Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yönetim Taraftara Sahip Çýkmalý mý?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    49

Standart Yönetim Taraftara Sahip Çýkmalý mý?

bir arkadaþýmýn fenerbahçe & Trabzonspor maçýnda yaþadýklarý bu soruyu aklýma getirdi....yönetim taraftara sahip çýkmalýmý?çýkmamalýmý? Arkadaþýmýn yaþadýðý hadise þöyle;

maç oynanýrken attýðýmýz ilk golden sonra taraftarlarýmýz gol sevincini yaþarken yeðenide fenerli taraftarlara doðru sevinç gösterisinde bulunuyor,bundan dolayý tribündeki polisler staddan çýkarmak istiyorlar...kendiside yeðenine yapýlan bu müdahaleye engel olmak isteyince ikisini staddan çýkarýp haydarpaþa polis karakoluna götürüyorlar... orada birkaç saat nezarette tutulduktan sonra maç bittikten sonra ifadeleri alýnýp býrakýlýyorlar...(yolda ve nezarette yaþadýklarý ayrý bir hikaye)...

daha sonra kendilerine 1 mart tarihli karakoldan bir yazý geliyor...karakola gittiklerinde kendilerine il gençlik spor müdürlüðü tarafýndan fenerbahçe & Trabzonspor maçýnda çýkardýklarý olaylar!!! yüzünden 1 316,00 ytl ( bir milyar üçyüz milyon) ceza kesildiðini öðreniyorlar...hemen klüple irtibata geçiyorlar...Altuð Atalayla görüþüyorlar...oda salý günü yönetim kurulu toplantýsýnda konuyu açarým diye olayý geçiþtiriyor..daha sonra kendisini aradýklarýnda yapacak birþey olmadýðýný haklarýný hukuki yollardan aramalarý gerektiði vs.vs.gibi tavsiyelerde bulunmuþ...

þimdi bir çoðumuzun ezikbahçe diye sýfat koyduðu klubün baþkaný içerden taraftarýný çýkartabiliyorda bizim yönetimlerimiz kendi taraftarýna neden sahip çýkmýyor...ortada suç yok taþkýnlýk yok....

CAMÝALAR KAR TANESÝ GÝBÝDÝR,HEPSÝ BÝR ARAYA GELÝRSE ÇIÐ OLUR....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Ýstanbul ya da baþka illerde Trabzonspor taraftarýnýn sahibi yokrur! Bunu daha öðrenemediniz mi? Onlar için karakola düþen adam holigandýr.Kesin olay çýkarmýþtýr.Sen onu diyorsun, birde Metin Külünk'e sor bakalým ayný maçta neden karakola götürülmüþ de, ceza yemiþ? Hem ne alaka bnunca zaman sonra böyle bir açmak!!!

Senin yönetim býrak karakolu stadýn içinden biletleri olmasýna raðman tribünlerden atýldý(istisnasýz herkes) o zaman bile taraftarlarýmýzý otobüslerle bir kýsmýný Pendik'de otobanda, bir kýsmýnýda Avcýlar tarafýnda otobanda polis otobüslerinden indirmiþlerdir.

Trabzon aþký böyle bir þey iþte...Bunca haksýzlýða raðmen, bunca itilip kakýlmaya raðman bu sevdadan vazgeçmedik!...Ama derdimizide þimdiye kadar anlayan biride maalesef gelmedi...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Yaþ
    49

Alýntý Badaloðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýstanbul ya da baþka illerde Trabzonspor taraftarýnýn sahibi yokrur! Bunu daha öðrenemediniz mi? Onlar için karakola düþen adam holigandýr.Kesin olay çýkarmýþtýr.Sen onu diyorsun, birde Metin Külünk'e sor bakalým ayný maçta neden karakola götürülmüþ de, ceza yemiþ? Hem ne alaka bnunca zaman sonra böyle bir açmak!!!

Senin yönetim býrak karakolu stadýn içinden biletleri olmasýna raðman tribünlerden atýldý(istisnasýz herkes) o zaman bile taraftarlarýmýzý otobüslerle bir kýsmýný Pendik'de otobanda, bir kýsmýnýda Avcýlar tarafýnda otobanda polis otobüslerinden indirmiþlerdir.

