Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu
Toplam 238 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzde "Taraftar Proje Ýletiþim Bürosu" Kuruldu!

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

En sonunda taraftarýnda fikrini almayý onlarla bütünleþmeyi düþünen bir yönetimimiz oldu nihayet....bence bir devrim hayýrlý olsun...
    yararlý ve faydalý olacagýna dail en ufak bir þüphem yok...

Düþünenlere hayata geçirenlere sonsuz teþekkürler..
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Þahinoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hayýrlý olsun yeni yönetim kurumsallaþma adýna adýmlarýný atmaya baþladý inþallah çok daha güzel günler bekliyor bizi Sadri Þener'e güveniyorum.
    DOZER CEMÝL

The Legend - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hayýrlý olsun inþallah faydalý projeler çýkar.
    elbet bir gün toprak olup gideceðiz...
    TRABZONLU DOÐDUK TRABZONSPORLU ÖLECEÐÝZ...
    legends never die ...

ayvaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Van
    Yaþ
    44

Trabzonsporumuz için gerekli projeler ilk aðýzdan yönetime unulmuþ olacak ve Trabzonumuzun geliþimi hýzlanmýþ olacaktýr. umarým bunlarý kaale alýrlar
    varsa yoksa

BORDO MAVÝ

AyhanPe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

stat konusunda isteklerimizin göz ardi edilmeyecegine dair umutlari artiriyor bu girisim..bu konu oldukca hassas bir konu.ortak bir cözüm bulunmak zorunda..olimpiyatlardan sonra pist kaldirilsa bile bence yinede uzak kaliyor saha trübüne..bu sekilde yapilan statlari begenmiyorum.manchester city stadi biraz tatmin edici gözüküyor sadece
    Konu AyhanPe tarafýndan (24.02.2008 Saat 21:52 ) deðiþtirilmiþtir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Salih Yazýcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

þuan aklýma geldi bizim aralýktaki bütün genel kurularýmýz hep sýkýntý oluyoo takým süreçte etkileniyoo bunu için ts genel kurul takviminin deðþmesini ve mayýsýn son hafatasýna almasýyla yeni bir düzenleme yapýlmasý lazým nasýl bir proje arkadaþlar

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Dünkü Referans gazetesinde geniþ bir barcelona analizi vardý .internetten becerip bulamadým .Bence bizim yönetim o yazýyý ve Barcelona yönetimini incelemeli ...Rakamlar abartý elbette ama model alýnabilir diye düþünyorum

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bende okumuþtum Erdal abi o yazýyý.Web sitelerinde de buldum.Yayýnlayalým.
    Geçen hafta FC Barcelona'nýn ("Barca") 1899'da kuruluþundan bu yana geçen koca bir asýr sonucunda köhneleþen ve imajýnýn ciddi oranda sarsýlmasýna yol açan eski yönetim modeli ile organizasyon yapýsýndan basetmiþ ve bir avuç Barca sevdalýsýnýn bu yapýyý deðiþtirmeye yönelik uzun vadeli stratejileri neticesinde Barca tarihinde rekor destekle yönetime geliþlerini anlatmýþtým. Bu hafta ise Kulübü yönetmeye baþlayan Laporta ve arkadaþlarýnýn yýllardýr Kulübün içerisinde oluþmuþ ve Kulübü rekabetçi yapýdan uzaklaþtýran statükoyu kýrarak büyük bir baþarýyla uyguladýklarý köklü reform stratejilerinden bahsedeceðim.
    Barca'nýn yeni yönetim ekibinin reform stratejilerinin altýnda Ýspanyol futbolunu, özellikle de La Liga'nýn genel yapýlanmasýný iyi etüd etmesi yatmaktaydý. Tarihsel olarak Ýspanya'da spor dernekleri, kar amacý gütmeyen sosyal organizasyonlar olarak faaliyetlerine baþlamýþlar ve adýna "soci" denilen dernek üyeleri tarafýndan sahiplenilmiþler ve bu tarihsel yapý herhangi bir kiþi veya kurumun Kulübün sahibi olmasýnýn engellenmesinin sigortasý olmuþtur. 1990'larýn baþýnda Ýspanyol ekonomisinin periyodik olarak yaþamakta olduðu ekonomik krizlerden biri sýrasýnda, Ýspanyol Hükümeti spor kulüplerini A.Þ. statüsüne geçmeleri için zorlayacak ve bunun neticesinde sadece 4 büyük Ýspanyol kulübü, Barca, Real Madrid, Athletic de Bilbao ve Osasuna, kamuoyundaki güçlü etkileri sayesinde ayrýcalýklý olarak muamele görerek bu akýbetden paçayý sýyýracaklardý. Bu 4 büyük Kulüp, yüzyýl kadar evvel kurulduklarý þekilde "Spor Derneði" olarak eski yönetim tarzlarýyla yönetilmeye devam edeceklerdi.

