Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'un Girdiði Yeni Süreç | Bu Kez Çok Farklý

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonspor'un Girdiði Yeni Süreç | Bu Kez Çok Farklý

Artýk çok farklý diðerlerine hiç benzemeyen bir sürece girdik.Resmen bir ihtilalle karþý karþýyayýz.Son büyük takýmýmýzýn yýldýzlarý bir bir satýlýp elden çýkarýldý.
    Evet büyük camiayýz ama þu anda büyük takým deðiliz.Kalanlara bakýyorum Trabzonsporu üst sýralara taþýyacak bir futbolcu kadrosu göremiyorum.Takýmý taþýyacak oyuncu maalesef yok.

Sýfýrdan bir takým kurup yeniden zirveye oynamak kaç yýl alýr veya Trabzonspor bunu
    gerçekleþtirebilirmi?

Bu yeni kadronun oluþturulmasý sürecinde ne kadar sabýrlý olabileceksiniz?

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

bu iþler plan program ister ve bir hocayla uzun dönemli çalýþma gerektirir. þu an için þansýmýz hocanýn kapasitesi bunu yapabilecek güçte, þansýzlýðýmýz yönetim hala 80'lerde yaþadýðýmýzý zanediyor. yönetim hocaylada yolunu ayýrýrsa geçmiþ olsun bizlere
    BIZLEDE AYNI MESAFEYE GELENE KADAR
    ÜLKERE HAYIR

yakuphoca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence Gökdeniz'in gitmesi camia için hayýrlý olmuþtur. Takýmý sýrtlayacak yýldýz oyuncudan daha önemli, takýma katký saðlayacak oyuncu almak lazým. Fenerbahçenin Uður Boral örneðinde olduðu gibi. Yani takým oyunu. Uður Boral ý Fenere gelmeden önce kaçýmýz biliyorduk. Topu ileride tutacak ve gol vuruþu yapacak, orta sahada top yapacak , savunmada topu oyuna sokacak ve kalede iyi duracak 4 adam lazým. Yani " eyi bi atan, eyi bi koþan, eyi bi basan eyi da bi tutan lazým bu takýma"
    ...

yaranozlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

ersunu saklasýnlar dediklerini yapsýnlar, 3-4yabancý transferi ve yattarayla bu takým þampiyonluða her zaman oynar. bence korkacak bir þey yok, Gökdeniz de iyi bir futbolcu tamam ama Fatih gibi hissedilmez gidiþi, Fatihi hala arýyorum...
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yama yaparak olusturulan kadrolara,sistemsiz oyunlara son vermek, eski basarili gunlere donmek icin kadronun yeniden sekillenmesi ve iskelet kurulmasi lazim. Bu yonetimde bunu yapmak istiyor zaten, ben bu konuda basarili olunacagina da inaniyorum. Basarili olunmali da, yillarca iskelet kurulacak diye o kadar hata yapildi ki simdi ayni hatalari yeniden yapmak aptallik olur..

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Evrim deðil, devrim gerek
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Emre7 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý yaranozlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ersunu saklasýnlar dediklerini yapsýnlar, 3-4yabancý transferi ve yattarayla bu takým þampiyonluða her zaman oynar. bence korkacak bir þey yok, Gökdeniz de iyi bir futbolcu tamam ama Fatih gibi hissedilmez gidiþi, Fatihi hala arýyorum...
    fatihsiz gökdeniz, gökdenizsiz fatih olmaz ikisini bir arada tutacaksýn kazanmak istiyorsan onlar senelerce taþýdý bu takýmý artýk kuleler gitti... çok farklý bir dönem.... artýk bizim sabýrlý olup takýma destek olamamýzdan farklý bir þey yapmamalýyýz...

