Sayfa 530 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 30 430 480 520 528 529 530 531 532 540 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13615 adet sonuctan sayfa basi 13,226 ile 13,250 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi iş çıkardı. Üstelik Robinson sakatken...

Ben seviyorum böyle koçları. Daha önce de konuştuk diye hatırlıyorum. Sıkıcı geliyor, kabul. Zorda kalmadıkça B planlarını devreye sokmuyorlar, statükocu diyebilirim. Ama ana planı en iyi şekilde oynatmaya çalışıyorlar. Yani iyi kötü bir planları var. Tam bu noktadan lafı Pistons'a getireyim.

Bakın bizim Casey'ye... Plan filan yok. Dün bir açıklama yapmış: "Gelecek sezon hedefimiz en iyi on savunma takımından biri olmak." Bu sene savunma yapmayan Griffin'e neden katlandın? Sekou Doumbouya savunma yapıyor mu da onu oynatmaya başladın? Bunu dedi ya, kesin Josh Jackson ve/veya Jerami Grant gibi savunmacıları gönderir.

Frank Jackson'ı övmüş: "Lou Williams'tan daha iyi savunmacı." Sakatlıklar olmasa Frank Jackson'a süre vermeyecekti. Yani planında yoktu. Rastgele, düzensiz bir işleyiş bu. Kervan yolda düzülür mantığı...

S. Skiles, SVG, Thibodeau, Steve Clifford... Bu tarz adamları o sebeple seviyorum. Keşke bu yaz Joerger veya Atkinson gibi bir koçla anlaşsaydık diyeceğim ama bu kanaat önderi Casey'yi göndermeyecekler. Bir sene daha kayıp hanesine yazılacak Pistons için.
    Ve kötü haber tez geldi. 2023'te bitecek kontratı marifet gibi 2024'e uzatmışlar.

Yazık...

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ömer Faruk Yurtseven Miami Heat kadrosuna katıldı, umarım artık G-League kariyeri bitmiştir
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Samsun

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alperen Sengul drafta katilma karari almis. Takip edenler, Alperen Sengul'un NBA'de neler yapabilecegini anlatabilirler mi?
    Rahatlıkla ilk turdan seçilir, Türkiye liginin Jokic'i kendisi. Bu gece play-off ilk maçında Tofaş'a karşı 22 sayı, 10 ribaund, 8 asist, 4 top çalma, 2 blokla oynadı.

Sırtı dönük oyunu var, ikili oyunu var, savunması var ve henüz 18 yaşında. Ama eksikleri çok fazla, güçlenmeli ve dış şutunu geliştirmeli. Bazen kendisine aşırı güveniyor ve çok kolay top kaybı yapıyor. Bence kalıcı bir oyuncu olacaktır, Furkan ve Semih gibi hemen geri döneceğini sanmıyorum.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahatlıkla ilk turdan seçilir, Türkiye liginin Jokic'i kendisi. Bu gece play-off ilk maçında Tofaş'a karşı 22 sayı, 10 ribaund, 8 asist, 4 top çalma, 2 blokla oynadı.

Sırtı dönük oyunu var, ikili oyunu var, savunması var ve henüz 18 yaşında. Ama eksikleri çok fazla, güçlenmeli ve dış şutunu geliştirmeli. Bazen kendisine aşırı güveniyor ve çok kolay top kaybı yapıyor. Bence kalıcı bir oyuncu olacaktır, Furkan ve Semih gibi hemen geri döneceğini sanmıyorum.
    Umarim iyi bir organizasyona gider. Oyuncu gelisiminde kocun ve organizasyonun etkisi cok onemli oluyor. Cok uzun suredir bizi playoff seviyesinde NBA'de temsil eden bir oyuncumuz olmadi.

---

Bu sene bati konferansinin alt kismi cok heyecanli geciyor. Ilk turda Play-in'den muhtemelen Suns'un karsina Laker gelecek Adamlar iyi bir cekirdekle yillar sonra iyi bir performansla konferans ikincisi oldular, ilk turda Lebron'lu Lakers ile karsilasacaklar

Muhtemelen Play'in'lerin sonunda Jazz'in karsisina da GSW gelecek. Ben daha once boyle bir 1-8, 2-7 karsilasmasi gordugumuzu hatirlamiyorum. Belki de ilk defa 1. ve 2. siradan playoff'a giren takimlarin ikisi birden ilk turda elenecekler.
    Yahsi Bati 51:28

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alperen Sengul drafta katilma karari almis. Takip edenler, Alperen Sengul'un NBA'de neler yapabilecegini anlatabilirler mi?

