Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 SonuncuSonuncu
Toplam 236 adet sonuctan sayfa basi 176 ile 200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CNN Türk Oradaydım Belgeseli | Abdullah Ercan '96

Karasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

96 yılının Trabzonspor ruhu bir başkaydı önümüze geleni yeniyorduk sanırım üst üste deplasmanda 6 maç gol bile yememiştik takım tam bir makine gibi işliyordu.Vanspor maçı öncesi İstanbul takımlarını tutan arkadaşlarla birlikte Bakırköy sahillerinde geziyorduk güzel,güneşli bir gündü akşam maçı seyretmeye gidecektim onları da davet etmiştim bunun üzerine arkadaşlar:'' Ne gerek var bu Trabzon en az bu takıma 5 atar zevksiz maç olur demişlerdi''.O yıl kaybedilen Van ve Fener maçları bir şansızlığın unsuru olamazdı.....

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Benim yaşımdakilerin bildiği ama genç arkadaşların muhtemelen bilmediği ( benim de birgeç öğrendiğim ) Van maçı e ilgili bir 20 bin dolar hikayesi var ..Sadece o hikaye bile o dönemle ne kadar gurur duymamız gerektiğini anlatıyor diye düşünüyorum ...Eminim sen de bilsen sende gurur duyarsın Karatasof....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

O senenin bana hatırlattığı en önemli şey; Stadyuma 1 km uzakta olan evimin önünde jandarma beklemesidir..Anlayan anlasın..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

ofluhalit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tamamıyle şans faktörünün van ve fener maçlarında rakipten yana olması sonucu kaçan bir şampiyonluk.o takım bize nice mutlu anlar yaşatmıştı ama sonu gelmedi maalesef.o zamanki yönetim ali şen karşısında biraz aciz kaldı bu gerçek ama sahada pek ali şen faktörü yoktu.top oynayan ve golleri kaçıran bizdik.şansa golleri atansa onlar.faruk özak,çok sonra yönetimi bırakırken mostovoi ile anlaşmıştık gitmeden önce fakat transferi gelen yönetime bırakmak istedik demişti.keşke o transferi yapıp gitseydiler.(gitmeselerdi dicem ama o zaman herkes bi kan değişikliği istiyordu,her nekadar yanlışlığı bugün ortaya çıkmış olsada) o transfer yapılmış olsaydı 96-97 sezonunda mutlak şampiyon biz olurduk.

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı HAMSİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yaşımdakilerin bildiği ama genç arkadaşların muhtemelen bilmediği ( benim de birgeç öğrendiğim ) Van maçı e ilgili bir 20 bin dolar hikayesi var ..Sadece o hikaye bile o dönemle ne kadar gurur duymamız gerektiğini anlatıyor diye düşünüyorum ...Eminim sen de bilsen sende gurur duyarsın Karatasof....
    Abi ben bilmiyorum bu hikayeyi anlatırsanız sevinirim?

EĞİTİM ŞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı legendage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş ne yaptın ya ,dayanamadım yine izledim tüylerim diken diken oldu
    o zaman stad tiklim tiklimis bagiran bagirana, hey gidi günler hey

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

maçı tam olarak hatırlamıyorum ama o günü çok iyi hatırlıyorum...maçtan önce dayımlar fln toplanıp gitmişerdi bn küçüktüm diye götürmemişlerdi...maçtan sonra dayım eve geldiğinde akıttığı gözyaşları hala gözümün önünde...

bizi şampiyonluktan eden fener değildi satılmış vanspor'du !!
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Fon müziğinide öyle bir koymuşlarki anlatan Abdullah olmasına rağme gözlerim doldu.Hele o görünütler bitirdi beni.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Cem Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

küçük olmama rağmen hatırlıyorum bu maçın her anını ve keşke hatırlamasam diye geçiriyorum içimden çünkü 96 yılı çok büyük acı veriyor bana Allah bizlere o acıyı bir daha yaşatmasın
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya olmaz böyle birşey ya ben o şehrin o maçdan sonraki durumunu düşünemiyorum ki amcam ile babamla beraber izledik adeta morardılar babam sigara yakmazdı sigara yaktıı bende zor tuttum kendimi abdullah aynen yaşadıklarını anlatıyor
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Almanya

