Sayfa 455 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 355 405 445 453 454 455 456 457 465 505 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13617 adet sonuctan sayfa basi 11,351 ile 11,375 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Emre. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanter okc'de iş yapar mı?
    Şöyle bir yazı okumuştum; Ibaka dışarıda oynamayı sevdiği için OKC'nin içeride rebo çekecek bir pivota ihtiyaç duyduğuyla ilgiliydi. Enes Kanter'in boyalı alanda iyi işler yapabildiğini biliyoruz. Favors'la beraber oynarken ribaund için yarışıyorlardı. Ribaund'la uğraşmayı sevmeyen PF'lerin yancısı pivotlar her zaman yüksek rebo sayılarına ulaşmışlardır. Bu seneden örnek:
    Griffin - DeAndre Jordan
    Nowitzki - Chandler
    Counsins - Landry/Thompson
    Vucevic - Frye vs.

Tersi de mümkün:
    Zibo - Gasol
    Gasol - Noah gibi.

Yalnız şöyle de bir durum var, OKC'de Durant'in eline bile top değmiyor. Westbrook, Dion Waiters, ve Durant çok fazla usage rating'e sahip oyuncular. Ersan'ın iki sene önce Jennings ve Ellis'ten çektiğini şimdi Enes OKC'dekilerden çekebilir.

Benim şahsi görüşüm, eğer enes 30+ dakika süre alırsa 15 sayı 10+ rebo istatistiğiyle oynar. Sene sonunda da minimum $15M/yr kontratı alır.
    Konu Ekrem D. tarafından (20.02.2015 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.
    Yahsi Bati 51:28

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Umarım Zoran Heat'de daha fazla süre alır.Goran için pek iyi olmadı bence

Nereden
    Ankara

Tam Dragic geldi, Heat uçacak derken Bosh gitti. Geçmiş olsun.

Dragic / Chalmers / Napier
    Wade / Dragic / Tylor Johnson
    Deng / Ennis
    Haslem
    Hassan W. / Birdman

Uzun rotasyonları çok kısıtlı kaldı. İki tane yaşlı ile (34, 36) bir tane tecrübesiz var (25). Kesinlikle eski kulağı kesiklerden birini veteran minimumla imzalatmaya çalışacaklardır. Yeri geldiği zaman Deng de 4 oynar ama 3 te onu yedekleyecek adam da kalmadı.

Dragii ve Whiteside'a gün doğdu. Yüksek performans bekliyorum bu üçlüden. (Zoran şans bulursa tabi)

Nereden
    Ankara

Kanter yanıyor şu anda. 6-6 FG, 2-3 FT, 7 Reb, 2 Ast, 1 Blk , 14 Pts ile ilk yarıda OKC'nin en iyisiydi. Westbrook ne Enes'e ne de Ibaka'ya yeteri kadar top indirmiyor. İlk yarı itibariyle 9 asisti var ama bu kimseyi yanıltmasın, çünkü indirdiği her topu sayıya çevirdiler şimdiye kadar.

OKC'de yedekler oyuna girince Dion Waiters kazması sahneye çıkıyor. Cleveland'ın OKC'ye büyük kazığı, bugün de OKC'ye zarar vermek için elinden geleni yapıyor. Be hey Scott Brooks, DJ Agustin'e pnr çizsene, neden Dion'a isolation oynatıp hücumları yiyorsun anlamıyorum. Yedek kadrolar girince OKC'nin uzunları rakibinkilerden çok daha iyi oluyor. Buradan yürüsene be adam.

Bir de OKC'nin kanat savunması var ki evlere şenlik. Her maç rakibin 2 ve 3 numaraları Michael Jordan'a bağlıyorlar; All Star 3 pt conteste dönüyor ortalık. Ligdeki en kötü kanat savunmalarından birisine sahip. Şu anda da Demar DeRozan ile Terrence Ross el ele parçalıyorlar OKC'yi. Kovun artık şu adamı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Birazdan Ömer Aşık ın maçı var NBA TV de.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Omer ne agir adam oldun? Hic izlenecek yanin kalmamis valla.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı ekremdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanter yanıyor şu anda. 6-6 FG, 2-3 FT, 7 Reb, 2 Ast, 1 Blk , 14 Pts ile ilk yarıda OKC'nin en iyisiydi. Westbrook ne Enes'e ne de Ibaka'ya yeteri kadar top indirmiyor. İlk yarı itibariyle 9 asisti var ama bu kimseyi yanıltmasın, çünkü indirdiği her topu sayıya çevirdiler şimdiye kadar.

