Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMN Anket Sonucu: Gençlerimizi Sýk Sýk Kadroda Görmek Ýstiyoruz

Nereden
    Sivas
    Yaþ
    48

Arrow

Bence Bunun ÝÇÝn GeÇ Kalindi, Ancak Zararin NeresÝnden DÖnÜlÜrse Kardir, Bu GÜne Kadar Trabzona Faydali Olanlar Trabzonun KendÝ Evladi Oluyor, Nede Olsa YÜrekten Oynuyor, DÝÐerlerÝ Para Para Para Þarkisini TellendÝrÝyor, Bence Yattara GÝbÝ Kivrak Oyuncular YetÝÞtÝrÝlmelÝ, Kivrak AtÝk Ve Sert Futnolcu, Bunun ÝÇÝn Alt Yapiya Çok Önem VerÝlmelÝ , Alt Yapi HaberlerÝnÝ De Burada GÖrmek ÝstÝyoruz, Alt Yapi Da Futnol Oynayan Futbolcularimizi BÝzde Tanimak ÝsterÝz Herhalde Bunun Ýle ÝlgÝlÝ BÝr AraÞtirma Yapilsa Ne Kadar GÜzel Olur Bmn Te ÇaÐrim Olsun Ben BÖyle BÝr AraÞtirma ÝsterÝm BÝzde Alt Yapimiz Hakkinda BÝlgÝ SahÝbÝ Olmak ÝsterÝm, BÝldÝÐÝm Kadari Ýle Trabzonsporumuzun Ýstanbul GÜzelyali Da MÝnÝkler ÝÇÝn BÝr Futbol Okulu Var EÐer Burada Yazi Yazan ArkadaÞlara Da ÇaÐrim Çocuklarini Burada Oynatsinlar,

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Haydi yönetim ve Ersun Hoca duy bu sesi ..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Anlamlý bir mesaj ama hangi genclere þans verilsin ?

Barýþ dýþýnda ayaklarý üzerinde durabilen yokki. Kadir bir maç oynadý bir süre. Ama Barýþ gibi parlayamadý.
    Kadir'in Barýþ'la ne mevkisi ne de oyun stili arasýnda bir benzerliði yok. Kaybedecek hiçbirþeyimizin olmadýðý ortamda ýsrarla oynatýlmalarýný istemeliyiz. Þu görüþede sonuna kadar katýlýyorum "keþke kadromuz çok daha saðlam ve kaliteli olsa da bu gençlerimizi hadi çýkýn alýn maçý tarzýnda aðýr sorumluluklar yükleyerek deðil, tamamlayýcý oyuncular olarak formamýza ýsýndýrabilsek" Tabi bunu söylerkende Avrupanýn en ünlü takýmlarýnda elinoðlu 17 yaþýndaki adamlarý koyuyor takýr takýr da oynatýyor. Altyapý altyapý da biraz da bunu düþünmek lazým 2 futbolcu yeter mi ? neden daha fazla A takýmý zorlayacak futbolcu çýkaramýyoruz ? Yani þu ortamda Alt yapýdan Ferhat'ý Keçeli'yi kesecek adam mutlaka gelmeli. Hatta Hedefleri de büyük olmalý ben Yattara'yý Gökdeniz'i kesebilecem demeli. Kalite istiyorsak rekabet þart.

Gençlerimizi kadromuza alalým forma da verelim..
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Alttan hasanlar hüseyinler çýktýðý müddetçe biz daha çok ferhatlara keçelilere mahkum oluruz maalesef.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Hasan'ý bilmem ama Hüseyinler çýkmalý ve Hüseyinler'le de rekabet edenler, edebilecek olanlar çýkmalý..
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Abi desene Hüseyinlere talim.

ilteriþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Aklýn yolu bir.Tugay Trabzonlu.Nihat Giresunlu.vs.

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Gürkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence hamilere gokdenizlere orhanlara þenollara kalalým.

