Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne verdik, ne bekliyoruz?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TS Clup?lardan geçtigimiz sene içersinde kendime ve ogluma vede arkadaslarima hediye olarak yaklasik 500 milyonluk alis-veris yapmisim.Simdi sizlerle küçük bir hesap yapalim.100.000 üye kapsamindaki en az 50.000 kisinin tabi birazda maddi durumu buna yeterli olacak; senelik en az 250 milyonluk alis-veris yaptgini varsayalim.Bu aylik yaklasik 20 milyona tekamül eder.Heralde en az 50.000 çalisan veya is sahibi Trabzonlu bir vatandas senede 250 milyonluk alis-veris yapabilir.Senelik ciro 12.500.000 YTL eder.(yani 12 trilyon) Kulübümüz kimi üründen %50 kimi üründen %30 dan asagi kar etmemektedir.Yani ortalama %40 eder.Tabi ürün basina kar marji farkli olabilecegi için biz bunu net %30?dan hesap edicez.
    Resmi ürünlerden saydigimiz kisi ve sartlarda yapilacak alis-veris sonrasi kulübe senelik 3.750.000 YTL kar kalacaktir.
    fficeffice" />
    Gelelim kombinelere ; iste size dünyanin en komik haberi 6 sampiyonlugu sayisiz kupasi olan Trabzonspor?un kombine bilet fiyatlari:

Açik : 25 YTL
    Maraton: 50 YTL
    Kapali : 100 YTL
    V.I.P 1 : 200 YTL
    V.I.P 2 : 400 YTL

Allah askina bu kadar komik bir sey olabilir mi Trabzonun senelik V.I.P kombinesi Fenerbahçenin bir avrupa kupasi maçi numarali bileti...Peki olmasi gereken nedir? En az olmak kaydiyla Açik 200 Maraton 350, kapali 850, V.I.P ise adi üstünde özel oldugu için en az 2000 YTL olmalidir.

3000 açik kombine 600.000 YTL
    7000 Maraton 2.450.000 YTL
    3000 Kapali 2.550.000 YTL
    V.I.P 2.000.000 YTL

Toplam sezonluk kombine satisi 14.000 bilet için 7.600.000 YTL....Tabi yari masrafi hatta %75?i sponsorlara yaptirilacak yeni bir 40.000 kisilk stad?ta bu kombineler 15.000.000 YTL?ye çikar.Tabi yeni stad hayal oldugu için biz realite hesabiyla devam edelim.

Gelelim dergiye dedik ya her sey 50.000 kisi üzerinden hesaplaniyor.Bu durumda her ay alinacak dergilerle senede 600.000 dergi yaklasik 1.250.000 YTL gibi hiç azimsanmiyacak bir kar getirir.Içi,ne alinan reklamlarda 50.000 tiraj olunca buna göre articak, bunun geliri ise dergi tirajinin 2 kati olacaktir.

Tüm bu veriler isiginda biz taraftarlar olarak senede 50.000 kisi yukarida saydigim islemleri yaparsak kulübümüze yilda üyelik aidatiyla birlikte 25.000.000 YTL (yani 25 trilyon) bir anlamda yaklasik 15 milyon Euro eder.

Bu tutara kulübün yayin geliri,sponsor anlasmalari,ve diger gelirleri eklediginizde Fenerbahçenin nasil bu transferleri rahatça yaptigini anlarsiniz.

Kisaca Trabzonun zengin yöneticiye degil kulübünü gerçekten seven onu kimseye muhtaç etmiyecek senede yalnizca ve en az 750 YTL harciyabilecek 50.000 maddi gücü yeterli taraftara ihtiyaci vardir.Tüm bu saydigim organizasyonlari yapabilecek zeka ve akilda bir yönetici profili bu takimin basina gelmiyecegine göre is kulübün gerçek sahibi bizlere kalmaktadir.

