Sayfa 531 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 31 431 481 521 529 530 531 532 533 541 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13615 adet sonuctan sayfa basi 13,251 ile 13,275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sizin kadar isimlere hakim değilim maalesef.

bu sene matisse thybulle dikkat çekici savunma konusunda. Hele son wizards maçında muazzam istatistik yapmış defans konusunda.

bi de knickste nerlens noel var benim dikkatimi çeken bi de. Gösterişsiz oynuyor ama pis işler onda da var. Gerçi knicks takım halinde çok iyi savunmada
    Thybulle'nin şanssızlığı Ben Simmons'la aynı takımda olması bence. Yoksa o savunma meziyetini şutla birleştirebilse... Yine eskilerden gideceğim; bizde Michael Curry ve Spurs'te Bruce Bowen vardı. Nets'te de Kittles... 3-D oyuncuların milenyumdaki ilk modelleriydi...

Bu arada Thybulle yukarıda bahsettiğim Jaden McDaniels ile aynı okuldan, Washington çıkışlılar. Bizim genco Isaiah Stewart da oradan geldi. İyi savunmacılar yetişiyor oradan. Çok başarılı bir okul değil, yani hatırlamıyorum. Ama dikkatli takip etmek lazım.

Talihsiz Brandon Roy, Washington mezunuydu diye hatırlıyorum, kontrol ederim yine. Roy, sakatlığına en çok üzüldüğüm oyunculardan biridir. Konu konuyu açıyor, Bulls gardı vardı: Jay Williams. Bulls, bir önceki sene Tyson Chandler ve Eddy Curry'yi seçmişti tepeden. Herkes Jay Williams için heyecanlanıyordu. İlk senesi fena değildi. Ama motosiklet kazasında yaralandı, basketbola dönemedi. Meşhur Draft 2003'te Hinrich'i almışlardı Kansas'tan. O Kansas da bomba takımdı. Nick Collison filan vardı. Sonra Avrupa'da yıllarca Euroleague oynayan Keith Langford vardı. Benim Sakota'ya Trabzonspor için önerdiğim gard Aaron Miles o Kansas takımındaydı. O sene finalde Carmelo Anthony'nin oynadığı Syracuse'e kaybetmişlerdi. Kansas'ın başında Roy Williams vardı, o yıl Kansas'tan ayrılıp North Carolina'ya gitmişti. Hala orada mı bilmiyorum.

Nerden nereye geldik, kusura bakmayın. Keşke bu başlıklardaki arkadaşlarla böyle sohbetler edebileceğimiz buluşmalar yapabilsek. Gerçi hafızam eskisi kadar kuvvetli değil, isimleri unutuyorum, yılları veya takımları karıştırıyorum. (:
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (28.05.2021 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Thybulle'nin şanssızlığı Ben Simmons'la aynı takımda olması bence. Yoksa o savunma meziyetini şutla birleştirebilse... Yine eskilerden gideceğim; bizde Michael Curry ve Spurs'te Bruce Bowen vardı. Nets'te de Kittles... 3-D oyuncuların milenyumdaki ilk modelleriydi...

Bu arada Thybulle yukarıda bahsettiğim Jaden McDaniels ile aynı okuldan, Washington çıkışlılar. Bizim genco Isaiah Stewart da oradan geldi. İyi savunmacılar yetişiyor oradan. Çok başarılı bir okul değil, yani hatırlamıyorum. Ama dikkatli takip etmek lazım.

Talihsiz Brandon Roy, Washington mezunuydu diye hatırlıyorum, kontrol ederim yine. Roy, sakatlığına en çok üzüldüğüm oyunculardan biridir. Konu konuyu açıyor, Bulls gardı vardı: Jay Williams. Bulls, bir önceki sene Tyson Chandler ve Eddy Curry'yi seçmişti tepeden. Herkes Jay Williams için heyecanlanıyordu. İlk senesi fena değildi. Ama motosiklet kazasında yaralandı, basketbola dönemedi. Meşhur Draft 2003'te Hinrich'i almışlardı Kansas'tan. O Kansas da bomba takımdı. Nick Collison filan vardı. Sonra Avrupa'da yıllarca Euroleague oynayan Keith Langford vardı. Benim Sakota'ya Trabzonspor için önerdiğim gard Aaron Miles o Kansas takımındaydı. O sene finalde Carmelo Anthony'nin oynadığı Syracuse'e kaybetmişlerdi. Kansas'ın başında Roy Williams vardı, o yıl Kansas'tan ayrılıp North Carolina'ya gitmişti. Hala orada mı bilmiyorum.

