Sayfa 528 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 428 478 518 526 527 528 529 530 538 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13615 adet sonuctan sayfa basi 13,176 ile 13,200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

@Oğuz ZEYTİN Hayes yerine Haliburton seçimi nasıl olurdu sence? İzlediğim maçlarda korkunç şut atıyorsunuz
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

@Manu61

Başta Hollinger olmak üzere birçok analist Hayes'in Wiseman ve Edwards'tan hemen sonra seçileceğini düşünüyordu. O yüzden Pistons'ın seçimi A olarak değerlendirilmişti. Haliburton bu grubun bir altı olarak gösterildi. Daha skorer ve şutör olduğu kesindi. Ama oyun kurucu okarak Hayes, Ball'un dahi önünde yorumları yapıldı. Savunması da iyiydi. Pistons geleneklerinden farklı şekilde hemen ilk beş başladı. Ama yanında Delon Wright yanlış seçimdi. Yani ilk beşte iki numara başlaması yanlıştı.

Hayes - Wright - Grant - Griffin - Plumlee

O zaman burada da yazmıştım diye hatırlıyorum, Casey doğru beşleri çok geç buldu. Mesela Ellington'a ilk yedi sekiz maç süre vermedi. Adam takımın en iyi atıcısı. Hem de Svi kötü oynuyordu.

Hayes - Ellington'ı seyretsek farklı olabilirdi. Çünkü Grant topu elinde istiyor, bunu açıkça söyledi. Delon Wright da topu seviyor. Kenardan gelen Rose öyle. Griffin var...

Hayes kenar süsü gibi kaldı. Casey kendiyle çelişti. Sezon öncesinde "Bizim oyun kurucumuz Hayes olacak" dedi ama topu Wright'a verdi. Kaldı ki Griffin de artık oynatıcı gibi yer alıyordu parkede.

Talihsiz bir sakatlık iki ayına mal oldu.

Şut konusu da tamamen koçun tarzıyla ilgili.

Grant üç numara oynayınca yedeği Bey'e az süre kalıyor. İki numarada Ellington ve Josh var. Josh'un top kullanma tercihleri ne yazık ki kötü. Nets maçında 1'e 5 gittiği, fren yapmadığı, faul line'dan karşısında savunmacı varken (Galiba Harden'dı) turnike attığı bir pozisyon var. Allah'tan girdi... Apaçık yanlış tercih. Doumbouya eline geleni atıyor. Koç çok özgür, eyvallah ama ipin ucu kaçıyor. Grant'i 4 numara oynatabilse, 3'te Jackson - Bey, 2'de Ellington - Svi yapsa Şut yüzdesi toparlanabilir.

Bu arada Jazz maçında Ellington'a alınan savunma tedbirinin videosu vardı:

Nereden
    Samsun

Ağız tadıyla keyifli bir şekilde Furkan'ı izleyelim dedik ama adam kariyerinin en kötü performansını gösteriyor. Hücum ve savunmada berbat durumda.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kırılmanın sebeplerini yıllar önce yazmıştım, tekrar olacak:

* Eski sahip B. Davidson'ın hayatını kaybetmesi ve eşi Karen'in Joe Dumars'ı kısıtlaması

* Ve 2008 krizinin en çok Detroit'i etkilemesi.

Hatta Griffin'in gelmesine o dönem karşı olsam da şehre All-Star getiriyor olmasını önemsemiştim.

İşte bu yeniden yapilanma çok uzun sürdü. Takım el değiştirdi. Salon merkeze taşındı. Koçlar geldi gitti.

Bu detayları geçip günümüze gelirsek Hayes draft grubunun en potansiyellisi olarak yazıldı. Hatta Ball, Avdija vs. kıyaslanmadı bile. Seçimi eleştirmiyorum. Sakatlık kötü oldu. Gerçi bu Pistons'a Billups sonrası gelen her gardın makus talihi.

Takasın kazanmasından önce Rose'un gönderilmesi artık sürpriz değil. Bence Griffin de gidecektir, en kötü bu yaz.
    Ve Griffin dönemi Pistons için kapandı. Büyük isimdi ama parkede isimler oynamıyor. Geç de olsa gerçeği gördüler.

