Sayfa 13 Toplam 350 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8741 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son Dakika Haberleri | Bu Baþlýkta Üye Yorumu Yok!

Akýn NAZÝFOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    47

Trabzon'un gol yükünü bu ikili taþýyor
    19 Þubat 2008 10:30

Süper Lig'de son 3 haftayý galibiyetle kapatarak çýkýþa geçen Trabzonspor'da, bu sezon Gökdeniz Karadeniz ve Umut Bulut takýmýna önemli katkýlar yaptý...

Ligin 22. haftasý sonunda 31 gol atan bordo-mavili takýmda, Gökdeniz 11 ve Umut 9 olmak üzere toplam 20 gol kaydetti. Böylece 2 oyuncu bordo-mavili takýmýn gollerinin yüzde 65'ini atmýþ oldu.

PUANA KATKISI
    Ligde 31 puaný bulunan Trabzonspor'da, Gökdeniz Karadeniz ve Umut Bulut'un gol attýðý maçlarda 29 puan kazanýldý. Trabzonspor, 2 futbolcunun gol attýðý maçlarda 9 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi aldý.

EN ÝSTÝKRARLILAR
    Trabzonspor'da en istikrarlý futbolcular da Gökdeniz Karadeniz ve Umut Bulut oldu. Gökdeniz, 22 maçýn tamamýnda forma giyerek bin 948 dakika sahada kalýrken, Umut Bulut ise 21 maçta bin 764 dakika forma giyerek takýmlarýnýn en istikrarlý ikinci futbolcusu olma baþarýsý gösterdi.

GOL ATTIKLARI MAÇLAR
    Gökdeniz ve Umut Bulut'un bu sezon gol attýðý maçlar ve bordo-mavili takýmýn aldýðý sonuçlar þöyle:

Gençlerbirliði Oftaþ Spor-Trabzonspor (0-2): Gökdeniz, Umut
    Trabzonspor-Çaykur Rizespor (5-1)..........: Gökdeniz, Umut (2)
    Bursaspor-Trabzonspor (1-1)................: Gökdeniz
    Vestel Manisaspor-Trabzonspor (1-1)........: Gökdeniz
    Trabzonspor-Konyaspor (1-0)................: Gökdeniz
    Trabzonspor-Beþiktaþ (2-3).................: Gökdeniz
    Trabzonspor-Ankaraspor (2-1)...............: Umut
    Trabzonspor-Gaziantepspor (3-2)............: Gökdeniz (2), Umut
    Trabzonspor-Ýstanbul B.þehir Bld. Spr (2-1): Gökdeniz (2)
    Trabzonspor-Gençlerbirliði Oftaþ Spor (1-2): Umut
    Çaykur Rizespor-Trabzonspor (0-4)..........: Umut (2)
    Trabzonspor-Bursaspor (2-1)................: Gökdeniz
    Ankaragücü-Trabzonspor (0-2)...............: Umut
    hiç kimse TRABZONSPOR'dan daha büyük olamaz. Bir futbolcu için kulüp yönetimine kin kusan bence taraftar olamaz.

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

Bordo mavililerin eski futbolcusu Milan Stepanov'dan çok tartýþýlacak iddia.Ayrýntýlar için týklayýnýz.

"Trabzonspor geçen yýl þampiyon olabilirdi. Kadrosu buna yeterliydi. Ama önümüzdeki en büyük engeli aþamadýk. O engel Ziya Doðan'dý. Teknik direktör koltuðuna Doðan'ýn yerine kimi oturtsanýz þampiyon olurdu."
    "Porto beni geçen sezonun ortasýnda alacaktý. 8 milyon Euro önerdiler, fakat kabadayý bir yönetici tarafýndan tehdit edilince vazgeçtiler. Sonra ayný kulübe beni 3.5 milyon Euro'ya sattýlar."

2005-2006 sezonunun ikinci yarýsýnda Trabzonspor'u çalýþtýran Vahid Halilhodziç'in beldi de bordo mavili takýma yaptýðý tek iyilikti Milan Stepanov'un transferi.
    Sýrbistan'ýn FK Vojvodina takýmýndan geldiðinde 22 yaþýnda olan Sýrp futbolcu, bu sezonun baþýnda 3.5 milyon Euro bonservis ücreti karþýlýðýnda "Avrupa'nýn yýldýz fabrikasý" Porto'ya satýldý. Portekiz'den direkt Chelsea'ye gitmesine kesin gözüyle bakýlan Milan Stepanov,kaderin bir cilvesi sonucu bu sezon Þampiyonlar Ligi'nde Beþiktaþ'a karþý forma giydi.Türkiye'de 1.5 yýl gibi kýsa bir süre kalmasýna raðmen, baþarýlý futboluyla adýný herkesin hafýzasýna kazýyan Stepanov, Trabzonspor'a transferinin perde arkasýný, ülkemizde yaþadýklarýný ve düþüncelerini Ýsmail Er’e anlattý. Ýsmail Er Medyatrabzon okuyucularý ile paylaþtý.

