Sayfa 527 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 27 427 477 517 525 526 527 528 529 537 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13615 adet sonuctan sayfa basi 13,151 ile 13,175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah Miami maçımızı seyrettim. Rakip Covid nedeniyle eksikti. Müthiş bir üçüncü çeyrek oyunuyla kazandık, ilk deplasman galibiyeti geldi.

Isaiah Stewart tam bir çılgın...

*

Bu arada Caris LeVert haberine üzüldüm, umarım ciddi değildir hastalığı.
    Cok ilginc, eger Levert takas edilmeseymis onumuzdeki sezonun basina kadar daha doktor kontrolunden gecmeyecekmis. Indiana, yeni transferleri doktor kontrolunden gecirince bobregindeki kitleyi gormusler. Erken teshis adina belki de bu takas Levert'in hayatini kurtarmis oldu.

76ers, Harden'i alacagindan o kadar eminmis ki Simmons'a "Takas edilceksin haberin olsun" demisler. Takas gerceklesmeyince de Simmons elde kalmis. Perde arkasinda neler olacak gorecegiz. Bu tarz seylerin ustu kapatilsa da akildan hic cikmiyor.
    Yahsi Bati 51:28

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok ilginc, eger Levert takas edilmeseymis onumuzdeki sezonun basina kadar daha doktor kontrolunden gecmeyecekmis. Indiana, yeni transferleri doktor kontrolunden gecirince bobregindeki kitleyi gormusler. Erken teshis adina belki de bu takas Levert'in hayatini kurtarmis oldu.

76ers, Harden'i alacagindan o kadar eminmis ki Simmons'a "Takas edilceksin haberin olsun" demisler. Takas gerceklesmeyince de Simmons elde kalmis. Perde arkasinda neler olacak gorecegiz. Bu tarz seylerin ustu kapatilsa da akildan hic cikmiyor.
    Bir yılı aşkın süredir bu tarz sağlık meseleleriyle uğraşıyorum. Erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu yaşayıp gördük. O nedenle LeVert'in en kısa sürede atlatacağına inanıyorum. O seviyede, zorlanmadan müthiş bir fizik performans sergilemesi de ilginç... Allah yardımcısı olsun.

*

Simmons NYK'e gider mi?

Nereden
    Ankara

Bir yılı aşkın süredir bu tarz sağlık meseleleriyle uğraşıyorum. Erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu yaşayıp gördük. O nedenle LeVert'in en kısa sürede atlatacağına inanıyorum. O seviyede, zorlanmadan müthiş bir fizik performans sergilemesi de ilginç... Allah yardımcısı olsun.

*

Simmons NYK'e gider mi?
    Gecmis olsun. Umarim onemli birsey yoktur.

Simmons ve Knicks ile ilgili hicbir haber gormedim. Onun bileti Daryl Morey geldikten sonra kesilmisti. Morey onu muhtemelen en gec yaza gonderecek gibi.

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

@Oğuz ZEYTİN Geçmiş olsun.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Oğuz ZEYTİN Geçmiş olsun.
    Teşekkürler.

İkinci Miami maçını kaybettik. İlk evre fena değildik. Özelli,kle ribaundlardaki üstünlük oyunu önde götürmemizi sağladı. Adebayo vites arttırınca geri düştük. Casey iki numarada, sezon başında şans vermediği Ellington'ı kullanmaya devam etmeli. Bir de 4 numarada Griffin'i Rose gibi kenardan getirmeye cesaret edebilirse... Beşler daha dengeli olacaktır.

Nereden
    Ankara

Az once biten Cavs - Nets maci bu sene izledigim en tatli macti. Iki uzatmaya gitti; ilk uzatmanin sonunda bir uclukle beraberligi getiren Sexton, ikinci uzatmada arka arkaya 4 tane ucluk atti

Nets henuz daha takim olamamis. Savunmada cok tembeller, hucumda da dogaclama oynuyorlar. Macin bitimine 6-7 dakika kala 10 sayi geriden gelip maci uzatmaya goturduler.

