Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor?un gelecegi!. (Yönetim?e)

Alıntı kuzey_lee Nickli Üyeden Alıntı

evet daha hafizalarimizdan silinmemis bir liman ihalesi olayi var..bildiginiz üzre trabzonspor kulubu trabzon limani ihalesine girmis biraz acemiliginden biraz da masa basi oyunlardan dolayi ihaleyi kazanamamisti..

önümüzde trabzondaki Trabzon çimento fabrikasinin uzanlardan tmsf'ye devredilen trabzon çimento fabrikasinin satisi için ailacak ihale var..

simdi bazi arkadaslar ne isi var trabzonsporun çimento fabrikasiyla diycekler..önemli olan fabrika degil fabrikanin bulundugu üzerine kurulu oldugu büyük arazi..o arazi konum itibariyle trabzon sanayisinin en can alici noktasinda sayilir..limana çok yakin bir yerde..

tahmini olarak 5 milyon dolara satilacak bu araziyi trabzonsporumuz kesinlikle almalidir..5 milyon dolar lafini gören arkadaslar da hemen sasirabilirler..bu 5 milyon dolar 2 yil vadeli taksitler halinde odenecek..yani paranin hepsi simdi verilmeyecek..ayrica su andaki degeri 10-20 milyon dolar arasinda degisebilir deniliyor(duruma göre üzerine yapilacak ismerkezi fln olursa fiyatinin artip azalacagi soyleniyor)..yani ilerisi için çok iyi bir gelir kaynagi olacak..

burda en önemli is trabzon kamuoyuna düsüyor..neden derseniz ihale için hazirlanan firmalara karsi trabzon kamuoyu trabzonspor üzerinde birlesmeli..trabzon kamuoyu eger trabzonsporun bu ihaleyi almasi gerektigini iyi anlarsa kulubun ihaleyi almasi daha kolaylasacaktir....

umarim 2.liman vakasi olmaz..

Kuzey_lee arkadasimizin açtigi konuçok fazla kimsenin dikkatini çekmedi nedense. Oysa bu konu Emre Aygün'ün Yozgatspor'a transferinden çok daha önemli. Bu konunun güme gitmemesi lazim. Aksine bu konuyu el birligi ile Trabzonspor kamuoyunun 1 numarali gündemine tasimamiz lazim.

Kuzey_lee'nin açtigi topic belki de basligi dikkat çekmediginden karambole gitti ama bu platformda isler biraz kötüye gittiginde "parali baskan" duasina çikan bir kisim bilinçsiz zihniyetin, artik Trabzonspor'un kurumsallasmasi ile ilgili bu tür projelere de sahip çikmasini ve bilinçlenmesini istiyorum.

Kuzey_lee'nin dedigi gibi bu fabrikanin arazisi çok degerli bence de, üstündeki fabrika önemli degil.. Bu açidan bakildiginda, tabii böyle bir ranti Trabzon'dakiAKP yalakalari Trabzonspor'abirakir mi ondan ciddi biçimde süpheliyim ama, bence Trabzonspor bu ihaleyi eger gerçekten alacaksa, alabileceksegirsin bu ise. Yoksa liman ihalesinde oldugu gibibirilerine yan teklif verip ihaleyi mesrulastirmak amaciyla Trabzonspor kullanilacak ya da kullandirilacaksa hiç girilmesin bu ise..