Eski organizasyon
    Barca'da seçimler 4 yýlda bir Baþkan ve Yönetim Kurulu'nu belirlemek üzere yapýlmakta, en az 1 senelik üye olan 18 yaþýn üzerindeki Kulüp üyeleri seçimlerde oy kullanabilmekte. Her 2 yýlda bir, noter huzurunda rastgele çekilen kura ile belirlenen 2.500 Kulüp üyesi, en kýdemli 600 üye ve Yönetim tarafýndan seçilen 60 üye bir Kongre çatýsý altýnda biraraya gelerek, Kulübün idari organýný oluþtururlar ve periyodik toplantýlar ile Yýllýk Olaðan Genel Kurul Toplantýsý'ný yaparak yönetimin icraatlerini denetlerler. Sözkonusu 3.160 Kulüp üyesinin en fazla yüzde 10'unun toplantýlara katýlmasýnýn olaðan karþýlanmasýyla birlikte, toplantýlara katýlan üyeler Kulübü ilgilendiren tüm hususlarý aralarýnda tartýþýrlar ve gerektiðinde karar alýnmasý için oylamaya baþvururlar. Organizasyon þemasýna gelince, Kulüp tüzüðüne göre Baþkan, 3.160 üyeden oluþan Kulübün Ýdari Organý'na rapor etmekte ve 14 kiþiden oluþan Yönetim Kurulu ile birlikte herhangi bir ücret almadan görev yapmaktaydý. Barca tarihi boyunca Yönetim Kurulu düzenli olarak toplanmakla birlikte, Yönetim Kurulu üyelerinin zamanlarýnýn çok az kýsmýný Kulübü yönetmek için kullanmasý son derece doðal karþýlanan bir davranýþtý. Bu davranýþ kalýbýnýn doðal bir sonucu olarak sorunlara kalýcý çözüm bulunmadan anlýk aksiyonlarla gün kurtarýlýyor, projeler ciddiyetle ele alýnmýyor, Kulüp iþleri Yönetim Kurulu üyelerinin tanýdýklarý olan yetersiz profesyonellere teslim ediliyor, yýllýk hedefler doðru olarak belirlenemiyordu. Dolayýsýyla, konulan hedefler takip edilmiyor, baþarýlar karþýsýnda ödül, baþarýsýzlýklar karþýsýnda ise ceza sistemi mevcut olmadýðýndan, kimin ne yaptýðý tespit edilemiyordu. Yanlýþ kararlar neticesinde borçlar tavan yapýyor, karþýlýðýnda sportif baþarý gelmiyor, üyeler içten içe bölünerek Kulüplerinden uzaklaþýyor ve bu kaos ortamý içerisinde Kulübü yönetmek imkansýz bir hale geliyordu.

