Sayfa 4 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 236 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CNN Türk Oradaydım Belgeseli | Abdullah Ercan '96

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

96 rakamını duymak ile insanın acını acıtıyor, aklıma intihar edenler geliyor, üzülüyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu belgeseö görüntülerini nerden bulabilrim arkadaslar

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Belgeseli izlemedim,izlememde. O anıları şimdi okurken bile tekrar yaşadım ve gözlerim yaşardı...
    Bir hafta kendime gelememiştim. İki gün okula gitmedim.Evde çevremde kimse ile konuşmamıştım...

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı bordobluex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belgeseli izleyemedim diye üzülmeyin. BMN üyeleri bu belgeseli sürekli izleme ayrıcalığına sahip

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7994
    Saolsın

Ali Kemal abiyi izledim bu sabah kalkar kalmaz. Bir kez daha gurur duydum kendimle,takımımla ve şehrimle...
    FxY

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

yaa dün egece seyrettim...Abdullah çok üzgün görünüyordu..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar kusura bakmayın. Biraz gözünüze sokmak gibi olacak ama ne yapayım, bizim BMN gibi kalabalık ve çok sesli forumlarda söylediğiniz her şeyi istediğiniz nisbette kulağa duyuramıyorsunuz. Yazdıklarınız bir çırpıda arka sayfalarda kalabiliyor ve okuyan arkadaşlar vakit darlığı sebebiyle bütün yazılanlara bakamayabiliyorlar. Bu konu da öyle iki satır karalayıp geçilecek bir konu değil takdir edersiniz. Hoşgörünüze sığınarak göremeyenlerin dikkatine sunuyorum.

Alıntı Bülent Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Hayatın karşısında diz çökmemek, bilakis hayatı karşınızda diz çöktürmek için acılarınızı abartmadan hafife almak, küçümsemek, üzerine üzerine gitmek; sevinçlerinizi de yine aşırıya kaçmadan büyütmek, yüceltmek durumundasınızdır. Evet, o gün acı bir gündü. Hüsranın sebepleri çok tartışıldı, daha da tartışılacaktır. Biz de bir şeyler karaladık:

http://www.serander.net/content/view/164/184/

Eğer o acıyla yüzleşmekten kaçınırsak onu iyice büyütür ve gelecekte sürekli ayağımıza dolaşmasına, bize engel olmasına fırsat vermiş oluruz. Her büyük takımın tarihinde böyle maçlar vardır, şöyle bir geçmişe bakarsanız bunu rahatlıkla görürsünüz. Örneğin 1999 senesi Şampiyonlar Ligi finaline bir bakınız: 23 yıldır adı geçen kupayı alamayan Bayern Münih, rakibinden çok üstün oynadığı ve son dakikasına da 1-0 önde girdiği maçı arka arkaya yediği iki golle mağlup kapatıyor ve kupayı yine kaybediyor. İki sene sonra ise aynı kadroyla o finalde yenildiği Manchester United’ın da aralarında bulunduğu birbirinden güçlü rakipleri teker teker saf dışı bırakıp Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Maziden kaçmamalı ve sadece sevinçler hatırlanmamalı…

Nereden
    Trabzon

Abdullahın röportajı yokmu arkadaşlar

Nereden
    İstanbul

youtube den bi videoyu buraya nasil ekleye bilirim ?

Mert Marabaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bordobluex;

Belgeseli izleyemedim diye üzülmeyin. BMN üyeleri bu belgeseli sürekli izleme ayrıcalığına sahip

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7994

---------------------------------------------------

Çok Saol...!
    Ñâpî¥Ìm ß€Ñ ßØRDØ DÎ¥ÎÑ¢€ MåVÎ D€MÎ¥£Ñ
    • MåÑÎŦà¥I •

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet benimde o donem kucuk kalbime inen kocaman bi hancer gibiydi..
    Cocuktuk ama fanatiktik iste..Fatihte Malta Carsinina cikarken amcamin bi beyaz esya magazasi vardi tam karsisida yine bizim su istasyonu.. O gun dev ekrani sokagin ortasina kurdurdu amcam gerci her hafta oyle yapiyordu millet para verip ne izleyecek kuralim mahalleye izlesin herkes demisti ama bu sefer organizasyon baya buyuktu..
    VIP salonu bile hazirlanmisti mac icin yakin cevra ve dostlar sokakta izlemesin diye(Sucunun Arka Tarafina)
    Neyse Babamda maca gitti tabi o donem bizde para gani gecim derdi felan yok tabi pederde 0 BMW atladilar 4 kafadar Trabzona macaaa...
    Mac baslamadan ariyo 15 dakikada bir oglum seni alamadim ama soz Son macta sampiyonlugun geldigi macta goturecem seni diye tabi yermiyim ben ben o macta olmak istiyorum..
    Neyse gol geldi Emrullah abim vardi fanatik ilk golle birlikte bayildi zavalli,bir yandan sevincliyiz gol oldu bir yandan millet Emrullah abinin derdine dustu..Kolonya falan neyse ayildi ilk soru Attuk dimi pen yanlis pise gormedum?
    Millet basti kahkahayi tabii..
    Ilk yari bitti mahallede karnaval var..
    ve sonrasi Lanet olasi ikinci yari ve yedigimiz goller.. Allah kuran askina yalan deyin diyordu abim allah askina.. Ilk defa yerlerde suruklendigini manyakca kendini atip durdugunu gordum..Korktum.. ve ertesi gun..
    0 BMW diyordum ya..
    34 Plaka oldugu icin Farozda onunu kesmisler bizimkilerin..Arabadan vazgectim babam hastanelik olmus...
    2 gun sonra geldi cok sukur..Arabada cekiciyle..Pert tabi...
    Burunu gosteriyorum bizim usaklara inanmadiler diyo babam gulerek..Anlatamaduk derdimizi dedi ve ekledi Merak etme usagum seneye biz gene sampiyon oluruk..SEN derslerine iyi calis bakaym..
    Teşekkürler ADMIN!!!

