Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 22 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 540 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bakanmz Sadri ener'in Aklamalar

merFarukYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Standart Bakanmz Sadri ener'in Aklamalar

Sadri ener: Gkdeniz de deerli; ama ben nal, Hami ve ota'ya yldz derim

On be sene nce kesine ekilmiti. Sebep maddi skntlard. artlar onu yeniden greve ard. Kongre aralk aynda yaplamaynca biraz can skld ama vazgemedi. Delegeler bir ay nce onu byk oy farkyla bakanlk koltuuna oturttu.

Trabzonspor Bakan Sadri ener'le bu syleiyi yaparken kendisini epey hazrlkl buldum. Dorusu bu denli zgven saan bir portreyle karlaacam dnmyordum. Ancak gemiten gelen tecrbesi, spor camiasnda kurduu dostluklardan dolay ok rahatt, ne yapacandan emindi. Transferde hzl hareket etmek, doru tercihler yapmak istiyor ve "Bu ii haziran ayna kadar bitirmek zorundaym." diyor. ampiyonluun iyi bir yaplanma ile geleceine inanyor. Bakan'n, takm, Gkdeniz'in ayrl, saha iinde olup bitenler, hakemler hakkndaki dnceleri ise bir hayli ilgin. Okuyunca bana hak vereceksiniz.

15 yl sonra yeniden bakanlk koltuuna oturdunuz. Trabzonspor, eski Trabzonspor'a benziyor mu? Neler deimi?

Bir kere ekonomik anlamda ok ey deiti. Son iki ylda kulbe 15 trilyon lira nakit para girdi. Sponsorlar ile birlikte kulbn dier gelirleri artt. Geen zaman iinde beni artan ey ise kulb 15 memurla brakmtm, 170 memur var u an.

Eskiden maddi skntlardan dolay bakanl brakmtnz? u anda da kulbn durumu ok parlak grnmyor. Nasl cesaret ettiniz?
    Borcumuz da var, gelirimiz de. Bteyi yaptk. u anda bir sknt yok. Haziran ayna kadar bitirmek istediim transferde yanl yaparsam tek skntm o olur. ok ince eleyip sk dokuyacam.

Bir ilk yaand ve hukuki sebeplerden dolay kongre aralk aynda yaplamad, ertelendi. O srete "Bu ie nereden bulatm?" diye dndnz m?

Evet dndm. Ama bu i biraz da heyecan meselesi. Ben bu heyecanlar ok deiik ekillerde tattm. Yneticilikten baladm, ikinci bakan oldum, sonra da bakan oldum. Kulbede hocann yannda da bulundum. u anda amacm Trabzonspor'da talar yerine oturtmak. Bunu kendime vazife sayyorum.

Bayndrlk ve skan Bakan zak'n seim ncesi size verdii destekten dolay 'zak'n aday' olarak alglandnz. Bu durum sizi rahatsz etmedi mi?

Etmez. Neden etmez onu syleyeyim. Faruk Bey, benim yardmcmd. Benden sonra o bakan oldu. Faruk Bey, benim arkadam. nsann hayatnda zel arkadalar olmaz m? Onunla ayn dnemde Devlet Su leri'nde staj yapmtk. Faruk Bey, futbolu da ok iyi bilir. yi de cemiyetidir. Bir gece yaptk. Ben o kadar insan aramazdm. Yapt, becerdi. Sa olsun.

Ynetim kurulu yelerinden Ali Srmen, Fatih ve Gkdeniz'in aralarnn kurunlanmas olaynda sulanan kiilerin avukat...

Doru doru. Ama bu olay tam olarak bilmiyorum.

Gkdeniz, bu yzden mi ayrlmak istedi?

Hayr deil. imdi hukukta avukata unu soramazsn: Niye bu davay aldn? Hukukun iinde byle bir soru yok. Sonra Ali ile Gkdeniz yan yana ev almt.

Peki siz Ali Srmen'i listenize alrken bu durumu biliyor muydunuz?

Bilmez olur muyum. Gkdeniz'in ayrlmak istemesinin bu durumla ilgisi yok. Gkdeniz bana bundan 20-25 gn nce "Bakanm ben gitmek istiyorum." dedi. Ben de kendisine "Seni gnderemem, bana lazmsn." dedim. Israr etti, "Ben Trabzon'da oynayamam. Problemlerim var." diye. Ben o problemlerin bir ksmn biliyorum, bir ksmn bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum.

