Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Üyenin Ýhracý Ýçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Standart Bir Üyenin Ýhracý Ýçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Trabzonspor kulübünün tüzüðünde yazan bazý maddelerini aþaðýda belirtiyorum. Bu maddelere göre bize bu çileyi yaþatan kiþinin (þu anda hangi mantýkla ve kendisine mi yoksa baþkasýna mý hizmet ettiðini bilemiyorum) ihracý için kongre üyelerinin imza toplamasý gerekiyorsa imza toplayalým - dilekçe verilmesi gerekiyorsa bu dilekçeyi düzenleyelim ve bir þekilde biz yönetim kurulu aracýlýðýyla sicil ya da disiplin kuruluna baþvurumuzu yapalým. bu konuda aþaðýdaki tüzük maddelerinden yola çýkalým.

-------------------------------------

ÜYENÝN SORUMLULUÐU

MADDE 15 Üyeler yasa, tüzük, yönetmelik esaslarý ile kulüp organlarýnýn kararlarýna uymakla ve tüzük hükümleri esaslarýna göre taahhütte bulunduklarý yýllýk aidatlarýný ödemekle yükümlüdürler. Yýllýk aidatlarýný zamaný içerisinde ödemeyenlere tüzük hükümleri uygulanýr

------------------------

ÜYELÝKTEN ÇIKARMA

MADDE 23 Üye ; tüzükte belirtilen nedenlerle ve Disiplin Kurulu tarafýndan verilecek kararla üyelikten çýkarýlýr.

Kulüpten çýkarýlan üyelerin yeniden üyelik baþvurusu kabul edilmez.

----------------------
    KURULA BAÞVURU

MADDE 59 Disiplin cezasý verilmesini gerektiren söz, eylem ya da davranýþlarda bulunulmasý halinde ; Yönetim Kurulunca doðrudan, üyeler ile Denetleme, Sicil ve Divan Kurullarýnýn her biri Yönetim Kurulu aracýlýðý ile Disiplin Kuruluna baþvurabilir.

Disipline sevk ile ilgili baþvurusu Yönetim Kurulunca kabul edilmeyen üye ya da organýn bu karara Divan Baþkanlýk Kurulu nezdinde itiraz hakký vardýr. Ýtiraz süresi kararýn tebliðinden itibaren 7 gündür. Ýtirazýn haklý ve uygun görülmesi halinde baþvuru Divan Baþkanlýk Kurulunca Disiplin Kuruluna sevkedilir.

----------------------
    KESÝN ÇIKARMA CEZASINI GEREKTÝREN SUÇLAR
    2 Zorlayýcý ve engelleyici iþlem ya da eylemlerle kulüp’ün amacýnýn gerçekleþmesini veya müsabakasýný engellemek, engellemeye çalýþmak, bu türden davranýþlarý teþvik etmek.
    4 Yapýlmakta olan seçimlerin düzenli ve saðlýklý bir biçimde gerçekleþmesini engelleyici söz, eylem ya da davranýþlarda bulunmak.

MADDE 62 a UYARMA CEZASINI GEREKTÝREN SUÇLAR

1 Kulüp disiplinini bozacak söz, eylem ya da davranýþlarda bulunmak
    KINAMA CEZASINI GEREKTÝREN SUÇLAR

1 Kulübün onuruna, saygýnlýðýna zarar verici söz, eylem ve davranýþta bulunmak.
    ----------------------

yapýlmasý gereken ne ise bu iþten anlayan arkadaþlarýmýzýn düzenleyeceði bir dilekçe ile altýna üyeler olarak imzamýzý atalým ve bugün gönderelim.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Birisi dilekçe hakkýný kullandý diye üyelikten çýkartamayýz, klüp böyle bir karar alsa bile mahkeme kararý ile geri döner. Ama aidat ödemesi konusunda haklýsýnýz. lakin bu aidat çoktan ödenmiþtir ve böyle bir durumda aidattýný ödemeyen herkes üyelikten çýkarýlmaya baþlanýr (ki doðrusu da budur) Bu arada baktým gecikmiþ aidatýn ödenmesi, üyenin aidat ödememeyi alýþkanlýk haline getirmesi halinde ihracý engellememektedir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

benim hakkýmýn ya da dilekçemin bunu gerektirip gerektirmemesi deðil derdim.