Fiyatým 3 milyon Euro
    olsaydý Beþiktaþ'a alýrlardý
    - Vojvodina'daki son sezonumda birçok ülkeden transfer teklifi aldým. Menajerim Zoran beni Ýspanya'ya götürmek istiyordu. Bu arada Zoran'ýn Türkiye'deki menajer arkadaþý Ahmet Özkaya, Beþiktaþ'ý önerdi. Beþiktaþ adýný duyunca çok sevindim. Zira Türkiye Ligi çok yakýndan takip ettiðim, Beþiktaþ da iyi tanýdýðým bir kulüptü. Ne gibi imkanlara sahip olduðunu biliyordum. Bu arada Ankaraspor ve Konyaspor da bana teklif yapmýþtý. Menajerim Zoran, Beþiktaþ Kulübü'nden Erdil Arpacý (idari menajer) ile görüþtü. Arpacý ve o dönemin teknik direktörü Jean Tigana beni beðenmemiþler. Sanýyorum benim fiyatýmý ve yaþýmý beðenmediler! Çünkü 22 yaþýndaydým ve toplam maliyetim de 300 bin Euro idi. Fiyatým 1 milyon ya da 3 milyon Euro olsaydý herhalde Beþiktaþ'a transferim gerçekleþirdi! Hala inanamýyorum...
    Trabzon'dan 1.5 yýlda
    35 milyar lira aldým
    - Trabzonspor'a büyük umutlarla gelmiþtim ama hayal kýrýklýðýna uðradým. Ne maç baþý paralarýmý, ne de primlerimi alabildim. 300 bin dolara anlaþmýþtým ama 1.5 senede toplam ancak 35 milyar lira alabildim. Trabzonspor'da tek kazancým, iyi arkadaþlýklar oldu. Orada iken tanýþtýðým bazý kiþilerle hala görüþüyorum. Hemen hepsiyle iyi dost oldum. Trabzonspor'dan paramý alamayýnca, bazý arkadaþlarým bana 'FIFA'ya niye þikayet etmiyorsun?' dediler. Bunu ben de düþündüm ama Trabzon'a olan sevgim ve iyi niyetim buna engel oldu. Bazý yöneticiler var, onlar kendilerini bilirler, paramý vereceklerini söylediler ama bir lira bile cebime koyamadým.
    Ziya Doðan'ýn yerine
    kim olsa þampiyonduk
    - Trabzonspor geçen yýl þampiyon olabilirdi. Kadrosu buna yeterliydi. Ama önümüzdeki en büyük engeli aþamadýk. O engel Ziya Doðan'dý. Teknik direktör koltuðuna Doðan'ýn yerine kimi oturtsanýz þampiyon olurdu. Trabzonspor gibi büyük takýmlarý büyük hocalar çalýþtýrmalý.
    Porto'nun menajerini
    tehdit ettiler
    - Porto benim bir yýldýr peþimdeydi. Geçen sezonun devre arasýnda 8 milyon Euro verip alacaklardý. Fakat, Porto'nun bu iþ için görevlendirdiði menajer, kendisini medyada kabadayý olarak gösteren bir yönetici tarafýndan tehdit edilince vazgeçtiler. Adam arkasýna bakmadan gitti. Bu sezonun baþýnda ise 3.5 milyon Euro verip aldýlar. Yani, Trabzonspor beni bu yýl deðil de geçen sezonun ortasýnda satsaydý 8 milyon Euro kazanacaktý. Sonra 3.5 milyon Euro'ya razý oldular.
    Bana inanmýyorsan
    al sen konuþ
    - Porto'nun beni istediðine teknik direktörümüz Ziya Doðan inanmýyordu. Bir gün beni odasýna çaðýrdý, 'Gazeteler yalan yazýyor. Sen Porto'ya falan gidemezsin. Bu haberleri sen yazdýrýyorsun' dedi. Kendisine, 'Hocam, Porto Baþkaný ile telefonla konuþtum. Kendisi bizzat transfer teklifinde bulundu' karþýlýðýný verdim. Yine inanmayýnca, Porto Baþkaný'nýn telefonunu çevirip, 'Bana inanmýyorsanýz kendiniz sorun. Ýngilizce biliyorsanýz Porto Baþkaný ile konuþun' dedim. Ben böyle yapýnca inanmak zorunda kaldý. Bir teknik direktör futbolcusuna inanmaz mý. Hayret!
    Gelecek yýl
    Chelsea'deyim
    - Þu anda Avrupa'nýn en büyük takýmlarýndan bindeyim. Çok mutluyum. Büyük ihtimalle gelecek yýl Chelsea'ya gideceðim. Parasal hiçbir sorunumuz yok. Trabzonspor'da 1.5 yýlda elime geçen paranýn 35 milyar lira olduðunu söylemiþtim, burada paraný bir gün bile geciktirmiyorlar. Porto iþte bunun için dünyanýn en büyük kulüplerinden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye'de paraný almak için muhatap bile bulamýyorsun. Para iþine teknik adam bakar mý? Trabzon'da bakýyor.
    Fatih, Gökdeniz ve Hüseyin
    bana parayý unutturdu
    - Trabzonspor'da iken Fatih Tekke, Gökdeniz ve Hüseyin'le çok iyi arkadaþ oldum. Fatih, çok iyi bir transfer yapýp Rusya'ya gitti. Gökdeniz ve Hüseyin de Avrupa'nýn önemli takýmlarýnda oynayacak kapasitedeler. Fatih, Gökdeniz ve Hüseyin Trabzonspor'u gerçekten çok seviyor. Bu arkadaþlar paradan çok formayý düþünüyorlar. Açýkçasý ben de onlara uydum ve Trabzon'da parayý unuttum. Trabzonspor'da yaþadýklarým bana büyük ders oldu.
    Beþiktaþ'ýn
    lideri yok
    - Þampiyonlar Ligi'nde rakip olduðumuz Beþiktaþ, Türkiye standartlarýnda iyi bir takým. En önemli sorunlarý liderlerinin olmayýþý. Delgado iyi futbolcu ama kendine oynuyor. Beþiktaþ'ta Tello'yu da çok beðendim. Beþiktaþ, camia olarak, taraftar olarak çok büyük takým. Büyük takýmlarýn oyuncularý da büyük olmalý. Alýnan yabancýlar kendi ülkelerinde milli olmalý. Sýradan yabancýlarý neden alýrlar, hep merak ederim. Yedi yabancý hakkýn var, bir tanesi bile elle tutulur deðilse, ya teknik heyette ya da hesap sormayan yönetimde arýza vardýr..
    - Trabzonspor taraftarlarýnýn kalbimdeki yeri bambaþka. Cebindeki son parayý bile takýmý için harcayacak kadar tutkulu bir taraftar topluluðunun baþka bir yerde olacaðýný sanmýyorum.

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yönetim kurulumuz Baþkent de ziyaretlerde bulunacak
    Yönetim kurulumuz yarýn (20.02.2008) Ankara'da bir dizi ziyaretlerde bulunacaktýr. Buna göre Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan, TBMM Baþkaný Köksal Toptan, Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Faruk Özak, Devlet Bakaný Murat Baþesgioðlu ve GSGM Mehmet Atalay'ý ziyaret edecek olan yöneticilerimiz "Her Yönüyle Trabzon" etkinliklerine de katýlacaklar.

Buna göre yönetim kurulumuzun Baþkent programý þöyle olacak:

07.15 Trabzon - Ankara (THY)
    11.00 Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Sayýn Faruk Özak ziyaret
    12.00 Her Yönüyle Trabzon Etkinleri ne katýlým
    13.00 Trabzon'da Futbol ve Efsane Trabzonspor Paneli'ne katýlým
    15.00 GSGM Sayýn Mehmet Atalay'ý ziyaret
    15.45 TBMM Baþkaný Sayýn Köksal Toptan'ý ziyaret
    17.00 Her Yönüyle Trabzon Etkinleri açýlýþ töreni (Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan’ýn katýlýmlarýyla)
    18.30 Baþbakan Sayýn Recep Tayyip Erdoðan’ý ziyaret
    19.00 Devlet Bakaný Sayýn Murat Baþesgioðlu’nu ziyaret
    20.30 Ankara – Trabzon (Pegasus)
    19.02.2008 15:38:00

Futbolcularýmýz panelde konuþacak
    Takýmýmýzýn baþarýlý oyuncularý Hüseyin, Hasan ve Barýþ yarýn saat 13.00'de Ankara AKM'de yapýlacak olan Trabzon'da Futbol ve Efsane Trabzonspor Paneli'ne Menajer Necmi Perekli ve Ersun Yanal'la birlikte katýlarak konuþma yapacaklar.

