Sayfa 101 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13616 adet sonuctan sayfa basi 2,501 ile 2,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Paul Pierce çok etkiliydi.Garnett oynamadı fakat antremanlara başlamış.Lakers Miami'yi yendi.Pau pek etkili değildi ama Odom ve Kobe iyi oynadı.Dener Cleveland'a fark attı.Denver'da her zaman olduğu gibi Iverson ve Carmelo ikilisi etkiliydi.Washington'da Butler oynamadı ama bence All-Star'a saklıyor kendini seneye daha seçilemez çünkü.
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cavaliers 118 at Magic 111
    Hidayet, 25 sayı, 6 rebound, 5 assist...

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

döktürüyor hido

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kazanamadılar ama hido yine de güzel oynamış sanırsam.tabi sadece istatistik önemli değil.hangi çeyrek kaç sayı attı acaba?
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Nereden
    İstanbul

Garnett'in yerine Wallace davet alındı.

Detroit Pistons'ın forveti Rasheed Wallace, 17 Şubatta oynanacak All Star maçında Boston Celticsli Kevin Garnett'in yerine forma giyecek.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Detroit Pistons'ın forveti Rasheed Wallace, 17 Şubatta oynanacak All Star maçında Boston Celticsli Kevin Garnett'in yerine forma giyecek.

NBA'den yapılan açıklamada, Wallace'ın, Garnett'in 7 maçtır forma
    giyememesine neden olan sakatlığı nedeniyle Doğu Karması'nda yer alacağı kaydedildi.

Söz konusu turnuvanın, Wallace'ın 4. All Star tecrübesi olacağı bildirildi
    -1461 TRABZON-

Nereden
    Ankara

neden hidayet alınmadı da rasheed alındı diye soracaktım da vazgeçtim.adam olsalar zaten ilk başta yedeklerde açıklanırdı
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Nereden
    İstanbul

Alıntı Bartuğ13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden hidayet alınmadı da rasheed alındı diye soracaktım da vazgeçtim.adam olsalar zaten ilk başta yedeklerde açıklanırdı
    Bir de ilk yedek olarak Hidayet'i göstermişlerdi.Nsıl iştir anlamadım valla Hido bu performansıyla seçilemezse daha ne zaman seçilecek?
    -1461 TRABZON-

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sakatlanan PF yerine yeni PF aldılar bence. Hidayet SF olduğu için seçmemişlerdir. İnşallah birisi daha sakatlanır.
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hidoya çok büyük haksızlık yapılıyor

Nereden
    Ankara

hidayet az kassalar pf de oynar.zaten takımında zaman zaman pf oynuyor.yani savunmada.zaten orası all-star yedeklerde kimin ne oynadığı pek önemli olmamalı.bir maçta hatırlıyorum bir ara carter garnetti tutuyordu.geçen sene galiba batı takımı kobe hariç 4 uzunla oynamıştı.yani istese alınırdı.

neyse bu arada carter bu sabaha karşı yapılan maçta 17sayı 6reb 10 asistle oynamış.son çeyrekte 10 ya da 14 sayı atmış.maçı kazandırmış.wolves'i 92-88 yenmişler helal carter'a

millet bu arada bu gece 2de denver-orlando maçı var nbatvde
    Konu Bartuğ13 tarafından (13.02.2008 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Bartuğ13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

millet bu arada bu gece 2de denver-orlando maçı var nbatvde
    Teşekkürler Bartuğ.

Bunu sormak için baktım başlığa ama cevabı zaten verilmiş.

nba.com u takip etmiyorum resmen. www.bmnba.net yetiyor.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu NBA TV'nin frekansını veya şifresini bilen varmı?

Geçen sezon itibari ile şifresi sürekli değiştiğinden dolayı maç izlenemiyordu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Bartuğ.

Bunu sormak için baktım başlığa ama cevabı zaten verilmiş.

nba.com u takip etmiyorum resmen. www.bmnba.net yetiyor.
    sen git yat ula
    Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

Nereden
    Almanya

Sopcastte nba var mı?
    - Eomer -

Nereden
    Ankara

maçı izleyecek olan kişiler çok sayıda mı acaba?

