Sayfa 533 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 33 433 483 523 531 532 533 534 535 543 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13615 adet sonuctan sayfa basi 13,301 ile 13,325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yayınlandı.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.08.2021 Saat 12:47 ) değiştirilmiştir.

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bucks, Suns'ı 4-2 ile geçip sampiyon oldu.

Eleştirilse de Budenholzer iyi iş çıkardı.
    Güzel bir sampiyonluk oldu öyle yada böyle. Favori takimlardaki sakatliklar önemli rol oynadi.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ömer Faruk yaz ligi performansı üzerine miami'den 2 yıllık kontratı kapmış hayırlı olsun

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Untold: Malice at the Palace'ı seyrettim. Pacers'ın serserileri ne efendi çocuklarmış! Bir saat boyunca Pacers'ı aklamaya çalışmışlar.

Aslında satır aralarında gerçeği dile getirdiler, keşke onları kırpsalardı. Mesela D. Walsh'un ve Reggie Miller'ın "Pistons bizden daha iyiydi" yerleri... Veya O'Neal'ın "Ben Wallace'ın abisinin öldüğünü bilmiyordum." dediği yeri...

O'Neal diyor ki "Ben Wallace bandını fırlattı. Sen bunu yaparsan tribündeki seyirci zaten oyuncuya bakarak hareket eder." Bir etki - tepkiden bahsediyor. Tamam işte, Wallace Artest'in o faulüne tepki gösterdi. Olayın başı zaten Artest, bunu da kabul ederler bir zahmet. Hatta Jackson bile "Ben'i savunurken faul bile yapmadım, atışa izin verdim." diyerek Artest'in hareketinin gereksizliğini vurguluyor. Aynı S. Jackson'ın birkaç dakika sonra boksör tribine girdi. Tribüne çıkıp seyirci kovaladı. Bunlar masum öyle mi? Takım içi huzursuzluğu gizlemeye çalıştılar. Walsh "O takımın başaramayacağını anlamıştım." diyor. Ama yıllardır anlatılan hikaye o hengame sonrası Pacers'a ağır cezalar verilip yolunun kesildiği ve Pistons'ın o sayede başarılı olduğu yönündeydi.

Kaldı ki o parkede, bırak Ben'i filan Rasheed var. Adam Bonzi Weels, Ruben Patterson, Zach Randolph, Woods ve Stoudamirelı "Portland Hapishanesi"nin başıydı o. Ve en sakin kalan da Rasheed'di. Ve Ben Wallace'ın lâkabı "GentleBen". Adam sert savunmacı ama asla çirkin bir oyuncu değildi (Onun çirkinliği bizi bırakıp 1-1,5 Milyon $ için Bulls'a gitmesiydi).

Diğer önemli bir detay ise Miller'ın dediği gibi, O'Neal hayatının ıskasını yaşadı. Eğer ayağı kaymasa ve ıskalamasa bugün çok daha vahim şeyleri konuşurduk. Hem de koşarak geliyor.

NOT: Konuyla ilgili Türkçe kaynak için Kaan Kural'ın "Hastasıyım Bu Oyunun" kitabına göz atılabilir.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (11.08.2021 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir.

Haber Editörü Abdülkadir Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alperen çok iyi iki maçtan sonra bugün sönük bir oyun oynadı. Toronto zaten sert takım, Alperen'e de özel ilgi gösterdiler sağ olsunlar.

Nereden
    Ankara

11 dakika
    1/3 saha içi
    4/4 s atış
    7 sayı
    1 top kaybı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Abdülkadir Kılıç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alperen çok iyi iki maçtan sonra bugün sönük bir oyun oynadı. Toronto zaten sert takım, Alperen'e de özel ilgi gösterdiler sağ olsunlar.
    https://spacecityscoop.com/posts/oka...fd38zv4b2s/amp

Şu tarz yorumlara da denk geliyorum Apo.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Untold: Malice at the Palace'ı seyrettim. Pacers'ın serserileri ne efendi çocuklarmış! Bir saat boyunca Pacers'ı aklamaya çalışmışlar.

