Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýslam Karþýtý Film!

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Standart Ýslam Karþýtý Film!

Hollanda Özgürlük Partisi Lideri Geert Wýlders Ýslam Karþýtý Film Hazýrlattý
    Hollanda Özgürlük Partisi Lideri Geert Wilders, Uzun Süredir Ýslam Karþýtý Görüþleriyle Gündemde Kalmayý Baþaran Ender Siyasilerden.

Hollanda Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, uzun süredir Ýslam karþýtý görüþleriyle gündemde kalmayý baþaran ender siyasilerden. Son günlerde, Hollanda, Wilders'ýn hazýrlattýðý film yüzünden çalkalanýyor. Ülkeyi yeni bir krizin eþiðine getiren Wilders'ýn Özgürlük Partisi adýna hazýrlattýðý Ýslam karþýtý film, ülkede yaþayan Müslümanlarýn huzurunu kaçýrdý.
    Filmin, Hollanda'daki Ýslam devleti büyükelçiliklerini de tedirgin ettiði belirtildi. Buna raðmen Holanda Ýçiþleri ve uyumdan sorumlu birimler gerekli önlemleri almadý.
    Wilders'ýn ateist olduðu tüm ülke genelinde bilinirken, neden Ýslam karþýtý bir tavýr takýndýðý tam olarak bilinmiyor. Wilders'ýn öncülüðünü yaptýðý Ýslam karþýtý ilk filmi, söylenildiði gibi 25 Ocak'ta gösterime girerse, Hollanda'da karikatür krizinden sonra ikinci bir skandal patlak verecek. Böylelikle Hollanda tüm Ýslam dünyasýný karþýsýna almýþ olacak. (MÇ-ÝÖZ-ÝÖZ-BA-D) (Ýhlas Haber Ajansý) 17.01.2008 13:59 [1180184]

--

Okuldan bu film icin odev aldim, analiz edip sinifin onunde anlatmam lagzim , buraya yazmanin bana faydalar saglayacagini dusunuyorum sizin yorumlarinizla. Dusuncelerinizi bekliyorum Film cikmadan ve ciktik tan sonra (Film 10 dakikalik olacakmis ve martta televizyonda gosterilecek.) KuranKerim in ` fasist bir kitap oldugunu gostermeyi amacliyor ( Kadin taslamadan, intihar saldirilarina kadar o tur goruntuler gosterecekmis.. )
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Ýslamiyetten önce kýz çocuklarýnýn diri diri gömüldüðünü yazman yeterli bence.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Allah bozgunculuðu lanetlemiþtir

Allah, insanlara kötülük yapmaktan sakýnmalarýný emretmiþ; küfrü, fýský, isyaný, zulmü, zorbalýðý, öldürmeyi, kan dökmeyi yasaklamýþtýr. Allah'ýn bu emrine uymayanlar, ayetin ifadesiyle "þeytanýn adýmlarýný izleyenler" olarak nitelendirilmiþ ve açýkça Allah'ýn haram kýldýðý bir tutum içerisine girmiþlerdir. Kuran'da bu konudaki birçok ayetten sadece iki tanesi þöyledir:

"Allah'a verdikleri sözü, onu kesin olarak onayladýktan sonra bozanlar, Allah'ýn ulaþtýrýlmasýný emrettiði þeyi kesip-koparanlar ve yeryüzünde bozgunculuk çýkaranlar; iþte onlar, lanet onlar içindir ve yurdun kötü olaný da onlar içindir." (Rad Suresi, 25)

"Allah'ýn sana verdiðiyle ahiret yurdunu ara, dünyadan da kendi payýný (nasibini) unutma. Allah'ýn sana ihsan ettiði gibi, sen de ihsanda bulun ve yeryüzünde bozgunculuk arama. Çünkü Allah, bozgunculuk yapanlarý sevmez." (Kasas Suresi, 77)

Görüldüðü gibi, Allah, Ýslam dininde, terör, þiddet anlamlarýný da kapsayan her türlü bozgunculuk hareketini yasaklamýþ ve bu tür bir eylem içinde olanlarý lanetlemiþtir. Müslüman dünyayý güzelleþtiren, imar eden insandýr.

