Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Atatrk'e Fenerli Diyenler...! (Baknz)

Kaan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    25

Exclamation Atatrk'e Fenerli Diyenler...! (Baknz)

Ata Fenerli DELM!
    Atatrk'n Fenerbaheli olduunu biliyorduk. Ama Ata'nn bir Anadolu klbn tuttuu iddia edildi.

Ulu nder Mustafa Kemal Atatrk'n, Galatasaray, Beikta ve Fenerbaheli olduu iddialarnn ardndan, Trabzonsporlu olduu iddia edildi.
    ''Anabasis'ten Atatrk'e Seyahatnamelerde Trabzon'' ile ''Atatrk ve Trabzon'' kitaplarnn yazar olan Karadeniz Teknik niversitesi Atatrk lkeleri ve nklap Tarihi Blm retim Grevlisi Veysel Usta, Atatrk'n Trabzonsporlu olduunu ne srd.
    Mustafa Kemal Atatrk'n ulusal bamszlk savann nderi, Trkiye Devleti'nin kurucusu ve lideri olduunu vurgulan Usta, unlar syledi:

ELMZDE KANIT VAR
    'Atatrk ulusun ortak paydas ve en kymetli deeridir. Hal byle iken, stanbul kulpleri bir vesile bularak Atatrk' kendi kulplerinin mensubu olarak gstermeye almaktadr. Bu kulpler eitli iddialar ortaya atarak, kantlar ortaya srmektedir. Bu iddialar Atatrk'n kendi taraftarlar olduunu sylemeye yetecek dayanak ve kanttan yoksundur. Halbuki bizim elimizde Atatrk'n Trabzonsporlu olduuna dair ok daha nemli kantlar bulunmaktadr. Bu kantlara dayanarak gnl rahatlyla ve byk bir gururla Atatrk'n Trabzonsporlu olduunu syleyebiliriz.''

ATATRK, TRABZON LSES'NDE
    Usta, Atatrk'n 16 Eyll 1924 ylnda asrlk eitim kurumu olan Trabzon Lisesi'ni ziyaret ettiini belirterek, ''Trabzon Lisesi'nin spor yurdunu ziyaret eden Atatrk, okul hatra defterine kendi el yazsyla, spor tarihimize geen, 'Bedeni idman, fikri idmanla muvazi gitmelidir' szlerini yazarak, Trk genlerine sporun yalnzca bedensel bir ura olmadn, bu uran anlaml ve baarl olabilmesinin temel koulunun bilimsel retilere dayanmasndan getii mesajn vermitir.

TRABZONSPOR'UN TARH DE ESK
    Trabzon'da ilk spor kulbnn stanbul kulpleri ile e zamanl olarak
    kurulduunu hatrlatan Usta, ''Trabzon'da 1913 ylnda dman Yurdu adyla kurulan ve krmz-beyaz renklere sahip olan kulp, Rumlar'la oynad ilk msabakay 2-0 kazanmtr. Ancak Seferberlik nedeniyle kapanmtr. Daha sonra 20 Ocak 1921'de dmanoca, 10 ubat 1921'de dman Grubu, 1 Ocak 1923'de Necmiati ve Austos 1923'te Akaabat'ta dman Sebat Yurdu kurulmutur'' diye konutu.

ATA TRABZONSPOR'U HER VESLEYLE VD

Usta yle devam etti: "Trabzon ve Trabzonlular' her vesile ile ven Mustafa Kemal, 1930'da Necmiati Spor kulb mensuplarnn verdii konseri izlemi, mal varln Trk ulusuna balama karar gibi anlaml ve nemli bir karar da 1937'de Trabzon'da vermitir.
    Mustafa Kemal'in salnda 1927 ylnda Mustafa Kemal Dernei tarafndan dman Oca kulbne verilmi olan bst ve bayrak, bugn Trabzonspor Mzesi'ndedir''

Kaynak:

