Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firtina Ihtilal Efsane...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Firtina,Ihtilal,Efsane...Baskalari için siradan 3 kelime,,ama bizim için belki de hayatimizin en özel 3 kelimesi... Çünkü biz Türk Futbolu?nda sadece ve sadece emegiyle,serefiyle uzun yillar Firtina gibi esen takimin çocuklariyiz. Çünkü biz Türk Futbolunda tekelcilige son veren,Türkiye?de dis desteksiz Anadolu insaninin da kendi emegiyle birseyler basarabilecegini ispatlayan ve Anadolu insaninin ufkunu açan,futbolda Anadolu Ihtilalini yapan takimin çocuklariyiz. Çünkü biz Türk Futbol tarihinin akisini degistiren,gerek Avrupa?da gerek Türkiye Ligi?nde her türlü olumsuz dis güçlere ragmen basarili olarak Efsanelesen takimin çocuklariyiz..Çünkü biz Trabzonsporluyuz...
    Trabzonsporumuzun en akil yazarlarindan biri olan Dr. Hakan Kulaçoglu?nun Trabznsporumuzu her yönüyle irdeledigi ve ?Firtina,Ihtilal,Efsane? ismini verdigi kitaptan bahsetmek istiyorum..Ben bu kitabi 3 defa okudum ve daha da okuyacagim,her yönüyle insani Trabzonspor?a doyuruyor ve mutlu sona ulasabilmek için taraftarindan yönetimine,futbolcusundan baskanina kadar herkesin neler yapmasi gerektigini çok güzel bir sekilde özetliyor. Bunun yaninda Trabzon kentinin geçmisine,Trabzon?da futbolun gelisimine,eski baskanlara kisacasi Trabzonsor Tarihine isik tutuyor ve geçmisteki olaylardan alinmasi gereken dersleri muhtesem bir sekilde özetliyor. Velhasil-i kelam; Trabzonsporluyum diyen her insanin; Trabzonspor?un geçmisini ögrenmesi , geçmisten dersler almasi ve bugün üzerine düsen görevleri anlamasi ,Trabzonspor?u ve Trabzonspor?un misyonunu daha iyi anlamasi ve Trabzonspor?un haklarini her ortamda kahve edebiyatiyla degil de daha iyi bir dille savunabilmesi için bu kitabi mutlaka okumasi gerekmektedir,hem de tekrar tekrar...
    Bu duygularla 3 defa okudugum bu kitabin bir özetini çikardim,umarim bu özetten memnun kalir ve faydalanirsiniz..Özet de çok uzun oldugu için Admin arkadasim Kaya?nin da tavsiyesiyle ilk olarak özetin bir kismini gönderiyorum,devami gelecek..Ama asla özetiyle yetinmeyin, eger daha almadiysaniz bu Trabzonspor tarihinin ?kült? kitabini mutlaka edinin ve tekrar tekrar okuyun..Kitabi okuduktan sonra, damarlarinizdan akan bordo Trabzonsporlu kaninin daha da siddetli aktigini hissedeceksiniz..Saygilar..

Hakan KULAÇOGLU- SUNUS (SF 9):fficeffice" />

Trabzonspor,efsane nitelendirmesinde enflasyon yasayan Türk futbol kamuoyunun gerçek efsanesiydi. Zira efsane çaglar boyunca,kusaktan kusaga aktarilan ve olaganüstü canlilari, olaganüstü olaylari anlatan hikayelerdi. Oysa kupalari bir bir toplayabilmleri için lehlerine her türlü kosulun yaratildigi, ülkenin tüm zinde güçlerinin seferber oldugu kurumlarin sampiyon olmalari çok dogaldi; hikaye edilmeye degmezdi. Ancak... Istanbul disindan dis desteksiz mütevazi bir kulüp bu tuhaf ülkenin anomalili liginde sampiyon oluyorsa, durum olaganüstülülük arzederdi.. Hele o takim bu olmazi , yapilmazi tam 6 kez basarirsa iste ona, gönül rahatligiyla, yürekten agza dolan bir coskuyla ?efsane? denebilirdi..

Ista bu kitapta ,memleketin bir ucundan, kimsenin beklemedigi bir dönemde çikmis ve her türlü dengesizlige , adaletsizlige, acimasizliga ragmen zirveye oturmus, sayisiz kupa almis, Anadolu?nun ve dahi Trakya?nin gönlünde taht kurmus bir kurumun hikayesi anlatiliyor...

