Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 8 9 10
Toplam 236 adet sonuctan sayfa basi 226 ile 236 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CNN Türk Oradaydım Belgeseli | Abdullah Ercan '96

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı oral.lermi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslarr buu lınklerıı yenıleyındee bızdee ızleyelıımmm kacc seferdırr yazıyorummm hıcc kımseee yardımmm etmıyorrr lınklerıı yenılersenızz sevınırtızzzzzz
    Linkler çalışıyor: 175 MB

http://rapidshare.com/files/91334968...ydim.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/91360903...ydim.part2.rar
    http://rapidshare.com/files/91300150...ydim.part3.rar
    Konu bordobluex tarafından (12.06.2008 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.

Selim Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Millet 2005'teki Cem Papila Darbesi birebir FB federasyon oyunuda var sadece 96 lık bir olay değil! o senlerdede üst üste 2 şampiyonluğumuz gasp edildi...

W_O_L_D_A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

hatırlatmayın hiç ya
    Hayat üç buçukla dört arasındadır. ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın…
    Türkçe Konuş Türkiye!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Videoyu 3 parça görüp 300 mb sanmayın. Yüksek görüntü kalitesine karşın belgeselin tamamı 175 mb. Video linkleri de çalışıyor

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1 saattir arıyodum ve sonunda buldum teşekkür ederiz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Paylaşım için çok teşekkürler...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İşte böle seviyor taraftarı Trabzonsporu..
    Çok mu iyi?
    Hayır..
    Ama sevgimizde nefretimizde çok fazla..
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Uğur Kurtoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

tesekkürler emege saygi,indirdim...

Nereden
    İstanbul

TÜRK SEYİRCİSİNİ YIKAN MAÇLAR 6/10: 5 MAYIS 1996 TRABZONSPOR-FENERBAHÇE

15 Ekim 2008'den beri bu seriyi öksüz bırakmışız ayıp olmuş. Hem de seriye direk kafadan girmesi muhtemel olan maddeye de uzun süre yer vermeyerek. 5 Mayıs 1996'da oynanan, 1995-96 sezonunun düğümünü çözen, çözmekle kalmayıp iki camiayı da derinden etkileyen, Trabzon Avni Aker Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı. Maça geçmeden önce ilk önce karşılaşmanın oynandığı andaki şartlara bakmak lazım. Sezonun 32. haftasında oynandı karşılaşma. Trabzonspor Fenerbahçe'nin 1 puan önündeydi. Yani maçtan beraberlikle ayrılması demek, son 2 haftaya puan avantajı ile girmesi demekti. Daha ilginç olanı Trabzonspor'un bu maçı dahi bir formaliteye döndürme şansı 2 hafta önce ayağına gelmiş ancak bordo mavililer, Avni Aker'de Vanspor'a karşı oynadıkları maçı 1-0 kaybetmişlerdi ki bu maçtan galibiyetle ayrılsalardı Fenerbahçe önüne 4 puan farkla çıkacakları anlamıan geliyordu. Daha da ilginç olanı, Vanspor'un bu galibiyetle, sezon sonu küme düşme hattının 3 puan üstünde ve + 2 daha iyi gol averajıyla yer alması olmuştur. Yani bu skor sadece Fenerbahçe'yi o 5 mayıs gününe umutla çıkarmamış, sezon sonu tabloya bakıldığında Vanspor'un da kümede kalmasını sağlamıştır. Üstelik Trabzonspor 1983-84 sezonunda kazandığı son şampiyonluktan beri ilk kez şampiyonluğa bu kadar yaklaşmıştır (bu unvan geçtiğimiz sezona kadar devam etmiştir). 1983-84'ün son şampiyon kadrosunun kalesini koruyan Şenol Güneş bu sefer teknik direktörlük koltuğundadır. Karşısında ise sadece 1 sene önce, Brezilya ile Dünya Kupası'nı havaya kaldırmış bir hoca vardır Carlos Alberto Parreira.