Nereden
    Almanya

Sopcastte varsa izlemeyi düşünürüm ben. Ama başka türlü imkansız. Evde Nba tv yok. Hatta tv yok
    - Eomer -

Nereden
    Ankara

hocam o dediğin internetten izlemekse pek bilmiyorum.nba.com u ve nbatv ile ilgili siteleri bi tara belki bulursun.
    caron butlar resmi olmayan bir açıklama yaparak oynamayacağını söylemiş.hidonun alınması konşuluyor.
    ayrıca kidd'in dallasa gitmesi konuşuluyormuş bu durumda doğuda bir isim daha boşa çıkacakmış.tabi bu guard açığı olsa da temennimiz hidonun alınması.
    maç birazdan başlıyor.murat kosova var fakat yanındaki isim kaan kural değil.ben olsaydım keşke:P

bu arada bugünkü yazım çok uzun ve kimsenin okuyacağını sanmıyorum ya neyse kendimi rahatlamış olayım bari.

not:new jersey maça berbat başladı ve kidd sahada değil.aşağıdaki paragrafta bunu neden yazdığımı bulacaksınız.bu durum beni pek üzdü.neyse

ilk çeyrek ve bazı bilgiler:maça hido çok iyi başlamadı.2 şut kaçırdı.howard iki birbirinin aynı hayvani smaç yaptı.2 de hayvani blok yaptı.denver'ın pota altında kenyon martin ve marcus camby var.iki tane blokçu ve reboundçu oyuncu.iki de skorer isim var ellerinde:allen iverson ve carmelo.bunlara karşılık süper şutör bir orlando takımı ve canavar howard var.hido carmeloyla eşleşiyor.kendisinin de savunurken en çok zorlandığı oyuncu olarak gördüğü isim carmeloymuş.iki takım arasında orlandoda oynanan son 14 maçı da orlando kazanmış.howard'ı van gundy son maç sonrası eleştirmiş.aklının all-star hafta sonunda olması ve maçlarda istenen katkıyı yapmaması yüzünden.ilk 5 dakika orlandonun 13-11 üstünlüğüyle geçildi.bu arada bu 5 dakikada hido hem savunma hem hücumda iyi değil.top kayıpları,savunmada geç kalmalar ve kaçan 2 şutla geçirdi bu 5 dakikayı.iversonun enfes bir cross-overıyla sayı buldu.izlemeye değerdi.15-15le geçirilen ilk 7 dakika sonunda gelen molada kenara gelen hido tekrar dönmedi sahaya.badi badi koşan jameer nelsondan düzgün katkı alamıyor orlando.bir guard gibi oynamıyor.çok başına buyruk oynuyor.bu adama ne gerek var anlamıyorum.aynısında arroyo benchte var zaten.daha adam gibi bir guard olsa bence daha iyi olurdu.eski lakerslı cook'u da forvet ve pivot karışımı olarak bilirdim.adam resmen şutör oynuyor orlandoda.belki takımın yapısındandır ama bayılarak şut atıyor adam(kötü olduğudan değil.sokuyor şutları.aklıma geldi sadece).maç ilk çeyrek itibariyle başa baş geçse de orlando tam ritmini bulmuş değil.skorda sanki zorlanıyorlar gibime geliyor.denver ise daha rahat gibi geliyor.iverson ve carmelo olunca bu rahatlık normal.herifler kolayca şut yaratabiliyorlar.orlando ise oyunu nelsonla kuramıyor.ilk 9dakika böyle geçti.bu dönemden sonra da hidayet oyuna girdi.22-22yi yakalattı takımına.dönüşte carmelo enfes bir cross-overla hidoyu geçti.izlemeye değerdi.ilk çeyrek 28-26 denver lehine bitti.
    hidayet çok etkisiz,çok kötü başladı.2 sayısı ve 2 reboundu var ilk çeyrek sonunda.daha elim ve vahim olmak üzere carmelonun ilk çeyrek itibariyle 12 sayı ve 4 reboundu var.
    ilk çeyrek sonunda söylemem gereken şu ki orlando topu daha fazla howardla buluşturmalı.kendisinin şu ana kadar 8 sayı ve 7 reboundu var.fakat bu 7 reboundun 4ü hücum reboundu ve yanlış hatırlamıyorsam attığı basketlerin hepsi de bu hücum reboundlarından aldığı toplarla yaptığı hayvani smaçlar.hidonun bugün kötü oynaması çok büyük şansızlık olur all-star olması hususunda.çünkü butler'ın sakatlığını açıklaması an meselesiymiş.ilk çeyrek denver sadece 4 oyuncusundan sayı bulmasına rağmen yine de bence daha rahat oynayan takımdı.