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Ben Trabzonspor'lu olduguna dair bir delil gremedim yazida. Hem kimi tutmussa tutmus. O bizim Ata'mizdir. Fenerli olsa ne olur olmasa ne olur
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

MarceloTS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.09.2006

Yl 2003 - BJK'nin 100.yl --> Atatrk Beiktal
    Yl 2005 - GS'nin 100.yl --> Atatrk Galatasarayl
    Yl 2007 - FB'nin 100.yl --> Atatrk Fenerbaheli

Ve yl 2008 Atatrk Trabzonsporlu.Ortaya iddia atan atyor.Ben de yarn Atatrk Beykozsporlu ydu diye bie atsam heralde armaz kimse.Bu ie kafa yorduunuz kadar baka eylere yorsaydnz kafalarnz daha iyi yerlerde olurduk..
    7-7-7-7-7-7-7

Muhammed KO - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.08.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

bence atatrk takm tutmuyodu
    devam gelsin mi gelsin ok zledik nk...

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Alnt mk_ts Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bence atatrk takm tutmuyodu
    Bencede . Kim zeki, cevik ve ahlakliysa ona sempatisi vardi.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

HSAN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.11.2005
    Nereden
    Bursa

ezikler bile byle bir iddia ortaya atyorsa, varsn bizimkiler de ksn sylesin. Gayet normal.
    avatar: ike soruturmasn yrten zel yetkili savci Mehmet BERK.

Murat GENEL - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Futbol o zamanlar ok popler bir spor deildi lkemizde..Atamznda pek ilgili oldugunu syleyemem Futbola o dnemler(tahminim)..hem istedii takm tutsun..Atatrk't tuttugu takmndan eletirmeyecek kadar Trk'm..

TSezgin61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.01.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

sacma bi haber, belki trabzonlulari verdi ama trabzonsporla ne alakasi var. atatrkn takim tutma gibi bir dsncesi olacagini sanmiyorum. ozamanlar futbol daha cok yeniydi lkemizde ve devletimizin futboldan cok daha nemli sorunlari vardi, atatrknde oldugu gibi. mesela birinci dnya savasi, kurtulus savasi, canakkale savasi gibi. atatrkn basini kasiyacak zamanimi vardida futbolla ilgilensin.

su olabilir. sporcuyu cok severdi, fenerbahce besiktas galatasarayada sempatisi bu ynde olmustur. yani ben fenerliyimde, galatasarayliyimda, besiktasliyimda, trabzonluyumda, antepliyimde...vs.vs.vs... cnk ben TRKM... o dsncede oldugu icindir.... gerisi yalan dolan.

hem tutmus olsa bile suan yasaydi trabzonsporun cektigi zorluklara karsi sempatisi bize agir basacagi acik ve net.... kimse atip tutmasin

Emre B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Atatrk'n takmn zmeye alana kadar yaptklarn zmeye alsak dnyann en gelimi lkesi oluruz.

Ankara l Temsilcisi Snmez zl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Atatrk'n takm falan tuttuunu zannetmiyorum.

Fakat Atatrk'n Fenerbaheliliine kant olarak gsterilen eyler -kulb ziyaret vs.- grld zere Trabzon'da da yaanm.

Muhtemelen daha birok takm iin de bylesi durumlar geerlidir.

Birok renkdamzn isabetle belirttii zre, Atatrk'n takmn aratrmaktan daha nemli ilerimiz olmal.

Son bir not: Atatrk gerekten u ya da bu takm tutsa dahi, bu o takma bir avantaj kazandrmamal. Atatrk beyaz leblebiyi de severmi. En byk erez beyaz leblebi!
    "Trabzonluluktan aldm zevki hibir eyden almadm. Belki FM... Ama yok lan, Trabzonluluk daha gzel..."