Cavs cok eglenceli bir takim. 4 kisa ile oynayip (Larry Nance'i de kisa sayarsak) savunmada surekli degisiyorlar. Nets'i surekli degiserek savundular. Hucumda Drummond'in dengesiz hareketleri haric oturakli bir oyunlari var. JB Bickerstaff iyi bir koc. Omer Asik'li Rockets ve Grit & Grind Memphis zamanlarindan beridir takip ettigim bir koc. Cavs'in genclerini su ana kadar gayet iyi yonetiyor. Bu sene playoff yapacaklarina inaniyorum.
    Konu Ekrem D. tarafından (21.01.2021 Saat 06:04 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Killian Hayes sezonu kapattı haberleri vardı fakat dünkü açıklamaya göre 8 haftalık bir tedavi sürecine girmiş.

*

Casey'nin sezon başında süre vermediği Wayne Ellington, yaklaşık 23 dk. oyunda kalıp 46%'yla maç başına 3 isabetli üçlük sokuyor.

Griffin'i de Rose gibi benche alıp rotasyonu düzeltebilir mi Casey? Göreceğiz. Detroit basınında homurdanmalar başladı.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (22.01.2021 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Bu geceki Nets - Cavs macini Nets farkli kazanacak. Yatirim tavsiyesi degildir

Nereden
    Ankara

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu geceki Nets - Cavs macini Nets farkli kazanacak. Yatirim tavsiyesi degildir
    Bunu ibret olsun diye burada birakiyorum...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Pistons'ın başında Casey yerine Halil Üner olsa, galibiyet hanesinin karşısında 3'ten büyük bir rakam olurdu.

Nereden
    Ankara

Nereden
    Ankara

Dun gece Cavs - Celtics macinin ilk yarisini izledim. Mac kopunca da kapattim yattim. 103 - 141 bitmis. Cavs, azicik savunma disiplini olan takimlara karsi dagiliyorlar. Savunma yap(a)mayan takimlara karsi izlemesi de cok zevkli.

Nereden
    Almanya

Embiid oyunun temaslı oynandığı günleri hatırlatan gerçek bir hammer. Lige girdiğinden beri severim. İyi partnerlerle şampiyonluklar kazanır. Ben Simmons çok iyi bir oyuncu ama pozisyonu için en olması gereken şeyden mahrum. Small ball oynayan bir yerde 5 numara oynasa belki ligi bile silkelerler. Ligin en dominant pivotunun olduğu yerde böyle bir şey olmayacağına göre takaslanması en doğrusu olur.
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dün Embiid'siz Sixers'ı yendik. Baştan sona rahat bir maç oldu.

Ama Josh Jackson öyle saçma şekilde atıldı ki... Çocuk tam form tuttu, bilekten sakatlandı. Şimdi yine toparladı. Muazzam yetenekli bir oyuncu. Kendisini zincirliyor dünkü gibi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

LAC ve NYK'nin Rose'a talip olduğu yazıldı. Koç faktöründen dolayı NYK önde deniyor. Pistons'ın Dennis Smith Jr.'ı alabileceği yazılmış.

Bence bizimkiler Okafor'u da ekleyip Knox + Noel ve bir ikinci tur draft hakkı isteyeceğini düşünüyorum.

hamikarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

LAC ve NYK'nin Rose'a talip olduğu yazıldı. Koç faktöründen dolayı NYK önde deniyor. Pistons'ın Dennis Smith Jr.'ı alabileceği yazılmış.

Bence bizimkiler Okafor'u da ekleyip Knox + Noel ve bir ikinci tur draft hakkı isteyeceğini düşünüyorum.
    bu adamlar yerine direk 1. tur draft hakkı alırsa detroit daha iyi olur, bu sene epey iyi bir draft havuzu var. 5 numarada stewart hamlığını üstünden attıkça daha iyi olacaktır, noel'in yaşına geldiğinde ondan kat kat iyi olacağı garanti. ne olursa olsun pistons'ın önümüzdeki 2 senesi garip kontratlarla dolu, bu 2 yılda başta hayes olmak üzere gençlerin gelişimine odaklanmaları lazım. saddiq bey, steward, doumbouya ki geçen sene çok beğenirdim.. olursa derrick rose + wayne ellington verip 1. tur draft hakkı alınabilirse iyi olur. çünkü bu takım ne play-off yapabilir ne de yüksek bir tavanı var.
    BABAMIZDAN MİRAS KARADENİZ FIRTINASI