ikinci çeyrek:aynı oyun devam ediyor.bu arada kenara gelen howard'a van gundy biraz fırçalar gibi bişeyler anlatıyordu.tabi bu tip genç ve yıldız adayı oyuncuları çok fazla fırçalamamak ve takımdan kafaca kopmasına neden olmamak lazım ama çok fazla salıp,burnunu kaldırmak da yine aynı kapıya çıkabilir.gundy bu ince çizgiyi ayarlayabilecek bir koç diye düşünüyorum.hidayet ikinci çeyreğin 4.dakikasında 3.faulünü yaparak kenara geldi.tabi bu 3.faul öncesinde çok saçma bir top kaybu yaptı.zaten onun üzerine topa atlarken iversona çelme takarak 3ledi.şu ana kadar berbat bir gece hido için.kafası da pek maçtaymış gibi değil.umarım ikinci yarıya kadar benchte kendine gelir.çok ekstra bişey olmazsa hido'nun pek girmesini beklemiyorum ikinci yarıya kadar.bundan sonraki bölümde çok güzel hareketler vardı.kenyon martin asistinde carmelo'nun alley-hoopu çok hoştu.bundan biraz sonra cambynin aynı pozisyon içinde evans'a yaptığı 1blok,1 topa müdahale,1blok 3lemesi de neden geçen yıl en iyi savunmacı ödülünü aldığını gösterdi.akabinde rakip potada kenyon martine alley-hoop asisti yaptı ki bu da çok güzeldi.jameer nelson kendine şut yaratıyor,dribblingle içeri dalıp pas "fake"iyle turnike atıyor ama topu bir türlü howard'a indiremiyor.bu da "bu nasıl guard?" soruma mantıklı neden oluyor.bu takım howard gibi bir canavarı topla buluşturmadan maç kazanamaz.o topu almadığı sürece dışarıda baskı artıyor.dış oyuncular rahat şut atamıyor.pota altından zaten bulamıyorlar.o zaman nasıl maç kazanacaklar?bu dönemde denver da çok etkili olamadığından,o ilk çeyrekteki kontrolü sağlayamadıklarından dolayı fark açılmadı ve dengede gidiyor maç.son 2 dakikaya denver 48-47 önde girdi.orlando inatla pas indiremiyor.beceremiyor.nelson zaten hiç bakmıyor.cook bir kere bakmaya kalktı topu pota arkasında 3.sıraya attı.lewis denedi araya girdiler.fakat denver da hücumda isabetsiz şutlar kullanınca ne fark açabiliyorlar,ne de önde tamamlayabildiler ilk yarıyı:48-48.
    ilk çeyrekteki 2 skorerin sayıları ikinçi çeyrekte gelmeyince denver bu duruma razı oldu.

ilk çeyrek itibariyle denver'da:carmelo'nun 18sayı,5rebound-kenyon martin'in ise 12sayı 4 reboundu-iverson'un 8sayı ve 5 asisti var.

orlandoda ise howard double-double yapmış durumda:10sayı 12 rebound.lewis 11 sayı 5reb ve cook 10sayı yapmış durumda.

hidayet ise 24 dakikanın sadece 10unda sahada kaldı ve 2 sayı 2 rebound ve 1 asistle oynadı.(bahsettiğim gibi 2.çeyreğin sonunda tekrar girmedi oyuna.)umarım ikinci yarıda toparlanır.her zaman yaptığı gibi.

