Sayfa 51 Toplam 545 Sayfadan BirinciBirinci ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 13617 adet sonuctan sayfa basi 1,251 ile 1,275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NBA | National Basketball Association

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Lakers yönetimi umarım herşeyin farkına varmışlardır adam gibi oyuncu takas ederler ...!
    herşeyi kobe yapacak değil ya ;

basketbolun efendisi M.Jordanın bile yanında Pippen gibi süper yıldız vardı...!

he bide Umarım MVP ödülünü Nowitzkiye verirler Nash alırsa ntvnin sitesinde yorum yapan ziyaretçinin dediği gibi Jordana,M.Johnsona saygısızlık olur

Sinan Akyıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

spor servisin de de söylemişler bi arkadaş söyledi az önce bu ntv de şaşırdı maçları değiştiriyo , saatleri değiştiriyo , vericekleri maçı söylemiyolar .
    " Biz dalkavuk bir aydınlığın yerine onurlu bir karanlığı seçtik "

cınar#7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

az önce tvde gördüm 3de veriyo kesin ntv

Nereden
    Kocaeli

o zaman takımımı şöyle doyasıya izliyim bu arada rockets turu geçerse bu gece , yarın size büyük bi süprizim var

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Utah: 94
    Houston: 82

Durum 3-3 oldu. Krilenko(14) ve Mehmet(19) bu gece çok iyi iş çıkarttı. Boozer(22) ve Williams(15) ise her zamanki gibi iyi oynadı.
    Konu Kaya tarafından (04.05.2007 Saat 05:40 ) değiştirilmiştir.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sinan Akyıldız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman takımımı şöyle doyasıya izliyim bu arada rockets turu geçerse bu gece , yarın size büyük bi süprizim var
    Sürprizin gerçeklerşemeyecek Sinan

Beklediğim oldu ve Utah seride eşitliği sağladı.Mehmet 19 sayı attı.Play offlardaki en iyi maçıydı heraldi.Bu maç iyi oynayacağını söylemiştim zaten

Diğer şok haber ise Golden State Dallas 105 80 yeniyor maçın bitimine yaklaşık 1 dk. var
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bravo Mehmet sen bizim yüzakımızsın.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bravo Mehmet sen bizim yüzakımızsın.....
    Faik abi sen,buralar Senin iletini görünce bende stadla ilgili filan sandım
    T R A B Z O N S P O R

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gerçekten mehmet sonunda sezondaki maçlarına yakın bir maç çıkardı healal olsun ama önemli olan toyotada böyle olaiblemek.o maçı kazandırmak.

fakat ilk sürpriz gerçekleşti benim adıma ve goldan state dallası eledi.inanılmaz bence bu.şu da bir gerçek ki artık batı şampiyonu spurs diyebilirim.
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

h@msi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Son maç çok zor ve heyecanlı olucak, Utah deplasmanda zor kazanıyor, inşallah NBA'nın en sevimsiz takımlarından biri olan Houston'u yenip Golden State'e rakip olur. Mehmet 6. maçta 4 tane 3lük attı, devamını 7.maçta bekliyoruz...
    Konu h@msi61 tarafından (05.05.2007 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kocaeli

Ne kadar sevmeyenimiz varmış ya

ben bu maçı toyota center ' da diye biliyodum , ayrıca seri tahminimde 3-4 dü

Özge o süpriz zaten lakers elendiği için gerçekleşmicek mi ?

G.s.w içinse sadece tebrik etmek gerekir sen 60 küsür maç kazanan bi takıma normal sezon dahil sadece 2 sefer yenil , gerçekten büyük bi olay , tabi Don Nelson ' un da bunda büyük payı vardır .
    Konu Sinan Akyıldız tarafından (04.05.2007 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

cınar#7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

MAVERICS ŞOKTA!

NBA Batı Konferansı'nda sezonu lider olarak tamamlayan ve ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımı "şampiyonluk adayı" Dallas Maverics, deplasmanda belalısı Golden State Warriors'a 111-86 yenildi. Bu sonuçla seride durum 4-2 oldu ve Warriors büyük bir sürprizle adını yarı finale yazdırdı..

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) sezona, play-off birinci tur maçlarıyla devam ediliyor. NBA'de normal sezonu rekorlar kırarak zirvede tamamlayan ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olarak gösterilen Dallas Mavericks, sezon boyunca adeta başının belası olan Golden State Warriors'a yedi maçlık serinin dört maçında boyun eğerek play-off'lara veda etti.

