Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trabzonspor ve Kazanma Kltr

argentina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2006
    Ya
    39

Standart Trabzonspor ve Kazanma Kltr

Tamam belki de corafya bilgimiz ktt ama Trabzon'u ok daha byk bir ehir olarak kurgulamtm kafamda. lk kez ayak bastmda ve ary grdmde "bu kadar m?" demitim. Sebebi Trabzonspor'du. Trabzon'u byk gsteren ehrin futbol takmyd. Kolay m; o kadar ampiyonluklar, gelen kamam Avni Aker'den, ligin en sert deplasman. 3 byklerin yllar boyunca "beraberlik iyi sonu" dedii ehir Trabzon. O gidilerin says arttka sevdim Trabzon'u. ardak Pide'de stanbul'un 3'de 1 fiyatna karn doyurmay; ki bulamazsn o pideyi bizim buralarda. Mara Caddesi ve Uzun sokak'ta yrmeyi. Yol zerine futbolcularn fotoraf kadna baslm kartpostallarn satan iporta tezgah, envai eit bordo mavi aksesuar. Meydanda ay bahesinde szge yz grmemi demli ay. Anadolu'da ok ehirde o gn ma olduunu bilmezsin, 3 bykler ehire gelmi hissetmezsin. Trabzon'da deplasmanda olduunu sana hatrlatrlar. Zorlu Hotel'in iki cephesinde de birikir taraftar, man nemine gre sabaha kadar davul aldklar da olur kap nnde. Rakip takm stada giderken 200 kii otobse tezahratlarla gzda verir. Avni Aker alemdir, ilk 20 dakikada Trabzonspor atarsa o gn zor karsn oradan, taraftar ahlanr, dar eder sana sahay. Forml, ilk gol atp Trabzonsporlu futbolcular taraftarn penesine teslim etmektir. Sen aradan syrlp, 3 puanla dnersin memleketine. Sabahtan akama kadar Trabzonspor'u konuurlar ehirde.
    Yiiter Ulu'un yllar nceki bir yazsdr derleme bir futbol kitabnda yaynlanan," Fenerbahe, Barcelona olabilir mi?" yi sorgulur Ulu. Aidiyet duygusu, taraftar potansiyeli zerinden. Son noktasnda "Barcelona olacaksa Trabzonspor olur" demitim kendi kendime. Trabzonlu baka takm tutmaz. Anadolu hibir ehrinde bu oran yakalayamazsn. Biz Trkler; Trk filmlerinde kaybeden gariban, Dnya Kupas'nda favori Brezilya'y tutarz. Kendi ligine gelince de kestirme yol 3 bykleri tutmaktan geer ite. Trabzon yle deildir. Trkiye'nin her deplasmannda o ehirde yaayan Trabzonlu; illa ki doldurur tribn takm geldiinde...
    Bu yaznn sebebi geen gn gelen bir e-posta. ki Brezilyal ismi vermi blogu takip eden arkada. "Bunlar i yapar m?" diye soruyor Trabzon'da. Ben demiyorum, Mehmet Demirkol diyor dedim; "Messi gelse nafile bu zamanda". Sorun da bu ya ite, Trabzonspor'a kimin geldii, kimin gelemedii konuuluyor. Ben, Trabzonspor'un "kazanma kltrn" kaybettiini en azndan topraa gmdn dnyorum. Ligin 4. bynnn arkasna ok 5. byk aradk. Kocaeli, Antep, Manisa, Kayseri eh bu sezon da Sivas. Tehlikeli olan artk baz yorumlarn ligin 4. by olarak Trabzon'un adn anmamas, Kayseri'yi, Sivas' yaktrmas o siklete. Byk takmlarn byk kalmasn salayandr kazanma kltr. Onu kaybeden Torino'dur; A. Bilbao'dur mesela. kisi de lkelerinin Trabzonspor kadar efsane kulpleridir. Trabzon bu kadar kolay malup olmazd, bugn olmadklar kupada hadi Manisa'ya kaybetseler, Adana Demirspor'a kaybetmezlerdi. Fenerbahe ka yldr kaybetmiyor Avni Aker'de. Ya da Galatasaray 11 yl neden malubiyet grmedi o stadda. Yoksa imek gelir, ota gelir, Yattara gelir, Marcelinho gelir, Tekke gider, o gider, bu gider deil hesap. Artk kimse Trabzon'a ayaklar titreyerek gitmiyor. Uzun yllar ampiyon olamayan Galatasaray, Beikta, Liverpool, Inter, onca takm var Avrupa'da. Problem gelmeyen ampiyonluk da deil. Problem o kazanma alkanlna kimin mezar kazd. Trabzonspor'un resmi rnleri satlmyor. Trabzonspor yeni stad yapacak diye Avni Aker'de ta stne ta konulmuyor yllardr. Trabzonspor yllardr Avrupa Kupalar'ndan uzak kalp UEFA'dan be kuru para kazanamyor. Peki nasl zirveye oynayacak Trabzonspor? Ne zaman ampiyon olacak? ampiyonlar Ligi'nin gediklisi Deportivo La Coruna'nn 3-4 yl o kupadan uzak kalnca dt hale bakn bu sezon. Na fark var La Coruna'nn Trabzon'dan. Ya da bir zamanlarn by Torino'nun. Onlar ne zaman ampiyon olacak peki(!) Yeni futbol dzeninde; ya Almanlar gibi stadnz yeni batan yapp, - ki Kayseri 2 yl nde- bacanz kendiniz tttrmeye balayacaksnz; ya da bir Rus ya da Amerikan sermayesiyle kendinize serum balatacaksnz. Trabzonspor, Barcelona -aidiyet- olmay baarabilseydi; bu ikisine de ihtiya duymazd. Ne yazk ki artk ok ge. stanbul takmlaryla alan fark, Trabzon ehri ekonomisinin rettiiyle kapanmayacak kadar byk. "Trabzon 10 yl daha gese ampiyon olamaz" dediimizde; gelmez biliyorum masaya o demli ay. Almadysa da alr Uzun sokak'ta Starbucks. Ne yapalm dandik Americano ieriz biz de...
    Bir Bordo-mavi malubiyetin ardndan pundunu bekleyen akbaba klavye ii deildir bu satrlar. Karadeniz derbisinde deplasmanda 4 atp kazand bir matan sonra yazlmtr; stelik Ersun Yanal'szdr. Mevzu o deil nk...

alntdr...

Yorum sizin
    Eer Papa Fakirleri O Kadar Dnyorsa nce Altn Kubbeleri Sata karsn

Diego Armando Maradona

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Ayn anda okumuuz yazy.. Forumda baka acetobalsamico cularn olduunu bilmek te gzel

Trabzonsporlu birisinin yazmam olmasnn da etkisiyle ok objektif ve etkileyici bir yaz.. O kltr -kazanma kltr- en ksa srede tekrar kazanmaya mecburuz.. Bunun iin btn potansiyeller mevcut. Yeter ki dinamiklerimiz iyi ilesin.. Yeter ki herkes birbirine omak sokmaktan vazgesin..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Bu yaz iin imza deil kelle koyarm elbette.
    keyif adam ..

yelik tarihi
    05.08.2006
    Ya
    39

Alnt Berat Tekke Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ayn anda okumuuz yazy.. Forumda baka acetobalsamico cularn olduunu bilmek te gzel

Trabzonsporlu birisinin yazmam olmasnn da etkisiyle ok objektif ve etkileyici bir yaz.. O kltr -kazanma kltr- en ksa srede tekrar kazanmaya mecburuz.. Bunun iin btn potansiyeller mevcut. Yeter ki dinamiklerimiz iyi ilesin.. Yeter ki herkes birbirine omak sokmaktan vazgesin..
    bende sk takipisiymm uygun grdm ve ok guzel tesbitli bir yaz

Diego Armando Maradona

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

acetobalsamico nedur?
    Recep Onur KIVRAK

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

yaz ok gzel. yazan kiinin trabzonsporlu olmamasna ramen bu tespitleri yapmas daha gzel.
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt fromTheRApBZONe Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    acetobalsamico nedur?
    http://acetobalsamico.blogspot.com

Sk kullanlanlara eklemenizi iddetle tavsiye ederim..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Great White - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Thumbs down

u yazy buraya tayan ve yazy beenen arkadalar alnmasn ama son derece amatrce yazlm bir yaz bu

Bozuk, devirk bir Trke, etkileyicilikten uzak bir anlatm ve ierik olarak tamamen klie bir konu..

Bu yazy yazan ahsn ad nedir, hangi gazetenin ky ke yazardr bilemem ama ben bu forumda dahi ok daha kaliteli yazlar okudum akas

Hem de maa almadan, itenlikle yazlm yazlard bunlar..

Tek kelimeyle kt bir yaz..
    "sylediklerin kimseyi rahatsz etmiyorsa hibi' ey anlatmyorsun demektir"

GW

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

sper bir yaz elinize salk

magicyattara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.04.2006
    Nereden
    Trabzon

Yazy okudumda pek katlamadm.Kazanma kltrmz son 1-2 yl baz alnarak trplenmi yazda.Henz 3 yl nce stste 12 ma kazanp aibeli fb mandan sonra ampiyonluu kaybettiimizde kimse byle yazmyordu.
    Bence bu yazlara aldanmayalm arkadalar.Her takmn d iinde olduu sezonlar vardr.Liverpool en son ne zaman ampiyon oldu liginde.Onlarda uzun yllardr olamyorlar.Ama byklklerine bir halel gelmiyor.Bu yl milann durumu ortada,ayn bizim gibi.Bu tr dler her takm iin vardr.Ama biz az eilmeyelim,herkes akbabalar gibi stmzde dolayor,ilk tartlanda bizim byklmz oluyor.
    M.United 2 kez ligden dm bir takm.Hakeza 3 bykler denilen istanbul takmlarda dmenin eiinden dnm takmlar.Bjk son manda Trabzonsporun jestiyle ligde kalmtr.Yenilseydi 27 puanla ligden dyordu 81 ylnda.Ama ayn bjk 1 yl sonra lig ampiyonu oldu.
    Bu ehirde byk bir futbol kltr vardr hemde hi bir yerde olmad kadar.Akamki matan sonra Saffet Susi;"Trabzonspor byk takm.Onlarda kt gidiyorlard ama bir yerde patlayacaklard.Tek korkum bizim maa rastlamasyd." dedi.Rizeden bakncada byle grnyor ite.
    Herkese Merhaba

yelik tarihi
    14.10.2007
    Nereden
    Konya
    Ya
    40

Yazya katlyorum.Artk takmlar Avni Aker'e gelirken titremiyor.Rdvan Dilmen'in u sz hereyi anlatyor sanrm "eskiden Trabzonda korner attmzda gol olmu gbi sevinirdik"...

yelik tarihi
    05.08.2006
    Ya
    39

Alnt Great White Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    u yazy buraya tayan ve yazy beenen arkadalar alnmasn ama son derece amatrce yazlm bir yaz bu

Bozuk, devirk bir Trke, etkileyicilikten uzak bir anlatm ve ierik olarak tamamen klie bir konu..

Bu yazy yazan ahsn ad nedir, hangi gazetenin ky ke yazardr bilemem ama ben bu forumda dahi ok daha kaliteli yazlar okudum akas

Hem de maa almadan, itenlikle yazlm yazlard bunlar..

Tek kelimeyle kt bir yaz..

yaw yazan zaten amator,gs trbununden bir ouun TRABZON Gzlemi bende yorum sizin yapn diye koydum bizim gremediklerimizi dardan daha iyimi goruyorlar diye
    Konu argentina tarafndan (29.01.2008 Saat 10:41 ) deitirilmitir. Sebep: kelime hatas dzenleme

Diego Armando Maradona

F.Levent Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.02.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    52

..........

yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Cool

Alnt argentina Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    yaw yazan zaten amator,gs trbununden bir ouun TRABZON Gzlemi bende yorum sizin yapn diye koydum bizim gremediklerimizi dardan daha iyimi goruyorlar diye
    Yahu ben de zaten yazy buraya tayan arkada alnmasn dedim ya

Sen "yorum sizin" dedin, ben de yazy pek fazla beenmediimi syledim; hepsi bu

GW

yelik tarihi
    05.08.2006
    Ya
    39

Alnt Great White Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yahu ben de zaten yazy buraya tayan arkada alnmasn dedim ya

Sen "yorum sizin" dedin, ben de yazy pek fazla beenmediimi syledim; hepsi bu
    yok estafurullah alnmadmm ben

sadece amator olduunu belirttim hani hangi gazete falan demisin ya ondan

Diego Armando Maradona

merFarukYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Allah iin gzel yaz...

ETM ART!!!

skender - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Yazya katlmak ile beenmemek arasnda fark var...
    Bence gayet gzel yazlm tabiki forumdada kabiliyetli arkadalarmz var,ama k noktas bence olduka orjinal...
    Farkl gzlklerle bakmak bize ok ey kazandrabilir...
    Eskiden Sungu61 idi ....

