Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 348 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TFF ve MHK

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart TFF ve MHK

Futbol Federasyonu yönetim kurulu Merkez Hakem Kurulu başkanlığına Oğuz Sarvan'ın getirildiğini açıkladı.

Yeni Merkez Hakem Kurulu üyeleri ise şu işimlerden oluştu:

Osman Avcı, Turgay Güdü, Galip Bitigen, Ünsal Çimen, Osman Erdal Fırat, Zihni Aksoy, Adnan Şeker, Yüksel Okçuoğlu...

18 Şubat 2008 16:09

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği ilk toplantısında Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Oğuz Sarvan'ı getirdi.

Oğuz Sarvan'ın başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu'nun üyeleri ise şöyle belirlendi:
    Adnan Şeker
    Osman Erdal Fırat
    Galip Bittigen
    Tuncay Güdü
    Zihni Aksoy
    Osman Avcı
    Ünsal Çimen
    Yüksel Okçuoğlu

Öte yandan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği ilk toplantısında Tahkim Kurulu Başkanlığı'na, Disiplin Kurulu'nun eski başkanı Adnan Türkkan'ı, Gözlemciler Derneği Başkanlığı'na ise Kemal Dinçer'i getirdi.

Yönetim Kurulu'nun bugün yapmış olduğu toplantı sonucunda oluşan kurullar şöyle:

TAHKİM KURULU
    Başkan
    Av. Adnan Türkkan
    Üyeler
    Tanju Güvendiren, Doç. Dr. Yener Ünver, Doç. Dr. Suat Sarı, Av. Deniz Tolga Aytöre, Yrd. Doç. Dr. Nihat Güman, Av. Mehmet Doğan
    Yedek Üyeler
    Av. Mehmet Oğuz, Av. Namık Kemal Marmara, Hukukçu Sait Yalazay, Savcı Aydın Yılmaz, Av. Halil Tomruk, Av. Kubilay Marangoz

PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU
    Başkan
    Av. Reşat Bostan
    Üyeler
    Av. Temel Kaplan, Doç. Dr. Bekir Mahmut Kaşıkçı, Av. Mustafa Urgancı, Av. Argun Kerestecioğlu, Av. Ahmet Deniz Arı, Av. Mehmet Yaya
    Yedek Üyeler
    Av. Özgür Mert Balcı, Av. Celalettin Sayın, Av. Alp Tunga Çelebi, Av. Oktay Erdoğan, Av. Ömer Demir, Av. İsmail Baydar

GÖZLEMCİLER VE TEMSİLCİLER KURULU
    Başkan
    Kemal Dinçer
    Üyeler
    Sefer Altuntaş, Ahmet İbanoğlu, Cem Tosyalı, Yılnur Önen, Gazanfer Doğu, Gökhan Berker, Fatih Tanfer, Altan Kutucu, Musa Soykarcı, Şener Aydın

AMATÖR FUTBOL DİSİPLİN KURULU
    Başkan
    Tacar Çağlar
    Üyeler
    Maksut Mete, Yener Civelek, Nail Karaaslan, Egemen Magat, Abdullah Albunar, Murat Kandazoğlu

DIŞ İLİŞKİLER KURULU
    Başkan
    Cem Duna

MHK Başkanı yine Oğuz Sarvan

İstanbul'da toplanan Türkiye Futbol Fenederasyonu Yönetim Kurulu, 12 Haziran 2009 tarihinde yapılan TFF Olağan Genel Kurul'unda son haline getirilen ve akabinde Resmi Gazete'de yayınlanan Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nde belirtildiği üzere bazı kurulları yeniden atadı.

Yeni Merkez Hakem Kurulu'nda genel sekreter Osman Avcı, Osman Erdal Fırat ve Adnan Şeker yer almadı. Bu üç ismin yerine Sadettin Güler, Seyfi Gözaydın ve Hamza Işın komiteye girdi. Yeni kurul Oğuz Sarvan başkanlığında en kısa sürede toplanıp görev dağılımı yapacak.

Bilindiği gibi uzun bir süredir MHK, sürekli masaya yatırılmış Sarvan ile yardımcısı Yüksel Okçuoğlu'nun gideceği haberleri medyada yer almıştı.

TFF Başkanı Mahmut Özgener'in yönetimi, bu iki ismi yerinde bırakarak, MHK başkanına olan güvenini de kamuoyuna sunmuş oldu.