Eger yazdiklarimda en ufak bir fenomen veya yanlis gören varsa buyursun sebeblerini yazsin...Çünkü gerçek budur![img]smileys/smiley1.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı greywolf Nickli Üyeden Alıntı
    TS Clup?lardan geçtigimiz sene içersinde kendime ve ogluma vede arkadaslarima hediye olarak yaklasik 500 milyonluk alis-veris yapmisim.Simdi sizlerle küçük bir hesap yapalim.100.000 üye kapsamindaki en az 50.000 kisinin tabi birazda maddi durumu buna yeterli olacak; senelik en az 250 milyonluk alis-veris yaptgini varsayalim.Bu aylik yaklasik 20 milyona tekamül eder.Heralde en az 50.000 çalisan veya is sahibi Trabzonlu bir vatandas senede 250 milyonluk alis-veris yapabilir.Senelik ciro 12.500.000 YTL eder.(yani 12 trilyon) Kulübümüz kimi üründen %50 kimi üründen %30 dan asagi kar etmemektedir.Yani ortalama %40 eder.Tabi ürün basina kar marji farkli olabilecegi için biz bunu net %30?dan hesap edicez.
    Resmi ürünlerden saydigimiz kisi ve sartlarda yapilacak alis-veris sonrasi kulübe senelik 3.750.000 YTL kar kalacaktir.
    fficeffice" />
    Gelelim kombinelere ; iste size dünyanin en komik haberi 6 sampiyonlugu sayisiz kupasi olan Trabzonspor?un kombine bilet fiyatlari:

Allah askina bu kadar komik bir sey olabilir mi Trabzonun senelik V.I.P kombinesi Fenerbahçenin bir avrupa kupasi maçi numarali bileti...Peki olmasi gereken nedir? En az olmak kaydiyla Açik 200 Maraton 350, kapali 850, V.I.P ise adi üstünde özel oldugu için en az 2000 YTL olmalidir.

V.I.P 2.000.000 YTL

Toplam sezonluk kombine satisi 14.000 bilet için 7.600.000 YTL....Tabi yari masrafi hatta %75?i sponsorlara yaptirilacak yeni bir 40.000 kisilk stad?ta bu kombineler 15.000.000 YTL?ye çikar.Tabi yeni stad hayal oldugu için biz realite hesabiyla devam edelim.

Gelelim dergiye dedik ya her sey 50.000 kisi üzerinden hesaplaniyor.Bu durumda her ay alinacak dergilerle senede 600.000 dergi yaklasik 1.250.000 YTL gibi hiç azimsanmiyacak bir kar getirir.Içi,ne alinan reklamlarda 50.000 tiraj olunca buna göre articak, bunun geliri ise dergi tirajinin 2 kati olacaktir.

Tüm bu veriler isiginda biz taraftarlar olarak senede 50.000 kisi yukarida saydigim islemleri yaparsak kulübümüze yilda üyelik aidatiyla birlikte 25.000.000 YTL (yani 25 trilyon) bir anlamda yaklasik 15 milyon Euro eder.

Bu tutara kulübün yayin geliri,sponsor anlasmalari,ve diger gelirleri eklediginizde Fenerbahçenin nasil bu transferleri rahatça yaptigini anlarsiniz.

Kisaca Trabzonun zengin yöneticiye degil kulübünü gerçekten seven onu kimseye muhtaç etmiyecek senede yalnizca ve en az 750 YTL harciyabilecek 50.000 maddi gücü yeterli taraftara ihtiyaci vardir.Tüm bu saydigim organizasyonlari yapabilecek zeka ve akilda bir yönetici profili bu takimin basina gelmiyecegine göre is kulübün gerçek sahibi bizlere kalmaktadir.

Eger yazdiklarimda en ufak bir fenomen veya yanlis gören varsa buyursun sebeblerini yazsin...Çünkü gerçek budur![img]smileys/smiley1.gif[/img]
    [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iste budur!!!arkadasimin yazdiklarina köküne kadar katiliyorum ve alkisliyorum..lütfen herkes yakinlarina arkadaslarina bu konuyu aktarsin trabzonsporumuzu sevenler bunun için zaman harcasin gerisi palavra gerisi bos!!!

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

güzel demissin ayrica bende senin gibi düsünüyorum ,iilk once yöneticelrden çok biz kendimizi sorgulamaliyiz,trabzon ist da olsun alirim kombine biletimi,VIp 400 ytl ne olacakki ,bedeva ,çok uyguin fiyat bunlar neden millet almiyorki,maraton tribünin hep dolu olmasi gerekir bence

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fb bugünlere kolay gelmedi....yillarca bos tribünlere oynadilar...tesislesme ile birlikte saha sonuçlarinda basari da geldi...tesislesme ve basari geldikçe taraftar stadi doldurmaya ürün almaya basladi...zaten taraftar arasinda ürün alma kültürü yayilmaya ve yerlesmeye basladikça saha sonuçlarinda aksama bile olsa söz konusu kültür fazla etkilenmiyor...taraftan aldikça, kulüp kazaniyor, kulüp kazandikça, daha fazla tesis, futbolcu pesinden geliyor...taraftar almaya devam ediyor...böylece, reha'nin anlattigisekildedevamli bir gelir kapisi açilmis oluyor...