üçüncü çeyrek:hido bu çeyreğe etkili başladı.ilk yarıyı unutturmak istiyor belliki.çok hoş bir penetre yaptı,girmedi howard tamamladı.sonra da bir şut ve bir penetre yaptı.akabinde yine hücumda etkili olmak isterken hücum faul yaptı ve 4leyerek kenara geldi.sadece 2,5 dakika oyunda kalabildi.yalnız bu 4.faul bence çok haksızdı.karşısındaki kenyon martin'in ayakları sabit değildi ve hareket halindeydi.hido da benimle aynı fikirdeydi ki üzerine bir de teknik faul aldı kenara giderken.cidden çok üzücü bir durum.son çeyreğe kadar yine beklemiyorum hidoyu sahada.bakalım neler olacak.howard'a hala top indiremiyorlar.ve evans savunmada iverson'a dokunmadığı pozisyonda faul alınca hido ve martin'e tereddütsüz teknik çalan hakeme itiraz etti.teknik aldı.kenara giderken devam edince atıldı oyundan.bu nasıl etkileyecek bilmiyorum fakat iyi haberler olmadığı kesin.iyi etkilemeyeceği de kesin.howard'a daha çok yük bindi ama top ona gelmeden de bişey yapmasını bekleyemiyoruz howard'dan.top ona inmeli.bu kesin ama yapacak bu takımdaki tek adam olan hido da benchte.böyle olunca da son 5.30a denver 63-58 önde giriyor.fakat hidodan alamadığı desteği cook'tan alıyor orlando.lewis de normalde aldığından biraz daha fazla sorumluluk alıyor.bu durum da orlandonun maçtan kopmamasını hatta dönem dönem öne geçmesini sağlıyor.top inatla howard'a indirilmemesine,indirilememesine rağmen lewisin etkisiyle orlando öne çıkarak farkı 7 sayıya kadar çıkardı:76-69.

bu arada maçla ilgili bir istatistik verirsem ne kadar kafa kafaya gittiğini daha iyi aktarmış olurum.ilk 3 çeyrek itibariyle;
    Lead Changes : 15
    Times Tied : 22
    yani liderlik 15 kere el değiştirirken,22 kere de skor eşitlenmiş.bu çok daha net anlatıyor maçtaki durumu sanırım.fakat maçtan bu duruma dair çok tat alamıyorsunuz.onu da açıkça söyleyebilirim.yani görünüş açısından süper bir yemek olsa da tat konusunda vasatı aşamadı.

son çeyrek:hidayet yine oyunda ve yine istekli görünüyor.onun oyunda oluşuyla toplar onda buluşuyor.hido da girer girmez top howard'a inmeye başladı ve enfes bir alley-hoop geldi.cook cidden ekstradan çok büyük katkı yapıyor.denver'da carmelo bu periyodun başında kenarda.sahada kalan diğer skorer iverson takımı skorda ve oyunda tutmaya çalışıyor.hidayet'in şutları bugün maalesef istediği gibi değil.4,5 dakikada alınan molada,takımlar kenara 85-80le gitti.orlando önde.iverson da aynı hakemden(dan crawford sanırım) nasiplenerek teknik faul aldı.hido hoş bir turnike bıraktı akabinde elinde bulduğu son saniye bombasını da rakip potaya isabetli gönderince 11sayısını buldu.farkı da 11e taşıdı ve rakibe bir mola daha aldırdı son 6.16 kala.hido da kendine geliyor.savunmada carmeloyu lewis alınca hido hücumda biraz daha rahatladı.hidoyla orlando fırladı öne ve denver yakalamaya çalışıyor.bu 2 dakika içinde işi bitirebilir orlando.ve hido resmen şov yapıyor.topu eline alıyor ve sahadaki 9 oyuncu izlerken işini yapıyor hido.derken hücumda bir turnike kaçırırken,dönüşte agresif bir hareket yapınca 5ledi.son 3.55.skor:99-88.yalnız çok dikkat etmesi gerekiyor.çünkü son 3.20de hala koparamadı orlando.son bölümde howarda hidonun indirdiği paslarla orlando işi bitirdi:109-98

orlandoda hido dışardayken denver bir türlü kontrolü eline alamayınca hido sahaya girip "maç böyle kazanılır" diyerek dengeleri değiştirdi.

göze çarpan istatistikler:
    denver'da carmelo 32 sayı-6reb,iverson 21sayı 7 asist ve kenyon martin 17 sayı 9 rebound ve 4 top çalmayla oynadı.
    orlandoda ise dwight howard hidayet kenardayken çok zorlandı.attığı sayıların yarısı aldığı hücum reboundlarından yaptığı smaçlarla geldi.dile kolay tam tamına23sayı ve 24 reboundla oynadı.
    özellikle 3.çeyrekte çok etkili olarak takımı oyunda tutan ama son çeyrek hiç sayı atamayan lewis 25 sayı ve 7 reboundla oynadı.
    brian cook ise hido kenardayken ekstra katkı yaptı ve maçı kazanmakta o da etki sağladı:18sayı ve 5 rebound.

