Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: slam Kart Film!

Erkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

Standart slam Kart Film!

Hollanda zgrlk Partisi Lideri Geert Wlders slam Kart Film Hazrlatt
    Hollanda zgrlk Partisi Lideri Geert Wilders, Uzun Sredir slam Kart Grleriyle Gndemde Kalmay Baaran Ender Siyasilerden.

Hollanda zgrlk Partisi lideri Geert Wilders, uzun sredir slam kart grleriyle gndemde kalmay baaran ender siyasilerden. Son gnlerde, Hollanda, Wilders'n hazrlatt film yznden alkalanyor. lkeyi yeni bir krizin eiine getiren Wilders'n zgrlk Partisi adna hazrlatt slam kart film, lkede yaayan Mslmanlarn huzurunu kard.
    Filmin, Hollanda'daki slam devleti bykeliliklerini de tedirgin ettii belirtildi. Buna ramen Holanda ileri ve uyumdan sorumlu birimler gerekli nlemleri almad.
    Wilders'n ateist olduu tm lke genelinde bilinirken, neden slam kart bir tavr taknd tam olarak bilinmiyor. Wilders'n ncln yapt slam kart ilk filmi, sylenildii gibi 25 Ocak'ta gsterime girerse, Hollanda'da karikatr krizinden sonra ikinci bir skandal patlak verecek. Bylelikle Hollanda tm slam dnyasn karsna alm olacak. (M-Z-Z-BA-D) (hlas Haber Ajans) 17.01.2008 13:59 [1180184]

--

Okuldan bu film icin odev aldim, analiz edip sinifin onunde anlatmam lagzim , buraya yazmanin bana faydalar saglayacagini dusunuyorum sizin yorumlarinizla. Dusuncelerinizi bekliyorum Film cikmadan ve ciktik tan sonra (Film 10 dakikalik olacakmis ve martta televizyonda gosterilecek.) Kuran- Kerim in ` fasist bir kitap oldugunu gostermeyi amacliyor ( Kadin taslamadan, intihar saldirilarina kadar o tur goruntuler gosterecekmis.. )
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

slamiyetten nce kz ocuklarnn diri diri gmldn yazman yeterli bence.
    zkan SMER

Trabzonspor Kongre yesi
    AYYILDIZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Allah bozgunculuu lanetlemitir

Allah, insanlara ktlk yapmaktan saknmalarn emretmi; kfr, fsk, isyan, zulm, zorbal, ldrmeyi, kan dkmeyi yasaklamtr. Allah'n bu emrine uymayanlar, ayetin ifadesiyle "eytann admlarn izleyenler" olarak nitelendirilmi ve aka Allah'n haram kld bir tutum ierisine girmilerdir. Kuran'da bu konudaki birok ayetten sadece iki tanesi yledir:

"Allah'a verdikleri sz, onu kesin olarak onayladktan sonra bozanlar, Allah'n ulatrlmasn emrettii eyi kesip-koparanlar ve yeryznde bozgunculuk karanlar; ite onlar, lanet onlar iindir ve yurdun kt olan da onlar iindir." (Rad Suresi, 25)

"Allah'n sana verdiiyle ahiret yurdunu ara, dnyadan da kendi payn (nasibini) unutma. Allah'n sana ihsan ettii gibi, sen de ihsanda bulun ve yeryznde bozgunculuk arama. nk Allah, bozgunculuk yapanlar sevmez." (Kasas Suresi, 77)

Grld gibi, Allah, slam dininde, terr, iddet anlamlarn da kapsayan her trl bozgunculuk hareketini yasaklam ve bu tr bir eylem iinde olanlar lanetlemitir. Mslman dnyay gzelletiren, imar eden insandr.

slam, dnce hrriyetini ve hogry savunur

nsanlarn fikir, dnce ve yaam zgrln aka salayan ve gvence altna alan bir din olan slam, insanlar arasnda gerginlii, anlamazl, birbirlerinin hakknda olumsuz konumay ve hatta olumsuz dnceyi (zan) dahi engelleyen ve yasaklayan emirler getirmitir.