Ýslam, düþünce hürriyetini ve hoþgörüyü savunur

Ýnsanlarýn fikir, düþünce ve yaþam özgürlüðünü açýkça saðlayan ve güvence altýna alan bir din olan Ýslam, insanlar arasýnda gerginliði, anlaþmazlýðý, birbirlerinin hakkýnda olumsuz konuþmayý ve hatta olumsuz düþünceyi (zan) dahi engelleyen ve yasaklayan emirler getirmiþtir.

Deðil terör ve çeþitli þiddet eylemi, Ýslam, insanlarýn üzerinde fikri olarak bile en ufak bir baský kurulmasýný yasaklamýþtýr:

"Dinde zorlama (ve baský) yoktur. þüphesiz, doðruluk (rüþd) sapýklýktan apaçýk ayrýlmýþtýr." (Bakara Suresi, 256)

"Onlara 'zor ve baský' kullanacak deðilsin." (Gaþiye Suresi, 22)

Ýnsanlarýn bir dine inanmaya veya o dinin ibadetlerini uygulamaya zorlanmasý, Ýslam'ýn özüne ve ruhuna aykýdýr. Çünkü Ýslam, inanç için özgür iradeyi ve vicdani bir kabulü þart koþar. Elbette Müslümanlar birbirlerini Kuran'da anlatýlan ahlaki vasýflarýn uygulanmasý için uyarabilir, teþvik edebilirler. Ama asla bu konuda bir zorlama yapýlamaz. Ya da dünyevi bir imtiyaz tanýnarak, kiþi dini uygulamaya yönlendirilemez.

Bunun aksi bir toplum modeli varsayalým. Örneðin insanlarýn ibadet yapmaya zorlandýklarýný farzedelim. Böyle bir toplum modeli Ýslam'a tamamen aykýrýdýr. Çünkü inanç ve ibadet, sadece Allah'a yönelik olduðunda bir deðer taþýr. Eðer bir sistem insanlarý inanca ve ibadete zorlayacak olursa, bu durumda insanlar o sistemden korktuklarý için dindar olurlar. Din açýsýndan makbul olan ise, vicdanlarýn tamamen serbest býrakýldýðý bir ortamda Allah rýzasý için dinin yaþanmasýdýr.

Allah masum insanlarýn öldürülmesini haram kýlmýþtýr

Bir insaný suçsuz yere öldürmek, Kuran'a göre en büyük günahlardan biridir:

"Kim bir nefsi, bir baþka nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karþýlýk olmaksýzýn (haksýz yere) öldürürse, sanki bütün insanlarý öldürmüþ gibi olur. Kim de onu (öldürülmesine engel olarak) diriltirse, bütün insanlarý diriltmiþ gibi olur. Andolsun, elçilerimiz onlara apaçýk belgelerle gelmiþlerdir. Sonra bunun ardýndan onlardan bir çoðu yeryüzünde ölçüyü taþýranlardýr. (Maide Suresi, 32)

"Ve onlar, Allah ile beraber baþka bir ilah'a tapmazlar. Allah'ýn haram kýldýðý caný haksýz yere öldürmezler ve zina etmezler. Kim bunlarý yaparsa 'aðýr bir ceza ile' karþýlaþýr. (Furkan Suresi, 68)

Yukarýdaki ayetlerde görüldüðü gibi, masum insanlarý haksýz yere öldüren kiþiler büyük bir azapla tehdit edilmiþlerdir. Allah tek bir kiþiyi öldürmenin, tüm insanlarý öldürmek kadar aðýr bir suç olduðunu haber vermiþtir. Allah'ýn sýnýrlarýný koruyan bir insanýn deðil binlerce masum insaný katletmek, tek bir insana bile zarar verme ihtimali yoktur. Dünyada adaletten kaçarak cezadan kurtulacaðýný sananlar, öldükten sonra, ahirette Allah'ýn huzurunda verecekleri hesaptan asla kaçamayacaklardýr. Ýþte bu nedenle ölümlerinin ardýndan Allah'a hesap vereceklerini bilen müminler Allah'ýn sýnýrlarýný korumakta büyük bir titizlik gösterirler.

