trabzonspor için 'en büyük' ifadesini kullanýyorsunuz. Bu söz nasýl bir felsefeye dayanýyor?

Fener'in bir basket takýmý 15-20 milyon dolar. Biz daha mütevazý yaþayýp 4 büyük oluyoruz. Ben 215 bin nüfuslu bir þehrin takýmýyým. Benim imkanlarým bu. Ben en büyüðüm tabii. Onun hasýlatý bir trilyon. Geçen maçta bana kalan 36 milyar.

Gökdeniz teorik olarak yýldýzdýr tabii. Ama ben, 35 puanýmý 50 yapan futbolcuya gerçek anlamda yýldýz derim. Gerçek yýldýz, Hami, Ünal ve Þota'ydý. Almak istediðimiz Mehdi ve Chermiti hakikaten yýldýz. Nantes, Auxerre ve Bayer Leverkusen takýmlarý da bu 2 futbolcunun peþinde.

Mevcut kadronun yüzde 50-60'ý kalýr. 6, 7 oyuncu alýrýz. Zaten zirveye oynamak için 6-7 süper çok iyi adam gerekir. Öyle bir iki kiþi ile olmuyor. Ben Erdinç'ten çok ümitliydim. Ama Beþiktaþ maçýnda Holosko 76 metre koþuyor, bu 56 metre koþuyor. Gücün yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun.

Aziz Yýldýrým'ý beðeniyorum; ama aksi taraflarýný beðenmiyorum. Mesela 'gazeteci fotoðrafýmý çekmesin' diyor. Çeksin ne olacak? Onu azarlýyor, bunu azarlýyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beþiktaþ, Trabzon kolay kolay yapýlacak camialar deðil. Ama ben 100 tane Merkez Hakem Komitesi hemen yaparým.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=667701

Bütün sorularýmýza cevaplar......
    Konu ÖmerFarukYýlmaz tarafýndan (22.03.2008 Saat 10:12 ) deðiþtirilmiþtir.

EÐÝTÝM ÞART!!!

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Güzel cevaplar vermis. Güzel bir röportaj ama bazen baskanin net bir cevap vermedigi dikkatimi cekti.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Þimdi bu röportajdan neler anladýk;

1)Hoca deðiþikliði þuanlýk gözükmüyor, Transferler hocaya sorulup yapýlýyor, araþtýrýlýyor. Ersun hocayla devam ediyoruz.

2)Güzel transferler bizi bekliyor.Baþkanýmdan özellikle bu konuda ümitliyim.

3)Bundan sonra Trabzonsporu ezmek isteyenlere karþý, azimli bi yönetimin olduðunu ve bu klübü hiçbir þekilde ezdirmeyeceðini anlýyoruz.
    4)Borçlarýn 8 trilyona düþtüðünü söylüyor, ayrýca hazirana kadar bitecek diyor

5)Transferlerin adam akýllý yapýlacaðýný,

6)Gökdenizin gitmek istediðini,

7)Baþkanýn kesinlikle bir kaleci almayý planladýðýný,

8)Taraftar gruplarýnýn birleþtirileceðinide yazabiliriz.

Baþkaným helal olsun.
    Konu ÖmerFarukYýlmaz tarafýndan (22.03.2008 Saat 10:14 ) deðiþtirilmiþtir.

EÐÝTÝM ÞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Herkes Tolga'nýn iyi kaleci olmasý için uðraþýyor. O da olmayacaðým diye elinden geleni yapýyor. Böyle bir imkan kime veriliyor? Kaldý 6-7 maç, parçala kendini.

En çok bu kýsmýný beðendim

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    42

en güzeli baþkanýn þu anki gidiþattan kötü etkilenmemesi kendine güvenen baþarýyý arzulayan biþr yönetim olmasý gayet güzel....,

transfer hakkýndaki düþünce gayet mantýklý 2.3 kaliteli isim ve genç takviye ile oluþacak bir kadro gürcistan ve yakýn ülkelerden tercihte hoþuma gitti baþkanýn brezilya çemberine takýlacaðýna zannetmiyorum....

gökdeniz için söyledikleride gayet doðru ...

söylemesede olurdu....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Seviyorum bu adamý yahu

Tek bir tane "politik", "aman þu kýrýlmasýn, bunun zoruna gitmesin" diye kelimesi var mý? Adam o kadar net ki...