Trabzonspor, kurumsallasma sürecini lafta birakmayip toparlayabildigi tüm sermaye birikimini kisa sürede garanti sicak para sirkülasyonu saglayabilecek, rekabet gerektirmeyen, hazirrant yatirimlarina kanalize etmelidir. (Benzin istasyonu, Otopark, Döviz büfesi vs.) Trabzonspor'un gelecegi açisindan en acil konu budur bence. Bu arazi de, bir tür rantkomleksi olarak dizayn edilebilir ve zaten miyadini doldurmus olan, tozdan dumandan baska bir numarasi olmayan o köhne fabrika yikilarak, yerine, TS akaryakit istasyonu, (limandaki kamyon trafigini bidüsünün..) TS yikama yaglama vs..(buralarda TS taraftari ögrenciler gönüllü olarak çalisir ve örnegin 200 araba yikayana bedava kulüp üyeligi verilir, kimse param yoktu üye olamadim diyemez..) akaryakit istasyonunun yaninda küçük biralisveris merkezi açilir, market shop, döviz büfesivs. yaninda TS CLUB, hatta yine ayni araziiçine sehirler arasi otobüsler için küçük bir konaklama tesisi bile sikistirilabilir.. Asfaltin kenarinda dalgalanan dev birTrabzonspor bayragi, Sürmene, Of, Rize ve Artvin tarafindan gelip bizans istikametine gitmekte olan tüm Trabzonsporlulari buraya bi bes dakika ugramaya ikna etmek için yeter de artar bile.. Burada böyle bir tesisini oldugunu bilentüm Trabzonsporlu insanlar uzun yola çikmadan depolarini kesinlikle burada doldururlar, yolluklarini hediyeliklerini buradan alirlar, arabalarini yikatirlar, yaglatirlar vs.. tüm bu satis ve gelirleriTrabzonspor'un kasasina yillik en az, en kötü ihtimalle 4-5 milyon dolar sicak para birakir..yatirim arazi ile birlikte 2 sene içinde kendini amorti eder.. 3 sene sonra dapara basmaya baslar.. Her sene don degistirir gibi yildiz futbolcu aliriz.. Ya da kazanilan parayla ayni tesisten Istanbul'a da yapariz.. Keyfimize kalmis..

Bunlar nasil mi olur, büyük düsünenyöneticilerle tabii..

Benimbile, su anda, 5 dakika içinde kurdugumbu hayal gibi, korkusuzcahayaller kurabilecek yöneticilerle olur bunlar.. Hayal kuramazsak, baskalarinin gerçeklesen hayallerine figüran olmaya devam ederiz.. (Ne demek istedigimi, her gün saraçoglu stadinin önünden geçenler bilir)

Peki, bizde var mi acaba obüyük düsünenyöneticilerden?..

Görecegiz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

aniketus kardese "hayallerinden" ve düsünsel katilimindan dolayi tesekkür etmeli.

sözü edilen cimento fabrikasindan emekli bir iscinin cocugu olarak, cocuklugumun neredeyse tüm "avare yaz" tatillerimi gecirdgim bir bölgenin trabzonsporla birlikte anilmasi nasil heyecan verici , yasamayana en tatli edebi anlatim eksik kalir. aniketus 'un hayallerine bir katki da benden; bölgeyi bilenler "yali " dedigimiz kayikhanelerin de bulundugu kiyinin ne kadar güzel oldugunu bilirler. disaridan trabzon'a gidenlerin sik sik sikayet ettikleri bir konu da; trabzon'da söyle denize sifir bir balikci meyhanesi/lokantasinin olmadigidir. düsünün ki; tahta masali sandalyeli meyhanenin yaninda bir de ortakoy örenginde oldugu gibi ayni karakterdeki isyerlerinden olusan bir konsept carsi. hayal ettigimizce yasariz, ve trabzonspor'un sampiyonlugu da bir hayalle basladi malum

benzin istasyonu vs örnegi önerilere bir öneri de benden; trabzonspor seyahat diye bir otobus firmasi kurulsa ne olur?

son söz,

cimento fabrikasinin yeri trabzonspor'a mal olursa, sehrin en güzel yerlerinden biri bir pislikten arinip cevreye kazandirilmis olur. bu bile yeterli bir kazanim sayilabilir. ancak, sanayisi güdük kalmis bir kentin gelecegi acisindan bakildiginda da , cimento fabrikasinin sehrin icerlek bir bölgesinde yeniden baca tüttürmesinin de önemli oldugu unutulmamali..

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahsettiginiz bölgeyi bilmiyorum, bahsedilen bölgenin trabzonspor'a ne verebilecegini de bilmiyorum..

ama okuyorum yazilanlari, takip ediyorum biraz da, ve anliyorum ki bu arazi degerli..

umarim yönetim ve sagduyulu trabzonlu isadamlari gerekeni yapar..

bu topicin ilgisiz kalmasina da üzüldüm..

