Sayfa 3468 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 2468 2968 3368 3418 3458 3466 3467 3468 3469 3470 3478 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 86,676 ile 86,700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

mawro61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İspanya

Taraftar sahaya çok uzak.
    Oyuncuya baskı oluşturacak asıl unsur budur. Futbolcu ve hakemde, taraftar elini uzatsa dokunacak hissi oluşması lazım.
    Onun dışında saha içini etkilemek için ciddi tirubun organizasyonu ve ateşli bir taraftar lazım. O kültür ise maalesef bizde yok ve sosyo-kültürel nedenlerle asla da olmayacak.
    Özetle iç saha baskısı için gerceklestirilebilecek ilk şey yasal bir engel yoksa, tribünlerin sahaya yaklaştırılıp kapasitenin ve etkinin artırılması olacaktır.

kadeng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

kale arkasi localari iptal edilse keske.. üst tribün biraz uzatilip daha komple bir görünüm ortaya cikabilir.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bazı arkadaşlar belki beni yanlış anlayacak ama şu köfte, simit arabaları, mısır arabaları, tabureler felan stad dışı anayol üstlerinde çok ilkel bir görüntü oluyor. Inanın afrika ülkeleri gibi aynı havadan görüntü alsan. Kulüp buna bir çare bulmalı mangalı alan köfte arabasıyla ekmek arası satıyor avni akerde çok dikkat çekmiyordu ama akyazıda çok kötü görünüyor.

Gürkan Asma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şu maç sonu "uykular haram oldu" şarkısı saçmalığı bırakılsın.

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Katılıyorum. Oldukça gereksiz duruyor.
    Alıntı Gürkan Asma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Furkan Özdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Takım geri çekilince taraftar da suspus oluyor. Sadece az sayıdaki taraftar grubundan "biz dar sokaklarında" vs gibi rakibi baskı altına almak bi yana dursun huzurlu bir deplasman ortamı oluşturan bir marş söyleniyor. Top rakipteyken rakibi ıslıklayacak, faul pozisyonlarda ses yükselterek baskıyı arttıracak, bizim takımı silkeleyecek etki oluşturacak tribün kültürü ne zaman oluşacak çok merak ediyorum.

Rakip bizim sahada 10 dakika boyunca art arda atak yaparken korku filmi izler gibi şoka girmiş şekilde maçı izlemenin ya da maç 5-0mış gibi mutlu mesut marşlar söylemenin bir mantığı yok.
    Her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır. (Alija Izetbegović)

Nereden
    İstanbul

Stadyumda kapasite arttırımı düşünülebilir. Şunu gördük ki stad 61 000 kişilik de olsa yine dolar.

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kale arkalarını tek kat yapmamak çok büyük bir hata..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Alıntı Furkan Özdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takım geri çekilince taraftar da suspus oluyor. Sadece az sayıdaki taraftar grubundan "biz dar sokaklarında" vs gibi rakibi baskı altına almak bi yana dursun huzurlu bir deplasman ortamı oluşturan bir marş söyleniyor. Top rakipteyken rakibi ıslıklayacak, faul pozisyonlarda ses yükselterek baskıyı arttıracak, bizim takımı silkeleyecek etki oluşturacak tribün kültürü ne zaman oluşacak çok merak ediyorum.

Rakip bizim sahada 10 dakika boyunca art arda atak yaparken korku filmi izler gibi şoka girmiş şekilde maçı izlemenin ya da maç 5-0mış gibi mutlu mesut marşlar söylemenin bir mantığı yok.
    Acaba top rakipteyken hoparlörden ıslık sesi versek olmaz mı

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Bir çok stadyumda mac izledim Camp Nou Vicente Calderon Mestalla Barnebeu Estadio da Luz Anfield San Siro bunlardan bazıları...İstanbul takımlarının statlarında da çok maç izledim..Henüz bizim statta maç izleme olanağım olmadı ama şunu tvden izleyen birisi olarak söyliyeyim rakip ve hakem üzerinde hiçbir şekilde baskı kuramayan bir tribün profili gözlemliyorum..Avni Aker'in 80li ve 90lı yıllardaki baskısını bile kuramıyoruz..