Bildiklerinizi anlatr msnz?

"Tehdit ediliyorum. Korumayla geziyorum filan. Deplasmana gidince aklm evimde kalyor" gibi. Yani Ali'yle ilgili bir sknt yok. u da var. Gkdeniz, ok para kazanmak istiyor. Onu da syledi. Bizden yanlmyorsam 2,6 trilyon alyordu. ki trilyondu. 600 daha ilave etmiler.

Bu, para az m?

Bana gre ok kazanyor. Ama ok daha fazlasn istiyor. Ben gndermek istemiyordum. Sonra ynetici arkadalara gitmiler. Rubin Kazan'la, Moskova'nn bir takmnn yneticileri benimle grmek istedi. Grtm. Onlara Gkdeniz'i sezon sonunda vermeyi teklif ettim. "Yok biz illa imdi istiyoruz" dediler. Dndm, u anda puanm 35. O zaman 32'ydi. Kendi kendime dedim ki neyin tartmasn yapyorum. Puanm olsa 50 diyeceim ki adam bizde muazzam iler yapyor. Bir de adam oynamak istemiyor. O zaman kulbn menfaatini dnmek durumundaym.

Kulbn kasasna giren para net olarak 8,7 milyon Euro mu?

Evet 8,7 milyon Euro, art Gkdeniz'e sezon sonuna kadar deyeceimiz 378 bin Euro da var. Yani 9 milyon 78 bin Euro kasaya girmi oldu.

'Gkdeniz yldz deil' diye bir beyanatnz var. Kulbe 9 milyon Euro kazandran bir futbolcu nasl yldz olamyor?

Gkdeniz, ender yetien futbolculardan biri. Tartmasz zel bir yetenek.

yleyse byle konumanzn baka bir nedeni mi var?

Hayr yok. Gkdeniz teorik olarak yldzdr tabii. Ama ben, 35 puanm 50 yapan futbolcuya gerek anlamda yldz derim.

Peki, sizin kafanzdaki yldz tanmna uyan isimlere birka rnek verir misiniz?

Mesela Hami, nal. Ma kurtaran isimler. ota. Var m aksini iddia eden? Hep u misali veriyorum: Konya'ya 1-0 yenildik. Konya, Fener'den 4 yiyor, brnden 5 yiyor. Benim yldzm var. Hani nerede?

Peki yldz oyuncu transferi konusunda taraftarlara mjdeli haberleriniz var m?

Almak istediimiz bu Tunuslu oyuncular Mehdi ve Chermiti hakikaten yldz. nallah bir aksilik kmaz. kisi de milli futbolcu. Biri forvette oynuyor, biri forvetin arkasnda. Fransa'dan Nantes, Auxerre ve Almanya'dan Bayern Leverkusen takmlar da bu 2 futbolcunun peinde.

Bu oyuncular size kim nerdi, maliyetleri ne kadar?
    Bizim menajer Adnan Demir'in Fatih diye bir hocas var, Tunuslu, o nerdi. Birka defa gidip izlediler. Ben de Hseyin Tok'u aldm gittim ve izledim. Mehdi ve Chermiti'nin transferini 3-4 milyon dolara hallederiz.

Transfer edeceiniz btn futbolcular izleyecek misiniz?

Tabii, ama Hami'nin, Abdullah'n, kk enol'un tavsiye ettii futbolcular izlemeyeceim. Milli Takm hocalarnn tavsiye ettii oyuncular niye izleyeyim?

Nasl bir plan erevesinde hareket ediyorsunuz?

drt tane direkt oynayacak adam alacaz. ki tane de 18-19 yalarnda gen oyuncu. Bakn Metin Diyadin, Gkhan Gnl' ald. Bu oyuncu Fener'de. Serkan alk, Galatasaray'da. Uur Boral mesela. Bakmamlar, beenmemiler. imdi ben Metin Diyadin ve Hami'nin syledii isimleri neden almayaym? Ayrca bu tr oyuncularn maliyeti de yksek deil.

Kadronun iskeletinin Trabzonspor ve yredeki altyaplardan yetimi futbolculardan olumasn arzu etmez misiniz?

Baylrm. Ama yok, gelmiyor. te Bar. Bu oyuncu adam olacak belli. Ama baka yok. Altyap derken sadece Trabzonspor'u dnmyorum. evre illere de baktryorum.

Grcistan'a da bakyor musunuz?