Aslında satır aralarında gerçeği dile getirdiler, keşke onları kırpsalardı. Mesela D. Walsh'un ve Reggie Miller'ın "Pistons bizden daha iyiydi" yerleri... Veya O'Neal'ın "Ben Wallace'ın abisinin öldüğünü bilmiyordum." dediği yeri...

O'Neal diyor ki "Ben Wallace bandını fırlattı. Sen bunu yaparsan tribündeki seyirci zaten oyuncuya bakarak hareket eder." Bir etki - tepkiden bahsediyor. Tamam işte, Wallace Artest'in o faulüne tepki gösterdi. Olayın başı zaten Artest, bunu da kabul ederler bir zahmet. Hatta Jackson bile "Ben'i savunurken faul bile yapmadım, atışa izin verdim." diyerek Artest'in hareketinin gereksizliğini vurguluyor. Aynı S. Jackson'ın birkaç dakika sonra boksör tribine girdi. Tribüne çıkıp seyirci kovaladı. Bunlar masum öyle mi? Takım içi huzursuzluğu gizlemeye çalıştılar. Walsh "O takımın başaramayacağını anlamıştım." diyor. Ama yıllardır anlatılan hikaye o hengame sonrası Pacers'a ağır cezalar verilip yolunun kesildiği ve Pistons'ın o sayede başarılı olduğu yönündeydi.

Kaldı ki o parkede, bırak Ben'i filan Rasheed var. Adam Bonzi Weels, Ruben Patterson, Zach Randolph, Woods ve Stoudamirelı "Portland Hapishanesi"nin başıydı o. Ve en sakin kalan da Rasheed'di. Ve Ben Wallace'ın lâkabı "GentleBen". Adam sert savunmacı ama asla çirkin bir oyuncu değildi (Onun çirkinliği bizi bırakıp 1-1,5 Milyon $ için Bulls'a gitmesiydi).

Diğer önemli bir detay ise Miller'ın dediği gibi, O'Neal hayatının ıskasını yaşadı. Eğer ayağı kaymasa ve ıskalamasa bugün çok daha vahim şeyleri konuşurduk. Hem de koşarak geliyor.

NOT: Konuyla ilgili Türkçe kaynak için Kaan Kural'ın "Hastasıyım Bu Oyunun" kitabına göz atılabilir.
    Benim o belgeselden aklimda kalanlar sunlar:

- Ron Artest ile ilgili yillardir bir teorim vardi. Bu belgesel ile kanitlanmis oldu. Bence Ron Artest'in IQ'su ve farkindaligi cok dusuk.

- Ben Jamaal Tinsley'in Artest'in faulunden once gidip Artest'e "simdi faulunu yapabilirsin" dedigini bilmiyordum. Belgeselde bir yerde geciyor sadece. Bence butun olaylarin baslangici o soz. Artest zaten gerizekali, eger kimse gidip Artest'e "simdi faulunu yapabilirsin" demese orada Ben Wallace'a faul yapmayi dusunebilecek kadar en ufak bir zeka kirintisi olan bir insan degil.

- Stephen Jackson'a saygim birkac derece daha artti. Takim arkadasi icin gerekirse cezaevine girebilecek bir sahiplenme/aidiyet durumu soz konusu. Bu aidiyet/sahiplenme Malice at the Palace olayinda sagduyuyu ekarte ediyor ama yine de saygi duyulacak bir erdem (bence).

- Ben Wallace'in kavga ayrildiktan sonra hala kol/kafa bandi atmaya devam etmesi sonmus atesi koruklemek olmus. Belgeseldeki "Ben Wallace'in aksesuar firlatmasaydi seyircinin atesini korukledi" narratifi bence dogru. O noktada artik birakmasi gerekiyordu, resmen gicikligina hedef alip atmaya devam etmis. Diger taraftan da Ron Artest gerizekalisinin "terapi aliyordum, skor masasina oturup bese kadar sayip sakinlesmeye calisiyordum" demesi cok ust duzey bir gerizekalilik.

- Ilk birayi firlatan Detroit taraftarinin yaptigi sey, korkaklik ve budalalik. Yuzyuze olsa en ufak bir saygisizlik etmeyecegi fizikte insanlara sirf taraftar olmasina ve aradaki guvenlige vs. guvenip metrelerce oteden bira firlatmasi cok alcakca.

