Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Intel mi, AMD mi?

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bu Amd fanatikliği ve intel düşmanlığını anlamış değilim. Sanki İntel acımasız kapitalist bir firma ama Amd babasının hayrına işlemci dağıtıyor.

Hangisi işinize gelirse onu alın.
    benim tercihim Core 2 duo E6850 3.0 Ghz 1333 Mhz Fsb

Tekelcilik farklı bir olay.Çoğu program windows olmazsa çalışmıyor,mozilla ile çalışmayan siteler bile var.
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Amd torian çift çekirdekli mıdır nedir ondan benim ki Gayet iyi performans sağlıyor ben onu kullanıyorum tavsiye de ederim.

Bu piyasa da intel 1 numara benden söylemesi ama.4 çekirdekli işlemcileri de piyasaya sundular bu rekabeti İntel büyük ölcüde kazanır
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı kuTaDgU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnter bencede iyi takım
    Lakin AMD Amsterdam United falan mı?
    Anlamadım
    Athletico Madrid mi yoksa?
    Neyse kadro kalitesi bakımında İnter..
    Duruş olarak kesinlikle Atletico Madrid...
    ne diyim hocam yaptın gene yapacagını

mükemmelsin..
    Hadi eyvallah..

Cabri61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Favorim İntel

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bende alırken intel aldım o zaman amd de ısınma problemleri vardı şimdi durum nedir bilmiyorum.
    elbet bir gün toprak olup gideceğiz...
    TRABZONLU DOĞDUK TRABZONSPORLU ÖLECEĞİZ...
    legends never die ...

Hamdi Kalaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

bence amd hem ucuz,hem çizim programlarında (3d studio max,autocad,3dsolids vb...) hemde oyunlarda çok güzel performans veriyor.2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum tavsiye eder.şu anda kullandığım Amd Athlon +4200 x2 Core Duo.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı lazLORD61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu anda kullandığım Amd Athlon +4200 x2 Core Duo.
    Şu kısacık yazı bile bu başlığın cevabıdır. Amd'nin çift çekirdekli işlemcisini ifade edebilmek için Intel işlemcinin ismini yazıyorsun. Core Duo ismi Intel işlemcilere özeldir.
    Core Duo, Core 2 Duo, Core 2 Quad tıpkı pentium gibi bir marka oldu.

Önceden insanlar bilgisayar alırken Pentium olsun derlerdi.
    Şimdide core 2 duo olsun diyorlar. Amd'cilerde core 2 duo gibi diyor

Kim ne derse desin Amd, Intel'in teknolojisi bir yana, pazarlama teknikleriyle bile başa çıkamaz.
    "Arkasından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz. Köpekleri bilmem ama bu kurta Trabzonspor'un çok ihtiyacı var"

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Oyun oynamayacaksınız hiçbiri farketmez ama yok oyun oynayacağım performans lazım diyorsanzı Amd'den şaşmayın.

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar işin uzmanı olarak 1-2 şey söylemek istiyorum.

Önemli noktalar :

1 ) Oyun oynayacaksan AMD'den şaşmayacaksın devri eskiden idi.

2 ) Amd ' ler önceden ısınıyordu.Artık zarar verici derecelere çıkan işlemciler neredeyse piyasada kalmadı bile.

3 ) Bu işin fanatikliği olmaz,bir devir biri öndedir,başka bir devir diğeri.

4 ) DEVİR İntel devri...

Neden mi ?

Hemen kısaca açıklayayım...

Zamanının P4 işlemcileri..İntel o dönemler tek el gibi bir şeydi.Ve bütün kullamıcılar mahkum sayılardı.İntelin kullandığı mimari nin adı NETBURST'dür.Bir örnek ile açıklar isek,bir dikiş makinası düşünün,kumaşa her 1 vuruşu 1 delik açıyor.Bunu aklımızın bir kenarına yazalım.P4 lerin en büyük dezavantajı ise 1 aşırı ısınması 2 PSU (power supply) dan gereğinden çok daha fazla elektrik çekmesi.(P4 3.0 tam tamına 135 W gereksinim duyuyor!)

Daha sonra ne oldu ?

Amd piyasaya girdi,amd nin tutulma sebebi ise,intelin aksine düşük saatt hızların işlemciler çıkardılar.Ama bi gariplik vardı,intelin 3.2 ghz 'de çalışan P4 işlemcisini Amd nin 2.2ghz de çalışan işlemcisi bütün testlerde (video encoding,oyun,3d marktaki işlemci puanları,winrar vs vs) olarak resmen yerin dibine soktu...

Amd nin kullandığı mimari farklı idi çünkü.Onu da yukarıda ki örneğe benzeterek açıklarsak : Aynı dikiş makinasının ucundaki iğneyi 3 başlı düşünün.1 vurul yapıldığında kumaşta 3 delik açıyor...
    Yani düşük mhz çok iş.mhz başına paylaşılan iş miktarı artırılınca,düşük mhz de işlemciler bile 3.2 hatta 3.8 ghz lere varan işlemcileri rezil etti....
    Düşünsenize P4 den 45 W daha az harcayan,2.2 ghz de çalışan,ama P4 ün en az %40 daha performanslısı bir işlemci çıktı(Amd 90W çeken işlemcileri üsrmüştü o dönem)

Şimdi neden intel ?