ORACLE Arena'da oynanan 20 binden fazla seyircinin izlediği karşılaşmada, Golden State Warriors'a Batı Konferansı play-off'ları birinci tur serisi altıncı maçında konuk olan Dallas rakibine 111-86'lık skorla yenildi. Seriyi 4-2 kaybeden Dallas, geçtiğimiz yıl final oynadığı bu yıl şampiyonluk kovaladığı sezona daha birinci turda veda etmiş oldu. Mavericks, ligin normal sezonunda bir tek Golden State'e tüm maçlarda yenilmişti. Birinci turda da Golden State ile eşleşen Dallas, bu şanssızlığını play-off'larda da kıramayıp rakibine diş geçiremedi. NBA'de son şampiyon Miami Heat'in birinci turda Chicago Bulls'a elenmesinin ardından geçtiğimiz yılın finalisti Dallas'ın da vedası dikkat çekti. İki finalistin daha birinci turlarda vedası oyuncuları da şaşkınlığa uğrattı. Normal sezon oynadığı başarılı basketbolla büyük alkış toplayan ve en değerli oyuncu ödüllerinin en kuvvetli adaylarından olan Dallas'ın alman yıldız Dirk Nowitzki, maçtan sonra, "Büyük bir hayal kırıklığı, bu başka türlü tanımlanamaz. Altı, yedi aydır büyük mücadele verdik, 67 maç kazandık. Bu noktada hiçbir şeyin önemi yok" diyerek duygularını dile getirdi.

Nowitzki, kabus gibi bir gecenin ardından maçı sadece 8 sayı atarak tamamlarken, 13'te 2 şut ortalamasıyla oynadı. Dallas'ta oyuna banktan dahil olan Jerry Stackhouse ve maça ilk beşte başlayan Josh Howard attıkları 20'şer sayıyla takımlarının en skorer ismi oldular.

Dallas Mavericks'e sezonu adeta zehir eden Golden State Warriors'da Stephen Jackson attığı 33 sayıyla maça damgasını vuran isim oldu. Jackson, maç boyunca yedi 3 sayılık atışta isabet bularak kariyer rekoru kırdı. Warriors'un yıldızı Baron Davis ise sakatlığına rağmen maçı 20 sayı, 10 ribauntla tamamlayarak galibiyete katkı sağladı. Matt Barnes'in 16 sayı, 11 ribaunt ve 7 asistlik başarımla mücadele ettiği Golden State, 1994 yılından beri ilk kez play-off'larda mücadele ediyor. Golden State, ayrıca, 1991 yılından beri de ilk kez bir play-off serisi kazandı.

Golden State, Batı Konferansı yarı finalinde Houston Rockets-Utah Jazz serisinin galibiyle eşleşecek.

Golden Statenin kısalarla oynama taktiği işe yaradı normal sezonda nerdeyse rekor kırcak olan Dallası eledi,eğer Jazz Houstonu geçerse bati finalinde diyebiliriz

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

mehmet okura helal olsun inşallah bir daha şampiyonluk yaşar nba de

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Helal olsun Mehmet Okur'a . Ama ben yinede turu geçicekleri konusunda şüpheliyim. Turu geçerlerse şaşkınlıkla karışık sevinirim , elenirlerse şaşırmam ama üzülürüm. Denklem gibi oldu
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    İstanbul

NBA'de en sportmen Deng !
    NBA takımlarından Chicago Bulls forması giyen Luol Deng sezonun en centilmen oyuncusu seçildi.

NBA takımlarından Chicago Bulls forması giyen Luol Deng, 2006/2007 sezonu boyunca sahada sportmenlik adına gösterdikleriyle, "NBA Sportmenlik Ödülü"ne layık görüldü..

NBA'den yapılan açıklamada, 1995/1996 sezonundan itibaren verilmeye başlanan 'Sportmenlik Ödülü'ne bu yıl Chicago'nun yıldızlarından Luol Deng'in layık görüldüğü ifade edildi.

Sportmenlik ödülleri, sezon boyunca, sahada sportmenlik idealleri konusunda örnek teşkil eden, etik davranışlar sergileyen, fair-play ruhuna uygun dürüst oyunculara veriliyor.

2005/2006 sezonunda da Merkez Gurubu'ndan aday olan Luol Deng, altı gurup kazananının arasından bu ödüle layık görüldü. Ödüle aday gösterilen diğer gurup birincileri; Atlanta'dan Joe Johnson (Güneydoğu), Houston'dan Shane Battier (Güneybatı), Los Angeles Clippers'dan Elton Brand (Pasifik), Toronto'dan Anthony Parker (Atlantik) ve Utah'tan Derek Fisher (Kuzeybatı) olmuşlardı. Adaylardan Elton Brand geçtiğimiz yıl bu ödülün sahibi olmuştu.

NBA yönetimi Luol Deng adına, ülkenin en eski yardım kuruluşlarından biri olan Pasifik Garden Mission'a 25 bin dolar bağışlayacak. NBA ayrıca diğer adayların her biri adına da çeşitli kurumlara 10'ar bin dolar bağışta bulunacak. Örneğin, Parker adına Toronto Raptors Vakfı'na; Joe Johnson adına Little Rock'taki Erkekler ve Kızlar Yardım Kuruluşu'na, Shane Battier adına Houston'daki Kızlar ve Erkekler Yardım Kuruluşu'na... gibi.

Ödül, eski Detroti Pistons oyuncularından ve bu ödülü ilk kazanan isim olan Jose Dumars adına düzenleniyor.