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

ya bu konu ok sama bi konu.her takm kendi stne alnyo.gndeme getirmek ok anlamsz.
    • Biz emperyalistlerin penesine den bir ku gibi yava yava aalk bir lme mahkum olmaktansa, babalarmzn oullar olarak vurua vurua lmeyi tercih ediyoruz.
      Mustafa Kemal Atatrk

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Bence ne fener nede dierleri Atatrk n umrunda deildi.Sama bir polemik konusu.O kadar sknt iinde futbolla ilgileneceini zannettmiyorum.
    zkan SMER

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Sadece Glyorum...

Gereksiz Balk...
    Kazimii gzas vorert

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Alnt Ts_oSe_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Sadece Glyorum...

Gereksiz Balk...
    aynen yle.hatta bende glym.
    • Biz emperyalistlerin penesine den bir ku gibi yava yava aalk bir lme mahkum olmaktansa, babalarmzn oullar olarak vurua vurua lmeyi tercih ediyoruz.
      Mustafa Kemal Atatrk

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    40

Atatrkn Trabzonsporlu Olma htmal Sifirdir,nk O Yillarda Trabzonspor Dye B Takim Yoktur,
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Alnt zafer6161 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Atatrkn Trabzonsporlu Olma htmal Sifirdir,nk O Yillarda Trabzonspor Dye B Takim Yoktur,
    bitmitir.nokta.
      Mustafa Kemal Atatrk

Trabzonspor Kongre yesi
    Gkebey - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

Atatrk futbol peinde deil memleketi kurtarma peinde komutur. Eziklere has bir zellik olan Atatrk bizimsporluydu safsatas Trabzonspor'a uygun deil kanmca.

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

" Atam zindeyiz. "

Fenerli olsa herkes fenerli olurdu.
    Cinconlu olsa herkes cinconlu olurdu.
    Bjkli olsa herkes bjkli olurdu.

Atam zindeyiz.

Biz biliyoruz ki senin tuttuun bir takm yoktu.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Punisher-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    39

atatrkn hangi takimi tuttugu nemli mi?? sanki o dnem Futbol n plandaydi..
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

yelik tarihi
    06.08.2006
    Nereden
    Trabzon

Atatrk'n takm tuttuunu zannetmiyorum.

Obi-Van
    Ziyareti

Alnt Emre Can Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Atatrk'n takmn zmeye alana kadar yaptklarn zmeye alsak dnyann en gelimi lkesi oluruz.
    bu laf tartmalara noktay koymutur, ite budur

Mustafa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.11.2004
    Nereden
    Orta Dou

Alnt Emre Can Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Emre harikasn fazla sze gerek yok
    Tribnde Kfre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Atatrk belki Trabzonsporlu deildi, o dnemlerde Trabzonspor kurulmamt ancak Trabzonspor'dan nce kurulan Trabzon takmlarn Trabzonspor'dan soyutlayamayz. Trabzonspor sonuta bu kulplerin birlemesinden dodu. Atatrk'n herhangi bir takm tuttuunu felan sanmyorum. Yani onun derdi memleket meseleleriydi. Zaten Atatrk' kullanmayan kalmad, bir tek spor kulpleri eksikti. Herkes bir ekilde bu iten kar peinde. Bu durumda gerekten mide bulandrc. Atatrk' kullanarak takmlarna olan sempatiyi arttrmak ucuz politikalardr. Hatta biraz da alakca. Haberi Atatrk Trabzonsporluydu eklinde anlamamk lazm, Atatrk Trabzonlulara byk sempati duyard. En yakn korumalar Trabzonluydu. Hemerilerimizin milli mcadele gsterdikleri kahramanlklar her zaman dile getiren biriydi. Trabzon ehrine ve Trabzonlulara ayr bir muhabbeti vard. mr uzun olsayd ve Trabzonspor'un kuruluunu grm olsayd elbet o da Anadolu devrimini yapan takmmzn bu baarsna en ok sevinenler arasnda olurdu. Bu konuyu byle deerlendirmek lazm.

Atatrk'n rant olarak kullanlmasnn nne geilmeli. Atamz trilyonlarca vergi karan stanbul kulplerini tutmazd herhalde, kaplarna kilit dahi vururdu. Ya da “Ben sporcunun zeki, evik ve ayn zamanda ahlaklsn severim" diyen Atamz'n baar iin her yol mbahtr anlayndaki bu kulplere sempati ile dahi bakmazd.
    Konu Emorfo tarafndan (22.12.2007 Saat 04:50 ) deitirilmitir.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Canlker - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.05.2006
    Nereden
    Erzincan
    Ya
    37

ya ben bu muhabbetlerden nefret ediyorum. ATATRK n butr konulara muhattap edilmesi gerekten ok zc

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    24.06.2007

Alnt Emorfo Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Atatrk belki Trabzonsporlu deildi, o dnemlerde Trabzonspor kurulmamt ancak Trabzonspor'dan nce kurulan Trabzon takmlarn Trabzonspor'dan soyutlayamayz. Trabzonspor sonuta bu kulplerin birlemesinden dodu. Atatrk'n herhangi bir takm tuttuunu felan sanmyorum. Yani onun derdi memleket meseleleriydi. Zaten Atatrk' kullanmayan kalmad, bir tek spor kulpleri eksikti. Herkes bir ekilde bu iten kar peinde. Bu durumda gerekten mide bulandrc. Atatrk' kullanarak takmlarna olan sempatiyi arttrmak ucuz politikalardr. Hatta biraz da alakca. Haberi Atatrk Trabzonsporluydu eklinde anlamamk lazm, Atatrk Trabzonlulara byk sempati duyard. En yakn korumalar Trabzonluydu. Hemerilerimizin milli mcadele gsterdikleri kahramanlklar her zaman dile getiren biriydi. Trabzon ehrine ve Trabzonlulara ayr bir muhabbeti vard. mr uzun olsayd ve Trabzonspor'un kuruluunu grm olsayd elbet o da Anadolu devrimini yapan takmmzn bu baarsna en ok sevinenler arasnda olurdu. Bu konuyu byle deerlendirmek lazm.

Atatrk'n rant olarak kullanlmasnn nne geilmeli. Atamz trilyonlarca vergi karan stanbul kulplerini tutmazd herhalde, kaplarna kilit dahi vururdu. Ya da “Ben sporcunun zeki, evik ve ayn zamanda ahlaklsn severim" diyen Atamz'n baar iin her yol mbahtr anlayndaki bu kulplere sempati ile dahi bakmazd.
    Ulu Onder Ataturk'u kendilerine rand edinen Bizans takimlari her hangi platforumda o bizim takimi tutuyor o bizim dusuncemizi savunuyordu demelerinin arkasindaki zihniyet galiba hic bir kisi tarafindan desteklenemez ve Turk luge yakismiyan bir davranis tarzi oldugunu bile bile milletle alay gecercesine (abtal yerine koymalari ise ) tam uzucu bir olay...

Emorfo arkadasimizin ikinci ince noktasi ise milyonlarca vergi olayina ben bir ornek vermek istiyorum ezikbahce - intermilan macinda bilet fiatlari 150 ytl den baslayarak 1000 ytl ye kadar oldugunu acikladilar, simdi bu fiatlar kime inandirici geldi veyatda geliyor 5 /10 ytl yi cok mu cok bulan ve askari ucretin 480 ytl olan bir ulkede nasil olurda ortalama bilet fiatlari 500 ytl olur bunu aciklasinlar bunu aciklayamayan zihniyet ve milleti abtal yerine koyanlar bana sorarsaniz resmen vatan hayini'dirler okadar Ataturkculerki Cumhuriyet icinde Cumhuriyet kurmaninda boluculukle ayni oldugunu da biliyorlardirlar, lafda soyleyis diyenler'de var lafda pkk da kurdistan kurdu ve var diyor simdi fark ne sen Turkiyenin onde gelen bir kurumusun ve boyle bir olaya imza atiyorsun galiba bu kurumun basindakiler iki uc tane 5 yasinda'ki cocuk degiller...
    Konu zeleka tarafndan (22.12.2007 Saat 14:52 ) deitirilmitir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)