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O günü unutmak mumkunmu çoçuk yaşta sınırlenip aşağıdaki feybelerin seveinmelerine koyden gelen soğan ve patatesle karşılık vermiş babama pahalıya malolmuşum. Ben birtek ağladığımı biliyorum. Bunları babam anlatıyor.

EĞİTİM ŞART!!!

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tekrarı varmıki acaba.
    Özkan SÜMER

SERDAR-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrarı varmıki acaba.
    o günün tekrarı bir daha olamaz.

Canİlker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan

bende oradaydım gelip benimlede konuşsalardı daha iyi anlarlardı taraftarın acısını

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe o maçın üstüne 7 8 defa şampiyon oldu biz hala ORADAYIZ.
    Özkan SÜMER

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

trabzondaki yerel kanallar bu maçın 90 dk nı arada bir veriyor,belkide 5 kere tekrarını izledim,ilk yarıda fenerin atağı bile yoktu,2 yarıda saha adeta görünmez olmuştu,51 dk oğuz frikten attı,82 dk da ise erol soldan ortaladı aykut sağ ayağıyla köşeye vurdu,ama o dakikaya kadar haminin belkide 4 tane firkiğini kaleci rüştü 90 dan inanılmaz reflekslerle çıkardı,artı yanı ise kaçan çok pozisyon,
    herkes diyorki 82 dk golü yedikten sonra trabzon yine çok gol kaçırdı,hayır trabzon o golden sonra atak bile yapamadı ,hatta fener 3 golü bile kaçırdı,düşünün 80 dk da sayısız gol fırsatı yakalayan trabzon golü yedikten sonra pozisyon bile bulamadı

neyse bu maç yine gündeme geldi,yine acılı yüreklerimiz ağladı,bence bu konu kapatılsa daha iyi olur,çünkü okudukça insanın morali bozuluyor

abdullaha gelince
    abdullah şuanki futbolculardan daha yürekli,kişilkli saygılı, bir insandı,trabzonun sol kanadına onun kadar istikrarlı bir topçu asla gelmedi,fenere girtme konusuna gelince
    sizlere soruyorum ünal satıldı,hami satıldı,tolunay satıldı ,fatih satıldı ,ogün satıldı,şota satıldı,arçil satıldı da sadece abdullahmı satılmadıda kendi isteğiyle gitti ???
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trabzondaki yerel kanallar bu maçın 90 dk nı arada bir veriyor,belkide 5 kere tekrarını izledim,ilk yarıda fenerin atağı bile yoktu,2 yarıda saha adeta görünmez olmuştu,51 dk oğuz frikten attı,82 dk da ise erol soldan ortaladı aykut sağ ayağıyla köşeye vurdu,ama o dakikaya kadar haminin belkide 4 tane firkiğini kaleci rüştü 90 dan inanılmaz reflekslerle çıkardı,artı yanı ise kaçan çok pozisyon,
    herkes diyorki 82 dk golü yedikten sonra trabzon yine çok gol kaçırdı,hayır trabzon o golden sonra atak bile yapamadı ,hatta fener 3 golü bile kaçırdı,düşünün 80 dk da sayısız gol fırsatı yakalayan trabzon golü yedikten sonra pozisyon bile bulamadı

neyse bu maç yine gündeme geldi,yine acılı yüreklerimiz ağladı,bence bu konu kapatılsa daha iyi olur,çünkü okudukça insanın morali bozuluyor

abdullaha gelince
    abdullah şuanki futbolculardan daha yürekli,kişilkli saygılı, bir insandı,trabzonun sol kanadına onun kadar istikrarlı bir topçu asla gelmedi,fenere girtme konusuna gelince
    sizlere soruyorum ünal satıldı,hami satıldı,tolunay satıldı ,fatih satıldı ,ogün satıldı,şota satıldı,arçil satıldı da sadece abdullahmı satılmadıda kendi isteğiyle gitti ???
    Abdullah gönderildiğii bile gazeteden öğrenmişti.

Demekki tarihimizde baya bi Nuri armış

EĞİTİM ŞART!!!