19.02.2008 15:43:00

14.Hafta Barýþ Memiþ

“Hayatýmýn bir anda deðiþmesinde en büyük pay Ersun hocamýzýndýr. Kendisine çok teþekkür ediyorum. Bana her zaman güvenip destek verdi”

“Bana ilk A takýma çýkacaðýmý söylediklerinde inanýlmaz derecede mutlu oldum. Sevinçten ne yapacaðýmý bilemiyordum. Ýdmanlara hayalini kurduðum, televizyonlardan izlediðim oyuncularla birlikte çýkýp, onlarla mücadele edeceðime inanamýyordum. Rüyada gibiydim”

“Alýnan sonuçlar belki de en çok beni etkiliyor. Trabzonsporlu ve Trabzonspor altyapýsýndan yeni gelen bir oyuncu olarak maðlubiyetler sonrasý kahroluyorum. Ýnþallah kýsa sürede kulübümüzün büyüklüðüne yakýþýr yerlere geleceðiz”

“Altyapýda çok kaliteli oyuncular var. Ancak benim kýsa sürede yaptýðým tespite göre genç oyuncunun A takýma çýkarken kendini çok iyi ayarlamasý gerekiyor. Þu an keþke altyapýda daha iyi çalýþýp buraya her yönden daha hazýr gelseydim diye düþünüyorum”

Takýmýmýza ligin devre arasýnda altyapýdan katýlan genç oyuncu Barýþ Memiþ kendisini hala rüyada gibi hissettiðini söyledi. Uzun yýllar Trabzonspor formasý altýnda mücadele etmek isteyen genç yýldýz, amacýnýn 2008 Avrupa Þampiyonasý’nda milli takým formasýný giymek olduðunu söyledi. Ýdeallerin paradan daha önemli olduðuna inanan Barýþ, Editörümüz Nuri Bekar’ýn sorularýný içtenlikle cevapladý.

1990 yýlýnda Trabzon’da doðdum. Küçük yaþtan itibaren futbola büyük bir ilgim vardý. Buna raðmen hiçbir amatör kulüpte futbol oynamadým. Hayatýmýn futbolun dýþýnda kalan zamanlarýnda, arkadaþlarýmla birlikte sinemaya gitmeyi gezmeyi severim.

Ýsmetpaþa Ýlköðretim Okulu’nda öðrenim görürken Trabzonspor’un okul seçmesi yapacaðýný öðrendim. Çok heyecanlandým. Arkadaþlarýmla birlikte heyecandan ölecek gibi olduk. Seçmeye saatler kala formamýzý ve kramponlarýmýzý giyip beklemeye baþladýk. En sonunda seçme aný geldi. Sahaya çýkarken kalbim yerinden fýrlayacak gibiydi. Müsabaka baþladýktan sonra üç arkadaþýmýn seçildiðini gördüm. Acaba ben de seçilebilecekmiyim diye düþünmeye baþladým. Yaþanan bir pozisyonda iyi bir vuruþ yaptým. Top direðe çarparak filelerle buluþtu. Daha sonra seçmeyi yapan hocalar beni yanlarýna çaðýrarak yarýn þu saatte þurada ol dediler. Çok mutlu oldum. Ailem de bu karar sonrasý beni tebrik etti.

Ailemin benden maddi anlamda hiçbir beklentisi yok. Bana her zaman olumlu yönde destek oldular. Aile içerisinde yaptýðýmýz konuþmalarda futbolcu olmasam da her þeyin ayný kalacaðýný söylüyorlar. Onlarýn bu yaklaþýmý benim daha rahat olmamý saðladý. Üzerimde hiçbir baský olmadý.

Biz iki kardeþiz. Benden büyük bir aðabeyim var. Üniversitede okuyor. Onun futbolla ilgisi yok. Babam da öyle. Sadece izlemeyi severler. Amcamlar amatör olarak bir dönem ilgilenmiþler o kadar.

Trabzon Lisesi’nden mezun oldum. Milli olarak derece yaptýðým için spor bölümlerine giriþ hakkým bulunuyor. Ýnþallah bu yýl okula baþlayacaðým.

Futbola baþlamadan önce yastýklardan top yapýp onlara vururken kendime hep Moriantes derdim. Ona karþý içimde büyük bir sevgi oluþmuþtu. Trabzonspor’da ise Hami Mandýralý’yý inanýlmaz derecede çok seviyordum. Onun yaptýðý hareketleri ve attýðý müthiþ þutlarý büyük bir hayranlýkla izliyordum. Hatta bir keresinde onunla konuþma imkaný da buldum. Ýlk sorum; “toplara nasýl böyle sert vuruyorsun?” oldu. O da bana her þeyin baþýnýn çalýþmak ve çok istemekten geçtiðini söyledi.

Beni daha çok Fatih Tekke’ye benzetiyorlar. Topa vuruþum ve yaptýðým hareketlerin O’na yakýn olduðundan bahsediyorlar. O’nun gibi olmak ve benzemek çok güzel. Ancak ortada bir gerçek var ki O’nun gibi kimse olamaz. Fatih aðabey çok deðiþik bir oyuncu. Yine de O’na benzetilmek inanýlmaz bir duygu.

Hayatýmýn bir anda deðiþmesinde en büyük pay Ersun hocamýzýndýr. Kendisine çok teþekkür ediyorum. Bana her zaman güvenip destek verdi. Genç bir oyuncu olmama raðmen sürekli benimle konuþup adaptasyon sürecini en aza indirdi. Konuþmalarýmýzda bana, “Sen iyi bir oyuncusun. Rahatlýkla ligde oynarsýn. Rakiplerine göre daha iyisin. Ýstedikten sonra en iyisini yaparsýn. Ben de sana güveniyorum” dedi. Onun bu sözleri sonrasý kendime olan özgüvenim 10 kat daha arttý. Hocam haklý diye düþünüp tam anlamýyla kendimi hazýr halde tutmaya baþladým.

Zaten bana ilk A takýma çýkacaksýn dediklerinde inanýlmaz derecede mutlu oldum. Sevinçten ne yapacaðýmý bilemiyordum. Ýdmanlara hayalini kurduðum, televizyonlardan izlediðim oyuncularla birlikte çýkýp, onlarla mücadele edeceðime inanamýyordum. Rüyada gibiydim. Halen daha öyleyim. Ýlk maça çýkmadan önce heyecaným iki kat daha arttý. Acaba PAF takýmdaki gibi rahat oynayýp, çalým atýp þut çekebilecekmiyim diye tereddüt içerisindeydim. Ancak müsabaka esnasýnda rahattým. Her þey maça çýkana kadardý. Anladým ki A takýmda futbol oynamak çok daha rahatmýþ.

Bir pozisyon oldu takip ettim. Golü attým. Öyle bir an oldu ki ne yapacaðýmý þaþýrdým. Sevincimi kiminle paylaþayým. Ne tarafa koþayým diye karar veremedim. Sonra öylesine koþmaya baþladým.

Ersun hocanýn dediði gibi belki de daha yedek kulübesine bile girmemiþimdir. Önümde kat etmem gereken çok uzun yollar var. Ýnþallah o dönem de gelecektir.

Arkadaþlarýmla güçlü bir baða sahibim. Asla hayat içerisinde yaþanan geliþmeler bizim dostluðumuzu etkilemez. Her þey eskisi gibi devam ediyor.