OKC'de yedekler oyuna girince Dion Waiters kazması sahneye çıkıyor. Cleveland'ın OKC'ye büyük kazığı, bugün de OKC'ye zarar vermek için elinden geleni yapıyor. Be hey Scott Brooks, DJ Agustin'e pnr çizsene, neden Dion'a isolation oynatıp hücumları yiyorsun anlamıyorum. Yedek kadrolar girince OKC'nin uzunları rakibinkilerden çok daha iyi oluyor. Buradan yürüsene be adam.

Bir de OKC'nin kanat savunması var ki evlere şenlik. Her maç rakibin 2 ve 3 numaraları Michael Jordan'a bağlıyorlar; All Star 3 pt conteste dönüyor ortalık. Ligdeki en kötü kanat savunmalarından birisine sahip. Şu anda da Demar DeRozan ile Terrence Ross el ele parçalıyorlar OKC'yi. Kovun artık şu adamı.
    Basketboldan çok anlamam belki ama geçende Enes'in takimi okc yani oklahoma city herhalde izledim, harbiden Enes gitgeller yapiyordu ama hiç topa dokunmadi bir kaç dakika, Westbrook olaganüstü bir oyuncu kendi çalip kendi oynuyor, 2 3 oyuncu hücum ediyor uzunlara top gelmiyor Enes sadece izliyordu, bir garip geldi bana bu ama sevmedim de diyemem...
    Ben yillardir Milli takimda ve Efes'te beni deli eden Ermal Kuqo tarzi basketbolu hiç sevmem mesela, ver ona o da kiçini dayasin rakibe, sonra da dönüp atsin ama çogunu kaçirsin, televizyonu kirdiracakti bana neredeyse
    Yalniz Trabzonspor'da Veliçkoviç mesela bu isi iyi yapiyor, saç bas yoldurmuyor, döndürdün mü bitti o top sayi olur potanda, bu isi yapabiliyorsan yapacaksin yoksa disari çikaracaksin sutör cezayi kesecek, benim basketbol anlayisim budur dogrudur yanlistir bilemem

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Su anda da çayimi almis tv karsisina geçmis dallas mavericks-cavaliers karsilasmasini izliyorum (mavericks ev sahibi), çok çekismeli geçiyor, iki takim ta çok istekli deli gibi kosuyorlar hirslilar, bazi müsabakalarda bir takimin bayagi isteksiz ve/veya güçsüz oldugunu görebiliyorsun, ama mavericks ve cavaliers bayagi denk gözüküyor, zaten galibiyet maglubiyet oranlarinda çok az bir fark var, sadece 1 galibiyet fazlasi var dallas'in

Yalniz anlamadigim bir sey var, bati ve dogu konferansi var, ama su an karsilasan takimlarin birisi bati birisi dogu, simdi Trabzonspor avtodor ile oynuyor ama aldigi galibiyet beko basketbol liginde sayilmis oluyor, ayni hesap degil mi bana saçma geldi bu dogu bati olayi, niye birbirleriyle karsilasiyorlar, o zaman tüm takimlar ayni siralamaya girsin nedu yani
    He bir de sonrasinda play-off var zaten, yani geçenler karsilasacak, neden simdi birbirleriyle oynuyorlar yani...
    Konu Sefer A. tarafından (11.03.2015 Saat 03:15 ) değiştirilmiştir.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Dallas'ta Monta Ellis var, Avrupa'da degil miydi o geçen yil/yillarda ? Ismen tanidik geldi de...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bu aksam enes kanter hido ya karsi.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dallas'ta Monta Ellis var, Avrupa'da degil miydi o geçen yil/yillarda ? Ismen tanidik geldi de...
    NBA dışında hiçbir ligde oynamadı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Şuan da Ersan ın maçı devam ediyor. Pacers a karşı 49-48 öndeler ve Ersan ın 8 sayısı var.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Nereden
    Ankara