Buna göre TFF'nın atadığı kurullar ve üyeleri şöyle:

MERKEZ HAKEM KURULU:

Başkan: Oğuz Sarvan

Üyeler: Yüksel Okçuoğlu, Turgay Güdü, Ünsal Çimen, Sadettin Güler, Seyfi Gözaydın, Dr. Zihni Aksoy, Hamza Işın, Galip Bitigen

TEMSİLCİLER KURULU

Başkan: Kemal Dinçer

Üyler: Dr.Fatih Tanfer, Altan Kutucu, Musa Soykarcı, Şükrü Var, Adnan Müftüoğlu, Hasan Üsküplü

Yedek üyeler: Gökhan Berker, Adem Vural, Şener Aydın, Hakkı Özgenel, İbrahim Yuşan, Fahrettin Selçuk,

TAHKİM KURULU

Başkan: Av.Adnan Türkkan

Üyler: Tanju Güvendiren, Prof.Dr. Yener Ünver, Doç. Dr. Suat Sarı, Av. Deniz Tolga Aytöre, Av. Mehmet Doğan, Av. Mehmet Yaya

Yedek üyeler: Av. Namık Kemal Marmara, Prof. Dr. Ersan Şen, Av. Halil Tomruk, Doç. Dr. Özlem Yenerer Çakmut, Av. Ömer Demir, Av. Kubilay Marangoz

PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU

Başkan: Av. Mehmet Reşat Bostan

Üyler: Av. Temel Kaplan, Doç. Dr. Bekir Mahmut Kaşıkçı, Av. Mustafa Urgancı, Av. Argun Kerestecioğlu, Av. Ahmet Deniz Arı, Av. Sinan Gürsoy

Yedek üyeler: Doç. Dr. Mahmut Koca, Av. Alp Tunga Çelebi, Av. Celalettin Sayın, Av. Sinan Aydın, Av. Cumhur Samsa, Av. Erkan Semiz

UÇK

Başkan: Hukukçu Sait Yalazay

AFDK

Başkan: Av. Tacar Çağlar, Av. Egemen Magat, Av. Ş.Yener Civelek, Av. Nail Karaaslan, Maksut Mete, Abdullah Albunar, Murat Kandazoğlu

Yedek üyeler: Av. İsmail Metin, Av. Dilek Gürsan, Av. Öztürk Yazıcı
    Konu Külünkoğlu tarafından (21.10.2009 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Oguz Sarvan..............
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Osman avcı bizim burda oturuyor rizelidir kendisi Turgay güdüde trabzonlu olması lazım ben Oğuz sarmanı hakemliğinde hiç beğenmizdim ama bakalım mhkde ne yapacak

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Sıkı fenerlidir Anladınız siz onu.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kısacası;yine hapı yuttuk desene ilhan abi.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Levent Kızıl iki yıl önce “Bu işi bıraksın” dediği Sarvan'ın şimdi ise atamasına onay verdi.
    Türkiye 2. Lig A grubunda mücadele ettiği önceki sezon sahasında Çanakkale Dardenelspor ile 1-1 berabere kalan Bursaspor'un o dönemki kulüp başkanı şimdinin çiçeği burnunda Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl, aynı dönemde hakem atamalarından sorumlu Oğuz Sarvan'ı topa tutup, bu işi bilmediğini, bırakması gerektiğini iddia ederek istifasını istemişti.
    Kızıl'ın, 11.12.2005 Tarihinde yaptığı açıklamanın üzerinden henüz iki yıl geçmesine rağmen bu kez aynı Oğuz Sarvan, bu kez Levent Kızıl'ın da yer aldığı Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulunun onayı ile Merkez Hakem Komitesinin başına yani hakem camiasının patronluğuna getirildi. Şimdi Türk futbolunun bu güzide ismi uyum içinde (!) Türk futboluna katkıda bulunacak.