Ersun hoca harika bir insan. Onunla çalýþmak çok büyük bir zevk. Uzun yýllar kendisiyle beraber olmak isterim. Sistemi de çok iyi. Alýþýlmýþýn dýþýnda. Dýþarýdan bakýnca zor gibi gözüküyor ama ileride bana ve diðer aðabeylerime katkýsý da büyük olacaktýr. Bana savunmaya destek vermemi yani oyunu iki yönlü oynamamý söylüyor. Þu ana kadar ki maçlarda bunun dozunu tam ayarlayamadýðým için yorulabiliyorum. Bu eksikliðimi biliyorum. Antrenmanlarda kendimi geliþtirip hocamýn istediði düzeye gelmeye çalýþýyorum.

Trabzonsporlu ve Trabzonspor altyapýsýndan yeni gelen bir oyuncu olarak olumsuz sonuçlarda kahroluyorum. Ýnþallah kýsa sürede kulübümüzün büyüklüðüne yakýþýr yerlere geleceðiz. Ben de oynayacaðým futbolla baþarýya katkýda bulunmak istiyorum. Kadroya baktýðýmýzda oynayanlar da oynamayanlar da çok kaliteli futbolcular. Ýstediðimiz zaman her türlü zafere ulaþabiliriz. Bunu herkese göstereceðiz. Taraftarlarýmýz rahat olsun. Özlenen Trabzonspor çok yakýnda gelecek.

Benim için para ikinci planda. Ancak aldýðým tüm parayý aileme veriyorum. Onlar da benim için açtýklarý banka hesabýna yatýrýyorlar. Gerektiði zaman da kullanýyorlar. Yani benim paramýn tümü zaten onlarýn.

Fizik olarak yetersizim demiyorum ama daha iyi olup ligde uzun yýllar mücadele etmem için ekstra çalýþmam gerekiyor.

Beklentiler büyük. Bizim de bunlara cevap vermemiz gerekiyor. Bizim A takýma çýkýp baþarýlý olmamýz demek geride kalan arkadaþlarýmýza kapýyý açmak demek. Aðabeylerimizin yardýmýyla baskýyý kýrýp takýmýmýza faydalý olacaðýz.

Hepsi nasýl kendi öz kardeþlerine nasýl davranýyorlarsa bize de ayný þekilde yaklaþýyorlar. Hepsine çok teþekkür ediyorum.

Hocam nerede görev verirse orada mücadele ederim. Hem sað hem de sol kanatta oynayabilirim. Her iki ayaðýmý da ayný þekilde kullanabiliyorum. Hiç fark etmiyor.

Öncelikle her þeyin bir düzende olmasý gerektiðini anlýyorum. Okul, idman ve özel hayat belli bir plan dahilinde süregelmeli. Beslenme ve dinlenmeye gerekli önem verilmeli. Gece hayatýndan uzak durmalýyýz. Kýsaca hayatýmýzý futbola göre düzenlemeliyiz.

Milli takýma ilk seçildiðim dönemde yedek kalýyordum. Sonra oynamaya baþladým. En iyi oyuncu seçildim. Gol kralý oldum. Ýnþallah bunun devamý gelecek. Amacým A Milli Takým’da yer almak. Hatta Avrupa Þampiyonasý’nda bile forma giymek istiyorum. Ben iyi olduktan sonra gitmemem için bir sakýnca yok.

Altyapýda çok kaliteli oyuncular var. Ancak benim kýsa sürede yaptýðým tespite göre genç oyuncunun A takýma çýkarken kendini çok iyi ayarlamasý gerekiyor. Þu an keþke altyapýda daha iyi çalýþýp buraya her yönden daha hazýr gelseydim diye düþünüyorum. Arkadaþlarýma da bu uyarýda bulunuyorum.

Altyapýda hocalarýmýz bize sadece futbol konusunda deðil, sosyal açýdan da eðitim veriyorlardý. Her sorunumuzla yakýndan ilgilenip kitap okumamýzý istiyorlardý. Üzerimizde büyük bir emeðe sahipler.

Hedefsiz olmaz. Ýlk hedefim Trabzonspor’a uzun yýllar üst düzeyde hizmet etmek. Þampiyonluk yaþamak. Daha sonra eðer kulübümde uygun görürse Avrupa’da forma giymek.

Ýngiltere Premier Ligi’nde futbol oynamak isterdim. Çok kaliteli takým ve oyuncular var. Bu nedenle orada belli bir seviyenin üzerindeki oyuncular forma giyebiliyor.

Öncelikle Gökdeniz aðabey. Çok iyi bir futbolcu. Antrenman ve maçlarda sürekli onu takip ediyorum. Ayrýca Roberto Carlos ve Tottenham’un kanat oyuncusu Lennon ile Kaka’yý çok beðeniyorum.

Trabzonspor.org.tr
    Konu Travelair tarafýndan (19.02.2008 Saat 19:13 ) deðiþtirilmiþtir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Trabzon Erdoðan'ý ziyaret edecek
    Trabzonspor'un yeni yönetim kurulu, yarýn Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan ve bazý bakanlarý ziyaret edecek.

Kulüpten yapýlan açýklamaya göre, Sadri Þener baþkanlýðýndaki yeni yönetim, Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan, TBMM Baþkaný Köksal Toptan, Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Faruk Özak, Devlet Bakaný Murat Baþesgioðlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a ziyarette bulunacak.

Trabzonspor yönetim kurulu ayrýca, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde baþlayacak olan ''Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri''ne katýlacak.

EÐÝTÝM ÞART!!!

Yasin N. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    44

Trabzonsporun yeni baþkaný Sadri ÞENER yeni yapacaðýmýz tesislerimize efsane baþkanlardan Þamil EKÝNCÝ' nin adýný vermeyi planlýyoruz dedi.
    (haber kýsa ama içinde çok anlam var sanýrým stad projesi tarihe gömüldü.)
    Ýmzam yok parmak bassam olurmu ?

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

niye gömülsün tesis de yapýlacak þuanki tesis hava alanýna verilip para ve tesis alýnacak karþýlýðýnda

Nereden
    Ýstanbul

Düzeltelim, Yapýlacak tesislerden/binalardan birine. Yani Mehmet Ali Yýlmaz tesislerinin adýnýn deðiþmesi sözkonusu deðil þu aþamada

--------------------------------------------------------------------------------------