Helal olsun, sonu da "net" bir biçimde baþarýlý ve güzel olsun inþallah.

temel_yilmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

en çok trabzonspor tv yi merak ediyorum ben eðer öyle biþi olurda trabzonsporun maçlarýnýn sadece bu kanaldan verildiðini düþünüyorum çok güzel olur çokk

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Konuþmasýný bilen bir baþkanýmýzýn olmasý ne güzelmiþ.

Trabzonspor tribünleri 6 taraftar grubuna bölünmüþ durumda. Bu konuda ne düþünüyorsunuz?

Evet 6 grup olduðu söylendi bana. Bunlarý birleþtirip tek taraftar topluluðu daha þýk olur. Eskiden sadece Çýlgýnlar vardý. Þimdi Gurbetçi'si var, Çýlgýn'ý var. Karþý tarafta birileri var. Bu konulara Mahmut Aksu bakýyor.

Ýnþallah birleþme gerçekleþir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Yaþ
    44

Alýntý temel_yilmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    en çok trabzonspor tv yi merak ediyorum ben eðer öyle biþi olurda trabzonsporun maçlarýnýn sadece bu kanaldan verildiðini düþünüyorum çok güzel olur çokk
    "Olursa"sý kalmadý. Olacak. Teknik altyapýsý Mayýs sonu bitirilmiþ olacak. Ama muhtemelen "eski" ve "heyecansýz" malzeme yerine yaz dönemi kamp, hazýrlýk maçý görüntüleri, röportajlar gibi "taze" ve "heyecan verici" malzemeleri elde etmek için açýlýþ yaz sonuna býrakýlacak. Maçlarýn ordan verilmesi þu an için ütopik. Ama antrenman görüntüleri, röportajlar ve kulüp-taraftar iletiþimi açýsýndan çok faydalý olacaðý kesin.

Yeri gelmiþken konuyla ilgilenen sayýn Saner Ayar'a bir kez daha camia adýna teþekkürler. Kendisi ayný zamanda Trabzonspor'u basketbolda da bir "marka" haline getirmek için uðraþýyor...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

"Ben Erdinç'ten çok ümitliydim. Ama Beþiktaþ maçýnda Holosko 76 metre koþuyor, bu 56 metre koþuyor. Dýþ kulvardan geliyor ve geçiyor. Bu olmaz yani. Gücün yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun."

Tribündeki taraftarýyla ayný dili konuþan bir baþkanýmýz var çok þükür. Trabzonspor Tv hariç konuþmalarýnýn tamamýný gerçekçi ve samimi buluyorum. Diðer üç takýmýn televizyonlarý gibi "dostlar alýþveriþte görsün" tarzý bir televizyonumuz olacak. Hem diðerleri gibi 40 tane spor branþýnda takýmýmýz da yok.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ersun Yanal'la her halükârda devam edecek misiniz?

Her halükârda hiçbir antrenör için geçerli deðil, Fatih Terim için de, Zico için de geçerli deðil. Sezon sonunda tabii ki o da biz de bir durum deðerlendirmesi yapacaðýz. Ama þu anda bir problemim yok benim. Ona soruyoruz alacaðýmýz futbolcularý. Kendi kafamýza göre hareket etmiyoruz.

Benden bir ( + ) bu konuda.

Ayrýca kaleci Tolga konusunda ki beyanatlarýný , Erdinç için söylediklerini, Taraftar gruplarý için söylediklerini beðendim. Cuk diye oturmuþ bütün söyledikleri.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

8 trilyona kadar düþürdük. Hazirana kadar biter. Çok iyi iþler yapýyoruz, kimse bilmiyor. Gökdeniz diyor ki, ben ilk defa maðlup olduðumuzda da paramýzý aldýðýmýzý gördüm.
    TRABZONSPOR
    https://twitter.com/Muticancolak

hüseyin1975 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    48

Gökdeniz Beyin demekki Gözü doymuyormus. Neyse sana Rus Paralari Afiyet olsun.
    Tolga icin dedikleri dogru fakat ben sahsen ondan Hocaya Onuru oynatmasini Tavsiye edmesini beklerim.
    Rahmetli Babamin bu Dünyada bana birakdigi en büyük Miras "ÖLÜMSÜZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Sadri Sener'in konusmalarini dinlemek bile zevk veriyor. Cok sempatik bir adam.

Alýntý hüseyin1975 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gökdeniz Beyin demekki Gözü doymuyormus. Neyse sana Rus Paralari Afiyet olsun.
    Tolga icin dedikleri dogru fakat ben sahsen ondan Hocaya Onuru oynatmasini Tavsiye edmesini beklerim.
    Bence saha icine karismamasi dogru. Herkes en iyi yapabildigi isi yapmali. Sener baskanligini, Ersun hoca hocaligini.
    Konu Mayls tarafýndan (22.03.2008 Saat 10:49 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Muhammed KOÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

balkanýmýz tam trabzonspor un baþkanlýðýný yapacak potansiyelde ..
    devamý gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Borçlar temizlenirse klup kendini çevirir..Kendi döner sermayemiz oluþursa takýma %100 yansýr.

