Sayfa 3 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 348 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TFF ve MHK

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hakkımızı korumak için tüm Trabzonsporlular bağrışıp dururken, tepkiler çığ gibi büyürken arkadaşlarıma şunu söylemiştim:

"Bu federasyon başkanı Hasan Doğan gibi güçlü bir adam değil. Çok ağır baskı altında kaldı ve bu baskıyı kaldıramayacak. Abuk subuk işler yapmaya başlayacak".

Çok haklı çıkardı beni Mahmut Efendi. Özetle saçmalıyor.

Hasan Doğan'ın da içinde bulunduğu Levent Bıçakçı federasyonu nasıl dağılmıştı? Hasan Doğan bizzat söylemişti. "Yapılan yanlışlıklar hep Fener'e avantaj oldu". Ardından da dağıldı o federasyon.

Mahmut Efendi de çeşitli siyasi ve sportif (?) baskılarla kendini federasyon başkanı buluverdi. Yani o koltuğu taşıyacağından değil.

Kadıköy'deki fb-gs maçında gs'lilerin üstüne sidik torbaları atılmasını planlayacak kadar aşağılık bir adamı şu an mevcut yönetiminde tutuyor.

"Bıyığını ..." diyen Milli Takım Hocası hakkında ne gibi işlem yaptı? Yeni mukavele!

Futbolda bir temiz eller operasyonu olmasını, bu camianın içinde bu aşağılık adamların temizlenmesini (ki o kartoncukları açanlar da dahil) herhalde en çok Trabzonsporlular istemektedir. Zaten amaç da herhangi bir kirliliği temizlemek değildir. Kendine yöneltilen okları sağa sola savuşturmaktır.

Zavallı Mahmut Efendi, süreci yönetememiştir. Görülüyor ki yönetemeyecektir de.

Federasyon kulüplerin patronu değil, hizmetkarıdır. Eğer gelir artışı ve rekabet artışından bahsediliyorsa, işte onu bu sene en çok arttıran Trabzonspor olmuştur. Varlığı ve gücüyle maalesef ki, hakem pozisyonunda olup da hakkımızı koruması gerekenlere dert olmuştur. Bunu da ahmakça her beyanatlarında bir kere daha söylemektedir.

Özetle: Kapa çeneni Mahmut. Senin yatacak yerin yok!
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Nereden
    Trabzon

mahmut özgener gibi kukla başkanlar oldukça türk futbolu bir adım ilerlemez

biltrabzon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

tirsti bizden,korku daglari sarmis.güvenlik güclerinden üstü kapali yardim istiyor.isin aslina bakarsaniz bu demecinden ötürü bu kukla baskandan bütün trabzon hesap sormali.sadece trabzonspor un meselesi degil bu.resmen türkiye ye ,trabzon ve trabzonsporlular bizi tehdit ediyor demeye calisip,kendince yardim talep ediyor.yada trabzon lehine bundan sonra hata olursa bizim sucumuz yok,adamlar tehdit etti bizi demek istiyor.

biltrabzon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

fedarasyon baskani olacak beceriksiz ,korkak ,kukla baskan bir takimi ve taraftarini toplum önüne atiyorsa orda durmamali.serefsizlerin anasina avradina söveceksin daha iyi.baksaniza 2008 in en kötü olayina aday olmamis bu küfür.bunlarin yüzüne tükürsen yagmur yagiyor derler.

Onur Şeref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ts_9090 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fb maçının zemini yavaş yavaş oluşturulmayamı çalışılıyor acaba ?

al benden de o kadar zorla feneride yarışın içine sokan bunlar sivası zirveye koyanda bunlar herşey beklenir bu insan müsfettelerinden okumuslar bi yerlere gelmişler ama bazı şeylerin okumakla olmuyacagını bize açıkça gösteriyorlar terbiyesiz insanlar bunlar ne deseler he diyip geçceksin anca ondan anlarlar yoksa gözünde kirpik olsa alayim onu der gözünü oyar bunun gibiler

Murat Hızal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Artık kendimizi ifade etme zahmetine girmeyelim.Ne yaparsak yapalım,bir kısım medya,taraftar,yönetici, üzerimize sürekli çamur atarak aleyhimizde kamuoyu oluşturmayı başarmış durumda.