Nerden nereye geldik, kusura bakmayın. Keşke bu başlıklardaki arkadaşlarla böyle sohbetler edebileceğimiz buluşmalar yapabilsek. Gerçi hafızam eskisi kadar kuvvetli değil, isimleri unutuyorum, yılları veya takımları karıştırıyorum. (:
    Burada yazan çok değerli bilgili 5-6 yazar var. Hepsinin bilgi birikimine saygım var. Zaten nadir girip okuduğum başlık burası.

hele hele sizin gibi oyuncuların kendilerini geçtim böyle hikayelerini anlatmanız daha zevkli oluyor.Ben ancak okuyucu olurum böyle. Keşke başlığı daha aktif tutabilsek

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

DOĞU KONFERANSI

Philadelphia - Atlanta

Brooklyn - Milwaukee

BATI KONFERANSI

Utah - (Dallas 3 - 2 LAC)

Phoenix - Denver

Lakers elendi. Clippers da elenirse Batı yakası karışır.

Eski Michigan Wolverines koçu John Beilein Pistons'ta oyuncu gelişim departmanının başına getirildi.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kyle Kuzma ile Dennis Schroder'in takas degerleri yerlere dustu. Seneye Darussafaka'da falan gorursek sasirmayiz
    Yahsi Bati 51:28

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Only 1 team that has won an NBA championship in the last 37 years is still alive (Mavs). The other 10 (Lakers, Raptors, Warriors, Cavs, Spurs, Heat, Celtics, Pistons, Bulls, Rockets) have been eliminated before the 2nd round.

9 franchises still in the playoffs: 6 NBA championships.
    21 eliminated franchises: 67 NBA championships.

https://mobile.twitter.com/JLew1050/...81715123765253

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

buriklin nets harden yerine pota altına utah dan rudi gober i alsaymış daha mantıklı bir kadro mühendisliği olurmuş

buriklinin pota altı perişan oluyor an itibariyle bucks karşısında

yalnız buna rağmen buruklinin acayip hücum gücü sayesinde fark 1-2 sayılarda dolaşıyor,çoh enteresan

aha buruklin öne bile geçti 44-42
    Konu jairzinho tarafından (06.06.2021 Saat 03:02 ) değiştirilmiştir.
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kyle Kuzma ile Dennis Schroder'in takas degerleri yerlere dustu. Seneye Darussafaka'da falan gorursek sasirmayiz
    zaten geçen sezon biraz hakem desteği ile şampiyon oldu lakers,le bron un nba üzerindeki ve hakemler üzerindeki baskısını biliyoruz,kötü bir şampiyondu geçen sezon

bu sezon ilk turda elendi,le bron gelmiş 37 yaşına,antoni davis zaten uzun oyuncu ,uzun oyuncuların takıma etkisi birincil önemde değil,vasat kadro
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

Nereden
    Kuzey Amerika

Griffin fena oyun çıkarmıyor.

harden sakatlandı maçın başında.

jeff green dönerse nets bence avantajlı konuma gelir

Nereden
    Kuzey Amerika

Çok etkili hücum ediyor nets. Çok iyi Dış şut ve orta mesafe atıyorlar bu da farkın açılmasında etkili oluyor.

bucks savunmadı bir türlü netsi ilginç şekilde. Bence nets e ters gelecek tek takım bucks.

Nereden
    Ankara

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Griffin fena oyun çıkarmıyor.

harden sakatlandı maçın başında.

jeff green dönerse nets bence avantajlı konuma gelir
    Nets su anda da avantajli durumda zaten. Jeff Green'in donusun hic bir seyi degistirecegini sanmiyorum. Jeff Green eski Jeff Green degil, kaldi ki prime doneminde bile dengesizin biriydi.

Bu macla ilgili olarak;

Sonunda Griffin'in nasil bir oyuncu oldugunu hatirladigini gorduk; uzerine bir de bostaki toplara atlayacak kadar da hirs yapmis. En son Clippers'taki prime doneminde LAC - OKC serilerinde Perkins/Ibaka ile eslestiginde bu kadar hirs yaptigini hatirliyorum.

Bence bu macin Nets adina en onemli ekstrasi Harden yerine giren Mike James idi. Harden cikinca herhalde Kyrie oyun kurucu pozisyonuna geri doner diye dusunmustum. Nash tam olarak oyle yapmadi, Harden yerine (ozellikle ikinci yarida) Mike James'i PG oynatip sasirtti.

