Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübe Futbolcu Al ''Satýlýnca Paraný Geri Al'' Yöntemi...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Standart Kulübe Futbolcu Al ''Satýlýnca Paraný Geri Al'' Yöntemi...

Evet pek kar'lý bir iþ deðil gibi gözüküyor Trabzonspor'a futbolcu alýp,satmak.

Ama her seçim döneminde,kaos döneminde adýn ileri gelenler diye anýlacak.
    Camiadan sýrf maddi gücünden ötürü saygý sevgi hürmet göreceksin.

Ama camiadan aldýðýn bu manevi desteði hiçbir zaman nakte dönüþtürmeyeceksin.

Bu bir vazifedir.
    Taraftarýn gücü yetse buna da el atacakta,o rakamlarýn organizasyonu zor þimdilik.
    Çok dara düþersek onuda birgün yapacaðýz gibime geliyor..

Kýsa ve net;Onlar kendilerini biliyor.

Kulübün size gerçekten ihtiyacý var.

Alýn ve hediye edin demiyoruz.

Ýþ adamý iseniz,bu da bir yatýrým,alýn sonrada sözleþmeleri uyarýnca satýn..

At alýp koþturmaya ne kadar benziyor bilmiyorum.

Ama bunu yapýn.

Ýleri gelenler.
    Gelin bakalým ileri ve öne doðru...

Kahraman olma þansýnýz devam ediyor,ileri gelen piyasa da çok.

CanÝlker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Yaþ
    40

valla bunu hiçkimse yapmaz çünkü biz hiçbir futbolcumuzu satamýyoruz hepsi kaçýyor. sen þuna kýsaca paraný hibe et yöntemi desene

ewet gayet mantýklý. bu düþünceye katýlýyorum.
    hem paralarýný bir daha geri almasalar ne olurki?dokunurmu bu ileri gelenlere bir þeymi kaybederler..aksine cok þey kazanýrlar.
    ''ÞAMPÝYONLUK YAKIÞACAK ÞEHRÝME''

CanÝlker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Yaþ
    40

bizim yönetimin kafasý çalýþsa stad için derdiki verin þu kadar para o parayla yapýlan tribüne senin adýný verelim. bak o zaman kaç kiþi gelip paralarý basardý çünkü bizim millet namým yürüsün iþlerini çok sever

ÖmerFarukYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

bizim yönetime elini verenin evine haciz gelir valla

EÐÝTÝM ÞART!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Konu pek cazip gelmedi sanýrým

Fikir attýk ki tartýþýlsýn.

_SeRKaN_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Ýyi konu aslýnda ama mevcut yönetimle bu durumu aþamýyorken elin adamý bu riskin altýna girer mi o da ayrý bir konu..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bu artýk bir görev.

Ýleri gelenler diye habire fitne fikirlerinide dinlediðimiz insanlarýn asýl bu tip maddi konularda ileri gelmelerini beklemek çokmu büyük hayal.

Bu aslýnda bir uyanýþ için yoklama turlarý.

Benim derdim bu ileri gelenleri,duayen denen dinazorlarýn,hangisi duayen hangileri dinazor görüp tarihe gömme fýrsatý olarak bakýyorum.

Tarih yeniden yaýzlýyor olmalý.
    Hemde bu sýkýntýlý dönemde.

