Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 131 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oðlum Aðlamaklý bir ifade ile; "HERKESE YENÝLÝYORUZ..."

Tanju - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    38

arkadaþlar ben de hikayemi yazayým istedim...
    1985 doðumluyum yani þampiyonluk görmedim, Trabzonlu deðilim aslen Rize'liyim ama manisa'da doðdum büyüdüm, bu manisa'da trabzonspor'lu bulamazsýnýz, vardýr elbet yine birkaç kiþi ama onlarýn da futbolla arasý yoktur, ismim TANJU rahmetli amcam "Samsunsporlu" TANJU ÇOLAK'ý çok sevdiði için bana bu ismi vermiþ, ben küçüklüðümden beri çok kavgalar ettim TRABZONSPORUM için
    Dedem de tam fanatik TRABZONSPOR'lu beni çok maçlara götürdü izmir'e KSK,göztepe,altay maçlarýna, bu sevdanýn nedeni de dedemdir zaten. her trabzonporun yeniliþinde kýzdýrdýlar beni tek baþýma hep mücadele verdim, kahvelerde maç izlerken TRABZONSPOR'um gol atýnca tek baþýma sevindim, herkesin meraklý bakýþlarýna aldýrmadan. trabzonspor atkým boynumdan eksik olmaz, Trabzon'dan orjinal forma aldým arkasýna yazdýrdým 53 dancu, halý saha ma.larýnda giyiyorum. en son maçým 1-1 biten Manisa lig maçýydý, millet soruyo niye bu takým diye? o trabzon tribünü benim tribünüm, benim hemþerilerim, benim kültürüm, benim yaþam biçimim, BENÝM ÝNSANIM iþte bu yüzden...
    "53"

Recep KINALI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý efulim67 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ____ Büyük oðlum 9 yaþýnda; "Baba: "HERKESE YENÝLÝYORUZ..." Bu sözden sonra ona sadece þu cümlelerle teselli vermeye çalýþtým.
    " Oðlum bu takým bizim takýmýmýz, yeniliyor diye býrakamayýz ki ! Bir takým hep yeniyor diye tutulmaz. Biraz daha zaman geçsin yenmeye baþlayacaðýz."

____ Küçük oðlum 6 yaþýnda; o biraz üçkaðýtçý fýrsat kolluyor takým deðiþtirmek için. Az otorite boþluðu olsa hemen çarkedecek.

____ Birileri, birilerini durdursun artýk, GELECEÐÝMÝZÝ KAYBEDÝYORUZ.

Bu feryadýnýzý çok haklý buldum efulim67 ve sitemde yayýnlamayý uygun gördüm...
    "Beþ sene evvel ilk defa Samsun'a ayak bastýðým zaman bana kuvvet-i kalp veren vatandaþlarýmýn ilk safýnda kahraman Trabzonlularýn bulunduðunu asla unutmayacaðým."
    Mustafa Kemal Atatürk - 15 Eylül 1924

Muhammed KOÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

bu taraftarýn hakkýný ödeyemezler.bu çocuðun üzülmesine bile deðmez bunlar..
    devamý gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

bende aðlamaklý ve kýzgýn bir ifadeyle .................................................. .........N/Adiyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Trabzonspor Devi iki yýlý aþkýn süredir giderek dozajý arttýrýlan morfinlerle en sonunda uykuya daldýrýlmýþ bir durumda. Umarým uyanmasý çok vakit almaz. Yoksa kendimize baþka uðraþlar mý aramaya baþlayalým

MarceloTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

92 doðumluyum dolayýsýyla hiç þampiyonluk göremedim ve TS tarihinin en kötü dönemine rastgeldim.Çoðu zaman gerçekleri konuþtuðum için 'doðru söyleyeni 9 köyden kovarlar' misali aman sen ne biçim TSlisin de senin gibi TSli olmaz olsun yeni nesil iþte ne anlar gibi yorumlarý karþýlýðýnda çokça aldýk hala da alýyoruz gerçi bunlara alýþtým

Çoðu zaman insanda sinir býrakmayan takýmýn formasýna baktýðýmda tüm sinirim geçiyor, þampiyonluk hayallerine dalýyorumSonuç olarak ''Sevinmek için Sevmedik'' !!

