Hesaplipazar
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bir yenin hrac in Ne Yapmak Gerekiyor?

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Standart Bir yenin hrac in Ne Yapmak Gerekiyor?

Trabzonspor kulbnn tznde yazan baz maddelerini aada belirtiyorum. Bu maddelere gre bize bu ileyi yaatan kiinin (u anda hangi mantkla ve kendisine mi yoksa bakasna m hizmet ettiini bilemiyorum) ihrac iin kongre yelerinin imza toplamas gerekiyorsa imza toplayalm - dileke verilmesi gerekiyorsa bu dilekeyi dzenleyelim ve bir ekilde biz ynetim kurulu araclyla sicil ya da disiplin kuruluna bavurumuzu yapalm. bu konuda aadaki tzk maddelerinden yola kalm.

-------------------------------------

YENN SORUMLULUU

MADDE 15 yeler yasa, tzk, ynetmelik esaslar ile kulp organlarnn kararlarna uymakla ve tzk hkmleri esaslarna gre taahhtte bulunduklar yllk aidatlarn demekle ykmldrler. Yllk aidatlarn zaman ierisinde demeyenlere tzk hkmleri uygulanr

------------------------

YELKTEN IKARMA

MADDE 23 ye ; tzkte belirtilen nedenlerle ve Disiplin Kurulu tarafndan verilecek kararla yelikten karlr.

Kulpten karlan yelerin yeniden yelik bavurusu kabul edilmez.

----------------------
    KURULA BAVURU

MADDE 59 Disiplin cezas verilmesini gerektiren sz, eylem ya da davranlarda bulunulmas halinde ; Ynetim Kurulunca dorudan, yeler ile Denetleme, Sicil ve Divan Kurullarnn her biri Ynetim Kurulu aracl ile Disiplin Kuruluna bavurabilir.

Disipline sevk ile ilgili bavurusu Ynetim Kurulunca kabul edilmeyen ye ya da organn bu karara Divan Bakanlk Kurulu nezdinde itiraz hakk vardr. tiraz sresi kararn tebliinden itibaren 7 gndr. tirazn hakl ve uygun grlmesi halinde bavuru Divan Bakanlk Kurulunca Disiplin Kuruluna sevkedilir.

----------------------
    KESN IKARMA CEZASINI GEREKTREN SULAR
    2 Zorlayc ve engelleyici ilem ya da eylemlerle kulp’n amacnn gereklemesini veya msabakasn engellemek, engellemeye almak, bu trden davranlar tevik etmek.
    4 Yaplmakta olan seimlerin dzenli ve salkl bir biimde gereklemesini engelleyici sz, eylem ya da davranlarda bulunmak.

MADDE 62 a UYARMA CEZASINI GEREKTREN SULAR

1 Kulp disiplinini bozacak sz, eylem ya da davranlarda bulunmak
    KINAMA CEZASINI GEREKTREN SULAR

1 Kulbn onuruna, saygnlna zarar verici sz, eylem ve davranta bulunmak.
    ----------------------

yaplmas gereken ne ise bu iten anlayan arkadalarmzn dzenleyecei bir dileke ile altna yeler olarak imzamz atalm ve bugn gnderelim.
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

yelik tarihi
    28.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Birisi dileke hakkn kulland diye yelikten kartamayz, klp byle bir karar alsa bile mahkeme karar ile geri dner. Ama aidat demesi konusunda haklsnz. lakin bu aidat oktan denmitir ve byle bir durumda aidattn demeyen herkes yelikten karlmaya balanr (ki dorusu da budur) Bu arada baktm gecikmi aidatn denmesi, yenin aidat dememeyi alkanlk haline getirmesi halinde ihrac engellememektedir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

benim hakkmn ya da dilekemin bunu gerektirip gerektirmemesi deil derdim.

ben bu dilekeyi oluturup gerekli kuruma vermek istiyorum. aradaki fark anlayn. ayrca bu olaylardan sonra buralara gelipte her lafa bir cvp vermeniz tesadf mdr?

bu kii bir kere iyi niyetli deildir. iyi niyetli olmamas da kulb ve kongreye katlacak olan yelerimizi maddi ve manevi olarak zarara sokmutur. (bu kongreye trabzon dndan gelecek yzlerce insann zaman ve para kayb sz konusudur ve bu insanlarn acaba ka tekrar gelme frsat bulacaktr?)

kulbn itibarnn zedelenmesi - manevi g kayb - yelerin bu durum karsndaki psikolojik zararlar diye sralandrabileceimiz zararlar sz konusudur.
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

yelik tarihi
    28.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Alnt Nytre Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    benim hakkmn ya da dilekemin bunu gerektirip gerektirmemesi deil derdim.