Spurs, Hornets veya Raptors bence ona uygun takımlar. Eger ölçümleri çok kötü gelmezse (Çünkü ABD basınında 6'8 - 6'9 yazdılar) yatırım yapılabilir bir fundamentali var.

Emrah'ın yazdıklarına ek, çember koruyor. Poster olacaksa da el kaldırıyor. Tabii kolay fauller de alıyor ama ilk full sezonu oynadı.

İki istatistik paylaşayım:

Ast / To oranı 1'den büyük.

BSL'nin en çok faul yapılan oyuncusu (Maç başına 6,7) + Çizgide 81%'le atıyor.

*

Celtics - Wolves maçını seyrediyorum. Jaylen Brown sakatlanmış. Üç ay yokmuş.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.05.2021 Saat 21:05 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Samsun

@Oğuz ZEYTİN Mert Akay'ın seçilme ihtimali nedir sence? Alperen konusunda hepimiz ilk turdan seçileceğinden eminiz ama Mert Akay biraz daha şüpheli sanki. İstikrarlı bir şutu olsa hiç şüphe kalmazdı sanırım, umarım ikinci turdan seçilir.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

@Oğuz ZEYTİN Mert Akay'ın seçilme ihtimali nedir sence? Alperen konusunda hepimiz ilk turdan seçileceğinden eminiz ama Mert Akay biraz daha şüpheli sanki. İstikrarlı bir şutu olsa hiç şüphe kalmazdı sanırım, umarım ikinci turdan seçilir.
    On çapraz bağları kopmuştu ocak ayında. Bıraktığında istatistikleri dikkar çekiyordu. Menajeri de güçlü. Sakatlıktan nasıl ve ne zaman döneceği önemli görünüyor. Sezonun yarısını kaçırdı çünkü.

Nereden
    Ankara

Bu gece regular season'un son maclari oynaniyor. Bati'da durum o kadar karisik ki; eger Nuggets(3) bu gece Portland'i yenerse Portland 7. siraya dusecek, Lakers 6'ya cikacak ve ilk turda Nuggets - Lakers eslesmesi olacak

Nuggets bu durumda neden yenmek istesin ki? Stratejik olarak yenilse, bu sefer de Clippers'in yenme durumunda 4. siraya dusuyor ve ilk turda Mavericks ile oynuyor. Bu durumda muhtemelen Lakers 7. sirada kaliyor ve Nuggets, Lakers ile bati finaline kadar karsilasmiyor.

Eger Nuggets'in akli varsa bu gece yenilir

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Lakers-warriors maçını izledim sabah iyiki de izlemişim dedim.
    yazık oldu warriorsa tek kelimeyle bence. Bu kadar iyi savunma yaptığı maçta 20 tk ile tamamlanmaları kötü oldu.

Lebron da o şutu sokması ancak ona yakışırıdı.

curry saygı duyuyorum. 1 oyuncu bir takım içinde ne kadar etkili olduğuna şahit olduk

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nereden
    Ankara

Memphis - GSW play-in macini izledim. Mac uzun sure 10 farka (Memphis onde) devam etti. Sonra GSW az biraz asilip maca ortak oldu. 4. ceyregin sonuna dogru tekrardan 5 sayiya falan cikti. En son yine bir asilip maci uzatmaya gonderdiler.

Curry'nin vucut dilinden maci almak istemiyormus gibi bir hal/tavir okunuyordu. Sonucta yenseler bile Utah karsisinda ilk turda kaybedeceklerdi. Bence Lakers'i yenip 7. cepten playoffa girebilselerdi Suns'i eleyip yari finallere cikma sanslari vardi; ama olmadi. Olmayinca da biraktilar.