Nereden
    İstanbul

Alıntı zinos_zon Nickli Üyeden Alıntı

aniketus kardese "hayallerinden" ve düsünsel katilimindan dolayi tesekkür etmeli.

sözü edilen cimento fabrikasindan emekli bir iscinin cocugu olarak, cocuklugumun neredeyse tüm "avare yaz" tatillerimi gecirdgim bir bölgenin trabzonsporla birlikte anilmasi nasil heyecan verici , yasamayana en tatli edebi anlatim eksik kalir. aniketus 'un hayallerine bir katki da benden; bölgeyi bilenler "yali " dedigimiz kayikhanelerin de bulundugu kiyinin ne kadar güzel oldugunu bilirler. disaridan trabzon'a gidenlerin sik sik sikayet ettikleri bir konu da; trabzon'da söyle denize sifir bir balikci meyhanesi/lokantasinin olmadigidir. düsünün ki; tahta masali sandalyeli meyhanenin yaninda bir de ortakoy örenginde oldugu gibi ayni karakterdeki isyerlerinden olusan bir konsept carsi. hayal ettigimizce yasariz, ve trabzonspor'un sampiyonlugu da bir hayalle basladi malum

benzin istasyonu vs örnegi önerilere bir öneri de benden; trabzonspor seyahat diye bir otobus firmasi kurulsa ne olur?

son söz,

cimento fabrikasinin yeri trabzonspor'a mal olursa, sehrin en güzel yerlerinden biri bir pislikten arinip cevreye kazandirilmis olur. bu bile yeterli bir kazanim sayilabilir. ancak, sanayisi güdük kalmis bir kentin gelecegi acisindan bakildiginda da , cimento fabrikasinin sehrin icerlek bir bölgesinde yeniden baca tüttürmesinin de önemli oldugu unutulmamali..

kaerdesim yazin çok güzel olmus düsüncelerinde bir o kadar güzel ve olmayacak degil sadece bir tanesi hariç"trabzonspor seyahat" diye otobüs firmasi kurulmasi demekotobüs firmalari arasinda kral olmasi demektir buna da ulusoylar izin vermez ,bi yolunu bulurlar böyle bir firma olusmasini engellerler en azindan ben böyle düsünüyorum

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Trabzonspor unda bir eksikligi burda ortaya çikiyor arkadaslar.Klübün bu islerle ilgilenen kolu hiç yaratici degil,yillardan beri fb,gs alisveris tirlari para basar bunu klüb yeni daha faaliyete sokuyor.Finansal anlamda proje üretmede klüb olarak çok geriyiz.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ulusoy ailesi, deniz tasimaciligi isine girmeye hazirlaniyor, yanlis bilgi de olabilir. trabzonspor da bu ise el atarak, (hizli feribot) karadeniz hatti deniz tasimaciligi acilimini deneyebilir..

Guests
    Ziyaretçi

çimento fabrikasinin bulundugu arazinin, kesinlikle Trabzonspor'akazandirilmasindan yanayimbende. dendigi gibi 5-6 milyon dolara satilacaksa eger, iki yabanci futbolcuyaverilecekparayla orasi alinabilir...

arazide ne yapilacagina gelince; spor tesisleri(veya yeni bir stadyum),deniz manzarali otel ve restoranlar,benzin istasyonu,supermarket,alisveris merkezi,sinema... belki de hepsi bir arada..!!!

Trabzonspor burayi 5-6 milyon dolara alir ve iyi bir sekilde degerlendirebilirseeger,kulübünher yilen az 1 milyon dolarkira geliri olur...

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

konuyu sabitliyorum, gercekten bu olay icin neler yapabiliriz ? Bence butun gruplarin liderleriyle beraber bir bildiri yayinliyalim, Bu ihalenin TS dan baska kimseye yarari olmayacagini belirteleim [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Onderlik yapacak buyuklerimiz lutfen birseyler dusunsunler!! Birlik olarak ve kavgamizi birakarak bu konuya egilelim!!

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet ama bu yatirimlar için o yerin olmasida gerekli degil sahil yolu üzerinde üniversitenin altinda Kalkinma kavsaginin deniz tarafinda bos bir arazi var havaalanina giderken. bu sayilanlarin hepsi oraya da yapilabilir. Üstelik orasi Maliye hazinesinin galiba. Geyseye Seyrantepieyi nasil verdilerse bizde orayi öyle alalim ve bence fabrika arazisinden daha ucuz olur. 2-3 milyon dolarla orasi para basan bir yer olur. Ama böyle bir düsünce Yönetimde yok biz ne kadar fikir üretirsek üretelim bizim dememizle bir sey olmaz asil Yönetimde olmasi lazim fikirlerin onlarda bir seylerden çekiniyorlar galiba.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