Basketboldan çok anlamam belki ama geçende Enes'in takimi okc yani oklahoma city herhalde izledim, harbiden Enes gitgeller yapiyordu ama hiç topa dokunmadi bir kaç dakika, Westbrook olaganüstü bir oyuncu kendi çalip kendi oynuyor, 2 3 oyuncu hücum ediyor uzunlara top gelmiyor Enes sadece izliyordu, bir garip geldi bana bu ama sevmedim de diyemem...
    Yukarıda da yazmıştım, OKC'den Westbrook'u çıkar, Chris Paul'u koy NBA'daki bütün asist rekorlarının altını üstüne getirir. Westbrook'un oyunu belki başka koçların elinde çok daha iyi olur - fakat şimdiki hali tamamen narsist, bencil, absürt birşey. Yaratılıştan gelen yeteneklerini kullanıyor; o kadar. Şu makalede Westbrook'un o "efsane" performansının neden o kadar "efsane" olmadığının detaylı açıklaması var:
    http://espn.go.com/blog/statsinfo/po...s-it-overrated

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Ben yillardir Milli takimda ve Efes'te beni deli eden Ermal Kuqo tarzi basketbolu hiç sevmem mesela, ver ona o da kiçini dayasin rakibe, sonra da dönüp atsin ama çogunu kaçirsin, televizyonu kirdiracakti bana neredeyse
    Yalniz Trabzonspor'da Veliçkoviç mesela bu isi iyi yapiyor, saç bas yoldurmuyor, döndürdün mü bitti o top sayi olur potanda, bu isi yapabiliyorsan yapacaksin yoksa disari çikaracaksin sutör cezayi kesecek, benim basketbol anlayisim budur dogrudur yanlistir bilemem
    İyi yine Enes i izlemişsin. Enes hiç yoktan alan boşaltıyor, hücum ribaund u kovalıyor, top istiyor. Haa westbrook tan alamıyor ayrı Zaten Durant bile alamaz hale gelmiş.

Ömer ise iyice salmış. Yalnızca defans ribaund istatistiği peşinde. Takımının yıldızı Davis hareketli PF olduğu için pek içeride durmuyor, Ömer de bunu da fırsat bilmiş, direkt istatistiğe oynuyor.. Koçta oyunu böyle kurmuş zaten, herkes memnun. Taraftar bile. Çünkü yıldızlarını izlemek istiyorlar.

Buradan da dönüyoruz çocukluğumdan beri takip ettiğim Detroit e. Sıradan taraftar izler mi? izlemez. Niye, yıldız üzerine kurulmaz çünkü oyun.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Nereden
    Ankara

Bulls - Thunder maçını izleyen var mı? Stretch four da denen "şutu olan 4 numara"nın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir maç oluyor. OKC'de Enes + Adams, spacing sorunları yaratıyor, Ibaka en azından bir tane adamı dışarı çıkartıyordu.

Bu Miroticte boy var (6"10'); 3 lük atabiliyor, range var; Top kontrolü OK; Penetre edebiliyor; Elleri yumuşak ama helva yapamıyor yahu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

haberim olsa izlerdim. Çok erken saatteymiş, şimdi box score u inceliyorum da Enes 9 u hücum 18 ribaund almış

Mirotic te bira erken gaza gelmiş gibi. 8 üçlük denemiş, 2 si başarılı. Tamam ayın çaylağı ödülü aldın ama bi dur bakalım, acele etme..
    Konu Tunç Tosun tarafından (15.03.2015 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Nereden
    Ankara

Alıntı Tunç Tosun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haberim olsa izlerdim. Çok erken saatteymiş, şimdi box score u inceliyorum da Enes 9 u hücum 18 ribaund almış

Mirotic te bira erken gaza gelmiş gibi. 8 üçlük denemiş, 2 si başarılı. Tamam ayın çaylağı ödülü aldın ama bi dur bakalım, acele etme..
    Mirotic son çeyrekte Bulls'u taşıdı; Thibs Noah'ı oturup son 5-6 dk'yı Miro-Gasol ikilisiyle oynadı. Ama tabi olmayınca olmuyor.

Şu an Clip-Rox maçı var. Barnes yanıyor; 5/5 FG ,14 pts.

edit: yanıyor dedim bir tane üçlük kaçırdı.

Rockets'te #BrickBrothers iş başında: Ariza + Josh Smith 0/6 3pt isabetiyle oynuyorlar.
    Konu Ekrem D. tarafından (15.03.2015 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Clippers ın kadro sezon başı beni heyecanlandırmıştı aslında ama sonrasında pek takip edemedim, şuanda da izleme şansım yok. Ama bu gece Ömer aşık a bir şans daha vereceğim. Umarım iyi değerlendirir

00:00 da Nuggets vs Pelicans
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Nate Thurmond - (18 Ekim 1974), Chicago Bulls forması ile Atlanta Hawks'a karşı:
    22 sayı, 14 rebound, 13 asist, 12 blok

Alvin Robertson - (18 Şubat 1986), San Antonio Spurs forması ile. Phoenix Suns'a karşı:
    20 sayı, 11 rebound, 10 asist, 10 top çalma

Hakeem Olajuwon - (29 Mart 1990), Houston Rockets forması ile Milwaukee Bucks'a karşı:
    18 sayı, 16 rebound, 10 asist, 11 blok

David Robinson - (17 Şubat 1994), San Antonio Spurs forması ile Detroit Pistons'a karşı:
    35 sayı, 10 rebound, 10 asist, 10 blok

NBA tarihinde Quadruple-double yapmış oyuncular...