Allah, müminlere þefkatli ve merhametli olmalarýný emreder

Bir ayette Müslüman ahlaký þöyle anlatýlmaktadýr:

"Sonra iman edenlerden, sabrý birbirlerine tavsiye edenlerden, merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak. Ýþte bunlar, sað yanýn adamlarýdýr." (Beled Suresi, 17-18)

Allah'ýn, ahiret günü kurtuluþa erenlerden olmalarý, rahmetine ve cennetine kavuþabilmeleri için kullarýna indirdiði ahlakýn en önemli özelliklerinden biri ayette görüldüðü gibi "merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak"týr.

Kuran'da tarif edilen Ýslam son derece modern, aydýnlýk, ilerici bir yapýya sahiptir. Gerçek Müslüman, herþeyden önce, barýþçý, hoþgörülü, demokrat ruhlu, kültürlü, aydýn, dürüst, sanattan ve bilimden anlayan, medeni bir kiþilik yapýsýna sahiptir.

Kuran'ýn getirdiði güzel ahlakla yetiþen bir Müslüman, herkese Ýslam'ýn öngördüðü sevgiyle yaklaþýr; her türlü fikre karþý saygýlýdýr; estetiðe ve sanata deðer verir, olaylar karþýsýnda her zaman uzlaþtýrýcý, gerilimi azaltan, kucaklayýcý, itidalli davranýþlar sergiler. Böyle insanlarýn oluþturduklarý toplumlarda ise, bugün en modern devletler arasýnda gösterilen ülkelerden daha geliþmiþ bir medeniyet, yüksek bir toplumsal ahlak, neþe, huzur, adalet, güvenlik, bolluk ve bereket hakim olacaktýr.

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

ok tesekkurler , film hakkindaki gorusleriniz? Gosterime girsin mi girmesin mi? icerik hakkinda dusundukleriniz.. (simdi tahminen)
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yukarida alinti yaptim internet sitesinden faydalanabilirsin Islamin en hosgorulu din oldugunu Ayetlerele acikliyor.

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Thumbs down

Normaldir..

Bu herif zaten daha önce de Kuran' ýn kütüphanelerden kaldýrýlmasýný da dile getirmiþti..

Ama aklý baþýnda hiçbir kesimden kendisine destek bulamadý ve bu giriþimi de büyük olasýlýkla fiyasko ile sonuçlanacaktýr..

Zaten aþýrý saðcý bir kafadan da bundan fazlasý beklenemezdi..

Koskoca Papa bile bundan çok daha fazlasýný pervasýzca söyledi ama yenildi, yutuldu ve krallar gibi de aðýrlandý..

Bu iþler böyledir..

Bir ülkenin aþýrý saðý diðer ülkenin aþýrý saðýna her zaman düþmandýr ve her daim de saygýsýzdýr..

Böyle gelmiþ, böyle de gider
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

dinimizi kendi cikarlarý için budenli kulanmalarý beni cýldýrtýyo ... insan haklarý dýyosun ama nerde ... ortada tum islam alemine yapýlmýþ cok büyük bir hakaret var ... ama olay bu duruma geldiðinde basýn yayýn özgürlüðü oluyo ... bütür filimlerle kaybetmeye baþladýklarý dýnleri kurtaracaklarýný sanýyorlar ... elerinden gelený yapsýnlar KURANIKERÝMÝ bir kere okuyan gercekleri cok acýk görüyo ...
    gecenlerde bu konu bir tartýþma programýnda vardý bir katýlýmcý - aklý selim olan biri bu filmlerin tamamen yalandan ibaret olduðunu anlar demiþti ... gercekten cok doðru aklý baþýnda biri bunu cok acýk ayýrt edebilir... gercekleri tarýh yazýyo ....OKU...
    __________________SÜRMENE'LÝ______________________