Klay Thompson seneye saglikli doner de all-star arasina dogru eski performansini yakalarsa, GSW o zaman contender olur. Poole ve Wiseman bir sene daha gelistiler. Bu sene 2 maclik da olsa bir playoff tecrubesi edindiler. Seneye daha da iyi olacaklardir. Ayrica Kelly Oubre Jr. veya Wiggings'ten birisini takaslayip, 3 numarada Igoudala profilinde pas yapabilen ve ucluk atabilen birisini getirebilirlerse; uzerine bir de MLE;yi kullanip veteran bir guard (Derrick Rose <3) alabilirlerse cok ciddi bir contender olurlar.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ja büyük işler yapıyor yeni nesilde açık ara favori oyuncum. Umarım çevresine iyi adamları toplayabilirler

Nereden
    Ankara

Dallas - Clippers serisinde Dallas 1-0 one gecti. Carlisle > Tyronn Lue

Nereden
    Kuzey Amerika

Portland denveri mağlup etti.

Denver 2. Yarı direnemedi hiç. Portland hücumda çok etkili oynadı. Zaten potansiyeli olan takım.
    Murray ile Barton olmayınca Denver da birilerinin ekstra işler yapması gerekiyor jokic ile porter haricinde.

Nereden
    Ankara

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Portland denveri mağlup etti.

Denver 2. Yarı direnemedi hiç. Portland hücumda çok etkili oynadı. Zaten potansiyeli olan takım.
    Murray ile Barton olmayınca Denver da birilerinin ekstra işler yapması gerekiyor jokic ile porter haricinde.
    Nuggets macinin ilk 3 ceyregini izledim. Lillard uclugu atti kapattim, reisin videosuna gectim. Son ceyrekte ne oldu bilmiyorum ama Murray ve Barton olmadan Nuggets'in hic sansi yok gibi. En azindan Barton donerse belki bir kac mac alirlar.

---

Nets - Celtics maci cok bariz gecti. Yer yer guzel sekanslar izlesek de crunch time'da Durant ve Kyrie bir tik vites arttirip zorlanmadan maci aldilar. Savunmasi yok denen Nets crunch time'da Celtics'e hucum yaptirmadi. Celtics'te Robert Williams guzel bir mac gecirdi hatta bir pozisyonda Harden'in uclugunu blokladi. Dogu konferansinda ben 2013 Bulls - Nets eslesmesinden bu yana hic zevkli gecen bir ilk tur eslesmesi hatirlamiyorum. Nets muhtemelen 4-0 ya da 4-1 alir bu seriyi.

Nereden
    Kuzey Amerika

Sixers wizards maçında hücumlar çok geçişken oluyor. Savunmalar yok gibi. Wizards çok hızlı hücumu bitiriyor fakat wizards ın başka da seçeneği yok gibi. Pota altı savunmaları hiç yok zaten.

Knicks hawks eşleşmesi bence çok çekişmeli geçemeye aday. 7. Maç bile son topa gitse şaşırmam.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

17 sene olmuş, yaşlandığımı hissettim.

Yurtta tek Pistons taraftarıydım. O zamanki adıyla Sırbistan - Karadağ'dan gelen çocuklarla kaçak seyrediyorduk. Ne internet ne smart tv ne tablet vardı...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

DOĞU

Sixers 2 - 0 Wizards

Nets 2 - 0 Celtics

Bucks 2 - 0 Heat

Knicks 1 - 1 Hawks

BATI

Jazz 1 - 1 Grizzlies

Suns 1 - 1 Lakers

Nuggets 1 - 1 Trail Blazers

Clippers 0 - 2 Mavericks
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.05.2021 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Msg gerçekten muazzam bir yer.

Hele hele maçı ayakta izlemek hem futbol hem de basketbolda büyük zevk veriyor bana. En son içeride 2-1 lig maçında yendiğimiz Fenerbahçe futbol maçı ayakta izlemiştik büyük zevk vermişti.

Knicks seyircisi ilginç bir boyut getirdi oyuna. Trae young için yapılan toplu küfürü ilk defa gördüm bir nba maçında 2. Maçta da kelliğine vurgu yaptılar ama seviyorum böyle atışmaları daha da fazla olmasını istiyorum. hem taraftar hem takım hem de oyuncu açısından. Bence böyle daha eğlenceli oluyor

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Msg gerçekten muazzam bir yer.

Hele hele maçı ayakta izlemek hem futbol hem de basketbolda büyük zevk veriyor bana. En son içeride 2-1 lig maçında yendiğimiz Fenerbahçe futbol maçı ayakta izlemiştik büyük zevk vermişti.