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

96 da şampiyon olamadık . Kimsenin suçu değildi .olmadı işte .Rüştü idi van ın kalecisi idi. direkler idi olmadı .Ama asıl hata yı o kadroyu hocasından başkanına kadar başarısız ilan etmekle yaptık .Şehir kaybedilen şampiyonlukla her şey bitti havasına girmese idi o kadro 97 de şampiyon olurdu .sonrası malum ...

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Bu arada Abdullah la ilgili zannediyorum Ahmed Ağaoğlu demişti ..." cebinde Trabzonspor un ödemediği çek vardır ,bir kere bile lafını etmemiştir arayıp sormamıştır diye...."

Great White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cool

Dünya üzerinde topu ayağına aldığında her ne kadar sıkışık durumda olursa olsun topu kornere ya da taça "kesinlikle" atmayan bir tek "defans oyuncusu" gördüm ben şu ana dek..

O da Abdullah idi..

Onda bir defans oyuncusunda asla göremeyceğiniz derecede teknik, zeka ve top hakimiyeti de fazlasıyla mevcuttu..

Türk Futbolu' nun şu ana dek gördüğü ve muhtemelen de görebileceği en büyük sol bek oydu bana göre..

Her ne kadar 96' daki Fenerbahçe maçında ikini golü onun hatasından kazanılan bir serbst vuruş sonrasında yemiş de olsak büyük oyuncuydu.. Hem de çok büyük..
    "söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbi' şey anlatmıyorsun demektir"

GW

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu başlığı yok sayıyorum, artık 96'yı unutmak gerek.

Bir daha da girip okumam!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ya arkadaşlar Abdullah'lı olan bölümü upload eden yok mu ?
    Acil lazım!
    Hamiş

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Köydeydim o zamanlar. Ve çanak antenler yoktu gibi bişey. Mecburen izlemek için Araklı'ya indim. Uzatmayalım maç başladı ve bitti. Ama ben olduğum yerde dondum kaldım. O an üzerime mermi yağsa bir damla kanım akmazdı

Ne hayallerimiz vardı oysa. Hayatımızda ilk defa şampiyonluk zevkini tadacaktık.... Neyse girmeyelim fazla derine, kötü oluyor insan.

Ali Şen falan palavra. O macı veren varsa Metin Mert'dir, alan varsa Rüştü'dür. Hami'nin maç boyu gönderdiği ve direklerle Rüştü'ye takılan şutlar hâlâ daha ilk günkü gibi aklımdadır. Ahmet Ağaoğlu diyorki bir demecinde ''Ben hayatım boyunca Hami'nin üstüste bir maçta iki şutunu çıkaran kaleci görmedim. Ama Rüştü çıkardı'' Hakkaten de öyle yani.

Çok takıldık bu maça çok. Eğer kendimizi toparlayıpta devam edebilseydik en az 3 şampiyonluğumuz vardı bu zamana kadar. Zaten o maçtan sonra gerileme dönemine girdik.

Son birşey; bazı arkadaşlarımız ''neden Abdullah'' diyor. Adam hangi takımı tutarsa tutsun umrumda değil. Oynadığı sürece bu takım için elinden geleni yapmış mı Abdullah? Bence yapmış. Odur önemli olan. Abdullah Beşiktaşlı Ergin Keleş Trabzonsporlu, hangisini tercih edersiniz.

Son sözü Tansu Çiller söylüyor, ''Bu ülke için kurşun sıkanda sıkılanda kahramandır benim için''. Uyarlayın Trabzonspora bu cümleyi.

Kusura bakmayın konuyu dağıttım ama laf lafı açıyor
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Cafer Bulur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

abdullahin dün aksam yaptigi aciklamalardan beni en cok etkileyen kismi trabzonsporda o gün yasayabilecegi sampiyonluk icin tel örgülere tirmanip elini kestigi halde bunu bir süre hissetmeyecek kadar kendini sampiyonluga sartlandirmasiydi.o gün sampiyon olmamizi vede olacagimiza herkes inanmisti.ama kader istemedi.senol günes gibi duygularini disariya vurmayan bir efsane bile o mactan sonra hüngür hüngür aglamisti.trabzonspor camiasi o soktan erken uyanabilseydi daha sonraki sezonlarda yine basa oynardik.ama o günkü kadronun sampiyonluga olan inanci artik kalmamisti.aci ama gercek olan buydu.

gerenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cafer1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abdullahin dün aksam yaptigi aciklamalardan beni en cok etkileyen kismi trabzonsporda o gün yasayabilecegi sampiyonluk icin tel örgülere tirmanip elini kestigi halde bunu bir süre hissetmeyecek kadar kendini sampiyonluga sartlandirmasiydi.o gün sampiyon olmamizi vede olacagimiza herkes inanmisti.ama kader istemedi.senol günes gibi duygularini disariya vurmayan bir efsane bile o mactan sonra hüngür hüngür aglamisti.trabzonspor camiasi o soktan erken uyanabilseydi daha sonraki sezonlarda yine basa oynardik.ama o günkü kadronun sampiyonluga olan inanci artik kalmamisti.aci ama gercek olan buydu.
    ve o maçla ilgili, aykut kocamanın verdiği güzel bir demeç vardı onu da untmamak lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)