Deil terr ve eitli iddet eylemi, slam, insanlarn zerinde fikri olarak bile en ufak bir bask kurulmasn yasaklamtr:

"Dinde zorlama (ve bask) yoktur. phesiz, doruluk (rd) sapklktan apak ayrlmtr." (Bakara Suresi, 256)

"Onlara 'zor ve bask' kullanacak deilsin." (Gaiye Suresi, 22)

nsanlarn bir dine inanmaya veya o dinin ibadetlerini uygulamaya zorlanmas, slam'n zne ve ruhuna aykdr. nk slam, inan iin zgr iradeyi ve vicdani bir kabul art koar. Elbette Mslmanlar birbirlerini Kuran'da anlatlan ahlaki vasflarn uygulanmas iin uyarabilir, tevik edebilirler. Ama asla bu konuda bir zorlama yaplamaz. Ya da dnyevi bir imtiyaz tannarak, kii dini uygulamaya ynlendirilemez.

Bunun aksi bir toplum modeli varsayalm. rnein insanlarn ibadet yapmaya zorlandklarn farzedelim. Byle bir toplum modeli slam'a tamamen aykrdr. nk inan ve ibadet, sadece Allah'a ynelik olduunda bir deer tar. Eer bir sistem insanlar inanca ve ibadete zorlayacak olursa, bu durumda insanlar o sistemden korktuklar iin dindar olurlar. Din asndan makbul olan ise, vicdanlarn tamamen serbest brakld bir ortamda Allah rzas iin dinin yaanmasdr.

Allah masum insanlarn ldrlmesini haram klmtr

Bir insan susuz yere ldrmek, Kuran'a gre en byk gnahlardan biridir:

"Kim bir nefsi, bir baka nefse ya da yeryzndeki bir fesada karlk olmakszn (haksz yere) ldrrse, sanki btn insanlar ldrm gibi olur. Kim de onu (ldrlmesine engel olarak) diriltirse, btn insanlar diriltmi gibi olur. Andolsun, elilerimiz onlara apak belgelerle gelmilerdir. Sonra bunun ardndan onlardan bir ou yeryznde ly taranlardr. (Maide Suresi, 32)

"Ve onlar, Allah ile beraber baka bir ilah'a tapmazlar. Allah'n haram kld can haksz yere ldrmezler ve zina etmezler. Kim bunlar yaparsa 'ar bir ceza ile' karlar. (Furkan Suresi, 68)

Yukardaki ayetlerde grld gibi, masum insanlar haksz yere ldren kiiler byk bir azapla tehdit edilmilerdir. Allah tek bir kiiyi ldrmenin, tm insanlar ldrmek kadar ar bir su olduunu haber vermitir. Allah'n snrlarn koruyan bir insann deil binlerce masum insan katletmek, tek bir insana bile zarar verme ihtimali yoktur. Dnyada adaletten kaarak cezadan kurtulacan sananlar, ldkten sonra, ahirette Allah'n huzurunda verecekleri hesaptan asla kaamayacaklardr. te bu nedenle lmlerinin ardndan Allah'a hesap vereceklerini bilen mminler Allah'n snrlarn korumakta byk bir titizlik gsterirler.

Allah, mminlere efkatli ve merhametli olmalarn emreder

Bir ayette Mslman ahlak yle anlatlmaktadr:

"Sonra iman edenlerden, sabr birbirlerine tavsiye edenlerden, merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak. te bunlar, sa yann adamlardr." (Beled Suresi, 17-18)

Allah'n, ahiret gn kurtulua erenlerden olmalar, rahmetine ve cennetine kavuabilmeleri iin kullarna indirdii ahlakn en nemli zelliklerinden biri ayette grld gibi "merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak"tr.

Kuran'da tarif edilen slam son derece modern, aydnlk, ilerici bir yapya sahiptir. Gerek Mslman, hereyden nce, bar, hogrl, demokrat ruhlu, kltrl, aydn, drst, sanattan ve bilimden anlayan, medeni bir kiilik yapsna sahiptir.

Kuran'n getirdii gzel ahlakla yetien bir Mslman, herkese slam'n ngrd sevgiyle yaklar; her trl fikre kar saygldr; estetie ve sanata deer verir, olaylar karsnda her zaman uzlatrc, gerilimi azaltan, kucaklayc, itidalli davranlar sergiler. Byle insanlarn oluturduklar toplumlarda ise, bugn en modern devletler arasnda gsterilen lkelerden daha gelimi bir medeniyet, yksek bir toplumsal ahlak, nee, huzur, adalet, gvenlik, bolluk ve bereket hakim olacaktr.

yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

ok tesekkurler , film hakkindaki gorusleriniz? Gosterime girsin mi girmesin mi? icerik hakkinda dusundukleriniz.. (simdi tahminen)
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre yesi
    AYYILDIZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Yukarida alinti yaptim internet sitesinden faydalanabilirsin Islamin en hosgorulu din oldugunu Ayetlerele acikliyor.