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Muhammed Ali Clay e bir gazetecinin "11 eylül saldýrýlarýný yapanlarla ayný dini paylaþtýðýnýz için neler hissediyorsunuz" sorusuna
    "siz adolf hitlerle ayný dini paylaþtýðýnýz için neleri hissediyorsanýz bende ayný þeyleri hissediyorum"
    cevabýný vermiþtir.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

haçlý seferleri ile ilgili kitap okuyan arkadaþlar varsa ya da bu konularda bilgileri olan insanlar varsa her zaman þu ibarelere rast gelmiþlerdir "hýristiyanlarýn içerisinde her zaman haçlý ruhu vardýr" . evet bu ruh her zaman içlerinin bir köþesinde vardýr çünkü çok koymuþtur onlara uðradýklarý bozgunlar.

bunu zaman içerisinde gösteriyorlar yaptýklarý hareketlerle ve böyle filmlerle.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hakankurt1967 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Cok zor bir ödev aldýgýný farkýndasýndýr bu ödevde oyle bir sunum yapman gerekiyorki art niyetli insanlarýn bile herseyi gercek yüzü ile görmeli.Onlara islamiyetin gerektirdiði Kur'an-ý kerim in biz müslümanlar için neler ifade ettiðini onlara oyle bir sekilde anlatmalýsýnki Ýslamiyetin yasasýnlar.

BMN KOCAELÝ--BMN ANKARA
    Lazanat' lý

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Alýntý hakankurt1967 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cok zor bir ödev aldýgýný farkýndasýndýr bu ödevde oyle bir sunum yapman gerekiyorki art niyetli insanlarýn bile herseyi gercek yüzü ile görmeli.Onlara islamiyetin gerektirdiði Kur'an-ý kerim in biz müslümanlar için neler ifade ettiðini onlara oyle bir sekilde anlatmalýsýnki Ýslamiyetin yasasýnlar.

biliyorum abi, oyuzden buraya bu basligi actim. Bu tur konular derslerde sik sik konusuluyor.. Allahtan art niyetli yok o sinifta, ama yinede islamiyete karsi bakislari bu tur seylerle sekilleniyor.
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hakankurt1967 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý karakuzu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    biliyorum abi, oyuzden buraya bu basligi actim. Bu tur konular derslerde sik sik konusuluyor.. Allahtan art niyetli yok o sinifta, ama yinede islamiyete karsi bakislari bu tur seylerle sekilleniyor.
    ewet dediðin gibi bu þekilde islamiyet hakkýnda bilgisi olmayanlara gercek olan bilgiyi vererek en doðrusunu yapýyorsun.sana bu konu hakkýnda yardým etmeye calýsacagým ve Bordomavi.net olarak calýsacagýz.

BMN KOCAELÝ--BMN ANKARA
    Lazanat' lý

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

kimmiþ buda çokta taktým ya onu Allaha havale ediyorum öbür dünyada da bakalým islam karþýtlýðý yapabilecek mi

Egemen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    39

filmi yapanlarýn dinine duydugumuz saygýyý ve hoþgörüyü anlatabilirsin.. ancak cidden çok zor bi konu seçmiþsin.. sonuçta din, insanlarýn en zor tartýþabildikleri konularýn baþýnda geliyordur.. Allah kolaylýk versin..
    Hadi eyvallah..

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Geert Wilders'ten daha büyük Ýslâm düþmânlarý var ki þu ân onlar Ýslâm dünyâsýnda mücâhîtler olarak kabûl ve sevgi görüyorlar. Bu tip çakallarýn ýsrârla benimsendiðini görünce ben de Avrupalý olsam azýlý bir Ýslâm düþmâný olurdum.