ve hidayet:18sayı 4 rebound ve 3 asist.aslında istatistiklere bakan yanılabilir.daha etkili olmuş olmasını bekleyebilir.fakat şunu göz ardı etmemek gerekli:hido sadece 24 dakika 44 saniye oyunda kaldı.son çeyreğe kadar sadece 10 dakikadaydı.son çeyrekte tam 12 sayı attı.onun girmesiyle takım birden ivme kazandı ve sonucunda maçı kazandı.umarım all-star olur.

bu yazıyı okuyan varsa gözlerine yazık diyorum.çok teşekkür ediyorum.
    Konu Bartuğ13 tarafından (14.02.2008 Saat 04:52 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

bu arada kidd'in oynamadığı hatta listede isminin bile yazmadığı maçta toronto resmen new jersey'i tokatladı.bu konu hakkında pek konuşmak istemiyorum.fark bir ara 25lere-30lara falan çıkmıştı son çeyrekte biraz daha mantıklı sayılara(18) indirdiler o kadar.

bu arada halen devam eden lakers-wolves maçında lakers da rakibini tokatlıyor.3.çeyreğin sonrarında fark 25.kobe'nin son 1.30a kadar 24 sayı 5reb,5 asisti;odom'un 7sayı,10reb,8 asisti,gasol'un da 17sayı ve 8 reboundu var.yarın öğlene doğru onların da alırız haberlerini.
    bunların dışında biten 3 maç ve oynanan 8 maç daha var(bugün oynanan toplam 14 maç-ki zaten ligde 30 takım var-).bunların hepsini tek tek yazmayı düşünmüyorum arkadaşlar.iyi sabahlar herkese.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sağol Bartuğ , gerçekten süper yazıyorsun...ne kadar uzun yazarsan yaz mutlaka okurum, bundan emin ol anladığım kadarıyla not alarak yazıyorsun...Eline sağlık...bir de cross-over ne demek?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bartuğ çok teşekkürler maçı izlemiş kadar oldum...
    İnşallah Hidayet e all star yolu açılır....
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Nereden
    Ankara

abilerim çok sağolun.her zaman yazarım yeterki okuyan olsun.
    cengiz abi soruna cevaben crossover'ın tanımı:Basketbol terimi olarak ise crossover; elinde top bulunan hücum oyuncusunun sağ veya sol yöne hareket halindeyken karşısına gelen savunma oyuncusunu şaşırtıp geçmek için ilk önce topu diz altı mesafeden tek yere vuruş ve sonrasında diğer ele alıp ters yöne hareket etmesidir. Oyuncular bu hareketi genelde kendilerine özgü vücut aldatmacaları (fake) ile birleştirip, crossover dan önce vücudu hareket halindeki yöne tümüyle yığarak savunma oyuncusunu o yöne hareket ettirmek zorunda bırakmak ya da pas pozisyonuna girerek yine savunmacıyı şaşırtmak gibi kombine bir hareket haline getirebilirler.

bir örneğini burda son saniyelerde iverson michael jordana karşı yapıyor
    http://www.youtube.com/watch?v=zJMi5...eature=related

son olarak utah seattle'yi yenerken mehmet okur 20sayı ve 10 reboundla oynamış.bu sene başından beri vasatı aşan,beklediğimiz istatistiklere yaklaşan ender maçlarından biri.bu arada carlos boozer kariyerinin ilk triple-doublesini yapmış:22sayı 11reb10 asist.

bunlar dışındaki takımları pek takip etmiyorum fakat bazılarından kısa notlar verecek olursak:
    -geçen yılın finalinde süpürülen cavaliers,spurse yine yenildi kendi evinde.
    -houston,sacremento karşısında çok zorlanarak kazanmış.
    -suns o'neal'ın oynamadığı maçta goldan state'e kaybetmiş.4 oyuncu 99 sayı atmış ama kalanlar 19 sayıda kalmış bu en büyük nedeni olmalı.karşıda ise baron davis 27sayı,13 asist ve adını ilk defa duyduğum monta ellis 37sayı 9reb ve 5 asist yapmış.

diğer maçlarda favoriler kazanmışlar.onları yazma gereği duymadım.