Maçı seyretmek yerine yaşamak lazım..Yukarıda yazdığım stadyumlarda seyirciler maçı izliyor izlemesine ama aynı zamanda maçı yaşıyorlar da..Nerede ne tepki vereceklerini biliyorlar..Mesela Camp Nou için herkes tiyatro seyreder gibi maç seyrediyorlar der ama kapasitesi 98 bin ve sahaya etkisi mükemmel..Bizim seyirciye benzemelerine rağmen kapasite fazlalığıyla durumu kurtarıyorlar..O yüzden bizim stadın hem heybetli olması açısından hem de sahaya etki bakımından mutlaka kapasitesinin artırımı gündeme gelmelidir..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

EROS87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Gurpas @David_LuiZ4

stada doğru dürüst bir yatırım yapılmıyor, böyle bir işe girişmek de akıllarına gelmez.

ancak şöyle bir durum var. statlarda taraftar gruplarının olduğu yerlerde ayakta seyirci almaya yönelik birkaç kulüpten talep vardı. belli tribünlerde koltuklar sökülüp, koltuk kapasitesinden fazla kişi alınabilecek. federasyon da onaylamış galiba. 3-5 bin de olsa artı bir kapasite yaratacaktır bu uygulama.

+
    ayrıca bu uygulamanın bizim açımızdan başka artıları da olabilir. şu an statta 4 farklı noktada taraftar grupları var, hepsi ayrı telden çalıyorlar, çok kötü bir görüntü oluşturuyor. tribünde bu uygulamaya gidilirse tüm grupları bir araya toplama şansı doğabilir. öbür türlü mevcut halde 4 farklı yerde koltuk falan sökme saçmalığını yapmazlar diye düşünüyorum. en mantıklısı bir tribünün koltuklarını söküp tamamen gruplara vermek.

şu kuzey kale arkası üst tribünü 4500 koltuk kapasiteli. koltuksuz min 1.5 katına çıkar bu sayı. mevcut taraftar grubu sayısının 2-3 katı adam sığar oraya. yönetim bu bahane ile grupları bir araya toplamayı başarır umarım.

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Taraftar gruplarına yönetimin çare bulması gerek. Gençler maçında ankarada staddaydım. Gencler atak yaparken marş soyluyordu bizimkiler. Benim gibi birkac kisinin bagirmasiyla isliklamalar yuhlamalar oldu ara sira. Bu amigolarin dunyadan haberi yok. Senin soyledigin sampiyon trabzon bestelerinin rakip takima ne gibi bir etkisi var. Su adamlara egitim verilsin. 90 dk mars soylemek degildir taraftar grubu olmak. Taraftar asil top rakipteyken ise yarar. Ama gel de bunlara anlat. Anca bedava bilet pesinde kosarlar. Sunlara bedava bilet dagitmak icin bize satisa bilet cikartilmayan zamanlar icin de guzel bir kufru hakediyorlar.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Grupların tamamını staddan uzaklaştıracaksınız.
    Otomatik olarak yok olurlar zaten.

Zararları faydalarından çoktur.

merdeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

MELIHSAH OZDEMIR
    https://twitter.com/mlhsh/status/1234813146117922818?s=20

...
    Konu merdeme tarafından (03.03.2020 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gürkan Asma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay ağzına sağlık!

fb maçında tribündeyim maçı yaşıyorum adeta kan ter içerisinde kalmışım bitiş düdüğü çaldı. Ardından çalan şarkı 'geceeeleeeeer geceleeerrr' bu ne dedim yahu... Kendi kendime bir esprisi vardır diye düşündüm başka mantıklı bir izahatı yok çünkü. Maçtan çıktık aynı yakınmadan bahseden benim gibi birçok kişi olduğunu gördüm.