ben bu dilekçeyi oluþturup gerekli kuruma vermek istiyorum. aradaki farký anlayýn. ayrýca bu olaylardan sonra buralara gelipte her lafa bir cvp vermeniz tesadüf müdür?

bu kiþi bir kere iyi niyetli deðildir. iyi niyetli olmamasý da kulübü ve kongreye katýlacak olan üyelerimizi maddi ve manevi olarak zarara sokmuþtur. (bu kongreye trabzon dýþýndan gelecek yüzlerce insanýn zaman ve para kaybý söz konusudur ve bu insanlarýn acaba kaçý tekrar gelme fýrsatý bulacaktýr?)

kulübün itibarýnýn zedelenmesi - manevi güç kaybý - üyelerin bu durum karþýsýndaki psikolojik zararlarý diye sýralandýrabileceðimiz zararlar söz konusudur.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    benim hakkýmýn ya da dilekçemin bunu gerektirip gerektirmemesi deðil derdim.

ben bu dilekçeyi oluþturup gerekli kuruma vermek istiyorum. aradaki farký anlayýn. ayrýca bu olaylardan sonra buralara gelipte her lafa bir cvp vermeniz tesadüf müdür?

bu kiþi bir kere iyi niyetli deðildir. iyi niyetli olmamasý da kulübü ve kongreye katýlacak olan üyelerimizi maddi ve manevi olarak zarara sokmuþtur. (bu kongreye trabzon dýþýndan gelecek yüzlerce insanýn zaman ve para kaybý söz konusudur ve bu insanlarýn acaba kaçý tekrar gelme fýrsatý bulacaktýr?)

kulübün itibarýnýn zedelenmesi - manevi güç kaybý - üyelerin bu durum karþýsýndaki psikolojik zararlarý diye sýralandýrabileceðimiz zararlar söz konusudur.
    Ben yanlýþ birþey demedim ki. Eðer vereceksiniz üyelik aidatýný ödemediði için verin diyorum, yoksa diðer þekillerde verilecek bir dilekçe ile yapýlan ihraç klübü daha çok zarara sokar. Benim hakkýmda daha farklý bir düþünceniz varsa, sümen altýndan deðil açýkça dile getirmenizi tercih ederim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

senin hakkýndaki düþüncelerimi sümen altý edecek deðilim. buna gerek bile duyacak deðilim.

bu forum herzaman trabzonsporumuzun menfaatlerini gözetmiþtir. Eðer biri kalkýp üzerinde þaibeler bulunan bir duruma karþý savunmasýný trabzonsporumuzun manfaatleri doðrultusunda yapamýyorsa o kiþi hakkýnda gerekli þüpheleri duymak hakkýmýzdýr.

Ayný zamanda o kiþinin mesaj sayýlarýna bakarak neden bu konularla aktifliðinin paralel gösterdiðini sormak trabzonsporumuzun menfaatleri sonucunda görevimizdir.

irfanb - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    54

Bence sadece bu üye icin degil de simdiki yönetim icin birseyler yapilmali.
    Trabzonsporu telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zarara ugrattiklari icin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bmn.deki üye arkadaslara sesleniyorum..

hiç olmazsa aramýzda ortak bir karara varýp altýna imzamýzý atalým.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Sevgili Nytre;

Gerçekten hislerini anlayabiliyorum. Lakin samimiyetle söyleyebilirim ki "birilerinin adamý" olduðum konusundaki görüþlerin yanlýþ. Birincisi bu durumun kime yarayacaðýný bilemeyecek kadar Trabzonspor siyasetinden bi-haberim, çünkü Trabzon'da yahut Türkiye'de deðilim. Türk futbol yaþantýsýnýn epey uzaðýndayým. Trabzonspor'la tek baðlantým Moskova'da zar zor bulduðum uydu anteni ve Türkiye'den gizlice getirdiðim Digiturk'um. Ýkincisi yazdýðým cevaplara bakarsan bu konularda da bir yorumum deðil mevcut yaþanan durumun neler olduðunu elimden geldiðince kanuna, yönetmeliðe, tüzüðe atýfta bulunarak anlatmak istedim. Yazdýklarýmýn kimseye zararý yahut karý dokunmamaýþtýr. Ama Trabzonspor'a yararý dokunmuþtur, çünlü olayda geçen akýþý azcýkta olsa anlatabildiðime inanýyorum.

