Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor ve Kazanma Kültürü

Ustaalioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Cok guzel bir yazi ve cok dogru tespit, Kazanma Kulturu cok onemli, mesela Almanya'da var, Hollanda'da yok. O yuzden Hollanda en iyi kadrosuna ragmen bir cok defa dunya ve avrupa sampiyonu olamadi, tek avrupa sampiyonlugunda ise kadro olarak acik ara ondeydi. Ama Almanlar cok iddiali kadrosu olmamasina ragmen hep olmasi gerekenden bir fazlasini yapti...

Turgut Altun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

jose mourinho bir açýklamasýnda bahsetmiþti kazanma kültüründen.Takýmýma kazanma kültürü kazandýrmaya çalýþýyorum demiþti.Aldýðý bir galibiyetten sonra önemli olanýn o kültürü oluþturmak olduðunu söylemiþti.Ya da onun gibi biþeyler söylemiþti.O zaman konuyu Trabzonspor ekseninde düþündüðümde bizim iþlerin biraz farklý olduðu, bizde yerleþen kültürün kaybetme kültürü olduðu açýktý.

argentina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Alýntý Great White Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne bileyim hocam

Yazýnýn altýnda alýntýdýr yazýyordu..

Ýsim veya herhangi bir kaynak da göremeyince bir gazetede yayýmlanmýþ köþe yazýsý falan zannettim doðal olarak

Bu adamýn da ismini daha önce hiç duymamýþtým açýkçasý..

Ama buna benzer bir içki adý duymuþtum sanýrým
    aceto çok guzel bi blog sitesidr takip etmenizi tavsiye ederim,en sýk giridðim sitelerden birisi : )

http://acetobalsamico.blogspot.com/
    Eðer Papa Fakirleri O Kadar Düþünüyorsa Önce Altýn Kubbeleri Satýþa Çýkarsýn

Diego Armando Maradona

Ertuðrul ATALAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

beyler Trabzonsporumuzun büyüklüðü baþarýlarý ve misyonu asla tartýþilamaz....
    Þu an da bulunduðu konum kalýcý deðil geçicidir.....
    Dolayýsýyla þu andaki durum gözönüne alýnarak geçmiþi yadetmek bence zayýflýktýr....gelecekten korkmaktýr...umutsuzluktur ki en büyük tehlike de budur...
    3-5 maç aldý diye sivassporu göklere çýkaran klavyecilerin tuzaðýna düþmemeliyiz...
    Kendimizi bu kadar ezmanin bence mantýðý yok...
    Baþarýsýzlýklar ve acýnasý durum Trabzonsporumuza deðil onu yönetenlere aittir....

Yazý iyi niyetle yazýlmýþ olabilir...
    Ama bende" bir zamanlar kartaldý þimdi çala çakala rezil oldu "havasý yaratýyor....

Ertuðrul ATALAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alýntý argentina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aceto çok guzel bi blog sitesidr takip etmenizi tavsiye ederim,en sýk giridðim sitelerden birisi : )

http://acetobalsamico.blogspot.com/

þimdi bu siteyi gezdim....hoþuma gitti...
    teþekkürler...

kardeþ alýntý yaptýðýn yazý aslýnda iyi niyetle yazýlmýþ...bu konuyu gündeme taþýdýðýn için saol..ama yazýya bütün olarak baktýðýmýzda ben de "büyüklük deðil birzamanlar büyüktü" havasý veriyor.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

"Kazanma Kültürü" bana gerektiðinde "bir taþla" kazanmayý da anýmsatýyor. Þuna "harbi oynama kültürü" diyelim, Nihat Genç perspektifiyle...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Taþla mý kazanmak Taþsýz mý?

Biz ikincisini seçtiðimiz için farklýyýz.

telvin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

evet yazý tespitleri itibariyle doðrudur..belliki de iyi niyetle yazýlmýþ bence...ama þu varki trabzonsporumuzun þuanki durumunu ortaya koyan bir yazý deðildir...kazanma kültüründen bahsetmiþ yazý...evet kaybettik ama kültürünü deðil kazanan trabzonsporu kaybettik...acý ama gerçek... sorun kazanma kültürünü kaybetmemiz deðil ki kazanacak bir trabzonspor olmamasý...bir 96 daki kadroyu bir fatih tekkeli kadroyu gözünüzün önüne getirin bir de þimdikini...bir arkadaþýn dediði gibi daha 3-4 sene önce 12 maç üstüste kazanmýþ þampiyonluýðu illegal yollarla kaybetmiþ bir trabzonspor vardý...kazanma kültürü denilen bu kadar kýsa zamanlarda kazanýlýp kaybedilen biþey mi...yani milan eskisi gibi olmayacak mý (biraz uçuk bir örnek oldu ama)...bilmiyorum herkeste var mý bu ama benim en büyük korkum bizlerin trabzonspor taraftarlarýnýn umudunu kaybetmesi...trabzonsporu hayatta tutacak olan bizlerin umutlarý...biz kaybedersek trabzonsporda kaybeder...bizim sorunumuza gelince... benim kanaatim doðru yötilememek...balýk baþtan kokar...önce doðru yönetim gelecek doðru iþleri yapacak sonrasý zaten gelir...o zaman bizi tartýþanlar kuyruklarýný kýstýrýp yine bir köþeye çekilecekler (her zaman yaptýklarý gibi)...
    YOU WÝLL NEVER WALK ALONE!