Bizim Hayde gibi bir parçamız varken neden böyle şeylere girişiyoruz? Şehir takımı olmakla övünen bir camianın böyle saçma sapan pavyon şarkılarını çalmasının bir manası nedir?
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Emirhan Uludüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı U.Sadıkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay ağzına sağlık!

fb maçında tribündeyim maçı yaşıyorum adeta kan ter içerisinde kalmışım bitiş düdüğü çaldı. Ardından çalan şarkı 'geceeeleeeeer geceleeerrr' bu ne dedim yahu... Kendi kendime bir esprisi vardır diye düşündüm başka mantıklı bir izahatı yok çünkü. Maçtan çıktık aynı yakınmadan bahseden benim gibi birçok kişi olduğunu gördüm.

Bizim Hayde gibi bir parçamız varken neden böyle şeylere girişiyoruz? Şehir takımı olmakla övünen bir camianın böyle saçma sapan pavyon şarkılarını çalmasının bir manası nedir?
    Böyle şeyleri görmezden gelin. Sadece başkanın bu konuda duyarsız kalması şaşırtıyor beni. Golf molf takılan adam nasıl müsade ediyor anlamadım.

alihan_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya bu nasil bir taraftar ya delirmemek elde degil. ya bu kadar coşkusuz nasıl olabiliyoruz ya

diensi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Rezil bir taraftarimiz var ancak bugün atv den kaynaklı da bir sorun var. Az da olsa var olan atmosfer iyice sönük hale gelmiş.
    Konu diensi61 tarafından (03.03.2020 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı mawro61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taraftar sahaya çok uzak.
    Oyuncuya baskı oluşturacak asıl unsur budur. Futbolcu ve hakemde, taraftar elini uzatsa dokunacak hissi oluşması lazım.
    Onun dışında saha içini etkilemek için ciddi tirubun organizasyonu ve ateşli bir taraftar lazım. O kültür ise maalesef bizde yok ve sosyo-kültürel nedenlerle asla da olmayacak.
    Özetle iç saha baskısı için gerceklestirilebilecek ilk şey yasal bir engel yoksa, tribünlerin sahaya yaklaştırılıp kapasitenin ve etkinin artırılması olacaktır.
    Bizim avantajımız bu zaten.
    Taraftar tam ideal uzaklıkta.
    Yakın olsa bize zararı olur.
    Kendi oyuncumuz demotive olur.
    Devamlı saha kapatma cezası alırız.

Bence avni aker le medical park stadının en büyük farkı bu.
    Avni aker de kale arkalarının çok yakın olması rakibi ateşleyip bizi düşürüyordu. Büyük maçları hep kaybediyorduk. Yada maç yarıda kalıyordu.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

taraftarımız üst düzey baskı yapan bir taraftar grubu olmadı hiç bir zaman fakat maç başladığında 3 lü çekiyor en azından burda sıkıntı Trabzonsporun maça çok durağan başlaması. Maça baskılı başlasak 3lü ile beraber taraftar maça zaten girecek. sıkıntımız asıl olarak sönük başlangıçlar

Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Evet belki taraftarımız fazla bağırmıyor ama stadın akustiğinde mi bir şey var ne varsa çıkmıyor ses sanki ?

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet belki taraftarımız fazla bağırmıyor ama stadın akustiğinde mi bir şey var ne varsa çıkmıyor ses sanki ?
    mikrofonu kısıyorlar çok açık belli

Nereden
    İstanbul

ATV yayını çok kötüydü. Ses hiç gelmedi veya tv ye yansıtmadılar.

olcay_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dün maçtaydım, öyle gömdüğünüz kadar kötü bir tribün yoktu, aksine ben beğendim
    Tribün olarak en büyük sorun taraftar gruplarının tribün nedir bilmemesi. Rakip top çeviriyor atak yapıyor onlar lay lay laaa, sadece doğu tribün (maraton) ıslıklıyor yuhaliyor. Top bize geçince yine lay lay laaa, sonra ayağa kalkmayan fenerli olsun başlıyor. Çekirdekçi denilen gruptan daha faydasız bu destek

Trabzonspor 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İsim hakkını kaça satmıştık medicale?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)