Great White - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Thumbs down

Normaldir..

Bu herif zaten daha nce de Kuran' n ktphanelerden kaldrlmasn da dile getirmiti..

Ama akl banda hibir kesimden kendisine destek bulamad ve bu giriimi de byk olaslkla fiyasko ile sonulanacaktr..

Zaten ar sac bir kafadan da bundan fazlas beklenemezdi..

Koskoca Papa bile bundan ok daha fazlasn pervaszca syledi ama yenildi, yutuldu ve krallar gibi de arland..

Bu iler byledir..

Bir lkenin ar sa dier lkenin ar sana her zaman dmandr ve her daim de saygszdr..

Byle gelmi, byle de gider
    "sylediklerin kimseyi rahatsz etmiyorsa hibi' ey anlatmyorsun demektir"

GW

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet_Mercanl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.11.2005
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    39

dinimizi kendi cikarlar iin budenli kulanmalar beni cldrtyo ... insan haklar dyosun ama nerde ... ortada tum islam alemine yaplm cok byk bir hakaret var ... ama olay bu duruma geldiinde basn yayn zgrl oluyo ... btr filimlerle kaybetmeye baladklar dnleri kurtaracaklarn sanyorlar ... elerinden gelen yapsnlar KURANIKERM bir kere okuyan gercekleri cok ack gryo ...
    gecenlerde bu konu bir tartma programnda vard bir katlmc - akl selim olan biri bu filmlerin tamamen yalandan ibaret olduunu anlar demiti ... gercekten cok doru akl banda biri bunu cok ack ayrt edebilir... gercekleri tarh yazyo ....OKU...
    __________________SRMENE'L______________________

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Muhammed Ali Clay e bir gazetecinin "11 eyll saldrlarn yapanlarla ayn dini paylatnz iin neler hissediyorsunuz" sorusuna
    "siz adolf hitlerle ayn dini paylatnz iin neleri hissediyorsanz bende ayn eyleri hissediyorum"
    cevabn vermitir.
    zkan SMER

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

hal seferleri ile ilgili kitap okuyan arkadalar varsa ya da bu konularda bilgileri olan insanlar varsa her zaman u ibarelere rast gelmilerdir "hristiyanlarn ierisinde her zaman hal ruhu vardr" . evet bu ruh her zaman ilerinin bir kesinde vardr nk ok koymutur onlara uradklar bozgunlar.

bunu zaman ierisinde gsteriyorlar yaptklar hareketlerle ve byle filmlerle.
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

hakankurt1967 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.07.2006
    Nereden
    Kocaeli

Cok zor bir dev aldgn farkndasndr bu devde oyle bir sunum yapman gerekiyorki art niyetli insanlarn bile herseyi gercek yz ile grmeli.Onlara islamiyetin gerektirdii Kur'an- kerim in biz mslmanlar iin neler ifade ettiini onlara oyle bir sekilde anlatmalsnki slamiyetin yasasnlar.

BMN KOCAEL--BMN ANKARA
    Lazanat' l

yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

Alnt hakankurt1967 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Cok zor bir dev aldgn farkndasndr bu devde oyle bir sunum yapman gerekiyorki art niyetli insanlarn bile herseyi gercek yz ile grmeli.Onlara islamiyetin gerektirdii Kur'an- kerim in biz mslmanlar iin neler ifade ettiini onlara oyle bir sekilde anlatmalsnki slamiyetin yasasnlar.

biliyorum abi, oyuzden buraya bu basligi actim. Bu tur konular derslerde sik sik konusuluyor.. Allahtan art niyetli yok o sinifta, ama yinede islamiyete karsi bakislari bu tur seylerle sekilleniyor.
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

hakankurt1967 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.07.2006
    Nereden
    Kocaeli

Alnt karakuzu61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    biliyorum abi, oyuzden buraya bu basligi actim. Bu tur konular derslerde sik sik konusuluyor.. Allahtan art niyetli yok o sinifta, ama yinede islamiyete karsi bakislari bu tur seylerle sekilleniyor.
    ewet dediin gibi bu ekilde islamiyet hakknda bilgisi olmayanlara gercek olan bilgiyi vererek en dorusunu yapyorsun.sana bu konu hakknda yardm etmeye calsacagm ve Bordomavi.net olarak calsacagz.