Mesaj sayýmýn azlýðýndan bahsediyorsun ama dikkatini kayýt olduðum tarihe çekerim. Ve tüm yazýlarým bu olayla ilgili oldu çünkü burada üye olmama raðmen bu konu hakkýnda yazmak beni cesaretlendirdi. Bunun en önemli sebebi de Trabzonspor'a ve Trabzonsporlular'a her konuda deðil(!) de bildiðim konuda yardým edebileceðim þansý ilkkez görmemdi. Aklýnda oluþan soru iþaretleri muhakkaki gene de benim hatamdýr, benim davranýþlarýmýn yansýmasýdýr. Bunun için özür dilerim.

Bu dilekçe hakkýnda söylediklerim ise dikkatli bakarsan birisini kollamak deðil. Sadece klübü zor durumda býrakmaktan ötürü verilecek ve sadece tarafýnýz belli etmiþ olacaðýnýz dilekçe sonucunda, Trabzonspor'da hep var olan iþgüzarlala gerçekleþecek bir ihracýn klübü çok daha zor bir noktaya getireceðidir. Böylece düþündüðünüz yarar zararla sonuçlanabilir. Bunun yerine aidat ödenmediði için bu dilekçenin verilmesi gerektiðinden bahsettim. (Hatta aidatýn ödenmiþ olmasýnýn buna bir engel olmayacaðýný da özellikle ince bir nokta olarak belirttim) Kýsacasý benim amacým size "aman dilekçe vermeyin" diyerek birilerini korumak deðil, "aman doðru dilekçe ile bu iþi halledin" diyerek Trabzonspor'u komik bir hukuki duruma daha düþürmemekti.

Saygýlarýmla.
    Konu dsavas tarafýndan (13.12.2007 Saat 14:34 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

sadece kulübü deðil binlerce kongre üyesini ve milyonlarca trabzonspor taraftarý zor durumda býrakan o zattýr ne biz ne kanunlar. hislerimi anlýyorsan lütfen daha fazla cvp yazma.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

tüzük deðiþikliði yapýlarak üyenin borçunu ödemediði an kulüp üyeliðinden çýkarýlmasýný ve hiç bir hak talep edememesini istiyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

TRABZONSPOR KULÜBÜ DÝSÝPLÝN KURULUNA ,

TRABZON

12 Aralýk 2007 Tarihinde yönetim kurulunun Trabzonspor Ýnternet Sitesinden Duyurduðu Duyuru sonucunda kulübümüz üyelerinden Seyfullah Hacýmüftüoðlu’nun Ýçiþleri Bakanlýðý’na verdiði dilekçe aracýlýðýyla kulübümüzün 15-16 Aralýk 2007 tarihlerinde yapacaðý Olaðan Genel Kurulu’nun Yönetim Kurulunun oybirliði ile ertelendiðini üzüntü ile duymuþ bulunmaktayým.

Trabzonspor Kulübü Derneði tüzüðünden hareket ederek aþaðýda yazýlan maddelere ve diðer nedenlere baðlý olarak dernek üyelerinden Seyfullah Hacýmüftüoðlu’nun dernek üyeliðinden ihracýný talep ediyorum.

ÜYENÝN SORUMLULUÐU

MADDE 15 Üyeler yasa, tüzük, yönetmelik esaslarý ile kulüp organlarýnýn kararlarýna uymakla ve tüzük hükümleri esaslarýna göre taahhütte bulunduklarý yýllýk aidatlarýný ödemekle yükümlüdürler. Yýllýk aidatlarýný zamaný içerisinde ödemeyenlere tüzük hükümleri uygulanýr.