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı livera61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küçük olmama rağmen hatırlıyorum bu maçın her anını ve keşke hatırlamasam diye geçiriyorum içimden çünkü 96 yılı çok büyük acı veriyor bana Allah bizlere o acıyı bir daha yaşatmasın

takma kafana o kadar ilk acıyı yaşatan biziz
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

İHSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Beyler toplam kaç mb tutuyor ...?
    avatar: şike soruşturmasını yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı İHSAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler toplam kaç mb tutuyor ...?
    180 MB kadar.

Konu yarın Multimedya sayfasına taşınacak.

hamucera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

maçı unutmak mümkünmü. saatlerce ağlamıiştım.
    zaten ondan sonra vanspor yöneticisi gizli kameranın farkına varmadan açıklıyordu. biz küme düşmemeyi garantilersek fenere maçı veririz. neden vermeyelim zaten fenerbahçeliyiz. ama şampiyon ezikbahçe olduğu için çok fazla üstüne düşülmemişti
    Biz Trabzonsporumuzun şampiyon olmasını isteriz ama sadece şampiyon olacak diye sevmeyiz

erol-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

o maçda bende oradaydım ankaradan gitmiştik bayağı kalabalık bir gurup olarak o maçta olanlar belki fark etmiştir hatırlarlar ali şen tribüne geldiğinde sahaya bir pankart inmişdi beya üzerine BORDO MAVİ renklerle üzerinde şöyle yazıyodu ( ALOOOO ALİ ŞENMİ NE KOYUM ) HATIRLAYANLAR BİLİR O ZAMANIN MEŞHUR LAFI İDİ bu pankart hala bende durur o günün hatırasına saklıyorum

dr.muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı karatasof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    drmuhsin kardeşim;benim yazdıklarıma katılmak zorunda değilsin elbette.Ama Ali Şen'in kendi ağzından ''Ben bu maçı TS'un elinden aldım, benden başka kimsede bu işi yapamazdı.İlgili bütün dinamikleri harekete geçirdik.'' beyanını unuttun herhalde.Daha maç olmadan önce hazırlanan senaryo layıkı ile sahnelendi ve TS'un elinden şampiyonluk çalındı.Stada can güvenliğimiz yok palavrası ile 700 km uzaktan Bolu Dağ Komando'dan asker getirten Ali Şen ve ekibi maç bitiminde Avni Aker'deki soyunma odasında futbolcuları ile birlikte ''Nası koydu Aykut Kocaman ,kocamaaaaaannn.'' diye tempo tutuyorlardı.Acaba o sahneleride hatırlayabildin mi?
    Faruk Özak başkan bütün sezon iki takviye için yalvar yakar olan Şenol Güneşi reddetmiş ondan sonra kaçırılan şampiyonluk olunca ''bu işi yapamadık en iyisi M.Ali Yılmaz beye gidelim.''demiştir.
    Bugün TS'la ilgili ilgisiz kime ''TS tarihinde en Dramatik An hangisidir?''diye sorarsanız sorun üzerinden geçen bunca seneye rağmen yine o maç akıllara geliyorsa bunun sizin anlattığınız kadar masumane bir hikaye ile geçiştiremezsiniz.Ben o maçın en masum kişisinin TS taraftarı olduğuna inanıyorum.Onun haricinde ne sizin gibi Faruk Özak'a şükran sunuyorum nede Ali Şen ve muadili fenerlilere hakkımı helal ediyorum.
    Sevgili kardeşim;
    Söylediklerinde haklı olabilirsin ama bütün bunlar maçın seyrini değiştirecek şeyler değildi çünkü bir önceki mesajımda o maçta ve Vanspor maçlarındaki futbolumuzun nasıl olduğunu anlattım. Yani herşey ama herşey vardı kahretsin gol sadece 1 tane olabildi. Yani futbolun doruğuna ulaştık artık o gün Feneri elimizden ne Ali Şen ne bolu Dağ komandosu alabilirdi bir tek Trabzonspor' un şanssızlığı alabilirdi ve öyle de oldu. Zannetme ki 6 kere şampiyon olan takımımız o yıllarda türlü entrikalar yaşamadı. Onu da Şenol Hocam dan dinlemeni isterim.