Ýbra gerçekleri! / Ergun Ata

19.2.2008

Nuri Albayrak baþkanlýðýndaki yönetimin ibra edilmediði 9 Þubat 2008 tarihi, sadece Trabzonspor için deðil, bu ülkede faaliyet gösteren tüm dernekler için artýk bir milattýr. Adýný sanýný bilmediðimiz birçok dernekte benzer olaylar yaþanýyordur kuþkusuz ancak bu olayý milat konumuna getiren detay, gerçekleþtiði kurumun medyatik bir spor kulübünde meydana gelmiþ olmasýdýr.
    Bu olayý milat kýlan ve gözlerden kaçan en önemli konu ise Dernekler Kanunu’nda ibra edilmeme durumunda, “ne yapýlýrýn” düzenlenmemesidir. Bir ibra edilmeme olayý gerçekleþtiðinde, Dernekler Kanunu’nda, “þu maddeye dayanarak þu yapýlýr” denilemiyor. KÝT’ler ve Kooperatifler Kanunu’nda ibra edilmemeye iliþkin çok açýk hükümler varken, Dernekler Kanunu’nda bunu dolaylý ilgilendiren iki madde yer alýyor. Bunlardan 9. Madde Ýç Denetim, 27. Madde ise Kötü Yönetimlerin Yargýlanmasý’ndan bahseder. Bu durumda ibra edilmemek, kötü yönetilmek demektir. Demek ki dernek kötü yönetilmiþ ki, ibra edilmemiþ. Bu bilgiler ýþýðýnda þu söylenebilir: Bütün bu nedenlerden ötürü Dernekler Müdürlüðü, 9 ve-veya 27. Madde gereðince Komisyon oluþturur, ibra edilmemenin nedenlerini inceler, haklarýnda soruþturma yapar. Gerekirse dava açar.
    Varsayalým ki 9 Þubat günü eski yönetim ibra edilmiþ olsun. Yeni yönetim ya da herhangi bir üye þikâyet üzerine bu denetim mekanizmasýný harekete geçirebilir.

Öðrendiðimiz kadarýyla Ýçiþleri Bakanlýðý Dernekler Daire Baþkanlýðý, ibra edilmeme durumunda ne yapýlacaðý konusunda yasada açýk bir hüküm bulunmadýðýndan bir genelge hazýrlýðý yapýyor. Belli ki siyasi çýkacak bu karar, Trabzonspor üyelerini tatmin etmeyecektir. Trabzonspor kötü yönetilmiþtir. Trabzonspor’u yönetenler bir futbolcunun -örneðin Risp’in- parasý 3 ay gecikince serbest kalacaðýný bilmelidir. Karþýlýklý imza atýlarak satýlan bir futbolcunun -örneðin Ersen Martin’in- satýþýndan keyfi vazgeçilemeyeceðini bilmelidir. Bilmiyorsa bunun bedelini ibra edilmeyerek ödemelidir. Örnekleri çoðaltmak mümkündür. Bu nedenle her ne kadar bizim de içimize sinmemiþse bile ibra olayý yabana atýlmamalýdýr.

--------------------------------------------------------------------------------

"Tesis konusuna ise Baþbakan yön verecek. Þu anki stadýn arazisi GSGM'nin malý. Burayý TOKÝ'ye verip sahildeki arazide bize stat ve iyi bir tesis kazanabiliriz. Ýlk tesise Þamil Ekinci adýný vereceðiz." fotomaç / Böyle olabileceðini daha önce yazmýþtým ama stad futbol stadý olmalý. Eski stad olimpik oyunlara göre yeniden düzenlenebilir
    Konu Travelair tarafýndan (20.02.2008 Saat 09:19 ) deðiþtirilmiþtir.
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Futbol þubesi için köklü deðiþimler düþünen yönetim, hoca konusundaki kararýný ise 2 ay içinde verecek.
    20.2.2008

Yeni menacer gelecek
    Trabzonspor, bir yandan sezonu mümkün olan en iyi noktada bitirmenin yollarýný ararken, diðer taraftan da geleceðe dair planlar yapýyor. Futbol þubesi için yapýsal anlamda deðiþiklik düþünen Bordo-Mavililer’in kurmaylarý, kulüp menacerliðine mevcut olandan daha geniþ yetkiler vermeyi tasarlýyor. Necmi Perekli’nin yaný sýra bu görev için camiada farklý isimlerin de adý geçiyor. Bu koltuða oturma ihtimali olanlar arasýnda Serdar Bali ve Süleyman Hurma yer alýyor.

Uzun vadeli olacak
    Futbol þubesini Ýhsan Alioðlu’na emanet eden ve bu birimi baþkan yardýmcýsý Hayrettin Hacýsalihoðlu’na baðlayan Baþkan Sadri Þener’in teknik direktör Ersun Yanal konusundaki kararýný da sezon sonundan önce vereceði dile getirildi. Menacer ve futbol þube sorumlularýnýn raporlarýnýn yaný sýra takým kaptanlarýyla da görüþmeyi düþünen Þener’in Yanal’ý tuttuðu ve özellikle Avrupa potasýna girilmesi halinde uzun vadeli bir sözleþme önereceði öðrenildi.

EÐÝTÝM ÞART!!!

Nereden
    Ýstanbul

"Ahmet Aðaoðlu'yla Dýþardan Bakýnca" az sonra Radyospor'da

http://www.yayinonline.com/asx/radyo...spor&lp=2blank

Nereden
    Ýstanbul

Süleyman Atal'dan açýklama
    15 Þubat 2008 / 14:34
    Hasan Doðan'ýn yönetim kurulunda yer alan Süleyman Atal, Trabzonspor'un haklarýný sonuna kadar koruyacaðýný söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Kurulu seçimlerinde Hasan Doðan'ýn yönetim kurulunda yer alan Süleyman Atal, Trabzonspor'un haklarýný sonuna kadar koruyacaðýný söyledi.

TFF Yönetim Kurulu'na seçilen Trabzonspor eski yöneticisi Süleyman Atal, yaptýðý açýklamada, "Görevimi tarafsýzlýk ilkesiyle objektif bir þekilde yapacaðým. Tüm kulüplere eþit mesafede durup art niyetli olmadan yaklaþacaðýz. Trabzonspor'un haklarýný da sonuna kadar koruyacaðým" dedi.

haber61

Yaþ
    53

Standart egun gürsoy trabzonspor da

ergun gürsoy hazretlei ankara daki her yönü ile trabzon etkinliklerinde panelde konuþtu
    gelecek sadri þener yönetiminde transfer komitesindeyim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

A.A. 20 Þubat 2008 Trabzonspor Kulübü'nün efsanevi futbolcularý ve yöneticileri panelde bir araya geldi.