KESÝN ÇIKARMA CEZASINI GEREKTÝREN SUÇLAR
    2 Zorlayýcý ve engelleyici iþlem ya da eylemlerle kulüp’ün amacýnýn gerçekleþmesini veya müsabakasýný engellemek, engellemeye çalýþmak, bu türden davranýþlarý teþvik etmek.
    4 Yapýlmakta olan seçimlerin düzenli ve saðlýklý bir biçimde gerçekleþmesini engelleyici söz, eylem ya da davranýþlarda bulunmak.

MADDE 62 a UYARMA CEZASINI GEREKTÝREN SUÇLAR

1 Kulüp disiplinini bozacak söz, eylem ya da davranýþlarda bulunmak
    KINAMA CEZASINI GEREKTÝREN SUÇLAR

2 Kulübün onuruna, saygýnlýðýna zarar verici söz, eylem ve davranýþta bulunmak.

Trabzonspor Kulübü Derneði Tüzüðü gereðince dernek üyelerinden Seyfullah Hacýmüftüoðlu’nun madde 15’teki sorumluluðunu yerine getirmediði , madde 62 d bendi 2.maddesi gereðince kulübün 15-16 Aralýk tarihinde yapacaðý Olaðan Genel Kurulu’nu engelleyici çalýþmalarda bulunduðu , yine madde 62 d bendinin 4.maddesi uyarýnca kulübümüzün olaðan seçim süreci baþladýðýndan (8-9 Aralýk) yapýlmakta olan seçimlerin saðlýðýný engelleyici eylem ve davranýþlarda bulunduðu , Madde 62 a bendi 1.maddesi gereðince kulübün disiplinini baþlanan seçim sürecini bozan eylemler gerçekleþtirdiði , yine tekrar eden maddenin a bendinin 2. maddesine göre kulübün onuruna , saygýnlýðýna zarar verici eylem ve davranýþlarda bulunduðu , adý geçen üyenin yapmýþ olduðu eylemler sonucunda kulübün kamuoyuna karþý itibarýnýn zedelendiði , alay konusu olduðu , Trabzonspor camiasýný kaosa sürükleyerek disiplini ve huzuru kaçýrdýðý , kulübün maddi ve manevi zarar gördüðü sabittir.Bunun devamýnda yine Seyfullah Hacýmüftüoðlu’nun kötü niyetli davranýþýnýn akabinde seçimin ertelenmesini gerektirecek olaylarýn vuku bulmasý sonucu kongreye þehir dýþýndan katýlacak olan üyelerin maddi ve manevi , þehir içinden katýlacak üyelerin manevi zarar yaþamasýna , erteleme kararý gerçekleþtirilmesi durumunda þehriçinden ve þehir dýþýndan kongreye katýlmak için hazýrlýðýný yapmýþ olan üyelerin ayný avantajý kendilerine kazandýramama ihtimali sonucunda aidatýný ödeyip kongrede oy kullanabilme hakkýný kazanan üyelerin bu haktan mahrum kalma tehlikesinin oluþmasýna ,
    Kulübün itibarýný , maneviyatýný , gücünü ve disiplinini hiçe sayarak daha önceki aidat ödemelerinde bugün yaptýðý gibi davranmayýp bugün bu þekilde kulübe ve camiaya zarar verecek þekilde davranmasýnýn kötü niyetli bir davranýþ olduðunu yukarýda sayýlan tüm nedenler uyarýnca bu þahsýn Disiplin , Sicil ve Divan kurullarýna sevk edilerek hakkýnda tüzük gereðince iþlemler yapýlmasýna ve kulübe verdiði bunca zarar sonucunda üyelikten ihracýný talep ediyorum.