İntel,bu teknolojiyi amd den aldı.Kopyaladı aslında.Ve kendi geliştirdi,adına da Core 2 Duo dedi.Çalışma prensipleri tamamen aynı ama intel daha akılcı bir ekleme yaptı.Amd nin işlemcilerinde ki çekirdeğe gömülmüş ön belleği çekirdek dışına çıkardı.Artı olarak Kuzey köprüsü diye tabir edilen çipsetlerini geliştirdi(işlemci fanının hemen altındaki küçük bloğun altındaki çip)...
    Bunun sonucu olarakta Core2Duo serisi Amd nin işlemcileri yerle bir etti.
    (performansta %20 ila %50 arası fark,65W güç gereksinimi,ÇOK İYİ Overclock yeteneği)

Hala daha amd Core2Duo ya yeterli bir cevabı verebilmiş değil ne yazık ki...Ne yazık ki diyorum,ne intelin tekel olması bizim işimize gelir ne de AMD nin...

Örnek TİGİN yöneticimizin önerdiği işlemci şu anda dünyanın en iyi çift çekirdekli işlemcisidir !

Bir tavsiye : İşlemci alacaksanız,paranız da AMD nin ... modeline yetiyorsa,ne yapıp edin 2,3 kuruş daha ilave edin,E serisi işlemci alın...E2140,E2160,E2180,E2200,E4300,E4400,E4500,E 6300,E6320,E6400,E6420,E6600,E6700,E6850,E6550,E67 50 VS VS...

Tekrar etmekte fayda var,DÖNEM intel dönemi...2002 yılında olsa idik,İntele dönüp bakmayın bile,derdim...

Bu arada : Eğer bilgisyar toplamak isteyen,ya da bilgisayarına herhangi bir parça almak isteyen ama kararsız kalan,ya da yeterli bilgisi olmayan,ne bileyim sistem tavsiyesi isteyen,UYGUN FİYATLI VE SATIŞ SONRASI HİZMETİ TÜRKİYEYE FAZLA OLAN alışveriş mağalarının isim adres web sitelerine ihtiyaç bulunan arkadaşlar,çekinmeden sorabilirler,seve seve yardımcı olurum...İşim bu...Türkiyenin diğer en büyük elektronik vs forumlarında günde yüzlerce sistem toplamak isteyen arkadaşlara yardımcı olurken BMN yi unutmayalım

İster buradan ister PM isterseniz msn
    Msn : Lazoliii@hotmail.com
    Konu Emiroğlu tarafından (12.01.2008 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.
    Kendini geliştirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün değildir(!). Yeniden yapılanalım(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattık(!).

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Aslında burada karşılaştırma yapmak yanlış. Kullancının istekleri ve kriterlerine göre her ikiside olabilir. Bu iki donanıma eklemeler yapıp (uyumlu donanımlar) isteğinize göre ikisindende farklı performanslar alabilirsiniz.

'' Amd nin işlemcilerinde ki çekirdeğe gömülmüş ön belleği çekirdek dışına çıkardı.Artı olarak Kuzey köprüsü...'' . Bilgisayar alırken bunları sormak hiç gelmemişti aklıma

Nereden
    İstanbul

Alıntı Samet Türkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında burada karşılaştırma yapmak yanlış. Kullancının istekleri ve kriterlerine göre her ikiside olabilir. Bu iki donanıma eklemeler yapıp (uyumlu donanımlar) isteğinize göre ikisindende farklı performanslar alabilirsiniz.

'' Amd nin işlemcilerinde ki çekirdeğe gömülmüş ön belleği çekirdek dışına çıkardı.Artı olarak Kuzey köprüsü...'' . Bilgisayar alırken bunları sormak hiç gelmemişti aklıma
    İşlemci alırlen sorucan kardeş aslında.Bigisayar dersen bir sürü şey daha girer işin içine...
    Kendini geliştirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün değildir(!). Yeniden yapılanalım(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattık(!).

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kısacık yazı bile bu başlığın cevabıdır. Amd'nin çift çekirdekli işlemcisini ifade edebilmek için Intel işlemcinin ismini yazıyorsun. Core Duo ismi Intel işlemcilere özeldir.
    Core Duo, Core 2 Duo, Core 2 Quad tıpkı pentium gibi bir marka oldu.