Örsan ÖYMEN- TRABZON VE FUTBOL (SF 15)

• Trabzonspor sadece Karadeniz?in degil tüm Türkiye?nin efsanesidir.

• Efsanevi olmak olagan olani degil olaganüstü olani gerçeklestirene atfedilecek bir sifattir. Bu anlamda GS?nin UEFA kupasini almasi , yani Türkiye?den bir takimin ilk defa Avrupa kupasi kazanmasi olaganüstüdür, bu anlamda efsanevi bir olaydir. Benzer biçimde Trabzonspor?un futbolda Istanbul tekelini kirmasi da efsanevi bir olaydir.

• Hafizasi olmayan birey veya toplum yok olmaya mahkumdur. Trabzonspor, Trabzonspor?a gönül verenler hafizalarini mutlaka zorlamali, bildiklerini anlatmali, ortak bir hafiza yaratmalilar.
    • [/list]

Alaattin KAZANCI- Bu Ates Sönmez: Krino Kafato (SF 45)

· Liverpool maçinda Ingilizler tarafindan hazirlanan kitapçikta yazanlar Trabzon gerçegini özetliyordu : ? Trabzonspor, dünyanin , tüm futbolculari kendi elinde büyüyen tek takimidir.?

Hakan DILEK- Ali Kemal : Çalim Attim, Horon Oynadim (SF 63)

· Biz onbes yasina kadar et görmedik,bunu hiçbir fotograf karesi anlatamaz..
      · Onu (Cemil Kaptandan bahsediliyor) Rize istedi büyük paralarla. Ölürüm de Trabzon?dan gitmem dedi. Çok az parasi olmasina ragmen futbolu birakti, Trabzon?u birakip disari çikmadi.
      · Biz Faroz?da toplanip deniz kenarinda balik yapardik. Kimle maçimiz var, Fenerbahçeyle. Hadi gidip topumuzu oynayalim da çabuk bitsin, gelip Faroz?da keyfimize bakalim derdik, o derecede güvenirdik kendimize. Necati derdi ki ?ula bu isinma isi nerden çikti??. Ben derdim ki ? atarim ayakkabilarimi oynar..?.
      · Fenerbahçe tuhafti, Istanbul tuhafti. Herkes kendi dünyasini yasiyordu. Faroz tadi yoktu denizinde de baliginda da. Oynamayacagim kardesim dedim oynamayacagim...

Iskender GÜNEN- Son Sampiyonlugun Öyküsü (SF 73)

· Yabanci teknik adamlara ve oyunculara sahip üç büyük Istanbul takiminin arasindan siyrilip, Türk teknik adam ve futbolcularinin gücünü birkez daha göstermenin hesabini yapiyorduk.
      · Bugün, gerçekten çok zorlu bir sezonda o günkü kosullarda ulastigimiz basarinin sirri nedir diye düsündügümde ?dayanisma, mücadele gücü, sorumluluk, kendimize ve arkadaslarimiza saygi, zorluklara gögüs germe direnci? geliyor aklima.bir de Necati Cumali?nin Trabzonu tanimlayan su dizeleri: ? Önü, huyunu suyunu hep bildigimiz, günü gününe uymaz sert Karadeniz.. Trabzonlu çatik kasli sakasiz ana ile babanin elinde büyüyor. Ekmegini kazanabilmek için, eline ayagina çabuk, çaliskan olmak, aklinin bütün gücünü ayaklandirmak zorunda. Trabzon oyun havalarinin kivrakligi, canliligi bu yasam serüveninin sonucu. O havalarin sevinç tasimasi bu yüzden. Dogayi yenen insanin sevinci.?