BİRBİRLERİ İÇİN NE DEDİLER:

Levent Kızıl'ın açıklaması

11.12.2005

''Hakem atamalarından sorumlu MHK asbaşkanı Oğuz Sarvan, bu işi bıraksın. Dürüstlüğüne söyleyecek sözüm yok ama bu işi bilmiyor. İkinci Lig (A) Kategorisi'ndeki tüm takımlar kan ağlıyor. Ayrıca MHK Başkanı Ufuk Özerten de Oğuz Sarvan'ı korumaktan vazgeçsin. Özerten benim dostum. Ben bunları maç 1-1 bitti diye söylemiyorum. Kazansaydık da böyle bir açıklama yapacaktım''

Oğuz Sarvan'ın açıklaması
    13.12.2005
    "Sayın Kızıl, benim bu işi bilmediğimi ve istifa etmemi istemiş. Maçta hakemlik hiçbir şey yok. Bursaspor farklı kazanacağı maçı son dakika golüyle 1-1 berabere bitirmiş. Onur, şahsiyet parayla kazanılmaz, bizim de tek sermayemiz bu. 30 senedir tek bir çizik yok. 'Kişi kendinden bilir işi' derler. Konuşanlar önce aynaya baksın. Geçmişte neler yapmış ona baksın, sonra konuşsun. Buna Levent Kızıl da dahil."
    http://www.haber61.net/news_detail.php?id=12610
    Sen ağlat biz severiz seni...
    Aşkın rengi:BORDO-MAVİ
    ts_mania

Murat GENEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

şeref denen olgu bunlarda varmıki atama için imza atmaması gibi durum olsun..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

MHK yönetimine Rizeli Üye
    Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimine Rizeli iş adamı Servet Yardımcı’ nın girmesinin ardından bu kez de Merkez Hakem Komitesi (MHK) yönetimine Rizeli Osman Avcı girdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken 4 yıl spor danışmanlığını yapan Osman Avcı, aynı zamanda Ç.Rizespor’un Süper Lig `e çıktığında Futbol Şubesi Sorumluluğu görevinde bulundu. Ayrıca İstanbul B .Belediyespor`da 4 yıl yöneticilik yapan Avcı, Oğuz Sarvan başkanlığında MHK yönetim kurulu listesinde yer aldı.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

.....

Forumdan Uzaklaştırılmıştır TameRHan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tescilli fenerli oğuz başa geçti. ekibe yakında metin tokat,cem papila gibi isimleride katarlar

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hakemliği döneminde bizi hep doğrayan bu herife hiç güvenmiyorum.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

İdris Toksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hakemler hep fenerli zaten.

Ali Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

bi kez de işimize yarayacak biri gelsin
    ~ İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Müh ~
    ~Twitter ~

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ali Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kez de işimize yarayacak biri gelsin
    Isimize yarayacak birisi degil, adil birisi gelsin.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    İstanbul

zaten zirlayip duruyorlardi yok bu sezon hic penalti vermediler bilmem nede bundan sonra bol bol atarlar hic üzülmesinler..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ve ismet arzuman hakemligini biraktigini acikladi

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=36456

Nereden
    Trabzon

Standart Bu Federasyon Başkanı Bizden Ne İstiyor ?

Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, ligin ilk yarısında hakemlerin performansının, beklentilerinin altında kaldığını belirterek, ''Son haftalarda önemli hatalar yapıldı'' dedi.

NTV Spor'da canlı yayınlanan bir programa katılan Mahmut Özgener, ligin son haftalarında önemli hatalar yapıldığını ifade ederek, ''İlk yarıda hakemlerin performansı beklentimin altında oldu. Son haftalarda önemli hatalar yapıldı. Bu hataların son haftalara yansıması, daha çok gündeme gelmesine neden oldu'' diye konuştu.

Özgener, kulüplerin tepkilerini anladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

''Yapılan hatalar neticeye tesir edince onlar da üzülüyor, bizler de üzülüyoruz. 34 hakemimiz var. Sezon sonuna kadar bu hakemlerimizle Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi devam edecek. Yine hatalar olacak. Gidin hakem seminerlerine, UEFA'dan gelen maç kasetlerini izlediğinizde Şampiyonlar Ligi'nde öyle hakem hataları oluyor ki inanılmaz, ama bu kadar kamuoyunu meşgul ediyor mu, hayır, etmiyor.''

-''HAKEM KARARLARINDA ÇİFTE STANDART YOK''-

Mahmut Özgener, ''Hakem kararlarında çifte standart var mı?'' şeklindeki soru üzerine şunları söyledi:

''Bence yok. Bunu inanarak söylüyorum. İnanmadığım hiçbir şeyi söylemem. Çifte standart olarak herhalde şunu kastediyorsunuz: Bir takıma bir pozisyonda faul veriyorsunuz, aynı ya da benzer pozisyonda karşı takıma veremiyorsunuz. Bunlar oldu, 'olmadı' diyemem, ama daha az oldu. Bunu çifte standart değil de baskı unsuru olarak görüyorum. Futbolcu da baskıdan etkileniyor. İyi hakemin o baskıdan etkilenmemesi lazım. Baskı altında yapılan hata beni üzüyor. Hakemliği geliştirme yönünde en önem vermemiz gereken konulardan biri de budur. Devre arasında Merkez Hakem Kurulu (MHK) ile bir toplantı yaptık. Hakemlere daha çok psikolojik destek vermemiz, daha çok güven vermemiz lazım. Ben Süper Lig ve Bank Asya'daki bütün kulüp başkanlarını MHK seminerine davet ettim. 2 saat beraber oturup konuşacağız, çözüm arayacağız. Kimse kimseden kaçmamalı. Herkes sorunlarını aynı odada oturup tartışmalı. Hakemi de dinlemek lazım. Onu hep eleştirip duruyoruz. Bir gün sonra teknik direktörlerle de hakemler bir toplantı yapacak. Bunların faydalı geçeceğini inanıyorum. İnşallah hakem hatasının daha az olup daha az konuşulacağı bir ikinci yarı izleriz.

Bir kere şunu net söylüyorum. Hakemin yaptığını hata olarak görüyoruz. Zaten hakem, yaptığının hata olmadığı yönünde en küçük bir şüphe olursa, bizim aramızda olamaz. Bunu herkes biliyor. Hakem hatalarına azalmasında futbolun her kesimine görev düşüyor.''

-''MAÇTAN SONRA BENİ ARAYAN OLURSA TELEFONUMU AÇMIYORUM''-

Mahmut Özgener, bir sözü hatırlatılıp, ''Federasyon üzerinde baskı kurmaya çalışan kulüpler var mı?'' şeklindeki bir soru üzerine ''Ben orada 'Biz herkese eşit ve aynı mesafede olduk. Bundan sonra da aynı şekilde olmaya devam edeceğiz. Eğer baskı kurmayı düşünen varsa enerjisini boşa harcamasın' dedim'' diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile ilgili bir soru üzerine de Özgener, şunları kaydetti:

''Demirören çok eski arkadaşım. Çocukluk arkadaşıyız. Şu anda ikimiz de çok önemli iki kurumun başkanlığını yapıyoruz. Çok sık görüşürüz, ama maçtan sonra, maç stresiyle ben kimseyle konuşmuyorum. Maçtan sonra beni arayan olursa telefonu açmıyorum. Artık kimse de aramıyor. Maçtan sonra ve bir gün sonra insanların bakış açısı değişiyor. Sıcağı sıcağına konuştuğunuzda olayı sağlıklı değerlendiremezsiniz. Maçtan sonra yöneticinin beyanatları da olmamalı. Bir gün sonra herkes istediğini söyleyebilir.''

Özgener, ''Şimdinin gözlemcisi eski 3 hakem, TFF eski başkanı Haluk Ulusoy ile bir araya geldiler diye istifaları istendi. Onlara güvenin yok olduğunu düşündüğünüz için mi böyle bir tasarrufta bulundunuz''sorusuna ise ''Tasarrufu Gözlemci ve Temsilciler Kurulu uyguladı. Herkes istediği insanla yemeğe gitmekte özgürdür, ama her kurul başkanı da kendi kadrosuyla çalışmakta özgürdür'' yanıtını verdi.

-''BÜTÇENE GÖRE HAREKET EDERSEN BAŞARILI OLABİLİRSİN''-

Mahmut Özgener, kulüplerin içinde bulunduğu mali sıkıntıların en önemli nedeninin, günü kurtaracak şekilde yönetilmeleri olduğunu, bütçelerine göre hareket eden kulüplerin başarılı olabileceğini söyledi.

Özgener, ''Kulüpler çok ciddi mali sıkıntılar yaşıyor, kriz içindeler. Bununla ilgili TFF ne yapıyor?'' şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:

''Bugünlere niye gelindiğine baktığınızda, bunun birinci nedeni, Kulüplerin, 'Ben bugünü atlatayım, benden sonra gelecek düşünsün' mantığıyla, bugünü kurtaracak şekilde yönetilmesi. Bu maddi sıkıntılarının en önemli sebeplerinden biri de çok büyük rakamlara ulaşan vergi borçlarıydı. Bununla ilgili devletimiz yeniden yapılanma imkanı sağladı. Bu, nefes alma yönünde önemli bir şey olacaktır.