evet eleþtirdim, ama gördüm ki çoðu kimse gitmesini istedi, bende sustum, hele ki mafya konusunun o derecede olduðunu duyduktan sonra tamamen sustum
    [ille d' 7]

kudu_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    45

3 sene daha beklerim 4. sene þampiyon olur ancak bu takým
    UEFA KANIRTA KANIRTA AÇTI ÞEMSÝYEYÝ....ARTIK UEFA DAN TESCÝLLÝ BÝR HIRSIZIMIZ, BÝR DE ÞAMPÝYONUMUZ VAR....82 HELAL PUAN ALIN TERÝYLE ÞAMPÝYON TRABZONSPOR....TEÞEKKÜRLER SADRÝ BAÞKAN VE EKÝBÝ, TEÞEKKÜRLER BATMAYAN GÜNEÞÝMÝZ, TEÞEKKÜRLER YÜREKLÝ FUTBOLCULARMIZ, TEÞEKKÜRLER PAYDAÞLAR.....

ilteriþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

takým oyunu oynayacak bir kadro kurulmalý.bu sefer transferde yanlýþ yapýlmamalý.bizde sabredeceðiz artýk.24 sene sabrettiysek iki üç sene daha sabredebiliriz.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

gökdenizden gelen parayla iyi transferler yapýlmalý üstüne para konularak ersun hocanýn istediði futbolcular alýnabilir

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

butun acilan basliklardaki konular donuyor donuyor ayni kapiya geliyor forum yonetimi lutven ceki duzen verin bu karkasaliga yoksa her saniyede yeni bir baslik acilacak artik hic birini takip edemez olduk her yere ayni mesajlari yazamayiz ya olmassa zaten kopie pas yapacagim mesajlarimi her hangi basliga zaten fark etmiyorda...

TS-Tiryaki - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    34

bence bu yeni sürecte iki olanak var:

1) ya isler iyi gidecek ve sampiyon olacagiz

2) yada TRABZONSPOR imparatorlugu komple cökecek
    onurluyum, gururluyum çünkü TRABZONSPORLUYUM
    NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE!!!

Colakoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

ben artik cok ama cok ümitsizim,bittik artik,ben öyle bakiyorum.
    keske tezahuratlara sigsaydin sen,ve keske bir siirle anlatilsaydi renglerine olan askimiz...

Mustafa AYDIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    48

Alýntý TS-Tiryaki Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bence bu yeni sürecte iki olanak var:

1) ya isler iyi gidecek ve sampiyon olacagiz

2) yada TRABZONSPOR imparatorlugu komple cökecek
    Bunlarýn hiç biri olmaz..

Kýsa vadede büyük baþarýlar beklemek akýlla iþtigal deðildir,akýllý bir transfer politikasý izlenirse 2-3 yýl sonra özlenen baþarýlar gelecektir..

saha sonuçlarý ne olursa olsun Trabzonspor imparatorluðu asla bitmez,çünkü Trabzonspor gücünü taraftarýndan alýr.
    Güçlülerin iktidarýna karþý TRABZONSPOR

TS-Tiryaki - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    34

Alýntý lazoglu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunlarýn hiç biri olmaz..

Kýsa vadede büyük baþarýlar beklemek akýlla iþtigal deðildir,akýllý bir transfer politikasý izlenirse 2-3 yýl sonra özlenen baþarýlar gelecektir..

saha sonuçlarý ne olursa olsun Trabzonspor imparatorluðu asla bitmez,çünkü Trabzonspor gücünü taraftarýndan alýr.

ya basari gelmezse? yani garantisi varmi? yok. ama madem böyle bir revizyona gidip bütün iyi topcular satilirsa basari gelmesi MECBUR.
    onurluyum, gururluyum çünkü TRABZONSPORLUYUM
    NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE!!!

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

10 numara örnek sayilmaz ama bir Galatasaray örnegi var. Maddi onca imkansizliga ragmen kisa sürede sahadaki durumunu toparlayan ve kisa sürede sampiyon olan bir Galatasaray var.