Sözün özü şu; o gün olmadı, kısmet değilmiş olmayacağı Vanspor maçından sanki belliydi. Ben hala o günkü futbolumuzu ayakta alkışlıyorum çok üzülüyorum ama gurur duyuyorum ve o gün 1000 maç yapsak 1 tane vermezdik diyorum şans işte olmadı. Benim asıl üzüntüm ertesi sezon da takım ilk yarıyı liderle başbaşa bitirmişken takımın kadro yapısının bozulmaya başlanmasıydı. 96 da olmadıysa 97 de neden olmasın diyemedik.

Çok değil daha 2-3 sezon önce de bas bas bağırdık Zurawski alınsın bu iş olur diye malesef aynı şeyler oldu ve takviye yapılacağı yerde as futbolcularımızı verdik ve belkide bir 10 sene daha kaybettik.

Sorunumuz şu; KISA VADEDE SONUÇ İSTİYORUZ, UFAK BAŞARISIZLIKTA HERKESİ AFAROZ EDİYORUZ. SABIRSIZOĞLU SABIRSIZIZ. HAKLIYIZ 24 SENE OLDU AMA HAKLI OLMAK SORUNLARI ÇÖZMÜYOR. GEREKİRSE 5 SENE DAHA BEKLEMELİYİZ AMA BİR EFSANE KADRO OLUŞTURMALIYIZ. KADROYU DAĞITMADAN AKSİNE EKSİKLERİ TAKVİYE ETMELİYİZ. HER SEFERİNDE SİL BAŞTAN DEĞİL EN İYİ NERDE KALDIYSAK ORADAN DEVAM ETMELİYİZ.
    '' İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini,payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür... ''

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben bu konunun kapanması taraftarıyım.

Çünkü biz mazimiza baka baka, oflaya oflaya dahada kotu olucaz.

Bu yarayı kaçıdıkça daha büyüteceğimizden korkuyorum.Artık hatırlamamalıyız

Bizi o uğursuz yıldan dersimizi aldık. Önümüze bakmalıyız.

EĞİTİM ŞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Almanya

bende ses var görüntü yok neden acaba ???

İHSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı 28TS61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ses var görüntü yok neden acaba ???
    Aynı linki indirdim az önce sorunsuz çalışıyor. Baştan indirin ve Part1 den açmayı deneyin yeniden.
    avatar: şike soruşturmasını yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Almanya

Alıntı İHSAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı linki indirdim az önce sorunsuz çalışıyor. Baştan indirin ve Part1 den açmayı deneyin yeniden.
    1 den denedim olmadi, her yöntemi denedim olmadi, bende anlamadim neden ilk defa böyle oldu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Almanya

simdik oluyor,

yardimin icin tskler AristotLe

vatandas61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

1996 da daha cocuktum ama o maci dünmüs gibi hatirliyorum. belgeseli seyredince tüylerim diken diken oldu. ozamandan bugüne eriyip gitmisiz. kimsede dur demedi.

bu belgeseli suanki futbolculara günde 3 defa izlettireceksin, iyice bir asilamak gerekir. ozaman canla basla kosanlar nerde, simdi dünyanin parasini alipda ayaklarini yerden kaldiramayan,
    dogru dürüst pas atamayan oyuncular nerde.