Ne yazýk ki Müslümânlar pislikle, cehâletle, geri kalmýþlýkla, teröristlikle, vahþîlikle birlikte anýlmaktalar ve, býrakýn bu durumdan kurtulmayý, daha da yerleþmesi için çaba göstermekteler.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Alýntý Kokturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne yazýk ki Müslümânlar pislikle, cehâletle, geri kalmýþlýkla, teröristlikle, vahþîlikle birlikte anýlmaktalar ve, býrakýn bu durumdan kurtulmayý, daha da yerleþmesi için çaba göstermekteler.
    Yalan mý? Deðil..

O zaman doðru..
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Gerçekten çok zor bir konu almýþsýn kardeþim. Allah yardýmcýn olsun. Yazacaðým þeyleri zaten arkadaþlar dile getirmiþler.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Geert Wilders'ten daha büyük Ýslâm düþmânlarý var ki þu ân onlar Ýslâm dünyâsýnda mücâhîtler olarak kabûl ve sevgi görüyorlar. Bu tip çakallarýn ýsrârla benimsendiðini görünce ben de Avrupalý olsam azýlý bir Ýslâm düþmâný olurdum.

Usame vb. kiþileri mücahit olarak kabul eden müslüman ben henüz tanýmýyorum. Haa öyle düþünen "terörist" örgütler tabi ki var. Ama gidip de 3-5 kiþiyle bütün müslümanlýðý yargýlayan Avrupa suçludur benim gözümde. Suçu hemen kendi insanýmýza atmaya ne kadar meraklýyýz? Avrupa hayranlýðýný býrakalým bence. Onlarýn yerinde olsam ben azýlý Ýslam düþmaný olmazdým. Gider 2 kitap okur öðrenirdim doðrusunu. Bir de derler ya Avrupalý çok kitap okur kültürlüdür. Nedense bu iþlerde göremeyiz bir türlü okuduklarý kitaplarý. Her Avrupalý Türkiyede deveye mi biniyorsunuz diye sorar..

Bu iþin sonunun nereye gideceðini biliyorum. O yüzden cevap vermeyeceðim baþka
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Alýntý Egemen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    filmi yapanlarýn dinine duydugumuz saygýyý ve hoþgörüyü anlatabilirsin.. ancak cidden çok zor bi konu seçmiþsin.. sonuçta din, insanlarýn en zor tartýþabildikleri konularýn baþýnda geliyordur.. Allah kolaylýk versin..
    Sagol, amin bu konuyu biraz acabilecek olan varmi? Cok onemli bir nokta , karsi dinlere olan saygi ve hosgoru. Bizim bir islam dusmani jahudi bir ogretmenimiz var hic sevmem, tek sevmedigim ogretmen olarak ta okul tarihine geciyor, bizi surekli provoke etmeye calisiyor. Bu tur konularlan bu sene cok yuzlesiyoruz o nedenlen bu baslik insallah faydali olur benim icin.

Abi bu konuyu biraz/ baya bi acabilirmisin(iz) filmin icerigi senin dedigin, adamlarin yaptigi yaptirdigii neden bizim dinimizle bagdasmiyor?

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gerçekten çok zor bir konu almýþsýn kardeþim. Allah yardýmcýn olsun. Yazacaðým þeyleri zaten arkadaþlar dile getirmiþler.
    |amin,
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý karakuzu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi bu konuyu biraz/ baya bi acabilirmisin(iz) filmin icerigi senin dedigin, adamlarin yaptigi yaptirdigii neden bizim dinimizle bagdasmiyor?
    Film hakkýnda birþey bilmiyorum, o yüzden filmle ilgili yorum yapmayayým.

Öte yandan adamlara hak veriyorum. Düþünsenize, ülkelerinde taþlayarak adam öldüren, kendi kýzlarýný zorla alâkasýz adamlarla evlendiren, ve sözüm ona iþgâlle mücâdele etmekten pazar yerindeki mâsum çoluk çocuðu öldürmeyi anlayan tipler bir ânda ülkenize doluþmuþ ve güvenliði tehdît ediyor. Çocuklarýnýz bu adamlar yüzünden sokaða çýkamýyor.