Ama sonradan takýmýn baþýna Ozevlat Sorunlarýný getirmedikçe.......

EÐÝTÝM ÞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hasan'ý bilmem ama Hüseyinler çýkmalý ve Hüseyinler'le de rekabet edenler, edebilecek olanlar çýkmalý..
    Alýntý Gürkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu sözlerimden bu anlaþýlýyorsa... Neyse konu bu deðil.

Gençlerimiz mevcut kadronun en az 5-6 oyuncusunu zorlamalýydý. Diyelimki zorlasaydý e onlarý da oynatacak cesaret de gerekli tabi.

Bakýn size bir örnek vereyim. En çok tartýþýlan antrenörlerden biri Fatih Terim'dir kuþkusuz. Bakýn o Fatih Terim ne yapýyor.

Galatasaray - Trabzonspor maçý maç 2-2 ve 90+3 oynanýyor ve hakem maçý bitirdi bitirecek. Ceza sahasýnýn yayýnýn orda bir frikik kazanýyorlar. Fatih Terim'in ýsrarlý ikazý ile topun baþýna Emre Belözoðlu geliyor o zamanlar Emre'de yeni yetme yeni yeni oynamaya baþlamýþ. Geliyor vuruyor top dýþarý gidiyor ve hakem santra yapmadan maçý bitiriyor. Tribunden seyrettiðimizn maçýn tekrarýna bakýyorum yukarda anlattýðým pozisyondan sonra Fatih Terim Emre'nin ensesine bir tokat atýyor ve diyor ki " tam sýrasýydý yazacaktýn onu ! bir dahaki sefere olacak, olacak !"
    Peki Emre bu frikiði atarken saha da kimler vardý sayalým mý ? bence gerek yok o zamanki kadrolarý hemen herkesin aklýnda.

Yani bir þey daha ekleyelim forma vermek de yetmiyor. Doðru yönledirmek doðru biçimde teþvik etmek gerekiyor. Bunu yapabilenler adýndan söz ettiren ünlü teknik adam ve ünlü futbolcu oluyorlar.
    Trabzonspor √
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Hangi genç futbolcuyu oynatacaðýz diyenlere!!

Paf takýmý yanlýþ hatýrlamýyorsam en son olarak 4. sýradaydý.18 takýmlý bir paf liginde þu an itibariyle 4. olmakda tesadüf deðil herhalde.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

7.Trabzonspor A.Þ. 24 12 4 8 42 30 12 40

Yani paflarýmýzýnda bizden farký yok
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ordab deðil Metin Abi burdan.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Anket sonucu aslýnda oldukça çarpýcý. Bu anketi koyduðumuzda ben çýkacak sonucun "zaman zaman þans verilmeli" olacaðýný düþünmüþtüm. Oysa ezici bir farkla "sürekli" seçeneði çýktý.

Ben bu oylamaya katýlanlarýn "alýn PAF takýmý, her maça onlar çýksýn" diye düþündüðünü sanmýyorum. Bu oylamaya katýlanlarýn, Ýstanbul takýmlarýndan aldýðýmýz, posasý çýkmýþ oyunculardan, yapýlan abuk subuk yabancý transferlerden bunalmýþ insanlarýn, "hiç olmazsa kendi çocuklarýmýz" oynasýn diye düþündüklerini ve kendi çocuklarýndan bahsederken de, Hüseyin ya da Hasan'ý deðil belki ama Hami, Fatih Tekke, Gökdeniz, Tugay, Þenol, Necati, Ali Kemal, vb. gibi sadece Trabzonspor'a deðil, Türk Futbolu'na ýþýk olmuþ oyuncularýmýzý düþündüklerini düþünüyorum.

Ekonomik anlamda bunca gerideyken, Trabzonspor'un baþarýlý olmasýnýn, diðer Anadolu Takýmlarý'ndan ayrýlmasýnýn yegane sebebi de budur. Yani yöremizin yetenekli gençleri barýndýrmasý, yetiþtirmesidir.