çimento fabrikasinin fabrika olarak orda bir kazanç kapisi olabilecegini pek sanmiyorum diger fikirler de özellikle fabrikanin sanayi bölgesi içinde olmasindan dolayi pek mantikli gelmedi bana.mesela sanayinin içinde süpermarket veya alisveris merkezi[img]smileys/smiley5.gif[/img]biraz tuhaf olur...belki su olabilir...baska ve is yapabilecek bir fabrikaya kiraya verilebilir ee kiralayacak kisi de kendi alir zaten o araziyi.bir de bu ihaleye kimse girmesin falan laflari pek gerçekçi degil beyler, adamlar girer kimse de bir sey diyemez.trabzonsporlusu var bizanslisi var hem tmsf de degerinden çok düsük meblaya orayi vermez.hele akp yönetiminde hele de bize....

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı
    çimento fabrikasinin fabrika olarak orda bir kazanç kapisi olabilecegini pek sanmiyorum diger fikirler de özellikle fabrikanin sanayi bölgesi içinde olmasindan dolayi pek mantikli gelmedi bana.mesela sanayinin içinde süpermarket veya alisveris merkezi[img]smileys/smiley5.gif[/img]biraz tuhaf olur...belki su olabilir...baska ve is yapabilecek bir fabrikaya kiraya verilebilir ee kiralayacak kisi de kendi alir zaten o araziyi.bir de bu ihaleye kimse girmesin falan laflari pek gerçekçi degil beyler, adamlar girer kimse de bir sey diyemez.trabzonsporlusu var bizanslisi var hem tmsf de degerinden çok düsük meblaya orayi vermez.hele akp yönetiminde hele de bize....

Bence okadar da tuhaf durmaz çünkü iki tarafida yol olucak. Yani sanayinin arasinda kalmicak. Edited by: ahmetturk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet, yeni yolla birlikte fiziksel durumunda bazi degisiklikler kaçinilmaz olacak. Çok fazla söze gerek yok, Trabzon gibi arazinin altin oldugu bir sehirde orasi Trabzonspor'a ilerde çok paralar kazandirir. Migros'un bileAnkara ve Ordu'dakine benzer is merkezi yapmak istemesine ragmen yillarca yer baktiktan sonra bir süpermarketle yetindigi düsünülürse, o büyüklükte ve kapasitede bir alan parayla dahi satin alinamayacak bir yer. Öte yandan ticaret söz konusuysa, ki öyle, talipliler artacaktir. Is bitirici yönetici ve devlet destegi lazim...

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı
    Evet, yeni yolla birlikte fiziksel durumunda bazi degisiklikler kaçinilmaz olacak. Çok fazla söze gerek yok, Trabzon gibi arazinin altin oldugu bir sehirde orasi Trabzonspor'a ilerde çok paralar kazandirir. Migros'un bileAnkara ve Ordu'dakine benzer is merkezi yapmak istemesine ragmen yillarca yer baktiktan sonra bir süpermarketle yetindigi düsünülürse, o büyüklükte ve kapasitede bir alan parayla dahi satin alinamayacak bir yer. Öte yandan ticaret söz konusuysa, ki öyle, talipliler artacaktir. Is bitirici yönetici ve devlet destegi lazim...

Perhaps yazdiklarina tamamen katiliyorum.

Not: Yazilarin gerçekten okumaya deger,ama neden Ingilizce atasözleri,güzelim Türkçeler varken?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bence de önemli bir konu. TS'un bu sekilde kalici gelir kaynaklari olusturma adina girisimde bulunmasi lazim. O nedenle, her ne kadar olumsuz sonuçlansa da, Özkan Sümer zamanindaki liman ihalesi girisimini ben her zaman takdirle hatirlayacagim. Umarim bundan sonra bu girisimler artar ve daha da önemlisiolumlu sonuçlanir. TS için bunlar önemli meseleler. Siyasilerin de destegi ile TS bu konuda kendine avantaj saglayabilir. Çimento fabrikasinin yeri çok iyi. Çimento fabrikasi olmaz baska birsey olur. Önemli olan bu konuda girisimci olmak.

