Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Bilene Sorduk!

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Standart Bir Bilene Sorduk!

Sevgili dinleyiciler bugunkü roportajımızda hepinizin yakından tanıdığı çok sevdiği saygı duyduğu renklerine kurban olduğu bordomavi forma ile yapıyoruz..
    Spiker : Sayın forma hoşgeldiniz..Gelmeniz bizim için büyük onur...
    BORDO-MAVİ:Hoş bulduk...
    Spiker: Genelde az ve öz konuşmanızla tanınırsınız bunun bir nedeni varmı....
    BORDO-MAVİ:Benim çok konuşmam gereksiz yıllardır sergilediğim duruşum kudretim asaletim zaten bir çok şeyi soyluyor..Tabi anlayana...
    Spiker: Çok haklısınız..Siz alelade iki rengin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir formadan ziyade başkaldırının bir kentin çığlığısınız...Saltanatlara son vermiş alışkanlıkları değiştirmiş yeri yerinden oynatmış bir simgesiniz....İlk sorumu sorayım o zaman en çok kimin yada kimlerin uzerinde taşınırken hoşnuttunuz...
    Kimler sizin hakkınızı en iyi veriyordu....
    BORDO-MAVİ:Ben beni giyen hiç bir oyuncuyu ayırmam..Hepsi benim için özeldir...Hepsi bu formayı giydiği anda başkaldırının bir parçası olmuştur...
    Ancak sanki bazıları daha bir içten giyiyordu beni...Uzun saçlı kara uşak vardı mesela onceleri...Beni her uzerine geçirdiğinde tümden ıslanırdım....Her tarafım ter olurdu...Ama ben bundan şikayetçi değildim...Bu terler emeğin terleriydi...Güzeldi...Bana anlam katıyordu...O ve takım arkadaşları çok severlerdi beni....
    Kaptanları vardı...Bana çok saygı duyardı...Aynı zamanda kalecisiydi takımın....O dönemde takımın hepsi beni üzerlerinde taşımak için can atarlardı.....
    O zamanlar mahalledeki çocukların şekerden daha çok sevdikleri tek şey bendim....Annelerine günlerce ağlayıp naz yapıp binbir zorlukla benim renklerimde kumaş alınabilirse alınır eğer alınamazsa evdeki eski kumaşlardan bana en yakın rengi olanlardan dikilir ve tüm mahalle maçlarında giyilirdim....
    Ama bu bazen haksız rekabete sebep olurdu...Benim renklerimi giyen hiç yenilmezdi çünkü...Unutmuştum yenilgiyi....Unutturmuştu kara uşaklar.....
    Spiker:Huzunlendiniz...Haklısınız...Bugunku duruma duşmemeliydiniz...Siz bunu hiç haketmediniz...
    BORDO-MAVİ:İçimi acıtıyor bir zamanlar zaferin rengi olan renklerim artık alay konusu oluyor tarihten bi haber cahillerin dilinde....Buyukluğumu tartışıyorlar akılsızca...Ama eğer kara uşaklar olsaydı hepsinin hesabını sorarlardı...Tekrar herkez korkardı kudretimden...Tekrar saygı duyardu tüm dünya bana......
    Ama eminim yeni kara uşaklar gelecek...Tekrar en zirveye taşıyacaklar beni...Ait olduğum yere....
    Spikerayın forma çok teşekkür ederim...Şu an sizi giyen oyunculara söylemek istediğiniz birşeyler varmı?..
    BORDO-MAVİ:Beni uzerlerine ilk giydiklerinde gözlerini kapatsınlar bir kaç dakika...tarihi gözlerinin önlerine getirsinler...Bana layık olmaya çalışsınlar.....
    Onlar yanlızca onurlu mücadele etsinler...Tıpkı kara uşaklar gibi....Gerisini ben hallederim....

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart bakın ne buldum?...

Oy Tirabzon, Tirabzon!