Profesyonellik tarifi çoðunlukla yanlýþ yapýlýyor. Profesyonellik sadece transferle olacak iþ deðil. Siz elinizde tamamý "sermaye" olan oyuncularýnýzý yetiþtirerek yatýrým yapar, yeri geldiðinde de onlarý satabilir ve para da kazanabilirsiniz. Sonuçta Trabzonspor'un futbolcu satýþýnda en çok para kazandýran isim de Fatih Tekke'dir ve altyapýmýzýn bir ürünüdür.

Yakýn zaman içinde parlayabilecek tek yýldýz adayýmýz Barýþ Memiþ de, eðer doðru iþlenirse, en az Fatih Tekke kadar prim yapabilir.

Bakýn dünyadaki rezervin %70'ine sahip olduðumuz bor madenini iþleyemiyoruz, teknolojimiz yok. Açýk madencilik usulüyle çýkarýyor, daha sonra da oldukça ucuz denecek bir fiyata satabiliyoruz. Açýk madencilik denen iþletme ise katma deðerin en düþük olduðu madencilik iþletme türüdür.

Ama bizden bu madeni alan ABD, Japonya gibi ülkeler bunu öylesine yüksek katma deðerle iþliyorlar ki, sonuçta oluþan ürün çok çok pahalý olduðu için satýn alamýyoruz. Ýþte Trabzonspor da bu örneðe çok iyi uyuyor.

Elinizde hammadde var. Öyle ise iþleyin bu hammaddeyi. Ýþleyin, deðer katýn ve ister kendiniz kullanýn, ister satýn para kazanýn. Ama bu hammaddeyi iþleyin önce.

Bizim tüm Türk Takýmlarýna karþý böyle bir avantajýmýz var. Halý sahada bile maç yaparken, iyi oynayan birine sorduðumda hep Karadenizli olduðunu öðreniyorum. Madem böyle bir potansiyelimiz var, o zaman neden deðerlendirmiyoruz?

Trabzonspor'un þampiyonluklar arenasýndan çekildiðinden beri piyasayý parselleyen takýmlar tüm futbol piyasasýný "transfer" üzerine þekillendirdi. Bizim taraftarýmýzýn da hala hatrý sayýlýr miktardaki bir kýsmý bu sahte büyü ile büyülendi. Biz ise ya onlar gibi davranýp, takýmýn yýldýzýný hep dýþarýlarda aradýk, yada kuru kuru "yerlinin yerlisi" dedik. Bence ikisi de yanlýþ.

Ben de takýmdaki yerli oyunculara daha baþka, daha anlayýþla ve sevgiyle bakýyorum. Ama o oyunculardan da kendilerini sürekli geliþtirmelerini, üzerlerine katmalarýný, profesyonel olmalarýný ve takýmý aynen benim sahiplendiðim gibi sahiplenmelerini istiyorum.

Yani bu sonuçtan yola çýkýlýp da, "aman bizimkiler oynasýn" demek yerine, "bizimkiler sürekli oynayabilecek kadar verimli çalýþsýn" istiyorum. Takýmda yer almayý hakedecek 6-7 yerli oyuncu olsun, bizim takýmýn 5 sene aralýksýz þampiyon olabileceðini düþünüyorum.

Hakan Kulaçoðlu gibi düþünüyorum:

"Yerlinin terlisini severiz; ama formanýn terlisine aþýðýz".
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Mustafa AYDIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    48

Bizim için kaybedilmiþ bir sezonda gençlere daha fazla þans verilmeli,zaten anket her þeyi açýkca söylüyor,kaybederken kazanmayý öðrenmeliyiz.sezon gitti ama kazanacaðýmýz bir sürü genç oyuncu var ilerisinide düþünmek lazým.
    Güçlülerin iktidarýna karþý TRABZONSPOR

asimavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

...keþke bu söylenenler yapýlabilse....