“Her yönüyle Trabzon” konulu panele, Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Faruk Özak'ýn yaný sýra Trabzonspor Kulübü'nün eski ve yeni yöneticileri ile futbolcularý katýldý.
    Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleþtirilen ve yaklaþýk 45 dakikalýk bir gecikmeyle baþlayan panelde konuþan Trabzonspor'un yeni baþkaný Sadri Þener, zor bir görev üstlendiklerinin bilincinde olduklarýný belirterek, “Bu yükün altýndan çýkacaðýmýza inanýyorum. Trabzonspor bir üst kimliktir. Herkes bunun altýnda toplanmalýdýr. Trabzonspor'a kesinlikle siyaset karýþmamýþtýr” dedi.
    Þener, gelecek sezon için de iddiasýný, “2008-2009 sezonunun en büyük þampiyonluk adayý Trabzonspor'dur ve þampiyon olacaktýr” diye dile getirdi.
    Kulübün eski baþkanlarýndan Özkan Sümer de Trabzonspor'un, Trabzon için bir kimlik olduðunu ifade ederek, “Trabzonspor futbol aþýdýr, düþüdür. Kulübün baþarýsý, yönetim, futbolcu ve taraftardan oluþan camianýn sorumluluðundadýr” diye konuþtu.
    Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden, ayný zamanda Trabzonlu olan Ergun Gürsoy ise bu tür panellerde her zaman Galatasaraylý olarak takdim edildiðine vurgu yaparak, þunlarý söyledi:
    “Her zaman Trabzonspor'un içinde olmuþumdur. Önümüzdeki sene yeni baþkan Sadri Þener'in transfer komitesinde bulunacaðým. Trabzonspor, Trabzon þehrinin önündedir. Sadri Þener'in de baþarýlý olacaðýna inanýyorum.”
    Efsane kadroda yer alan oyunculardan ve eski yöneticilerden Serdar Bali, bordo-mavili ekibin 24 yýldýr þampiyonluða hasret kaldýðýný hatýrlatarak, “24 yýl daha olmasak, önemli deðil. Önemli olan birlikteliðimiz. Birlikteliðimizi saðladýðýmýz zaman baþarý da gelecektir” dedi.
    Panelin son bölümünde, Trabzonspor'un 10 yýl içinde 6 þampiyonluk kazandýran ve çeþitli baþarýlara imza atan efsanevi kadrosunda yer alan oyuncularý Serdar Bali tarafýndan tek tek anons edildi. Salondaki izleyiciler eski oyuncularý ayakta alkýþlarken, bazý taraftarlar da fotoðraf çektirdi.

Þuayip Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

http://www.vakifbank.com.tr/1446.aspx arkadaslar bakmazi teh ederim trabzinspor taraftar kerdi karti cikti piyasaya bakin gorunnnn
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaþlýk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

isaret parmagi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Ergün Gürsoy Trabzospor'da20 Þubat 2008 16:45

Trabzonspor Kulübü'nün efsanevi futbolcularý ve yöneticileri panelde bir araya geldi. G.Saray'ýn eski yöneticisi Ergün Gürsoy, Bordo-Mavili ekipte görev alacaðýný söyledi.

“Her yönüyle Trabzon” konulu panele, Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Faruk Özak'ýn yaný sýra Trabzonspor Kulübü'nün eski ve yeni yöneticileri ile futbolcularý katýldý.

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleþtirilen ve yaklaþýk 45 dakikalýk bir gecikmeyle baþlayan panelde konuþan Trabzonspor'un yeni baþkaný Sadri Þener, zor bir görev üstlendiklerinin bilincinde olduklarýný belirterek, “Bu yükün altýndan çýkacaðýmýza inanýyorum. Trabzonspor bir üst kimliktir. Herkes bunun altýnda toplanmalýdýr. Trabzonspor'a kesinlikle siyaset karýþmamýþtýr” dedi.

Þener, gelecek sezon için de iddiasýný, “2008-2009 sezonunun en büyük þampiyonluk adayý Trabzonspor'dur ve þampiyon olacaktýr” diye dile getirdi.

Kulübün eski baþkanlarýndan Özkan Sümer deTrabzonspor 'un, Trabzon için bir kimlik olduðunu ifade ederek, “Trabzonspor futbol aþýdýr, düþüdür. Kulübün baþarýsý, yönetim, futbolcu ve taraftardan oluþan camianýn sorumluluðundadýr” diye konuþtu.

Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden, ayný zamanda Trabzonlu olan Ergun Gürsoy ise bu tür panellerde her zaman Galatasaraylý olarak takdim edildiðine vurgu yaparak, þunlarý söyledi:

“Her zaman Trabzonspor'un içinde olmuþumdur. Önümüzdeki sene yeni baþkan Sadri Þener'in transfer komitesinde bulunacaðým. Trabzonspor, Trabzon þehrinin önündedir. Sadri Þener'in de baþarýlý olacaðýna inanýyorum.”

Efsane kadroda yer alan oyunculardan ve eski yöneticilerden Serdar Bali, bordo-mavili ekibin 24 yýldýr þampiyonluða hasret kaldýðýný hatýrlatarak, “24 yýl daha olmasak, önemli deðil. Önemli olan birlikteliðimiz. Birlikteliðimizi saðladýðýmýz zaman baþarý da gelecektir” dedi.

Panelin son bölümünde, Trabzonspor'un 10 yýl içinde 6 þampiyonluk kazandýran ve çeþitli baþarýlara imza atan efsanevi kadrosunda yer alan oyuncularý Serdar Bali tarafýndan tek tek anons edildi. Salondaki izleyiciler eski oyuncularý ayakta alkýþlarken, bazý taraftarlar da fotoðraf çektirdi.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr TameRHan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Erdoðan Trabzonspor'u kabul etti

Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan, Trabzonspor Kulübü Baþkaný Sadri Þener ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Baþbakanlýk Resmi Konutu'ndaki kabulde, Bayýndýrlýk ve Ýskan Bakaný Faruk Nafiz Özak da bulundu.

Görüntü alýnmasýna izin verilen kabul, yaklaþýk yarým saat sürdü.

20 Þubat 2008 20:35

türkiyem61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Semih Kýrsüleymanoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    35

Yönetim kurulumuzdan Baþbakan Erdoðan'a ziyaret
    Baþkent de bir dizi temaslarda bulunan yönetim kurulumuz son olarak Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan’ý ziyaret etti.
    Ziyaret sorasýn da Baþkanýmýz Sadri Þener Baþbakan Erdoðan'a Türk futbolunun özerkleþmesi konusundaki yasal düzenlemeler için teþekkür ederken, kulüplerinin gelirlerinin artýrýlmasý konusundaki çalýþmalarýn büyük önem taþýdýðýný vurguladý. Þener, Baþbakan Erdoðan’ýn Ýstanbul Büyükþehir Belediye Baþkaný olduðu dönemde de Trabzonspor Kulübü'ne yaptýðý katkýlarýn unutulmayacaðýný söyledi.

Görüþmede Baþkanýmýz Sadri Þener Baþbakan Recep Tayip Erdoðan’a üzerinde ismi yazýlý bulunan bir forma hediye etti.

Nereden
    Ýstanbul

Hocasýz ve kaptansýz idman

Hafta sonu Manisaspor'la karþýlaþacak olan Trabzonspor, hazýrlýklarýný, teknik direktör Ersun Yanal ve kaptan Hüseyin Çimþir'siz sürdürdü.
    21.2.2008

Hafta sonu Manisaspor’la karþýlaþacak olan Trabzonspor, hazýrlýklarýný, ‘Her Yönüyle Trabzon’ etkinliði çerçevesinde düzenlenen panele katýlmak üzere Ankara’ya giden, teknik direktör Ersun Yanal ve kaptan Hüseyin Çimþir’siz sürdürdü. Ýdmana sakatlýðý süren Tolga Seyhan ve salonda çalýþan Yattara katýlmadý. Düz koþu ve egzersiz hareketlerinin yapýldýðý idmanda kart cezalýsý Ayman, esprileriyle takýmýn neþe kaynaðý oldu. Yeni yönetimin futbolculara ödemelerini yaptýðý bildirildi. Manisa maçýnýn biletlerinin bugün Açýk: 5, Maraton: 10, Kapalý: 25, VIP-1: 100 ve VIP-2 Tribünü: 50 YTL’den satýþa çýkacaðý öðrenildi.

fanatik

Nereden
    Ýstanbul

Ya deprem olursa!