Tek þansýmýz bir idealist hocaya sahip olmamýz.
    Onada biz sahibiz,desteðiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UðurB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Bence kulubun cok genis capli bir calismaya ihtiyaci var. Bu calismanin cok profesyonelce yapilmasi gerekiyor. Once kulubun borclari ve kaynaklari ortaya konmali. Gelir - gider durumlari ortaya konmali. Bu calismanin sonucuna gore yonetimin bir perspektif cizmesi gerekiyor. Eger borclar cok yuksek ise ve gelirler giderleri karsilayamayacak durumda ise (ki su andaki durum sanirim bu) kulubun borclari her yil artacak demektir. Bu durumda bana gore yonetim su iki karardan birini verebilir. 1. Hedef kucultmek. 2. Hedefi ayni tutup Olcay Bey'in onerisini uygulamak. 1. durumu bircok kisi kabul etmeyecek ama gelir gider dengesi saglanip borclar makul seviyeye cekilene kadar tercih edilecek bir yol olabilir. Ornegin diyebiliriz ki hedefimiz 5 yil sureyle sampiyonluk degil, ligi orta siralarda bitirmek, altayapiya onem verecegiz, bazi yuksek para alan oyunculari elden cikaracagiz (ornegin Celaleddin), belli bir sure yetistirdigimiz ve degerini bulan futbolculari satacagiz (Genclerbirligi - Lyon), daha sonra borcumuzu makul seviyelere getirdikten sonra yine kadromuzda bulunan iyi oyuncularimiza, daha iyi oyuncular katarak sampiyonluga oynayacagiz. Buradan sonra da Olcay Bey'in onerisi uygulanabilir. 2. durumda ise bu ileri gelenlere ve sponsorlara su onerilebilir. Siz bir oyuncuyu kazandiracaksiniz. Degeri 1 milyon ytl. Bu oyuncunun yillik geliri takim icinde belirlenen seviyede ise biz odeyecegiz. Ustunde ise farki siz odeyeceksiniz ve satis sirasinda bu para da size geri odenecek. Daha sonra eger oyuncuya teklif gelirse kulup ile sponsorun uygun gormesi halinde satisi gerceklesecek. Oyuncu satildiginda karin %25'i de sizin. Yani oyuncuyu 1.5 milyon ytl ye satarsan 1 milyon +125 bin olmak uzere 1.125 M Ytl size odenecek. 375 bin ytl trabzonsporun kasasina kalacak. Oyuncuyu sponsora yatirim araci olarak gostereceksin. Tek sorun bu durumda Gokdeniz gibi bir oyuncuyu disaridan bu yolla aldiginda sponsorun satalim baskisiyla surekli karsi karsiya kalirsin. Ama bazi riskleri almak zorundasin.
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Ýlginize ve katkýnýza teþekkür ediyorum.

Bir milat gerekiyor Kulübe.

Ama öyle ama böyle.

Teþekkürler tekrar.
    Alýntý TS-KINGS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence kulubun cok genis capli bir calismaya ihtiyaci var. Bu calismanin cok profesyonelce yapilmasi gerekiyor. Once kulubun borclari ve kaynaklari ortaya konmali. Gelir - gider durumlari ortaya konmali. Bu calismanin sonucuna gore yonetimin bir perspektif cizmesi gerekiyor. Eger borclar cok yuksek ise ve gelirler giderleri karsilayamayacak durumda ise (ki su andaki durum sanirim bu) kulubun borclari her yil artacak demektir. Bu durumda bana gore yonetim su iki karardan birini verebilir. 1. Hedef kucultmek. 2. Hedefi ayni tutup Olcay Bey'in onerisini uygulamak. 1. durumu bircok kisi kabul etmeyecek ama gelir gider dengesi saglanip borclar makul seviyeye cekilene kadar tercih edilecek bir yol olabilir. Ornegin diyebiliriz ki hedefimiz 5 yil sureyle sampiyonluk degil, ligi orta siralarda bitirmek, altayapiya onem verecegiz, bazi yuksek para alan oyunculari elden cikaracagiz (ornegin Celaleddin), belli bir sure yetistirdigimiz ve degerini bulan futbolculari satacagiz (Genclerbirligi - Lyon), daha sonra borcumuzu makul seviyelere getirdikten sonra yine kadromuzda bulunan iyi oyuncularimiza, daha iyi oyuncular katarak sampiyonluga oynayacagiz. Buradan sonra da Olcay Bey'in onerisi uygulanabilir. 2. durumda ise bu ileri gelenlere ve sponsorlara su onerilebilir. Siz bir oyuncuyu kazandiracaksiniz. Degeri 1 milyon ytl. Bu oyuncunun yillik geliri takim icinde belirlenen seviyede ise biz odeyecegiz. Ustunde ise farki siz odeyeceksiniz ve satis sirasinda bu para da size geri odenecek. Daha sonra eger oyuncuya teklif gelirse kulup ile sponsorun uygun gormesi halinde satisi gerceklesecek. Oyuncu satildiginda karin %25'i de sizin. Yani oyuncuyu 1.5 milyon ytl ye satarsan 1 milyon +125 bin olmak uzere 1.125 M Ytl size odenecek. 375 bin ytl trabzonsporun kasasina kalacak. Oyuncuyu sponsora yatirim araci olarak gostereceksin. Tek sorun bu durumda Gokdeniz gibi bir oyuncuyu disaridan bu yolla aldiginda sponsorun satalim baskisiyla surekli karsi karsiya kalirsin. Ama bazi riskleri almak zorundasin.