Önceden insanlar bilgisayar alırken Pentium olsun derlerdi.
    Şimdide core 2 duo olsun diyorlar. Amd'cilerde core 2 duo gibi diyor

Kim ne derse desin Amd, Intel'in teknolojisi bir yana, pazarlama teknikleriyle bile başa çıkamaz.
    ne dersen de ticin efendi intel en kralını da yapsa fiyat olarak amd intele 5 takar 3 le çarpar 2ye böler

pahalı olan bir şey elbet kalitelidir.. ama bu kadar fark varken biraz düşük olsun demek mantıklı..
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Egemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne dersen de ticin efendi intel en kralını da yapsa fiyat olarak amd intele 5 takar 3 le çarpar 2ye böler

pahalı olan bir şey elbet kalitelidir.. ama bu kadar fark varken biraz düşük olsun demek mantıklı..
    Egemen Amd elbette ucuz. Ucuz olmak zorunda. Hem dandik hem pahalı olunmaz. Birisi eksik olacak ki onunda alıcı olsun.
    "Arkasından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz. Köpekleri bilmem ama bu kurta Trabzonspor'un çok ihtiyacı var"

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

amd nin oyun performansı intel den daha iyi.2.5 yıldır amd kullanyorum ve memnunum
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Emiroğlu durumu özetlemiş ve reklamıda yapmış
    Büyük Takım Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Nereden
    İstanbul

Alıntı abcdef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emiroğlu durumu özetlemiş ve reklamıda yapmış

Abicim bi yanlış olmasın.Reklam diyince 2 şey söylemek istiyorum

Kesinlikle herhangi bir markanın reklamını yapmak ASLA değil niyetim.
    Eğer bilgisayar toplamak veya herhangi bir parça alınması gibi yardım isteyen bir arkadaş olursa da KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE bir ücret talebi ASLA olamaz.Bunu düzelteyim.Konuşulması bile hoş değil.Amacım kardeşlerime/abilerime yardımcı olabileceğimi,bir istekleri arzuları problemleri olduğunda en doğru yere yönlendirebileceğimi anlatmak istedim.

Yardımcı olacağım,bilgisayarın herhangi bir parçası hakkında herhangi bir probleminiz,yeni bir bilgisyar parçası alımında nelere dikkat etmeniz gerektiği,türkiyeden güvenle alabileceğiniz siteler,sattıktan sonra malının arkasında duran üreticiler,kısacası BİLGİSAYAR adına ne probleminiz var ise elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

Reklam yapmak kesinlikle değil amacım.Lütfen yanlış anlaşılmasın,sadece aklınızda bulunsun istedim.Bu kardeşiniz/abiniz her türlü desteği renktaşlarına sağlayacaktır....,

Bunu demek istemiştim.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Misina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amd nin oyun performansı intel den daha iyi.2.5 yıldır amd kullanyorum ve memnunum
    Abi öyle bir şey yok.Bunu anlatmaya çalıştım en yukarıdaki mesajımda.Lütfen yanlış yönlendirmeyelim...

Tabi ki memnun olacaksınız,sonuçta AMD !
    Ama daha yukarılarda performans isteyen için devir İntel devri...

2002 yılı olsa idi,tanıdığım kimseye ASLA intel aldırmazdım.Ama şu anda İntel 1 adım önde...

Hamle sırası AMD ' de ... Bekliyoruz...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Emiroğlu merak etme yanlış anlaşılmıyorsun veya kendi adıma anlaşılmadım.

araya sadece biraz espiri katayım dedim

Bu arada AMD Phenom diyorum tek geçiyorum !
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

AMD Phenom çok ucuzladı..

Tafsiye Ederim Herkeze...
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

8 yıldır intel kullanıyorum ...gayet iyi...

amd hakkında bilmediğim için yorum yapamayacağım...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Amd Phenom(4 çekirdek işlemci) şuanda çok uygun fiyattalar.

Phenom X4 9600 2.3Ghz 2MB L3 Chache 65nm CPU 433 YTL

Phenom X4 9600 Black 2.3Ghz 2MB L3 Chache 65nm CPU 433 YTL
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence de İntel.. Amd bir dönem oyun performansıyla falan cidden iyiydi ama.. İşte ama.. İntel herzaman 1. seçenektir
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Intel derim...

Kullandığım: Intel CPU E8400 3.0 Ghz 1333MHz 6MB Core2Duo
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Emiroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi öyle bir şey yok.Bunu anlatmaya çalıştım en yukarıdaki mesajımda.Lütfen yanlış yönlendirmeyelim...

Tabi ki memnun olacaksınız,sonuçta AMD !
    Ama daha yukarılarda performans isteyen için devir İntel devri...

2002 yılı olsa idi,tanıdığım kimseye ASLA intel aldırmazdım.Ama şu anda İntel 1 adım önde...

Hamle sırası AMD ' de ... Bekliyoruz...

üstad ben amd den memnunun.İntelin adı bile fiyatını uçurmaya yetiyor.Bana göre Amd nin İntel den aşağı kalır yanı yok.Sırf adı var diye İntel e bir dünya para ödemek pek akıl işi değil.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben intel Core2 Duo 2,2 işlemci kullanıyorum...gayet de memnunum....amd hiç kullanmadım fazla bilgim de yok açıkçası

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)