Knicks seyircisi ilginç bir boyut getirdi oyuna. Trae young için yapılan toplu küfürü ilk defa gördüm bir nba maçında 2. Maçta da kelliğine vurgu yaptılar ama seviyorum böyle atışmaları daha da fazla olmasını istiyorum. hem taraftar hem takım hem de oyuncu açısından. Bence böyle daha eğlenceli oluyor
    Fena Knicks fanı bir abimiz var, Tolga Abi. Dün onu, Randle'ın ödülü için tebrik ettim (Bence Grant'in önünde hak etti sonuna kadar...). Koçu açıkladıkları zaman demiştim, eğer kısa savunmasını oturtursa NY içeride Noel ve M. Robinson (Adam kötü sakatlandı) varken sorun yaşamazlar. Sıkıcı oyundan şikayet diyorlardı, dar rotasyondan çekiniyorlardı ve bütün öngörülerinde haklıydılar. Fakat sonuca gittiler yıllar sonra. En son Mike Woodson koçken play-off gördüler diye hatırlıyorum. Sevdiğim bir organizasyon değiller, bu sene saygım daha da arttı.

Dallas için de mutluyum. Umarım buradan vermezler. Carlisle'ı severim. Bizde yeri ayrıdır. Keşke yeniden öyle bir koç bulabilsek Casey yerine.

Takip etmiyorum, o yüzden sebebini bilmiyorum. Celtics'in haline şaşırdım. Jaylen Brown'dan dolayı mı böyle oldular?

Küfretmeyeceğim: https://twitter.com/statmuse/status/1397359910145257475
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.05.2021 Saat 09:17 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Fena Knicks fanı bir abimiz var, Tolga Abi. Dün onu, Randle'ın ödülü için tebrik ettim (Bence Grant'in önünde hak etti sonuna kadar...). Koçu açıkladıkları zaman demiştim, eğer kısa savunmasını oturtursa NY içeride Noel ve M. Robinson (Adam kötü sakatlandı) varken sorun yaşamazlar. Sıkıcı oyundan şikayet diyorlardı, dar rotasyondan çekiniyorlardı ve bütün öngörülerinde haklıydılar. Fakat sonuca gittiler yıllar sonra. En son Mike Woodson koçken play-off gördüler diye hatırlıyorum. Sevdiğim bir organizasyon değiller, bu sene saygım daha da arttı.

Dallas için de mutluyum. Umarım buradan vermezler. Carlisle'ı severim. Bizde yeri ayrıdır. Keşke yeniden öyle bir koç bulabilsek Casey yerine.

Takip etmiyorum, o yüzden sebebini bilmiyorum. Celtics'in haline şaşırdım. Jaylen Brown'dan dolayı mı böyle oldular?

Küfretmeyeceğim: https://twitter.com/statmuse/status/1397359910145257475
    Oğuz hocam merhaba

ben izlediğim kadarıyla bostan normal sezonda da jaylen varkende çok git-geliydi. Bence geçen sezondan çok uzaktılar savunma konusunda sanki. Fakat nets ile 2 play-off maçlarını izlediğim kadarıyla nets topu böyle dolaştırırsa her takımın işi zor. Irving Harden durant topu çok iyi dolaştırıyorlar ve bence egoları da arka plana atmışlar.
    bu takım nasıl yenilir bilmiyorum yani 2 li sıkıştırma getiremiyorsun. Irving harden durant de olsa savunmada bence çok gayretleri var. Yani siz daha iyi gözlemlersiniz belki.

fakat griffin konusunda (siz olduğunuzu düşünüyorum) kendini sezon başında saklamış olabileceğinden bahsedilmişti. Ben de griffin in yüzük takmak için iyi bir takıma gitme pahasına böyle birşey yapabileceğini düşünmüyordum. Bence gayet verimli oynuyor fakat medyada yer alan eleştirileri hiç bir zaman anlamadım. Yani yetenkli bir adam için nasıl bitik katkı sağlayamaz diyorlar acaba.

rondo bile dünkü maçta clippers ta tek isyan eden adamdı. fakat gelirken çok büyük ve yersiz eleştiriler almıştı

zamanında brooklyn de yaşadığım için ister istemez bir ilgim oluyor nets ile knickse.

bu arada knicks taraftarı dünkü atlanta maçından sonra finalde nets istiyoruz tezahüratı çok komik