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı hamikarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu adamlar yerine direk 1. tur draft hakkı alırsa detroit daha iyi olur, bu sene epey iyi bir draft havuzu var. 5 numarada stewart hamlığını üstünden attıkça daha iyi olacaktır, noel'in yaşına geldiğinde ondan kat kat iyi olacağı garanti. ne olursa olsun pistons'ın önümüzdeki 2 senesi garip kontratlarla dolu, bu 2 yılda başta hayes olmak üzere gençlerin gelişimine odaklanmaları lazım. saddiq bey, steward, doumbouya ki geçen sene çok beğenirdim.. olursa derrick rose + wayne ellington verip 1. tur draft hakkı alınabilirse iyi olur. çünkü bu takım ne play-off yapabilir ne de yüksek bir tavanı var.
    Wayne performans/ucret oranı ligdeki en yüksek oyuncu olabilir, geçenlerde yazmıştım.

Bu kadar ilk tur hakkını kontrat senesi geldiğinde bağlamak zor. O nedenle garanti kontrat da bulmak lazım.

NYK söylentisinde Noel ve Knox dememin sebebi;

- Pistons'ın savubma ribaundu problemi

- Pistons'ın boyalı alandan yediği sayılar

- Pistons'ın yay gerisi savunmasındaki zafiyet.

Bence Knox'u ve Noel'i savunmayı iyileştirmek için kullanabiliriz.

*

Bi arada Lakers maçını kazanırken Harrell ve Markieff'in Stewart karşısındaki öfkesini anlayamadım. Hadi Harrell pisliğin teki. Markieff geçen sene bu takımdaydı. Stewart gerçekten sinir bozucu oynuyor. Her topa el sokuyor. LeBron 7/7 FG başladı, sonra Stewart onun iki üçlüğünü bozdu. Biraz savunma ribaundu alabilirse sınıf atlar.

Olayın videosunu buldum:

Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (01.02.2021 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir.

hamikarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Wayne performans/ucret oranı ligdeki en yüksek oyuncu olabilir, geçenlerde yazmıştım.

Bu kadar ilk tur hakkını kontrat senesi geldiğinde bağlamak zor. O nedenle garanti kontrat da bulmak lazım.

NYK söylentisinde Noel ve Knox dememin sebebi;

- Pistons'ın savubma ribaundu problemi

- Pistons'ın boyalı alandan yediği sayılar

- Pistons'ın yay gerisi savunmasındaki zafiyet.

Bence Knox'u ve Noel'i savunmayı iyileştirmek için kullanabiliriz.

*

Bi arada Lakers maçını kazanırken Harrell ve Markieff'in Stewart karşısındaki öfkesini anlayamadım. Hadi Harrell pisliğin teki. Markieff geçen sene bu takımdaydı. Stewart gerçekten sinir bozucu oynuyor. Her topa el sokuyor. LeBron 7/7 FG başladı, sonra Stewart onun iki üçlüğünü bozdu. Biraz savunma ribaundu alabilirse sınıf atlar.
    ben normalde houston rockets taraftarıyım, bu sene takıma küsüp, eski aşkım detroit'i desteklemeye başladım ve hemen hemen her maçlarını izledim. dediğin zaafiyetlere katılıyorum, malumun ilanı zaten. ama bu takımın kısa vadede bu çözümleri bulsa da gideceği en iyi nokta play-in olabilir. maalesef hayes yerine haliburton alınsaydı farklı şeyler konuşabilirdik. guard istediği malumdu detroit'in, tercihlerini avrupa'da bile göz kanatan bir adamdan yana kullandılar. yine de birçoklarına göre ligin en kötü takımı dense de ben öyle olduğunu düşünmüyorum. bir kere delon wright, grant, jackson istediği zaman gayet iyi savunma yapan bir üçlü. zaten detroit bu sene kazandığı bütün maçlarda dış alan savunmasıyla fark yarattı. pek beğenilmese de bence plumlee de iyi bir savunmacı. ligde ne takımlar var, savunma anlamında kesinlikle detroit'i iyi bir yere koyabiliriz. hücum anlamında ellington nefes aldırsa da belki de ligin en kısıtlı takımlarından biri olduğu da malum. yani düşünüyorum şu takıma beal gelse, her maç 100 sayı garanti atabilir mi detroit, şüphelerim var. griffin de lakers karşısında çok iyiydi ama bence artık kontratını bitmesini ve basketbolu bırakmayı bekliyor, istikrarlı bir performans beklemek ondan hayalcilik olur. iş uzun vadeli düşünmeye kalıyor. maalesef detroit tüm amerika'daki en yaşanılmaktan uzak şehirlerden biri. cazibe merkezi kesinlikle değil. yani heralde memphis ile yarışabilir bu konuda. kendi değerlerini geçmişte olduğu gibi çıkarması gerekiyor detroit'in.
    BABAMIZDAN MİRAS KARADENİZ FIRTINASI