Nereden
    Samsun

Furkan Toronto karşısında iyi bir maç çıkarmış. Seth Curry olmadığı için maça ilk beş başladı ve ilk çeyrekte 16 sayı attı, bu arada çeyrek skoru 37-18 Philadelphia lehine

İlk çeyrekte 16 sayı attıktan sonra maçı 19 sayıyla bitirmiş olması biraz üzücü ama son zamanlardaki halini düşündüğümüz zaman harika bir performans. Aldığı 7 ribaund çok önemli, biraz agresif olsa her maç bu savunma ribaundlarını toplar.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

hamikarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

saban lee-dsj-saddiq bey-grant-stewart

izlemesi keyifli bir beşi olabilir detroit'in.

jackson-wright ve plumlee de kenardan gelir. iyi bir draft ve iki sene içerisinde çekilebilecek bir superstar ile iddaalı bir takım da olabilir aynı zamanda.
    BABAMIZDAN MİRAS KARADENİZ FIRTINASI

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yedi günlük deplasman turnesinde beş maç oynadı Pistons. Memphis hariç (Onları da son ceyrekte yakaladık aslinda) hepsi kafa kafaya gitti. Sadece Orlando'yu yendik. Grant'i de tempodan dolayi oynayamadık. Bu süreçte Josh Jackson ön plana çıktı.

Bu periyotta Saben Lee'nin Vucevic üzerinden denediği ama bitiremediği bir smaç girişimi aklımda kaldı. Gerçi dün DSJ Kings uzunları arasından uçmuş, biraz teselli oldu. (:

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu sene Knicks'i merak ediyordum. Bir koç takımın çehresini nasıl değiştirir? SVG, Tom Thibodeau ve Scott Skiles gibi koçları değersizleştiren büyük bir kitle var Türkiye'de. Aksine o tarz çalıştırıcıları önemsiyorum. Dave Joerger, Steve Clifford, Kenny Atkinson ve tabii ki Budenholzer... Casey'ye tercih ederdim.
    Doğuda ilginç bir sıralama oluştu. Knicks ve Bulls'ta koç etkisi görülüyor.

Nereden
    Samsun

Doğuda ilginç bir sıralama oluştu. Knicks ve Bulls'ta koç etkisi görülüyor.
    Hawks için bir koç değişikliği olmalı mı sence? Potansiyelli gençlerin iyi yönetilmediğini düşünüyorum, Pierce için sürekli ''genç ve umut vadeden koç'' tanımı yapılıyor ama sahaya yansıyan şeyler genellikle korkunç
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hawks için bir koç değişikliği olmalı mı sence? Potansiyelli gençlerin iyi yönetilmediğini düşünüyorum, Pierce için sürekli ''genç ve umut vadeden koç'' tanımı yapılıyor ama sahaya yansıyan şeyler genellikle korkunç
    Çok seyretmedim o takımı ama Nate McMillan takımın başına geçecek şeklinde bir iki yorum gördüm geçenlerde.

Bu arada NYK, Towns ile ilgileniyormuş. Ne verecekler karşılığında acaba?

EK: Beklenen haber geldi. Hawks, McMillan'ı açıkladı.

https://www.nba.com/hawks/news/nate-...m_content=0301
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (02.03.2021 Saat 07:21 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Samsun

@Oğuz ZEYTİN Plumlee ve Dennis Smith Jr. aynı maçta triple-double yaptı. Pistons tarihinde bu ikinci kez oluyormuş, ilki 1964 yılında gerçekleşmiş.

Dün gece güzel şut atmış takım
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Oğuz ZEYTİN Plumlee ve Dennis Smith Jr. aynı maçta triple-double yaptı. Pistons tarihinde bu ikinci kez oluyormuş, ilki 1964 yılında gerçekleşmiş.

Dün gece güzel şut atmış takım
    Evet, evet... Jerami Grant ve Josh Jackson yoktu. Gerçi Raptors''ta da epey eksik vardı. Ellington iyi başlayınca devamı geliyor, 8/11 attı. 39 asist yaptı takım, sezonun en iyisi. Sirvydis de ilk sayısı attı.

*

Pistons bu sezon sürekli mücadele etti. Kolay pes ettiği maç sayısı ya birdir ya iki... Gücü bir yere kadar yetti. En fazla uzatma oynayan takımız mesela...

Elinde birçok takas malzemesi var. Karşılığında ne alır bilemiyorum. Mesela Nets, Celtics, Raptors için Plumlee yazılıyor. Ellington Lakers, Sixers için konuşuluyor. Delon Wright (Bize gelmeden önce de severdim, bence ligin en iyi yedek gardlarından biri) birçok takım için adı geçiyor.

*

Plumlee için başka bir portalda yazmıştım. Pick sonrası en fazla asist yapan oyuncu ligde (Genel olarak pivotlar arasında da ilk 3'teydi). Casey geldikten sonra (Griffin parkede olmadığında) Drummond'ı bu şekilde tepeye çıkarıp ters tarafa ya da back doora pas/asist yapmasını istemişti. Drummond bunu belli bir noktaya çekebildi. Epey eleştirilmişti Plumlee kontratı (Grant de tabii) ama triple double yaptı diye demiyorum, şimdilik fena değil. Üstelik sene başından beri 4 numarasız oynadı takım. Jerami'yi oraya kaydırabilirse Casey büyük iş yapar. Böylece çember koruyan birisiyle Plumlee'nin savunma görevi daha rahatlar bence.

Bir dönem Novitzki, Garnett üç numara oynuyor diye Milicic, Tskitishvili, Cabarkapa, Austin Daye vs. gibi 208-211'lik oyuncular üç numaraya zorlanmıştı. O zamanki motivasyon fizik olarak yüksek kalmaktı. Bence Grant'i 4 numara kullanmak daha akıl işi. Böylece 3 numarada hem Bey'i hem de Josh Jackson'ı kullanabilir. Atletik takımı daha çabuk hale getirebilir. Uzun vade için karar verilmesi gereken soru Hayes'le devam mı? Eğer devam edilecekse Wright/DSJ'den biri gönderilir. Çünkü Saben Lee aldığı sürenin hakkını verdi, üçüncü PG o olur.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bence çok zevkli ve ilginç bir lig oluyor. Hem doğu hem batı için.
    9. Sırada olan boston 1 g ile 4. Sıraya yükseliyor. 12. Sıradaki wizards bile iddialı konumda artık.

phoenix ve utah ın oynadığı basketbol çok hoşuma gidiyor.

gönüller 2 sene yaşadığım broklyn den dolayı nets den yana.
    harden takımı iyi yönlendirdiğini düşünüyorum. Irving de o saçma sapan kendi kendine verdiği tatilden iyi döndü.

oğuz hocam brooklyn biraz yorumlasan
    olumlu olumsuz yönelerini
    neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence çok zevkli ve ilginç bir lig oluyor. Hem doğu hem batı için.
    9. Sırada olan boston 1 g ile 4. Sıraya yükseliyor. 12. Sıradaki wizards bile iddialı konumda artık.

phoenix ve utah ın oynadığı basketbol çok hoşuma gidiyor.

gönüller 2 sene yaşadığım broklyn den dolayı nets den yana.
    harden takımı iyi yönlendirdiğini düşünüyorum. Irving de o saçma sapan kendi kendine verdiği tatilden iyi döndü.

oğuz hocam brooklyn biraz yorumlasan
    olumlu olumsuz yönelerini
    neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını?
    Sadece bizimle oynadıkları maçı seyrettim, onda da Durant yoktu. O yüzden çok geniş kapsamlı bir şey diyemem. DeAndre Jordan faul line civarından tek adımla sıçrayıp iki üç smaç vurmuştu o maçta. Basında bizden Plumlee'yi istediklerine dair (Dinwiddie takası senaryoları) birkaç yorum vardı. Bu sabah Shams Charania da yazmış galiba... Plumlee olmasa da veteran bir uzun eklerler. Brown-Shamet-Cabarrot'tan birini de gönderirler herhalde.