ben bu dilekeyi oluturup gerekli kuruma vermek istiyorum. aradaki fark anlayn. ayrca bu olaylardan sonra buralara gelipte her lafa bir cvp vermeniz tesadf mdr?

bu kii bir kere iyi niyetli deildir. iyi niyetli olmamas da kulb ve kongreye katlacak olan yelerimizi maddi ve manevi olarak zarara sokmutur. (bu kongreye trabzon dndan gelecek yzlerce insann zaman ve para kayb sz konusudur ve bu insanlarn acaba ka tekrar gelme frsat bulacaktr?)

kulbn itibarnn zedelenmesi - manevi g kayb - yelerin bu durum karsndaki psikolojik zararlar diye sralandrabileceimiz zararlar sz konusudur.
    Ben yanl birey demedim ki. Eer vereceksiniz yelik aidatn demedii iin verin diyorum, yoksa dier ekillerde verilecek bir dileke ile yaplan ihra klb daha ok zarara sokar. Benim hakkmda daha farkl bir dnceniz varsa, smen altndan deil aka dile getirmenizi tercih ederim.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

senin hakkndaki dncelerimi smen alt edecek deilim. buna gerek bile duyacak deilim.

bu forum herzaman trabzonsporumuzun menfaatlerini gzetmitir. Eer biri kalkp zerinde aibeler bulunan bir duruma kar savunmasn trabzonsporumuzun manfaatleri dorultusunda yapamyorsa o kii hakknda gerekli pheleri duymak hakkmzdr.

Ayn zamanda o kiinin mesaj saylarna bakarak neden bu konularla aktifliinin paralel gsterdiini sormak trabzonsporumuzun menfaatleri sonucunda grevimizdir.

irfanb - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.01.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    51

Bence sadece bu ye icin degil de simdiki ynetim icin birseyler yapilmali.
    Trabzonsporu telafisi mmkn olmayan maddi ve manevi zarara ugrattiklari icin.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

bmn.deki ye arkadaslara sesleniyorum..

hi olmazsa aramzda ortak bir karara varp altna imzamz atalm.

yelik tarihi
    28.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Sevgili Nytre;

Gerekten hislerini anlayabiliyorum. Lakin samimiyetle syleyebilirim ki "birilerinin adam" olduum konusundaki grlerin yanl. Birincisi bu durumun kime yarayacan bilemeyecek kadar Trabzonspor siyasetinden bi-haberim, nk Trabzon'da yahut Trkiye'de deilim. Trk futbol yaantsnn epey uzandaym. Trabzonspor'la tek balantm Moskova'da zar zor bulduum uydu anteni ve Trkiye'den gizlice getirdiim Digiturk'um. kincisi yazdm cevaplara bakarsan bu konularda da bir yorumum deil mevcut yaanan durumun neler olduunu elimden geldiince kanuna, ynetmelie, tze atfta bulunarak anlatmak istedim. Yazdklarmn kimseye zarar yahut kar dokunmamatr. Ama Trabzonspor'a yarar dokunmutur, nl olayda geen ak azckta olsa anlatabildiime inanyorum.

Mesaj saymn azlndan bahsediyorsun ama dikkatini kayt olduum tarihe ekerim. Ve tm yazlarm bu olayla ilgili oldu nk burada ye olmama ramen bu konu hakknda yazmak beni cesaretlendirdi. Bunun en nemli sebebi de Trabzonspor'a ve Trabzonsporlular'a her konuda deil(!) de bildiim konuda yardm edebileceim ans ilkkez grmemdi. Aklnda oluan soru iaretleri muhakkaki gene de benim hatamdr, benim davranlarmn yansmasdr. Bunun iin zr dilerim.

Bu dileke hakknda sylediklerim ise dikkatli bakarsan birisini kollamak deil. Sadece klb zor durumda brakmaktan tr verilecek ve sadece tarafnz belli etmi olacanz dileke sonucunda, Trabzonspor'da hep var olan igzarlala gerekleecek bir ihracn klb ok daha zor bir noktaya getireceidir. Bylece dndnz yarar zararla sonulanabilir. Bunun yerine aidat denmedii iin bu dilekenin verilmesi gerektiinden bahsettim. (Hatta aidatn denmi olmasnn buna bir engel olmayacan da zellikle ince bir nokta olarak belirttim) Ksacas benim amacm size "aman dileke vermeyin" diyerek birilerini korumak deil, "aman doru dileke ile bu ii halledin" diyerek Trabzonspor'u komik bir hukuki duruma daha drmemekti.