Trabzon aþký böyle bir þey iþte...Bunca haksýzlýða raðmen, bunca itilip kakýlmaya raðman bu sevdadan vazgeçmedik!...Ama derdimizide þimdiye kadar anlayan biride maalesef gelmedi...
    valla Ahmet hepsini doðru söylüyorsun...bahçelievlerde Ts clup a geliyorlar derdini anlatmak için,içinde öyle bir aþk varki 140 ytl lik resmi ürün alýp tuzlaya evine geri dönüyor...

Yaþ
    43

bahsedilen cezalndýrýlanlardan birisi benim inanýn hiç bir alaka yokken polisin trabzonspor taraftarýna yaptýðý haksýzlýk, biz adam vurmadýk, adam dövmedik, hýrsýzlýk yapmadýk, sahaya yabancý maddde atmadýk, suçumuz golden sonra sevinmek bugune kadar 51 maça gittim tüm bileler arþivimde var bugune dek en ufak ne sabýkam nede cezam var ama gördümki kulup bana sahip çýkmadý
    Arnýzda bazýlarý diyecek olabilir... Bir tek sen mi varsýn o zaman her taraftar sýkýþýnca kuluple temasa geçsin ......................
    Ben Tuzladan Ahmethan DÝZDAR bugune dek hiç cezam olmadý ben kulubünü seven bir taraftarým kulup bunu araþtýracak ve iþtaresini yapacak trabzonspor demek bu demek en azýndan ben öyle düþünüyorum.
    Konu ahmethandizdar tarafýndan (08.03.2008 Saat 11:04 ) deðiþtirilmiþtir.

tabi kulüp Trabzon da taraftarlarýn çoðuda Ýstanbul ve civarýnda olunca , yönetimin gurbetteki taraftarlara sahip çýkmasý , onlarý kollamasý biraz zor oluyor. zaten takýmýmýzýn en büyük sýkýntýlarýndan bir tanesinin de bu olduðunu düþünüyorum. yani gurbetteki taraftarlarýn kaderlerine terk edilmesi.....

bingolts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    49

kurgu

--------------------------------------------------------------------------------
    Konu bingolts tarafýndan (08.03.2008 Saat 11:28 ) deðiþtirilmiþtir.
    Benim için bir sevdadýr Trabzonspor Solumasamda havasýný aþýðým renklerine

Yaþ
    49

herhalde klüp yönetimlerimizde; federasyon medya veya ist takýmlarýyla ayný þeyi düþünüyor....

Trabzonspor taraftarýysa potansiyel suçludur...suçsuz olduðu durumda bile suçludur....özellikle gurbettekiler...
    Konu Ünyeli Murat tarafýndan (08.03.2008 Saat 11:24 ) deðiþtirilmiþtir.

tstafi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

býze her yerde ayný ýlgý alakayý gosterýyolar saolsun emnýyetteký kardeslerýmýz...býze davrandýklarý gýbý teroruste davranmýyolar

bingolts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    49

Aksine Taraftar hem yönetime hem de takýma sahip çýkmalý
    Benim için bir sevdadýr Trabzonspor Solumasamda havasýný aþýðým renklerine

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

iki tarafda birbirine sahip çýkmalý...Aslýnda bu sorulacak bir soru deðil,Ama fikir beyan etme açýsýndan belki açýlabilir.
    Bu zamana kadar bu sorunun cevabýna hayýr diyen bir Klüp taraftarý sanmýyorum ki olsun...
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Badaloðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1184107&postcount=39

Yaþ
    49

ben bu baþlýðý taraftarýmýzýn birçok yaþanan hadiseden sonra ortada kalmasýndan dolayý açtým...nedense birçok deplasmanda veyahutda bazen kendi sahasýndaki maçlardan sonra birçok taraftarýmýzýn maðdur olduðunu duyduk okuduk...ama bir fenerbahçe & everton maçýnda tribünde adam vuruldu,ne vuran bulundu!!!nede silah!!!...
    bilmem anlatabildimmi?