tabi bu bence bir süreç...su an ki yönetim bu yolda bana göre dev adimlar atiyor....semereleri önümüzdeki yillarda alinmaya baslanacaktir...bizim de bu arada elimizden gelen, gelmeyen herseyi yapmamiz lazim....trabzon insaninin bu konularda,tv. programlariyla, brosürlerle bilinçlendirilmesi lazim mesela...yönetimin konumu itibariyle yapabilecegi çok sey var(tv, radyo, brosür, bilboard ilanlari vs)...bilet parasi indirmek yetmiyor maalesef...

arada sirada iç saha maçlarini istanbulda oynasalar yeter de artar ben sadece takimi görmek için 50ytl veririm

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuda bazi seyler karalamistik Trabzonsporun gelecegi adli baslikta;

Tesislesmenin ve ticari faaliyetlerin etkin kullanilmasi ile ilgilidir bu konular.

Ancak biz daha yeni basliyoruz ve bu mantigi herkesin kavramasi lazim esas zor olan da bu. Yönetime çok is düsüyor çooookkkkkk.

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ayoga Nickli Üyeden Alıntı

arada sirada iç saha maçlarini istanbulda oynasalar yeter de artar ben sadece takimi görmek için 50ytl veririm

Dogru,artik Trabzon halki bikmis,ama biz açiz. Istanbula AYDA bir gelse Trabzon,ya da kupa maçlarini bari burda oynasa ne olurdu? Sen 20 yildir hiçbirsey alamayan taraftardan da bunu bekleyemezsin,ama ben son 1 yildir takimimdan cok memnunum,onca zorluga ragmen hala hedefine ilerliyor,hem de dimdik.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Arkadaslar lütfen olayi saptirmayalim. Bu gerçekten ciddi bir konu ve bunu, "TS maçlarini Istanbul'da oynasin" gibisinden anlamsiz noktalar çekip olayin özünden uzaklasmayalim.

Reha'nin fikrine temel olarak katiliyorum. Öncelikle Istanbul ile Trabzon sehirleri arasindaki farki unutmadan konuya deginelim. Trabzon ile Istanbul'un ekonomik açidan kiyaslanamayacagi malum. Ama yine de TS için bahsettigin seyin olmasi hayal degil. TS'un Dünya'nin her yerine yayilmis bir taraftar kitlesi var. Bu kadar fazla taraftardan böyle bir grup çikarmak hayal ürünü birsey degil. Pekala basarilabilir bence de. Ama bunun için biraz daha organize olmak gerekiyor. Bir anda 50.000 sayisina hemen ulasilamaz ama önce daha küçük rakamlar hedeflenip sonra bu artirilabilir. Belki 50.000 olmaz daha az olur belki 50.000'den de fazla olur. Ilk asamada önemli olan sayidan çok bu zihniyetin oturmasidir. Bu gerçeklesirse sayi kendiliginden artacaktir.

Tabi bu durup dururken olmaz. Birseyler yapmak lazim. BMN, bu konuda bir firsat. Burasi daha organize olursa bu bilinci yaymak kolaylasabilir. Bir de olayin yönetim boyutu var. Yönetim bu konuda birseyler yapiyor aslinda. 100.000 üye kampanyasi bu hayalin gerçeklesmesinde önemli bir adim. Ama daha aktif olunmasi gerektigi de kesin. Meselastad olayi var. Daha iyi ve maç izlemenin zevk haline geldigi bir stad olsa çok daha iyi olur. Mesela FB bunu yapti. Bugün FB taraftarinin çogu, stad için maça gidiyor. Maç öncesi stad çevresinde toplanip egleniyorlar sonra da maça gidiyorlar. Kisacasi isin eglence boyutu önem kazanmis durumda. Bizim de buna benzer bir olaya odaklanmamiz lazim.

Bu çok kapsamli bir konu aslinda. Yönetimin liderligi ve taraftarin destegiyle bu saglanabilir. Basarili oldugunda takimina destek veren bir taraftar toplulugu olmaktan çikip, verdigi destekle takimini basarili yapan bir taraftar toplulugu haline gelmemiz lazim. Edited by: metehan

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

zurawskinin transveri gerçeklesmeyecek ama gerçeklestigini varsayalim kaç kisi gidip zurawskinin formasini alacak?

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

yillarimizi verdik, basari bekliyoruz diyebiliriz belki.. bazen gerçekten taraftarin üzerine çok gelindigini düsünmeye basladim.. geçen sene 11 maç üst üste kazanildiginda istanbul olimpiyata o yagmurlu havada üstelik hafta içi 40 bin kisi topladigimizi hatirliyorum... neyse.. aslinda yanlis konuya yaziyorum herhalde..

Nereden
    Avrupa Diğer

yurtdisindayken maclara gidemiyom ama forma aliyorum

ben turkiyede lige ara veriyo onun icin maclara gidemiyom

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Seneye yapmayi düsündügüm birsey vardi. Reha konuyu açinca onu sizlerle paylasayim. Seneye bir kombine alip, Trabzon'da bir akrabama verecegim. Trabzon disinda olup, maddi durumu uygun olanlar benzer seyi yapabilirler. Herkes bir kombine alip bir arkadasina veya bir akrabasina verebilir. Iste size bir kampanya

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

750 YTL diyorsun ben gorevimi yapmisim demekki [img]smileys/smiley2.gif[/img]ama bence imkani olan fazlasini yapmali, normalde zaten alacagimiz urunleri bulundugu kadar TS Clublerden alsak yeter. Havludan tut dona kadar herkese lazim [img]smileys/smiley2.gif[/img]gomlek kravat pil dis fircasi ufak tefek seyler ama TS CLubtan temin etmek lazim!

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Ben alis-veris yaparken eger alacagim ürünün TS lisansli ürünü varsa onu tercih ediyorum.Ucuz olsun,pahali olsun aliyorum.Alirkende baskasi kazanacagima klübüm kazansin diyorum.

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gerek Rehanin gereksede Metehanin ortaya sürdügü fikirler çok güzel. Özellikle Rehanin saptadigi noktalar çok çarpici. Bu konu daha öncede benzer sekillerde forumda tartisildi ama maalesef pek bir gelisme kaydedilemedi. Çünkü bu konuda taraftara ne kadar görev düsüyorsa ayni oranda da yönetiminde sorumlulugu var. Bugüne kadarki yönetimlerimiz maalesef Trabzonspor gibi bir markayi pazarlamayi beceremediler ve hala da bu beceriksizlik devam ediyor. Mesela kendimden örnek verecek olursam her yil forma kaskol, vb. gibi ürünlere bayagi para döküyorum sirf ufakda olsa bir katkim olsun diye, dergiye aboneyim, klübe üyeyim ama TS Club a gittigim zaman baska alacak bir sey bulamiyorum. Ürün çesitliligi az ve fiyatlar kaliteye oranla çok yukarda. Yönetimin artik bu konunun önemini kavrmasi ve daha hassas olmasi sart. F. Bahçe örnegi herkesin önünde. Adamlar yaptigi bir transferin parasini klüp ürünlerinden çikariyorlar. Tabi ki istanbulla Trabzonun ekonomik sartlari ayni degil. Ama unutmayalim ki bizim de Istanbuldaki taraftar sayimiz hiç azimsanmiyacak bir ölçüde hatta avrupada en çok taraftara sahip klübüz. Yani neticede ürün çesitliligini arttirmak ve bunu iyi pazarlamak Trabzonspora müthis bir katki yapacaktir. Burada yönetime düsen görev bu riski göze alarak elini tasin altina sokmaktir. Büyük bir kurum olmaktan bahsediyorsak büyük düsünmek sarttir. Yoksa biz daha çok kendi kendimize yazip çizeriz burada.

Metehanin imkani olanlar kombine bilet alip Trabzondaki bir akrabasina verebilir düsüncesi mükemmel. Önümüzdeki sezon imkani olan herkes bunu yapmali ve klübün kombineli taraftar sayisi arttirilmalidir. Herkes Trabzonspora ait bir ürün alirken 3-5 kurusun hesabini yapmamali ve resmi ürünleri almalidir, hatta sevdiklerine hediye etmelidir. Özellikle de genç nesillere. Böylece hem klübe katki saglanmali hemde Trabzonspor sevgisi asilanmalidir. Rehanin hedef olarak gösterdigi 50.000 taraftar Trabzonspor gibi büyük bir camia için asla büyük ve hayal bir rakam degildir. Yeter ki herkes gücü niteliginde elini tasin altina koysun. Herkes çevresindeki insanlara bunu asilamaya çalissin. Resmi ürün kullanan ve her sartta takimini destekleyen bilinçli bir taraftar kitlesi olusturulsun. Iste o zaman su halde bile karsimizda durmakta zorlanan istanbul dükalari her türlü entrikalarina ragmen karsimizda ezilip yok olacaklardir...

Bütün bunlar tamamen hayal ürünü gibi mi geldi size... Bunun hayal veya gerçek olmasi yürekten BEN TRABZONSPORLUYUM diyenlerin elinde... Herkes bunu böyle bilsin....

Arkadaslar,

Özellikle Trabzon'dakiarkadaslarim ile konustugumda üyelik için kendilerine para ayrimadiklarini söylüyorlar. Halbuki üyelik için gerekli olan para sadece ve sadece 1 buçuk aylik sigara paralari, aidatlar ise para yerine konmayacak kadar az.

Bunun yaninda gurbette olan birçok hemserimizin durumlari iyi olanlar çok. Ama is üyelige gelince nedense tüm dostlarimizin ceplerine akrep giriyor. Daha önceki yazimin birinde de söyledim; taraftar olan herkesin üyeligi düsünmesi gerekir. O karti insan cebine koydugunda yasadigi guru bambaska. Bu gururu herkes yasamali...

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bravo çok güzel bir yazi.Mesela benim resmi lisanli olarak hiçbirseyim yok.

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı greywolf Nickli Üyeden Alıntı
    fficeffice" />

V.I.P 2.000.000 YTL

Bir yazi ancak bu kadar güzel olabilir,icler acisi bir durum ancak bu kadar güzel özetlenebilir,tebrik ediyorum yazdigin yazidan ötürü,kendi adima tesekkür ediyorum.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

adamlarda beraberklik var, bakin anelka geldi---herkes bir forma aliyor...[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Metehan "Arkadaslar lütfen olayi saptirmayalim. Bu gerçekten ciddi bir konu ve bunu, "TS maçlarini Istanbul'da oynasin" gibisinden anlamsiz noktalar çekip olayin özünden uzaklasmayalim. "

diyor.

TS'nin maçlarini Istanbul'da oynamasinin nesi anlamsiz anlamiyorum; sadece Trabzon'daki taraftarin mi bu takimi izleme hakki var; TS üyesiyim, TS lisansli ürünleri aliyorum, dergiye aboneyim ama su ana kadar izleyebildigim kaç TS maçi var; bu bana hakszilik degil mi? Tabi git FB, BJK, GS maçlarinda takimini gör diyeceksiniz; ama orda kafes içinde,tribünlerin enberbat yerinde, karantinaya alinmis gibi maç izlemenin ne keyfi olabilir; buna ragmen yine bilet alip da takimimi görmek istedigimde ise disarda kaliyorum. Ayrica, ben takimimi40 bin kisilik stadda 2 bin kisi ile degil 40 bin kisi ile birlikte agirlamak istiyorum.

Gelelim olayin ticari boyutuna! kombine bilet fiyatlarini yukarida yazdiniz; bu fiyatlara ragmen kombine alinmiyor, malum. TS 3-4 maçini istanbulda oynasin bu kombinelerden elde edecegi geliri Istanbul'da fazlasiyla elde eder. Bu günübirlik bir kaynak anlayisi. ayni zamanda bu maçlar sirasinda kurulacak standlarda lisansli ts ürünleri satisi yapilir ve 100 bin üye kampanyasi da su ana kadar yakalayamadigi basariyi yakalayabilir. Uzun vadede iseTS'nin taraftar kitlesini sabit tutmasinin veya büyütmesinin yollarindan biri de budur. Yegenlerimi TS'li yapmak için ugrasip duruyorum, ama ne kadar basarili olabilirim; çevrelerinde tek bir TS'li yok, tv'de TS maçi gördükleri yok; Gençlerle olankupa finali hariç hayatlarindaTS maçina gittikler yok, o zaman ben onlarin gelecekte TS'li olmasini nasil saglayabilirim.Ki onlar TS'nin gelecekte finansman kaynagi olacaklar.

Kisaca, Kulubünsadece bugünkü degil gelecekteki finansman sorununu çözmesinin enön önemli araçlarindan biriTS'nin kendi iç saha maçlarindan bazilarini istanbul'da oynamasidir. Hem belki Trabzondaki taraftar da takiminin degerini daha iyi anlamis olur, ve takim show tv maçi veriyor diye bos tribünlere oynamaz.

Guests
    Ziyaretçi

544 milyar ödediler
    Fransiz yildizin bonservis bedelini kendi resmi internet sitesinde 3 yil vadeli 5.350.000 pound olarak açiklayan Fenerbahçe, Manchester City ile bu rakama anlasirken, en çok forma satislarindan gelecek paraya güveniyordu. Sari-Lacivertli taraftarlar da yönetimin yüzünü kara çikarmadi. Daha 4 gün içinde 8 bin adet Anelka formasi satin alan taraftarlar, bunun karsiliginda 544 milyar lira ödeme yapti.

---

hersey açik ve net...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili OfluMulkiyeli kardesim,

Bu "TS, Istanbul'a tasinsin" konusu eski bir konudur. TS'un maçlarini Istanbul'da oynamasi da bunun bir parçasidir. Bu konu zaman zaman gündeme gelir, tartisilir, sonra unutulur. Aradan bir zaman geçer bu konu tekrar alevlenir. Bu tartismanin sonu yoktur ve olamaz da. Her ne kadar bu konuda olumlu nedenler öne sürülse de bu olacak bir is degildir. Ne TS'un Istanbul'a tasinmasi ne de bazi maçlarini Istanbul'da oynamasi mümkün degil. Biz burada sayfalarca bu konuyu tartissak da bundan bir netice çikmaz. TS, maçlarini Trabzon'da oynar, bunun aksinin olmasi bana mümkün gelmiyor.

Konunun özünden sapmayalim dememin nedeni budur. Reha'nin bahsettigi seyin olabilmesinin yolu, TS'un bazi maçlarini Istanbul'da oynamasi degildir. Benim düsüncem bu. Bu konuda farkli ve kaliciçözümler üretmeliyiz. Kisacasi sonuç çikmayacak çözümler üstünde fazla durmayalim derim ben.

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ARKADASLAR SEVGILI TRABZONSPORLULAR!!KIMSE TRABZONSPORU TRABZONDAN KOPARMA NIYETINDE DEYILDIR OLAMAZDA!!HERSEY KÜLÜBÜMÜZ IÇINDIR SIMDI ISTANBULDAKI BU KADAR POTANSIYELI OLAN TARAFTAR BASKA KULÜPTE VARMIDIR!!BIZ DEMIYORUZKI TÜM MAÇLARINI TRABZONSPOR ISTANBULDA OYNASIN EN AZINDAN 1 KAÇ HAZIRLIK MAÇI 1 KUPA MAÇI 1 LIG MAÇI ISTANBULDA OYNANSA FENAMI OLUR KÖTÜMÜ OLUR ZARARMI OLUR YOKSA HEM TRABZON IÇIN HEMDE ÇOCUKLARIMIZ IYI OLMAZMI!!ÇOÇUKLARIMIZ ARTIK TRABZONLU DEYIL BIZANS TAKIMLARINI TUTUYORLAR!!NEDENI ISE DERBI MAÇLARINA KIM ÇOCUGUNU GÖTÜREBILIR AMA SÖYLE ANADOLU TAKIMLARI ILE MAÇ OLSA ISTANBULDAKI TARAFTARLARIMIZ AILELERINI TRABZONSPORLA TANISTIRSA COLUGUNU ÇOÇUGUNU MAÇA GÖTÜRSE!!!!!TRABZONSPORUN LISANSIYELI ÜRÜNLERINI MAÇ ÖNCESI VE SONRASI TIRLARDAN SATIN ALSA ÜYE STANTLARINDAN 100 BIN ÜYE KAMPANYASINA DESTEK VERSE KÖTÜMÜ OLUR ZARARMI OLUR!!!!SAYGI VE SEVGILERIMLE...

Spartaküs, demek istedigimi daha güzel anlattin, tesekkür ederim. Tartismanin yönünü degistirmek niyetinde degildim; konu ayni mecrada devam etsin, ama istanbuldaki taraftar kitlesinin (ki TS'nin yurtdisindaki gurbetçilerimizden sonraki en büyük pazaridir) gün gectikçe erimesinin de önüne geçecek önlemlerin alinmasi gerekir, yoksa o lisansli dediginiz ürünleri alacak, kulube üye olacak adam bulmada sorunlar yasamamiz muhtemeldir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)