Sayglarmla.
    Konu dsavas tarafndan (13.12.2007 Saat 15:34 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

sadece kulb deil binlerce kongre yesini ve milyonlarca trabzonspor taraftar zor durumda brakan o zattr ne biz ne kanunlar. hislerimi anlyorsan ltfen daha fazla cvp yazma.

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

tzk deiiklii yaplarak yenin borunu demedii an kulp yeliinden karlmasn ve hi bir hak talep edememesini istiyorum

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

TRABZONSPOR KULB DSPLN KURULUNA ,

TRABZON

12 Aralk 2007 Tarihinde ynetim kurulunun Trabzonspor nternet Sitesinden Duyurduu Duyuru sonucunda kulbmz yelerinden Seyfullah Hacmftolu’nun ileri Bakanl’na verdii dileke araclyla kulbmzn 15-16 Aralk 2007 tarihlerinde yapaca Olaan Genel Kurulu’nun Ynetim Kurulunun oybirlii ile ertelendiini znt ile duymu bulunmaktaym.

Trabzonspor Kulb Dernei tznden hareket ederek aada yazlan maddelere ve dier nedenlere bal olarak dernek yelerinden Seyfullah Hacmftolu’nun dernek yeliinden ihracn talep ediyorum.

YENN SORUMLULUU

MADDE 15 yeler yasa, tzk, ynetmelik esaslar ile kulp organlarnn kararlarna uymakla ve tzk hkmleri esaslarna gre taahhtte bulunduklar yllk aidatlarn demekle ykmldrler. Yllk aidatlarn zaman ierisinde demeyenlere tzk hkmleri uygulanr.

KESN IKARMA CEZASINI GEREKTREN SULAR
    2 Zorlayc ve engelleyici ilem ya da eylemlerle kulp’n amacnn gereklemesini veya msabakasn engellemek, engellemeye almak, bu trden davranlar tevik etmek.
    4 Yaplmakta olan seimlerin dzenli ve salkl bir biimde gereklemesini engelleyici sz, eylem ya da davranlarda bulunmak.

MADDE 62 a UYARMA CEZASINI GEREKTREN SULAR

1 Kulp disiplinini bozacak sz, eylem ya da davranlarda bulunmak
    KINAMA CEZASINI GEREKTREN SULAR

2 Kulbn onuruna, saygnlna zarar verici sz, eylem ve davranta bulunmak.

Trabzonspor Kulb Dernei Tz gereince dernek yelerinden Seyfullah Hacmftolu’nun madde 15’teki sorumluluunu yerine getirmedii , madde 62 d bendi 2.maddesi gereince kulbn 15-16 Aralk tarihinde yapaca Olaan Genel Kurulu’nu engelleyici almalarda bulunduu , yine madde 62 d bendinin 4.maddesi uyarnca kulbmzn olaan seim sreci baladndan (8-9 Aralk) yaplmakta olan seimlerin saln engelleyici eylem ve davranlarda bulunduu , Madde 62 a bendi 1.maddesi gereince kulbn disiplinini balanan seim srecini bozan eylemler gerekletirdii , yine tekrar eden maddenin a bendinin 2. maddesine gre kulbn onuruna , saygnlna zarar verici eylem ve davranlarda bulunduu , ad geen yenin yapm olduu eylemler sonucunda kulbn kamuoyuna kar itibarnn zedelendii , alay konusu olduu , Trabzonspor camiasn kaosa srkleyerek disiplini ve huzuru kard , kulbn maddi ve manevi zarar grd sabittir.Bunun devamnda yine Seyfullah Hacmftolu’nun kt niyetli davrannn akabinde seimin ertelenmesini gerektirecek olaylarn vuku bulmas sonucu kongreye ehir dndan katlacak olan yelerin maddi ve manevi , ehir iinden katlacak yelerin manevi zarar yaamasna , erteleme karar gerekletirilmesi durumunda ehriinden ve ehir dndan kongreye katlmak iin hazrln yapm olan yelerin ayn avantaj kendilerine kazandramama ihtimali sonucunda aidatn deyip kongrede oy kullanabilme hakkn kazanan yelerin bu haktan mahrum kalma tehlikesinin olumasna ,
    Kulbn itibarn , maneviyatn , gcn ve disiplinini hie sayarak daha nceki aidat demelerinde bugn yapt gibi davranmayp bugn bu ekilde kulbe ve camiaya zarar verecek ekilde davranmasnn kt niyetli bir davran olduunu yukarda saylan tm nedenler uyarnca bu ahsn Disiplin , Sicil ve Divan kurullarna sevk edilerek hakknda tzk gereince ilemler yaplmasna ve kulbe verdii bunca zarar sonucunda yelikten ihracn talep ediyorum.