BMN KOCAEL--BMN ANKARA
    Lazanat' l

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

kimmi buda okta taktm ya onu Allaha havale ediyorum br dnyada da bakalm islam kartl yapabilecek mi

Egemen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.09.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    36

filmi yapanlarn dinine duydugumuz saygy ve hogry anlatabilirsin.. ancak cidden ok zor bi konu semisin.. sonuta din, insanlarn en zor tartabildikleri konularn banda geliyordur.. Allah kolaylk versin..
    Hadi eyvallah..

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Geert Wilders'ten daha byk slm dmnlar var ki u n onlar slm dnysnda mchtler olarak kabl ve sevgi gryorlar. Bu tip akallarn srrla benimsendiini grnce ben de Avrupal olsam azl bir slm dmn olurdum.

Ne yazk ki Mslmnlar pislikle, cehletle, geri kalmlkla, terristlikle, vahlikle birlikte anlmaktalar ve, brakn bu durumdan kurtulmay, daha da yerlemesi iin aba gstermekteler.
    Stand-up bakan istemiyoruz!

Great White - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul

Cool

Alnt Kokturk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ne yazk ki Mslmnlar pislikle, cehletle, geri kalmlkla, terristlikle, vahlikle birlikte anlmaktalar ve, brakn bu durumdan kurtulmay, daha da yerlemesi iin aba gstermekteler.
    Yalan m? Deil..

O zaman doru..
    "sylediklerin kimseyi rahatsz etmiyorsa hibi' ey anlatmyorsun demektir"

GW

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Gerekten ok zor bir konu almsn kardeim. Allah yardmcn olsun. Yazacam eyleri zaten arkadalar dile getirmiler.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

mer SEVN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

Geert Wilders'ten daha byk slm dmnlar var ki u n onlar slm dnysnda mchtler olarak kabl ve sevgi gryorlar. Bu tip akallarn srrla benimsendiini grnce ben de Avrupal olsam azl bir slm dmn olurdum.

Usame vb. kiileri mcahit olarak kabul eden mslman ben henz tanmyorum. Haa yle dnen "terrist" rgtler tabi ki var. Ama gidip de 3-5 kiiyle btn mslmanl yarglayan Avrupa suludur benim gzmde. Suu hemen kendi insanmza atmaya ne kadar meraklyz? Avrupa hayranln brakalm bence. Onlarn yerinde olsam ben azl slam dman olmazdm. Gider 2 kitap okur renirdim dorusunu. Bir de derler ya Avrupal ok kitap okur kltrldr. Nedense bu ilerde gremeyiz bir trl okuduklar kitaplar. Her Avrupal Trkiyede deveye mi biniyorsunuz diye sorar..

Bu iin sonunun nereye gideceini biliyorum. O yzden cevap vermeyeceim baka
    Shipsiz olan memleketin batmas haktr;
    Sen ship olursan bu vatan batmayacaktr!
    - Eomer -

yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

Alnt Egemen Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    filmi yapanlarn dinine duydugumuz saygy ve hogry anlatabilirsin.. ancak cidden ok zor bi konu semisin.. sonuta din, insanlarn en zor tartabildikleri konularn banda geliyordur.. Allah kolaylk versin..
    Sagol, amin bu konuyu biraz acabilecek olan varmi? Cok onemli bir nokta , karsi dinlere olan saygi ve hosgoru. Bizim bir islam dusmani jahudi bir ogretmenimiz var hic sevmem, tek sevmedigim ogretmen olarak ta okul tarihine geciyor, bizi surekli provoke etmeye calisiyor. Bu tur konularlan bu sene cok yuzlesiyoruz o nedenlen bu baslik insallah faydali olur benim icin.

Abi bu konuyu biraz/ baya bi acabilirmisin(iz) filmin icerigi senin dedigin, adamlarin yaptigi yaptirdigii neden bizim dinimizle bagdasmiyor?