Bir de D'antoni'nin oyuncusunun asistanlığını yapması ilginç ve saygı duyulası bir kariyer tercihi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ve Griffin dönemi Pistons için kapandı. Büyük isimdi ama parkede isimler oynamıyor. Geç de olsa gerçeği gördüler.
    Resmen iptal edildi kontratı. Yalnız dün geceden beri bazı yorumları okuyorum. Detroit döneminde bu adamdan bir b.k olmaz diyen kim varsa şimdi "Gideceği takımı şampiyon yapar" diyor. Sanki dizler bir gecede on yıl öncesine döndü!

Nereden
    Kuzey Amerika

Resmen iptal edildi kontratı. Yalnız dün geceden beri bazı yorumları okuyorum. Detroit döneminde bu adamdan bir b.k olmaz diyen kim varsa şimdi "Gideceği takımı şampiyon yapar" diyor. Sanki dizler bir gecede on yıl öncesine döndü!
    oğuz hocam nets ilgileniyor diyorlar. Sizce nasıl olur?

bir de sizce hangi takıma gitse şampiyonlukta bir alt seviyede olupta iddiali bir konuma gelebilir?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

oğuz hocam nets ilgileniyor diyorlar. Sizce nasıl olur?

bir de sizce hangi takıma gitse şampiyonlukta bir alt seviyede olupta iddiali bir konuma gelebilir?
    Nets'te top zaten paylaşılmıyor, bir de Griffin giderse salı pazarına döner ortalık.

Heat'e gitmesini isterim. Adebayo ve Butler'la kağıt üzerinde iyi duruyor bence. Celtics ya da Bucks'da aradığı ortamı bulamayabilir. Bu iki takımın işleyen bir düzeni var. Ama Heat geçen seneden sonra sarsıldı. Hücumda bir opsiyon daha olması onlar adına çeşitlilik olur.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Griffin > nets haberleri iyice artmaya başlamış

Açıkçası detroit için de nets için de griffin için de kazan-kazan olurmuş gibi duruyor çok olayların içinde olmayan, takip etmeyen ama durumları analiz etmeyi çalışan ben için

Nereden
    Samsun

Yetenek ve 3 sayı yarışmaları bu sene gerçekten keyifliydi. Curry son topta kazandı, Conley için üzüldüm.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Kuzey Amerika

Nets'te top zaten paylaşılmıyor, bir de Griffin giderse salı pazarına döner ortalık.

Heat'e gitmesini isterim. Adebayo ve Butler'la kağıt üzerinde iyi duruyor bence. Celtics ya da Bucks'da aradığı ortamı bulamayabilir. Bu iki takımın işleyen bir düzeni var. Ama Heat geçen seneden sonra sarsıldı. Hücumda bir opsiyon daha olması onlar adına çeşitlilik olur.
    Oğuz hocam haberler sıkılaşmaya başkadı blake>nets
    hatta bitmiş galiba.

kaan kural resmen yerden yere vurmuş griffini.

fakat anlamığım şu: nash gibi akıllı bir adam bu riski almasının bir sebebi var mıdır sizce?
    nba de gördüğümüz kadarıyla savunma yapmak 3. Ve 4. Opsiyon artık.
    acaba neyi düşünmüş olabilirler?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Oğuz hocam haberler sıkılaşmaya başkadı blake>nets
    hatta bitmiş galiba.

kaan kural resmen yerden yere vurmuş griffini.

fakat anlamığım şu: nash gibi akıllı bir adam bu riski almasının bir sebebi var mıdır sizce?
    nba de gördüğümüz kadarıyla savunma yapmak 3. Ve 4. Opsiyon artık.
    acaba neyi düşünmüş olabilirler?
    Ne demiş Kaan Kural?

*

Nets en fazla skor üreten takım. PO'da bunun yetmediği, savunmanın da gerektiğini söylemeye gerek yok. Griffin artık ilk seçenek olmayacağını biliyordur. Eğer bu yükün dağılımını iyi ayarlarsa yarı saha hücumlarında Griffin iş yapabilir. Temposunu çok yukarıya çıkaramaz bence. Savunmada da onun arkasını Jordan süpürecek artık.