Aril'e baktryorum. Orada Gen Milli Takm hocas. Yalnz yle bir ey var: Bu Almanlar oraya kamp kurmu birka senedir. Btn yetenekli futbolcular alp gtryorlarm. Maalesef bizde konumak mehur. Hep anlatrm. Matan nce herkes kampa gelir, ziyaret eder. Yenilirsin. Kimse uramaz. Herkes evine gitmi. Btn ihale sana kalm.

Kadromuzun yzde 50'si kalr

Mevcut kadronun yzde ka seneye kalr?

Yzde 50 kalr. brleri gider. Kalan 8 mataki performans da nemli. 6-7 oyuncu alrz. Direkt oynayacak 4-5 tane oyuncu almamz lazm. Zaten zirveye oynamak iin 6-7 sper adam gerekir. yle bir iki kii ile olmuyor.

Beikta manda ok eletirilen Erdin ve kaleci Tolga hakknda ne dnyorsunuz?

Ben Erdin'ten ok mitliydim. Ama Beikta manda Holosko 76 metre kouyor, bu 56 metre kouyor. D kulvardan geliyor ve geiyor. Bu olmaz yani. Gcn yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun. Mesela benim kalecim formda olsayd Beikta ma yle olmazd. Tolga bir o yana gidiyor, bir bu yana gidiyor. Kaleci aryorum. Tolga ok yenetekli bir kaleci. Ama Konya manda yedii goln aynsn bir daha yiyor. Gol yer kaleci, ama yle yemez.

Tolga'nn bir sakatlk dnemi oldu. Biraz da ondan kaynaklanmyor mu hatalar?

Herkes Tolga'nn iyi kaleci olmas iin urayor. O da olmayacam diye elinden geleni yapyor. Byle bir imkan kime veriliyor? Kald 6-7 ma, parala kendini.

Fatih Terim, Antalyaspor'da oynad dnemde size Rt'y tavsiye etmi. Ancak siz dnmemisiniz. Beikta manda Rt o kurtarlar yaparken gemiin pimanl aklnza geldi mi?

Geldi geldi. Ben Rt'y almadm da, gittim Nihat' aldm. endik oraya gitmeye. Hata yapmak insana mahsus. Ama ben hoca deilim.

"Ben futboldan anlamam" diye bir aklamanz var. Gerekten yle mi?

Yok canm yle deil. 17 yandaki bir futbolcu ok yetenekli mi onu tam bilemem. Yoksa anlarm tabii. yle anlataym. Tunus'a gittik Chermiti'yi izlemeye. br de var: Mehdi. Biri uzun, biri ksa. Hseyin dedi ki ben uzunu daha ok beendim. Anlatt bana. Her hava topunu, her yan topu alyor. Baladm o gzle bakmaya. Baktm gerekten dedii doru. Hakan kr'e benziyor.

Greve geldiinizde 'Bu sene iin bu takmdan bir beklentim yok' dediniz. Ersun Yanal'dan daha gen oyunculara ans vermesini beklemez miydiniz?

Daha 8 hafta var. Bu stresi atlatamyorsun. te basn var, anlatamyorsun. Hemen eletiriler balyor. Ayrca zor malar da var. Son ma F.Bahe ile. G.Saray'la oynayacaz. Bu hafta Kayseri... Ayrca benim komu ilim var Rize. Ben Rize'nin aleyhine olacak bir eye ok zlrm. Ben Rize iin birini yenmem gerekiyorsa yenmeliyim. Karadeniz illerinin kalmas lazm. Ama Rize kalmamak iin elinden gelen mcadeleyi veriyor.

Ersun Yanal'la her halkrda devam edecek misiniz?

Her halkrda hibir antrenr iin geerli deil, Fatih Terim iin de, Zico iin de geerli deil. Sezon sonunda tabii ki o da biz de bir durum deerlendirmesi yapacaz. Ama u anda bir problemim yok benim. Ona soruyoruz alacamz futbolcular. Kendi kafamza gre hareket etmiyoruz.

Hakemlerle ilgili ilk izlenimleriniz nasl?

imdi hakem Frat Aydnus, Konya'da Gkdeniz'i atyor. Sonra da onu Rize mana veriyorlar. Kesiyor, biiyor. imdi Federasyon'u hemen eletiremem. Yeni bir ynetim. Ama biraz dikkat etmeleri lazm.

imdiden bu kadar dertliyseniz... Galiba bu konuda hassas davranacaksnz?