- Malice at the Palace'in tek bir sebebi yok bence. Chain reaction dedikleri, zincirleme reaksiyonlar seklinde gelisen bir olay; sirasiyla, Jamaal Tinsley'in Ron Artest'i gaza getirip kafasina faul yapmayi sokmasi, Ron Artest'in geri zekaliligi, Ben Wallace'in sonmus atesi tekrardan harlamasi ve finalde de en az Ron Artest kadar geri zekali olan Pistons taraftarinin bira firlatmasi.

- Pistons vs Pacers rekabetinden ziyade, 2000'li yillarin basinda basketbol ve NBA uzerinden yapilan irkciliga isik tutmak icin yapilmis bir yapim olmus. Dolayisiyla Pistons vs Pacers rekabetindeki bazi noktalari atlamalari bence fazla sikintili degil.

- Reggie Miller'in ne kadar sinsi bir insan oldugunu bir kez daha gorduk. Miller'in karakterini oteden beri hic sevmiyorum. Cok sinsi ve seytan - Ron Artest'in tam tersi.
    Yahsi Bati 51:28

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bledsoe -> LAC

Beverley + Rondo + Oturu -> Memphis

Memphis yeni takaslar yapacaktır. Gardlardan birini yüksek ihtimalle gönderirler.

Nereden
    Almanya

Alperen saglam duruyor. Bu cocuk olacak insallah.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bledsoe -> LAC

Beverley + Rondo + Oturu -> Memphis

Memphis yeni takaslar yapacaktır. Gardlardan birini yüksek ihtimalle gönderirler.
    Beklediğimiz gibi oldu. Beverley Timberwolves'a gönderildi. Karşılığında Culver ve Hernangomez'i aldılar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Beklendiği üzere Detroit Sekou ve Okafor'u takasladı. Karşılığında DeAndre Jordan, dört adet ikinci tur seçme hakkı ve 5,7 M Dolar nakit aldı. DeAndre Jordan'ı serbest bıraktı (Lakers'la imzalayacakmış).

Nets, vergi yükünü azalttı.

Pistons ise on altı olan garanti kontrat sayısını düşürüp kadroda yer açtı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yaklaşık on sene önce oyun kurucu arayan Trabzonspor Yönetimi ve koçu Sakota'ya Aaron Miles'ı önermiştim. "Sokak basketbolcusu" denilerek kenara atılmıştı.

Şimdi GSW staffından ayrılıp Celtics'e katıldı.

*

Sean Sweeney, Jason Kidd'in yanına Mavs'e gitti.

Yeni ekibin son şekli:

Sid Lowe
    Rex Kalamian (Sacramento)
    Bill Bayno (Indiana)
    Jerome Allen (Boston)
    Jim Moran (Portland)
    Andrew Jones (Philadelphia)

John Beilein (Oyuncu Geliştirme)

Pistons teknik ekibi de netleşmeye yakın. Dwane Casey'ye bir de bu ekiple şans verelim bakalım:

Rex Kalamian
    Jerome Allen
    Bill Bayno
    Jim Moran

John Beilein (Oyuncu Geliştirme Direktörü)
    JD Dubois
    Andrew Jones
    Jordan Brink
    Alex Zampier
    Austin Dufault
    Travon Bryant

*

Geçen seneki asistanlar da yeni takımlarıyla anlaştı:

Sean Sweeney -> Dallas
    Micah Nori -> Minnesota
    Sid Lowe -> Cleveland

Nereden
    Ankara

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit SARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalovaspor'daki Lee'nin bitirdiği alley-ooplar Collins'inkinden daha iyi diyebilirim Yiğit.

Yalnız şu J. Allen daha iyi bir takımda oynamalıydı. Cavs'in şu halini düşününce Allen için üzülüyorum.

Nereden
    Ankara

Yalovaspor'daki Lee'nin bitirdiği alley-ooplar Collins'inkinden daha iyi diyebilirim Yiğit.

