Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dağın Tepesine Fabrika Kurdular!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Dağın Tepesine Fabrika Kurdular!..

Trabzonlu iki müteşebbis, bin 800 rakımlı Demirciler Köyüne, 20 milyon dolar yatırım yaparak, Doğu Karadeniz'in en büyük su fabrikasını kurdu.

Su fabrikası kurmak için yola çıkan Metin Durmuş ve Kutluhan Aksoy, 8 ay boyunca, bölgede bulunun onlarca su kaynağından örnekler alarak inceletti. Yapılan çalışmalar sonucunda, Yomra ilçesine bağlı bin 800 rakımlı Demirciler Köyünde bulunan su kaynağını tespit eden müteşebbisler, burada “Total Su” adıyla bir fabrika kurmaya karar verdi.

Fabrikayı kurmayı planladıkları süreçte ve fabrika yerini belirledikleri zaman, herkesin kendileriyle alay ettiğini belirten Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bize, hayal kuruyorsunuz. Buraya fabrika mı kurulur dediler. Fabrika alanına getirdiğimiz yetkililer, 'burada taş üstüne taş koyamazsınız' demişti. Aynı ekip, fabrika kurulduktan sonra geldiğinde ise hayretlerini gizleyemedi” dedi.

Fabrika kurulumu aşamasında, birçok sorun ile karşılaştıklarını söyleyen Aksoy, devletten hiç bir destek almayarak kendi imkanlarıyla fabrikayı kurduklarını ifade etti.

ELEKTRİK VE TELEFON HATLARINI KENDİLERİ ÇEKTİ

Fabrikanın elektrik direktlerini ve kablolarını kendilerinin çektiğini anımsatan Aksoy, “Bütün bu çalışmalar sırasında çok zorluklar çektik. Telefon hatlarımızı bile kendimiz yaptık. Bir elektrik direğinin yeri yarım metre farklı yere kondu diye proje onaylanmadı. Ama bütün bu sıkıntıları aştık” dedi.

Fabrikayla ilgili yazışmaların ve onayların uzun süreler aldığını anımsatan Aksoy, “En ufak bir belgeyi almak için bile 3 aya kadar beklediğimiz oluyordu. Ama yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen yılmadık ve çalışmalarımızı sürdürdük. Bizi fabrika kurmak değil, bürokratik engeller yordu” diye konuştu.

Aksoy, fabrikanın yerinin 3 ay süren bir çalışma sonucunda açıldığını da hatırlatarak, “Fabrika yöre ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacaktır. Şimdi fabrikanın tek eksiği yol. Çünkü, yoldan her gün büyük tonajlı araçlar gidip gelecek. Bunun için bu yol sorunun acilen çözülmesi gerekiyor” dedi.

Aksoy, kendilerinin temel amacının vatandaşlara, kaliteli su sunmak olduğunu anımsatarak, “Demirciler köyündeki suyun tahlil sonuçları çok olumlu çıktı. Türkiye'nin en kaliteli suları arasında yer alıyor” dedi.

FABRİKA 24 SAAT KAMERA SİSTEMİ İLE İZLENİLEBİLECEK

Firma olarak önceliklerinin insan sağlığı olduğunu kaydeden Aksoy, şöyle devam etti:

“Bunun için hijyene büyük önem veriyoruz. Damacanalarımızın dışını yıkamak için bile makine aldık. Ayrıca tüketicilerinin suyla ilgili endişelerini gidermek için fabrika içi ve dışına, 18 kamera kurduk. İsteyen istediği zamanda fabrikadaki çalışmalarla ilgili bilgi alabilecek. Böylelikle tüketiciler, gönül rahatlığıyla suyun nasıl üretildiğini görüp, tüketebilecek. Ayrıca laboratuvar sistemimizin AB standartlarına uygun şekilde yapıldı.”