Sleyman Atal'a syledim (Federasyonda ynetici) bir Fener, G.Saray, Beikta, Trabzon kolay kolay yaplacak camialar deil. Ama ben 100 tane Merkez Hakem Komitesi hemen yaparm. Bu kulpleri hakem hatalaryla datrsan kolay kolay bulamayz. Bunu anlatmaya alyorum. Hakemler de nemli. Ama bunun bir teknii var. Antrenman m yapacaksn, ne yapacaksn. Mesela Blent Yldrm... Geen seneki Beikta mandan sonra bu maa da veriliyor. Ben o hakemin yerinde olsam Ouz Sarvan'a derim ki: "Ya geen sene ben bu ma ynetmitim, bu defa bana vermeyin." Ben Blent Yldrm'n yerinde olsam kmazdm o maa. Ufack ocuu oyundan atyor (Bar).

Beikta seyircisinin Bar'n atlmasndan sonra Blent Yldrm'n aleyhine eyyamc diye tezahrat yapmasn nasl yorumluyorsunuz?

Bir defa galip olan seyircinin o tr hareketleri normaldir. O alk malup olduu zamanda yapar myd? Galip olan takmlarn en kzdm laflar, 'ok iyi oynadnz' filan. Bu, en arma giden laftr.

En eski arkadam Aziz Yldrm

Yanlmyorsam Aziz Yldrm'la sk bir dostluunuz var.

En eski arkadam Aziz. Sonra Adnan (Polat). Aziz Yldrm, ben, Metin Ak, Kksal zbek. Drdmz skdar Anadolu'da yneticilik yaptk.

Futbol bilgisi anlamnda sizden farkl m?

ok merakl o. Ama futbol bilgisinin boyutunu bilemem.

Sizde hayranlk uyandran kulp bakan var m diye sorsam?

Mesela Aziz Yldrm' beeniyorum ama aksi taraflarn beenmiyorum. Sylyorum da ona. Mesela 'gazeteci fotorafm ekmesin' diyor. eksin ne olacak? Onu azarlyor, bunu azarlyor. Onun tarz yle. Ama akam dokuzda beni aryor, bakyorum kulpte. Kendini bu ie adam. ok zel bir ey, kimse yapamaz bunu. F.Bahe'nin sadece 61 trilyon forma geliri varm.

Bana gre Trabzon en byk

Trabzonspor tribnleri 6 taraftar grubuna blnm durumda. Bu konuda ne dnyorsunuz?

Evet 6 grup olduu sylendi bana. Bunlar birletirip tek taraftar topluluu daha k olur. Eskiden sadece lgnlar vard. imdi Gurbeti'si var, lgn' var. Kar tarafta birileri var. Bu konulara Mahmut Aksu bakyor.

Trabzonspor'un da bir televizyonu olacak m?

Saner Ayar (Show TV Genel Mdr) sa olsun. Kendisinin ortak olduu lisans hakk var. Bunu Trabzonspor iin kullanyor. Bizden 400 metrekare bir yer istiyor. Ona bir yer vereceiz. Bizden televizyon iin bir lira para istemiyor. Btn anlamalar yapyor. Paralar sponsorlara dettiriyor.

Trabzonlularn ok merak ettii Akyaz Projesi'ni anlatr msnz?

Akyaz'nn adn deitirdim. Olimpiyat Ky yaptk. nk olimpiyattan dolay o proje kar, baka kmaz. imdi Ky Kanunu'nda bir madde var; kyy doldursan bile bir ey yapamyorsun.

Siz de, G.Saray'n Seyrantepe Projesi'nin bir benzerini mi uygulayacaksnz?

Daha farkl. Orada TOK var, bizde yok. Babakan dedi ki, ben yatrmc buldum. Sa olsun. Mahcup da olduk. Hollandal bir grup varm. Bize bu projeyi yapacaklar. 30-35 bin kiilik her taraf kapal bir stadmz olacak. Kulbn kasasndan para kmayacak. Ayrca bu projeden sabit bir gelirimiz de olacak. 2012 olimpiyatlarna kadar yetimesi lazm.

Borlar azaltabildiniz mi?

8 trilyona kadar drdk. Hazirana kadar biter. ok iyi iler yapyoruz, kimse bilmiyor. Gkdeniz diyor ki, ben ilk defa malup olduumuzda da paramz aldmz grdm.