Laporta ve arkadaþlarý
    Laporta ve arkadaþlarý kulübün uzun zamandýr etüt ettikleri ve endüstriyel futbolun gerçekleriyle uyuþmayan bu gayriciddi yönetim felsefesini rasyonel yönetim kalýplarýyla deðiþtirmek üzere iþlerine dört elle sarýlarak baþladýlar.
    15 Haziran 2003'deki seçim sonrasý hemen iþ baþý yapan, seçim öncesinin eski gölge kabinesi, sonrasýnýn ise yeni Yönetim Kurulu aralarýnda daha önceden kararlaþtýrdýklarý görev daðýlýmýný hýzla efektif hale getirecekler ve detay diagnostik bir çalýþmayla 45 maddelik acil bir uygulama planýný devreye sokacaklardý. Yapýlan çalýþmalar neticesinde kulübün gerçek ekonomik durumu birkaç hafta içerisinde tespit edilecek ve gerçek zararýn, bir önceki Yönetimi tarafýndan 72 milyon euro olarak açýklanan resmi rakamdan da fazla, gösterilmeyen vergi ve bazý fonlarýn maliyetleriyle, sözleþme imzalanan futbolcularýn tazminatlarýný da dikkate alýnca 164 milyon euro olduðu görülecekti.
    Laporta ve arkadaþlarý iþ baþýna gelmeden önceki 2002-03 sezonunda Barca'nýn gelirleri sadece 125 milyon euroda kalýyor, yanlýþ sporcu transferlerinin yoðun etkisiyle giderler 195 milyon euroya ulaþýyor ve kulüp 70 milyon euro zarar ediyordu. Kulübün zarar etmeye devam etmemesi için, 30 Haziran 2003'de iþ baþýna gelindiðinde 1. objektif "sýfýr bütçe açýðý" olarak belirleniyor ve ne olursa olsun zarar edilmemesi önceliðinin saðlanmasý için Yönetim kendisine tam olarak 12 ay limit koyuyordu.

Bankalarla anlaþma
    Durum tespitinden sonra, yönetim kendi kaynaklarýndan 25 milyon euroyu sýcak para olarak kulübün kullanýmýna sunacak, bununla birlikte, yönetim, kulübü karlý çalýþan bir hale sokan stratejik iþ planýný tüm detaylarýyla borçu bankalarla paylaþacak ve iþ planýna onlarý da inandýrarak, Aðustos 2003'te kulübün iþtiraklerine yapacaklarý avans ödemesi olan 35 milyon euroyu temmuzda yapmalarý saðlanacak ve böylelikle yeni yönetim finansal darboðazýn aþýlmasý için gerekli nakit akýmlarýný yaratarak neredeyse çýkmaza girmiþ olan ekonomik sistemi döndürmeye baþlayacaktý.
    Yeni organizasyonun beyni olan 5 kiþilik anahtar ekip direktör pozisyonlarýný doldurmak üzere iþlerinden istifa edecek ve herhangi bir ücret almadan, tahminlerinden de kötü olan durumu tersine çevirerek ilk 1 yýllýk büyük deðiþimi kurgulayabilmek ve yönetmek üzere için tüm mesailerini Barca'ya vereceklerdi.
    Kulübün yeniden kendi ayaklarý üzerinde durabilmesini saðlamak amacýyla kendilerine 12 aylýk bir süre tanýyan yeni yönetim, yeni organizasyon modelinde aðýrlýklý olarak eski yönetimlerin akraba ve tanýdýklarý, ambiane bir tanýmla "adamlarý" olan Kulübün tüm eski profesyonel yöneticilerinin görevlerine son verecek, belirlenen yeni organizasyon þemasýný geçiþ döneminde kendileri doldurarak, iþ planlarýnýn "þok fazý" adý verilen baþlangýç döneminde 6 ayda organizasyonu ayaða kaldýracaktý. Seçilmiþ yönetim her bir ana fonksiyon alaný için çalýþma gruplarý oluþturuyor ve en aðýr hasarýn olduðu hayati öneme sahip finansal alanda en yoðun çalýþmalarýný gerçekleþtiriyordu.
    Kulüpte bir devrim niteliði taþýyan reform projesinin en önemli kýsýmlarýndan biri personelin iyi profesyonellerden oluþmasý olarak ele alýnýrken, deðiþen bu durum kýsa bir sürede finansal sonuçlara da yansýyor, Kulüp yeni kurulmuþ gibi davranarak, futbol bilgisi limitli olsa da profesyonel kariyerleri baþarýlý yeni personelin arasýna katmaya devam ediyor ve bu yeni Ekibin yarattýðý farklýlýðýn etkisiyle, Kulüp ilk seneden operasyonel açýdan kara geçiyordu.