Trabzon Avni Aker Stadyumu'nu dolduran 25.000 Trabzon'lu bir şampiyonluğa hazırdır. Fenerbahçe, o sezon her maçta olduğu gibi sahaya elele çıkar. Kadro Rüştü, İlker, Uche, Högh, Oğuz, Halil İbrahim, Tayfun, Kemalettin, Boliç, Saffet ve Aykut şeklindedir. Trabzonspor ise Metin mert (Müller), Lemi, Ogün, Osman, Tolunay, Abdullah, Şota, Ünal, Cengiz, Hami, Orhan onbiri ile sahadadır. Trabzonspor maçın başında kendisine beraberlik yetmesine rağmen rakip kaleye yüklenir. 18. dakikada sağ kanattan gelişen atakta ceza sahası içinde topla buluşan Şota yayın üstündeki Abdullah'ı görür. Abdullah da Rüştü'nün koruduğu kaleye müthiş bir vuruş yapar. İp gibi giden top köşeden ağları görür. Trabzonspor kendi evinde, beraberliğin yeteceği maçta 1-0 öne geçmiştir. Devre bu skorlar biter. Tarihin değişmesine sadece 45 dakika vardır.
    Ancak o anda ikinci yarı başlamadan evvel, Avni Aker Stadyumu'nun üzerine, Karadeniz'den gelen bir sis çöker. Nitekim, ikinci yarı bu sis altında oynanmıştır. Parreira devre arasına Kemalettin'i kenara alıp Bülent Uygun'u oyuna sokarak başlar. 55. dakikada Oğuz Çetin'in ceza yayı üstünden vurduğu frikik Fenerbahçe'yi maça bağlar. Metin Mert maç sonrası, ikinci yarının başında, futbol tanrılarının Fenerbahçe için gönderdiği sis yüzünden topu göremediğini söylemiştir. 1-1. Kalan dakikalarda Şenol Güneş skoru korumaktan çok ikinci golü bulup şampiyonluğu neredeyse garantilemek için rakip kaleye yüklenir. 76. dakikada Hami oyundan çıkıp Hasan Özer girdiğinde halen skoru korumayı değil bir gol daha atmayı düşümektedir. Ama bu felaketi olur. 80. dakikada Halil İbrahim'in yerine oyuna giren Erol Bulut soldan uzak direğe yerden keser, Aykut Kocaman topu filelere yapıştırır. 1-2...Fenerbahçe bir mucizeyi gerçekleştirir. Uzatmalarla beraber 10 dakika daha dayanırlar. Son düdük çaldığında artık ipler sarı lacivertlilerdedir. Maç sonu bir Trabzon'lu vatandaş yaşadığı yıkımla hayatına son verir. Aykut Kocaman buna ithafen "keşke bu maçı almasaydık da o vatandaş ölmeseydi, bütün bir sezonun emeğini böyle maçlara bağlıyorsunuz, Trabzonspor'lu arkadaşlar için üzülüyorum" der. Ali Şen buna çok sinirlenir, sezon sonu Aykut Kocaman ve Oğuz Çetin'in ipini çekmeye o akşam karar verir. Fenerbahçe şampiyon olur. Trabzonspor o tarihten sonra bir daha şampiyonluğa hiç o kadar yaklaşamaz. İlginçtir o maçta, ne öndeyken ne de durum berabere iken savunma yapmayı düşünmeyen Şenol Güneş, 6 sene sonra Türkiye-Brezilya maçına 5 defans oyuncusu ile çıkar.

Bir gece öncesinden şampiyonluğa hazırlanan şehirde maç sonrası hayat bir süre durur. Bir kişi daha maç sonrası ardında "ben artık artık yaşayamam, tabutumu bordo-mavi bayrağa sarın" notunu bırakarak intihar eder. Kentte 2 hafta boyunca futbolun konuşulmadığı, kahvelerde insanların yüzünün asık olduğu söylenir. Bugün hala Trabzonspor'lu taraftarların içinde bir uktedir o maç.

Yorumlar;

-1995-1996 sezonunda ilginç bir detay var. Son 5 hafta öncesinde Beşiktaş ve Fenerbahçe aynı puandaydılar ve Trabzon'un hemen altında 2. ve 3. sırada yer alıyorlardı. Beşiktaş kalan 5 maçını kaybetti, Fenerbahçe ise kalan 5 maçını da kazandı ve şampiyon oldu.

-Bu maçtan 3-4 hafta önce Rıdvan Dilmen,

"Bu iş bitti, Artık Fenerbahçe'yi sorma bana. Trabzonspor'u tebrik etmemiz lazım, çok özledikleri Şampiyonluğa kavuştular. Şenol hocayı ve futbolcuları tebrik ederim."
    Rıdvan Dilmen, bu maçtan 3-4 hafta önce Farkın 5'e çıkması üzerine Şansal Büyüka'nın sorusuna bu yanıtı vermişti...

-Bu maç ayrıca Trabzon'da ikinci takımım Galatasaray diyen insanların sayısını önemli oranda artırmıştır
    Konu Armağan Dere tarafından (22.03.2012 Saat 20:04 ) değiştirilmiştir.
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Nereden
    Ankara

Bu video'yu tekrar yükleyebilecek olan var mı?

Nereden
    İstanbul

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)