Devrim SAGIROGLU ? Ilk Biz Uyandik (SF 78)

· Biz Zeki Çol ile birlikte gazetenin tasra baskilarinda Trabzospor?u mansete çikarmaya basladik, bu takimi takip etmemiz gerektigi kanaatine varmis her maçina gidiyorduk. Milliyet?in spor müdürü Namik Sevik tasra baskilarini görmüyordu ama kendisine yöneltilen bazi sikayetler üzerine birgün beni çagirdi. ?Evladim, böyle yapma bu Trabzonspor?u abartma,ver yine iki sütun, üç sütun.. Ama mansete de çikarma?..
      · Trabzon?da TS FB?yi 1-0 yendi. TS?li Hüseyin?in attigi , ofsayt diye itiraz edilen pozisyon tam bizim oturdugumuz yerin hizasindaydi ve nizami goldü. FB?li Cemil?in iptal edilen golü de hakikaten ofsaytti. O aksam karli havada Besikdüzü?nde TRT?de özeti izledik; bir montaj yapmislar. Cemilinki için gol, Hüseyinki için ofsayt süphesi besleyecek sekilde takdim edildi.
      · Trabzonspor medyadaki yerini kendisi edinmistir. Bugün de Trabzonspor?a yer ayrilmasinin nedeni, 6 sampiyonlugun hatirindan da çok , aksi takdirde gelecek 2000 kaksla hatlarin kilitlenecegi, internet sitelerine küfür yagacagi endisesidir. Trabzonspor taraftari gariban da degildir çünkü,takipçidir.
      · Trabzonspor en güçlü oldugu zamanlarda bile medyada üvey evlatti.
      · 1980-1981 de Özkan Sümer Trabzonspor ile birlikte Milli Takimi da çalistiriyordu.. Ankara?da Gallere karsi muazzam bir oyun sergilemis ama sanssiz bir golle 1-0 kaybetmistik. Tüm medya, oynanan muazzam oyuna ragmen Özkan Sümeri yerden yere vurdu. Dorukta olduklari bir zamanda Özkan Sümere gösterilen bu tepki, Trabzonspor?un basarisini basinin hazmedemediginin açik bir göstergesiydi.
      · GS-BJK-FB disindaki tüm takimlari tutan, Trabzonspor?u tutmayan ama onun gerçeklestirdigi Anadolu Ihtilaline sempati duyan, kendi yer alamadiklari medyada Trabzonspor?un yer almasiyla tatmin olan insanlar, özellikle televizyonun yayginlasip MAY?in sik sik görünmeye baslamasiyla Trabzonspor?u artik sevmemeye baslamislardi.

ÖNEMLI NOT: Medyanin 30 sene önce de bugünkü gibi tarafgir oldugunu çok objektif bir biçimde açiklama cesareti gösteren Devrim Sagiroglu su anda Hürriyet?in FB muhabiridir.

Hakan KULAÇOGLU- Avrupa?nin Uçbeyligi: Trabzon (SF 87)

· Istanbul hegamonyasina karsi mutlak bir üstünlük saglamasi, onu yüzyillardir ihmal edildigine inanan Anadolu insaninin gözünde ne denli saygideger konuma getirdiyse, Avrupa zaferleri de batiya oranla geri kalmis bir toplumun kalbinde ayri bir yere otutrtmustu Trabzonspor?u..
      · Dönemin güçlü ekibi Liverpool, TS yenilgisinden sonra uzun süre maglubiyet görmez ve Avrupa Sampiyonu olur.
      · Trabzonspor?un Avrupa serüveninde her iki maçi da kaybederek elendigi turlarin sayisi çok azdir. Inatçi ve inançli futboluyla her rakibe karsi direnmesini, ayakta durmasini bilen bir kimligi vardir Bordo-Mavililerin.
      · Yakin zamana kadar, toplam galibiyet sayisi maglubiyet sayisindan fazla olan tek Türk takimidir Trabzonspor.
      · Trabzonspor, Türkiye liginde diger kent takimlarina ?zirve?nin herkesin hakki oldugunu hatirlatmistir.

Yasar MIRAÇ ? Ilk Trabzonspor Sairi (SF 99)

· 1984 yilinda Barcelona?ya yaptigim turistik gezi sirasinda, Barcelona takiminin büyüklügünü ve çok üyeli yapisini -100.000 den fazla üyesi var- gördükten sonra ben de Trabzonspor?un 100bin üyeli bir kulüp olabilecegini düsündüm. Çünkü, dünyada 5milyonu asan Trabzonlu yasamaktaydi. Trabzonspor parali baskanlarla degil Trabzonsporlularin imecesiyle ayakta durmaliydi. Trabzonspor ?un gücü böyle bir yapiyla daha da pekisirdi..