Kocaelispor örneğini veriyorsunuz. Benim bildiğim, Kocaelispor'un yaklaşık 50 trilyon borcu var, geçmişten gelen bir borç. Bir de Sivasspor örneği var. Kendi bütçesine göre bir takım nasıl yaratılır ve başarılı olunur, bunun çok önemli bir örneği. Bütçene göre hareket edersen başarılı olabilirsin.

Sezon başında, borcu olan hiçbir kulübe transfer için lisans, transfer izni vermedik. Bu, bizim mali disiplini daha fazla kontrol edeceğimizin ilk göstergesidir. Burada çok radikal olamazsınız. Çok radikal olursanız, o zaman yaşayacak kulüp kalmaz. Bunu ilk defa biz yaptık. Herkese, her konuda eşit davrandık. Bizden önceki dönemlerde bu işlerde hatır gönül işleri olmuş. Birine verilmemiş, diğerine verilmiş.

Çok insan, artık günü kurtarmakla kulübü kurtaramayacağının farkında. Burada bizim daha denetleyici olmamız gerekir, ama kulüpler bütçelerine göre takım kurup sezonu idare etmeli. Gerekirse kulüp başkanı camiasına 'Yeniden yapılanmaya giriyorum. Benden 3-4 sene sportif başarı beklemeyin. Önce borçlarımı temizleyip, kulübü düzlüğe çıkarmalıyım. Ondan sonra sportif başarı gelecek' demeli.''

Mahmut Özgener, 15 Şubat'ta göreve geldiklerinde 15 milyon lira olan sponsorluk gelirlerinin, bugün 40 milyon liraya ulaştığını belirterek, ''Önümüzdeki bir buçuk aylık süreçte 3 ana sponsorumuzla, mevcut koşulların en az 2 katı, hatta daha fazla şartlarda sözleşme yenileyeceğiz. Bu, sponsorlarımızın bize olan güvenini gösteriyor. Türk futbolunun geleceğiyle ilgili olduğuna inandığımız çok büyük altyapı ve tesisleşme projelerinin gerçekleşmesinde bunlar çok önemli kaynak aktarımı sağlamış oluyor'' diye konuştu.

Özgener, hedeflerinin, milli takımın turnuvalara sürekli katılması olduğunu da ifade ederek, ''Her turnuvada oynamak, sizin dünyaya bir futbol ülkesi olduğunuzun en önemli göstergesidir. Bizim uzun vadede hedefimiz budur'' dedi.

-''2016 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI'NA ADAYIZ''-

Mahmut Özgener, en büyük hedeflerinden birinin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı Türkiye'de organize etmek olduğunu söyledi.

Özgener, bu yılın mayıs ayında İstanbul'da yapılacak UEFA Kupası finalinin, organizasyon olarak 2005'te yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinden aşağı olmayacağını vurgulayarak, ''Bu organizasyon çok önemli. En büyük hedeflerimden biri, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı Türkiye'de organize etmek. 2009'u çok iyi yaptığımız zaman, 2016 için önemli bir gösterge olacak. Mevcut ve yapımı devam eden statlarımız var. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda statları beğenmedim. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu kalitesinde bir stat görmedim. Şimdi yapımı devam eden Kayseri'deki, Seyrantepe'deki statlar var, Konya, Antalya proje yapıyor. İnönü'nün yeniden yapılanması var. Bunlar bizim şampiyona öncesi önemli avantajımız. 2016'ya kesinlikle aday olacağız''şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in iki takımı çalıştırması konusundaki bir soru üzerine Özgener, ''Bu konuda prensip olarak net bir şekilde 'Hayır' dedik. Fatih Terim sadece milli takımlar teknik direktörü değil. Türk futbolunun projeleriyle ilgili de Ahmet Güvener ile sürekli fikir alışverişinde. Milli maçtan milli maça çalışan bir teknik direktör değil. Her gün Beylerbeyi'ne giden ve Türk futbolu için projeler üreten bir teknik adam'' dedi.

-''MEVCUT YASA OLAYLARI ÖNLEMEDE YETERLİ DEĞİL''-

Mahmut Özgener, kendisini ilk yarıda en çok üzen olaylardan birinin, Trabzonsporlu taraftarların açtığı bir pankart olduğunu söyledi.