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý musti61ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

.........
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Þuayip Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

buyuk baskan haydeeee kim tutar baskan gokdenýz konusunda cok ama cok haklý býze teoik yýldýz lazým degil býze barýslar unallar hamý shtolar lazým ýns onlaruýda alcazzz hayde bordo mavý hayde trabzonum
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaþlýk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

Kasým Hilal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Tolga'ya haksýzlýk etmiþ..
    Facebook

Sakin çocuk KHE

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Sabah günlük gazetemi açtým tam sayfada baþkanýmýn röpörtajýný görünce gururlanmadým deðil...
    Her karesini yavaþ yavþ okudum...
    Þunu çok iyi biliyorumki Sadri Þener bizim son þanslarýmýzdan birisi...
    O yüzden söyledikleri çok önemli iki yýl daha kaybetme lüksümüz artýk yok...
    Geleceðe bakýþýný dik duruþunu,marka deðerimizi kavramýþ olmasýný,transfer düþüncelerini,birlik beraberlik mesajlarýný hesini çok beðendim...
    Umarým söylediklerinin hepsini fiiliyata geçirir, ben geçireceðine inanýyorum...
    cünkü yapýlamayacak hiçbir vaat te bulunmuyor...
    Eskiden Sungu61 idi ....

güzel konuþmuþ ama 3-4 kaliteli oyuncu alcaz dedi sonra 4-5 e cýktý...
    Nick'ine sahip çýk kampanyasý byunus = yns61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Yaþ
    44

Alýntý oflubektas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Ben Erdinç'ten çok ümitliydim. Ama Beþiktaþ maçýnda Holosko 76 metre koþuyor, bu 56 metre koþuyor. Dýþ kulvardan geliyor ve geçiyor. Bu olmaz yani. Gücün yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun."

Tribündeki taraftarýyla ayný dili konuþan bir baþkanýmýz var çok þükür. Trabzonspor Tv hariç konuþmalarýnýn tamamýný gerçekçi ve samimi buluyorum. Diðer üç takýmýn televizyonlarý gibi "dostlar alýþveriþte görsün" tarzý bir televizyonumuz olacak. Hem diðerleri gibi 40 tane spor branþýnda takýmýmýz da yok.
    Bu konuda Saner Ayar çok net konuþtu. 3 Ýstanbul takýmýnýn TV'leri ile kýyaslanamayacak kalitede bir televizyonumuz olacak, canlý yayýn stüdyolarýmýz olacak, kulüple iletiþim saðlamada önemli bir adým atacaðýz vs. Ayrýca iki adet ileri düzeyde canlý yayýn aracý sipariþi verilmiþ. Bunlarýn hepsi kulübe sýfýr maliyetle gerçekleþtirilecekmiþ.

Ýstanbul takýmlarý için her kanalda 2'þer saat konuþuluyorken TV kurmak "abes" olabilir. Ama ben Serdar Bali ne diyecek diye geceyarýsýný beklemek durumundayým. O da daha yeni oldu... Özellikle Trabzon dýþýnda yaþayan taraftarlarýmýz için bence çok faydalý olacak.

Mustafa OK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

valla baþkanýmýzýn söyledikleri hepimizin içinden geçen cümleler inþallah gerçekleþtirir hep destek tam destek
    Þenol Güneþ: “...Ama unutulmasýn ki, adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazým olur”

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

taraftar gruplarýný birleþtirmek trbabzonspor için çok önemli bunu baþarabilirsek uzun süre sonra ilk defa seyircimiz deðil taraftarýmýz olacak...
    tolga ile ilgili söylediði çok doðru bence kalan 8 maçta tolga ya deðil onur a þans vermek lazým (hoþ terim ne hikmetse tolgayý kadroya almýþ)
    bu takýma ilk 11 de oynayacak 4-5 oyuncu alacaðýz diyor ee kalan 5-7 oyuncuyu nerden bulacaðýz bu kadrodan çýksa çýksa 3 tane adam çýkar...

_SeRKaN_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Roportajý zevkle okudum daha uzun olsa üþenmeden okurdum..Gelecekten ümitliyim..Umut veren mesajlar vermiþ Sadri baþkan..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)