Bunu yaparken çok aşağılık bir yöntem kullanıyor olsalar da,üzerimize o çamuru atıp,biz çamuru temizlemeye çalışırken, bize bakıp için için gülüyorlar.

Atılan çamuru ne kadar temizlemeye çalışırsak çalışalım,o çamur üstümüze başımıza dahada bulaşıyor.

Susmuyorlar,desteksiz iddialarını şerefsizce dile getirmekten usanmıyorlar,utanmıyorlar.

Biz ne yaparsak yapalım, içimizden çıkan çok çok küçük azınlığın üstünden hepimize saldıryorlar.

Sağda, solda Trabzonspor taraftarı için faşist ve cahil diyen dangalaklar,çıkarın tarihin tozlu yapraklarından Şeyhmuz'u,''Trabzon'da nasıl sevilmiş nasılda sevmiş' ,bakın bakalım.

Trabzon'da, ısrarla karşı cephe yaratmaya çalışan moronlar;bu oyunlara artık gelmeyeceğimizi ne zaman anlayacaklar.
    ''Üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim'' (Hodus)

Napoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İtalya

nasıl korkuyrolar nasıl hemde iki takım araındaki şampiyonluk gidecek diyee tırsıyrolar.. amaç belli ligi iki takıma ındırmek arayada bakın bizz oyle oslaydık sivas aleyıne boyle hatalr olmazdı demeye çalışıyrolar çünkü sıvasasimdi bol keeseden puanalr verıyrolar 30.hafta lime lime sivasıda doğraycaklar,ee sivas doğarana tepki olmaz,ama beşiktaş ve trabzona hata yaptıkalrında ezilecekler bılıyrolar...

bunlar çok kalsik hareketler,sivasada bukadar puan dağıtılmasınıns ebebi ''bakın biz iki takımı kolamıyoruz sivas nasılda zirvede''

çakalarr ezileceksiniz hepiniz az kaldı
    ENDÜSTRİYEL FUTBOLA KARŞI YAŞASIN TRİBÜN
    KÜLTÜRÜ!

KAHROLSUN ENDÜSTRİYEL FUTBOL YAŞASIN SEHİR TAKIMLARI

Nereden
    Antalya

dayak !!!!!!!!!!

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Köşeye sıkışınca vur Trabzonspor'a..
    Oh ne ala..
    Şüphem gittikçe artıyor;
    Acaba diyorum...hepimiz bir rüyada mıyız?
    Biz Türkiye'nin dışında bilmem nerde olan bir topluluk muyuz yoksa?
    Biz size göre neyiz?
    Biz size ne yaptık?
    Bizimle ne alıp vermediğiniz var?
    Bizi Türkiye'deki azınlık gibi (Bülent ŞİRİN deyimidir.) görmeye devam ediyorlar.
    Bizi tanımıyorsunuz.
    Bizden korkuyorsunuz.Neden mi?..
    Çünkü biz sizden ve yalakalarınızdan korkmuyoruz.
    Çünkü biz numaraları yemiyoruz.
    Biz adamız.
    Biz büyüğüz ve rahatsız ediciyiz.
    Ama ne yapalım...
    Bu, genlerimizde var..
    Bu arenada dolap çevirenler oldukça biz de sesimizi çıkaracağız.
    Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz.
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

nuri45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Baskanliga geleli daha 6 ay oldu olmadi adam bariz sekilde tarafsizligini yitirmis. Tam bir kukla olarak duruyor orda.
    BMN BERLIN 8888888888888888888888888888888888

Şuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

o kadar tepki içinde o pankart mı dıkkatını cekmıs torpıllının son hafta hakemler sayesınde gs fb ve sıvas kazandı butun basın bızım macı konustu hakem trabzonu tuttu dıye herıfler elle gol atıyor bıze verılmeyen kırmızı karttan bahsedıyolar Allahtan penaltı gol olmadı. cok adi bir ligimiz var 3 tane serefsızın elınde koca lıg burada emınım bızı ıkıncı devrenın basında durdurmak ıcın ugrasacaklar cok dıkkatlı olmalıyız ılk 4 hafta cok zor maclarımız var kotu sonuclar alırsak havlu atarız dıye bastan sıkı tutacaklar işlerini.

Şuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

federasyon baskanı trabzon a atıp tutuyor mıllı takım teknık dırektoru ersun yanal hakkında atıp tutuyor

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Sesimizi çıkarmayalım ki istedikleri gibi at koştursunlar istedikleri gib eyyamcılık yapsınlar hakemleri kullanarak bizi indirebilsinler.

Açıkçası ben bu tff başkanının başkan olmadan önce ismini dahi duymadım. Sporla ne alakası var bu adamın ne yapmış ki tff başkanı olabilmiş referansı nedir ya bu kim bu adam? İşbilmez siyasetçilerin oraya getirdiği bir insan mı kim bu ben tanımıyorum. Hiçbir kulüp de çıkıp demiyorki bu adam kimdir nerden gelmiştir. Niye türk futbolunu yakından bilen birisi değil de bu demiyor. Ben anlayabilmiş değilim. Ben de yarın çıkıp tff başkanlığına adaylığımı koyucam desem ne olur acaba çok merak ediyorum.

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Başlığı okuyunca meseleyi bildiğimden benim de ilk aklıma sevgili Murat Erdem in dediği gibi dayakkkkk!!! diye bağırmak geçti. Ancak bağırma dönemi bitti. Bir basın bildirisi yayınlayıp gazetelerin,hatta tv lerin spor servislerine fakslamak lazım. Bu organizasyonu BMN gerçekleştirmiştir. Bu anlamda iş bize düşüyor.
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

evet demokratik bir sekilde yazili savas. ilk aklimdan gecen ise....neyse
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

RepLay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sayın! (demeye dilim varmıyor) federasyon başkanı ünvanlı zatı muhterem.

Senin Allah korkun yokki o pankarttan korkucan. Otur makamında iplerinin oynatılmasını bekle.

Biraz Allahtan kork.. bizden korkma.
    Herkesin yalan olduğunu bildiği bir yalan hala yalan mıdır?

vizarian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis

Yapacaklarının sinyalini veriyor bence.

güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Demiştim fiyakaları bozuldu,madara oldular diye.Adamın içine oturmuş.Psikolojik tamire girmiş zatialileri.Bir nevi durumu kurtarma ve posta koyma halleri..O zaman adam gibi çıkıp konuşsaydın ya...Yemezdi değil mi?Yalnız bu konu sıcak tutulsun, sözümona birilerinin başkanının ifadeleri trabzonsporun uğrayacağı haksızlıklar için gerekçe kabul edilsin...Yukarıda ki yazar demiş ki;"uğraşmayın tahrik olmayız "demiş.Ben de diyorum ki Tahrik olalım ama şampiyonluk için tahrik olalım.Güçlerimizi akıllı kullanalım.Akıllıca ve dikkatlice.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

koltuğu sallanınca tabi böyle olur adam başkanımız ne dedi ben delegeyim ya federasyon mhkyi değiştirecek ya da ben federasyonu değiştiririm veya gücüm yetmezse bile denerim dedi içine oturmuş olmalı

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

şampiyonluk kupasını alınca kulbunu bi kutu vazelinle kendisine göndermemizi istiyor
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Ankara

korksun korku iyidir böylesine.Trabzonluyla Trabzonsporluyla uğraşılmayacağını bizim camia olarak ve taraftar olarak ne kadar büyük olduğumuzu anlasın.Çok iyi oldu bu durum şimdi atarı olan trabzonumuz aleyhine yanlış taç kararı bile verebiliyomu görelim.Biz kimseden haketmediğimiz başarıyı istemedik.Biz ne Fener ne Cimbom gibi hakemle beraber 12 kişi oynamayı sindiremeyiz.
    Trabzon İmparatorlukların çökertildiği yerdir.Laz reİs

Pirselimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart cevabım...