Pankart açıldığında Bursaspor-Trabzonspor maçının gündemde olduğunu anlatan Özgener, ''O pankarta benden çok kamuoyunun tepki göstermesi gerekirdi. Orada yazılanlar, düşüncelerinin ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunları önlememiz lazım. Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar. Olayın olduğu günün akşamı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na konuyu anlattım ve konuyla ilgili sıkıntılarımı paylaştım. O pankartı polis kaldırıyor, peki niye işlem yapılmıyor. 5149'a göre niye işlem yapılmıyor. Bu yasanın sadece adı var, uygulanmıyor. Mevcut yasa bu olayları önlemede yeterli olmuyor. O pankart bir futbolsever tarafından açıldı. Tedbirin alınması lazım. Böyle eylemlere karşı hiçbir şey yapılmazsa, bunu gören insan daha da cesaretlenir'' diye konuştu
    .

Özgener, naklen yayın ihalesine 2010 Ocak ayında çıkmayı düşündüklerini, bu konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışacaklarını kaydetti.

Mahmut Özgener, Fortis Türkiye Kupası'nın bugünkü statüsünde, memnun olduğu ve olmadığı yönler bulunduğunu belirterek, ''Böyle bir marka yarattığımız için memnunum. Ayrıca Süper Lig takımı olmayan yerlere Süper Lig takımları gidiyor. Eksileri ise grup maçlarının keyifli olmaması. Boş tribünlere oynanıyor. Formatın bu yönünde bir şeyler yapmamız gerekiyor'' dedi.

A.A

Yavuz Hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

türk futbolu neden ilerleyemiyor
    ...olay sonzuza dek yaşamak değil,esas olay hayatla barışık olmak...

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne pankartı hangi pankart
    Bordoyla Mavi Bitmez bu sevda...
    -ismail-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mahmut Özgener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -''MEVCUT YASA OLAYLARI ÖNLEMEDE YETERLİ DEĞİL''-

Mahmut Özgener, kendisini ilk yarıda en çok üzen olaylardan birinin, Trabzonsporlu taraftarların açtığı bir pankart olduğunu söyledi.

Pankart açıldığında Bursaspor-Trabzonspor maçının gündemde olduğunu anlatan Özgener, ''O pankarta benden çok kamuoyunun tepki göstermesi gerekirdi. Orada yazılanlar, düşüncelerinin ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunları önlememiz lazım. Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar. Olayın olduğu günün akşamı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na konuyu anlattım ve konuyla ilgili sıkıntılarımı paylaştım. O pankartı polis kaldırıyor, peki niye işlem yapılmıyor. 5149'a göre niye işlem yapılmıyor. Bu yasanın sadece adı var, uygulanmıyor. Mevcut yasa bu olayları önlemede yeterli olmuyor. O pankart bir futbolsever tarafından açıldı. Tedbirin alınması lazım. Böyle eylemlere karşı hiçbir şey yapılmazsa, bunu gören insan daha da cesaretlenir'' diye konuştu.
    Anlaşıldı dilimizde tüy bitecek, pankart değil basit karton. Polis değil yine Trabzonsporlular anında indirtti hem de bir kaç saniye içinde...

Anlaya tabi anlayana...
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Muhammed KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yarası olan gocunur.. pankart dikkatini çekmiş..
    devamı gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Federasyon başkanının basur problemi mi yoksa kepek problemimi anlamadım .
    Anlarsam tedavisi için bir kampanya düzenlemeyi isterim.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kaşınıyor.
    Böyle yetersiz,talihsiz açıklamalar yapan biri nasıl federasyon başkanı olmuş veya yapmışlar anlamak güç.
    Ulan o pankartı açanlara zaten gerekli tepki verildi orda.Pankart anında indirildi.
    Çıkmış kanım dondu diyorsun.Senin donsa donsa vicdanın donmuştur.

Trabzon'la uğraşacağına;servetin,önderin eliyle koluyla uğraş,bursanın 1 metre ofsaytıyla uğraş,sivasa geçilen kıyaklarla uğraş.

Bu açıklamanın ardında nasıl bir hesap var onu da zamanla göreceğiz,daha önce ki yıllarda gördüğümüz gibi anlaşılan.

Kimin federasyon başkanı olduğunu bu kadar açık belli etme.

Onurun varsa istifa et!
    Herkese Merhaba

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Böyle bir açıklama ben görmedim hayatımda bir fenerbahçe yöneticisi gibi yorumlar sözler üzerimize oynuyor işimiz çok zor bu adamla
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Kasım BEKTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

mahmut uygun bir cami duvarı arıyor...
    elbet bir gün... (belki yarın, belki yarından da yakın) ...PARAYA KARŞI EMEĞİN SAVAŞI...

...KONSANTRASYON...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)