NOT: Buradan da anlasilacagi üzere 100.000 üye projemizin asil mimari, fikir babasi Yasar Miraç?tir. Sair yazisinin geri kalan kisminda da bu düsüncesini eski yönetimlere ilettigini ama düsüncesine itibar gösterilmedigini belirtmektedir.

Hakan KULAÇOGLU- Kim Kimi Tasimali ( SF 113)

· Sehirde yasayan hemen herkes aklini Trabzonspor?a yordugu için Trabzon?un kötü durumdaki ekonomisi yillarca konusulmadi.
      · O zamana kadar, Trabzon kökenli insanlarin disinda da pek çok futbolseveri kendi gönülbirligine katma basarisi göstermisti Trabzonspor. Zira onlar, ülkedeki parayi elinde tutan degil, aksine adaletsiz sosyal yapiya, dolayisiyla da ülkenin para babalarina karsi, içinde besledikleri olumsuz hisleri Trabzonspor?un futboldaki baskaldirisiyla bayraklastiran vatandaslardi.

Tanil BORA- Sundermann?la Yikilan Gelenek (SF 118)

· MAY ile birlikte Trabzonsor?da yönetimde ilk defa ?tek bir ses? hakim olmus.
      · MAY ile birlikte Trabzonspor?un manevi degerleri erozoyona ugramaya baslamis ve kulüpte ?Fenerbahçelilesmek? süreci baslamistir.?Fenerbahçelilesmek? demek: sürekli disaridan milyon dolarlik futbolcu almak demek, kendi kaynagindan yetisen gençlere artik itibar etmemek demek. Emin Cankurtaran gibi, Ali Sen gibi parali bir baskan demek. ?Fnerbahçelilesmek? demek, artik taraftarin da futbolcunun da hocalarinin da üstünde iste o parali baskan var demek.
      · Ali Kemal Faroz tribünün oldugu tarafta oynarken ilahlasirdi,devre degisip tribünün uzagina gittigi zaman bozulurdu.. taraftar takim için o derecede etkili bir itici güçtü.
      · Faroz seyircisi, bir gün önceden maç hazirligina baslayarak Fenerbahçelileri, Liverpoollari otel önünde sabaha kadar davul zurna çalip uyutmazdi.
      · Trabzonla ilgili unutamadigim sey: O sehrin nasil futbol koklayan,futbol soluyan bir yer oldugu.. Ümit vaadeden genç yeteneklerden nasil gözler parildayarak, torun sever gibi bahsedildigi.. Takimin, oyuncularin kötü durumunun, bir akrabanin çaresiz hastaligini konusurcasina derin bir kederle içlere islendigi.. Trabzonspor?un nasil bir aile meselesi gibi, bir seref ve haysiyet meselesi gibi hissedildigi. Orasi bir futbol yurdu,bir futbolkent,,çok açik...
      · Bordo-Mavi formadaki o yildizi gözardi etmeyin..

Hakan KULAÇOGLU- Futbolcu Kentin Neresinde? (SF 145)

· Mahallenin oyuncusunu maça nasil hazirladigi, oyuncunun uykusunun bölünmesin diye evinin etrafinda gürültü yapilmamasina ne denli özen gösterildigi masal gibi geliyor insana. Faroz?un kahvesindeki samimi dostluklar, ?Rüzgarin Oglu? sagaçik Ali Kemal?in Faroz tribünün önünde oynadigi yarilarda performansinin artmasi...
      Trabzon?da yasayan Trabzonsporlu, Bordo-Mavi forma altinda nitelikli oyuncular görmek istiyorsa, sehir ve camiada huzur ortami yaratmali en basta. Istanbul kulüpleriyleparasal rekabette çok geri kalan Trabzonspor?abu huzur ve sevgi ortami için gelmeli oyuncular. Trabzonspor?un sempatik, çekici, sarici sarmalayici bir görüntüsü olmali oyuncuya karsi. Sadece disaridan gelenler için degil, özkaynak yildizlari için de geçerli olmali bu..

bu yaziyi okuyan bir insanin trabzonsporlu olmamasi mümkün degil allaha sükrediyorumki trabzonda dogdum trabzonsporla büyüdüm trabzonsporla ölecegim kim bilir istanbul çoçuklari bu gerçeklerin varligini ne zaman fark edecek onlara bu gerçekleri göstermemiz lazim...

ayrica yaziyi yazan arkadasi tebrik ediyorum....[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Oğuzhan Turhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gerçekten etkileyici...

