Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Osmanlı Cumhuriyeti - Ata Demirer..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Osmanlı Cumhuriyeti - Ata Demirer..

Gani Müjde, 'Kahpe Bizans'tan sonra 'Osmanlı Cumhuriyeti' ile sinemaya dönüyor.
    Filminde Padişah VII. Mehmet'i Ata Demirer oynuyor. Filmin Çırağan Sarayı'nda çekilen fragmanları görücüye çıktı.

Konu Serdær tarafından (27.01.2008 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir.
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gerçekten güzeL bir fiLme benziyo.. Cep TeLefonu o devirde..
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ne kadar bir komedi filmi olsada. Osmanlı ile dalga geçilmesi yada alay konusu olması beni pek memnun etmiyor. Yani filmin fragmanından tam bilgiye sahip olamıyorum ama inşallah Osmanlıyı yıpratmayacak espiriler vardır. Bazı değerlerimiz var bu değerlerimizi yaşatmak önemini vurgulamak için komedi filmi değil. Yaşadığımız başarıların filmini yapmalıyız.

İstanbul un fethi, Çanakkale Savaşı. Ama en önemlisi İstanbul un Fethi olurdu.
    (İtalya'da Bologna teknik patronu Mihajloviç'in "Mourinho ile futbol konuşmam Futbol oynamamış biri bazı şeyleri anlayamaz" lafına cevabı) " Jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı sarman61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar bir komedi filmi olsada. Osmanlı ile dalga geçilmesi yada alay konusu olması beni pek memnun etmiyor. Yani filmin fragmanından tam bilgiye sahip olamıyorum ama inşallah Osmanlıyı yıpratmayacak espiriler vardır. Bazı değerlerimiz var bu değerlerimizi yaşatmak önemini vurgulamak için komedi filmi değil. Yaşadığımız başarıların filmini yapmalıyız.

Bnede senin gibi düşünüyorum arkadaşım.....

Amerikalıla rolmayan tarihlerine binlerce film çektiler. Biz tarih yazan, değiştiren bir millletiz nelerle uğraşıyoruz.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

cok önemli bir konu ve detay...

Ecdad ile dalga gecmek kimin haddine ? !!!
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tam Gani Müjde'ye göre bir film...Dünya üzerinde kendi tarihi ile dalga geçen başka bir millet varmıdır? Bu adamlar yüzünden genç nesiller Osmanlı'yı böyle saçma sapan tanıyorlar.Kahpe Bizansı'da sinemada seyretmemiştim, anlaşılan bu filmide seyretmeyeceğim.

Gani Müjde, Osmanlı'yı birde İlber Ortaylı'nın kitaplarından filme çeksin... O zaman memleketine hayırlı bir iş yapmış olur.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ganı mujde yaptıysa kesin alay konuludur.

Ve buda benim sinirlerime dokunuyor.

Çok büyük tepki alacak çok....

EĞİTİM ŞART!!!

Alıntı Badaloğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam Gani Müjde'ye göre bir film...Dünya üzerinde kendi tarihi ile dalga geçen başka bir millet varmıdır? Bu adamlar yüzünden genç nesiller Osmanlı'yı böyle saçma sapan tanıyorlar.Kahpe Bizansı'da sinemada seyretmemiştim, anlaşılan bu filmide seyretmeyeceğim.

Gani Müjde, Osmanlı'yı birde İlber Ortaylı'nın kitaplarından filme çeksin... O zaman memleketine hayırlı bir iş yapmış olur.

Gani Müjde Balkan kökenlidir,yani Osmanlı ile dalga geçmek için film senaryosu yazmış oplması kendi milleti ile dalga geçiyor anlamına gelmemelidir.Ünlü tiyatrocu Ulvi Alacakaptan'ın bir kitabında okumuştum aklımda kaldığı kadarıyla aktarmaya çalışayım.''Bayrampaşa'dan Topkapı minibüslerine bindiğinizde son durak olarak surların hemen dibinde inmek durumundaydınız.İşte tam bu esnada arka sırada oturan iki amca kendi aralarında yaptıkları sohbeti ; şu surları görüyormusun kardeş ecdad ne sağlam yapmış,hala dimdik ayaktalar...diye sona erdirdiler.Ben son durağa gelmiş olmanın verdiği ruh hali ile bezgin bir halde minibüsten inerken bu olayı önce cahilliğimizin ne gülünç hallere sebep olabildiği bir espri olarak camiadaki arkadaşlarıma anlatmak ve bunu ilk fırsatta bir sahnede kullanmak isteğimi dile getirdiğimde arkadaşım bana öyle manalı bir cevap verdi ki;
    '' Nereden biliyorsun surları yapanlarla aynı milletin evladı olmadıklarını? ''
    Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
    Göster: Kabaran sular nasıl yıkar bendini?
    Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Filmin adı hoşuma gitmediği için izlemeyi düşünmem hiç. İçeriği umurumda değil. Böyle düz mantık her zaman gütmem ama bazen yarar sağlıyor bana.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