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Bu neyin fýrtýnalarýna çok ihtiyacýmýz var bu kesin...
    Daha somut þeylere ihtiyacýmýz var, bu þekilde kimse üzerine almaz...
    Direk adres belirtmek lazým...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Mustafa AYDIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    48

Mantýklý bir öneri ama bu risk i kimse göze alamaz,çünkü bonservisini alacaðý topcunun kendisine ne kazandýracaðýný tahmin edemez..

Örnek: Tomas Jun un bonservisini bir iþ adamý almýþ olsaydý bundan ne kadar zarar edeceðini hepimiz biliyoruz,bunu ticari olarak deðilde Trabzonspor a bir hediye olarak düþünürlerse olabilir,yani karþýlýk beklemeden yapmak isteyenler belki futbolcu alabilir,ama oda çok uzak bir ihtimal..
    Güçlülerin iktidarýna karþý TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

1-Ýbrahim Cevahir.
    .
    .
    .

Bu iþi organize edecek bir yapýlanmamýz yok.

Devrim lazým.

Alýntý sungu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu neyin fýrtýnalarýna çok ihtiyacýmýz var bu kesin...
    Daha somut þeylere ihtiyacýmýz var, bu þekilde kimse üzerine almaz...
    Direk adres belirtmek lazým...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Katkýna teþekkür ederim.

Göze alamayaný zaten Kulübün ileri geleni olarak bir daha afiþe etmeyeceðiz böylece.
    Bir isimden daha kurtulmuþ olacaðýz bu vesileyle.
    Onlarýn akýl ve fikirlerini kendilerine saklamalarýný ve iþlerinde baþarýlý olmalarýný dileyeceðiz.
    Bu bir isyan.

Jun'a gelince o transferi hiçbir aklý baþýnda yatýrýmcý son dakikaya býrakmazdý,pazarlýk atardý vs vs vs.
    ALýnmazdý o herif.

Biz diyoruzki;karþýlýk beklemek yada beklememek meselesi deðil.
    Kimseden sadaka istemiyor kulüp.Ýstemeyecekte.

Bu tip katký yapan benim nazarýmda en büyük Trabzonsporludur ve hakikaten kahramandýr.
    Risk alacak evet.
    Kazançta var ucunda hemde çok kim bilebilir.

Not:yeni alýnan genç çocuk mesela kaleci,iyi bir yatýrým olabilir.

Alýntý lazoglu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mantýklý bir öneri ama bu risk i kimse göze alamaz,çünkü bonservisini alacaðý topcunun kendisine ne kazandýracaðýný tahmin edemez..

Örnek: Tomas Jun un bonservisini bir iþ adamý almýþ olsaydý bundan ne kadar zarar edeceðini hepimiz biliyoruz,bunu ticari olarak deðilde Trabzonspor a bir hediye olarak düþünürlerse olabilir,yani karþýlýk beklemeden yapmak isteyenler belki futbolcu alabilir,ama oda çok uzak bir ihtimal..
    Konu OLCAY ÇAKIR tarafýndan (31.12.2007 Saat 13:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Alýntý lazoglu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Borsaya yatirim yaparken ne kazanip ne kazanacagimizi bilmedigimiz gibi bunun da riski var. O yuzden yatirim olmali dedim. Kaybederse zararina Trabzonsporu ortak edebilir. Zararinin %50 si Trabzonspor tarafindan karsilanabilir. bu arada kar oranlari da farkli olabilir.1. yildan sonra satisi gerceklesirse karin % 10'u, 2. yildan sonra olursa %15, 3. yildan sonra olursa karin %20 si gibi...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Bu durumda oyuncuyu alacak kisi ya da kurum riskleri azaltmak icin ya kendini ispatlamis oyuncuya donecektir ya da gercekten buyuk gelecek vaad eden bir genc oyuncuya. Yani maliyet dusuk olacak ama sattiginda acayip para kazanabilecegi. Marcelinho ve Stepanov ornekleri guzel. Marcelinho o kadar basarisiz gozukmesine ragmen iki satisi arasi 400 bin Euro civari kazandirdi. Bu kazanctan belli pay alsa 6 ay icin fena bir rakam mi olurdu. 2.25 M Euro koyup mesela 2.3 M Euro geri almak. Ya da stepanov orneginde oldugu gibi 1 milyon euro koyup 1.5 milyon euro geri almak gibi...

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Valla bu durumda kulübün elli tane patronu olur...
    Pek içinden çýkýlacak olay deðil...
    Düþünsenize kulübe oyuncu almýþsýnýz transfer dönemi yaklaþtýðýnda oyuncunun daha fazla oynamasý için hocaya baský yapan iþ adamlarýmýzý...