Su anda Türkiye'de ve yurtdisinda bir cok genc Trabzon'lu ve Trabzonspor'lu futbolcular var. Bu sezondan bir beklentisi olan yok zaten. Simdi yapilmasi gereken kollari sivayip genc, dinamik ve basariya ac bir takim kurmak. Bu takimi Yattara'nin etrafina kurabiliriz. Arsenal Henry'nin etrafina genc bir takim kurmustu, biz de Yattara'yi ön plana cikarip tempolu ve güclü bir takim kurmaliyiz. Ama kesinlikle sezon sonu beklenmemeli. Ameliyata acilen baslanmali ve sezon kapandiginda hazirlik döneminde yeni futbolcular uyum sorununu asmis olmali.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Özkan Sümer ilk geldiði zaman durum daha vahimdi.
    Özkan SÜMER

KUTADGU
    Ziyaretçi

Trabzonsprumun girdiði süreç her ne kadar karanlýk gözükse de ya da kaos ortamýna benzetilse de iyi bir planlama ve yönetimle büyük bir atýlýmýn ilk hamlesi de olabilir düþüncesindeyim. Pek tabidir ki; büyük atýlýmlar büyük düþünen ve iyi uygulayan kiþilerin elinde bir amaca ulaþabilir.

Düþünmemiz lazým. Atýlým olacaksa bir troykadan bahsedilebilir. Üç önemli denge ayaðýndan bahsedelim o zaman;

1. Denge ayaðý Sadri Þener ve yönetimidir, her ne kadar kendilerini mevcut dönem için ýspatlama þanslarý olamadýsa da, futboldan ve Trabzonspor'un içinden geldikleri herkesin malumu. Süreç için önemli güvencelerimden birisi ilk ayak...

2. Denge ayaðý teknik direktörümüz. Mevcut þartlar altýnda bir yeni takýmý oluþturup, geleceði vadedecek ve geleceði kuracak tek hoca Ersun Yanal'dýr. Bu konuda da pek þüphem yok... Kaygýya sebep verici olan, yönetimin Ersun Hoca ile çalýþma kararlýlýðýný henüz gösterememisidir.

3. denge ayaðý taraftar. Trabzonspor taraftarý her ne kadar yetersiz gözüksede takýmýnda ýþýk gördüðünde sahipleneceðini ve kol kanat gereceðini düþünüyoru. Tabii gerçek anlamda Trabzonspor taraftarýnýn devreye girmesi þart.

Gökdeniz'in satýlmasýna karþý olmakla beraber, satýlmasý gereken en iyi zamanda satýlmýþtýr diye düþünüyorum.. Adým adým planlayalým...

1- Gökdeniz'den gelen para, dönem sonu futbolcu ücretlerinin belirli oranlarda düþürülmesi kulübü ekonomik yönden rahatlatýr. Tahminime göre 12 Milyon Euro civarýnda inanýlmaz likit bir kaynak oluþur böylece...

2- Geleceði planlayan yönetim Ersun Yanal'la görüþür ve transferde yetkilerini ErsunYanal'a devreder. Bunun yanýnda kendi tavsiyelerini de hocaya bildirir...

3- Bu süreçten sonra büyük bir atakla 12 Milyon Euro'nun bir kýsmý transfere aktarýlýr -tercihen 6 Milyon Euro- geri kalan kýsým Trabzonsporun ekonomik yönden rahatlamasýna kullanýlýr...

4- Ersun Yanal gözetiminde tercihen ileriye dönük 2-3, takýmý ayakta tutabilecek 1-2 futbolcu ile gelecek senenin imzalarý atýlýr. Bunun yanýnda yine 1 yada iki takým oyunu iyi oynayan ve maç kazandýrabilecek yeterlilikte yabancý oyuncu alýnýr.

5- Hamlenin ilk ayaðý iþe yarar. Gelen ekonomik rahatlama ile gelecek sezondan itibaren yeni transfer giriþimlerine devam edilir. Oturmaya ve top oynamaya baþlayan takýma yine iyi ve faydalý 2-3 takviyeyle Trabzonspor þampiyonluða oynayan bir takým olur Bu süreç içerisinde 4-5 futbolcu Millii Takýmýn deðiþmezleri olurlar..

Fena Deðil... Ben inanmak istiyorum....

Sadri Þener, Ersun Yanal'la bu yola devam et...

5- Trabzonspor

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Baþarýlý takýmlarýn hepsinin saðlam sistemleri var ne yazýkki Gökdeniz sistem oyuncusu deðildi. Ne tam forvet, ne forvet arkasý ne de sol açýktý ancak hep buralarda oynatýldý. Öncelikle bu takýmda hocanýn kim olacaðý Ersun yanalla devam edilip edilmeyeceði belirlenmeli, sonrasýnda devam edecek hocanýn oluþturmak istediði sisteme göre transferler yapýlmalý ve tabiki sabredilmeli.