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Oğuz hocam merhaba

ben izlediğim kadarıyla bostan normal sezonda da jaylen varkende çok git-geliydi. Bence geçen sezondan çok uzaktılar savunma konusunda sanki. Fakat nets ile 2 play-off maçlarını izlediğim kadarıyla nets topu böyle dolaştırırsa her takımın işi zor. Irving Harden durant topu çok iyi dolaştırıyorlar ve bence egoları da arka plana atmışlar.
    bu takım nasıl yenilir bilmiyorum yani 2 li sıkıştırma getiremiyorsun. Irving harden durant de olsa savunmada bence çok gayretleri var. Yani siz daha iyi gözlemlersiniz belki.

fakat griffin konusunda (siz olduğunuzu düşünüyorum) kendini sezon başında saklamış olabileceğinden bahsedilmişti. Ben de griffin in yüzük takmak için iyi bir takıma gitme pahasına böyle birşey yapabileceğini düşünmüyordum. Bence gayet verimli oynuyor fakat medyada yer alan eleştirileri hiç bir zaman anlamadım. Yani yetenkli bir adam için nasıl bitik katkı sağlayamaz diyorlar acaba.

rondo bile dünkü maçta clippers ta tek isyan eden adamdı. fakat gelirken çok büyük ve yersiz eleştiriler almıştı

zamanında brooklyn de yaşadığım için ister istemez bir ilgim oluyor nets ile knickse.

bu arada knicks taraftarı dünkü atlanta maçından sonra finalde nets istiyoruz tezahüratı çok komik
    Az önce NY Times'da gördüm: https://www.nytimes.com/2021/05/28/s...rmy-knife.html

Gerçekten Nets kadrosunda duran çok yönlü bir tamamlayıcı.

Nereden
    Kuzey Amerika

Az önce NY Times'da gördüm: https://www.nytimes.com/2021/05/28/s...rmy-knife.html

Gerçekten Nets kadrosunda duran çok yönlü bir tamamlayıcı.
    Oğuz hocam Detroit seyircisi olmandan dolayı böyle pis
    işleri yapan oyuncuların dikkatini çekmesine şaşırmadım açıkçası ��

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Oğuz hocam Detroit seyircisi olmandan dolayı böyle pis
    işleri yapan oyuncuların dikkatini çekmesine şaşırmadım açıkçası ��
    Bizde de fena değildi, severdim. (:

Pislikleri değil ama düzgün karakter ve yetenekleri ölçüsünde çalışkan oyuncuları seviyorum Brown gibi. Eskilerden Brian Cardinal, Shane Battier, Antonio Davis, Jerome Williams'ı hatırlar mısınız? Battier biraz daha yıldız sınıfında diğerlerine göre.

Bu sene Pistons haricinde Jaden McDaniels'ı seyretmeye çalıştım. O çocuk fena değil. Çok ince, eski Knicks oyuncusu Jared Jeffries gibi... BadBoy kumaşı var onda. Ama Timberwolves gibi nazik takımda oynuyor. Keşke bir takasla alsak onu. Sekou'yla filan uğraşana kadar...

Nereden
    Kuzey Amerika

Bizde de fena değildi, severdim. (:

Pislikleri değil ama düzgün karakter ve yetenekleri ölçüsünde çalışkan oyuncuları seviyorum Brown gibi. Eskilerden Brian Cardinal, Shane Battier, Antonio Davis, Jerome Williams'ı hatırlar mısınız? Battier biraz daha yıldız sınıfında diğerlerine göre.

Bu sene Pistons haricinde Jaden McDaniels'ı seyretmeye çalıştım. O çocuk fena değil. Çok ince, eski Knicks oyuncusu Jared Jeffries gibi... BadBoy kumaşı var onda. Ama Timberwolves gibi nazik takımda oynuyor. Keşke bir takasla alsak onu. Sekou'yla filan uğraşana kadar...
    hocam sizin kadar isimlere hakim değilim maalesef.

bu sene matisse thybulle dikkat çekici savunma konusunda. Hele son wizards maçında muazzam istatistik yapmış defans konusunda.

bi de knickste nerlens noel var benim dikkatimi çeken bi de. Gösterişsiz oynuyor ama pis işler onda da var. Gerçi knicks takım halinde çok iyi savunmada

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)