insallah en kisa zamanda sampiyonluga ulasiriz

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

5 mayıs 1996 Pazar.Yedek Subay olarak görev yaptığım birliğimde bu maçın olduğu gün nöbetçiydim.18-20 devriyesi bana yazılmıştı.Saat 18:30 gibi yemekhaneden çıkıp,devriyemi tamamladıktan sonra,çok iyi hatırlıyorum 7. dakikasından itibaren maçı izlemeye başladım.
    Tabi ben şampiyonluklar görmüş birisi olarak bu maçı alıp tekrar şampiyon olacağımıza inanıyordum.Şampiyonlukların nasıl geldiğini biliyordum.1984 yılında bütün maçlara gitmiştim.Kendinden emin olan,rahat olan takım işi götürüyordu.
    Ama 1996 da öyle olmadı.Bu sefer rahat olan fb idi.1-0 öne geçtiğimizde takımımız muhteşem oynuyordu.Rüştü farkın açılmasını tek başına engelliyordu.Derken dakikalar ilerledikçe bizim takımın coşkusu hatta taraftarın coşkusu yerini paniğe bıraktı.Bunu muhabere bölüğündeki o küçük odada cine5 başındaki onca fbli arasındaki ben tedirginlikle farkettim.
    Yıllarca istanbul basınının yapmış olduğu yaygara etkisini yavaş yavaş tüm bedenlerde göstermeye başlamıştı.İstanbul basını artık Trabzonsporun şampiyon olamayacağını tüm beyinlere öyle bir kazımıştıki,bu düşünce etkisini dakikalar ilerledikçe dahada artırıyordu.Taraftarın sesi yavaş yavaş azaldı,o kalabalıktan ses gelmez oldu oysa maç hala 1-1 di,ve bu sonuç bizi şampiyon yapmaya yetiyordu.Fakat kimse bunun farkında değildi,telaş her tarafı sarmıştı.Takım kombine atak yapamaz olmuştu.Haminin 2 muhteşem frikiğini rüştü olağanüstü kurtarmıştı.82.dakikada aykut durumu 1-2 yaptığında boğazımın düğümlendiğini hissettim,bir an nefes alamadım sanki.Muhabere bölüğündeki o odadaki fbliler bu gole fazla sevinmedi bile.Çünkü onlar bu sezon olmazsa bile gelecek sezon şampiyon olacaklarına inanıyordular.Sistem onlardan yana işliyordu.Yanımdaki astsubay arkadaşım bile tüh dedi aykutun golüne,fbli olmasına rağmen.Ön sırada oturan kuru suratlı bir başçavuş vardı adı cengiz,sadece o, önemsiz bir lig maçında atılan bir gole verilen tepki gibi "üçüde atacağız" diye bağırmıştı.Başka ne bir sevinç nede coşku.
    Oysa o golü biz atsaydık bir tabuyuda yıkmış olacaktık.Trabzonspor efsanevi kadrosundan sonra,şampiyon olabilecek 2.efsanevi kadrosunuda kurmuş olacaktı.
    Bence 96'daki senaryo,fb'nin şampiyon olması için değil,Trabzonsporun şampiyon olmaması için yazılmıştı.O sezon fb eliyle koluyla goller atıp yarışta peşimizden ayrılmadı veya kopmasına izin verilmedi.O sezon sistem şampiyonunu belirledi.
    Oradaydım belgeseli 1995-1996 sezonunu içine alacak şekilde yapılsa bu açıkça görülecektir.0-0 biten gs maçında son dakikalarda van gobbel'in şotayı düşürdüğü pozisyona verilmeyen penaltıdır bizi şampiyonluktan eden aslında.O penaltı verilse ve biz farkı 2 puan daha açabilseydik,sisteme rağmen fb pes edecekti.Ve bjk-fb maçı.Yıllarca fb'yi içerde dışarda yenen bjk en kritik haftada kendi sahasında fb'ye yenilip yarışa ortak etti.
    O sezon şampiyon olmamızı bizden başka kimse istemedi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)