NAL - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.09.2007
    Nereden
    Ankara

Lightbulb

Bu konuda biroumuz ayn dncelere sahibiz ...bir stmde konuya mesaj atan arkadamzn dedii gibi gzlkle de bakmak gerek.Yazan arkadamz tebrik ediyorum.

sanatik - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.08.2004
    Nereden
    Almanya

"Problem gelmeyen ampiyonluk da deil. Problem o kazanma alkanlna kimin mezar kazd."

Inanmayanlar kazidi tabiiki. rnek su anki baskanimiz Tv basinda (bir kac defa yazdim bunu forumda yine yazacagim, sivas mac karari sonrasi ) istanbul takimlari ile aramizda nemli farklar var, sampiyonluk mucize diyerek yanindaki iki yazari sasirtmisdi ama biri mucize oldugunu dogrulayarak digeri yok canim olurmu o kadar sampiyon olmus takim yine olur diyerek ts baskanina rnek olmusdur.
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Cafer Bulur - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.10.2007
    Nereden
    Almanya
    Ya
    41

yazida anlatilmak istenen sey oldukca yerinde.trabzonspor olarak zellikle kendi sahamizda bir kazanma kltr olusturmaliyiz.deplasmanda sik kazanamamaya msamaha ile bakabiliriz.ama icerde byk aksilikler olmadigi halde kazanmayi bilmeliyiz.zellikle istanbul takimlarina kaybetmemeliyiz.yillardir sahamizda kazanmayi bilemedigimiz icin zirveye oynamiyoruz.sampiyonluga giden yol ic sahada kazanmaktan geciyor.bunu bir an evvel oturtmaliyiz.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    29.10.2007
    Ya
    46

Standart Katiliyorum

Alnt Cafer1978 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    yazida anlatilmak istenen sey oldukca yerinde.trabzonspor olarak zellikle kendi sahamizda bir kazanma kltr olusturmaliyiz.deplasmanda sik kazanamamaya msamaha ile bakabiliriz.ama icerde byk aksilikler olmadigi halde kazanmayi bilmeliyiz.zellikle istanbul takimlarina kaybetmemeliyiz.yillardir sahamizda kazanmayi bilemedigimiz icin zirveye oynamiyoruz.sampiyonluga giden yol ic sahada kazanmaktan geciyor.bunu bir an evvel oturtmaliyiz.
    Evet sylediklerine katiliyorum ama bunu basarabilmek icin ilk nce bir takim olmamiz lazim bilincli bir taraftar grubumuz olmasi lazim vesselam..

Muhammed KO - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.08.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

harbi ya eskiden bize kar korner kazannca sevinirlerdi,imdi 2 gol atmaynca gol atm saymyolar..trabzona gelen takmlar eskisi kadar kaybetme korkusu yaamyorlar..
    devam gelsin mi gelsin ok zledik nk...

Trabzonspor Kongre yesi
    EmrahYalnalp - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    41

Trabzonspor "kazanma kltr"n topraa gmmedi.
    Halnn altnda saklyor.
    "Topraa gmd" sananlarn kafasnda patlatmak iin...

corleone - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

sz konusu yaznn yazlmasna sebep olan maili ben attm acetoya
    iki yldr takip ediyordum
    brezilyal oyuncularn alnmas sz konusu olunca bir soraym dedim
    deportivo rneini vermiti mailde armtm
    bizi bizim kadar iyi bilen insanlar var bizden olmasa bile bize yakn zlen insanlar var, kazanma kltrmz kaybettik mi? bence hayr emrah abinin dedii gibi imdilik hal altnda, nasl karrz dar? oras mehul gittike ktye gittiimiz de kesin.
    bir lafa bakarm laf m diye,
    bir de syleyene bakarm 'adam' m diye...

yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Alnt argentina Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    sadece amator olduunu belirttim hani hangi gazete falan demisin ya ondan
    Ne bileyim hocam

Yaznn altnda alntdr yazyordu..

sim veya herhangi bir kaynak da gremeyince bir gazetede yaymlanm ke yazs falan zannettim doal olarak

Bu adamn da ismini daha nce hi duymamtm akas..

Ama buna benzer bir iki ad duymutum sanrm

GW

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)