Seimdeki rakibiniz brahim Hacosmanolu geenlerde yaptnz geceye davet edilmedii halde kulbe 100 bin dolar baladn aklad ve o geceye katlan 160 kiinin de 100'er bin dolar vermesini nerdi. Ne diyorsunuz?

Doru sylemi, teekkr ederim. Bize yardm ediyor. Beni de bir sefer arad. Ama artk ba deil de hizmet vererek bir ey istemek lazm. Mesela loca satmak, kombine bilet satmak gibi.

Trabzonspor iin 'en byk' ifadesini kullanyorsunuz. Bu sz nasl bir felsefeye dayanyor?

Fener'in bir basket takm 15-20 milyon dolar. Biz daha mtevaz yaayp 4 byk oluyoruz. Ben 215 bin nfuslu bir ehrin takmym. Benim imkanlarm bu. Ben en bym tabii. Onun haslat bir trilyon. Geen mata bana kalan 36 milyar.

Gkdeniz teorik olarak yldzdr tabii. Ama ben, 35 puanm 50 yapan futbolcuya gerek anlamda yldz derim. Gerek yldz, Hami, nal ve ota'yd. Almak istediimiz Mehdi ve Chermiti hakikaten yldz. Nantes, Auxerre ve Bayer Leverkusen takmlar da bu 2 futbolcunun peinde.

Mevcut kadronun yzde 50-60' kalr. 6, 7 oyuncu alrz. Zaten zirveye oynamak iin 6-7 sper ok iyi adam gerekir. yle bir iki kii ile olmuyor. Ben Erdin'ten ok mitliydim. Ama Beikta manda Holosko 76 metre kouyor, bu 56 metre kouyor. Gcn yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun.

Aziz Yldrm' beeniyorum; ama aksi taraflarn beenmiyorum. Mesela 'gazeteci fotorafm ekmesin' diyor. eksin ne olacak? Onu azarlyor, bunu azarlyor. Fenerbahe, Galatasaray, Beikta, Trabzon kolay kolay yaplacak camialar deil. Ama ben 100 tane Merkez Hakem Komitesi hemen yaparm.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=667701

Btn sorularmza cevaplar......
    Konu merFarukYlmaz tarafndan (22.03.2008 Saat 11:12 ) deitirilmitir.

ETM ART!!!

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Gzel cevaplar vermis. Gzel bir rportaj ama bazen baskanin net bir cevap vermedigi dikkatimi cekti.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

merFarukYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

imdi bu rportajdan neler anladk;

1)Hoca deiiklii uanlk gzkmyor, Transferler hocaya sorulup yaplyor, aratrlyor. Ersun hocayla devam ediyoruz.

2)Gzel transferler bizi bekliyor.Bakanmdan zellikle bu konuda mitliyim.

3)Bundan sonra Trabzonsporu ezmek isteyenlere kar, azimli bi ynetimin olduunu ve bu klb hibir ekilde ezdirmeyeceini anlyoruz.
    4)Borlarn 8 trilyona dtn sylyor, ayrca hazirana kadar bitecek diyor

5)Transferlerin adam akll yaplacan,

6)Gkdenizin gitmek istediini,

7)Bakann kesinlikle bir kaleci almay planladn,

8)Taraftar gruplarnn birletirileceinide yazabiliriz.

Bakanm helal olsun.
    Konu merFarukYlmaz tarafndan (22.03.2008 Saat 11:14 ) deitirilmitir.

ETM ART!!!

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Herkes Tolga'nn iyi kaleci olmas iin urayor. O da olmayacam diye elinden geleni yapyor. Byle bir imkan kime veriliyor? Kald 6-7 ma, parala kendini.

En ok bu ksmn beendim

Erkut Ay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    Giresun
    Ya
    38

en gzeli bakann u anki gidiattan kt etkilenmemesi kendine gvenen baary arzulayan bir ynetim olmas gayet gzel....,

transfer hakkndaki dnce gayet mantkl 2.3 kaliteli isim ve gen takviye ile oluacak bir kadro grcistan ve yakn lkelerden tercihte houma gitti bakann brezilya emberine taklacana zannetmiyorum....

gkdeniz iin syledikleride gayet doru ...

sylemesede olurdu....

Trabzonspor Kongre yesi
    EmrahYalnalp - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    41

Seviyorum bu adam yahu

Tek bir tane "politik", "aman u krlmasn, bunun zoruna gitmesin" diye kelimesi var m? Adam o kadar net ki...