Bu arada küçük yaþtakilerin TS'yi tutma oranýnýn giderek azaldýðýný görmek için araþtýrmaya da gerek yok.Sokaða çýktýðýnýzda anlayabilirsiniz..
    7-7-7-7-7-7-7

Muhammed KOÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

evet trabzonda bile diðer takýmlara duyulan ilgi daha fazla.çocuk taraftar oraný en az olan biziz herhalde..
    devamý gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý mk_ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    evet trabzonda bile diðer takýmlara duyulan ilgi daha fazla.çocuk taraftar oraný en az olan biziz herhalde..
    evet bende anlamýyorum trabzonlu trabzonsporu tutmuyor þok oluyorum.

EÐÝTÝM ÞART!!!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

buarada benimde kardeþim abi neden yeniliyoruz diyo. televizyonda sol üst köþede ts yi 0 görmesin diye kanal deðiþtiriyorum

EÐÝTÝM ÞART!!!

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý RMZTS61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ne Demek yol yakýnken vazgeçir Mutlu deðilsen sen deðiþtir takýmýný!!
    ufak bi espiri yaptým.söylediðin lafa bak.heyyy Allahýmmmm yaa...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

l-m - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

3 benzer örneðim var benim de:

1. Ýstanbul'da yaþýyorum. Her sene düzenli olarak memlekete giderim, amcamýn torunuyla maç yapýyoruz,8-9 yaþlarýnda, ben Trabzonspor'luyum dedim ve kalemi seçtim, sen de seç dedim sonra, ben Beþiktaþ'lýyým deyince kýzdým ve maç baþlamadan bitti. Çocuk þaþýrdý, benden böyle bir tepki beklemiyordu. Ben sakinleþince sordum, neden Beþiktaþ diye? "Çocuklar Duymasýn" dizisindeki havuç lakaplý çocuðun Beþiktaþ'lý olmasýndan ötürü Beþiktaþ'ý tuttuðunu söyledi, hemen Akçaabat'ta sokaða çýktýk, gittik forma almaya, küçük forma bulamadýk ama bol da olsa bir forma aldýk. Maça da götürdük, yaptýk Trabzonspor'lu, þimdi sürekli sýnýfta azýnlýkta olduðundan ve sürekli maðlubiyetler yüzünden üzüldüðünü tahmin ediyorum. O da benim gibi, kabullenmeyecek, alýþmayacak.

2. Çok yakýn akrabamýn 5 yaþýndaki torunu haykýrýyor: "Dede ben artýk Trabzonspor'u tutmak istemiyorum." Neden oðlum diye soruyor dede ve aldýðý cevap ayný : "Hep yeniliyoruz"

3. Ýstanbul Gaziosmanpaþa'dayým. 5 yaþýndaki bir çocuk bisikletinde oturuyor. Üstünde Trabzonspor formasý, sýrtýnda 61 numara. Baðýrýyorum : "Gökdeniz! Gökdeniz!". Ses yok. Yanýna gidiyorum. "Trabzonspor'lusun öyle mi" diye soruyorum? Hayýr diyor çocuk. Þaþkýnlýðýmý üzerime atamadan soruyorum "peki hangi takýmlýsýn"? Cevap belki de duymayý tahmin edeceðim son cevap : "Fenerbahçe". "Peki neden Trabzonspor formasý giyiyorsun" diye soruyorum. Cevap içimi acýtýyor : "Babam Trabzonspor'lu, üzülmesin diye".

O günden beri Trabzonspor formalý küçük bir çocuk gördüm mü içim acýr, öyle görünüyor ki daha çok acýyacak..