önce cemyılmaz sonra şahan şimdide ata demirer. çok güze çook. türk filmleri çekildikçe daha çok hoşuma gidiyor. sinemanın önünden geçiyorsun filmlere bakıyorsun 6 film varsa 3-4ü türk filmi ...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

hey gidi osmanlı...

günümüzün soytarılarının da eline konu oldun ya...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı karatasof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gani Müjde Balkan kökenlidir,yani Osmanlı ile dalga geçmek için film senaryosu yazmış oplması kendi milleti ile dalga geçiyor anlamına gelmemelidir.Ünlü tiyatrocu Ulvi Alacakaptan'ın bir kitabında okumuştum aklımda kaldığı kadarıyla aktarmaya çalışayım.''Bayrampaşa'dan Topkapı minibüslerine bindiğinizde son durak olarak surların hemen dibinde inmek durumundaydınız.İşte tam bu esnada arka sırada oturan iki amca kendi aralarında yaptıkları sohbeti ; şu surları görüyormusun kardeş ecdad ne sağlam yapmış,hala dimdik ayaktalar...diye sona erdirdiler.Ben son durağa gelmiş olmanın verdiği ruh hali ile bezgin bir halde minibüsten inerken bu olayı önce cahilliğimizin ne gülünç hallere sebep olabildiği bir espri olarak camiadaki arkadaşlarıma anlatmak ve bunu ilk fırsatta bir sahnede kullanmak isteğimi dile getirdiğimde arkadaşım bana öyle manalı bir cevap verdi ki;
    '' Nereden biliyorsun surları yapanlarla aynı milletin evladı olmadıklarını? ''

Kendisinin İstanbul doğumlu olmasına rağmen, ailesinin Yugoslavya'dan göç ettiğini biliyorum. Osmanlı tarihi ile dalga geçmesi kendi milleti ile dalga geçmiyor tezini kabul edemiyorum.

Sonuçta Osmanlı padişahları bu milletin bağrından çıkmıştır. Osmanlı ile dalga geçmesi sanki biz Türkiye Cumhuriyeti'nin, vatandaşları'nın başka bir kavimin insanları gibi davranamayız.Ya da Türkiye Cumhuriyeti olarak; Osmanlı'dan kendimizi soyutlayamayız.

Madem milleti ile dalga geçmiyor; yapsın o zaman Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri makara bir filmde bizde izleyelim.Öyle ya! bu Cumhuriyet kurulduktan bugüne kadar ne makara durumlardan geçti...

Üsdat, bu adamın gerçek niyeti belkide milleti ile dalga geçmek değildir.Olabilir ama ben şunu biliyorum.Bu ülkede aydın geçinen insanların ilk yaptığı şey; ecdadına hakaret etmesi, onu küçük görmesidir.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bilmiyor bilmiyor bilmiyor...

bizim milletimiz tarihini bilmiyor...

bizim milletimiz atalarını tanımıyor.........
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Fragmandan anladığım kadarıyla Osmanlı Devleti yıkılmasaydı ve günümüzde varlığını sürdürüyor olsaydı nasıl olurdu gibisinden bir senaryo var ortada. Fazla zekice bulmadım ancak saf bir komedidir belkide. Hemen tarihimize ecdadımıza saldırı var diye yorumlamak için erken. Ata Demirer varsa kaliteli bir komedi olacağını da düşünebilirim.
    "Arkasından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz. Köpekleri bilmem ama bu kurta Trabzonspor'un çok ihtiyacı var"

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eğer Osmanlı günümüze gelseydi ne olurdu sorusunu cevaplayan bir film...Bu film ile ilgili çok büyük şüphelerim var..Bence osmanlı ile dalga geçilecektir..Çünkü bu bir komedi filmidir..

maxim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

iki ihtimal var..

ya ecdadimizla dalga gececek,oralardan espri cikaracak..

ya da bu hassas konuya duyarlilik gösterip komedisini masum malzemelerden cikaracak..

bana ilki daha muhtemel geliyor...

giden,izleyen oldugunda yazarsa bilgilenmis oluruz..
    Bir lokma ekmeğe,Bir yudum su içmeye,
    Yine de şükretmeye, Razıysan gel benimle..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı maxim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki ihtimal var..

ya da bu hassas konuya duyarlilik gösterip komedisini masum malzemelerden cikaracak..