Helal olsun, sonu da "net" bir biimde baarl ve gzel olsun inallah.

temel_yilmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

en ok trabzonspor tv yi merak ediyorum ben eer yle bii olurda trabzonsporun malarnn sadece bu kanaldan verildiini dnyorum ok gzel olur okk

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Konumasn bilen bir bakanmzn olmas ne gzelmi.

Trabzonspor tribnleri 6 taraftar grubuna blnm durumda. Bu konuda ne dnyorsunuz?

Evet 6 grup olduu sylendi bana. Bunlar birletirip tek taraftar topluluu daha k olur. Eskiden sadece lgnlar vard. imdi Gurbeti'si var, lgn' var. Kar tarafta birileri var. Bu konulara Mahmut Aksu bakyor.

nallah birleme gerekleir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    41

Alnt temel_yilmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    en ok trabzonspor tv yi merak ediyorum ben eer yle bii olurda trabzonsporun malarnn sadece bu kanaldan verildiini dnyorum ok gzel olur okk
    "Olursa"s kalmad. Olacak. Teknik altyaps Mays sonu bitirilmi olacak. Ama muhtemelen "eski" ve "heyecansz" malzeme yerine yaz dnemi kamp, hazrlk ma grntleri, rportajlar gibi "taze" ve "heyecan verici" malzemeleri elde etmek iin al yaz sonuna braklacak. Malarn ordan verilmesi u an iin topik. Ama antrenman grntleri, rportajlar ve kulp-taraftar iletiimi asndan ok faydal olaca kesin.

Yeri gelmiken konuyla ilgilenen sayn Saner Ayar'a bir kez daha camia adna teekkrler. Kendisi ayn zamanda Trabzonspor'u basketbolda da bir "marka" haline getirmek iin urayor...

yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

"Ben Erdin'ten ok mitliydim. Ama Beikta manda Holosko 76 metre kouyor, bu 56 metre kouyor. D kulvardan geliyor ve geiyor. Bu olmaz yani. Gcn yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun."

Tribndeki taraftaryla ayn dili konuan bir bakanmz var ok kr. Trabzonspor Tv hari konumalarnn tamamn gereki ve samimi buluyorum. Dier takmn televizyonlar gibi "dostlar alverite grsn" tarz bir televizyonumuz olacak. Hem dierleri gibi 40 tane spor brannda takmmz da yok.
    BLMEM ANLATABLDM M?

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Ersun Yanal'la her halkrda devam edecek misiniz?

Her halkrda hibir antrenr iin geerli deil, Fatih Terim iin de, Zico iin de geerli deil. Sezon sonunda tabii ki o da biz de bir durum deerlendirmesi yapacaz. Ama u anda bir problemim yok benim. Ona soruyoruz alacamz futbolcular. Kendi kafamza gre hareket etmiyoruz.

Benden bir ( + ) bu konuda.

Ayrca kaleci Tolga konusunda ki beyanatlarn , Erdin iin sylediklerini, Taraftar gruplar iin sylediklerini beendim. Cuk diye oturmu btn syledikleri.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.02.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    30

8 trilyona kadar drdk. Hazirana kadar biter. ok iyi iler yapyoruz, kimse bilmiyor. Gkdeniz diyor ki, ben ilk defa malup olduumuzda da paramz aldmz grdm.

hseyin1975 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    45

Gkdeniz Beyin demekki Gz doymuyormus. Neyse sana Rus Paralari Afiyet olsun.
    Tolga icin dedikleri dogru fakat ben sahsen ondan Hocaya Onuru oynatmasini Tavsiye edmesini beklerim.
    Rahmetli Babamin bu Dnyada bana birakdigi en byk Miras "LMSZ TRABZONSPOR ASKIDIR".

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Sadri Sener'in konusmalarini dinlemek bile zevk veriyor. Cok sempatik bir adam.

Alnt hseyin1975 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gkdeniz Beyin demekki Gz doymuyormus. Neyse sana Rus Paralari Afiyet olsun.
    Tolga icin dedikleri dogru fakat ben sahsen ondan Hocaya Onuru oynatmasini Tavsiye edmesini beklerim.
    Bence saha icine karismamasi dogru. Herkes en iyi yapabildigi isi yapmali. Sener baskanligini, Ersun hoca hocaligini.
    Konu Mayls tarafndan (22.03.2008 Saat 11:49 ) deitirilmitir.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

Muhammed KO - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.08.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

balkanmz tam trabzonspor un bakanln yapacak potansiyelde ..
    devam gelsin mi gelsin ok zledik nk...

aatay_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.05.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Borlar temizlenirse klup kendini evirir..Kendi dner sermayemiz oluursa takma %100 yansr.

