Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 8 9 10
Toplam 236 adet sonuctan sayfa basi 226 ile 236 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CNN Türk Oradaydým Belgeseli | Abdullah Ercan '96

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Alýntý oral.lermi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkadaslarr buu lýnklerýý yenýleyýndee býzdee ýzleyelýýmmm kacc seferdýrr yazýyorummm hýcc kýmseee yardýmmm etmýyorrr lýnklerýý yenýlersenýzz sevýnýrtýzzzzzz
    Linkler çalýþýyor: 175 MB

http://rapidshare.com/files/91334968...ydim.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/91360903...ydim.part2.rar
    http://rapidshare.com/files/91300150...ydim.part3.rar
    Konu bordobluex tarafýndan (12.06.2008 Saat 21:30 ) deðiþtirilmiþtir.

Selim Turan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Millet 2005'teki Cem Papila Darbesi birebir FB federasyon oyunuda var sadece 96 lýk bir olay deðil! o senlerdede üst üste 2 þampiyonluðumuz gasp edildi...

W_O_L_D_A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

hatýrlatmayýn hiç ya
    Hayat üç buçukla dört arasýndadýr. ya üç buçuk atarsýn ya da dört dörtlük yaþarsýn…
    Türkçe Konuþ Türkiye!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Videoyu 3 parça görüp 300 mb sanmayýn. Yüksek görüntü kalitesine karþýn belgeselin tamamý 175 mb. Video linkleri de çalýþýyor

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

1 saattir arýyodum ve sonunda buldum teþekkür ederiz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Paylaþým için çok teþekkürler...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Ýþte böle seviyor taraftarý Trabzonsporu..
    Çok mu iyi?
    Hayýr..
    Ama sevgimizde nefretimizde çok fazla..
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Uður Kurtoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

tesekkürler emege saygi,indirdim...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

TÜRK SEYÝRCÝSÝNÝ YIKAN MAÇLAR 6/10: 5 MAYIS 1996 TRABZONSPOR-FENERBAHÇE

15 Ekim 2008'den beri bu seriyi öksüz býrakmýþýz ayýp olmuþ. Hem de seriye direk kafadan girmesi muhtemel olan maddeye de uzun süre yer vermeyerek. 5 Mayýs 1996'da oynanan, 1995-96 sezonunun düðümünü çözen, çözmekle kalmayýp iki camiayý da derinden etkileyen, Trabzon Avni Aker Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçý. Maça geçmeden önce ilk önce karþýlaþmanýn oynandýðý andaki þartlara bakmak lazým. Sezonun 32. haftasýnda oynandý karþýlaþma. Trabzonspor Fenerbahçe'nin 1 puan önündeydi. Yani maçtan beraberlikle ayrýlmasý demek, son 2 haftaya puan avantajý ile girmesi demekti. Daha ilginç olaný Trabzonspor'un bu maçý dahi bir formaliteye döndürme þansý 2 hafta önce ayaðýna gelmiþ ancak bordo mavililer, Avni Aker'de Vanspor'a karþý oynadýklarý maçý 1-0 kaybetmiþlerdi ki bu maçtan galibiyetle ayrýlsalardý Fenerbahçe önüne 4 puan farkla çýkacaklarý anlamýan geliyordu. Daha da ilginç olaný, Vanspor'un bu galibiyetle, sezon sonu küme düþme hattýnýn 3 puan üstünde ve + 2 daha iyi gol averajýyla yer almasý olmuþtur. Yani bu skor sadece Fenerbahçe'yi o 5 mayýs gününe umutla çýkarmamýþ, sezon sonu tabloya bakýldýðýnda Vanspor'un da kümede kalmasýný saðlamýþtýr. Üstelik Trabzonspor 1983-84 sezonunda kazandýðý son þampiyonluktan beri ilk kez þampiyonluða bu kadar yaklaþmýþtýr (bu unvan geçtiðimiz sezona kadar devam etmiþtir). 1983-84'ün son þampiyon kadrosunun kalesini koruyan Þenol Güneþ bu sefer teknik direktörlük koltuðundadýr. Karþýsýnda ise sadece 1 sene önce, Brezilya ile Dünya Kupasý'ný havaya kaldýrmýþ bir hoca vardýr Carlos Alberto Parreira.