20.2.2008 Ergun Ata
    Fanatik

Bugün; Kartal’daki arsanýn benzin istasyonu bölümünün 23 yýllýk hikayesini irdeleyeceðiz. 1994’te Hazine’ye ait bu yerin irtifak hakký, Trabzonspor’a 29 yýllýðýna tesis edilmiþ. Bu hakkýn kalan 16 yýllýk bölümünü kulüp, 4 Aralýk 2007 tarihli protokolle tapuda OPET Firmasý’na devretmiþ. Bu devire karþýlýk firmanýn kulübe 8 milyon 175 bin Dolar ödemesi kararlaþtýrýlmýþ. Dönemin yöneticileri, ertelenen kongreden sonra kasaya giren bu paradan alacaklarýný tahsil etmiþ. Kongre, "Üyeler oy kullansýn diye mi yoksa yöneticiler paralarýný alsýn diye mi ertelendi?” yorumlarýný anýmsayýnýz. Ýmzalanan protokolün, Trabzonspor Tüzüðüne aykýrý olduðu ortaya çýktý. Protokole kulüp adýna imza atanlar, Tüzüðün 89. maddesine göre Genel Kurul’un üçte ikisinin oyunu almadan irtifak hakkýný devredilemeyeceðini, bu sözleþmenin kira mukavelesi deðil irtifak hakkýnýn devri olduðunu gör-e-mediler. Ayrýca, ayný maddede, 10 yýldan uzun süreli kira mukavelesi yapýlamayacaðý belirtilmesine raðmen, protokol gereði devredilen irtifak hakkýný Opet, 16 yýllýðýna baþka bir kiracýya devretti. Bu kiracý firma ve ortaklarý kimlerdir bilemiyoruz. Bu protokol hukuk dünyasýnda þöyle bir ilke imza attý: Tesis deprem veya benzer nedenle yýkýlýr kullanýlamaz hale gelirse Trabzonspor aldýðý bedeli iade edecek. Eðer bu yönetim protokolü bozmayý baþaramazsa, Trabzonsporlular dua etsin, Ýstanbul’da 16 yýl içinde deprem olmasýn. Trabzonspor 2 yýl böyle yönetildi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

sbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

uefa kupasýnda leverkusen:5-galatasaray:1 maç sonucu
    Konu sbay tarafýndan (21.02.2008 Saat 20:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    .........::::ýl cApiTaNo::::.......

sanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hasan Doðan'a uyarý ve baþarý mesajý!

Trabzonspor eski baþkaný Nuri Albayrak, göreve seçilen Futbol Federasyonu'na ve atanan yeni kurullarýna baþarý dileklerinde bulundu. Albayrak geçmiþ federasyonu adaletsizliklerin yýktýðýný söyleyip, Hasan Doðan'a bir uyarý mesajý da gönderdi..

Futbol Federasyonu’nun ve atanan Merkez Hakem, Disiplin ve Tahkim Kurullarýnýn Türk futboluna hayýrlý olmasýný dileyen Albayrak, "Yeni seçilen arkadaþlarýmýzýn adaleti kendilerine düstur edinmesi gerekir. Baþarý ve huzur ortamý için öncelikle adaletin tesis edilmesi gerekiyor. Bunun içinde birinci derecede önem maçlarýn adil yönetilmesi ve atamalarýn dikkatli yapýlmasýdýr. Geçmiþ dönemde adaletsizlik yapanlarýn bu yanýnda kar kalýrsa, bu tip sýkýntýlar sürekli devam eder. Ve en önemlisi de geçmiþ federasyonu yýkan adaletsizlikler bu federasyonun da sonunu getirir. Bu yüzden de herkesin geçmiþten ders alarak, þeffaf ve adil olmasý gerekir. Federasyonumuza ve bütün kurullarýna baþarýlar diliyorum" dedi.

Albayrak ayrýca, "EURO 2008’de yapýlacak olan Avrupa Þampiyonasý’nda Milli takýmýmýzýn da Fatih Terim önderliðinde kupayý ülkemize getireceðine yürekten inanýyorum" diye konuþtu.

ajansspor

bu arada leverkusen 4 : gaylar 0
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Mert Zaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Albayrak'tan Doðan'a mesaj !..

Trabzonspor Kulübü eski baþkaný Nuri Albayrak, göreve seçilen Futbol Federasyonu’na ve atanan yeni kurullarýna baþarý dileklerinde bulundu
    Futbol Federasyonu’nun ve atanan Merkez Hakem, Disiplin ve Tahkim Kurullarýnýn Türk futboluna hayýrlý olmasýný dileyen Albayrak, “Yeni seçilen arkadaþlarýmýzýn adaleti kendilerine düstur edinmesi gerekir. Baþarý ve huzur ortamý için öncelikle adaletin tesis edilmesi gerekiyor. Bunun içinde birinci derecede önem maçlarýn adil yönetilmesi ve atamalarýn dikkatli yapýlmasýdýr. Geçmiþ dönemde adaletsizlik yapanlarýn bu yanýnda kar kalýrsa, bu tip sýkýntýlar sürekli devam eder. Ve en önemlisi de geçmiþ federasyonu yýkan adaletsizlikler bu federasyonun da sonunu getirir. Bu yüzden de herkesin geçmiþten ders alarak, þeffaf ve adil olmasý gerekir. Federasyonumuza ve bütün kurullarýna baþarýlar diliyorum” dedi. Albayrak ayrýca, “EURO 2008’de yapýlacak olan Avrupa Þampiyonasý’nda Milli takýmýmýzýn da Fatih Terim önderliðinde kupayý ülkemize getireceklerine de yürekten inanýyorum.” diye konuþtu.
    http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=34223