Osman Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

yha adamlar bizden korkuo cekemio yapýcaklarý bu tür þeyler normal karþýlam lazim alah kahretsin trabzonluyuz forzumuz büyük:d

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Verilen ceza ile ilgili kulüp ne yapabilir? Kulüp kanun degil, kulüp devlet degil. Bunun icin kulübü arayip, kulüpten yardim istemenin ne gibi bir faydasi olabilir ki? Kulüp yerine bir avukata gidilseydi daha iyi olmaz miydi? Cikartilan olay neymis, bunun ispatini isterdi avukat. Yani olay cikartildigina dair herhangi bir fotograf, herhangi bir görüntü, herhangi bir sahit bulamayacaklari icin bu ceza yatardi. Para cezasina kulüp bir sey yapamaz. Hic bir kulüp bir sey yapamaz.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

coskun0661 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Alýntý POYRAZ.61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Verilen ceza ile ilgili kulüp ne yapabilir? Kulüp kanun degil, kulüp devlet degil. Bunun icin kulübü arayip, kulüpten yardim istemenin ne gibi bir faydasi olabilir ki? Kulüp yerine bir avukata gidilseydi daha iyi olmaz miydi? Cikartilan olay neymis, bunun ispatini isterdi avukat. Yani olay cikartildigina dair herhangi bir fotograf, herhangi bir görüntü, herhangi bir sahit bulamayacaklari icin bu ceza yatardi. Para cezasina kulüp bir sey yapamaz. Hic bir kulüp bir sey yapamaz.

hocam bu koskoca klüp bu parayý ödeyemezmý...beþ para etmeyen futbolcular trýlyon alsýn ..cebýnde sýgara sý býle olmadan maca giden taraftar ceza yesýn hemde sucu olmadan ..böle þey olmazzzzz
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA ÝSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAÐIMIZ OLMADIÐI GÝBÝ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERÝR ''

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý coskun0661 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hocam bu koskoca klüp bu parayý ödeyemezmý...beþ para etmeyen futbolcular trýlyon alsýn ..cebýnde sýgara sý býle olmadan maca giden taraftar ceza yesýn hemde sucu olmadan ..böle þey olmazzzzz
    Kisi, cezayi kulübün ödemesi icin basvuru yapmamis. Cezanin kaldirilmasi icin yardim istemis yanilmiyorsam. Ayrica kulübün bu ücreti ödemesi icin basvuru yapmis olsa ve kulüp bunu reddetmisse bile bu kulübün insiyatifine kalmis diye düsünüyorum. Yani kulüp bu ücreti ödemedi diye elestirilemez bence. Ödeseydi bir güzellik yapmis olurdu ama ödemediye de elestirilemez bana kalirsa.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Kaptancý
    Ziyaretçi

öyle bir durumda yapýlacak tek þey ben pkklýyým gösteri yapmaya girdim stada demektir.O zaman emin olun hiç ceza almazsýnýz bu ülkede hakkýný arayan iþçi cop yiyor otobüs yakan terörist sokakta rahat rahat dolaþýyor

yaranozlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

ya Trabzon taraftarýnýn savunulacak bir þeyi yok, öyle ki küfür ve þiddet her zaman seviliyor. 15-20 yaþ civarý çocuklar bir anda maçlarda baþýmýza holigan kesiliyor, çeþitli saçmalýklar... Maalesef taraftar profilimiz hiç iç açýcý deðil. Trabzondaki taraftar da ayný, mantýklý hareket edilmiyor, tribün ve grup liderleri yetersiz, sanmýyorum buna itirazý olan vardýr. Ýyi niyetle takýmý desteklediðini düþünen fakat yanlýþlarla dolu taraftar profilimiz var, bu baþlý baþýna bir konu.

Bilinen bir gerçek de var ki polis de ayný þekilde kendini bilmez bir çok insanýn bulunduðu bir kurum olmuþ. Fener maçýnda da anlaþýlmaz bir þekilde Trabzon taraftarýna agresif davranýlýp ezilmeye çalýþýlmýþtýr, ben de polis tarafýndan bir müddet açýða alýnýp tutuldum. Aptal bir polis bana baðýrarak bir þey söyledi ben de ayný þekilde cevap verince amir falan geldi. Sonuç olarak ben de gözaltýna alýnabilrdim gereksiz bir þekilde. Polisin bu saçma tutumunda Trabzon taraftarýnýn payý olduðunu düþünmüyorum, nedense bu ülkede Trabzon denilince þiddet akla geliyor, polis de þiddeti daha güçlü bir þiddetle bastýracaðýný düþünüyor. BUnlar saçma þeyler tabi.