Bir de eski Tekel binasi var. Orasi da çok degerli bir yer. Ama orayla ilgili planlar nedir bilmiyorum. Bir ara belediyenin almak istedigini duymustum ama dedigim gibi fazla bilgim yok. Bilgisi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu konu hakkinda yönetime büyük bir çogunlukla yazi yazilmali bu konunun kulubumuzun kurumsallasma yolunda büyük bir adim olacagina inaniyorum............

Alıntı metehan Nickli Üyeden Alıntı

Bence de önemli bir konu. TS'un bu sekilde kalici gelir kaynaklari olusturma adina girisimde bulunmasi lazim. O nedenle, her ne kadar olumsuz sonuçlansa da, Özkan Sümer zamanindaki liman ihalesi girisimini ben her zaman takdirle hatirlayacagim. Umarim bundan sonra bu girisimler artar ve daha da önemlisiolumlu sonuçlanir. TS için bunlar önemli meseleler. Siyasilerin de destegi ile TS bu konuda kendine avantaj saglayabilir. Çimento fabrikasinin yeri çok iyi. Çimento fabrikasi olmaz baska birsey olur. Önemli olan bu konuda girisimci olmak.

Bir de eski Tekel binasi var. Orasi da çok degerli bir yer. Ama orayla ilgili planlar nedir bilmiyorum. Bir ara belediyenin almak istedigini duymustum ama dedigim gibi fazla bilgim yok. Bilgisi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim.

Su anda Tekel Binasi Trabzon Belediyesinin. Yukarida sözü edilen yatirimlar için orasinin biraz küçük kalacagi ve Benzinlik düsüncesinin ise hiç yapilamayacagi göz önüne alinmali orasi bence uygun degil.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bilgi için tesekkürler. Bence de yukarida bahsedilen proje için Tekel binasinin yeri uygun degil. Ama orasi baska bir sekilde degerlendirilebilir diye düsünmüstüm. Belediye ne yapmayi düsünüyor bilemiyorum.

Bencede TRABZONSPOR yönetiminin ticari alanlarda kulübe kaynak aktarimi için daha çok isler yapmasi lazim. Gene masa basi oyunlarla insALLAH bu ihaleyi kaybetmeyiz.

trabzonsporun direkt borsaya girmesi lazim basarimizla dogru orantili olarak trabzona iyi para gelir...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Kurumsallasma, sirketlesme ve borsa konularinda bugün basina bir sunum yapilarak bilgi verilecekmis. Bu konuda resmi sitede bir duyuru var. Bu konularda gelinen son noktayi bu bilgilendirmeden sonra daha net ögreniriz herhalde.

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı metehan Nickli Üyeden Alıntı
    Kurumsallasma, sirketlesme ve borsa konularinda bugün basina bir sunum yapilarak bilgi verilecekmis. Bu konuda resmi sitede bir duyuru var. Bu konularda gelinen son noktayi bu bilgilendirmeden sonra daha net ögreniriz herhalde.

Arkadaslar tamam borsaya girsin ama bu is bizi çikarir da batirir da. Burada yazi yazip ahkam kesmek kolay,hepiniz alacak misiniz borsada kagidi. Yok ben almam ama ahkam keserim diyenler kalabalik etmesin.

FB borsaya açildigi dönemde en basarili halka arz gerçeklesti,çünkü o dönem açildigi fiyatin altina gelmeyen tek kagit o oldu. 10.000 den açildi hala 11.800 seviyesinde.

Bu nedenlerle yazarken yapabileceklerimizi yazalim ki gerçekçi ve dikkat çekici olsun. Ben eminim halka arz olsa bu sitenin çogu istirak etmez(üyelikde oldugu gibi).

Az laf çok is...

Guests
    Ziyaretçi

Aldigimiz son duyuma göre;

çimento fabrikasinin arazisi5-10 milyon dolar falan degilmis... 30-40 milyon dolar teklif edenler bile varmis.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne olursa olsun çimento fabrikasi alincak diye bir sart yok ki

biz kurumsallasma istiyoruz neden ts clubi daha gelistirmeye bakmiyorlar ki ben istanbulda semt olarak maslak\lewent\besiktas \kagithane\mecidiyeköy\taksim\ortaköy ... gibi taninmis istanbulda fazla kisilerin ikamet ettigi yerlerde neden bir ts club açilmadigini hala anlamis degilim veya açildiysa neden reklam yapilmiyor ne bilim surda su war falan diye nerde trabzonspor yaaaaaaaa...............

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)