Asýl tartýþmamýz gereken Trabzonspor'un kazanma kültürü mü yoksa Trabzonspor'un sýrtýndan kazanma kültürü mü?
    Sanki biri öbürüne dönüþebiliyor gibi...
    Bazý þeyleri sorarak baþlayabiliriz?
    Ben kendi adýma denedim...

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Alýntý yusufeli08 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    beyler Trabzonsporumuzun büyüklüðü baþarýlarý ve misyonu asla tartýþilamaz....
    Þu an da bulunduðu konum kalýcý deðil geçicidir.....
    Dolayýsýyla þu andaki durum gözönüne alýnarak geçmiþi yadetmek bence zayýflýktýr....gelecekten korkmaktýr...umutsuzluktur ki en büyük tehlike de budur...
    3-5 maç aldý diye sivassporu göklere çýkaran klavyecilerin tuzaðýna düþmemeliyiz...
    Kendimizi bu kadar ezmanin bence mantýðý yok...
    Baþarýsýzlýklar ve acýnasý durum Trabzonsporumuza deðil onu yönetenlere aittir....

Yazý iyi niyetle yazýlmýþ olabilir...
    Ama bende" bir zamanlar kartaldý þimdi çala çakala rezil oldu "havasý yaratýyor....
    Yazi kesinlikle iyi niyetli yazi. Su an bir anadolu takimi cikp sampiyon olsa bir cok kisinin gonlunu alýr. Millet bikti inanin istanbul takimlarindan. Ama hala tutuyorlar. Herkes Anadolu dan heyecan bekliyor.
    Elimizde ne var. Sýn sezonlarda heyecan yaratan 2 takimin Td si. Manisa da sehir kucuktu Genclerde zaten seyirci yok. Ama bizde bu cikisi yakalarsa Ersun Hocam sampiyonluk gorebiliriz.
    Avantajlimiyiz Manisa ve Genclere gore elbette
    1-Bir kere Seyircimiz sadece bizi tutuyor. Baska takim tutsada bu Fb GS Yada Bjk degil. 1 ci takimi Ts. Ustelik sadece Trabzonlu degil bir ton mantiksal seyircimiz var.
    2-Hala Anadolu Kluplerine gore reklam gelirimiz Naklen yayin paylarimiz cok fazla.
    3- Ts nin sampiyon olmasi Ýstanbul eziklerini gelir kaybina ugratmiyor. Ugratsada bir sivas kadar ugratmaz.
    Tabi dez avantajlarimiz yok degil.
    1- Bu yonetim Ts yi buyuk prestij kaybina ugratti.Ama duzelir bu.
    2- Giderek borclanma artiyor. Kaliteli transfer yapsakta kaliteli gecler kesinlikle bulmaliyiz.
    3-Seyircimiz artik eskisi kadar etkili degil kabul edelim.

Siradan takim olurmuyuz. Olamyiz desekte olabilir. Brezilya liginin en fazla taraftara sahip 3 takimi kume dustu bu sene.

Bu tip dusmelerden sonra cok iyi cikislarda olur. Ýste bize o lazim. Ýyi ve profosyonel bir yonetim. Arkasinda duracagimiz bir hoca. Tabi su elimizdeki cope cikmis futbolcularin yerine kaliteli gencler. Bunlar olursa Ts sampiyonda olur Cl dede olur. Ama hizli cikis yakalamak hedef olmamali. Lyon gibi yavas yavas en buyuk olmak olmali.
    13 Vitor Hugo

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    32

Sonuna kadar okuyun okumayanlar için söylüyorum...Gerçekten acý gerçek ortada...Anadoluda hiç bir ilde kendi takýmýný tutma oraný %99 deðil...Hiç bir il takýmýnýn arkasýnda bu kadar duramaz ama Trabzonspormuz bu bütçeyle bu istanbul köpeklerinin çok gerisinde kaldý ekonomik olarak þu anda battý nerdeyse.
    Bir zamanlar trabzonda kendi sahamýzda fenerle berabere kalsak içimize sindiremediðimiz zamanlardan... fark yermiyiz konumlarýna geldik...Büyüklük gitti...Kazanma kültürü tamamiyle gitti..üst üste 7 maç yenilmeler 10 maç puan galibiyet yüzü görememe....10 sezon fenerbahöeyi yenememek....Çok geç diyor galiba haklý

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

özkan sümer denilen þahsiyet 2000 yýlýnda geldikten sonra kazanma kültürü yerini ligde kalma kültürüyle deðiþtirmiþtir.
    atay aktuð baþkan þehri ve camiayý ayaða kaldýrmýþtýr lakin trabzonun bitmek tükenmek bilmeyen fuzuli muhalifleri tek hatadan dolayý bu deðerli baþkanýda ipe götürmekle beraber bizi paralý baþkan paralý yöneticilere esir tutmuþlardýr.
    trabzonun en büyük sorunu delegelerin tutumudur.
    ne zaman delegelerin coðunluðu doðru oy kullanma becerisine sahip olurlar o zaman trabzonspor tekrar ayaða rahatlýkla kalkacaktýr.
    haliylede kazanma kültürüne yeniden sahip olacaðýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý EmrahYalçýnalp Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor "kazanma kültürü"nü topraða gömmedi.
    Halýnýn altýnda saklýyor.
    "Topraða gömdü" sananlarýn kafasýnda patlatmak için...
    Ýþte bu! Emrah abinin dediðine katýlýrým Konunun çýkýþ noktasý olan yazýnýn ana fikrine katýlmamakla beraber bende pek beðenmedim
    Bir Gün Mutlaka Aslýna Döneceksin. Dönmek Zorundasýn. Bu Senin Genlerinde var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)