Üç alanda hedef
    Yeni yönetim hedefini, uygulayacaðý küresel marka stratejisiyle Barca'yý ekonomik anlamda baþarýlý bir Kulüp haline getirmek olarak belirliyor ve bu hedefe ulaþmak için ekonomik, sportif ve sosyal olmak üzere 3 ana fonksiyon alaný oluþturuyordu. Ekonomik alanda, rekor yýllýk zarar eden yüksek mali borca sahip Barca'da öncelikli hedef maliyetleri kýsma, gelirleri artýrma ve borçlarý uzun vadeye yayarak yeniden yapýlandýrma olarak belirleniyor, bu hedefler için ayrý stratejik planlar ortaya konuluyor ve son tarihleri de belli olmak üzere iddalý bir program en ufak detayýyla çiziliyordu. Sportif alanda yetkili teknik sekreterlik pozisyonu oluþturuluyor, teknik direktörün sekretere rapor etmesi kararlaþtýrýlýyor ve finansal hedefler doðrultusunda sadece 1 yýldýz alýmý hedefleniyor, sportif baþarý hedefi ise ilk yýl için 2. planda tutuluyor, Ýspanya Ligi'ni ilk 4 arasýnda bitirerek Þampiyonlar Ligi'ne katýlma hakkýný elde etmek tek baþarý kriteri olarak belirleniyordu. Sosyal alanda ise hedef, yoðun bir kutuplaþma yaþanan taraftar ve üyeler arasýndaki iliþkiyi düzelterek bunlarý birbirlerine ve Kulübe entegre etmek olarak belirleniyor ve son yýllarda unutulmaya baþlanmýþ Barca deðerlerinin yeniden ön plana çýkarýlmasý olarak amaçlanýyordu.
    Son derece detaylý olarak hazýrlanýþ ve saat gibi týkýr týkýr iþleyen iþ planý meyvelerini vermekde gecikmeyecek ve banka borçlarý 151 milyon euroluk bir sendikasyon kredisiyle 2010 yýlýna kadar yayýlacaktý. "Sýfýr" bütçe açýðý hedefiyle, baþta futbolcular olmak üzere sporcu sözleþmeleri, kendileriyle yeniden görüþülerek pazarlýk edilecek ve neredeyse tamamýnýn kabulüyle garantili ödeme yerine performans bazlý ödeme sistemine geçilecek ve böylelikle sporcu ücretlerinde yüzde 23'lük azalma saðlanacak, özellikle futbolun yönetiminde büyük önem taþýyan ücret/ciro rasyosu yüzde 88'den, önemli bir düþüþle ideal bir oran olan yüzde 50'ye indirilecekdi.
    Aidatlar arttý
    Haftalýk raporlama ile giderler kuruþu kuruþuna takip edilecek, gelirleri artýrmak için ise üye aidatlarý yüzde 40 oranýnda yükseltilecek, aidiyet duygusunu artýrmak ve Barca'nýn en önemli aktifi olarak öne çýkan üye unsurunu daha efektif olarak kullanmak üzere Kulübe 50.000 yeni üye kazandýrýlarak, üye sayýsý 150.000'e çýkarýlacaktý. 2006-07 sezonunda, her kulüp üyesi Barca'nýn bir parçasý olma onuruna ulaþmak amacýyla yýlda 142 Euro (250 YTL) öderken, Barcelona þehri dýþýnda yaþayan üyeler lokal üyeler kadar ekonomik avantajlara sahip olmamakla birlikte; bedava müze turu, maç günü biletlerini almada öncelik, indirimli maç günü bileti alma gibi maddi, biraz uzakdan da olsa camianýn bir parçasý olma gibi manevi avantajlar elde ediyorlardý.