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Lillard yine saçma şeyler yapmış

DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı hamikarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben normalde houston rockets taraftarıyım, bu sene takıma küsüp, eski aşkım detroit'i desteklemeye başladım ve hemen hemen her maçlarını izledim. dediğin zaafiyetlere katılıyorum, malumun ilanı zaten. ama bu takımın kısa vadede bu çözümleri bulsa da gideceği en iyi nokta play-in olabilir. maalesef hayes yerine haliburton alınsaydı farklı şeyler konuşabilirdik. guard istediği malumdu detroit'in, tercihlerini avrupa'da bile göz kanatan bir adamdan yana kullandılar. yine de birçoklarına göre ligin en kötü takımı dense de ben öyle olduğunu düşünmüyorum. bir kere delon wright, grant, jackson istediği zaman gayet iyi savunma yapan bir üçlü. zaten detroit bu sene kazandığı bütün maçlarda dış alan savunmasıyla fark yarattı. pek beğenilmese de bence plumlee de iyi bir savunmacı. ligde ne takımlar var, savunma anlamında kesinlikle detroit'i iyi bir yere koyabiliriz. hücum anlamında ellington nefes aldırsa da belki de ligin en kısıtlı takımlarından biri olduğu da malum. yani düşünüyorum şu takıma beal gelse, her maç 100 sayı garanti atabilir mi detroit, şüphelerim var. griffin de lakers karşısında çok iyiydi ama bence artık kontratını bitmesini ve basketbolu bırakmayı bekliyor, istikrarlı bir performans beklemek ondan hayalcilik olur. iş uzun vadeli düşünmeye kalıyor. maalesef detroit tüm amerika'daki en yaşanılmaktan uzak şehirlerden biri. cazibe merkezi kesinlikle değil. yani heralde memphis ile yarışabilir bu konuda. kendi değerlerini geçmişte olduğu gibi çıkarması gerekiyor detroit'in.
    Bu kırılmanın sebeplerini yıllar önce yazmıştım, tekrar olacak:

* Eski sahip B. Davidson'ın hayatını kaybetmesi ve eşi Karen'in Joe Dumars'ı kısıtlaması

* Ve 2008 krizinin en çok Detroit'i etkilemesi.

Hatta Griffin'in gelmesine o dönem karşı olsam da şehre All-Star getiriyor olmasını önemsemiştim.

İşte bu yeniden yapilanma çok uzun sürdü. Takım el değiştirdi. Salon merkeze taşındı. Koçlar geldi gitti.

Bu detayları geçip günümüze gelirsek Hayes draft grubunun en potansiyellisi olarak yazıldı. Hatta Ball, Avdija vs. kıyaslanmadı bile. Seçimi eleştirmiyorum. Sakatlık kötü oldu. Gerçi bu Pistons'a Billups sonrası gelen her gardın makus talihi.

Takasın kazanmasından önce Rose'un gönderilmesi artık sürpriz değil. Bence Griffin de gidecektir, en kötü bu yaz.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Lakers'a iki uzatmada kaybettik. Griffin ve Rose olmayınca gençler savaşıyor. Boyalı alanı biraz daha iyi savunabilseydik... Çünkü Lakers maç boyunca soktuğu 9 üçlüğün üçünü ikinci uzatmada attı. Mağlubiyetin güzeli olur mu? Belki böyle...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bizimkiler Knox'u istememiş. Ntilikina da sınırlı serbest olacaktı.

Gidip Dennis Smith Jr ve draft hakları almışız. Bu da demek oluyor ki Killian Hayes'i sabırla bekleyeceğiz.