Bence, Avrupalýlar'ýn çekincelerine hak verdiðini söyleyerek iþe baþla, sonra da Kur'ân-ý Kerîm'de dînî özgürlükleri (Kâfîrûn Sûresi), taþlayarak adam öldürmenin Kur'ân'da olmamasýný, cihâdýn yalnýzca iþgâlci askerlere karþý yapýlacaðýný ve savaþ sýrasýnda orman yakmanýn bile yasaklandýðýný anlat. El Kâide gibi adamlarýn da yalnýzca âdî teröristler olduðunu ve Ýslâm'la ilgisi olmadýðýný söyle.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

kokturk abi bu tur bilgiler cok ama cok isime yariyor cok sagol ..
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Bence, Avrupalýlar'ýn çekincelerine hak verdiðini söyleyerek iþe baþla, sonra da Kur'ân-ý Kerîm'de dînî özgürlükleri (Kâfîrûn Sûresi), taþlayarak adam öldürmenin Kur'ân'da olmamasýný, cihâdýn yalnýzca iþgâlci askerlere karþý yapýlacaðýný ve savaþ sýrasýnda orman yakmanýn bile yasaklandýðýný anlat. El Kâide gibi adamlarýn da yalnýzca âdî teröristler olduðunu ve Ýslâm'la ilgisi olmadýðýný söyle.
    Üstteki yazýnýzdan sonra beni þaþýrtmýþtýnýz açýkçasý. Ama bu düþüncelerinize aynen katýlýyorum
    Konu Ömer SEVÝNÇ tarafýndan (27.01.2008 Saat 15:47 ) deðiþtirilmiþtir.
    - Eomer -

***NiLLYyY*** - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

filmi göstermek istemesinin amaci bence ' islamin gercek yüzünü göstermek degil' daha cok ülkesindeki koyu inanclilari tatmin etmek kendi tarafina cekmek... kendine oy ariyor ama yanlis yoldan ariyor.. son senelerde böyle asiri islamistler örgütler yayilmaya tehlike sacmaya basladiktan sonra avrupalilarin islama bakis acilari cok degisti.. biz sürekli okulda böyle seyler konusmaya tartismaya basladik..öyle ki artik otobüs de kapali bir kadin girip yerine oturuncA(sadece gözleri görünüyor) millet kalkip otobüs ün öbür ucuna gidiyor..

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý ****NiLLYyY*** Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    filmi göstermek istemesinin amaci bence ' islamin gercek yüzünü göstermek degil' daha cok ülkesindeki koyu inanclilari tatmin etmek kendi tarafina cekmek... kendine oy ariyor ama yanlis yoldan ariyor.. son senelerde böyle asiri islamistler örgütler yayilmaya tehlike sacmaya basladiktan sonra avrupalilarin islama bakis acilari cok degisti.. biz sürekli okulda böyle seyler konusmaya tartismaya basladik..öyle ki artik otobüs de kapali bir kadin girip yerine oturuncA(sadece gözleri görünüyor) millet kalkip otobüs ün öbür ucuna gidiyor..
    Þimdi bu adamlar medeni biz barbarýz deðil mi?

Rabbim beni Avrupalý olmaktan korusun..
    - Eomer -

***NiLLYyY*** - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý Eomer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þimdi bu adamlar medeni biz barbarýz deðil mi?

Rabbim beni Avrupalý olmaktan korusun..
    medeni barbar degil daha cok etkilenme.. islam örgütüyüz allaha a hizmet ediyoruz diyip canlara kast eden adamlar yüzünden dinimiz insanimiz yanlis taniniyor asaglaniyor..avrupali medeni diye bir sey denemez..icinde medeni olani da var barbari da var...haberlerde neler görüyoruz burda ama nedense avrupali yapinca tartisilmiyo kapaniyo konu bizde ise kiyamet kopuyor insan haklari mahkemesi giriyor isin icine denmeyen kalmiyor...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)