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Alnt musti61ts Nickli yeden Alnt Mesaj gster

.........
    • Biz emperyalistlerin penesine den bir ku gibi yava yava aalk bir lme mahkum olmaktansa, babalarmzn oullar olarak vurua vurua lmeyi tercih ediyoruz.
      Mustafa Kemal Atatrk

uayip Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    32

buyuk baskan haydeeee kim tutar baskan gokdenz konusunda cok ama cok hakl bze teoik yldz lazm degil bze barslar unallar ham shtolar lazm ns onlaruda alcazzz hayde bordo mav hayde trabzonum
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadalk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! nk Blbl Gle, Karga plge Gtrr:

Kasm Hilal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Tolga'ya hakszlk etmi..
    Facebook

Sakin ocuk KHE

skender - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Sabah gnlk gazetemi atm tam sayfada bakanmn rprtajn grnce gururlanmadm deil...
    Her karesini yava yav okudum...
    unu ok iyi biliyorumki Sadri ener bizim son anslarmzdan birisi...
    O yzden syledikleri ok nemli iki yl daha kaybetme lksmz artk yok...
    Gelecee bakn dik duruunu,marka deerimizi kavram olmasn,transfer dncelerini,birlik beraberlik mesajlarn hesini ok beendim...
    Umarm sylediklerinin hepsini fiiliyata geirir, ben geireceine inanyorum...
    cnk yaplamayacak hibir vaat te bulunmuyor...
    Eskiden Sungu61 idi ....

gzel konumu ama 3-4 kaliteli oyuncu alcaz dedi sonra 4-5 e ckt...
    Nick'ine sahip k kampanyas byunus = yns61

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    41

Alnt oflubektas Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    "Ben Erdin'ten ok mitliydim. Ama Beikta manda Holosko 76 metre kouyor, bu 56 metre kouyor. D kulvardan geliyor ve geiyor. Bu olmaz yani. Gcn yetmiyorsa omuz darbesiyle durdurursun."

Tribndeki taraftaryla ayn dili konuan bir bakanmz var ok kr. Trabzonspor Tv hari konumalarnn tamamn gereki ve samimi buluyorum. Dier takmn televizyonlar gibi "dostlar alverite grsn" tarz bir televizyonumuz olacak. Hem dierleri gibi 40 tane spor brannda takmmz da yok.
    Bu konuda Saner Ayar ok net konutu. 3 stanbul takmnn TV'leri ile kyaslanamayacak kalitede bir televizyonumuz olacak, canl yayn stdyolarmz olacak, kulple iletiim salamada nemli bir adm atacaz vs. Ayrca iki adet ileri dzeyde canl yayn arac siparii verilmi. Bunlarn hepsi kulbe sfr maliyetle gerekletirilecekmi.

stanbul takmlar iin her kanalda 2'er saat konuuluyorken TV kurmak "abes" olabilir. Ama ben Serdar Bali ne diyecek diye geceyarsn beklemek durumundaym. O da daha yeni oldu... zellikle Trabzon dnda yaayan taraftarlarmz iin bence ok faydal olacak.

Mustafa OK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

valla bakanmzn syledikleri hepimizin iinden geen cmleler inallah gerekletirir hep destek tam destek
    enol Gne: “...Ama unutulmasn ki, adalet zengin bir hazinedir, gn gelince herkese lazm olur”

yelik tarihi
    21.05.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    46

taraftar gruplarn birletirmek trbabzonspor iin ok nemli bunu baarabilirsek uzun sre sonra ilk defa seyircimiz deil taraftarmz olacak...
    tolga ile ilgili syledii ok doru bence kalan 8 mata tolga ya deil onur a ans vermek lazm (ho terim ne hikmetse tolgay kadroya alm)
    bu takma ilk 11 de oynayacak 4-5 oyuncu alacaz diyor ee kalan 5-7 oyuncuyu nerden bulacaz bu kadrodan ksa ksa 3 tane adam kar...

_SeRKaN_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.06.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Roportaj zevkle okudum daha uzun olsa enmeden okurdum..Gelecekten mitliyim..Umut veren mesajlar vermi Sadri bakan..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)