Trabzon yönetimiyse bu konularda son derece ilgisiz, 5 sene evvel inönüde 3 arkadaþ elimizde biletle dýþarýda kaldýk, maçtan 3 saat önce gitmemize raðmen. Bu saçmalaýkta maddi manevi kayýplarýmýzla kimse ilgilenmedi maalesef. bir Trabzon taraftarý olarak takýmýmýza ve þehrimize yakýþýr þekilde davranmak zorunda olduðumuzu ve polisin de Türkiyede çok saçma tavýrlar içinde olduðunu düþünüyorum. Son sözüm taraftar hak etmeli ki yönetim de sahip çýksýn...
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Yaþ
    48

Unhappy yönetim taraftara sahip çýkmalýmý

tek söz var söylenecek beraber ýslandýk biz bu yaðmurda beraber ýslandýk yaðan yaðmurda yoksa ekürisi þemsiyeyle kendi kupkuru olmaz

Yaþ
    48

Standart hanibidi hüpbep taziki bappa rep rep

yani diyoruz ki ayýptýr bu insanlar maddi manevi hiçbir çýkar gözetmeden sana geliyorlarsa diþinden týrnaðýndan arttýrýyorlarsa stadda oruç açýp seni desteklemek adýna sesleri kýsýlýyorsa vegözyaþý döküyorlarsa senin için son siyah saçlarýna ak düþüyorsa UNUTMA UNUTULANLAR UNUTANLARI ASLA UNUTMAZLAR..........

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

kesinlikle destek olmasý lazýmm yönetimizz özellikle deplasmanlardaa
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

yönetimimiz ioni abimizin anlatmis oldugu durumlarda tabiiki taraftarimiza sahip cikmalidir.yönetimler taraftari kulübün önemli bir parcasi olarak görmeli ve ona göre deger vermelidir.sener yönetiminin bu konuda duyarli olup olmayacaklarini zaman gösterecek.ayrica yönetim taraftardan önce teknik direktörümüz ersun yanala sahip cikmalidir.bu günlerde onlardan beklenen budur.ama ne yazik ki sahip cikmak bir yana acikca yanali kamuoyununun önüne atmislardir.
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fýrtýna Denir Çýkmayýn Yolumuza..."

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Ana sayfadan baþlýða bakýnca durumu "Sadri Baþkan Yönetimi taraftara sahip çýkmalý mýdýr?" þeklinde algýladým..

Baþlýða malzeme olan konuyu okuyunca yýllar evvelki ama ilginç bir mevzuudan örnek verildiðini gördüm..

Daha sonra "Herhalde 2005' den kalma bir konuyu birisi uplamýþ" diye düþündüm ama konu meðer bugün açýlmýþ

Bilgiçlik taslamak istemem ama konu baþlýðý "Bir Kulüp Yönetimi taraftarýna sahip çýkmalý mýdýr?" þeklinde olsaydý bence daha yerinde olurdu doðrusu
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

KUTADGU
    Ziyaretçi

Yönetim bu konuda niye taraftara sahip çýksýn yahu...

Devletin polisi adam olsun en baþta.
    -emniyet teþkilatýný genellemiyorum-

Ama ortada öyle bir durum var ki;
    Hukuk yok, objektiflik yok, kurum kültürü yok...
    Eeee, kim sahip çýkacak bu taraftara...

Sýrf kulüp yönetiminde olduðu için deðil,
    Ýnsanlar Trabzonsporlu olduklarý için, Trabzonsporlulara -eðer haklýlarsa tabi- sahip çýkmalýdýr...

Bu zamanda fena halde, insanlýk ve adamlýk yontulmasý var..
    Ne eyleriz bilemiyorum.

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý 61Emirhan61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kesinlikle destek olmasý lazýmm yönetimizz özellikle deplasmanlardaa
    Bence býzým yonetýme sahip çýkmamýz lazým

Geçen sene sahip çýkmadýk halimize bakýn

Neler oldu

EÐÝTÝM ÞART!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)