Bu film vizyona girdikten sonra eleştiri olursa da o zaman ''ben mizahcıyım'' der işin içinden çıkarlar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı maxim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki ihtimal var..

Bu film vizyona girdikten sonra; Gani Müjdeye eleştiri olursa da o zaman ''ben mizahcıyım'' der işin içinden çıkarlar
    Konu Badaloğlu tarafından (29.01.2008 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

Bana da OSmanlıyla dalga geçicek gibi gelio ama Bu kadar Risk'i ve Tepkiyi göze alırmı bilemem. Belki de Sizin dediğiniz gibi ben mizahcıyım der ve kurtulur. Bekleyip görücez ama Osmanlıyla dalga geçerse bu çok büyük bir ayıp olur sonuçta biz onların Torunlarıyız...

Muhammed KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dalga geçerek komiklik yapacak gibi . hadi hayırlısı..
    devamı gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Osman Sınav'ın bu konuda ciddi bir altyapı çalışması var ve yanlış hatırlamıyorsam kariyerini İstanbul'un Fethi adlı çalışmasıyla noktalayacak(bir nevi jübile).

yapılan yorumlara genel olarak katılmak asilliğimizden olsa gerek herkes hemen hemen aynı duyguları farklı usluplarla paylaşmakta.bence öyle tabi

Gani müjde gibi adamların yaptığı işlere zaten Osmanlı Zamanında(ffigüranlar da dahil) soytarı denirdi.bugünkü şovmen komedyen bilmem neyeyen vs vs hepsi aynı terane.bizde mizah ve mizaç anlayışı budur vesselam.
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

700 yıllık çınar böylemi ifade edilmeli.Bakın Osmanlı Devleti ile alakalı filmlere en ciddileri yine beğenmediğimiz dalga geçtiğimiz Cüneyt Arkın filmleridir.Hacivat karagöz filmini izleyenler hatırlar adamlar bi orhan gazi yapmışlar maşallah fatih ürek ondan daha delikanlıdır.Bi tane ciddi bi film çeken yok hepsi makara.Bizde aaa çok güzel olmuş yok senaryosu kurgusu bilmem nesi harikaymış klasik laflar.Ecdadımızla dalga geçsinler bizde oturup şakşakçılık yapalım.Her zamanki gibi gülüp geçelim gülmeye eğlenmeye geldik dünyaya çünkü.Bu yüzden işte türk sineması dünyada bir yere gelemez.Elinde senin birsürü malzeme var git kardeşim bi film yap tam yap bizim tarihimiz amerikada olsaydı piyasada en az 5000 tane film vardı.
    Özkan SÜMER

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Fatih Efe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman Sınav'ın bu konuda ciddi bir altyapı çalışması var ve yanlış hatırlamıyorsam kariyerini İstanbul'un Fethi adlı çalışmasıyla noktalayacak(bir nevi jübile).

yapılan yorumlara genel olarak katılmak asilliğimizden olsa gerek herkes hemen hemen aynı duyguları farklı usluplarla paylaşmakta.bence öyle tabi

Gani müjde gibi adamların yaptığı işlere zaten Osmanlı Zamanında(ffigüranlar da dahil) soytarı denirdi.bugünkü şovmen komedyen bilmem neyeyen vs vs hepsi aynı terane.bizde mizah ve mizaç anlayışı budur vesselam.
    O konuda çalışmalar olduğunu duymuştum.Kültür bakanının o konuda talimatı var.Sanırım İstanbulun fethi ve Çanakkale savaşlarının filmi çekilecek.
    Özkan SÜMER

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ülkemizde şöyle bir moda var : '' Şu şu adamın sadece beni sanatı ilgilendirir gerisi beni bağlamaz''

Ata Demirer gibi cem yılmaz gibi kendi kültürüyle her şekilde dalga geçen insanlara prim verdiğimiz sürece böyle filmler devam eder.

Yasin N. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Yorumlara şöyle bir göz gezdirdimde, bence filmi görmeden sadece birkaç dakikasını seyrederek yorum yapmak yanlış diye düşünüyorum. Filmin fragmanlarında alay konusu edilmiş hiçbirşey yok. Olayın özü : M.Kemal ATATÜRK kurtuluş savaşını başlatmasaydı şu anda hangi durumda olurduk sorusunun cevabını vermiş. Arayada espiriler katmış. Fragmanlarında herhangibir hakaret yada kötü bir söylem yok tam aksine yüceltici ve kfa kaldırıcı sözler var. Ata demirerinde Osmanlıyla alay geçen bir filmde oynayacağını zannetmiyorum.
    İmzam yok parmak bassam olurmu ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)