Trabzon Avni Aker Stadyumu'nu dolduran 25.000 Trabzon'lu bir þampiyonluða hazýrdýr. Fenerbahçe, o sezon her maçta olduðu gibi sahaya elele çýkar. Kadro Rüþtü, Ýlker, Uche, Högh, Oðuz, Halil Ýbrahim, Tayfun, Kemalettin, Boliç, Saffet ve Aykut þeklindedir. Trabzonspor ise Metin mert (Müller), Lemi, Ogün, Osman, Tolunay, Abdullah, Þota, Ünal, Cengiz, Hami, Orhan onbiri ile sahadadýr. Trabzonspor maçýn baþýnda kendisine beraberlik yetmesine raðmen rakip kaleye yüklenir. 18. dakikada sað kanattan geliþen atakta ceza sahasý içinde topla buluþan Þota yayýn üstündeki Abdullah'ý görür. Abdullah da Rüþtü'nün koruduðu kaleye müthiþ bir vuruþ yapar. Ýp gibi giden top köþeden aðlarý görür. Trabzonspor kendi evinde, beraberliðin yeteceði maçta 1-0 öne geçmiþtir. Devre bu skorlar biter. Tarihin deðiþmesine sadece 45 dakika vardýr.
    Ancak o anda ikinci yarý baþlamadan evvel, Avni Aker Stadyumu'nun üzerine, Karadeniz'den gelen bir sis çöker. Nitekim, ikinci yarý bu sis altýnda oynanmýþtýr. Parreira devre arasýna Kemalettin'i kenara alýp Bülent Uygun'u oyuna sokarak baþlar. 55. dakikada Oðuz Çetin'in ceza yayý üstünden vurduðu frikik Fenerbahçe'yi maça baðlar. Metin Mert maç sonrasý, ikinci yarýnýn baþýnda, futbol tanrýlarýnýn Fenerbahçe için gönderdiði sis yüzünden topu göremediðini söylemiþtir. 1-1. Kalan dakikalarda Þenol Güneþ skoru korumaktan çok ikinci golü bulup þampiyonluðu neredeyse garantilemek için rakip kaleye yüklenir. 76. dakikada Hami oyundan çýkýp Hasan Özer girdiðinde halen skoru korumayý deðil bir gol daha atmayý düþümektedir. Ama bu felaketi olur. 80. dakikada Halil Ýbrahim'in yerine oyuna giren Erol Bulut soldan uzak direðe yerden keser, Aykut Kocaman topu filelere yapýþtýrýr. 1-2...Fenerbahçe bir mucizeyi gerçekleþtirir. Uzatmalarla beraber 10 dakika daha dayanýrlar. Son düdük çaldýðýnda artýk ipler sarý lacivertlilerdedir. Maç sonu bir Trabzon'lu vatandaþ yaþadýðý yýkýmla hayatýna son verir. Aykut Kocaman buna ithafen "keþke bu maçý almasaydýk da o vatandaþ ölmeseydi, bütün bir sezonun emeðini böyle maçlara baðlýyorsunuz, Trabzonspor'lu arkadaþlar için üzülüyorum" der. Ali Þen buna çok sinirlenir, sezon sonu Aykut Kocaman ve Oðuz Çetin'in ipini çekmeye o akþam karar verir. Fenerbahçe þampiyon olur. Trabzonspor o tarihten sonra bir daha þampiyonluða hiç o kadar yaklaþamaz. Ýlginçtir o maçta, ne öndeyken ne de durum berabere iken savunma yapmayý düþünmeyen Þenol Güneþ, 6 sene sonra Türkiye-Brezilya maçýna 5 defans oyuncusu ile çýkar.

Bir gece öncesinden þampiyonluða hazýrlanan þehirde maç sonrasý hayat bir süre durur. Bir kiþi daha maç sonrasý ardýnda "ben artýk artýk yaþayamam, tabutumu bordo-mavi bayraða sarýn" notunu býrakarak intihar eder. Kentte 2 hafta boyunca futbolun konuþulmadýðý, kahvelerde insanlarýn yüzünün asýk olduðu söylenir. Bugün hala Trabzonspor'lu taraftarlarýn içinde bir uktedir o maç.

Yorumlar;

-1995-1996 sezonunda ilginç bir detay var. Son 5 hafta öncesinde Beþiktaþ ve Fenerbahçe ayný puandaydýlar ve Trabzon'un hemen altýnda 2. ve 3. sýrada yer alýyorlardý. Beþiktaþ kalan 5 maçýný kaybetti, Fenerbahçe ise kalan 5 maçýný da kazandý ve þampiyon oldu.

-Bu maçtan 3-4 hafta önce Rýdvan Dilmen,

"Bu iþ bitti, Artýk Fenerbahçe'yi sorma bana. Trabzonspor'u tebrik etmemiz lazým, çok özledikleri Þampiyonluða kavuþtular. Þenol hocayý ve futbolcularý tebrik ederim."
    Rýdvan Dilmen, bu maçtan 3-4 hafta önce Farkýn 5'e çýkmasý üzerine Þansal Büyüka'nýn sorusuna bu yanýtý vermiþti...

-Bu maç ayrýca Trabzon'da ikinci takýmým Galatasaray diyen insanlarýn sayýsýný önemli oranda artýrmýþtýr
    Konu Armaðan Dere tarafýndan (22.03.2012 Saat 20:04 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Nereden
    Ankara

Bu video'yu tekrar yükleyebilecek olan var mý?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)