17 Ekim 2000...

Bu hafta tepede 6 takımlık bir blok bir boy ileri çıktı. Haftanın zirve kapışmasında Beşiktaş'ı yenen Trabzonspor, "eski günlerine mi dönüyor?" heyecanı yarattı.
    Trabzonspor, takrîben 1995-96'da şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptırdığı sezondan beri, kalıcı bir biçimde sıradanlaşmanın tehdidini hissediyor. Şampiyonluk iddiası çarçabuk bitiyor, Avrupa Kupaları'ndan uzak kalıyor, Avni Aker bir "kale" olmaktan çıkıyor. Mehmet Ali Yılmaz'ın -prensip olarak Trabzon dışındaki makamından- yönettiği yoğun bir personel gel-giti takımın şanzımanını dağıtıyor. Bordo-Mavililerin yapısal sıkıntısı: Eski güzel günlerden yadigâr "yöre takımı" kimliği ile 'evrensel ölçüde' üst düzey kulüp olma arzusu arasındaki kararsız ve verimsiz denge. Yıllardır hiçbir "ecnebi"nin Trabzon'da yerleşikleşememesi, bu sıkıntının bir yansıması. Tek istisna, yine geniş anlamda "yöre"nin, yani Balkan-Kafkas ve Güney-Doğu Avrupa taşrasının çocukları (Polonyalı Cyzio, veremli intibaı uyandıran Gürcü Arveladze ikizleri, şimdiki Makedonlar...).
    Gümbür gümbür Beşiktaş galibiyeti, "eski Trabzonspor geliyor mu?" sorusunu sordurdu. Takımların kimlikleri, karakterleri olur; "eski"yle kıyası evvelâ oyun karakteri bakımından yapalım. Şampiyon Trabzonspor'un (1976-1984) öne çıkan iki özelliği vardı. Birincisi, illet edici derecede az gol yiyen bir kemik savunma; altı şampiyonluğun ortak paydası, Şenol-Turgay-Necati üçgenidir. İkincisi, dripling yeteneği güçlü hızlı kanat adamlarına (ilk kuşağın yıldızı Ali Kemal, ikinci kuşağınki İskender) dayanan şehvetli hızlı hücum oyunu. İlâveten hırs, rakibi "yeter!" ettiren telâşeli bir koşuşturma. Avni Aker'in tezahürat literatürü kıt seyircisinin kesif ıslık sesi eşliğindeki gümbürtüsü, bu oyun karakterini mükemmel simgeler. Ve tabii kadronun omurgasında, Trabzon'u bölgenin millî takımı gibi benimsemiş "uşaklar". Trabzonspor, 80'lerde gitgide soluklaşan bu oyun karakterini rehabilite etmeye çalıştı hep. Yıldızının parladığı sezonlarda, hızlı hücum oyununu canlandırdı da, (hatta Şenol Güneşli 1994-96 döneminde tarihinde ilk defa ligin en çok gol atan takımı oldu) o amansız savunmayı bir daha yerine koyamadı. Ve "yerlinin yerlisi" tutkusunu tatmin edecek "özkaynak" elemanları ile artık çoğunluğu oluşturan göçmen oyuncuların huzurlu bir bileşimini yaratamadı. "Faroz'un çocukları" üstündeki basıncın nasıl lânet ettirici boyutlara ulaştığını bilmeyenler Ogün Temizkanoğlu'ndan öğrensin.
    Şimdiki durum? Beşiktaş maçı, uyumlu ve süratli işbirliğiyle gerçekleştirilen az ama öz akına dayanan "Trabzonspor karakteri"nin dirilişini muştuladı sahiden. Dikkat edin, Trabzonspor son üç maçında bütün gollerini böyle hızlı ataklardan çıkarttı. Löbe-Sergen-Hami, ilâveten Tamer (hatta "eski" Orhan), bu stile uygun bir malzeme. Macit'le Gökdeniz'in başarısı ve "mahalleden ahbap olunan yıldız" tipinin yaşayan son örneği Hami'nin sahiplenici hırsı, "yerlinin yerlisi" duygusunu tatmin ediyor. Fakat temkinli olmalı: Trabzonspor'un savunması hâlâ pek emin değil, kadro başarı baskısıyla başedecek olgunluktan yoksun. Giray Bulak, golü yerleşik olmayan hücumlardan üretecek bir stratejiyi başarıyla uyguluyor ama rakipler önlem alıp kitlendiğinde problem çıkabilir. Durun bakalım...
    (hala duruyoz zaten)...
    Konu Armağan Dere tarafından (22.01.2008 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İnşallah o kara uşaklar fazla gecikmez...
    Herkese Merhaba

Muhammed KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

son cümle öle değil.

- Beni giyemeyen çıkarıp atsın!..
    devamı gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BMN Haber
    20.01.2008

O forma...

Forma giymenin de adabı var. Hele ki bahsi geçen bordo-mavili eşsiz forma ise...