#50 Jackson Avelino Coelho
    #7Miroslaw Szymkowiak
    #61 Ýbrahima Yattara

Nereden
    Zonguldak

Trabzonspor'da hazýrlýklar sürüyor

Trabzonspor, hafta sonu sahasýnda Vestel Manisaspor ile yapacaðý maçýn hazýrlýklarýný sürdürüyor.
    Teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde yapýlan antrenmana tüm futbolcular katýldý.
    Sakatlýðý süren Tolga Seyhan, doktor kontrolünde çalýþýrken, hafif sakatlýklarý bulunan Yattara ve Serkan ise takýmdan ayrý olarak koþu yaptýlar.
    Trabzonspor, bu akþam yapacaðý antrenmanla Vestel Manisaspor maçýnýn hazýrlýklarýný sürdürecek.
    Futbol Þube Sorumlusu Ýhsan Alioðlu, idmandan sonra basýn mensuplarýna yaptýðý açýklamada, geçmiþ yönetimin yaptýðý icraatlarýn, üzerine daha fazlasýný koymak iddiasýyla göreve geldiklerini belirterek, "Futbolcu açýsýndan, teknik iþleyiþ açýsýndan takýmý tanýma dönemindeyiz. Ama bu arada lig devam ediyor. Camianýn beklentileri doðrultusunda iddialý bir þekilde çalýþmalarýmýzý devam ettiriyoruz. Ligde de gelebileceðimiz en iyi yere gelmek için gayret sarfedeceðiz" dedi.
    Trabzonspor'un hep iddialý olduðunu ifade eden Alioðlu, "Sadece yönetim deðil, bölge insaný da bu felsefenin sahibidir. Trabzonspor da hep iddialý olmuþtur. Trabzonspor'un hedefleri bitmez. Avrupa kupalarýna katýlmak matematiksel olarak zor görünse bile, var olan en küçük ihtimali lehimize çevirmek için mücadele edeceðiz. Umut ediyorum baþarýlý oluruz. Hep daha iyiye ulaþmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalýþacaðýz" diye konuþtu.
    Transfer konusunda da kulübün þimdiye kadar oluþturmuþ olduðu bir iþleyiþ olduðunu kaydeden Alioðlu, þöyle konuþtu: "Bu konuyla ilgili de birimleri var. Geçmiþe sýrt çeviremeyiz. Camiaya verdiðimiz sözler de var. Geçmiþ ile bugünü iyi harmanlamak lazým. Kafamýzda bir futbol kuramý var. Bu kurama uygun, geçmiþte yapýlan çalýþmalarý sentezleyeceðiz. Bizden beklenen þekilde iyi, iddialý, maðlubiyeti kabul etmeyen bir takým oluþturmaya çalýþacaðýz."
    VESTEL MANÝSASPOR MAÇI
    Alioðlu, bir gazetecinin, "Ligin ilk haftasýnda Trabzonspor-Sivasspor maçý sonrasý Futbol Federasyonu'nun verdiði kararýn ardýndan, Vestel Manisaspor cephesinden gelen kararý eleþtirir tarzdaki açýklamalar karþýlaþmaya duygusallýk katar mý ?" þeklindeki sorusuna, þu yanýtý verdi: "Profesyonellikte duygusallýk yoktur. Dün yoktur, bugün vardýr ve yarýn olacaktýr. Hiçbir maç kolay deðil ve oynanmadan kazanýlmýyor. Bizim hafta sonu yapacaðýmýz maç, her maç gibi çok önemli. Gelen rakibi sonuna kadar ciddiye alacaðýz. Alýnmadýðý takdirde hayal kýrýklýðý yaþanabilir. Hafta sonu oynayacaðýmýz maçýn önemli olduðunu, kazanmamýz için bütün benliðimizi ortaya koymamýz gerektiðini düþünüyorum" dedi.
    Bordo-mavili kulübün yönetiminin dün Ankara'da yaptýðý ziyaretlerin iyi bir þekilde geçtiðini kaydeden Alioðlu, "Destek sözleri aldýk. Oradaki iliþkilerimizde sýcak þeyler aldýk. Umut ediyorum yönetimdeki ilgili arkadaþlarýmýz gerekli çalýþmalarý yapacak ve camianýn beklediði doðrultuda icraatlarý ortaya koyacaktýr" diye konuþtu.
    KULÜP DOKTORU DEÐÝÞTÝ
    Trabzonspor'da Ahmet Kalaycýoðlu'nun yerine kulüp doktorluðuna Hakan Ayaz getirildi.
    Alioðlu, Kalaycýoðlu'nun kariyer sahibi ve spor ile iç içe olan bir kiþi olduðunu belirterek, þöyle konuþtu: "Karadeniz Teknik Üniversitesi Týp Fakültesi'nde aktif görevi vardý. Trabzonspor, sürekli týbbi destek isteyen bir kurum. Kendisiyle konuþtuk. Ýki görevin bir arada gidemeyeceði kanaatine vardýk. Kendisi de tercihi doðrultusunda ayrýldý. Kulüpte görev almýþ, milli liglerde çalýþýp tecrübe kazanmýþ meslektaþýmýzý göreve getirerek bu konuyu kapattýk. Kendi birikimlerimizle birlikte ona da yardýmcý olmaya çalýþacaðýz. Trabzonspor, þu ana kadar olduðu gibi, bundan sonra da saðlýk konusunda önemli bir sýkýntý yaþamayacaktýr."
    http://www.ligtv.com.tr/TurkcellSupe...?r=1&hid=34202

#7Miroslaw Szymkowiak
    #61 Ýbrahima Yattara

Nereden
    Zonguldak

Trabzon'da görev daðýlýmý yapýldý

Trabzonspor Kulübü'nün genel kurulunda seçilen yeni yönetim kurulu, görev daðýlýmý yaptý.
    Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun bu akþam yaptýðý toplantýda, Sadri Þener baþkanlýðýndaki yönetim kurulunda yer alan Hayrettin Hacýsalihoðlu asbaþkanlýða, Necmettin Aytekin, Muammer Saka ve Saner Ayar ise baþkan yardýmcýlýklarýna getirildi.

Toplantýda, diðer üyelerin iþ bölümü þöyle gerçekleþti: Genel Sekreter ve Personel Sorumlusu Hasan Yener, Genel Sayman ve Kafile-Taraftar Sorumlusu Mahmut Aksu, Altyapý ve Amatör Branþlar Sorumlusu Celil Hekimoðlu, Saðlýk ve Futbol Sorumlusu Ýhsan Alioðlu, Genel Sekreter Yardýmcýsý-Basýn ve Halkla Ýliþkiler Sorumlusu Levent Erkuloðlu, Hukuk Ýþleri Sorumlusu Ali Sürmen, Dýþ Ýliþkiler Sorumlusu Mehmet Öksüzoðlu, Genel Koordinatör Kenan Sönmez, Üye Dursun Köse, Üye Cenker Üstün.
    #7Miroslaw Szymkowiak
    #61 Ýbrahima Yattara

Nereden
    Zonguldak

Trabzon Yanal'sýz çalýþtý

Trabzonspor, hafta sonu sahasýnda Vestel Manisaspor ile yapacaðý maçýn hazýrlýklarýný sürdürüyor.
    ''Her Yönüyle Trabzon'' etkinliðinde düzenlenen panele katýlmak üzere Ankara'ya giden teknik direktör Ersun Yanal ve takým kaptaný Hüseyin, antrenmana katýlmadý. Sakatlýðý süren Tolga Seyhan ve salonda çalýþan Yattara da idmanda yer almadý. Yardýmcý antrenörlerin yönettiði çalýþmada, bordo-mavili futbolcular koþunun ardýndan egzersiz hareketleri yaptý. Trabzonspor, bu akþam yapacaðý antrenmanla Vestel Manisaspor maçýnýn hazýrlýklarýný sürdürecek.
    Öte yandan Trabzonspor'da futbolculara ödemelerin yeni yönetim kurulu tarafýndan yapýldýðý bildirildi.

#7Miroslaw Szymkowiak
    #61 Ýbrahima Yattara

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler