Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Atatürk'e Fenerli Diyenler...! (Bakýnýz)

Kaan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    28

Exclamation Atatürk'e Fenerli Diyenler...! (Bakýnýz)

Ata Fenerli DEÐÝLMÝÞ!
    Atatürk'ün Fenerbahçeli olduðunu biliyorduk. Ama Ata'nýn bir Anadolu klübünü tuttuðu iddia edildi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Galatasaray, Beþiktaþ ve Fenerbahçeli olduðu iddialarýnýn ardýndan, Trabzonsporlu olduðu iddia edildi.
    ''Anabasis'ten Atatürk'e Seyahatnamelerde Trabzon'' ile ''Atatürk ve Trabzon'' kitaplarýnýn yazarý olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Ýlkeleri ve Ýnkýlap Tarihi Bölümü Öðretim Görevlisi Veysel Usta, Atatürk'ün Trabzonsporlu olduðunu öne sürdü.
    Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal baðýmsýzlýk savaþýnýn önderi, Türkiye Devleti'nin kurucusu ve lideri olduðunu vurgulan Usta, þunlarý söyledi:

ELÝMÝZDE KANIT VAR
    'Atatürk ulusun ortak paydasý ve en kýymetli deðeridir. Hal böyle iken, Ýstanbul kulüpleri bir vesile bularak Atatürk'ü kendi kulüplerinin mensubu olarak göstermeye çalýþmaktadýr. Bu kulüpler çeþitli iddialar ortaya atarak, kanýtlar ortaya sürmektedir. Bu iddialar Atatürk'ün kendi taraftarlarý olduðunu söylemeye yetecek dayanak ve kanýttan yoksundur. Halbuki bizim elimizde Atatürk'ün Trabzonsporlu olduðuna dair çok daha önemli kanýtlar bulunmaktadýr. Bu kanýtlara dayanarak gönül rahatlýðýyla ve büyük bir gururla Atatürk'ün Trabzonsporlu olduðunu söyleyebiliriz.''

ATATÜRK, TRABZON LÝSESÝ'NDE
    Usta, Atatürk'ün 16 Eylül 1924 yýlýnda asýrlýk eðitim kurumu olan Trabzon Lisesi'ni ziyaret ettiðini belirterek, ''Trabzon Lisesi'nin spor yurdunu ziyaret eden Atatürk, okul hatýra defterine kendi el yazýsýyla, spor tarihimize geçen, 'Bedeni idman, fikri idmanla muvazi gitmelidir' sözlerini yazarak, Türk gençlerine sporun yalnýzca bedensel bir uðraþ olmadýðýný, bu uðraþýn anlamlý ve baþarýlý olabilmesinin temel koþulunun bilimsel öðretilere dayanmasýndan geçtiði mesajýný vermiþtir.

TRABZONSPOR'UN TARÝHÝ DE ESKÝ
    Trabzon'da ilk spor kulübünün Ýstanbul kulüpleri ile eþ zamanlý olarak
    kurulduðunu hatýrlatan Usta, ''Trabzon'da 1913 yýlýnda Ýdman Yurdu adýyla kurulan ve kýrmýzý-beyaz renklere sahip olan kulüp, Rumlar'la oynadýðý ilk müsabakayý 2-0 kazanmýþtýr. Ancak Seferberlik nedeniyle kapanmýþtýr. Daha sonra 20 Ocak 1921'de Ýdmanocaðý, 10 Þubat 1921'de Ýdman Grubu, 1 Ocak 1923'de Necmiati ve Aðustos 1923'te Akçaabat'ta Ýdman Sebat Yurdu kurulmuþtur'' diye konuþtu.

ATA TRABZONSPOR'U HER VESÝLEYLE ÖVDÜ

Usta þöyle devam etti: "Trabzon ve Trabzonlular'ý her vesile ile öven Mustafa Kemal, 1930'da Necmiati Spor kulübü mensuplarýnýn verdiði konseri izlemiþ, mal varlýðýný Türk ulusuna baðýþlama kararý gibi anlamlý ve önemli bir kararý da 1937'de Trabzon'da vermiþtir.
    Mustafa Kemal'in saðlýðýnda 1927 yýlýnda Mustafa Kemal Derneði tarafýndan Ýdman Ocaðý kulübüne verilmiþ olan büst ve bayrak, bugün Trabzonspor Müzesi'ndedir''

Kaynak:

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Ben Trabzonspor'lu olduguna dair bir delil göremedim yazida. Hem kimi tutmussa tutmus. O bizim Ata'mizdir. Fenerli olsa ne olur olmasa ne olur
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

MarceloTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Yýl 2003 - BJK'nin 100.yýlý --> Atatürk Beþiktaþlý
    Yýl 2005 - GS'nin 100.yýlý --> Atatürk Galatasaraylý
    Yýl 2007 - FB'nin 100.yýlý --> Atatürk Fenerbahçeli

Ve yýl 2008 Atatürk Trabzonsporlu.Ortaya iddia atan atýyor.Ben de yarýn Atatürk Beykozsporlu ydu diye biþe atsam heralde þaþýrmaz kimse.Bu iþe kafa yorduðunuz kadar baþka þeylere yorsaydýnýz kafalarýnýzý daha iyi yerlerde olurduk..
    7-7-7-7-7-7-7

Muhammed KOÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

bence atatürk takým tutmuyodu
    devamý gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý mk_ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bence atatürk takým tutmuyodu
    Bencede . Kim zeki, cevik ve ahlakliysa ona sempatisi vardi.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

ÝHSAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ezikler bile böyle bir iddia ortaya atýyorsa, varsýn bizimkiler de çýksýn söylesin. Gayet normal.
    avatar: þike soruþturmasýný yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Murat GENEL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Futbol o zamanlar çok popüler bir spor deðildi ülkemizde..Atamýzýnda pek ilgili oldugunu söyleyemem Futbola o dönemler(tahminim)..hem istediði takýmý tutsun..Atatürk'tü tuttugu takýmýndan eleþtirmeyecek kadar Türk'üm..

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

sacma bi haber, belki trabzonlulari överdi ama trabzonsporla ne alakasi var. atatürkün takim tutma gibi bir düsüncesi olacagini sanmiyorum. ozamanlar futbol daha cok yeniydi ülkemizde ve devletimizin futboldan cok daha önemli sorunlari vardi, atatürkünde oldugu gibi. mesela birinci dünya savasi, kurtulus savasi, canakkale savasi gibi. atatürkün basini kasiyacak zamanimi vardida futbolla ilgilensin.

su olabilir. sporcuyu cok severdi, fenerbahce besiktas galatasarayada sempatisi bu yönde olmustur. yani ben fenerliyimde, galatasarayliyimda, besiktasliyimda, trabzonluyumda, antepliyimde...vs.vs.vs... cünkü ben TÜRKÜM... o düsüncede oldugu icindir.... gerisi yalan dolan.

hem tutmus olsa bile suan yasaydi trabzonsporun cektigi zorluklara karsi sempatisi bize agir basacagi acik ve net.... kimse atip tutmasin

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Atatürk'ün takýmýný çözmeye çalýþana kadar yaptýklarýný çözmeye çalýþsak dünyanýn en geliþmiþ ülkesi oluruz.

Ankara Ýl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Atatürk'ün takým falan tuttuðunu zannetmiyorum.

Fakat Atatürk'ün Fenerbahçeliliðine kanýt olarak gösterilen þeyler -kulübü ziyaret vs.- görüldüðü üzere Trabzon'da da yaþanmýþ.

Muhtemelen daha birçok takým için de böylesi durumlar geçerlidir.

Birçok renkdaþýmýzýn isabetle belirttiði üzre, Atatürk'ün takýmýný araþtýrmaktan daha önemli iþlerimiz olmalý.

Son bir not: Atatürk gerçekten þu ya da bu takýmý tutsa dahi, bu o takýma bir avantaj kazandýrmamalý. Atatürk beyaz leblebiyi de severmiþ. En büyük çerez beyaz leblebi!
    "Trabzonluluktan aldýðým zevki hiçbir þeyden almadým. Belki FM... Ama yok lan, Trabzonluluk daha güzel..."

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ya bu konu çok saçma bi konu.her takým kendi üstüne alýnýyo.gündeme getirmek çok anlamsýz.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Bence ne fener nede diðerleri Atatürk ün umrunda deildi.Saçma bir polemik konusu.O kadar sýkýntý içinde futbolla ilgileneceðini zannettmiyorum.
    Özkan SÜMER

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Sadece Gülüyorum...

Gereksiz Baþlýk...
    Kazimiþi gzas vorert

Nereden
    Ankara

Alýntý Ts_oSe_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Sadece Gülüyorum...

Gereksiz Baþlýk...
    aynen öyle.hatta bende gülüyüm.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

AtatÜrkÜn Trabzonsporlu Olma ÝhtÝmalÝ Sifirdir,ÇÜnkÜ O Yillarda Trabzonspor DÝye BÝ Takim Yoktur,
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Nereden
    Ankara

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    AtatÜrkÜn Trabzonsporlu Olma ÝhtÝmalÝ Sifirdir,ÇÜnkÜ O Yillarda Trabzonspor DÝye BÝ Takim Yoktur,
    bitmiþtir.nokta.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Atatürk futbol peþinde deðil memleketi kurtarma peþinde koþmuþtur. Eziklere has bir özellik olan Atatürk bizimsporluydu safsatasý Trabzonspor'a uygun deðil kanýmca.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

" Atam Ýzindeyiz. "

Fenerli olsa herkes fenerli olurdu.
    Cinconlu olsa herkes cinconlu olurdu.
    Bjkli olsa herkes bjkli olurdu.

Atam Ýzindeyiz.

Biz biliyoruz ki senin tuttuðun bir takým yoktu.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Punisher-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

atatürkün hangi takimi tuttugu önemli mi?? sanki o dönem Futbol ön plandaydi..
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Nereden
    Trabzon

Atatürk'ün takým tuttuðunu zannetmiyorum.

Obi-Van
    Ziyaretçi

Alýntý Emre Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Atatürk'ün takýmýný çözmeye çalýþana kadar yaptýklarýný çözmeye çalýþsak dünyanýn en geliþmiþ ülkesi oluruz.
    bu laf tartýþmalara noktayý koymuþtur, iþte budur

Mustafa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu

Alýntý Emre Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Emre harikasýn fazla söze gerek yok
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Atatürk belki Trabzonsporlu deðildi, o dönemlerde Trabzonspor kurulmamýþtý ancak Trabzonspor'dan önce kurulan Trabzon takýmlarýný Trabzonspor'dan soyutlayamayýz. Trabzonspor sonuçta bu kulüplerin birleþmesinden doðdu. Atatürk'ün herhangi bir takým tuttuðunu felan sanmýyorum. Yani onun derdi memleket meseleleriydi. Zaten Atatürk'ü kullanmayan kalmadý, bir tek spor kulüpleri eksikti. Herkes bir þekilde bu iþten çýkar peþinde. Bu durumda gerçekten mide bulandýrýcý. Atatürk'ü kullanarak takýmlarýna olan sempatiyi arttýrmak ucuz politikalardýr. Hatta biraz da alçakca. Haberi Atatürk Trabzonsporluydu þeklinde anlamamk lazým, Atatürk Trabzonlulara büyük sempati duyardý. En yakýn korumalarý Trabzonluydu. Hemþerilerimizin milli mücadele gösterdikleri kahramanlýklarý her zaman dile getiren biriydi. Trabzon þehrine ve Trabzonlulara ayrý bir muhabbeti vardý. Ömrü uzun olsaydý ve Trabzonspor'un kuruluþunu görmüþ olsaydý elbet o da Anadolu devrimini yapan takýmýmýzýn bu baþarýsýna en çok sevinenler arasýnda olurdu. Bu konuyu böyle deðerlendirmek lazým.

Atatürk'ün rant olarak kullanýlmasýnýn önüne geçilmeli. Atamýz trilyonlarca vergi kaçýran Ýstanbul kulüplerini tutmazdý herhalde, kapýlarýna kilit dahi vururdu. Ya da “Ben sporcunun zeki, çevik ve ayný zamanda ahlaklýsýný severim" diyen Atamýz'ýn baþarý için her yol mübahtýr anlayýþýndaki bu kulüplere sempati ile dahi bakmazdý.
    Konu Emorfo tarafýndan (22.12.2007 Saat 03:50 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

CanÝlker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Yaþ
    40

ya ben bu muhabbetlerden nefret ediyorum. ATATÜRK ün butür konulara muhattap edilmesi gerçekten çok üzücü

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Atatürk belki Trabzonsporlu deðildi, o dönemlerde Trabzonspor kurulmamýþtý ancak Trabzonspor'dan önce kurulan Trabzon takýmlarýný Trabzonspor'dan soyutlayamayýz. Trabzonspor sonuçta bu kulüplerin birleþmesinden doðdu. Atatürk'ün herhangi bir takým tuttuðunu felan sanmýyorum. Yani onun derdi memleket meseleleriydi. Zaten Atatürk'ü kullanmayan kalmadý, bir tek spor kulüpleri eksikti. Herkes bir þekilde bu iþten çýkar peþinde. Bu durumda gerçekten mide bulandýrýcý. Atatürk'ü kullanarak takýmlarýna olan sempatiyi arttýrmak ucuz politikalardýr. Hatta biraz da alçakca. Haberi Atatürk Trabzonsporluydu þeklinde anlamamk lazým, Atatürk Trabzonlulara büyük sempati duyardý. En yakýn korumalarý Trabzonluydu. Hemþerilerimizin milli mücadele gösterdikleri kahramanlýklarý her zaman dile getiren biriydi. Trabzon þehrine ve Trabzonlulara ayrý bir muhabbeti vardý. Ömrü uzun olsaydý ve Trabzonspor'un kuruluþunu görmüþ olsaydý elbet o da Anadolu devrimini yapan takýmýmýzýn bu baþarýsýna en çok sevinenler arasýnda olurdu. Bu konuyu böyle deðerlendirmek lazým.

Atatürk'ün rant olarak kullanýlmasýnýn önüne geçilmeli. Atamýz trilyonlarca vergi kaçýran Ýstanbul kulüplerini tutmazdý herhalde, kapýlarýna kilit dahi vururdu. Ya da “Ben sporcunun zeki, çevik ve ayný zamanda ahlaklýsýný severim" diyen Atamýz'ýn baþarý için her yol mübahtýr anlayýþýndaki bu kulüplere sempati ile dahi bakmazdý.
    Ulu Onder Ataturk'u kendilerine rand edinen Bizans takimlari her hangi platforumda o bizim takimi tutuyor o bizim dusuncemizi savunuyordu demelerinin arkasindaki zihniyet galiba hic bir kisi tarafindan desteklenemez ve Turk luge yakismiyan bir davranis tarzi oldugunu bile bile milletle alay gecercesine (abtal yerine koymalari ise ) tam uzucu bir olay...

Emorfo arkadasimizin ikinci ince noktasi ise milyonlarca vergi olayina ben bir ornek vermek istiyorum ezikbahce - intermilan macinda bilet fiatlari 150 ytl den baslayarak 1000 ytl ye kadar oldugunu acikladilar, simdi bu fiatlar kime inandirici geldi veyatda geliyor 5 /10 ytl yi cok mu cok bulan ve askari ucretin 480 ytl olan bir ulkede nasil olurda ortalama bilet fiatlari 500 ytl olur bunu aciklasinlar bunu aciklayamayan zihniyet ve milleti abtal yerine koyanlar bana sorarsaniz resmen vatan hayini'dirler okadar Ataturkculerki Cumhuriyet icinde Cumhuriyet kurmaninda boluculukle ayni oldugunu da biliyorlardirlar, lafda soyleyis diyenler'de var lafda pkk da kurdistan kurdu ve var diyor simdi fark ne sen Turkiyenin onde gelen bir kurumusun ve boyle bir olaya imza atiyorsun galiba bu kurumun basindakiler iki uc tane 5 yasinda'ki cocuk degiller...
    Konu zeleka tarafýndan (22.12.2007 Saat 13:52 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)