Alnt ilhan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gerekten ok zor bir konu almsn kardeim. Allah yardmcn olsun. Yazacam eyleri zaten arkadalar dile getirmiler.
    |amin,
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

zkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.03.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Alnt karakuzu61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Abi bu konuyu biraz/ baya bi acabilirmisin(iz) filmin icerigi senin dedigin, adamlarin yaptigi yaptirdigii neden bizim dinimizle bagdasmiyor?
    Film hakknda birey bilmiyorum, o yzden filmle ilgili yorum yapmayaym.

te yandan adamlara hak veriyorum. Dnsenize, lkelerinde talayarak adam ldren, kendi kzlarn zorla alkasz adamlarla evlendiren, ve szm ona iglle mcdele etmekten pazar yerindeki msum oluk ocuu ldrmeyi anlayan tipler bir nda lkenize dolumu ve gvenlii tehdt ediyor. ocuklarnz bu adamlar yznden sokaa kamyor.

Bence, Avrupallar'n ekincelerine hak verdiini syleyerek ie bala, sonra da Kur'n- Kerm'de dn zgrlkleri (Kfrn Sresi), talayarak adam ldrmenin Kur'n'da olmamasn, cihdn yalnzca iglci askerlere kar yaplacan ve sava srasnda orman yakmann bile yasaklandn anlat. El Kide gibi adamlarn da yalnzca d terristler olduunu ve slm'la ilgisi olmadn syle.
    Stand-up bakan istemiyoruz!

yelik tarihi
    15.10.2006
    Nereden
    Hollanda
    Ya
    29

kokturk abi bu tur bilgiler cok ama cok isime yariyor cok sagol ..
    Saldrn Seferoullar
    Bordo Mavi . Net

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

Bence, Avrupallar'n ekincelerine hak verdiini syleyerek ie bala, sonra da Kur'n- Kerm'de dn zgrlkleri (Kfrn Sresi), talayarak adam ldrmenin Kur'n'da olmamasn, cihdn yalnzca iglci askerlere kar yaplacan ve sava srasnda orman yakmann bile yasaklandn anlat. El Kide gibi adamlarn da yalnzca d terristler olduunu ve slm'la ilgisi olmadn syle.
    stteki yaznzdan sonra beni artmtnz akas. Ama bu dncelerinize aynen katlyorum
    Konu mer SEVN tarafndan (27.01.2008 Saat 16:47 ) deitirilmitir.
    - Eomer -

***NiLLYyY*** - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.05.2007

filmi gstermek istemesinin amaci bence ' islamin gercek yzn gstermek degil' daha cok lkesindeki koyu inanclilari tatmin etmek kendi tarafina cekmek... kendine oy ariyor ama yanlis yoldan ariyor.. son senelerde byle asiri islamistler rgtler yayilmaya tehlike sacmaya basladiktan sonra avrupalilarin islama bakis acilari cok degisti.. biz srekli okulda byle seyler konusmaya tartismaya basladik..yle ki artik otobs de kapali bir kadin girip yerine oturuncA(sadece gzleri grnyor) millet kalkip otobs n br ucuna gidiyor..

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

Alnt ****NiLLYyY*** Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    filmi gstermek istemesinin amaci bence ' islamin gercek yzn gstermek degil' daha cok lkesindeki koyu inanclilari tatmin etmek kendi tarafina cekmek... kendine oy ariyor ama yanlis yoldan ariyor.. son senelerde byle asiri islamistler rgtler yayilmaya tehlike sacmaya basladiktan sonra avrupalilarin islama bakis acilari cok degisti.. biz srekli okulda byle seyler konusmaya tartismaya basladik..yle ki artik otobs de kapali bir kadin girip yerine oturuncA(sadece gzleri grnyor) millet kalkip otobs n br ucuna gidiyor..
    imdi bu adamlar medeni biz barbarz deil mi?

Rabbim beni Avrupal olmaktan korusun..
    - Eomer -

***NiLLYyY*** - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.05.2007

Alnt Eomer Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    imdi bu adamlar medeni biz barbarz deil mi?

Rabbim beni Avrupal olmaktan korusun..
    medeni barbar degil daha cok etkilenme.. islam rgtyz allaha a hizmet ediyoruz diyip canlara kast eden adamlar yznden dinimiz insanimiz yanlis taniniyor asaglaniyor..avrupali medeni diye bir sey denemez..icinde medeni olani da var barbari da var...haberlerde neler gryoruz burda ama nedense avrupali yapinca tartisilmiyo kapaniyo konu bizde ise kiyamet kopuyor insan haklari mahkemesi giriyor isin icine denmeyen kalmiyor...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)