TFF başkanının sözleri : ''O pankarta benden çok kamuoyunun tepki göstermesi gerekirdi. Orada yazılanlar, düşüncelerinin ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunları önlememiz lazım. Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar. Olayın olduğu günün akşamı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na konuyu anlattım ve konuyla ilgili sıkıntılarımı paylaştım. O pankartı polis kaldırıyor, peki niye işlem yapılmıyor. 5149'a göre niye işlem yapılmıyor. Bu yasanın sadece adı var, uygulanmıyor. Mevcut yasa bu olayları önlemede yeterli olmuyor. O pankart bir futbolsever tarafından açıldı. Tedbirin alınması lazım. Böyle eylemlere karşı hiçbir şey yapılmazsa, bunu gören insan daha da cesaretlenir''

1- O pankart değil basit bir karton parçasıdır.
    2- Kamuoyunun tepki vermesine gerek yok, sizlerin böyle şeylerden kendinize malzeme çıkaracağınızı bilen duyarlı TS taraftarları gereken tepkiyi anında o kartonu indirterek vermiştir.
    3-Türk futbolunun huzuru oyle basit kartonlarla bozulmaz, fakat sizin böyle şeyleri malzeme yaparak TS taraftarlarını kışkırtma girişimleriniz devam ederse işte o zamn huzuru çok ararsınız.
    4-Kartonu sizin deyiminizle pankartı polis değil taraftar kaldırmıştır, bu yüzden işlem yapılmasına ve 5149 a göre işlem yapılmasına(olasılık işlemi herhalde)gerek yoktur
    5-Tabiki bu yazılar hiçbir Trabzonspor tarftarının istediği şeyler değildir ve bunu kabul etmediğini gerek kartonu indirerek gereksede sonradan verdiği demeçlerde göstermiştir.
    6-Bir karton için Devlet Bakanı Murat Başesgioğlunu arayacak kadar futbolu seviyorsanız, Bu olayın bu hale gelmesine kadar neden uyudunuz !!

Bu yazıyı gözüne sokmak isterdim.....
    ATAMIYANA ATARLAR...
    galatasaray fransadır !

samway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yok yok tutucam kendımı yoksa foruma yazı yazamıyorum uzak kalamam buralardan valla yazmıcam bısey bu seferlik 1,2,3 tıp !!!!

tarıfı zor bır ask bu bız bılırız bız bılırız
    trabzonum senınle ölüme de geliriz...

lay lay lay layyyyyyy lay lay lay lay lay lay ..................

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bugün NTV'de canlı dinledim kendisini...
    Protestoya katılmasam diyecegimki a rkadas biseyler oldu biseyler var... ama ortada fol yok yumurta yokken acılmasıyla kapanması bir olan bi pankartın diğer yazıları değilde sadece neden bu sözü lanse ediliyor buda ayrı bi merak konusu... Gerci siz bunu merak etmiyorsunuz ama ben merak edenlere açıklayım yine....

TFF Başkanı Mahmut ÖZGENER ! Sen ve yanındakilerin ... Oyuncagı haline geldiginiz diger kişilerle bu kirli oyunu demokratik hakkını kullanmaya gelen bordo-mavi taraftara ifitra ve çamur atmaya kalksanda başaramassın! Siz Ordaki tepkinin Haklılığını bildiğiniz için, Olayı farklı boyutlara çekmeye çalışarak bizi kötüleyene kadar, içerinizde yeterince kötü olan kişileri çekip çıkarın ... Eğer siz bunu başaramazsanız biz bunu başarmayıda biliyoruz...

Ayrıca Bu Kartonu açan kişilere ceza verilmesini istemiş...
    Burası Türkiye kardeşim!!! Biz ne pankarlar gördük ne sözde kolpa bayraklarla meydanlar a inenleri görüp ne slogan atanları işittik... Hangisini aldın ceza verdinde buna ceza vereceksin???
    Size herşeyi isbat etmek gerekiyorsa GS-FB-BJK Maçında futbolcuların ağızlarını okumanızı tavsiye ediyorum ... Bakın neler diyolar!!!
    Ama doğru ya siz ordaki son derece mütevazi ve çağdaş biçimde gecen protestodan görmek istediğinizi gördünüz... 2 saatlik protestodaki sözleri değilde 2 dakikalık karton parçasını hedef göstererek bu şekilde protesto edildik diye komu oyunu yanılttınız ve bunada istanbul medyası çanak tuttu !!!
    Oysa bizim söylediğimiz şuydu; iyi okuyun Mahmut ÖZGENER ve Oğuz SARVAN !!!