Şair Yaşar Miraç, Fırtına, İhtilal, Efsane: Trabzonspor kitabında bakın ne söylemiş:

“Trabzon futbolu’nun en belirgin özelliği mücadeleciliğidir. Mücadele etmek, bizde yenmek, yenilmekten daha önemlidir. Zaten yeterince mücadeleci oynadın mı, sonuç olarak şansızlık, aksilik dışında rakibinizi yenersiniz çoğunlukla."

Peki İdmanocağı'nın efsane futbolcusu Krino Kafato ne demiş?

“Pahalı Futbolcuları Hacı Ağa gibi almak saçmalıktır. Futbolcuda manevi yön olmalı. Profesyonellik ayrı ama takım bir ruh taşımalı.”

Hayri Gür:

"Futbolun kaynağı Trabzon olduğuna göre, oyuncu yetişmemesi mümkün değil. Futbol eskiden forma için oynarlardı. Şimdi sadece para için oynuyorlar. Bu takım sayısız başarılara sahiptir. Bunun değerini bilsinler."

Profesyonellik ile "ruh" aynı cümleye yakışmıyor diyelim. Peki profesyonellik ile "paranın hakkı" aynı cümleye yakışmıyor mu?

Formanın nasıl giyileceğini gösterenler sağolsunlar. Biz onlardan öğrendiğimiz, bildiğimiz bir şeyi nasıl unutabiliriz?

BordoMavi.Net

http://www.bordomavi.net/index.php?p...rular&d_id=646
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yazıyı okuyunca içim burkuldu. Bir tuhaf oldum.

Formaları çıkarıp çıplak oynasınlar! Kendileri rezil olsun, Formayı rezil etmesin bu ruhsuzlar!
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

supersiniz

EĞİTİM ŞART!!!

kübraTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

...O ve takım arkadaşları çok severlerdi beni....
    Kaptanları vardı...Bana çok saygı duyardı...Aynı zamanda kalecisiydi takımın....O dönemde takımın hepsi beni üzerlerinde taşımak için can atarlardı.....

Suan bizim takimda giydigi formaya saygi duyan kac futbolcu vardir acaba?

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

teprikler güzel bir yazı
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Nereden
    Trabzon

O zamanlar mahalledeki çocukların şekerden daha çok sevdikleri tek şey bendim....
    bunun nasıl bir duygu olduğunu hatırlıyorum, umarım şimdiki küçük çocuklar da hissedebiliyordur.

Adem CAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Egemen Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun nasıl bir duygu olduğunu hatırlıyorum, umarım şimdiki küçük çocuklar da hissedebiliyordur.
    Hissediyor Hissediyor da, sorun şuki bir baba olarak acaba bu duyguyu çocuklarımıza aşılarken doğru mu yapıyoruz ?
    10 sene sonra bu forumda yazarken, yine böyle bir transfer döneminde, baba bana bu kötülüğü niye yaptın derse ne diyeceğiz onu bilmiyorum...

Mustafa OK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İŞte Bu Yaaa Bu Kadar Basİt Çok Mu Şey İstİyoruz Futbolculardan...

biz bizde olanı istiyoruz..
    Şenol Güneş: “...Ama unutulmasın ki, adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur”

Erdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

...Gerisini ben hallederim

Aaaahh ahh,. verin su formanin hakkini yeter da yeter..

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ağzınıza sağlık.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Yasin N. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Birisi bu yazıyı alıp zarf içinde kulüp binasına yolasın yada hep birlikte yapalım bu işi belki birşeyleri anlar analamayak istemeyenler.
    İmzam yok parmak bassam olurmu ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bir süredir genel olarak herkesin beğenisini kazanan banner'lar sunuyoruz forumumuzun üst kısmından. Henüz yayınlamadıklarımızdan bir tanesini de bu başlıkta paylaşalım.

TUNGA
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bu çok güzelmiş Kaya..

tunga abinin eline sağlık
    Hadi eyvallah..

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Alıntı Egemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu çok güzelmiş Kaya..

tunga abinin eline sağlık
    Arkadaslar benmi yanlis anladim bilemem ama bu yazi nacizane bendenize ait..

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benmi yanlis anladim bilemem ama bu yazi nacizane bendenize ait..
    Siz yanlış anladınız. Egemen 2 mesaj üstteki Kaya Abinin koyduğu banner için sarfetti o sözleri.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)