----------------

nacizane bir þeyler yazdým. doðru mudur yanlýþ mýdýr diye sorgulatmak için koymuyorum sadece bilginiz olsun istedim. benim böyle bir hakkým var mý yok mu diye de tartýþmýyorum. tepkimiz belli olsun!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

eðer altýna imza atmak isteyen varsa kongre üyesi olarak numarasý ile özel msg olarak göndersin ben de onlarý ekleyip trabzonspora faksliyim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Nytre ile ayný fikirde olduðumu ve eðer böyle bir hakkýmýz varsa bu dilekçenin altýna imzamý atacaðýmý belirtmek istiyorum.
    Fanatik Pacci

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

bnde bu yazýnýn altýna imzamý atýyorum...!

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

devlette görevli olan, 1 günde karar çýakrtan birinin sence bir hesabý olmasa, bazý pis hesaplar ortada dolanmasa iþler bu kontaya gelir miydi?
    Konu Çetin tarafýndan (13.12.2007 Saat 15:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

ben kongre üyesi degilim, ama olsaydim kesin imzami atardim... bmn kongre üyeleri bence es gecmesin...

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

ben de imzamý atarým fakat daha kongre üyesi deðilim.2 yýl dolmadý.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bilen arkadaslar varsa cvp versinler lütfen.

kongrede divan kuruluna bir teklif vererek bu kiþinin ihracýný oy çokluðuna karar verilmesini saðlayabilir miyiz?

mutito - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46

Bu kongrede ALBAYRAK yönetimini ÝBRA EDENLER de, mevcut durumu yaratanlar ve alet olanlar gibi "ÞEREFSÝZLÝK" damgasýný sonsuza kadar alýnlarýnýn tam ortasýnda taþýyacaklardýr !
    ... DUYURULUR !!! ...
    Anti-Albayrak

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Nytre Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bilen arkadaslar varsa cvp versinler lütfen.

kongrede divan kuruluna bir teklif vererek bu kiþinin ihracýný oy çokluðuna karar verilmesini saðlayabilir miyiz?
    Genel Kurul'un deðil disiplin kurulunun kararý ile üye ihracý gerçekleþir. Bu durumda normal üye olarak yönetim kuruluna baþvurup ilgili üyenin ihraç edilmesi istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesini isteyebilirsiniz. Yönetim kurulu bunu kabul etmezle 7 gün içerisinde divana baþvurursunuz, divan kabul ederse üye disiplin kuruluna sevk edilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

gönderdiðim dilekçe yönetim üyelerine verilmiþ. takibe devam edeceðiz.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Bu dilekçenin akýbeti ile ilgili olarak ileride gerçekleþecek haberleri burada yayýnlamayý unutmayýn rica edersem.

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

ortalýðý birbirine karýþtýrdý yaa. ona sormak isterdim. 40 lirayý vermeyip oy kullanacaðým diye ortaya çýkmaktan Utanmýyormusun diye. Trabzonspor kulübünü düþürdüðün durumdan Utnamýyormusun diye.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

pazartesi günü o da çýkacak ortaya merak etmeyin.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

BUGÜN ELÝME POSTAYLA ULAÞAN BÝLDÝRÝ

13.12.2007 tarihinde Disiplin Kurulumuza kulüp üyelerimizden seyfullah hacýmüftüoðlu hakkýnda iþlem yapýlmasý için müracaat etmiþ bulunmaktasýnýz.

Trabzonspor Kulübü derneði Tüzük Madde 59 gereði üyeler, kurulumuza ancak Trabzonspor Yönetim Kurulu aracýlýðýyla yada Yönetim Kurulu aracýlýðýyla yada Yönetim Kurulu müracaatý kabul etmemesi halinde Divan Baþkanlýk Kurulu nezrinde itirazda bulunarak,Divan Baþkanlýk Kurulu aracýlýðýyla müracaat edebilirler.

Tüzük gereði kurulumuz bizzat yada üyelerin doðrudan müracaatýyla iþlem baþlatamadýðýndan müracaatýnýzýn kabulü mümkün olmadýðýnýn bilinmesini rica ederim.14.12.2007

Trabzonspor Kulübü
    Disiplin Kurulu
    Baþkaný
    Rüþtü ARAZ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)