Total Su Fabrikasının diğer ortağı Metin Durmuş ise ilk etapta fabrikada, günde bin ton su üretmeyi planladıklarını ifade etti.

20 MİLYON DOLARA MAL OLDU, 60 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Durmuş, yaza doğru bu kapasitelerini arttırmayı amaçladıklarını belirterek, “Fabrika yaklaşık 20 milyon dolara mal oldu. Fabrikada ilk etapta 60 işçi çalışacak. İşçi sayısı daha sonra kademeli olarak 150'yi bulabilir” dedi.

İlk etapta, Karadeniz Bölgesi'ne açılacaklarını vurgulayan Durmuş, “Hemen hemen tüm ülke genelinde alt yapımızı tamamladık. Daha sonra da yurt dışına açılacağız. Amacımız, herkesin ürettiğimiz suyun farklılığını algılaması” diye konuştu.

Durmuş, fabrikanın önümüzdeki haftadan itibaren üretime başlayacağını kaydetti.
    --------------

Trabzonda bir fabrika kurmak yukarıda dendiği gibi 20 milyon ise düz bir ovada aynı işi yapmak 10milyona mal olabilir çünkü doğa bize sanki "sanayi neyinize cennet gibi topraklarda tarım hayvancılık yapın" diyor.

tebrik ederim bu girişimcileri. ancak adını total yerine daha yerel bir isim koysalardı daha güzel olurdu.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/8...d=229&sz=15286 sitesinde haberin fotoğrafları var. ve en alttaki fotoğrafa dikkatle bakın ve GÜLMEYİN!

acaba bizim muzaffer stat işi yerine su mu arıyor deniz kenarında
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ne işi var yaaa o adamın o haberde.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Memleket adına hayırlı olmasını dilerim. Emincan, sana da katılıyorum. İsmi daha iyi seçilebilirdi.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kaya fotoğrafları gördün mü? tanıdık birine rastladın mı . gazetecinin hatası işgüzarlığı mı desek ya da ortak mı?
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İsmi okuduğumda ben de aynı şeyi düşündüm ama yaptıkları iş gerçekten çok güzel. Trabzon'a yapılan yatırımlardan inanılmaz mutlu oluyorum. İnşallah hayırlı olur.
    Fanatik Pacci

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En alttaki foto bizim stad için çalışanlar deilmi yaw.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler Emincan

O uşağun hauraya ne işi vardur?

Sahili doldurduk yetmedi, bir de kat mı çıkacaklar?
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hayırlı olsun Yatırımlar devam eder inşallah.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

AyKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Harbiden ya, o fotoğrafın ne işi var orda Araya mı karışmış yoksa yönetim resmi siteden milleti keklemeye mi çalışmış...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kanımca fabrika denemez , olsa olsa su dolum tesisidir... ulen biz bu işleri çocukken hep konuşur dururduk ama paramız olmadığından hayallerimiz belli bir noktada sekteye uğrardı. ...benim şimdiki hayalim trabzona nanoteknoloji üssü kurmak, teknopark gibi birşey olabilir..

Trabzona bir çivi çakan herkese teşekkürler.En son nufus tespitinde Trabzon'umuzun çok büyük bir nufus kaybına uğradığı görülüyordu.Birkaç sene evvel büyükşehir olabilmek için yapılan girişimler bu rakamla ( 740.000 ) imkansız gibi görülüyor.Bunu tersine çevirebilmenin en önemli yolu Trabzon'dan dış göçü engellemek ve bunuda yolu Trabzon'da istihdam oluşturabilecek fabrikaların açılmasıdır.Böyle yatırımcıların desteklenmesi şart.Ben şahsen İstanbul'da içme suyu olarak bu markayı aramak gerektiğine inanıyorum.Tüm Trabzonlularında bu yatırımcıları cesaretlendirmek için Total Su markasını desteklemesini istiyorum.
    Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
    Göster: Kabaran sular nasıl yıkar bendini?
    Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)