Bu gece ucluk cizgisinin disindan felaket yuzdeyle oynayan bir Bucks gorduk. Boyle bir yuzdeyle en fazla Wizards'i falan elerler. Bir an once kendilerine gelmeleri lazim (ozellikle Middleton). Ikinci ceyrekte oynadiklari yuksek enerjili oyunu iyi bir dis atis yuzdesiyle birlestirseler bir ihtimal maci alabilirlerdi.

PJ Tucker'in bu kadar gerilemesini gormek cok uzucu. Kendisi cok sevdigim bir oyuncudur. 2018 ve 2019 playofflarinda HOU - GSW serisinde cikardigi maclar, ozellikle Durant'a karsi yaptigi savunma efsaneydi. Bu gece gorduk ki PJ Tucker artik o eski PJ Tucker degil. Ayaklari cok yavaslamis. Koseden attigi uclukler de girmedi. Benim anlamadigim, Budenholzer neden israrla Durant'i Giannis'e savundurtmuyor?

Bakalim serinin geri kalaninda ne olacak... Nets'in asagi yukari ne verecegi belli ama Budenholzer'in karsi hamlelerini heyecanla bekliyorum.

Nereden
    Kuzey Amerika

Nets su anda da avantajli durumda zaten. Jeff Green'in donusun hic bir seyi degistirecegini sanmiyorum. Jeff Green eski Jeff Green degil, kaldi ki prime doneminde bile dengesizin biriydi.

Bu macla ilgili olarak;

Sonunda Griffin'in nasil bir oyuncu oldugunu hatirladigini gorduk; uzerine bir de bostaki toplara atlayacak kadar da hirs yapmis. En son Clippers'taki prime doneminde LAC - OKC serilerinde Perkins/Ibaka ile eslestiginde bu kadar hirs yaptigini hatirliyorum.

Bence bu macin Nets adina en onemli ekstrasi Harden yerine giren Mike James idi. Harden cikinca herhalde Kyrie oyun kurucu pozisyonuna geri doner diye dusunmustum. Nash tam olarak oyle yapmadi, Harden yerine (ozellikle ikinci yarida) Mike James'i PG oynatip sasirtti.

Bu gece ucluk cizgisinin disindan felaket yuzdeyle oynayan bir Bucks gorduk. Boyle bir yuzdeyle en fazla Wizards'i falan elerler. Bir an once kendilerine gelmeleri lazim (ozellikle Middleton). Ikinci ceyrekte oynadiklari yuksek enerjili oyunu iyi bir dis atis yuzdesiyle birlestirseler bir ihtimal maci alabilirlerdi.

PJ Tucker'in bu kadar gerilemesini gormek cok uzucu. Kendisi cok sevdigim bir oyuncudur. 2018 ve 2019 playofflarinda HOU - GSW serisinde cikardigi maclar, ozellikle Durant'a karsi yaptigi savunma efsaneydi. Bu gece gorduk ki PJ Tucker artik o eski PJ Tucker degil. Ayaklari cok yavaslamis. Koseden attigi uclukler de girmedi. Benim anlamadigim, Budenholzer neden israrla Durant'i Giannis'e savundurtmuyor?

Bakalim serinin geri kalaninda ne olacak... Nets'in asagi yukari ne verecegi belli ama Budenholzer'in karsi hamlelerini heyecanla bekliyorum.
    Hocam ben green için 4 numarada nets in en kötü savunduğu yer boyalı olan olduğu için biraz olsun direnç koyar diye düşündüm.
    72 sayıyı boyalı alandan bulmuş bucks. Mevcut kadroda orayı claxton ile biraz olsun savundular ama ne kadar verimli bilemiyorum.
    Harden ın durumu seriyi etkiler bence.savunması fena olmayan birisi hem de size olarak dengeliyor takımını

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Görevinden Ayrılan Koçlar

1) Celtics - B. Stevens

2) TrailBlazers - T. Stotts

3) Magic - S. Clifford

Nereden
    Ankara

1) Celtics - B. Stevens

3) Magic - S. Clifford
    Brad Stevens icin gorevinden ayrildi demek eksik olur, GM'lige yukseldi.

---

Nicolas Batum ile Marjanovic'i savunmaya calisan koca yurekli Tyronn Lue hala gorevinin basinda

Nereden
    Rize

Batum bir şeyler deniyor.

Nereden
    Ankara

Nereden
    Kuzey Amerika

Nets 2-0
    suns 1-0

bucks mı çok kötü nets mi çok iyi anlamadım. Üstelik harden yok.

Nereden
    Ankara

Kabul etmek lazim ki SVG ve Thibodeau artik cok demode oldular.

Su anda Knicks'te RJ Barrett ve Julius Randle ikilisi oynanan toplam sure kategorisinde zirveye oynuyorlar Bana sadece bu istatistigi verip bu takimin kocu kim olabilir diye sorsalar gozum kapali Tom Thibodeau derim. En buyuk ozelligi oyuncularini posalari cikana kadar oynatmasi. Rose, Luol Deng, ve Noah'in kariyerlerini bitirdi; Butler'in kariyerini de bitirecekti ki Butler son anda kacti ve kurtardi kendisini. Ote yandan - her ne kadar Timberwolves'da savunma yaptiramamis olsa da - cizdigi savunma setlerine soyleyecek bir sozum yok. D'Antoni gibi hucumcu bir kocun yardimcisi olarak calissa belki kariyeri icin daha iyi olabilir.

SVG'nin hala NBA'de is bulabilmesine sasiriyorum.

NBA'de - ilginctir ki - iyi ve kotu koclarin arasindaki kalite farki cok ciddi bir ucurum. Skalanin bir tarafinda Popovich, Spoelstra, Carlisle, Nick Nurse gibi koclar varken; ote yaninda SVG, Ryan Saunders gibi koclar var. Ben NBA'de SVG ya da Ryan Saunders gibi koclarin calistirdigi bir oyuncu olsam muhtemelen kendi kocuma cok da guvenemezdim.
    ve koc Tom Thibodeau yilin en iyi kocu secilir :facepalm:

https://www.nba.com/news/new-yorks-t...the-year-award

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

ve koc Tom Thibodeau yilin en iyi kocu secilir :facepalm:

https://www.nba.com/news/new-yorks-t...the-year-award
    Favori koçum değil ama şu yazıyı krnara not almıştım:

https://www.espn.com/nba/story/_/id/...est-job-sports

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

1) Celtics - B. Stevens (GM oldu)

3) Magic - S. Clifford
    4) Pacers - Nate Bjorkgren

Nereden
    Kuzey Amerika

Bucks 2-1 yaptı ama 4 dk ya yakın sürede iki takımda sayı atamadı bir ara son periyot.

Bogdanovic kawhi çok iyi savundu son periyot.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yönetim "Baş antrenörü değiştirmedik, bari asistanları güncelleyelim." demiş.

Casey'nin yardımcıları;

Sidney Lowe
    Sean Sweeney
    Micah Nori
    Tim Grgurich - Oyuncu gelişimi (79 yaşında) idi.

Micah Nori ayrıldı, Minnesota'ya gitti. Yeni staff şöyle:

Sidney Lowe
    Sean Sweeney
    Rex Kalamian (Casey'yle Minnesota ve Toronto'da çalışmıştı)
    Bill Bayno (Casey'yle Toronto'da çalışmıştı)
    Jerome Allen

Nereden
    Kuzey Amerika

Harden döndü. Fakat çok çok kötü oyun çıkardı.
    nets 3-2 yaptı

48 dk oynayan durant muazzam bir performans 49 s 17 r 10 a
    jeff green ise kariyer maçını oynadı. Bence nets için en kritik oyuncular birisi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

1) Celtics - B. Stevens

3) Magic - S. Clifford

4) Pacers - Nate Bjorkgren
    5) Pelicans - Stan van Gundy

6) Wizards - Scott Brooks
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (17.06.2021 Saat 08:28 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kuzey Amerika

5) Pelicans - Stan van Gundy

6) Wizards - Scoot Brooks
    Herhalde Doc Rivers ta eklenir 3-4 güne
    Savunması iyi denilen bir takım son periyot nasıl 40 sayı yer ve 19 sayı farktan maç verir ilginç cidden.

kawhi olmadan clippers utah a karşı son periyoda farklı önde giriyor. Utahı maç hiç sokmadılar. Bakalım

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Philadelphia - Atlanta maçını izliyordum, 3. çeyreğin son dakikalarında fark 25 sayı olunca maçı bırakıp uyudum. Atlanta harika bir geri dönüşe imza atmış.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)