    Sezonluk futbol biletlerin de daha ilk yýldan önemli oranda zam yapýlacak, eski Yönetimlerin tanýdýklarýna verilen bedava biletler býçak gibi kesilecek, Kulüpte yýllardýr beklenilen köklü ve olumlu deðiþimi fark eden üye ile taraftarlar ise bu tarihi dönemeçte kendi paylarýna düþen rolü oynamak üzere 98.800 kiþi kapasiteli Nou Camp'da doluluk oranýný yüzde 100'e taþýyacaktý. Bu arada stadda 36 yeni loca inþa edilecek ve hemen satýlacak, þimdiye kadar sadece futbol katedrali olan Nou Camp, firmalar için düzenlenen akþam yemekleri, toplantýlar, galalar, havai fiþek þovlarý ve futbolcularýn hazýr bulunduðu imza toplantýlarý gibi aktivitelerle haftanýn 7 günü 24 saat durmadan çalýþan ve para kazanan bir eðlence merkezi haline dönüþecekti. TV De Catalunya ile 5 yýllýk, yýl baþýna 54 milyon euroluk yayýn anlaþmasý yapýlacak ve kýsa süreye sýðdýrýlan bu inanýlmaz atýlýmla, gelirler 1. yýlýn sonunda yüzde 37 oranýnda artarak, Kulübün 1,5 milyon euro operasyonel kara geçmesini saðlayacaktý.
    5 yýllýk sözleþmeyle takýmýn teknik direktörlüðüne getirilen sadece 41 yaþýndaki Rijkaard liderliðinde sanki bir kolej takýmýymýþ gibi birbirlerine kitlenen ve Nou Camp tribünlerinin yoðun desteðini alan tek yýldýzý Ronaldinho'nun da önemli katkýsýyla, futbol takýmý 2003-04 sezonunu Real Madrid'in ardýndan 2. sýrada bitirerek uzun yýllar sonra Þampiyonlar Ligi vizesi alýnýyor, böylelikle sportif baþarý hedefini tutturan Kulüp önemli bir gelir kalemine daha kavuþuyordu.
    Reformlar 1. yýl sonrasýnda Barca'da devam ediyor, kriz yýlýný borcun yeniden yapýlandýrýlmasý ve üyelerden yeni kaynak giriþiyle bertaraf eden Kulüp, TV kanalý Canal Barca'yý kuruyor ve 25.000 öde-izle müþterisiyle ilk yýldan karlý bir hale getiriyordu.
    Laporta ve arkadaþlarýnýn iþ baþýna gelerek köklü deðiþimi baþlattýklarý, 2003 Haziran'ýnda toplam 230 milyon euro borç, 110 milyon euro oyuncu ücreti (yüzde 88 ücret/ciro rasyosu), sadece 123 milyon euro ciro, 164 milyon euro gerçek zarar ve 1999-2003 arasý "sýfýr" kupa ile 2003 sezonunda lig 6.cýlýðýndan; sadece 4 yýlda gelinen tabloda; ciro 290 milyon Euro'ya ulaþmýþ, dünya gelirler liginde 13.'lükten 3.'lüðe gelinmiþ, yüzde 50'ye düþürülen ücret/ciro rasyosunun da olumlu etkisiyle bütçede hiçbir yýl açýk verilmemiþ, yeni borç alýnmamýþ; ilk yýldan itibaren operasyonel karlýlýk saðlanmýþ; her gelir kaleminde 2 kattan fazla artýþ yaþanmýþ; bunlar yapýlýrken Kulübün hiçbir varlýðý satýlmamýþ ama yeni tesisleþme yatýrýmlarý yapýlmýþ; taraftar ve üyeler arasýnda birlik saðlanmýþ, üye sayýsý artmýþ ve "bir futbol kulübünden çok daha fazlasý anlayýþý" sadece sportif baþarý endeksli anlayýþýn yerini almýþtýr.
    Ýþte tüm bu önemli baþarýlar, son dönemlerde dünya kulüplerinde yaþanan deðiþimler içerisinde Barca'yý farklý bir konuma getiriyor ve mükemmel bir þekilde organize edilen deðiþim süreci Barca markasýný küresel bazda deðerli bir konuma taþýyarak, tüm spor kulüpleri için önemli bir gösterge ve rol modeli haline getiriyordu.
    Ne diyeyim, darýsý Türk spor kulüplerinin baþýna... Haftaya La Liga'nýn diðer devi Real Madrid'deki deðiþim sürecini anlatacaðým.