....kötümü olurdu þimdi senelerdi saða sola kiralayýp durduðumuz gençleri oynatabilsek....bu adamlar keçeliden ferhattan hasandan tayfundan..kötümü...

...hayýr bence çok daha iyi....

....þimdi defansta selimi eyüpkadriyi emre hýzarcýyý....ortada kadiri barýþý ufuk u yusufu...göksu yu...ilerde emrah kol gibi genç yeteneklri ..

....izlesek....en azýndan yedeklrimiz hepsi alt yapýdan olsa...oyuna sonradan girecekse yine bu çocuklar girse ..kendini ýspatlayan kadroda daim olsa.....

...ama biz bu adamlarý kiralýyoz adam orda kime gösterecek kendini....tamam bi sene kirala ama bu adamlar 3 4 senedir kiralanýp duruyo....

...bizde kadroyo ve yedek kulübesine bakýnca midemizi bulanýyo....

....þuan yedek kulubesinde bizi heyecanlandýran kim var barýþ dýþýnda...hýi kimse...
    deha: imkansizda mumkunu gorebilmektir..
    ....gemilerin karada da yuzebilecegini gormek
    ....mehmetlerden birini fatih yapar.......

blue_sea_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33

yönetimin cok zor iþi var... inþ.. bu sorunlarýn altýndan en iyi þekilde kalkar....

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Tunga abi yazýn yer þeyi anlatýyor teþekkürler

Dogan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Trabzonspor malesef bu zamanlar genç bir futbolcuyu yýldýz yapacak ne kadroya ne sisteme sahip. Týkýr týkýr iþleyen bir sistemin olur, Milan gibi, Barcelona gibi o zaman Pato'lara Bojan'lara þans verilir. Trabzonspor bu kadro yapýsýyla genç futbolculara faydadan çok zarar verir. Sadece þu an Barýþ için durum farklý, adam eksiltebilen, hýzlý kanat oyuncusu her sistemde oyununu oynayabilir.
    "Haksýzlýk karþýsýnda susan dilsiz þeytandýr."

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    7.Trabzonspor A.Þ. 24 12 4 8 42 30 12 40

Yani paflarýmýzýnda bizden farký yok
    bu iþin sýrayla alakasý yok...þampiyon olan paftan tolgadan baþka kimse çýkmadý ama bu takýmdan þimdiye dek 2 oyuncu çýktý inþ. devamýda gelecek

asimavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý DÝE4YOU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu iþin sýrayla alakasý yok...þampiyon olan paftan tolgadan baþka kimse çýkmadý ama bu takýmdan þimdiye dek 2 oyuncu çýktý inþ. devamýda gelecek
    ...ufukhan...da var dý o kadroda....aslýnda her sene çýkar böyle oyuncular sonuçta onlarda yetenekli ama...

....gökdeniz ve fatihten sonra ...alttan barýþ gibisi gelmedi þimdiye kadar ....barýþ gökdeniz den daha yetenekli bence ....ve daha çok genç....barýþ gibi ...iki genç daha çýkarsak 2 sene içinde ....bu takýmý isabetli yabancý transferiyle ....5 10 sene götürürler....ve gerçekten elle tutulur baþarýlar yakalanabilir....ama dediðim gibi ...tek baþýna barýþla çok zor....gökdeniz bugünvar yarýn yok....

.....hüseyinden de biran önce kurtulmalýyýz....artýk çok kötü oynamaya baþladý milli takýmada gidemiyo....tekrar form tutmasý çok zor ve uzun zaman alýr....beklemeye gerek yok....bi kiþi eksi oynuyoz....baþkasý olsa kesecen takýmdan ama ....adam iyide oynasa kötüde oynasa oynuyo mecbur adam kaptan....
    deha: imkansizda mumkunu gorebilmektir..
    ....gemilerin karada da yuzebilecegini gormek
    ....mehmetlerden birini fatih yapar.......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)