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Imzami Hakan Kulaçoglu'nun derledigi kitaptan esinlenerek yazdim..

Trabzonsporluyum diyen herkes okitabi okumali. Özellikle sampiyonlugu hiç görmemis olan jenerasyon..

Nereden
    İstanbul

burada berat arkadasima çok tesekkür ediyorum bize kitabin özetini çikarma zahmetinde bulunmus ve trabzonspor taraftarinin takimini gerçek anlamda tanimasina trabzonspor sevgisinin ne denli bir sevgi oldugu konusunda katkida bulunmustur.

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

En iyi taraftar Trabzonda... Aksini ancak istanbullular söyler. Biz hirçiniz. Biz agresifiz. Ama neden.. Çünkü biz Futbolu biliyoruz. Takimimiz kötü oynarsa elestiririz. Rakip takim iyi oynarsa Alkislariz. Varmi böyle bir seyirci... Göztepeliler iyi bilirler. Trabzonda onlari tribüne çagirip alkislamistik iyi bilirler.. Ama amaç iyiyi görmek degil.. Hedef istanbula kim çelme takarsa lekele.. Ya hani yattaraya yapilan igne nin çikardigi gürültüyü unuttukmu saniyorsunuz... Tam 1,5 saat program yapmadimi Star...Biz büyügüz. Bizden korkuyorlar.. Biz Futbolu adam gibi biliyoruz.. Göbekli spor adamlari gibi degil... Biz esit uygulamalarin yapildigi her yerde variz.. Haksizliga ise Karadeniz dalgasi gibi yürürüz... Yürümeyelim istiyorlar ama yürüyecegiz. Kusura bakmayin..Beyler ekmek paraniz elden gidiyor olsada biz yürüyecegiz...
    Kavga degil adalet istiyoruz. Bakin bizim saha ile Tribün arasindaki telleri kaldirdik.. OOOO dedi ist. yaygara yaptilar onca ne oldu... Biz futbolu biliyoruz.
    OKADAR...........

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Futbolu biliyor olmamizin -malesef- futbolcular üzerindeki etkisi olmasa bir de..

Ama tel örgülerin kalkmasinin ardindan ciddi boyutta, beklenilen ölçülerde tatsizlik çikmamis olmasina seyirci kaliyor bu basin bilinmez..

Bir gerçek var; bizden korkuyorlar..!

izmirdenayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Firtina,ihtilal,efsane kitabini ve Yine Sayin Kulaçoglu'nun Ameliyat Masasi adli kitabini da okudum...Kendisi bu konuya ciddi emek veren analiz yetenegi çok yüksek gurur duydugumuz bir taraftarimiz..

Yalniz ben burda yine bu konudan yola çikarak farkli bir bakis açisi getirecegim...

Evet kitaplar çok güzel,Sn.Kulaçoglu çok degerli bir Trabzonsporlu buna ben de katiliyorum...Peki bu kitaplardan sitemiz üyesi kaç kisi satin alma islemine girdi????...sitenin yaklasik 4500 üyesi var......Kitabin maliyeti de yüksek degil ve resmi sitemizde TS club da yayinlar alt basligiyla satisi var....

Arkadaslar hadi lütfen önce bir özeslestirimizi yapalim mi?????

Bu konuyla ilgili Ergun ATA'nin (YORUMSUZ) adli yazisini okumanizi tavsiye edecegim....

izmirdenayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yorumsuz!
    Ergun Ata
    eata@fanatik.com.tr
    Bir spor kulübünün sahip oldugu güç; yalnizca elindeki sporcu kadrosuna degil, saygin geçmisine, basariyi devamli kilan kurumsal yapisina ve gelecegin basarilarini hazirlayacak saglam mali kaynaklarina dayanmaktadir.