Şuan devam eden maçta Nuggets a karşı Anthony Davis 33 dakikada, 9 ribaund 8 blok 7 asist ve 26 sayı yaptı
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

36 sayı, 14 ribaund, 9 blok, 7 asist ile tamamladı maçı..
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Tunç Tosun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nate Thurmond - (18 Ekim 1974), Chicago Bulls forması ile Atlanta Hawks'a karşı:
    22 sayı, 14 rebound, 13 asist, 12 blok

Alvin Robertson - (18 Şubat 1986), San Antonio Spurs forması ile. Phoenix Suns'a karşı:
    20 sayı, 11 rebound, 10 asist, 10 top çalma

Hakeem Olajuwon - (29 Mart 1990), Houston Rockets forması ile Milwaukee Bucks'a karşı:
    18 sayı, 16 rebound, 10 asist, 11 blok

David Robinson - (17 Şubat 1994), San Antonio Spurs forması ile Detroit Pistons'a karşı:
    35 sayı, 10 rebound, 10 asist, 10 blok

NBA tarihinde Quadruple-double yapmış oyuncular...

Şuan devam eden maçta Nuggets a karşı Anthony Davis 33 dakikada, 9 ribaund 8 blok 7 asist ve 26 sayı yaptı
    Bunlarin icinde en zor olani Alvin Robertson'un yaptigi...
    Anthony Davis kesinlikle kariyerinde Quadruple-double yapacaktir...
    En kisa zamanda Lakers formasi ile gormeyi diliyorum
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Nereden
    Ankara

Alıntı UğurB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlarin icinde en zor olani Alvin Robertson'un yaptigi...
    Anthony Davis kesinlikle kariyerinde Quadruple-double yapacaktir...
    En kisa zamanda Lakers formasi ile gormeyi diliyorum
    MCW'nin geçen sene yaptığı 22 pts, 7 rbn, 12 ast, 9 stl performansı vardı. O da ileri de kariyerine bir quadruple-double ekleyebilir. Ama şu yaşadığı sakatlığın etkisini hala atamadı üzerinden. Önce ondan kurtulması gerekecek.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ekremdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulls - Thunder maçını izleyen var mı? Stretch four da denen "şutu olan 4 numara"nın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir maç oluyor. OKC'de Enes + Adams, spacing sorunları yaratıyor, Ibaka en azından bir tane adamı dışarı çıkartıyordu.

Bu Miroticte boy var (6"10'); 3 lük atabiliyor, range var; Top kontrolü OK; Penetre edebiliyor; Elleri yumuşak ama helva yapamıyor yahu.
    Mirotic'in savunma zaafı hakkında ciddi eleştiriler vardı Bulls bloglarında.

*

Bizimkiler Smith'i kestiklerinde nasıl çıkış yakaladıysa, Jackson takasıyla da öyle çakıldı: 1-11 olduk. Halbuki kağıt üzerinde, draft deadline analizlerinin çoğunda kazanan takımdı Pistons. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Çift gard oynarsa belki verimli olur fakat kesinlikle yarışan takım "oyun kurucusu" görüntüsü vermedi, kaldı ki işleyen sistemin aksamasına neden oldu. Üstelik kontrat arifesinde daha verimli oynaması gerekirken...

Nereden
    Ankara

Westbrook ilk çeyreği 7 sayı, 8 asist, 3 rebo ile bitirdi. Hayvan herif. Bir triple double daha gelecek gibi.

OKC - Dallas maçının ilk çeyrek durum 29-27 OKC lehine. OKC'nin maça 5 arka arkaya top kaybıyla başlayıp 9-0 geriden geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Dallas OKC'nin hızlı oyununu yavaşlatmazsa kaybederler. OKC'nin enerjisine ayak uyduramayacak gibi duruyorlar.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Adidas 2016-2017 sezonunun sonunda resmî sponsorluğu bırakacamış.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)