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

) Eyvallah Selman ...ben teknolojiyi ýskalayan kuþaktaným )

hasancolak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

bakýyorumda guzel fýkýrler atýlýyo ortaya bu pureje trabzonspora cok þey kazandýracak

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Selman kardeþin yazdýðý çok güzel Selman kardeþ bunu bence yolla

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

güzel bir olay degerlendirmek lazim zaten burda herkesin kendine göre projeleri vardir. Kafa yoran cok ve taraftarin birbirine düsmelerini istemiyorum , oturalim proje üretelim. Bu imkani kim sagladyisa tesekkür ederim.

Nereden
    Asya Diðer
    Yaþ
    37

Bence TS Club ismi çok itici. Böyle dandik mamül ve yer havasý yaratýyor insanda. Mesela Fenerium çok güzel bir ismi. Doðruya doðru yiðidi öldür hakkýný ver. Ama ben bunun hikayesini dinlemiþtim markayý yaratan kiþiden televizyonda. Bir taraftar sitesinde bir ilan vermiþler oraya gelen mesajlar arasýndan bunu seçip tescillendirmiþler. Biz de ilk önce bu adý deðiþtirelim ve maðazalarý bakkal dükkaný deðilde ayný bu Fenerium gibi dayayýp döþeyelim. Mesela adýmýz Trabzone olabilir. Zone Ýngilizce bölge manasýna geliyor. Ýþte bence adý deðiþtirelim ilk önce.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Alýntý ceserdar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence TS Club ismi çok itici. Böyle dandik mamül ve yer havasý yaratýyor insanda. Mesela Fenerium çok güzel bir ismi. Doðruya doðru yiðidi öldür hakkýný ver. Ama ben bunun hikayesini dinlemiþtim markayý yaratan kiþiden televizyonda. Bir taraftar sitesinde bir ilan vermiþler oraya gelen mesajlar arasýndan bunu seçip tescillendirmiþler. Biz de ilk önce bu adý deðiþtirelim ve maðazalarý bakkal dükkaný deðilde ayný bu Fenerium gibi dayayýp döþeyelim. Mesela adýmýz Trabzone olabilir. Zone Ýngilizce bölge manasýna geliyor. Ýþte bence adý deðiþtirelim ilk önce.
    güzel bir fikir düsünmüssün, bende eklim bir isim bari

TRABZ10

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

1 milyon mesaj 5 milyon ytl mesajýyla ilgili dökümaný hem Sadri Þener Tesislerine hem M. Ali Yýlmaz tesislerine yolladým . ama bir ses çýkmadý az öncede mail olarak yukarýdaki adrese yolladým inþallah bir ses çýkar.
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

crazyman_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

güzel bir düþünce olmuþ...

crazyman_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

güzel bir düþünce olmuþ...

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

yönetime burdan eger ulasma imkanimiz varsa, yönetimin ERSUN YANAL faciasini önlemek icin onun arkasinda oldugumuzu ve uzun yillar calismasi gerektigini yazmamiz gerekiyor...

KUTADGU
    Ziyaretçi

Harika bir adým...
    Çok iyi düþünce...