21.01.2005

Fenerbahçe, Galatasaray ve Besiktas?in, Avrupali rakiplerine göre çok geç kesfettikleri ?lisansli ürünler satisi? bu kulüpler için dev bir kazanç kapisi oldu. 3 kulübün geçen yil bu yoldan elde ettikleri gelirlerin toplami tam 35.5 milyon dolari buldu. Fenerbahçe 16 milyon dolarla en fazla ciro yapan kulüp olurken, Galatasaray 14 milyon dolar, Besiktas ise 5.5 milyon dolar ciroya ulastigini açikladi. (Hürriyet- 18 Ocak 2004)

Lisansli ürünlerin satisina baslanildigi 2003?te 140 bin, 2004?te 500 bin dolar ciroya ulasan Trabzonspor?un hedefi; 2005?te 2 milyon, 2006?da 7 milyon dolar ciroya ulasmaktir. (Genel Kurul Faaliyet Raporu)

Dikkat ediniz; lisansli ürünler satisindan Fenerbahçe 16 milyon dolar, Galatasaray 14 milyon dolar, Besiktas 5.5 milyon dolar, Trabzonspor ise 500 bin (yaziyla bes yüz bin) dolar ciro yapmis. Unutmadan; bu yil ve 2006 için hedefleri bayagi büyük koymus! (Ergun ATA)

?Bir transfer dönemi daha bitiyor, elin oglu Alex?le yetinmedi, Anelka?yi da aliyor. Birak yaa, bunlar tavuk bile alamazlar!? (Bir Trabzonspor taraftari)

?Parasiz yönetim istemiyoruz!? ?Para için futbolcu satani biz de satariz!? ?Paraniz yoksa çekin gidin!? vs (Trabzonspor?un bazi maçlarda atilan sloganlar)

Trabzonspor?un bir sehir takimi olmasina ragmen, kombine bilet satisindan yalnizca bir milyon dolar, bilet satisindan ise yalnizca 1.2 milyon dolar gelir elde etmesi sorgulanmasi gereken konudur. Rakiplerinin kimi zaman bir maçta elde ettikleri geliri, bütün sezonun toplaminda elde edebilen Trabzonspor; buna ragmen ayni rekabeti sürdürebilmektedir.(Genel Kurul Faaliyet Raporu)

?Yönetimle bedava bilet konusunda anlasamayan taraftar gruplari sessizlige büründü. Tiyatro seyreder gibi maç seyrettiler!? ?Bilet konusunda Baskan Atay Aktug ile tartisarak küfreden bir grup taraftar Ziya Bey Sitesi?ndeki lokal ile Avni Aker Tribünü altindaki TS Clup?in camlarini kirdi!? çesitli tarihlerdeki gazete haberleri)

?Özgür resmen Trabzonsporlu!? ?Trabzonspor 2 Polonyali?dan biriyle anlasti. Digerinin bonservis bedelinden indirim bekliyor.? ?Öncelik Brezilya?ya verilecek. Günes, Polonyali?yi bu nedenle beklemeye aldi.? (Transfer haberleri)

Pek bayramlik olmadi, farkindayiz. Trabzonsporlular kusura bakmasin ama bunlar birer gerçek...

Iyi bayramlar dilegiyle...
    Edited by: Çakir

Firtina, Ihtilal, Efsane kitabini uzun zamandir almak istiyordum ve ancak dün nasip oldu. Henüz kitaba baslayamadim ama ilk sayfanin arkasindaki rakamlari görünce çok üzüldüm. Kitap üç baski yapmis ve toplamda sadece 2000 adet basilmis. Böylesine degerli bir kitaba en azindan BMN olarak ilgi gösterelim. Imkani olan arkadaslar sahip olanlardan degil de, mutlaka satin alsin.

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kitabi zaten okumustum harika bir kitap tüm Trabzonsporlularin okumasi lazim. Tekrar çikarilan özetten hatirlamakiyi oldu. Yalniz mavi renkte yazilan yazilari okumak gözleri çok yoruyor. Rica ediyorum açik renkte tonlar kullanarak yazi yazmayin.... Okumakta güçlük çekiyoz...