"RÜZGAR EKENLERE FIRTINAMIZI ASLA BİÇTİRMEYECEĞİZ"

Biçmeye kalkanı bu sefer biz biçeçeğiz !!! Öyle süte böyle yoğurt Anlayan Anladı ...
    Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemençe bir yere yaslanmadan çalınabilen tek yaylı çalgı imiş, Özgürlüğün enstrümanı diyorlar ya; işte Trabzonspor da bir yere yaslanmadan ilerleyen, Özgürlüğün takımıdır...

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Uğraşma...! Tahrik Olmam
    02 Ocak 2009 Cuma
    Aslında bana hiç uymayan bir başlıkla köşemde sizlere seslendiğimin farkındayım. O yüzden siz değerli haber61 izleyicilerinden özür dilerim.
    Trabzon"da yaşayıp, Trabzon"unun havasını soluyan biri olarak; Trabzonspor ile ilgili nerede olursa olsun bir haber görünce; ilk işim okumak oluyor.
    Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki: İstanbul medyasının haberleri genellikle tansiyonumu çıkarıyor.
    2009"un ikinci gününde; yeni bir yıla başlangıcın verdiği heyecanla, ofisimde günlük gazeteleri gözden geçirirken; TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener"in 2008 yılını değerlendirdiği röportaja rastladım.
    İşte ne olduysa; ondan sonra oldu. Haber Trabzon üzerine oynanan oyunların 2009"da da devam edeceğini ilk işareti gibiydi.
    Röportajda Türkiye Futbol Federasyonun Başkanı, “Ligin ilk yarısının en kötü olayı neydi. Sizi en çok ne rahatsız etti?” sorusana

-“Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı "Yasin"lerle çıktık yola Ogün"ler çok yakında" yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Oysa Şiddeti Önleme Yasası gereği o pankartı açanlar hakkında cezai işlem uygulanmalıydı. Hiçbir şey yapılmadı. Trabzonspor-Bursaspor olayında kamuoyu hep Trabzon"un söylemleriyle hareket etti. Bize açılan pankart çok önemliydi, çok ürkütücüydü. Beklentimiz şiddeti önleme yasasına göre bu pankartı açanlara ceza verilmesiydi. Hiç bir yetkili bir tek şey yapmadı. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa.” cevabını vermiş...

Bu konu İstanbul medyasınca sık sık gündeme getirilmişti oysa… Konu ile ilgili Trabzonspor Yönetimi ve Taraftar Dernekleri açıklamalarda bulunmuş ve bunlarda medyada uzun uzadıya yer almıştı…
    Nasıl cereyan ettiği, nerede olduğu, kimler tarafından yapıldığı konusunda “derin” şüpheler bulunan bir İstanbul medyası klasiğinden hareketle; koskoca TFF başkanı Trabzonspor taraftarlarını töhmet altında bırakmaktan çekinmiyordu.
    Şimdi soruyorum: TFF Başkanın demeçlerine konu olan “derin” pankartı gören var mı? İstanbul basınında konuyla ilgili ahkam kesenler, neden bir kare fotoğraf ya da bir görüntü ortaya koyamıyorlar?
    Bu olayların hepsi Trabzon üzerine oynanan planın bir parçası olmasın sakın. Trabzon kenti Trabzonspor etrafında kenetlenmişken, Trabzonspor sadece futbol da değil, diğer branşlarda da zirvedeyken, Avni Aker Stadyumu yağmur-çamur demeden her maçta dolu iken, 61. Dakika şovu ve maç sonu “HOPTEK” internette en çok izlenen videolar olmuşken; birilerinin de keyfi kaçacaktı tabi..
    Açık ve net söylüyorum: “Sayın TFF Başkanı ve çanakçı İstanbul medyası… Bizi tahrik etmeye çalışmayın, Bizimle oynamaya kalkmayın… ”
    Size son olarak bir Trabzon deyişini hatırlatarak yazımı noktalamak istiyorum. Bizim burada derler ki;
    “İŞİ BİLECESUN; İŞE ÇIKMAYACASUN!”

Tanju Akıncıoğlu
    tanju@akincioglu.com '(Haber61.net)
    Saldırın Seferoğulları
    Bordo Mavi . Net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)