Ýnþallah yarým adýmda ve de sadece düþünce de kalmaz..

kudu_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    45

transfer sezonuna kadar yapýlacak bir mesaj kampanyasý ile iyi bir futbolcu kazandýrabiliriz bu takýma mesaj kampanyasý 3 þirket ile görüþülüp hayata geçirilmeli
    UEFA KANIRTA KANIRTA AÇTI ÞEMSÝYEYÝ....ARTIK UEFA DAN TESCÝLLÝ BÝR HIRSIZIMIZ, BÝR DE ÞAMPÝYONUMUZ VAR....82 HELAL PUAN ALIN TERÝYLE ÞAMPÝYON TRABZONSPOR....TEÞEKKÜRLER SADRÝ BAÞKAN VE EKÝBÝ, TEÞEKKÜRLER BATMAYAN GÜNEÞÝMÝZ, TEÞEKKÜRLER YÜREKLÝ FUTBOLCULARMIZ, TEÞEKKÜRLER PAYDAÞLAR.....

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

eger bu hiz, bu istek, bu hirs sürerse Trabzonsporumuz barcaninda oldugu gibi yükselecektir

sanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý ceserdar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aynen bencede taklitci bir anlayis ile secilmis cok basit. Isim secimi ise gecen almanyada bir haber icinde sasirmisdim isim ajantasi (~4 tane varmis almanyada) nasil calistigini tarif ediyordu. Toplananlar iletilen yazi ve resimlerden sonra aklina gelenleri söylüyor hic yorum almadan. Tüm öneriler toplandikdan sonra degerlendiriyor ama detaylar cok oldugundan burda uzun sürecek aciklamasi. Önemli olan cok isim önerilmesi ve ne olursa olsun yorum vermeden listeye eklenmesi.

> TrabzonsPort (T-Port) (port= baðlantý noktasý kapý; liman; barýnak; iskele; digerleri )
    Konu sanatik tarafýndan (25.02.2008 Saat 14:48 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

tsclup önerisi cok güzel. isim degistirme güzel olur.

gelir getirici ve birlestirici, özellikle tribünler adina projelerde görmek isteriz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

mesela C.O.S. OLABÝLÝR.......

CENTRE OF STORM
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bence niye bir tane Trabzonspor varki barcelona bile amerikadaki liglerden takým satýn alýp kendi bünyesine katýyor ve ordanda taraftar kitlesi ve sponsorlardan para kazanýyor. Bizim ki belçikada almanyada bir sürü taraftarýmýz var oradaki Türk takýmlarýndan birini alýp böyle bir yapýlanmaya gidebiliriz.Hatta oralarda Trabzonspor adýnda klüpler olduðunu bile duydum.Düþünsenize Türkiyede þampion olamadýk almanyada kupa kaldýrmýþþýz(Þampiyonlar liginde 2 tane Trabzonspor) biraz hayal gibi duruyor ama olabilir. Hem gurbetçi yýldýzlardan daha hýzlý haberimiz olur. Ayrýca oyuncu transferlerinde birbirlerine yardýmcý olabilir bu klüpler. Her ülkeye transfer sezonunda adam yollanýlacaðýna ordaki Trabzonspor yetkililerine izlettirebilirsiniz.

Ayrýca bunun o kadar maliyetli olduðunuda zannetmiyorum, Çünkü onlar Trabzonspor çatýsý altýnda yaþamaktan onur duyacklardýr.Burdaki Trabzonspor baþkaný butun Trabzonsporlarýn baþkanýdýr , Diðer klüplerin baþkanlarý ise bir nevi vali gibi onun altýndadýr. Boyle bir klüp yapýlamasý dunya tarýhýnda bir ilk olacaktýr.

Eðer faydalý olduðunu düþünmeselerdi barselona gibi klüplerin bole bir yapýlanmaya gireceðini zannetmýyorum. Ayrýca taraftar sayýmýz hýzla artacaktýr, ve markamýzýn deðeride artacaktýr , hem dunyada daha çok duyulmuþ olacaktýr.

Sevgi ve saygýlarýmla

Ömer Faruk Yýlmaz

EÐÝTÝM ÞART!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)