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

utanmazlar . geleceðimizlede oynuyorlar!
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Kadir Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bizim ufaklýklar Allahtan fanatik, her yenilgiden sonra "ulan bu nuri'nin..." diye lafa baþlýyorlar. Bu çocuklar böyle acý çek çeke büyüyünce Allah'ýn izniyle bir þey olmaz onlara daha.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Gazetedeki köþemde bu konuyu doðrudan iþledim, baþka konular arasýnda yine deðindim ama BMN ahalisinin medyada en çok takip ettiði sayfa (hâttâ pek çok üyenin okuduðu tek sayfa) BMN Genel kýsmý olduðu için benim söylediklerim kimsenin bir kulaðýndan girip ötekinden bile çýkmadý, çünkü ötekinden çýkmasý için önce berikinden girmesi lazým.

Arkadaþlar,

Bu konuda, yani yeni nesillerin Trabzonsporlu olup olmamasý konusunda büyük bir yanýlgýya düþüyor, sonra da gelip buralarda aðlama duvarlarý inþa ediyoruz.

Trabzonspor'u sadece bir futbol kulübü olarak alýr, geçmiþini, bugününü ve geleceðini ona göre þekillendirmeye, algýlamaya kalkarsanýz, çoluk çocuðunuza, yeðeninize, kardeþinize de öyle belletirseniz elbette bu sonu gelmeyen kabuslarla yeni nesilleri kaybedersiniz. Fakat öyle deðil. Trabzonspor'un arkasýnda muazzam bir tarihi, kültürel ve sosyolojik birikim vardýr. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan da zaten bu birikimdir. Trabzonspor o birikimin hem meyvesi hem de parçasýdýr, gökten rastgele þehrin üstüne düþmüþ bir meteor parçasý deðil.

Trabzonspor kemençedir, Trabzonspor davul zurnadýr, Trabzonspor horondur, Trabzonspor hoptektir, Trabzonspor hamsidir, Trabzonspor mýsýrdýr, Trabzonspor fýndýktýr, Trabzonspor balýkçý teknesidir, Trabzonspor tereyaðýdýr, Trabzonspor kuymaktýr, Trabzonspor yaylanýn soðuk suyudur, Trabzonspor Kazým'dýr...

Daha sayayým mý?

Eðer bu deðerleri yeni nesillere aþýlayacak olursanýz endiþe etmenize gerek kalmaz. Kendiliðinden Trabzonsporlu olurlar zaten. Geçenlerde televizyonda bir belgeselin jenerik müziðinde belli belirsiz kemençe sesini duyan 6 yaþýndaki yeðenimle 3,5 yaþýndaki oðlum derhal elele tutuþup horona baþladýlar. Trabzonspor benim için bir baþarý mekanizmasý deðil yaþam biçimidir, üst kimliktir. Çocuklarým için de öyle olacaktýr. Þampiyon olup olmamasý, klasmandaki yeri önemli deðildir.

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Trabzonumuz' un yöresel özellikleri ve kültürel etkinlikleri tabii ki Trabzonsporumuz' u oluþturan ham maddelerdendir..

Ama artýk kendi sýnýrlarýnýn dýþýna çýkmayý baþarmýþ, dünyanýn farklý ülkelerindeki gurbetçilerimizden ülkenin farklý þehirlerine mensup vatandaþlarýna kadar geniþ bir taraftar potansiyeline sahip koskoca bir camiayý Trabzon sýnýrlarý içerisine sýkýþtýrarak yöreselleþtirmek de bana kalýrsa çok duygusal bir davranýþ olsa gerek..

Hayatýnda kuymak yememiþ, fýndýk toplamamýþ, balýk tutmamýþ ya da horon tepmemiþ bir çok insan var Trabzonspor' u tutan. Önemli olan iþte bunlarý Trabzonspor' lu yapabilmek. Asýl zenginlik iþte bu.. Trabzonspor doðuþtan Trabzon' lu olmayan taraftarlarýnýn daha da artmasý ile büyüklüðünü koruyabilir..