NBA tüm zamanlarda sportmenlik ödülüne layık görülen isimler:
    1995-96: Joe Dumars (1996)
    1996-97: Terrell Brandon, Cleveland
    1997-98: Avery Johnson, San Antonio
    1998-99: Hersey Hawkins, Seattle
    1999-2000: Eric Snow, Philadelphia
    2000-2001: David Robinson, San Antonio
    2001-02: Steve Smith, San Antonio
    2002-03: Ray Allen, Seattle
    2003-04: P.J. Brown, New Orleans
    2004-05: Grant Hill, Orlando
    2005-06: Elton Brand, L.A. Clippers
    2006-07: Luol Deng, Chicago
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Irkçılık hortladı !
    ABD'de iki profesörün araştırması hakemlerin kararlarını, oyuncunun renginin etkilediğini ortaya çıkardı

Pennsylvania Üniversitesi'nden Profesör Justin Wolfers ve Cornell Üniversitesi'nden Joseph Price'ın yaptığı bir araştırmaya göre ABD Basketbol Ligi, NBA'de hakem kararlarında ırkçılık yapılıyor. 1991-2004 dönemindeki 13 sezonu kapsayan araştırmaya göre beyaz hakemler siyahi oyunculara beyaz basketbolculara göre daha kolay faul çalıyor. Siyah hakemlerin de beyaz oyunculara karşı benzer bir ayrımı var ama fark beyaz hakemlerinki kadar yüksek değil. Araştırmaya göre hakem kararlarında ırkçılık o kadar belirgin ki, bir maça atanan hakem üçlüsünün ırk kompozisyonu karşılaşmanın sonucunu etkileyebiliyor.

600 BİN KARAR İNCELENDİ
    Wolfers ve Price'ın araştırmasında oyuncuların pozisyonları, oynama süreleri, All-Star olmaları, sahada kalış süreleri (siyahi oyuncular maç sürelerinin yüzde 83'ünü doldururken, beyaz hakem oranı yüzde 68), iç saha-dış saha ayrımı gibi birçok veri de dikkate alındı. Maçların yüzde 30'unda üç hakem de beyazdı. Yüzde 47'sinde bir, yüzde 20'sinde iki ve yüzde 3'ünde üç siyahi hakem görev yaptı. Yaklaşık 600 bin faul kararı çok değişkenli regresyon analizi tekniğiyle incelendi. Beyaz hakem sayısı üçe çıktığında siyahi oyunculara çalınan fauller yüzde 4.5 oranında arttı. Ayrıca basketbolcuların farklı ırktan hakemlerin yönetiminde sayı, ribaund, asist ortalamalarının düştüğü ve daha çok top kaybettikleri de belirlendi. Hakemlerin ırk kombinasyonundan tek etkilenmeyen oyuncu istatistiği, serbest atış yüzdesi oldu.

STERN: SAĞLIKLI DEĞİL
    NBA yetkilileri ise araştırmada kullanılan verilerin sağlıklı olmadığını çünkü hangi hakemin faul kararı verdiğinin sadece kendilerinde tutulan özel bir bilgi olduğunu açıkladılar. NBA Komiseri David Stern, "Araştırma için bu veriler bizden talep edildi. Ama bunlar hakemlerle aramızdaki anlaşma gereği özel olduğu için vermedik. Yine de biz eldeki verilerle benzer bir araştırma yaptırdık. Sonuçta hakem kararlarında ırkçı bir eğilim belirlenmedi" diye konuştu. Ancak istatistik uzmanları, NBA'in araştırmasının sadece 2 buçuk sezonu kapsadığını ve oyuncuların pozisyonu, All-Star statüleri, iç saha-dış saha ayrımı gibi detayları değerlendirmediğini vurguladılar.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İzmir

Shaq'tan daha centilmeni yok bence. O cüssesiyle adamları ezse iyimi olur. Ezmemesi centilmenliği gösterir Kriterleri nedir bu centilmenliğin

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    Eduardo Galeano

Nereden
    Kocaeli

Ben böyle bi ödülün varlığından bile haberdar değilim

Nereden
    İzmir

Ben böyle bi ödülün varlığından bile haberdar değilim
    Yarıldım ya gülmekten

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı İlhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarıldım ya gülmekten

niye güldün yaw bu kadar valla ben de bilmiyordum
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Nereden
    İzmir

Ben sizin kadar açıksözlü olamadım ondan gülüyorum Bende ilk defa görüyorum

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Özge o süpriz zaten lakers elendiği için gerçekleşmicek mi ?

.
    ark. sn miami li değilmiydin yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum...?

Nereden
    Kocaeli

Alıntı yakupoglu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ark. sn miami li değilmiydin yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum...?
    yanlış hatırlıyosun miami li arkadaş hemen senden önce mesaj yazan arkadaşımız imzamda da tarafım görülüyo.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

yanlış hatırlıyosun miami li arkadaş hemen senden önce mesaj yazan arkadaşımız imzamda da tarafım görülüyo.
    ewt şimdi önceki sayfalara baktım ve farkına vardım...!

Lakers gittiğine göre bnm bundan soraki favorim; Spurs ve turu geçmesi halinde Nets...!

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Minnesota ne yaptı?
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)