----------------

nacizane bir eyler yazdm. doru mudur yanl mdr diye sorgulatmak iin koymuyorum sadece bilginiz olsun istedim. benim byle bir hakkm var m yok mu diye de tartmyorum. tepkimiz belli olsun!..

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

eer altna imza atmak isteyen varsa kongre yesi olarak numaras ile zel msg olarak gndersin ben de onlar ekleyip trabzonspora faksliyim.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    A.Hilal akrolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2004
    Nereden
    stanbul

Nytre ile ayn fikirde olduumu ve eer byle bir hakkmz varsa bu dilekenin altna imzam atacam belirtmek istiyorum.
    Fanatik Pacci

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

bnde bu yaznn altna imzam atyorum...!

etin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.02.2006
    Nereden
    Uzak Dou

devlette grevli olan, 1 gnde karar akrtan birinin sence bir hesab olmasa, baz pis hesaplar ortada dolanmasa iler bu kontaya gelir miydi?
    Konu etin tarafndan (13.12.2007 Saat 16:56 ) deitirilmitir.
    Siyasetin "bizden olduu srece" yer ald, karda olduu zaman "siyasete bulat" byk kulp/taraftar camias Trabzonspor

TSezgin61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.01.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

ben kongre yesi degilim, ama olsaydim kesin imzami atardim... bmn kongre yeleri bence es gecmesin...

Bartu13 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.04.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

ben de imzam atarm fakat daha kongre yesi deilim.2 yl dolmad.
    HADDN BLEN MERTTR,VATAN BLNMEZ TEKTR,CUMHURYET NDE CUMHURYET KURAN NAMERTTR!NE MUTLU TRKM DYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BNYAMN KAHRMAN,AHMET MUHAMMET DEMREL VE MESUT KELE!SZ H UNUTMAYACAIZ!21.12.2009

Takm tutmak farkl, adam tutmak farkl...

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

bilen arkadaslar varsa cvp versinler ltfen.

kongrede divan kuruluna bir teklif vererek bu kiinin ihracn oy okluuna karar verilmesini salayabilir miyiz?

mutito - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.06.2005
    Ya
    42

Bu kongrede ALBAYRAK ynetimini BRA EDENLER de, mevcut durumu yaratanlar ve alet olanlar gibi "EREFSZLK" damgasn sonsuza kadar alnlarnn tam ortasnda tayacaklardr !
    ... DUYURULUR !!! ...
    Anti-Albayrak

yelik tarihi
    28.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Alnt Nytre Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bilen arkadaslar varsa cvp versinler ltfen.

kongrede divan kuruluna bir teklif vererek bu kiinin ihracn oy okluuna karar verilmesini salayabilir miyiz?
    Genel Kurul'un deil disiplin kurulunun karar ile ye ihrac gerekleir. Bu durumda normal ye olarak ynetim kuruluna bavurup ilgili yenin ihra edilmesi istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesini isteyebilirsiniz. Ynetim kurulu bunu kabul etmezle 7 gn ierisinde divana bavurursunuz, divan kabul ederse ye disiplin kuruluna sevk edilir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

gnderdiim dileke ynetim yelerine verilmi. takibe devam edeceiz.

yelik tarihi
    28.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Bu dilekenin akbeti ile ilgili olarak ileride gerekleecek haberleri burada yaynlamay unutmayn rica edersem.

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

ortal birbirine kartrd yaa. ona sormak isterdim. 40 liray vermeyip oy kullanacam diye ortaya kmaktan Utanmyormusun diye. Trabzonspor kulbn drdn durumdan Utnamyormusun diye.
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

pazartesi gn o da kacak ortaya merak etmeyin.

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

BUGN ELME POSTAYLA ULAAN BLDR

13.12.2007 tarihinde Disiplin Kurulumuza kulp yelerimizden seyfullah hacmftolu hakknda ilem yaplmas iin mracaat etmi bulunmaktasnz.

Trabzonspor Kulb dernei Tzk Madde 59 gerei yeler, kurulumuza ancak Trabzonspor Ynetim Kurulu araclyla yada Ynetim Kurulu araclyla yada Ynetim Kurulu mracaat kabul etmemesi halinde Divan Bakanlk Kurulu nezrinde itirazda bulunarak,Divan Bakanlk Kurulu araclyla mracaat edebilirler.

Tzk gerei kurulumuz bizzat yada yelerin dorudan mracaatyla ilem balatamadndan mracaatnzn kabul mmkn olmadnn bilinmesini rica ederim.14.12.2007

Trabzonspor Kulb
    Disiplin Kurulu
    Bakan
    Rt ARAZ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)