Hayırlı olsun artık.

Nereden
    Kuzey Amerika

Ne demiş Kaan Kural?

*

Nets en fazla skor üreten takım. PO'da bunun yetmediği, savunmanın da gerektiğini söylemeye gerek yok. Griffin artık ilk seçenek olmayacağını biliyordur. Eğer bu yükün dağılımını iyi ayarlarsa yarı saha hücumlarında Griffin iş yapabilir. Temposunu çok yukarıya çıkaramaz bence. Savunmada da onun arkasını Jordan süpürecek artık.

Hayırlı olsun artık.
    Bu sene hakemlerden daha mücadele etmiştir eğer diyor mucizevi şekilde dönmezse işi zor nets in falan.

Griffin de yüzük takmak için gitti sonuçta.

bakalım ne olacak

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Herhangi nitelik gerektiren bir iste adam yetistirme noktasinda o kadar kotu noktalara geldik ki, Turk Basketbolunu yurtdisinda temsil eden Cedi ve Furkan Nba'de neredeyse havlu sallayacak kadar dustuler.

Basketbol gibi disariya gorece daha kapanik organizasyonlarin iclerinde kendi geleneklerini/ekollerini olusturmasini beklersiniz. Bu gelenekler/ekoller sayesinde dis etkenlerden hic etkilenmeden hayatlarina devam edebilirler. Ornek olarak ic savas gecirip farkli ulkelere bolunen eski Yugoslav ulkeleri hala cok iyi oyuncular yetistiriyorlar: Jokic, Doncic, Nurkic, Bogdanovic(s), Dragic. Keza, yine soguk savas sonrasi kurulan baltik ulkeleri de ayni sekilde ust duzey oyuncular yetistirmeye devam ediyorlar: Porzingis, Domantas Sabonis, Valanciunas, Bertans gibi.

Turkiye'de 2001-2010 arasi yetisen jenerasyondan sonra hic duzenli ilk bes oynayan oyuncu gonderemedik NBA'ye. Ben maclari izlerken deli oluyorum. 7 milyonluk sacma sapan Sirbistan bile MVP seviyesinde oyuncu yetistirebiliyor, biz hala bizden gidenlerin topu kaptirmadan iki kere dribbling yapacaklari gunu bekliyoruz. Bir mac 20 sayi atan Turk oyuncu ertesi mac 10 sayinin uzerine cikamiyor. 95/96 jenerasyonu efsane deniyordu, sonra 97 jenerasyonu cok iyi dediler; en son da 99 jenerasyonu icin altin jenerasyon dendi. Nerede bu cocuklar? Son dunya kupasinda yine Semih Erden'le oynadik. Paramiz da var; THY, Anadolu grubu, Ulker vs deli gibi para akitiyorlar basketbola.

30 tane takim var NBA'de. Kimileri cok iyi, kimileri cok kotu. 150 tane ilk 5 baslayan oyuncu yapar. En kotu takimin ilk 5'ine girebilecek seviyede bile bir tane Turk basketbolcu yok.
    Yahsi Bati 51:28

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

NBA'de sezona serbest oyuncu statüsünde başlayan Ersan İlyasova yeni takımını buldu. Milli basketbolcu kısa süre içerisinde Batı Konferansı lideri Utah Jazz ile sözleşme imzalayacak

----------

ersan-ilyasova-utah-jazz-da-13985137_osd.jpg

Utah açıklamış Ersan'ı. Kariyerini noktalamadan hiç yoktan konferans finali görmesi onun için iyi bir hedef olacaktır

Ilyasova will earn $17,567 per day for the rest of the regular season, with Utah’s cap hit working out to $11,100 per day. The exact rest-of-season figures will depend on when he officially signs — assuming it happens on Wednesday, he’ll earn $1,194,542 with a cap charge of $754,783.
    Konu Yiğit SARI tarafından (11.03.2021 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Celtics, Jerami Grant için birden çok ilk tur draft hakkı teklif etmiş.

Marcus Smart ve/veya Tristan Thompson'i eklerlerse fena teklif değil. Böylece Delon Wright ve Plumlee'yi de okutabilir Pistons

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)