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Takim yeniden kesinlikle yapýlanmalý. Gokdeniz de bu takim misyon olarak bitmisti.
    Huseyinde tez elden gonderilip yeni bir yapýlanma yasanabilir. Huseyin i fazla degil 2 milyonero ya satsak alacagi 1.250 eder. Ýse yaramayan oyuncular gonderilirse gokdeniz transferi ile birlikte 15 milyon eroluk kaynak olur. !0 milyon euro butceye ayrilir.
    Yattara ve baris gibi bazi oyuncular biraz daha iyilestirilir. Sonra Tr liginden iyi arastirlarak 3 milyonluk futolcu alirni. Yanina 5 milyon da yabanci transfer ile sampiyonluk olmasada seneye ilk üçü zorlariz. Tabi alt yapida onemli.
    Sonraki sene hedef secilebilir bence. O zaman oturttugumuz kadro Cl yi hedef secer. Sampiyonda olabiliriz ikincide. 3. yil ise bence ozelenen basari iyi bir altyapi iyi bir tranfer politikasi ile gelebilir.
    Bunlar icin tek sart var. Ersun ve ekibi basta kalmali. Transfer de onlara devredilmeli.
    13 Vitor Hugo

Mustafa K. Demirbaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

yený yonetým geldý býsler duzelýr yýldýz satmaz yýldýz alýr dedýk oncekýlerdende hýzlý cýktýlar ýnsallah boyle devam etmezler bu taraftar býr daha boyle býr seyý kaldýrabýlecegýný hýc sanmýyorum

Nereden
    Van
    Yaþ
    38

yaa nediyim bilmiorumm yaa gelen gideni aratýyo dicem nurinin neyini arýcaz.
    hepsi ayný bu adamlarýn keþke hacýosmanoðlu baþkan olsaydý..ben her nekadar sadri þener in olmasýný istediysem de yanii yannýþ bunlar sen elindeki 2 yýldýzdan birini satacan.sora 3. sýnýf topçularý doldurcan takýma bu revizyonmu olmuþ olacak yanii.inanmýyorummmmmmmm..
    sorada diyoruz lig tv maçýmýzý yayýnlamýyor ..neden yayýnlasýn tamam taraftarýmýz çok ama yýldýzsýz bi takýmýn maçýný yayýnlamak bana da ters gelior..büyük takým dediðin takýmýn bikaç tane yýldýzý olmasý lazým kesinlikle bilmiorum bana katýlýrmýsýnýzz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

telaþa gerek yok yeni bir takým kurulacak seneye.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

renac - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hakkari

artýk bir deðiþim þarttý gökdenizli kadro miladýný doldurmuþtur ama bu demek deðildir ki herkesin gönderilmesi gerekli ben yattaranýn kesinlikle gönderilmesine karþýyým o futbolu bu takýmda býrakmalý. seneye bize en öncelikli ihtiyacýmýz olan santrafor tranferi yapýlmalý en az 2 tane kaliteli biri pivot türü ayaðýnda topu tutabilen iyi þut çeken kafa toplarýnda iyi diðeride süratli aralara kaçabilen topla tekniði yüksek olan bitiricilik özelliklerine sahip týpký holosko gibi pivotada fatih tekkenin uzun versiyonu gibi bir futbolcu diyebiliriz. orta sahaya 10 numara görevini verebiliceðimiz bir oyuncu ve symek gibi hem ileriye dönük hemde defansa dönük bir orta saha oyuncusu þart defansýnda göbeðine 2 iyi adam alýndýðýnda ersun yanal ile üst sýralara oynarýz bu dediklerimde istendikten sonra 10 milyon eouraya yapýlabilir

Nereden
    Ýstanbul

yorumuma ne kadar katilirsiniz bilemiyorum ama

" Bi 10 sene daha sampiyonluk göremeyiz"

Nasil yönetiliyoruz ben anlamiyorum ki

al albayragi vur sadri ye

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)