Çýkýþ noktasýna katýlýyorum birileri bu takýma el vermeli ama bence bu yöntem çok pratik deðil...
    Bunun yerine kulüp baþkanýnýn zengin isimleri tespit edip hepsini kulübün etrafýnda toplamasý daha mantýklý geliyor bana...
    Yöntemine gelince mesela seçilen her zenginimize stadyumda localar yapýp özel fiyatlarla satmak olabilir.Bu þekilde hem ayrýcalýklý olarak locadan maç izleme veya yakýnlarýna izletme þansýna sahip olunacak hemde kulübe gelir kapýsý açýlacak...

Biliyorsunuz bizler farklý olmayý seven insanlarýz.Ne kadar pahalý olursa bu localarý elde etmenin bedeli o kadar talebi olacaktýr...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Emin ol,iþler kýzýþýrsa büyük bir yarýþ baþlar bu konuda.
    Kazananda TS olur.

Bu gönül ve sevda iþi.
    Elbette ucunda para var.
    Ama eminimki,bu kulübe karþýlýksýz baðýþ yapacak ve onore edilmeyi bekleyen binlerce sevdalý var.
    Bunlarýn organizasyonu zor deðil.
    Ama bu kafalarýn iþi deðil bu iþ.

Ýçi doldurulabilirse iyi bir fikir olduðuna eminim.
    Alýntý sungu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valla bu durumda kulübün elli tane patronu olur...
    Pek içinden çýkýlacak olay deðil...
    Düþünsenize kulübe oyuncu almýþsýnýz transfer dönemi yaklaþtýðýnda oyuncunun daha fazla oynamasý için hocaya baský yapan iþ adamlarýmýzý...

Çýkýþ noktasýna katýlýyorum birileri bu takýma el vermeli ama bence bu yöntem çok pratik deðil...
    Bunun yerine kulüp baþkanýnýn zengin isimleri tespit edip hepsini kulübün etrafýnda toplamasý daha mantýklý geliyor bana...
    Yöntemine gelince mesela seçilen her zenginimize stadyumda localar yapýp özel fiyatlarla satmak olabilir.Bu þekilde hem ayrýcalýklý olarak locadan maç izleme veya yakýnlarýna izletme þansýna sahip olunacak hemde kulübe gelir kapýsý açýlacak...

Biliyorsunuz bizler farklý olmayý seven insanlarýz.Ne kadar pahalý olursa bu localarý elde etmenin bedeli o kadar talebi olacaktýr...

KUTADGU
    Ziyaretçi

Yeni transferimiz Arbitraj olacak desenize.....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Çok tekniksin üstadým.Çok.
    Alýntý kuTaDgU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yeni transferimiz Arbitraj olacak desenize.....

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

aslinda cok güzel fikir.

bizim bi mehmet ali yilmaz, bi sadri sener, bi ibrahim cevahir, bi ahmet agaoglu...vs..

hepsi ciksa birer tane futbolcu alsa bu sekil yada hibe etse batarlarmi????

ama yooookkk ozaman bastaki yönetimi öveceklerya trabzonspor basarili olunca.

övmemeleri icin TRABZONSPORUN BASARISIZ OLMASI LAZIMKI, TARAFTAR YALVARSIN BUNLARA....

ALLAH SIZI, TRABZONSPORLA VE TRABZON SEHRINLE UGRASANLARI BILDIGI GIBI YAPSIN....

Öztürk Adem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

alsa yýne ýyý býz onun parasýný ýstemýyoruz su 50 týrýlyonun hesabýný versýn ondan 1 sey daha ýstemýyorum
    Rejime el koyamadýgýmýz anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYÝN ÇOCUKLARI)

ÝSTANBUL AREL ÜNÝVERSÝTESÝ

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

benim bildigim baslikda denilen system 50 senedir var yani bu system : Kulübe Futbolcu Al ''Satýlýnca Paraný Geri Al'' Yöntemi, nasil anlariz 50 senedir var oldugunu surdan anlariz secimler oldugunda veyatda yaklasidiginda bir bakiyorsunuz bir kac futbolcu baska klublere transfer olmuslar oluyorlar veyatda yeni yonetim geldigi gibi bir kac ay icinde baska klube transfer oluyorlar fazla dusunmemize gerek yok zaten bu system olan yapilan system... degisen bir sey yok adam benim mail diyor ve alip goturuyor zaten olan systemler bize yenileri lazim eskileri degil.. systemlerin tabiki.
    Konu zeleka tarafýndan (01.01.2008 Saat 23:51 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)