Trabzonspor' un adý olmasa Trabzon' un adý kaç kez görülür gazete sütunlarýnda? Kaç kez geçer Trabzon' un adý TV lerde? Bir Samsun, Adana, Antep, Bursa, Ýzmit gibi Trabzon' u ekonomik ve kültürel açýdan 3 e katlayacak þehirlerin adý bile anýlmazken Trabzon neden onlardan çok daha popüler? Kuymaký ile mi, yoksa horonu ile mi? Tabii ki futbolu ile. Trabzonsporum sayesinde..

Trabzonspor Trabzon' dan özellikle sportif anlamda daha deðerlidir. Gerçek budur. Fenerbahçe olmasa Türkiye' de kaç kiþi Kadýköy' ün adýný duyardý? Deðerlerimizi tabii ki bileceðiz ve sahip çýkacaðýz ama Trabzonsporumuz' u da global þartlara uygun hale getirip Dünya Piyasasý' na modern bir anlayýþla sunacaðýz.

Tabii büyük bir camia olarak kalmayý hala istiyorsak..
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Fena halde yanýlýyorsunuz. Trabzonspor o deðerlerden baðýmsýz bir kavram ya da olgu deðildir, onlar ve Trabzonspor bir bütünün parçalarýdýr. Trabzonspor'un arkasýndaki tarihi, kültürel, sosyolojik deðerlere vurgu yapmak, Trabzonspor'u besleyen ana damarlarýn onlar olduðuna iþaret etmek nasýl olur da camiayý þehre hapsetmek olarak telakki edilebilir? Bir önceki mesajýmda ifade etmeye çalýþtýðým gibi esas tehlike, Trabzonspor'u sadece bir futbol kulübü olarak algýlamaktýr ve bu baþarý odaklý bir zihniyeti beraberinde getirir. Baþarý da gelmeyince yeni nesillerin Trabzonspor taraftarý olmalarý için bir sebepleri kalmaz.

Sonra Trabzonspor ile özdeþleþtirdiðim deðerler sadece Trabzon coðrafyasýnda mý yaþamakta, yaþatýlmaktadýr? Fýndýk sadece orada mý tüketiliyor örneðin? Kazým Koyuncu Hopa'da mý meþhur olmuþtur? Anadolu Ateþi'nin en çok ilgi çeken, en çok alkýþ alan kýsmý hangi kýsmýdýr? Ýstanbul'da düzenlenen Eurovision Þarký Yarýþmasý'nda izleyen bütün ülkeleri kendine hayran býrakmamýþ mýdýr? Vesaire...

Trabzonspor Trabzon þehrinden daha çok tanýnýyor olabilir. Fakat burada yine baþa dönmek durumundayýz, birbirinden baðýmsýz kavramlardan bahsetmiyoruz. Zaten Trabzon'un bünyesinden neþet etmiþ bir varlýk Trabzon'u tanýtmýþtýr. Dýþarýdan gelen bir nesne deðildir ki Trabzonspor. Anzer balý misali... O bal olmasaydý kimse Anzer'i bilmezdi, fakat gelin görün ki o bal da Anzer'in kendine özgü doðal ortamýndan baþka yerde yetiþmiyor.

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Alýntý Bülent Þirin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fena halde yanýlýyorsunuz.
    Bana kalýrsa hiç sanmýyorum
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

"Fena halde yanýlýyorsunuz" kesinlik ihtiva eden bir iddiadýr. Nitekim ayrýntýlarýyla izahýný yapmaya da çalýþtým, çünkü tek bir cümleyle kestirip atmak, iddianýn üzerine inþa edildiði zeminin saðlamlýðýný tartýþýlýr hale getirir.

Siz de bir önceki mesajýmda yer alan izahatýn ýþýðýnda neden iddianýzda ýsrarlý olduðunuzu açýklarsanýz tartýþma daha verimli hale gelecektir.