Miami, LAC, Brooklyn ve Bucks da teklif yapmış.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (07.02.2021 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hayes'den sonra Okafor da sakatlandı. 6-8 hafta yokmuş.

*

Dün Durant'ın oynamadığı maçta Nets'i yendik. Baştan sona üstündük. Svi bu sene ilk kez süre almadı. Caseybiraz mecburiyetten rotasyonu daraltıyor. İnşallah Griffin de giderse daha dengeli bir kadro olacak.

Bu arada sezon başından beri söylediğim noktaya geliyir NBA yorumcuları da. Belki çok takip etmedikleri içindir, kimseyi suçlamıyorum.

Dün Kaan Kural "Pistons çok kötü, en kötü değil" demiş. Sene başında herkesin beklentisi daha doğrusu tahmini buydu. Dereceye bakınca ligin sonundayız ama en fazla uzatma oynayan takımız. Averajımız dipte değil, deli gibi sayı yemiyoruz. Kadro yaşlı değil. Griffin ve Casey'ye çare bulursak önumüz açık.

https://mobile.twitter.com/kaankural...02170668064769

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Instagram'da nba içerikli sayfalar takip ediyorum onlar sayesinde de dolaylı yoldan nba ile ilgili fikir sahibi ve uzak kalmamış oluyorum

Dün gece Pistons'da iyi performans gösteren bir oyuncu paylaşıldı ismi enteresan geldi: Saddiq Bey

Enteresan bir tarzı var sanki klasik oyuncu 90'lar. Saç-sakal stili, bilekliği, retro şort uzunluğunda(bazı takım arkadaşları da aynı tercihi yapmalarına rağmen içlik giyiyorlar) giymesi ve şut stili

Bu arada Pistons Celtics'i 108-102 mağlup etmiş. Oğuz abi güne biraz daha neşeli başlamıştır...
    Konu Yiğit SARI tarafından (13.02.2021 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit SARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Instagram'da nba içerikli sayfalar takip ediyorum onlar sayesinde de dolaylı yoldan nba ile ilgili fikir sahibi ve uzak kalmamış oluyorum

Dün gece Pistons'da iyi performans gösteren bir oyuncu paylaşıldı ismi enteresan geldi: Saddiq Bey

Enteresan bir tarzı var sanki klasik oyuncu 90'lar. Saç-sakal stili, bilekliği ve retro şort uzunluğunda(bazı takım arkadaşları da aynı tercihi yapmalarına rağmen içlik giyiyorlar) giymesi ve şut stili

Bu arada Pistons Celtics'i 108-102 mağlup etmiş. Oğuz abi güne biraz daha neşeli başlamıştır...
    (:

Yiğit,

Dünkü Pacers maçının ikinci yarısı kötü geçmişti. Hayes, Plumlee, Okafor sakat, Doumbouya yok. Josh Jackson belirsizdi. Çift yön kontratlı Frank Jackson da sakat. Saben Lee yok. Sirvydis'i saymıyorum bile.

Önceki gün, Casey'nin rotasyonu istemese de daraltacağını yazmıştım. Pivot kalmadı takımda.

Ona rağmen ilk üç dakikanın ardından sona kadar üstündük. Onlarda da Kemba ve Smart yoktu. Dört gunde üçüncü maç bu arada...

Saddiq Bey sezona iyi başlamıştı. Casey'nin düzensizliği en çok onu etkiledi. Bir maç ilk beş başlattı çocuğu, bir maç iki dakika oynattı. Aptal edecek çocukları. Ama takım savunmasında fena değil. Biraz daha cabuklaşırsa iki numaraları da savunabilir. Büyük bir fiziği var.

Şimdi şöyle bir tartışma konusu çıkabilir: Bey gibi NBA'e hazır oyuncularla belli bir standartta verim almak mı, yoksa Hayes gibi potansiyellere riskli olsa da yatırım yapmak mı? Burada takım ihtiyaçları ve yapısı önemli tabii...

Mesela ben Griffin yerine bir SG alınması taraftarıyım ama front office, SG kaynayan 2021 draftindan Cade Cunningham ve Jalen'lardan birini seçmek istiyor. Çaylaklara yatırım işinin abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Doumbouya mesela... Hayes, Bey, Stewart... Bunlara nasıl aynı senede kontrat vereceksin? Ve hem de kazanan takım olacaksın?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)