Nereden
    İstanbul

Teşekkürler BartuğSayende maçın tamamını izlemiş kadar oluyoruz.Devamını bekliyoruz.

Yine Hido'yu seçmediler.Anlamıyorum bunları yaa daha ne yapması gerekiyor Hido'nun All-Star olması için.Çok yazık oldu Hido'ya.

Butler'ın yerine Allen

Pazar gecesi New Orleans'ta oynanacak NBA All-Star maçında Doğu kadrosu yedeklerinde yer alan Washington Wizards forveti Caron Butler kadrodan çıkartıldı. NBA Komiseri David Stern, bu ay başından bu yana sol kalçasından sakat olan Butler'ın yerine kadroya Boston Celtics guardı Ray Allen'ı dahil etti. Böylece Celtics'in süper üçlüsü Kevin Garnett, Paul Pierce ve Ray Allen kadroda yer alma şansını elde ederken Butler'ın yerine kadroya alınabileceği ifade edilen milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlu ise bir kez daha seçilememiş oldu.
    Bu arada Batı Karması ilk beşinde yer alan Los Angeles Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant'ın da New Orleans'ta forma giymeme ihtimali ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta sağ serçe parmağı çıkan Kobe, dün gece olan Timberwolves maçının son çeyreğinde forma giymedi. Lakers coachu Phil Jackson, oyuncusunun New Orleans'taki organizasyonda yer almayıp dinlenmesi gerekiğini belirtirken Kobe, 3 sayı yarışmasından affını isteyip pazar gecesi oynanacak All-Star maçı için dinlenebileceğini ancak son kararı doktorların vereceğini söyledi.

Kidd Mavs'in kapısından döndü

NBA'de takas döneminin sonuna yaklaşılırken dün yine hareketli saatler yaşandı. Bir süredir gündemi meşgul eden New Jersey Nets'li Jason Kidd'in, NBA kariyerindeki ilk takımı olan Dallas Mavericks'e takası dün az daha gerçekleşiyordu. Ancak Devean George'un vetosu bu takası "şimdilik" rafa kaldırdı.
    Nets ve Mavericks'in anlaştığı takasa göre Mavericks, 24 yaşındaki gelecek vaadeden oyun kurucu Devin Harris, veteran forvet Jerry Stackhouse, pivot DeSagana Diop, guard Maurice Ager ve veteran forvet Devean George'un yanısıra 3 milyon dolar ve iki ilk tur draft hakkını Nets'e yollarken Jason Kidd, Antoine Wright ve forvet Malik Allen Dallas'a gidecekti. Ancak Devean George, kontratındaki bir maddeden yararlanarak takas edilmeyi reddedince anlaşma resmiyete dökülemedi. Oynama süresi az olduğu için, daha fazla oynayabileceği bir takıma gitmek istediği bilinen eski Lakers forvetinin bu tavrı şaşkınlıkla karşılandı.
    Mavericks'in dün gece Portland Trail Blazers'ı yendiği maçın ardından konuşan Mavericks head coachu Avery Johnson ise Devean George'un vetosu sonrası mevcut şartlarda bu takasın "şimdilik" gerçekleşemeyeceğini belirtti. NBA'de takas döneminin son günü olan 21 Şubat mesai bitimine kadar George'un ikna edilmesi veya başka bir takas paketiyle tarafların anlaşmaya varması bekleniyor.
    Konu Özge tarafından (14.02.2008 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Bu All-Star yılda kaç kere oluyor? Sanki daha yeni Mehmet Okur'un maçını izlemiştik.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Fırat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu All-Star yılda kaç kere oluyor? Sanki daha yeni Mehmet Okur'un maçını izlemiştik.
    1 kere oynanıyor MehmetZaman çabuk geçtiği için yeni geldi galiba
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Alıntı özge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kere oynanıyor MehmetZaman çabuk geçtiği için yeni geldi galiba
    Gerçekten zaman çok çabuk geçiyor. Mehmet Okur-Shaq eşleşmesini sanki daha yeni izlemiştim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)