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

"biz Seni Sevinmek Icin Sevmedik....ama Bukadar Aglatta Demedik Be Trabzonum"

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

bu çocuðun üzüldüðünün onda biri kadar üzülüyordur futbolcular
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

halil ibo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bu yara benimde içimde kanamaya devam ediyor.Fakat sevgili Bülent beyinde dediði gibi deðerlerimizi,onlara sahip çýkarak ve onlarý yeni nesillere aktararak yaþatabiliriz.Birþeyer yapmalýyýz,oturup aðlayarak çözüm üretmiþ olmuyoruz.
    Beklemeyi bilen amacýna ulaþýr. JOSEPH DE VILLELE.

***NiLLYyY*** - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý kübraTs Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benimde kücük kuzenlerim var ayni sorulari soruyorlar bana "kübra abla niye bu kadar kötüyüz,niye hep yeniliyoruz..." ve insan gercekten ne cevap verecegini bilmiyor herzamanki "O yensede yenilsede bizim büyük Trabzonsporumuz" "daha iyi olacak..." gibi seyler diyebiliyoruz ancakYüregim oynuyor baska takim tutacaklar diye...
    benim kuzenler(ikiside kiz) cocukluklarinda degistirdi takimi neymis ts iyi degilmis..biri fenerli oldu biri salatali..gerci onlar futbol dan anladiklarindan degil daha cok moda ya uymak icin yaptilar ne olursa olsun ailelerimizden böyle gördük biz: ölümüne trabzonluyuz. aile yi birakin insan memleketinin takimini satar mi?

Tokat Ýl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Yaþ
    58

oftaþ maçýný izlerken oðlum 1-1 iken uyumuþtu. akþam uyanýncada söylemedim yenildiðimizi. Ertesi gün ablasý söylemiþ yenildiniz diye.

Dün akþam oðlum aynen þöle diyor. "baba biz hep yenilsekde Trabzonsporu býrakmayacaz. Hep onu tutacaz. Ben büyüyünce Trabzonspora futbolcu olacamya. o zaman gölleri ben atarým. her maçý 6-0 alýrýz"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Cumartesi iþten geç çýktýðým için eve anca maçýn ilk 20 dk. yetiþtim.10 yaþýndaki Yeðenim kapýda üstünde TS formasý ve altýnda TS eþortmaný ile maç yapýyordu.Oðlum dedim maçý izlemiyormusun.Unuttum hala dedi.Beraber eve çýktýk ve TV açtým maç 1-0 o an ikimizde nasýl bir çýðlýk attýk.ve baþladýk maçý izlemeye.o ilk yarý arasý tekrar aþaða arkadaþlarýnýn yanýna indi.ve maç bitti yuarý geldi.Hala genemi yenildik dedi. Tek cümle bu oldu.Gene ayný üzerindekiler ile aþaða indi.

Haftanýn 7 günü forma giyen.Eþortmanlarýnýn kurumasýný bile beklemeden yarý ýslak giyinen.Çorplarý bile TS olan.Okulda hocasýnýn flutünü görünce oðlum sizin aile de bir þeymi var manyakmýsnýz siz herþeyiniz TS ürünü diyen bir hocaya kýzan.Yenildiði halde arkadaþlarýnýn onla dalga geçmesini bile umursamayan biir erkek yeðene sahibim biliyorum içinde fýrtýnalar kopuyo.Ama onun yüreði o yüreksiz sahada oynayan adamalrdan daha kocaman ve daha çok TS aþký dolu olduðunu biliyorum.

2- 4 yaþýndaki yeðenime sana çýkolata alacaðým sen FB tut diyen bir arkadaþýma 4 yaþýndaki uþaðýn verdiði cevap þudur : ben FB tutmama FB ............... derim. noktalý yerler anlamýþsýnýzdýr.sadece 4 yaþýnda bu uþak.
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

yaw bizki ole bi aþýlamýþlarki

4 kuzen trabzon formalarýyla yatardýk çýkarmazdýk üzerimizden

isimlerimizi bile söylemezdik birbirimize

bana hami kardeþime sarýþýn diye abdullah biri ona benziyor diye ogün birimiz kalýplý diye ünaldý

dayýmlar bile olem seslenirdi bize

hey gidi günler hey

EÐÝTÝM ÞART!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)