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben kitabi okumadim ama bu yazidan sonra kesin alip okuyacagim.çünkü trabzonlumla ilgili güzel seyler okuyunca mutlu gururlu oluyorum

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor tarihi bu kadar ayrintili anlatilamazdi herhalde. Ancak malesef kitaba gösterilen ilgi istenilen seviyede degil. Bu kitabi bütün Trabzonsporlular alip okumali..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eline saglik Berat...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Çok iyi özetlemissin... Bu özeti okuyan derhal kitabi almaya gider herhalde...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı pacos_bill Nickli Üyeden Alıntı
    Firtina, Ihtilal, Efsane kitabini uzun zamandir almak istiyordum ve ancak dün nasip oldu. Henüz kitaba baslayamadim ama ilk sayfanin arkasindaki rakamlari görünce çok üzüldüm. Kitap üç baski yapmis ve toplamda sadece 2000 adet basilmis. Böylesine degerli bir kitaba en azindan BMN olarak ilgi gösterelim. Imkani olan arkadaslar sahip olanlardan degil de, mutlaka satin alsin.
    Sevgili pacos_bill,fficeffice" />

Sen bu üzüntüyü daha dün yasamissin. Ben ayni bilgiye yaklasik 6 ay önce ulasmis ve hissettigim üzüntü karsisinda ?Ben demek ki bugüne kadar hep mutlu yasamisim[/B]? demistim.

Ben o kitabi geçen yil okudugumda 37 yasinda bir Trabzonsporluydum. Kitabi okuduktan sonra yine Trabzonsporluyum ama artik baska bir insanim. Bu yasta bir sürü paha biçilmez sey ögrendim o kitaptan?

Aylar önce, Serbest Kürsü?deki ?Kitaplar[/B]? basliginda defalarca bu kitabi tavsiye ettim, ?Arkadaslar, her Trabzonsporlu bu kitabi mutlaka okumali[/B]? gibi seyler söyledim.

Kimsecikler orali olmadi. Dikkat ettim, basligin görüntülenme orani bile dogru dürüst degismedi. Arkadaslarin daha fazla ilgisini çekecek baska basliklar vardi orada çünkü? Ben de bunu bilmiyor degildim ama umut iste, ne yapacaksin?

Yine de bikacak degilim:

Arkadaslar, her Trabzonsporlu bu kitabi mutlaka okumali.. Ve hâttâ mümkün olsa taraftarlik okullari açilsa da, bu kitap oralarda ders kitabi olarak okutulsa?[/B]

Saygilar.

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kitabi ilk çiktigi günlerde aldim ve inanilmaz etkilendim...Sahip oldugum en degerli kitap diebilirim.Iki defa okudum,ve Trabzonsporluyum diyen herkese tavsiye ettim elimden geldigince...

Ama merak etmeyin,biraz geç de olsa,4 yil kadar sonra,okuttugum çocuklara gerekirse bu kitaptan soru soracaim,hepsine okutacagim...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

trabzona her gittigimde aliyom ama okuyamadan biri benden arakliyo insallah eylulde yine trabzondayim bu sefer sadri senerden alcam suluhana gecip okuyaacam bitmeden eve gitmek yok[img]smileys/smiley36.gif[/img]

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dun sevgili momentus (bulent abi) ile msn de guzel bir muhabbetimiz olmustu ve ikimizinde mutabik kaldigi sey bu kitabin ders kitabi gibi, sayfa sayfa, konu konu incelenmesi gerektigiydi.

biz bunu taraftarlar olarak yaparken, ayni seyi teknik yonetiminde futbolculara yapmasinin uygun olacagini dusunuyorum.

ya arkadaslar bir kampanya yapsak topluca bu kitaptan alip bmn icinde kitabi olmayan arakadaslara cekilisle hediye etsek nasil olur....

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gerçekten mükemmel bir fikirMAY Tesislerinde bu kitap ders olarak okutulmali,altyapiya yeni yazilandan en son transfer edilen yabanci oyuncuya kadar.

yazani birkez daha tebrik ediyorum

helal sana

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kitaptan yaptigim bu özetin 2. ve 3. bölümleri de forumun geçmis sayfalarinda mevcut..

Bu kitap Trabzonsporlunun el kitabidir, el kitabi olmalidir..Bu kitabi ne kadar çok kisi okursa Trabzonsporun gerçek misyonunu da o kadar kisi kavrayacak demektir.. Simon Kuper'in bir kitabini okumustum; "Futbol Asla Sadece Futbol Degildir".. Bu söz Trabzonspor için de geçerli.."Trabzonspor asla sadece bir futbol takimi degildir".. Trabzonspor bir firtinadir, Trabzonspor bir ihtilaldir, Trabzonspor bir efsanedir..

Okuyun okutturun...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)