Yalnız şu J. Allen daha iyi bir takımda oynamalıydı. Cavs'in şu halini düşününce Allen için üzülüyorum.
    Allen göstermiş zaten o smacı oğuz abi aşağıda kalarak. Katılıyorum kafaya oynayan takımlardan birinde bulunsa olurmuş

Öyle sezon başladı başlayacak gibisinden paylaşayım dedim

Nereden
    Almanya

Cok sükür NBA basliyor. Cin iskencelerinden milli arayida hafifletecek.

Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (19.10.2021 Saat 08:45 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Allen göstermiş zaten o smacı oğuz abi aşağıda kalarak. Katılıyorum kafaya oynayan takımlardan birinde bulunsa olurmuş

İyi yaptın. Ben Allen'ın blokladığı pozisyonu vurgulamak istedim. Texas'dan gelen uzunların bu özelliği var. Eskiden Alabama, Arkansas ve Cincinnati öyleydi. İlk anda hatırladığım Myles Turner ve Jaxon Hayes Texas çıkışlı uzunlar. Hayes de geçenlerde tutuklandı mı? Onun polisle olan videosunu görmüştüm bu yaz. Epey kargaşa çıkmıştı.

Bu arada henüz bir ekol sayılmaz ama Washington Üniversitesi'nden gelen oyuncuları da takip etmenizi öneririm.

Nereden
    Almanya

Biraz izledim dinledim Westbrooka salliyor herkes. 8 sayi ile sezonu acmis. Kimya tutmadi vs. Lowryi almadik diye yaniyorlar. Clippers izleyecektim Kawhi yine sakat vazgectim.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

J. Allen?

*

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İkinci Bulls - Pistons maçını seyrederek sezona başladım. Casey takımı yine deney tahtasını çevirdi. "Bu sezondan da ümidi kesin" diyor sanki. Geçen yıl hakkı verilmemişti takımın. Bu sezon Kaan Kural bile "Pistons çok can yakar" noktasına gelmişti. Sağ olsun Casey, yine yatıracak gibi takımı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu geceki hareketler iyiymiş:

Nereden
    Ankara

Korkunç

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sixers'a kaybettik. Maçın son 6 dakikasında saha içinden isabete izin vermedik, son şuta kadar. Fakat öncesinde Olynyk'e çalınan bir hücum faul var ki... Hayes turnikeyi atmıştı ve fark 3'e düşüyordu.

İçimden bir ses Simmons takasında yer alacağımızı söylüyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Pistons dokuz maçın altısında 100 sayının altında kaldı. Genç ve yeniden yapılanan takımlar belli başlı sorunlar yaşar. Özellikle savunmada zorlanırlar. Pistons geçen sene savunmayı bir noktaya çekmişti, Griffin kesildikten sonra. Fakat hücumda lider oyuncu eksikliği diğer yirmi dokuz takımdan çok daha net şekilde görülüyor.

Killian Hayes için draft öncesi yapılan yorumlarda Ball'dan daha hazır ve potansiyelli olduğu söyleniyordu. Sakatlık onu etkilemiş olabilir fakat fiziğini avantaj olarak kullanabilmesi için gerekli çabukluğa ulaşabilmiş değil. Şu aşamada NBA takımı için ilk beş oyuncusu olabilecek gibi görünmüyor. Bunu ortaya atarken takımın ilk beşinde kalan diğer dört oyuncunun üçünün çaylak Cade ve ikinci sezonlarındaki Bey ile Stewart olduğunu eklemeliyim.

Sorumluluk koç Casey'de. "Ben süre verdim, oynasınlar" gibi bir yaklaşım oyuncu kazandırıyor mu?

Cade'in PG (En azından şimdilik) PG oynayamayacağını yazmıştık. Görebildiğimiz kadarıyla ikinci yaratıcı oyuncu rolünde daha rahat oynayacak. Yani bir yanında oyun kurucu diğer yanında şutör bir forvet koyarak işe başlamalısınız.

Hayes'in Nets maçında oynamayacağını öğrendiğimde Joseph-Cade-Bey bekliyordum. Gitti Josh Jackson'la oyun kurucusuz abuk bir beş çıkardı Casey. Josh'ı çok severim ama yani ne yeri ne zamanı.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (06.11.2021 Saat 08:24 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)